Parlamentiniai klausimai
PDF 50kWORD 18k
2019 m. spalio 14 d.
O-000033/2019

Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, Nr. O-000033/2019

Komisijai

Darbo tvarkos taisyklių 136 straipsnis

José Manuel García-Margallo y Marfil, Rosa Estaràs Ferragut, Pablo Arias Echeverría, Cláudia Monteiro de Aguiar, Markus Ferber, Dennis Radtke, Cindy Franssen, Krzysztof Hetman, Stelios Kympouropoulos, Pascal Arimont, Benoît Lutgen, Romana Tomc

PPE frakcijos vardu


  Tema: Bendrovės "Thomas Cook Group" bankroto padariniai

Bankrutavus bendrovei „Thomas Cook“ 600 000 žmonių liko įstrigę atostogų vietose, bankrotas taip pat neigiamai atsiliepė kitiems susijusiems sektoriams – turizmui, oro transportui ir kelių transportui. Nacionalinės ir regioninės administracijos priėmė nenumatytų atvejų planus, kad repatrijuotų nukentėjusius keliautojus. Nors kol kas negalima tiksliai nurodyti skaičiaus, atspindinčio bankroto poveikį, veikiausiai jis yra labai didelis.

Atsižvelgiant į didelį šio bankroto ekonominį poveikį turizmo sektoriui, kuris labai svarbus daugelio Europos šalių ekonomikai (darbo vietų skaičiui, BVP, skrydžių jungimui, vartotojų apsaugai ir kt.) ir Europos, kaip turistų lankomiausio žemyno pasaulyje, įvaizdžiui ir reputacijai:

Ką Komisija ketina daryti, kad būtų užkirstas kelias dideliam poveikiui Europos šalių (ypač tų, kurios yra glaudžiai susijusios su turizmo sektoriumi) ekonomikai?

Kokią pagalbą (pvz., valstybės pagalbą, Europos prisitaikymo prie globalizacijos padarinių fondo (EGF) lėšų, Europos socialinio fondo (ESF) lėšų) Komisija skirs nuo „Thomas Cook“ bankroto nukentėjusiems sektoriams ir bendrovėms siekdama sušvelninti šio bankroto pasekmes užimtumui, ypač MVĮ?

Ar Europos Sąjunga svarstys galimybę imtis derinimo priemonių, kad įmonių bankroto atveju būtų užtikrintos vartotojų teisės? Ar keleivių apsauga bankroto atveju turėtų būti įtraukta į Reglamentą (EB) Nr. 261/2004 dėl oro transporto keleivių teisių?

Pateikta: 14.10.2019

Perduota: 16.10.2019

Atsakyti iki: 23.10.2019

Klausimo originalo kalba: EN
Atnaujinta: 2019 m. spalio 16 d.Teisinis pranešimas