Parlamentiniai klausimai
PDF 187kWORD 28k
2014 m. lapkričio 20 d.
O-000087/2014
Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, Nr. O-000087/2014
Komisijai
Darbo tvarkos taisyklių 128 straipsnis
Antonio Tajani, PPE frakcijos vardu

 Tema: Plieno gamykla "Acciai Speciali Terni" (AST) Italijoje

2012 m. balandį Suomijos verslo grupė „Outukumpu“ paskelbė apie savo ketinimus įsigyti nerūdijančio plieno gamintoją „Inoxum“, kuris priklauso koncernui „ThyssenKrupp“ (TK) ir kuriam priklausė nerūdijančio plieno gamybos įmonė AST (Ternis, Italija). Remiantis sandorio sąlygomis TK mainais gautų 29,9 % verslo grupės „Outukumpu“ akcijų.

2012 m. lapkritį Komisija leido įsigyti gamintoją „Inoxum“ su sąlyga, kad AST bus parduota kartu su tam tikra platinimo infrastruktūra, siekiant išlaikyti konkurenciją EEE rinkoje šaltojo valcavimo produktų iš nerūdijančio plieno srityje. Tai turėjo būti atlikta iki 2013 m. gegužės mėn. Tačiau terminas buvo du kartus pratęstas.

Galiausiai 2014 m. sausį TK pateikė savo pasiūlymą dėl AST įsigijimo. Pardavimo procedūros metu TK suteikė garantijas ir pateikė verslo planą, kuriuo pademonstruojama, kad TK vystytų AST kaip stiprų ir patikimą konkurentą kitiems šaltojo valcavimo iš nerūdijančio plieno produktų rinkos dalyviams. Tačiau 2014 m. liepą buvo pateiktas AST pramoninis planas, kuriame numatoma panaikinti apie 550 darbo vietų ir sumažinti išlaidas 100 mln. EUR, taip pat iki 2015–2016 m. uždaryti vieną iš dviejų karštojo valcavimo krosnių.

2014 m. lapkričio 4 d. EP pirmininko pavaduotojų A. Tajani ir D. M. Sassoli vadovaujama delegacija, kurią taip pat sudarė ir plieno gamybos įmonės profesinių sąjungų atstovai, Umbrijos regiono pirmininkė ir Ternio miesto meras, susitiko su už konkurenciją atsakingos Komisijos narės Margrethe Vestager kabineto atstovais siekiant aptarti šį klausimą.

Dabartinis požiūris yra labai ginčytinas, nes plieno gamybos procese šaltojo valcavimo produktų kokybė didele dalimi priklauso nuo karštojo valcavimo produktų kokybės. AST yra įmonė, kurioje vykdomi abudu procesai. Taigi sumažinus karštojo valcavimo produkcijos kiekį bus padaryta neigiamo poveikio galutinio produkto kokybei ir dėl to bus susilpnintas bendras visos įmonės konkurencingumas.

Daroma išvada, kad TK sprendimas nedera su garantijomis, suteiktomis pardavimo proceso metu.

Ar Komisija gali informuoti, kokių veiksmų ji ėmėsi nuo 2014 m. lapkričio 4 d. EP pirmininko pavaduotojų vizito?

Ar Komisija gali informuoti kokie ES fondai ir kokios politinės priemonės buvo panaudotos siekiant sumažinti su prisitaikymu susijusią socialinę žalą ir užtikrinti, kad pramonės konkurencingumo vardan ateityje bus išlaikyti ir stiprinami susiję įgūdžiai?

Ar Komisija gali informuoti, ar buvo pasinaudota restruktūrizavimo atvejus tiriančia iš kelių tarnybų atstovų sudaryta darbo grupe, ko prašė profesinės sąjungos, Europos Parlamentas ir Italijos vyriausybė?

Klausimo originalo kalba: EN
Teisinis pranešimas