Indiċi 
Minuti
PDF 331kWORD 340k
Il-Ħamis, 9 ta' Lulju 2015 - StrasburguVerżjoni finali
1.Ftuħ tas-seduta
 2.Dokumenti mressqa
 3.Petizzjonijiet
 4.Aġenda Ewropea dwar is-Sigurtà (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
 5.Sitwazzjoni fil-Burundi (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
 6.Tħejjija tal-Programm ta' Ħidma tal-Kummissjoni għall-2016 (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
 7.Sitwazzjoni fil-Jemen (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
 8.Kommemorazzjoni ta' Srebrenica (dibattitu)
 9.Livelli massimi permissibbli ta' kontaminazzjoni radjoattiva wara inċident nukleari * (dibattitu)
 10.Armonizzazzjoni ta' ċerti aspetti ta' drittijiet tal-awtur u drittijiet relatati (dibattitu)
 11.Evalwazzjoni tal-attivitajiet tal-Fond Ewropew għad-Demokrazija (EED) (preżentazzjoni qasira)
 12.Ħin tal-votazzjonijiet
  12.1.Effiċjenza fl-użu tar-riżorsi: lejn ekonomija ċirkolari (votazzjoni)
  12.2.Livelli massimi permissibbli ta' kontaminazzjoni radjoattiva wara inċident nukleari * (votazzjoni)
  12.3.Nibnu Unjoni tas-Swieq Kapitali (votazzjoni)
  12.4.Aġenda Ewropea dwar is-Sigurtà (votazzjoni)
  12.5.Tħejjija tal-Programm ta' Ħidma tal-Kummissjoni għall-2016 (votazzjoni)
  12.6.Sitwazzjoni fil-Jemen (votazzjoni)
  12.7.Sfidi tas-sigurtà fil-Lvant Nofsani u fl-Afrika ta' Fuq u prospettivi għal stabbiltà politika (votazzjoni)
  12.8.Rieżami tal-Politika Ewropea tal-Viċinat (votazzjoni)
  12.9.Armonizzazzjoni ta' ċerti aspetti ta' drittijiet tal-awtur u drittijiet relatati (votazzjoni)
  12.10.Evalwazzjoni tal-attivitajiet tal-Fond Ewropew għad-Demokrazija (EED) (votazzjoni)
  12.11.Sitwazzjoni fil-Burundi (votazzjoni)
  12.12.Kommemorazzjoni ta' Srebrenica (votazzjoni)
 13.Spjegazzjonijiet tal-vot
 14.Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
 15.Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti
 16.Pożizzjonijiet tal-Kunsill fl-ewwel qari
 17.Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta' dritt (dibattitu)
  17.1.L-abbozzi ta' liġijiet tal-Kambodja dwar l-NGOs u t-trade unions
  17.2.Ir-Repubblika Demokratika tal-Kongo (RDK), b'mod partikolari l-każ taż-żewġ attivisti tad-drittijiet tal-bniedem detenuti, Yves Makwambala u Fred Bauma
  17.3.Il-Bahrain, b'mod partikolari l-każ ta' Nabeel Rajab
  17.4.Is-sitwazzjoni taż-żewġ pastors Insara fis-Sudan
 18.Ħin tal-votazzjonijiet
  18.1.L-abbozzi ta' liġijiet tal-Kambodja dwar l-NGOs u t-trade unions (votazzjoni)
  18.2.Ir-Repubblika Demokratika tal-Kongo (RDK), b'mod partikolari l-każ taż-żewġ attivisti tad-drittijiet tal-bniedem detenuti, Yves Makwambala u Fred Bauma (votazzjoni)
  18.3.Il-Bahrain, b'mod partikolari l-każ ta' Nabeel Rajab (votazzjoni)
  18.4.Is-sitwazzjoni taż-żewġ pastors Insara fis-Sudan (votazzjoni)
 19.Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
 20.Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti
 21.Kalendarju tas-seduti li jmiss
 22.Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja
 23.Interruzzjoni tas-sessjoni
 REĠISTRU TAL-ATTENDENZA


PRESIDENZA: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
Viċi President

1. Ftuħ tas-seduta

Ħin tal-ftuħ tas-seduta: 08.30.


