Parlamento klausimas - O-000078/2015Parlamento klausimas
O-000078/2015

Vaiko interesų apsauga Europoje tarpvalstybiniu mastu

18.6.2015

Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, Nr. O-000078/2015
Komisijai
Darbo tvarkos taisyklių 128 straipsnis
Peter Jahr, Tadeusz Zwiefka, Mairead McGuinness, Roberta Metsola, Anna Maria Corazza Bildt, PPE frakcijos vardu

Ar Komisija, atsižvelgdama į vis didėjantį visuomenės susirūpinimą, kuris matyti iš to, kad Parlamentui pateikiama vis daugiau peticijų, planuoja priimti poziciją šiais klausimais:

1. Ar atsižvelgdama į būsimą reglamento „Briuselis II“ Komisija galėtų paaiškinti, ko siekdama ji siūlys jį keisti? Ar Komisija numato pašalinti dabartines procesines ir biurokratines vaikų globos skyrimo procedūros kliūtis? Ar Komisija pasiūlys pakeitimus siekiant paaiškinti nuolatinės gyvenamosios vietos apibrėžtį (15 straipsnis), su kuria sieja pagrindinis ryšys tarptautinio vaikų grobimo atvejais?

2. Ar Komisija apsvarstys galimybę numatyti vaiko apklausimo nagrinėjant civilines bylas visoms valstybėms narėms bendrus standartus? Be to, ar Komisija palengvins įvairių suinteresuotųjų asmenų dialogą ir dalijimąsi gerąja patirtimi, pavyzdžiui, ES valstybių narių socialiniams darbuotojams, teisėjams ir policijos pajėgoms teikiant pagalbą ir mokymus apie atitinkamas teisines priemones ir teismų praktiką?

3. Ar Komisija svarsto galimybę paskatinti valstybes nares steigti specializuotus šeimos teismus, kurie nagrinėtų tarptautinio vaikų grobimo bylas, kuriose yra užsienio elementas, taip užtikrinant proceso veiksmingumą ir vaikai būtų greičiau grąžinami? Ar Komisija svarstys galimybę įsteigti šių teismų ir atitinkamų valdžios institucijų tinklą siekiant palengvinti sklandų bendradarbiavimą ir keitimąsi gerąja patirtimi?

4. Ar Komisija planuoja valstybių narių teismus ir Europos Sąjungos Teisingumo Teismą skatinti bylas, susijusias su vaikais, nagrinėti skubos tvarka?

5. Ar Komisija žino apie kai kurių valstybių narių susirūpinimą dėl įvaikinimo praktikos kitose valstybėse narėse (įvaikinimas be tėvų sutikimo), kuris daro poveikį asmenų, persikėlusių į valstybes, kuriose tokia praktika taikoma, vaikams ir (arba) šeimoms? Ar Komisija, siekdama užtikrinti, kad būtų apsaugoti vaiko interesai, surinks informaciją šiuo klausimu?

6. Ar Komisija galėtų paaiškinti, ar ji planuoja sutvirtinti Europos masto iniciatyvas, ypač kuriomis būtų siekiama parengti interneto puslapį, kuriame būtų visa atitinkama teisinė informacija apie įvaikinimo procedūras valstybėse narėse, taip pat tinkamai ir aiškiai išvardytos visos atitinkamos valdžios ir kitos institucijos, į kurias reikia kreiptis tarptautinio vaikų grobimo atvejais?

7. Ar Komisija svarstytų galimybę pagal dabartinę teisėjų mokymo programą pradėti teisėjų mokymo iniciatyvą, visų pirma skirtą su vaikais susijusioms byloms su užsienio elementu?