Indekss 
Protokols
PDF 256kWORD 210k
Ceturtdiena, 2015. gada 21. maijs - StrasbūraGalīgā redakcija
1.Sēdes atklāšana
 2.Lūgumraksti
 3.Izaugsmes temps Eiropas Savienībā un ekonomikas prognoze 2015. gada pavasarim (debates)
 4.Cilvēkresursi Energoregulatoru sadarbības aģentūras (ACER) veiktajai enerģijas vairumtirgu uzraudzībai (debates)
 5.Debates par cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma principu pārkāpumiem (debates)
  5.1.Zimbabve, cilvēktiesību aizstāvja Itai Dzamara lieta
  5.2.Rohingu bēgļu ciešanas, tostarp masu kapi Taizemē
  5.3.Svazilenda, cilvēktiesību aktīvistu Thulani Maseko un Bheki Makhubu lieta
 6.Iepriekšējās sēdes protokola apstiprināšana
 7.Balsošanas laiks
  7.1.Zimbabve, cilvēktiesību aizstāvja Itai Dzamara lieta (balsošana)
  7.2.Rohingu bēgļu ciešanas, tostarp masu kapi Taizemē (balsošana)
  7.3.Svazilenda, cilvēktiesību aktīvistu Thulani Maseko un Bheki Makhubu lieta (balsošana)
  7.4.Kopējās drošības un aizsardzības politikas īstenošana (balsošana)
  7.5.Kopējās drošības un aizsardzības politikas finansēšana (balsošana)
  7.6.Drošības un aizsardzības spējas Eiropā (balsošana)
  7.7.Turcijas 2014. gada progresa ziņojums (balsošana)
 8.Balsojumu skaidrojumi
 9.Balsojumu labojumi un nodomi balsot
 10.Dokumentu iesniegšana
 11.Lēmumi par atsevišķiem dokumentiem
 12.Sēdē pieņemto tekstu nosūtīšana
 13.Nākamo sēžu datumi
 14.Sesijas pārtraukšana
 APMEKLĒJUMU REĢISTRS


SĒDI VADA: Ildikó GÁLL-PELCZ
Priekšsēdētāja vietniece

1. Sēdes atklāšana

Sēde tika atklāta plkst. 8.30.


2. Lūgumraksti

Atbildīgajai komitejai ir iesniegti šādi lūgumraksti, kas saskaņā ar Reglamenta 215. panta 6. punktu ir iekļauti vispārējā reģistrā turpmāk minētajos datumos.

2015. gada 19. maijs

(iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 2712/2014); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 2713/2014); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0350/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0351/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0352/2015); Thierry Raskin (Nr. 0353/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0354/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0355/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0356/2015); Jan-Erik Hansen (Nr. 0357/2015); Jan-Erik Hansen (Nr. 0358/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0359/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0360/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0361/2015); Joseph-Christos Kondylakis (Nr. 0362/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0363/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0364/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0365/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0366/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0367/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0368/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0369/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0370/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0371/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0372/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0373/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0374/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0375/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0376/2015); Alessandro Rasman (Nr. 0377/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0378/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0379/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0380/2015); Annette Sucker (Nr. 0381/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0382/2015); Sergy Alpin (Nr. 0383/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0384/2015); Matthias Brüssow (Nr. 0385/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0386/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0387/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0388/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0389/2015); István Kereszturi (Nr. 0390/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0391/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0392/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0393/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0394/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0395/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0396/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0397/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0398/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0399/2015); Marinus Hoorntje (Nr. 0400/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0401/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0402/2015); Ana Rita Gil (Nr. 0403/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0404/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0405/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0406/2015); Alexandros Christidis (Nr. 0407/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0408/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0409/2015); Melanie Anan (Nr. 0410/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0411/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0412/2015); Alexandru Firicel (Nr. 0413/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0414/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0415/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0416/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0417/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0418/2015); Cătălina Ciobotaru (Nr. 0419/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0420/2015); Adam Stewart (Nr. 0421/2015); Manfred Rickmeyer (Nr. 0422/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0423/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0424/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0425/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0426/2015); (iesniedzēja vārds netiek izpausts) (Nr. 0427/2015); Pablo Faura (Nr. 0428/2015).

Lūgumraksts Nr. 0110/2015 pēc lūgumraksta iesniedzēja pieprasījuma 2015. gada 12. maijā tika svītrots no vispārējā reģistra.


3. Izaugsmes temps Eiropas Savienībā un ekonomikas prognoze 2015. gada pavasarim (debates)

Komisijas paziņojums: Izaugsmes temps Eiropas Savienībā un ekonomikas prognoze 2015. gada pavasarim (2015/2705(RSP)).

Christos Stylianides (Komisijas loceklis) sniedza paziņojumu.

