Parlamentiniai klausimai
PDF 200kWORD 19k
2018 m. kovo 1 d.
O-000025/2018
Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, Nr. O-000025/2018
Komisijai
Darbo tvarkos taisyklių 128 straipsnis
Jan Zahradil, ECR frakcijos vardu

 Tema: Europos Komisijos generalinio sekretoriaus paskyrimas

Trečiadienį, 2018 m. vasario 21 d. Europos Komisija paskelbė, kad generalinis sekretorius Alexander Italianer tą pačią dieną išėjo į pensiją ir jį pakeis tuometinis Komisijos Pirmininko Jeano Claude‘o Junckerio kabineto vadovas Martin Selmayr. Komisija paaiškino, kad A. Italianer buvo pakeistas nedelsiant siekiant užtikrinti, jog nebūtų pakenkta jo veiksmingumui, ir kad nebūtų veiklos spragų. Tačiau, 2015 m. pranešus apie buvusios generalinės sekretorės Catherine Day atsistatydinimą, ji liko poste dar beveik tris mėnesius. Remiantis informacija, kurią Komisija iki šiol pateikė žiniasklaidai, suprantama, kad įvykių seka buvo ši:

sausio 31 d. generalinio sekretoriaus pavaduotojo postas tapo laisvas ir buvo paskelbtas; vasario 14 d. baigėsi terminas pateikti prašymams; vasario 15d. kandidatai dalyvavo konkurse vertinimo centre; vasario 16 d. kandidatai dalyvavo pokalbiuose ir buvo vertinami; vasario 19 d. susitiko kabinetų vadovai ir rengėsi kitam Komisijos posėdžiui; nei darbotvarkėje, nei kituose dokumentuose nebuvo nurodytas naujas paskyrimas; vasario 20 d. Günther Oettinger, Komisijos narys, atsakingas už biudžetą ir žmogiškuosius išteklius, susitiko su atrinktu kandidatu; vasario 21 d. 9.00 val. buvo išplatinta peržiūrėta Komisijos narių darbotvarkė, į kurią įtraukta informacija apie paskyrimą; 9.30 val. prasidėjo Komisijos narių posėdis, Martin Selmayr buvo paskirtas generalinio sekretoriaus pavaduotoju, Komisijos generalinis sekretorius atsistatydino, Martin Selmayr paskirtas Europos Komisijos generaliniu sekretoriumi; 9.39 val. Komisija pakvietė žurnalistus į spaudos konferenciją su Komisijos Pirmininku J. C. Junkeriu ir Komisijos nariu G. Oettingeriu apie naujai paskirtus darbuotojus; 10.30 val. Komisijos Pirmininkas J. C. Junker dalyvavo spaudos konferencijoje, kurioje buvo aptarti per Komisijos posėdį paskirti darbuotojai;

-Nors Komisija ir teigė, kad naujas generalinis sekretorius įdarbintas laikantis visų reikiamų taisyklių ir procedūrų, ar ji tikrai mano, kad buvo laikomasi taisyklių dvasios ir elgtasi sąžiningai skaidrumo ir teisingumo principų požiūriu?

-Ar Komisija mano, kad galiojančios jos vyresniųjų tarnautojų įdarbinimo taisyklės ir procedūros pakankamai skaidrios ir teisingos?

-Ar Komisija mano, kad dabartinis įdarbinimo procesas sudaro galimybes jai kaip institucijai įvertinti įvairius kandidatus, turinčius įvairių įgūdžių ir skirtingos patirties?

-Atsižvelgiant į tai, kad žiniasklaida turėjo ribotą laiką pasiruošti spaudos konferencijai, ar Komisija planuoja persvarstyti savo strategiją, susijusią su žiniasklaidos ir visuomenės informavimu apie svarbius sprendimus ir skelbimus?

Klausimo originalo kalba: EN
Atnaujinta: 2018 m. kovo 5 d.Teisinis pranešimas