Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls : O-000005/2015

Iesniegtie teksti :

O-000005/2015 (B8-0105/2015)

Debates :

PV 09/03/2015 - 16
CRE 09/03/2015 - 16

Balsojumi :

Pieņemtie teksti :


Deputātu jautājumi
PDF 183kWORD 29k
2015. gada 30. janvāris
O-000005/2015
Jautājums, uz kuru jāatbild mutiski O-000005/2015
Komisijai
Reglamenta 128. pants
Michael Cramer, Transporta un tūrisma komiteja komitejas vārdā

 Temats: Krievijas ieviesto ierobežojumu ietekme uz starptautiskajiem autopārvadātājiem
 Atbilde plenārsēdē 

Krievijas Federācija 2014. gada 7. augustā ieviesa aizliegumu noteiktu pārtikas un lauksaimniecības produktu importam, tostarp, no visām ES dalībvalstīm. Attiecībā uz transporta nozari embargo nozīmē iebraukšanas aizliegumu transportlīdzekļiem, kas pārvadā lauksaimniecības un pārtikas produktus, un tādējādi tas noved pie būtiskas līgumu apjoma samazināšanās. Krievijas Federācija arī kavē pārtikas un lauksaimniecības produktu, kuriem piemērots embargo, tranzītu uz trešām valstīm caur savu teritoriju, piemēram, pieprasot eskortēt šādu transportu, desmitkārt palielinot garantiju cenu uzņēmumiem, kas pārvadā kravas, uz kurām attiecas embargo, un pat vispār bloķējot šādu tranzītu. Krievijas tirgus ir ekonomiski pievilcīgs ES starptautiskajiem autopārvadātājiem, it īpaši tiem, kas darbojas Krievijas kaimiņvalstīs, tā tuvuma, lieluma un attīstības potenciāla dēļ. Komisija jau ir atbildējusi uz Krievijas sankcijām, ieviešot īstermiņa tirgus atbalsta pasākumus vairāk nekā EUR 155 miljonu vērtībā, lai risinātu pārmērīga piedāvājuma tirgū problēmas attiecībā uz augļiem, dārzeņiem un piena produktiem. Tomēr šo produktu pārvadāšanas ietekme uz tirgu pagaidām ir ignorēta. Ir būtiski norādīt, ka no Krievijas Federācijas importētās preces (lielākoties pārtikas un rūpniecības produkti) tiek pārvadāti galvenokārt ar autotransportu. Autopārvadātājiem, kas specializējas pārtikas transportēšanā (un kas ir ieguldījuši līdzekļus ar dzesēšanas iekārtām aprīkotos īpašos transportlīdzekļos), Krievijas embargo nozīmē ievērojamu līgumu apjoma zaudēšanu.

Turklāt Autopārvadātāju grupas Starptautiskā Transporta foruma pēdējā sanāksmē 2014. gada 25. un 26. decembrī Parīzē Krievijas pārstāvis paziņoja, ka Krievija vēl vairāk ierobežos starptautiskos kravas autopārvadājumus tās teritorijā, no 2015. gada 1. janvāra samazinot Krievijas teritorijā derīgu ECMT (Eiropas Transporta ministru konference) darbības atļauju skaitu no 67 līdz 16.

1. Vai, ņemot vērā iepriekš minēto, Komisija apzinās, cik smaga ir pašreizējā situācija, un visas sekas, ko šie Krievijas ieviestie ierobežojumi rada ES autopārvadātājiem?

2. Vai Komisija var sniegt precīzus datus par šo Krievijas ieviesto ierobežojumu dēļ ES ekonomikai radītajiem zaudējumiem, jo īpaši transporta nozarē?

3. Kādus pasākumus Komisija paredz veikt, lai nepieļautu ES autopārvadātāju situācijas turpmāku pasliktināšanos?

4. Kā Komisija plāno iejaukties, jo īpaši transporta nozarē, ņemot vērā šos Krievijas ieviestos ierobežojumus ES ekonomikai kopumā?

5. Vai Komisija paredz rīkoties Tirdzniecības politikas komitejā, lai pret Krieviju sagatavotu sūdzību PTO?

Jautājuma oriģinālvaloda: EN
Juridisks paziņojums