Uzstājās Esteban González Pons PPE grupas vārdā, kas atbildēja arī uz diviem zilās kartītes jautājumiem, kurus uzdeva Marco Zanni un William (The Earl of) Dartmouth, Maria João Rodrigues S&D grupas vārdā, Sander Loones ECR grupas vārdā, kas atbildēja arī uz zilās kartītes jautājumu, kuru uzdeva Doru-Claudian Frunzulică, Cora van Nieuwenhuizen ALDE grupas vārdā, kas atbildēja arī uz zilās kartītes jautājumu, kuru uzdeva Paul Tang, Dimitrios Papadimoulis GUE/NGL grupas vārdā, kas atbildēja arī uz zilās kartītes jautājumu, kuru uzdeva Maria Grapini, William (The Earl of) Dartmouth EFDD grupas vārdā, Gerolf Annemans, pie grupām nepiederošs deputāts, Burkhard Balz, Bernd Lucke, Marisa Matias, Marco Zanni, Bernard Monot, Herbert Reul, kas atbildēja arī uz diviem zilās kartītes jautājumiem, kurus uzdeva Tibor Szanyi un Luke Ming Flanagan, Jonás Fernández, Patrick Le Hyaric, Sotirios Zarianopoulos, Neena Gill, Luke Ming Flanagan, Mara Bizzotto, Paul Tang un Alfred Sant.

Saskaņā ar brīvā mikrofona procedūru uzstājās Franc Bogovič, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Emmanouil Glezos, Barbara Kappel, Ivana Maletić un Kostas Chrysogonos.

Uzstājās Christos Stylianides.

Debates tika slēgtas.


4. Cilvēkresursi Energoregulatoru sadarbības aģentūras (ACER) veiktajai enerģijas vairumtirgu uzraudzībai (debates)

Jautājums, uz kuru jāatbild mutiski (O-000028/2015) un kuru uzdeva Jerzy Buzek ITRE komitejas vārdā Komisijai: Energoregulatoru sadarbības aģentūra (ACER) — cilvēkresursi, kas vajadzīgi, lai pildītu likumā noteiktos pienākumus uzraudzīt enerģijas vairumtirgus (2015/2627(RSP)) (B8-0118/2015).

Patrizia Toia (ITRE komitejas priekšsēdētāja vietniece) izvērsa jautājumu.

Christos Stylianides (Komisijas loceklis) atbildēja uz jautājumu.

Uzstājās Krišjānis Kariņš PPE grupas vārdā, kas atbildēja arī uz zilās kartītes jautājumu, kuru uzdeva Doru-Claudian Frunzulică, Jeppe Kofod S&D grupas vārdā, Marek Józef Gróbarczyk ECR grupas vārdā, Morten Helveg Petersen ALDE grupas vārdā, Benedek Jávor Verts/ALE grupas vārdā, Dario Tamburrano EFDD grupas vārdā, Gianluca Buonanno, pie grupām nepiederošs deputāts, Seán Kelly, Theresa Griffin, Evžen Tošenovský, Kaja Kallas, Roger Helmer, Bendt Bendtsen, Martina Werner, Dawid Bohdan Jackiewicz, Massimiliano Salini, Anneleen Van Bossuyt, Francesc Gambús, Theodor Dumitru Stolojan, Daniel Buda un João Ferreira.

Saskaņā ar brīvā mikrofona procedūru uzstājās Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, Ivan Jakovčić un Claude Turmes.

Uzstājās Christos Stylianides.

Debates tika slēgtas.


5. Debates par cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma principu pārkāpumiem (debates)

(Rezolūciju priekšlikumu virsraksti un autori — 19.5.2015. protokola 2. punkts.)


5.1. Zimbabve, cilvēktiesību aizstāvja Itai Dzamara lieta

Rezolūciju priekšlikumi B8-0465/2015, B8-0466/2015, B8-0467/2015, B8-0468/2015, B8-0471/2015, B8-0474/2015 un B8-0478/2015 (2015/2710(RSP)).

Geoffrey Van Orden, Ignazio Corrao, Judith Sargentini, Catherine Bearder un Marie-Christine Vergiat iepazīstināja ar rezolūciju priekšlikumiem.

SĒDI VADA: Ryszard CZARNECKI
Priekšsēdētāja vietnieks

Michael Gahler un Josef Weidenholzer iepazīstināja ar rezolūciju priekšlikumiem.

Uzstājās Marc Tarabella S&D grupas vārdā, Pavel Telička ALDE grupas vārdā, Diane James EFDD grupas vārdā, Nicolas Bay, pie grupām nepiederošs deputāts un Doru-Claudian Frunzulică, kas atbildēja arī uz zilās kartītes jautājumu, kuru uzdeva Ivan Jakovčić.

Saskaņā ar brīvā mikrofona procedūru uzstājās Stanislav Polčák, Notis Marias, Pavel Svoboda un Ivan Jakovčić.

Uzstājās Christos Stylianides (Komisijas loceklis).

Debates tika slēgtas.

Balsojums: 21.5.2015. protokola 7.1. punkts.


5.2. Rohingu bēgļu ciešanas, tostarp masu kapi Taizemē

Rezolūciju priekšlikumi B8-0469/2015, B8-0470/2015, B8-0472/2015, B8-0477/2015, B8-0480/2015, B8-0482/2015 un B8-0484/2015 (2015/2711(RSP)).

Ignazio Corrao, Barbara Lochbihler, Dita Charanzová, Charles Tannock, Marie-Christine Vergiat, Jeroen Lenaers un Josef Weidenholzer iepazīstināja ar rezolūciju priekšlikumiem.

Uzstājās Csaba Sógor PPE grupas vārdā, Marc Tarabella S&D grupas vārdā, Amjad Bashir ECR grupas vārdā, Gérard Deprez ALDE grupas vārdā, Jean Lambert Verts/ALE grupas vārdā, Jiří Pospíšil, Goffredo Maria Bettini un Cristian Dan Preda, kurš arī komentēja debašu par cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma pārkāpumiem pārcelšanu uz priekšpusdienu (sēdes vadītājs atbildēja, ka runātāja teikto darīs zināmu Prezidijam).