2. Dokumenti mressqa

Tressqu d-dokumenti segwenti:

1) mill-Kunsill u mill-Kummissjoni

- Proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill dwar il-konklużjoni, f'isem l-Unjoni Ewropea u l-Istati Membri tagħha, tal-Protokoll Addizzjonali għall-Ftehim ta' Kummerċ bejn l-Unjoni Ewropea u l-Istati Membri tagħha, minn naħa waħda, u l-Kolombja u l-Perù, min-naħa l-oħra, sabiex jittieħed kont tal-adeżjoni tar-Repubblika tal-Kroazja mal-Unjoni Ewropea (12594/2014 - C8-0180/2015 - 2014/0234(NLE))

irriferut

responsabbli:

INTA

opinjoni:

AFET

- Abbozz ta' deċiżjoni ta' implimentazzjoni tal-Kunsill li tissottoponi l-4-metilamfetammina għal miżuri ta' kontroll (10010/2015 - C8-0182/2015 – 2013/0021(NLE))
skadenza: 3 xhur

irriferut

responsabbli:

LIBE

opinjoni:

ENVI

- Abbozz ta' deċiżjoni ta' implimentazzjoni tal-Kunsill li tissottoponi 4-metil-5-(4-metilfenil)-4,5-diidroossażol-2-ammina) (4,4'-DMAR) u 1-ċikloesil-4-(1,2-difeniletil) piperażina (MT-45) għal miżuri ta' kontroll (10009/2015 - C8-0183/2015 – 2014/0340(NLE))
skadenza: 3 xhur

irriferut

responsabbli:

LIBE

opinjoni:

ENVI

- Abbozz deċiżjoni ta' implimentazzjoni tal-Kunsill li tissottoponi 4-iodjo-2,5-dimetossi-N-(2-metossibenzil)fenetilamina (25I-NBOMe), 3,4-dikloro-N-[[1-(dimetilamino)ċikloessil]metil]benzamida (AH-7921), 3,4-metilenediossipirovaleron (MDPV) u 2-(3-metossifenil)-2-(etilamino)ċikloessanon (metossetamina) għal miżuri ta' kontroll (10011/2015 - C8-0185/2015 – 2014/0183(NLE))
skadenza: 3 xhur

irriferut

responsabbli:

LIBE

opinjoni:

ENVI

- Abbozz ta' deċiżjoni ta' implimentazzjoni tal-Kunsill li tissottoponi l-5-(2-amminopropil)indol għal miżuri ta' kontroll (10012/2015 - C8-0186/2015 – 2013/0207(NLE))
skadenza: 3 xhur

irriferut

responsabbli:

LIBE

opinjoni:

ENVI

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet V/AB-05/C/15 – Il-Qorti Ewropea tal-Awdituri (N8-0042/2015 - C8-0174/2015 - 2015/2133(GBD))

irriferut

responsabbli:

BUDG

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet V/AB-04/T/15 - Il-Qorti Ewropea tal-Awdituri (N8-0043/2015 - C8-0175/2015 - 2015/2134(GBD))

irriferut

responsabbli:

BUDG

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet V/AB-06/C/15 - Il-Qorti Ewropea tal-Awdituri (N8-0044/2015 - C8-0176/2015 - 2015/2135(GBD))

irriferut

responsabbli:

BUDG

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet V/AB-07/A/15 - Il-Qorti Ewropea tal-Awdituri (N8-0045/2015 - C8-0177/2015 - 2015/2136(GBD))

irriferut

responsabbli:

BUDG

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet DEC 24/2015 - Taqsima III – Il-Kummissjoni (N8-0046/2015 - C8-0178/2015 - 2015/2141(GBD))

irriferut

responsabbli:

BUDG

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet INF 4/2015 - Il-Kumitat tar-Reġjuni (N8-0047/2015 - C8-0179/2015 - 2015/2142(GBD))

irriferut

responsabbli:

BUDG

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet INF 5/2015 - Il-Kumitat tar-Reġjuni (N8-0048/2015 - C8-0181/2015 - 2015/2143(GBD))

irriferut

responsabbli:

BUDG

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet INF 2/2015 - Kumitat Ekonomiku u Soċjali (N8-0049/2015 - C8-0184/2015 - 2015/2144(GBD))

irriferut

responsabbli:

BUDG

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet 1/2015 - L-Uffiċċju BEREC (N8-0050/2015 - C8-0187/2015 - 2015/2145(GBD))

irriferut

responsabbli:

BUDG

- Proposta għal trasferiment ta' approprjazzjonijiet DEC 20/2015 - Taqsima III - Il-Kummissjoni (N8-0051/2015 - C8-0188/2015 - 2015/2146(GBD))

irriferut

responsabbli:

BUDG

2) mill-Membri, mozzjonijiet għal riżoluzzjoni (Artikolu 133 tar-Regoli ta' Proċedura)

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-regoli bankarji Ewropej (B8-0593/2015)

irriferut

responsabbli:

ECON

- Edouard Ferrand. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ġlieda kontra l-Istat Iżlamiku u l-ħtieġa li jitneħħew is-sanzjonijiet kontra r-Repubblika Għarbija Sirjana (B8-0594/2015)

irriferut

responsabbli:

AFET

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar id-definizzjoni ta' strateġija biex tiġi miġġielda ż-żieda tal-faqar assolut fost iċ-ċittadini Ewropej (B8-0595/2015)

irriferut

responsabbli:

EMPL

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-preżenza ta' drogi ġodda fl-Ewropa (B8-0596/2015)

irriferut

responsabbli:

ENVI

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-riżultati tal-istudju tal-Aġenzija Internazzjonali għar-Riċerka dwar il-Kanċer (B8-0597/2015)

irriferut

responsabbli:

ENVI

opinjoni:

ITRE

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-infezzjonijiet ikkawżati mill-batterji reżistenti għall-antibijotiċi (B8-0598/2015)

irriferut

responsabbli:

ENVI

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-fenomeni ta' dumping soċjali u l-aġenziji ta' xogħol temporanju barranin fl-Italja (B8-0599/2015)

irriferut

responsabbli:

EMPL

- Nicola Caputo. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-trobbija intensiva u l-benessri tal-ħnieżer fl-Ewropa (B8-0600/2015)

irriferut

responsabbli:

AGRI

- Louis Aliot, Gerolf Annemans, Marie-Christine Arnautu, Nicolas Bay, Dominique Bilde, Mara Bizzotto, Mario Borghezio, Marie-Christine Boutonnet, Steeve Briois, Gianluca Buonanno, Aymeric Chauprade, Edouard Ferrand, Lorenzo Fontana, Sylvie Goddyn, Bruno Gollnisch, Jean-François Jalkh, Marine Le Pen, Gilles Lebreton, Philippe Loiseau, Dominique Martin, Bernard Monot, Sophie Montel, Joëlle Mélin, Florian Philippot u Mylène Troszczynski. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-istabbiliment ta' garanziji u ta' sistema ta' monitoraġġ għall-użu tal-fondi Ewropej għall-prefinanzjament tal-Inizjattiva favur l-Impjieg taż-Żgħażagħ (B8-0604/2015)

irriferut

responsabbli:

EMPL

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-prekarjat fl-iskejjel: sentenza Mascolo (B8-0605/2015)

irriferut

responsabbli:

EMPL

opinjoni:

JURI

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-revoka tas-sanzjonijiet imposti fuq il-Gvern ta' Tobruk (B8-0606/2015)

irriferut

responsabbli:

AFET

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-estensjoni tad-dispożizzjonijiet tar-Regolament (UE) Nru 1337/2013 għaz-zalzett u għall-prodotti dderivati mil-laħmijiet tal-majjal, tan-nagħaġ u tat-tjur (B8-0607/2015)

irriferut

responsabbli:

