Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Proċedura : 2014/2212(INI)
Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
Ċikli relatati mad-dokumenti :

Testi mressqa :

A8-0018/2015

Dibattiti :

PV 11/03/2015 - 7
CRE 11/03/2015 - 7

Votazzjonijiet :

PV 11/03/2015 - 9.17
Spjegazzjoni tal-votazzjoni
Spjegazzjoni tal-votazzjoni

Testi adottati :

P8_TA(2015)0069

Minuti
L-Erbgħa, 11 ta' Marzu 2015 - StrasburguVerżjoni finali

7. Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: Stħarriġ Annwali dwar it-Tkabbir 2015 - Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: Aspetti Soċjali u tal-Impjieg fl-Istħarriġ Annwali dwar it-Tkabbir 2015 - Il-governanza tas-Suq Uniku fis-Semestru Ewropew 2015 (dibattitu)
CRE

Rapport dwar is-Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: Stħarriġ Annwali dwar it-Tkabbir 2015 [2014/2221(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji. Rapporteur: Dariusz Rosati (A8-0037/2015)

Rapport dwar is-Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: Aspetti Soċjali u tal-Impjieg fl-Istħarriġ Annwali dwar it-Tkabbir 2015 [2014/2222(INI)] - Kumitat għall-Impjiegi u l-Affarijiet Soċjali. Rapporteur: Sergio Gutiérrez Prieto (A8-0043/2015)

Rapport dwar il-governanza tas-Suq Uniku fis-Semestru Ewropew 2015 [2014/2212(INI)] - Kumitat għas-Suq Intern u l-Ħarsien tal-Konsumatur. Rapporteur: Ildikó Gáll-Pelcz (A8-0018/2015)

Dariusz Rosati (rapporteur) ippreżenta r-rapport tiegħu.

PRESIDENZA: David-Maria SASSOLI
Viċi President

Ildikó Gáll-Pelcz u Sergio Gutiérrez Prieto ppreżentaw ir-rapporti tagħhom.

Interventi ta': Zanda Kalniņa-Lukaševica (President fil-kariga tal-Kunsill), Valdis Dombrovskis (Viċi President tal-Kummissjoni), Marianne Thyssen (Membru tal-Kummissjoni) u Elżbieta Bieńkowska (Membru tal-Kummissjoni).

Interventi ta': Jean Arthuis (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat BUDG), Giorgos Grammatikakis (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ENVI), Sofia Ribeiro f'isem il-Grupp PPE, Alfred Sant f'isem il-Grupp S&D, Sampo Terho f'isem il-Grupp ECR, Nils Torvalds f'isem il-Grupp ALDE, Miguel Viegas f'isem il-Grupp GUE/NGL, Ernest Urtasun f'isem il-Grupp Verts/ALE, Laura Agea f'isem il-Grupp EFDD, Mara Bizzotto Membru mhux affiljata, Françoise Grossetête, Maria João Rodrigues, Anthea McIntyre, Antanas Guoga, Marisa Matias, Monika Vana, Patrick O'Flynn, Hans Jansen, Burkhard Balz, Elisa Ferreira, Vicky Ford, Enrique Calvet Chambon, Inês Cristina Zuber, Pascal Durand, Marco Zullo, Gerolf Annemans, David Casa, Jutta Steinruck, Bernd Lucke, Lampros Fountoulis, Andreas Schwab, Marita Ulvskog, Zdzisław Krasnodębski, Brian Hayes, Evelyne Gebhardt, Anneleen Van Bossuyt, Pablo Zalba Bidegain, Brando Benifei, Theodor Dumitru Stolojan, Sergio Gaetano Cofferati, Eva Paunova, Nicola Danti, Esther de Lange, Marc Tarabella, Tom Vandenkendelaere, Othmar Karas u Verónica Lope Fontagné.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Dominique Bilde, Marco Valli, Kostas Chrysogonos, Notis Marias, Doru-Claudian Frunzulică u Csaba Sógor.

Interventi ta': Valdis Dombrovskis, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Dariusz Rosati, Ildikó Gáll-Pelcz u Sergio Gutiérrez Prieto.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 9.15 tal- Minuti ta' 11.3.2015, punt 9.16 tal- Minuti ta' 11.3.2015 u punt 9.17 tal- Minuti ta' 11.3.2015.

Intervent ta': Bruno Gollnisch.

PRESIDENZA: Mairead McGUINNESS
Viċi President

Intervent ta': Bruno Gollnisch.

Avviż legali