Saskaņā ar brīvā mikrofona procedūru uzstājās Marijana Petir, Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, Ivan Jakovčić un Fabio Massimo Castaldo.

Uzstājās Christos Stylianides (Komisijas loceklis).

Debates tika slēgtas.

Balsojums: 21.5.2015. protokola 7.2. punkts.

(Sēde uz neilgu laiku tika pārtraukta.)


5.3. Svazilenda, cilvēktiesību aktīvistu Thulani Maseko un Bheki Makhubu lieta

Rezolūciju priekšlikumi B8-0473/2015, B8-0475/2015, B8-0476/2015, B8-0479/2015, B8-0481/2015, B8-0483/2015 un B8-0485/2015 (2015/2712(RSP)).

Mark Demesmaeker, Ignazio Corrao, Maria Heubuch, Javier Nart, Lidia Senra Rodríguez, Tunne Kelam un Jude Kirton-Darling iepazīstināja ar rezolūciju priekšlikumiem.

Uzstājās Seán Kelly PPE grupas vārdā, Agnes Jongerius S&D grupas vārdā, José Inácio Faria ALDE grupas vārdā un Tomáš Zdechovský.

Saskaņā ar brīvā mikrofona procedūru uzstājās Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, Fabio Massimo Castaldo un Gianluca Buonanno.

Uzstājās Christos Stylianides (Komisijas loceklis).

Debates tika slēgtas.

Balsojums: 21.5.2015. protokola 7.3. punkts.


SĒDI VADA: Mairead McGUINNESS
Priekšsēdētāja vietniece

6. Iepriekšējās sēdes protokola apstiprināšana

Iepriekšējās sēdes protokols tika apstiprināts.


7. Balsošanas laiks

Balsošanas rezultātu sīks izklāsts (grozījumi, atsevišķa balsošana, balsošana pa daļām u.c.) pieejams protokola pielikumā “Balsošanas rezultāti”.

Rezultāti balsošanai pēc saraksta (protokola pielikumā) ir pieejami tikai elektroniski un apskatāmi tīmekļa vietnē “Europarl”.


7.1. Zimbabve, cilvēktiesību aizstāvja Itai Dzamara lieta (balsošana)

Rezolūciju priekšlikumi B8-0465/2015, B8-0466/2015, B8-0467/2015, B8-0468/2015, B8-0471/2015, B8-0474/2015 un B8-0478/2015 (2015/2701(RSP)).

(Vajadzīgs vienkāršs vairākums.)
(Balsošanas izklāsts: pielikuma “Balsošanas rezultāti” 1. punkts.)

KOPĪGS REZOLŪCIJAS PRIEKŠLIKUMS RC-B8-0465/2015

(aizstāj B8-0465/2015, B8-0466/2015, B8-0467/2015, B8-0468/2015, B8-0471/2015, B8-0474/2015 un B8-0478/2015)

Iesnieguši šādi deputāti:

Cristian Dan Preda, Michael Gahler, Elmar Brok, David McAllister, Claude Rolin, Bogdan Brunon Wenta, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia, Andrej Plenković, Csaba Sógor, Franck Proust, Giovanni La Via, Tomáš Zdechovský, Eduard Kukan, József Nagy, Ivan Štefanec, Tunne Kelam, Monica Macovei, Pavel Svoboda, Jeroen Lenaers, Dubravka Šuica, Michaela Šojdrová, Jaromír Štětina, Brian Hayes, Roberta Metsola, Ramona Nicole Mănescu, Tadeusz Zwiefka, Kinga Gál, Joachim Zeller, László Tőkés, Seán Kelly, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Andrzej Grzyb, Barbara Kudrycka un Elisabetta Gardini PPE grupas vārdā,

Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Norbert Neuser, Elena Valenciano, Ana Gomes, Pier Antonio Panzeri, Liisa Jaakonsaari, Kati Piri, David Martin, Agnes Jongerius, Jude Kirton-Darling, Miriam Dalli, Krystyna Łybacka, Viorica Dăncilă, Victor Negrescu, Tibor Szanyi, Theresa Griffin, Michela Giuffrida, Siôn Simon, Doru-Claudian Frunzulică, Hugues Bayet, Miroslav Poche, Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Danti, Sergio Gutiérrez Prieto, Nicola Caputo, Neena Gill, Marlene Mizzi, Biljana Borzan, Momchil Nekov, Enrico Gasbarra, Marc Tarabella, Alessia Maria Mosca, Nikos Androulakis, Demetris Papadakis, Arne Lietz, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, José Blanco López, Isabella De Monte, Tonino Picula, Goffredo Maria Bettini, Eric Andrieu, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Eider Gardiazabal Rubial, Jonás Fernández, Damiano Zoffoli, Kashetu Kyenge, Javi López, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Julie Ward, Carlos Zorrinho, Louis-Joseph Manscour, Soraya Post un Andi Cristea S&D grupas vārdā,

Geoffrey Van Orden, Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Hans-Olaf Henkel, Ryszard Czarnecki un Anna Elżbieta Fotyga ECR grupas vārdā,