ENVI

- Louis Aliot, Marie-Christine Arnautu, Nicolas Bay, Steeve Briois, Sylvie Goddyn, Jean-François Jalkh, Gilles Lebreton, Philippe Loiseau, Dominique Martin, Joëlle Mélin, Jean-Luc Schaffhauser u Mylène Troszczynski. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar iż-żieda ta' ilma fl-ikel ġej mis-sajd (B8-0608/2015)

irriferut

responsabbli:

ENVI

- Nicola Caputo. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-investimenti fl-ICT (B8-0609/2015)

irriferut

responsabbli:

ITRE

opinjoni:

IMCO

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-kriżi tal-kreditu u l-ħtieġa li l-UE timponi li l-banek Taljani jissodisfaw l-obbligi tagħhom (B8-0612/2015)

irriferut

responsabbli:

ECON

- Marie-Christine Arnautu, Dominique Bilde u Sophie Montel. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar politika tal-impjieg inklużiva favur persuni b'diżabilitajiet fl-Ewropa (B8-0613/2015)

irriferut

responsabbli:

EMPL

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-fatt li l-politika estera tal-UE tmur kontra l-prijoritajiet u l-interessi tal-Italja (B8-0614/2015)

irriferut

responsabbli:

AFET

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-istabbiliment ta' moratorju fuq il-liberalizzazzjoni tal-kummerċ (B8-0615/2015)

irriferut

responsabbli:

INTA

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ġlieda kontra l-frodi tal-VAT, magħrufa bħala “karużell” (B8-0616/2015)

irriferut

responsabbli:

ECON

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar in-nazzjonalizzazzjoni mill-ġdid tal-Politika Agrikola Komuni (PAK) (B8-0617/2015)

irriferut

responsabbli:

AGRI

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-tneħħija programmata tal-istatus ta' istituzzjoni pubblika ta' natura industrijali u kummerċjali minħabba nuqqas ta' konformità mal-leġiżlazzjoni dwar l-għajnuna mill-Istat (B8-0618/2015)

irriferut

responsabbli:

ECON

- Dominique Bilde, Mireille D'Ornano, Edouard Ferrand, Sylvie Goddyn, Jean-François Jalkh, Philippe Loiseau, Dominique Martin, Sophie Montel u Joëlle Mélin. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-preżenza tal-imragen fl-Unjoni (B8-0619/2015)

irriferut

responsabbli:

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar id-donazzjoni ta' organi (B8-0620/2015)

irriferut

responsabbli:

ENVI

- Mireille D'Ornano. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-tikkettar tat-taħwiriet (B8-0621/2015)

irriferut

responsabbli:

ENVI

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-qgħad fost iż-żgħażagħ fl-Italja (B8-0622/2015)

irriferut

responsabbli:

EMPL

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-miżuri ta' sostenn għall-persuni li jieħdu ħsieb ta' familjari (B8-0623/2015)

irriferut

responsabbli:

EMPL

- Louis Aliot, Gerolf Annemans, Marie-Christine Arnautu, Nicolas Bay, Dominique Bilde, Mara Bizzotto, Mario Borghezio, Marie-Christine Boutonnet, Steeve Briois, Aymeric Chauprade, Mireille D'Ornano, Edouard Ferrand, Lorenzo Fontana, Sylvie Goddyn, Jean-François Jalkh, Marine Le Pen, Gilles Lebreton, Philippe Loiseau, Dominique Martin, Bernard Monot, Sophie Montel, Florian Philippot u Mylène Troszczynski. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-protezzjoni ta' Palmyra bħala sit ta’ wirt kulturali dinji (B8-0624/2015)

irriferut

responsabbli:

AFET

- Dominique Bilde u Sophie Montel. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-kundizzjonalità tal-għajnuna mħallsa mill-Unjoni lill-impriżi (B8-0625/2015)

irriferut

responsabbli:

