Deputātu jautājumi
PDF 47kWORD 10k
2019. gada 10. decembris
O-000047/2019
Jautājums, uz kuru jāatbild mutiski
Komisijai
Reglamenta 136. pants
Róża Thun und Hohenstein, Antonius Manders, Andreas Schwab, Edina Tóth, Maria da Graça Carvalho
PPE grupas vārdā
 Temats: Vienots lādētājs visām mobilajām radioiekārtām

Jau vairāk nekā 10 gadus Eiropas Parlamenta deputāti ir rīkojuši kampaņu, lai tiktu izveidots vienots mobilo radioiekārtu lādētājs, tostarp mobilajiem tālruņiem, planšetdatoriem, e-grāmatu lasītājiem, viedkamerām, valkājamajām elektronikas ierīcēm un citām vidēja vai maza izmēra elektroniskajām ierīcēm. Neraugoties uz Komisijas centieniem, brīvprātīgas vienošanās starp nozares dalībniekiem nav devušas pietiekamus rezultātus. Tiek uzskatīts, ka gandrīz katrā ES mājsaimniecība glabājas vairāki veci lādētāji, kas saskaņā ar aplēsēm rada vairāk nekā 51 000 tonnu elektronisko atkritumu gadā. Patērētājiem, pērkot jaunu ierīci, nākas pirkt arī jaunus lādētāju. Ceļojot viņi faktiski ir spiesti vadāt līdzi dažādus lādētājus līdzīgām ierīcēm. Tas ierobežo ES iedzīvotāju pārvietošanās brīvību, pilnīgu līdzdalību sabiedriskajā dzīvē un rada nevajadzīgu vides pēdas nospiedumu.

Lai šo problēmu novērstu, ES ir steidzami jārīkojas. Mums steidzami ir jāpieņem standarts vienotam mobilo radioiekārtu lādētājam. Tāpēc mēs aicinām Komisiju sākt rīkoties, līdz 2020. gada jūlijam pieņemot deleģēto aktu, ar ko papildina Direktīvu 2014/53/ES par radioiekārtām un kas paredzētu vienota lādētāja ieviešanu.

Kad Komisija iesniegs ietekmes novērtējuma rezultātus par mobilo tālruņu un citu saderīgu ierīču vienota lādētāja ieviešanu?

Bezvadu uzlādes tehnoloģijas izmantošana rada papildu potenciālus ieguvumus. Kā Komisija plāno nodrošināt dažādu bezvadu lādētāju sadarbspēju ar dažādām mobilajām radioiekārtām?

Vai Komisija apsver likumdošanas iniciatīvas, lai palielinātu dalībvalstīs pārstrādāto kabeļu un lādētāju apjomu?

Kā Komisija nodrošinās, ka patērētāji nav spiesti iegādāties jaunu lādētāju ar katru jaunu ierīci, tādējādi samazinot viņu vides pēdas nospiedumu?

Iesniegšanas datums: 10/12/2019

Termiņš: 11/03/2020

Jautājuma oriģinālvaloda: EN
Pēdējā atjaunošana: 2019. gada 16. decembrisJuridisks paziņojums - Privātuma politika