Catherine Bearder, Philippe De Backer, Louis Michel, Ramon Tremosa i Balcells, Pavel Telička, Martina Dlabajová, Hilde Vautmans, Juan Carlos Girauta Vidal, Marietje Schaake, Ilhan Kyuchyuk, Fernando Maura Barandiarán, Gérard Deprez, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ivan Jakovčić, Filiz Hyusmenova, Ivo Vajgl, Petr Ježek, José Inácio Faria, Fredrick Federley, Antanas Guoga, Beatriz Becerra Basterrechea, Alexander Graf Lambsdorff, Javier Nart, Frédérique Ries, Jozo Radoš, Izaskun Bilbao Barandica, Yana Toom, Nathalie Griesbeck, Marielle de Sarnez, Dita Charanzová, Urmas Paet, Johannes Cornelis van Baalen un Hannu Takkula ALDE grupas vārdā,

Marie-Christine Vergiat GUE/NGL grupas vārdā,

Judith Sargentini, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valero, Igor Šoltes un Michèle Rivasi Verts/ALE grupas vārdā,

Fabio Massimo Castaldo, Dario Tamburrano un Ignazio Corrao EFDD grupas vārdā.

Pieņemts (P8_TA(2015)0210).


7.2. Rohingu bēgļu ciešanas, tostarp masu kapi Taizemē (balsošana)

Rezolūciju priekšlikumi B8-0469/2015, B8-0470/2015, B8-0472/2015, B8-0477/2015, B8-0480/2015, B8-0482/2015 un B8-0484/2015 (2015/2711(RSP)).

(Vajadzīgs vienkāršs vairākums.)
(Balsošanas izklāsts: pielikuma “Balsošanas rezultāti” 2. punkts.)

KOPĪGS REZOLŪCIJAS PRIEKŠLIKUMS RC-B8-0469/2015

(aizstāj B8-0469/2015, B8-0470/2015, B8-0472/2015, B8-0477/2015, B8-0480/2015, B8-0482/2015 un B8-0484/2015)

Iesnieguši šādi deputāti:

Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Elmar Brok, David McAllister, Claude Rolin, Bogdan Brunon Wenta, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia, Andrej Plenković, Csaba Sógor, Giovanni La Via, Tomáš Zdechovský, Jarosław Wałęsa, Eduard Kukan, József Nagy, Ivan Štefanec, Tunne Kelam, Monica Macovei, Pavel Svoboda, Dubravka Šuica, Michaela Šojdrová, Jaromír Štětina, Brian Hayes, Roberta Metsola, Ramona Nicole Mănescu, Tadeusz Zwiefka, Ildikó Gáll-Pelcz, Joachim Zeller, László Tőkés, Seán Kelly, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Michael Gahler, Andrzej Grzyb, Barbara Kudrycka, Ivo Belet un Elisabetta Gardini PPE grupas vārdā,

Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Ana Gomes, Pier Antonio Panzeri, Liisa Jaakonsaari, Kati Piri, David Martin, Agnes Jongerius, Jude Kirton-Darling, Miriam Dalli, Krystyna Łybacka, Viorica Dăncilă, Victor Negrescu, Tibor Szanyi, Theresa Griffin, Michela Giuffrida, Siôn Simon, Doru-Claudian Frunzulică, Hugues Bayet, Miroslav Poche, Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Danti, Sergio Gutiérrez Prieto, Brando Benifei, Nicola Caputo, Neena Gill, Marlene Mizzi, Biljana Borzan, Momchil Nekov, Enrico Gasbarra, Alessia Maria Mosca, Nikos Androulakis, Demetris Papadakis, Arne Lietz, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, José Blanco López, Isabella De Monte, Tonino Picula, Goffredo Maria Bettini, Eric Andrieu, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Eider Gardiazabal Rubial, Jonás Fernández, Damiano Zoffoli, Kashetu Kyenge, Javi López, Javi López, Afzal Khan, Simona Bonafè, Flavio Zanonato, Jeppe Kofod, Julie Ward, Carlos Zorrinho, Ioan Mircea Paşcu un Andi Cristea S&D grupas vārdā,

Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Czarnecki, Sajjad Karim, Amjad Bashir, Hans-Olaf Henkel un Jana Žitňanská ECR grupas vārdā,

Dita Charanzová, Philippe De Backer, Louis Michel, Ramon Tremosa i Balcells, Hilde Vautmans, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Martina Dlabajová, Marietje Schaake, Ilhan Kyuchyuk, Juan Carlos Girauta Vidal, Beatriz Becerra Basterrechea, Fernando Maura Barandiarán, Javier Nart, Pavel Telička, Gérard Deprez, Ivan Jakovčić, Filiz Hyusmenova, Ivo Vajgl, Petr Ježek, Fredrick Federley, José Inácio Faria, Antanas Guoga, Alexander Graf Lambsdorff, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Izaskun Bilbao Barandica, Yana Toom, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula, Urmas Paet, Johannes Cornelis van Baalen, Johannes Cornelis van Baalen un Marielle de Sarnez ALDE grupas vārdā,

Marie-Christine Vergiat GUE/NGL grupas vārdā,

Barbara Lochbihler un Jean Lambert Verts/ALE grupas vārdā,

Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo un Marco Zanni EFDD grupas vārdā.

Pieņemts (P8_TA(2015)0211).


7.3. Svazilenda, cilvēktiesību aktīvistu Thulani Maseko un Bheki Makhubu lieta (balsošana)

Rezolūciju priekšlikumi B8-0473/2015, B8-0475/2015, B8-0476/2015, B8-0481/2015, B8-0479/2015, B8-0483/2015 un B8-0485/2015 (2015/2712(RSP)).

