Interpelācijas
PDF 182kWORD 16k
2018. gada 8. jūnijs
G-000006/2018

Plaša interpelācija, uz kuru jāatbild rakstiski un kurai seko debates G-000006/2018

Komisijai

Reglamenta 130.b pants

Ivan Jakovčić

ALDE grupas vārdā


  Temats:              Eiropas dienas atzīšana par valsts svētku dienu nolūkā popularizēt ES vērtības

9. maijs ir Eiropas diena, kad tiek pieminēta Robēra Šūmaņa deklarācija, ar ko viņš nāca klajā 1950. gada 9. maijā — kas tradicionāli tiek uzskatīta par dienu, kad sākās mūsdienu Eiropas Savienības veidošanās. No vienas puses, šo dienu var izmantot, lai uzsvērtu, ka ES ir balstīta uz tiesiskuma un demokrātijas principiem, un tā atgādina, kā ES uzlabo cilvēku dzīvi. No otras puses, Eiropas diena dod izdevību stiprināt iedzīvotāju savstarpējās saiknes, pārvarēt aizvien izteiktāko Eiropas iestāžu un iedzīvotāju attālināšanās izjūtu un stāties pretī dažviet ES pastāvošajam pret ES vērstajam noskaņojumam. Ņemot to vērā:

1.              Vai un kā Komisija varētu mudināt dalībvalstis Eiropas dienu atzīt par valsts svētku dienu?

2.              Vai Komisija var izklāstīt, kādi pasākumi jau ir pieņemti, lai iedzīvotāju un Eiropas iestāžu vidū popularizētu ES kopīgās vērtības, nolūkā panākt, ka 9. maijā ne vien tiek atzīmēta Eiropas integrācijas pamatu likšana, bet arī dota iespēja apdomāt būtiskus izaicinājumus, piemēram, migrācijas, drošības un ekonomikas jomā?

3.              Vai Komisija pašlaik veic pasākumus, kuru mērķis ir popularizēt Eiropas dienu kā ES iedzīvotāju vērtību atzīšanas dienu?

Jautājuma oriģinālvaloda: EN
Pēdējā atjaunošana: 2018. gada 24. jūlijsJuridisks paziņojums