Parlamento klausimas - O-000016/2018Parlamento klausimas
O-000016/2018

Naudingosios iškasenos konfliktų zonose. Papildomos priemonės

Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, Nr. O-000016/2018
Komisijai
Darbo tvarkos taisyklių 128 straipsnis
Linda McAvan, Vystymosi komiteto vadu

Procedūra : 2018/2542(RSP)
Procedūros eiga plenarinėje sesijoje
Dokumento priėmimo eiga :  
O-000016/2018
Pateikti tekstai :
O-000016/2018 (B8-0008/2018)
Balsavimas :
Priimti tekstai :

2017 m. kovo 16 d. Parlamentas per pirmąjį svarstymą priėmė poziciją, kuria siekiama patvirtinti reglamentą, nustatantį išsamaus tiekimo grandinės patikrinimo reikalavimus ES importuotojams iš konfliktinių ir didelės rizikos zonų įvežantiems alavą, tantalą, volframą, jų rūdas ir auksą. Reglamentas buvo patvirtintas 2017 m. gegužės 17 d. Savo 2014 m. kovo 5 d. bendrame komunikate „Atsakingas naudingųjų iškasenų pirkimas iš konfliktinių ir didelės rizikos zonų. Integruoto ES požiūrio formavimas“ Komisija bei Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai ir Komisijos pirmininko pavaduotojas įsipareigojo imtis papildomų priemonių, skirtų skatinti ir laikytis išsamaus naudingųjų iškasenų kilmės šalies patikrinimo reikalavimų. Komunikate buvo pateikiama keletas papildomų priemonių, skirtų skatinti atsakingą penkiose kategorijose ir keturiolikoje veiklos sričių paminėtų naudingųjų iškasenų pirkimą. 2017 m. pabaigoje Komisijos pristatė pirmąją Vystomojo bendradarbiavimo priemonę – finansuojamą papildomą priemonę – „Atsakingos naudingųjų iškasenų konfliktų zonose tiekimo grandinės skatinimas“.

Ši papildoma priemonė apima tik kai kurias iš keturiolikos veiklos sričių, paminėtų 2014 m. komunikate. Ar dėl šios priežasties Komisija ketina parengti daugiau papildomų priemonių, apimančių visas likusias komunikate paminėtas veiklos sritis? Jei taip, koks yra numatomas tokios veiklos tvarkaraštis? Kokio dydžio finansavimas ir iš kurių biudžeto eilučių yra numatytas šiai veiklai? Ar šios papildomos priemonės apimtų – sąžiningą naudingųjų iškasenų apmokestinimą, tūkstančių slaptų kalnakasių integravimą ir teisėtą įdarbinimą bei naudingųjų iškasenų apdirbimą vietoje? Ar Komisija gali apibūdinti kokiu būdu Parlamentas bus aktyviai įtrauktas į anksčiau paminėtų papildomų priemonių rengimą, jei reikia, įskaitant bet kokios rūšies numatomas konsultacijas? Veiksmų dokumente minimi keli kvietimų teikti pasiūlymus raundai. Kiek bus tokių raundų, kokie laikotarpiai numatomi tarp jų ir kokios bus dotacijos? Kokio procentinio dydžio įnašų bus reikalaujama iš dotacijų gavėjų?

Veiksmų plane minimos daug žadančios sąveikos su Išorės investicijų planu, tačiau kokios konkrečiai? Paminėtas reglamentas ir papildomos priemonės yra taikomos volframui, tantalui, alavui ir auksui (angl. 3TG). Kadangi yra ir kitų problemų keliančių naudingųjų iškasenų, nepatenkančių į šio reglamento taikymo apimtį, ar Komisija numato kitas priemones, kuriomis būtų skatinamas atsakingas kitų, ne 3TG iškasenų pirkimas? Ar egzistuoja kitų papildomų priemonių, finansuojamų iš kitų nei Vystomojo bendradarbiavimo priemonė lėšų?

Atnaujinta: 2018 m. vasario 23 d.
Teisinė informacija - Privatumo politika