(Vajadzīgs vienkāršs vairākums.)
(Balsošanas izklāsts: pielikuma “Balsošanas rezultāti” 3. punkts.)

KOPĪGS REZOLŪCIJAS PRIEKŠLIKUMS RC-B8-0473/2015

(aizstāj B8-0473/2015, B8-0475/2015, B8-0476/2015, B8-0481/2015, B8-0479/2015, B8-0483/2015 un B8-0485/2015)

Iesnieguši šādi deputāti:

Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Elmar Brok, David McAllister, Claude Rolin, Bogdan Brunon Wenta, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Davor Ivo Stier, Therese Comodini Cachia, Andrej Plenković, Franck Proust, Giovanni La Via, Tomáš Zdechovský, Jarosław Wałęsa, Eduard Kukan, József Nagy, Ivan Štefanec, Monica Macovei un Pavel Svoboda, Jeroen Lenaers, Dubravka Šuica, Michaela Šojdrová, Jaromír Štětina, Brian Hayes, Roberta Metsola, Ramona Nicole Mănescu, Tadeusz Zwiefka, Ildikó Gáll-Pelcz, Joachim Zeller, László Tőkés, Seán Kelly, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Michael Gahler, Andrzej Grzyb un Barbara Kudrycka PPE grupas vārdā,

Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Richard Howitt, David Martin, Jude Kirton-Darling, Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Agnes Jongerius, Liisa Jaakonsaari, Miriam Dalli, Krystyna Łybacka, Viorica Dăncilă, Victor Negrescu, Tibor Szanyi, Brando Benifei, Theresa Griffin, Michela Giuffrida, Siôn Simon, Doru-Claudian Frunzulică, Hugues Bayet, Miroslav Poche, Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Danti, Sergio Gutiérrez Prieto, Nicola Caputo, Neena Gill, Marlene Mizzi, Biljana Borzan, Momchil Nekov, Enrico Gasbarra, Marc Tarabella, Alessia Maria Mosca, Nikos Androulakis, Demetris Papadakis, Arne Lietz, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, José Blanco López, Isabella De Monte, Tonino Picula, Goffredo Maria Bettini, Eric Andrieu, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Eider Gardiazabal Rubial, Jonás Fernández, Damiano Zoffoli, Kashetu Kyenge, Javi López, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Julie Ward, Carlos Zorrinho, Andi Cristea un Soraya Post S&D grupas vārdā,

Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Hans-Olaf Henkel, Ryszard Czarnecki un Anna Elżbieta Fotyga ECR grupas vārdā,

Javier Nart, Philippe De Backer, Louis Michel, Pavel Telička, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Juan Carlos Girauta Vidal, Marietje Schaake, Ilhan Kyuchyuk, Fernando Maura Barandiarán, Ramon Tremosa i Balcells, Gérard Deprez, Ivan Jakovčić, Ivo Vajgl, Petr Ježek, Fredrick Federley, José Inácio Faria, Beatriz Becerra Basterrechea, Alexander Graf Lambsdorff, Hilde Vautmans, Frédérique Ries, Jozo Radoš, Izaskun Bilbao Barandica, Nathalie Griesbeck, Yana Toom, Martina Dlabajová, Marielle de Sarnez, Urmas Paet, Johannes Cornelis van Baalen, Hannu Takkula ALDE grupas vārdā,

Lidia Senra Rodríguez, Marie-Christine Vergiat, Stelios Kouloglou, Curzio Maltese, Paloma López Bermejo GUE/NGL grupas vārdā,

Judith Sargentini, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valero, Igor Šoltes Verts/ALE grupas vārdā,

Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Dario Tamburrano EFDD grupas vārdā.

Pieņemts (P8_TA(2015)0212).


7.4. Kopējās drošības un aizsardzības politikas īstenošana (balsošana)

Ziņojums par kopējās drošības un aizsardzības politikas īstenošanu (pamatojoties uz Padomes gada ziņojumu Eiropas Parlamentam par kopējo ārpolitiku un drošības politiku) [2014/2220(INI)] - Ārlietu komiteja. Referents: Arnaud Danjean (A8-0054/2015).

(Vajadzīgs vienkāršs vairākums.)
(Balsošanas izklāsts: pielikuma “Balsošanas rezultāti” 4. punkts.)

REZOLŪCIJAS PRIEKŠLIKUMS

Pieņemts (P8_TA(2015)0213).

Uzstāšanās

Uzstājās James Carver, Jonathan Arnott un Javier Couso Permuy, komentējot balsošanas norisi.


7.5. Kopējās drošības un aizsardzības politikas finansēšana (balsošana)

Ziņojums par kopējās drošības un aizsardzības politikas finansēšanu [2014/2258(INI)] - Ārlietu komiteja - Budžeta komiteja. Referenti: Eduard Kukan un Indrek Tarand (A8-0136/2015).

(Vajadzīgs vienkāršs vairākums.)
(Balsošanas izklāsts: pielikuma “Balsošanas rezultāti” 5. punkts.)

REZOLŪCIJAS PRIEKŠLIKUMS

Pieņemts (P8_TA(2015)0214).


7.6. Drošības un aizsardzības spējas Eiropā (balsošana)

Ziņojums par Eiropas aizsardzības tirgos notiekošo norišu ietekmi uz drošības un aizsardzības spējām Eiropā [2015/2037(INI)] - Ārlietu komiteja. Referente: Ana Gomes (A8-0159/2015).

(Vajadzīgs vienkāršs vairākums.)
(Balsošanas izklāsts: pielikuma “Balsošanas rezultāti” 6. punkts.)

REZOLŪCIJAS PRIEKŠLIKUMS

Pieņemts (P8_TA(2015)0215).


7.7. Turcijas 2014. gada progresa ziņojums (balsošana)

Rezolūcijas priekšlikums B8-0455/2015 (2015/2953(RSP)).

Uzstājās Kati Piri S&D grupas vārdā, prasot balsošanu pārcelt uz jūnija pirmo sesiju, Alexander Graf Lambsdorff, atbalstot šo pieprasījumu, un William (The Earl of) Dartmouth, iebilstot pret šo pieprasījumu.

Parlaments pieprasījumu apstiprināja.


8. Balsojumu skaidrojumi

Rakstiski balsojumu skaidrojumi

Balsojumu skaidrojumi, kas saskaņā ar Reglamenta 183. pantu ir iesniegti rakstiski, ir iekļauti šīs sēdes stenogrammā.

Mutiski balsojumu skaidrojumi

Arnaud Danjean ziņojums - A8-0054/2015
Daniel Hannan, Neena Gill, Stanislav Polčák, Peter Jahr un Steven Woolfe

Eduard Kukan un Indrek Tarand ziņojums - A8-0136/2015
Neena Gill un Seán Kelly

Ana Gomes ziņojums - A8-0159/2015
Neena Gill un Marek Jurek


9. Balsojumu labojumi un nodomi balsot

Balsojumu labojumi un nodomi balsot ir pieejami Parlamenta tīmekļa vietnē “Europarl”\ “Plenārsēde”\ “Balsojumi”\ “Balsojumu rezultāti” (Rezultāti balsošanai pēc saraksta), kā arī protokola pielikuma “Rezultāti balsošanai pēc saraksta” drukātajā versijā.

Elektronisko versiju Parlamenta tīmekļa vietnē “Europarl” regulāri atjauninās ne ilgāk kā divas nedēļas pēc balsošanas dienas.

Pēc tam sagatavos balsojumu labojumu un nodomu balsot saraksta galīgo variantu, lai to varētu iztulkot un publicēt “Oficiālajā Vēstnesī”.


10. Dokumentu iesniegšana

Deputāti bija iesnieguši turpmāk minētos rezolūciju priekšlikumus (Reglamenta 133. pants).

- Isabella Adinolfi, Gerolf Annemans, Marie-Christine Arnautu, Dominique Bilde, Mario Borghezio, Mireille D'Ornano, Rikke Karlsson, Marine Le Pen, Peter Lundgren, Sophie Montel un Florian Philippot. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par daudzvalodības respektēšanu Eiropas Savienības iestādēs (B8-0352/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

AFCO

atzinums:

CULT

- Gerolf Annemans, Dominique Bilde, Steeve Briois, Edouard Ferrand, Jean-François Jalkh, Marine Le Pen, Dominique Martin, Georg Mayer, Bernard Monot, Sophie Montel, Joëlle Mélin, Florian Philippot, Harald Vilimsky un Marcel de Graaff. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par dalībvalstīm paredzēto iespēju pārtraukt sociālās palīdzības sniegšanu ekonomiski neaktīviem imigrantiem, kas ir Savienības pilsoņi (B8-0353/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

LIBE

atzinums:

EMPL

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Sylvie Goddyn, Marine Le Pen, Sophie Montel un Florian Philippot. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par sociālo dempingu kravas autopārvadājumu jomā (B8-0354/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

TRAN

atzinums:

EMPL

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Marine Le Pen un Sophie Montel. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par TTIP sarunu pārtraukšanu dzīvnieku dzīves apstākļu aizsardzības nolūkā (B8-0355/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

INTA

atzinums:

AGRI

- Dominique Bilde, Marine Le Pen un Sophie Montel. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par nelikumīgas mežizstrādes rezultātā iegūtu kokmateriālu importa aizliegumu (B8-0356/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

INTA

atzinums:

ENVI

- Louis Aliot, Nicolas Bay, Steeve Briois, Jean-François Jalkh, Bernard Monot, Jean-Luc Schaffhauser un Mylène Troszczynski. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par aizdomām par McD Europe Franchising Sàrl īstenotu agresīvu nodokļu plānošanu (B8-0361/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

ECON

- Aldo Patriciello. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par stingrāku noteikumu pieņemšanu attiecībā uz trokšņa piesārņojumu (B8-0425/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

ENVI

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Sophie Montel un Florian Philippot. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par nodokļu pārredzamības pasākumiem cīņai pret krāpšanu nodokļu jomā un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas (B8-0427/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

ECON

- Alberto Cirio. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par kaņepju audzēšanas iekļaušanu ekoloģiski nozīmīgās platībās atļauto prakšu galvenajā sarakstā (B8-0428/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

AGRI

atzinums:

ENVI

- Aldo Patriciello. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par ĢMO (B8-0429/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

ENVI

atzinums:

INTA

- Aldo Patriciello. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par dalībvalstu kopējas terorisma definīcijas neesamību (B8-0430/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

LIBE

- Aldo Patriciello. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par e-veselību (B8-0431/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

LIBE

atzinums:

ENVI

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Mireille D'Ornano, Sylvie Goddyn, Marine Le Pen, Sophie Montel un Florian Philippot. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par projektu pieņemšanas kritēriju saistībā ar Investīciju plānu Eiropai decentralizēšanu un grozīšanu (B8-0432/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

ECON

atzinums:

BUDG

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Marine Le Pen, Sophie Montel un Florian Philippot. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par Eiropas Savienības un Kanādas tirdzniecības nolīguma atzīšanu par jauktu nolīgumu (B8-0433/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

INTA

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Sophie Montel un Florian Philippot. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par Eiropas Centrālās bankas īstenotās kvantitatīvās mīkstināšanas politikas ietekmi (B8-0434/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

ECON

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Mireille D'Ornano, Sophie Montel un Florian Philippot. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par palīdzību ar būvniecību saistītai amatniecībai Francijā (B8-0435/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

IMCO

atzinums:

ITRE

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Sophie Montel un Florian Philippot. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par tā dēvētās norīkoto darba ņēmēju direktīvas atcelšanu (B8-0436/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

EMPL

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Sophie Montel un Florian Philippot. Priekšlikums Eiropas Parlamenta rezolūcijai par reformu saistībā ar darba ņēmēju norīkošanu darbā pakalpojumu sniegšanas jomā (B8-0437/2015).

nodots

atbildīgajai komitejai:

EMPL


11. Lēmumi par atsevišķiem dokumentiem

Atļauja sagatavot patstāvīgus ziņojumus (Reglamenta 46. pants)
(saskaņā ar Priekšsēdētāju konferences 2015. gada 13. maija lēmumu)

JURI komiteja

- Civiltiesību noteikumi par robotiku (2015/2103(INL))
(atzinums: EMPL, ITRE)

Atļauja sagatavot patstāvīgus ziņojumus (Reglamenta 52. pants)
(saskaņā ar Priekšsēdētāju konferences 2015. gada 30. aprīļa lēmumu)

EMPL komiteja

- Ziņojums attiecībā uz to, kā tiek piemērota Padomes 2010. gada 8. marta Direktīva 2010/18/ES, ar ko īsteno pārskatīto BUSINESSEUROPE, UEAPME, CEEP un ETUC pamatnolīgumu par vecāku atvaļinājumu un atceļ Direktīvu 96/34/EK (2015/2097(INI))
(atzinums: FEMM)

(saskaņā ar Priekšsēdētāju konferences 2015. gada 13. maija lēmumu)

AFET komiteja

- Ieroču eksports — Kopējās nostājas 2008/944/KĀDP īstenošana (2015/2114(INI))

- ES loma Apvienoto Nāciju Organizācijā — kā labāk sasniegt ES ārpolitikas mērķus (2015/2104(INI))
(atzinums: AFCO, CULT, CONT, INTA)

INTA komiteja

- Jauna progresīva un inovatīva stratēģija tirdzniecības un ieguldījumu jomā (2015/2105(INI))
(atzinums: AFET, EMPL, ITRE)

ECON komiteja

- Eiropas Centrālās bankas 2014. gada pārskats (2015/2115(INI))
(atzinums: EMPL)

- ES finanšu pakalpojumu regulējuma izvērtēšana un jauni uzdevumi — efektīvāka un lietderīgāka ES finanšu nozares regulējuma un kapitāla tirgu savienības satvara ietekme un virzība uz šī satvara izveidi (2015/2106(INI))
(atzinums: EMPL, ITRE, JURI, INTA, IMCO)

EMPL komiteja

- Padomes 2000. gada 27. novembra Direktīvas 2000/78/EK, ar ko nosaka kopēju sistēmu vienlīdzīgai attieksmei pret nodarbinātību un profesiju, (Direktīvas par vienlīdzību nodarbinātības jomā) piemērošana (2015/2116(INI))
(atzinums: FEMM, LIBE)

- ES stratēģiskais satvars par drošību un veselības aizsardzību darbā laikposmam no 2014. gada līdz 2020. gadam (2015/2107(INI))
(atzinums: FEMM, ITRE)

ENVI komiteja

- Ieguves rūpniecības atkritumu direktīvas (2006/21/EK) īstenošana (2015/2117(INI))

- Virzība uz jauna starptautiska nolīguma klimata jomā noslēgšanu Parīzē (2015/2112(INI))
(atzinums: DEVE, AFET, ITRE, INTA, TRAN)

ITRE komiteja

- Virzība uz Eiropas enerģētikas savienību (2015/2113(INI))
(atzinums: AFET, ENVI, INTA, IMCO, TRAN)

- Elektrotīklu starpsavienojumu 10 % mērķrādītāja sasniegšana — Eiropas elektrotīkla sagatavošana 2020. gadam (2015/2108(INI))

PECH komiteja

- Zivsaimniecības aspekti starptautiskajā nolīgumā par jūras bioloģisko daudzveidību apgabalos, kas nav valstu jurisdikcijā (ANO Jūras tiesību konvencija) (2015/2109(INI))

LIBE komiteja

- Cīņa pret korupciju un turpmākie pasākumi pēc Īpašās komitejas organizētās noziedzības, korupcijas un naudas atmazgāšanas jautājumos (CRIM) darbības beigām (2015/2110(INI))
(atzinums: CONT)

FEMM komiteja

- 2011. gada 5. aprīļa Direktīvas 2011/36/ES par cilvēku tirdzniecības novēršanu un apkarošanu un cietušo aizsardzību īstenošana dzimumu līdztiesības aspektā (2015/2118(INI))
(atzinums: LIBE)

- Ārēji faktori, kas rada šķēršļus Eiropas sieviešu uzņēmējdarbībai (2015/2111(INI))
(atzinums: ITRE)

Nodošana citām komitejām (Reglamenta 53. pants)

CULT komiteja

- Eiropas iedzīvotāju radikalizēšanās un teroristu kustību veiktās viņu vervēšanas nepieļaušana (2015/2063(INI))
nodots atbildīgajai komitejai: LIBE
(atzinums: CULT, AFET
)

CONT komiteja

- Eiropas Progresa mikrofinansēšanas instrumenta īstenošana (2015/2042(INI))
nodots atbildīgajai komitejai: EMPL
(atzinums: BUDG, ECON, CONT)

- Eiropas Savienības pašreizējās institucionālās struktūras iespējamā attīstība un korekcijas (2014/2248(INI))
nodots atbildīgajai komitejai: AFCO
(atzinums: BUDG, CONT
)

LIBE komiteja

- Pārredzamība, pārskatatbildība un integritāte ES iestādēs (2015/2041(INI))
nodots atbildīgajai komitejai: AFCO
(atzinums: ENVI, JURI, CONT, LIBE)

Nodošana citām komitejām (Reglamenta 39. pants)

JURI komiteja

- Aizsardzība pret trešās valsts pieņemtu tiesību aktu eksteritoriālas piemērošanas sekām un no tiem izrietošām vai ar tiem pamatotām darbībām (pārstrādāta) (COM(2015)0048 - C8-0039/2015 - 2015/0027(COD))
nodots atbildīgajai komitejai: INTA
(atzinums: AFET, JURI, JURI (Reglamenta 39. pants), JURI (Reglamenta 104. pants))

- Priekšlikums Eiropas Parlamenta u)n Padomes direktīvai par jūrniekiem, ar kuru groza Direktīvu 2008/94/EK, 2009/38/EK, 2002/14/EK, 98/59/EK un 2001/23/EK (COM(2013)0798 - C7-0409/2013 - 2013/0390(COD))
nodots atbildīgajai komitejai: EMPL
(atzinums: PECH, TRAN, JURI (Reglamenta 39. pants))

Komiteju iesaistīšanas procedūra (Reglamenta 54. pants)
(saskaņā ar Priekšsēdētāju konferences 2015. gada 13. maija lēmumu)

ENVI komiteja (Reglamenta 54. pants)

- Virzība uz jauna starptautiska nolīguma klimata jomā noslēgšanu Parīzē (2015/2112(INI))
(atzinums: DEVE, AFET, INTA, TRAN, ITRE (Reglamenta 54. pants))

ITRE komiteja (Reglamenta 54. pants)

- Virzība uz Eiropas enerģētikas savienību (2015/2113(INI))
(atzinums: AFET, INTA, IMCO, TRAN, ENVI (Reglamenta 54. pants))

FEMM komiteja (Reglamenta 54. pants)

- 2011. gada 5. aprīļa Direktīvas 2011/36/ES par cilvēku tirdzniecības novēršanu un apkarošanu un cietušo aizsardzību īstenošana dzimumu līdztiesības aspektā (2015/2118(INI))
(atzinums: LIBE (Reglamenta 54. pants))

Virsrakstu maiņa
(saskaņā ar Priekšsēdētāju konferences 2015. gada 13. maija lēmumu)

EMPL komiteja

- jauns virsraksts patstāvīgajam ziņojumam 2015/2042(INI): “Eiropas Progresa mikrofinansēšanas instrumenta īstenošana”

LIBE komiteja

- jauns virsraksts patstāvīgajam ziņojumam 2015/2063(INI): “Eiropas iedzīvotāju radikalizēšanās un teroristu kustību veiktās viņu vervēšanas nepieļaušana”


12. Sēdē pieņemto tekstu nosūtīšana

Saskaņā ar Reglamenta 192. panta 2. punktu šīs sēdes protokolu iesniegs Parlamentam apstiprināšanai nākamās sēdes sākumā.

Parlaments ir piekritis, ka pieņemtos tekstus nosūtīs tajos minētajām struktūrām.


13. Nākamo sēžu datumi

Nākamā sēde notiks 2015. gada 27. maijā.


14. Sesijas pārtraukšana

Eiropas Parlamenta sesija tika pārtraukta.

Sēde tika slēgta plkst. 12.40.

Klaus Welle

Martin Schulz

Ģenerālsekretārs

Priekšsēdētājs


APMEKLĒJUMU REĢISTRS

Klātesoši:

Adaktusson, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, van Baalen, Bach, Balas, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Buda, Bullmann, Buonanno, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Caspary, Castaldo, Cavada, Valero, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Diaconu, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Faria, Federley, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Girling, Giuffrida, Glezos, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Hannan, Harkin, Häusling, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Marusik, Maštálka, Matias, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Mosca, Müller, Muselier, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Paşcu, Paulsen, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Ropė, Rozière, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Spinelli, Spyraki, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Theocharous, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Troszczynski, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zanni, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Attaisnoti nepiedalās:

Crowley, Gabriel, Händel, Herranz García, Liberadzki, Morvai, Picierno

Juridisks paziņojums