AGRI

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Marine Le Pen, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-kundizzjonalità tal-għajnuna mħallsa mill-Unjoni lill-impriżi (B8-0626/2015)

irriferut

responsabbli:

EMPL

opinjoni:

BUDG

- Dominique Bilde, Marie-Christine Boutonnet, Steeve Briois, Mireille D'Ornano, Marine Le Pen, Gilles Lebreton, Philippe Loiseau, Bernard Monot, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-ineffikaċja tal-ġlieda kontra l-frodi fuq xogħol stazzjonat u r-rwol tal-aġenziji tax-xogħol temporanju fl-isplużjoni fin-numru ta' ħaddiema stazzjonati (B8-0627/2015)

irriferut

responsabbli:

EMPL

- Dominique Bilde u Sophie Montel. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-projbizzjoni tal-ħolqien ta' delphinariums ġodda fl-Ewropa u r-rispett tal-kundizzjonijiet tal-ħajja ta' ċetaċji (B8-0628/2015)

irriferut

responsabbli:

AGRI

- Dominique Bilde u Sophie Montel. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-appoġġ u s-sensibilizzazzjoni fir-rigward tas-sindrome ta' Asperger (B8-0629/2015)

irriferut

responsabbli:

EMPL

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-falsifikazzjoni (B8-0630/2015)

irriferut

responsabbli:

IMCO

opinjoni:

JURI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-kuntrabandu ta' sigaretti (B8-0631/2015)

irriferut

responsabbli:

IMCO

opinjoni:

LIBE

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar id-drogi illegali (B8-0632/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-tnaqqis tat-tniġġis tal-arja (B8-0633/2015)

irriferut

responsabbli:

ENVI

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar is-sostenn tas-settur tal-prodotti tal-ħalib u tal-azjendi Taljani li jrabbu l-bhejjem (B8-0634/2015)

irriferut

responsabbli:

AGRI

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħarsien tad-dritt tal-espressjoni fit-Turkija (B8-0635/2015)

irriferut

responsabbli:

AFET

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-Jum Internazzjonali tal-Albiniżmu (B8-0636/2015)

irriferut

responsabbli:

LIBE

opinjoni:

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar miżuri ta' appoġġ għall-iżvilupp tal-bijoteknoloġiji agrikoli (B8-0637/2015)

irriferut

responsabbli:

AGRI

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-twettiq ta' studju li janalizza triq għall-ħruġ mill-euro (B8-0638/2015)

irriferut

responsabbli:

ECON

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ġlieda kontra s-sajd illegali u l-"poaching" fix-xmara Po u fi xmajjar Ewropej (B8-0639/2015)

irriferut

responsabbli:

PECH

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-każ Lambert (B8-0640/2015)

irriferut

responsabbli:

ENVI

opinjoni:

LIBE

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Aymeric Chauprade, Mireille D'Ornano, Edouard Ferrand, Sylvie Goddyn, Jean-François Jalkh, Gilles Lebreton, Philippe Loiseau, Dominique Martin, Sophie Montel, Florian Philippot, Jean-Luc Schaffhauser u Mylène Troszczynski. Mozzjoni għal riżoluzzjoni li tikkundanna l-fatwa ġudizzjarja tal-Qatar kontra Membru tal-Parlament Ewropew (B8-0641/2015)

irriferut

responsabbli :

AFET

opinjoni:

LIBE

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar strateġija Ewropea għall-ħarsien tal-Prosecco (B8-0642/2015)

irriferut

responsabbli:

IMCO

opinjoni:

ENVI

- Dominique Bilde u Sophie Montel. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-amalgamazzjoni jew l-abolizzjoni taċ-Ċentru Ewropew għall-Iżvilupp ta' Taħriġ Vokazzjonali (CEDEFOP) u l-Fondazzjoni Ewropea tat-Taħriġ (ETF) (B8-0643/2015)

irriferut

responsabbli:

EMPL

opinjoni:

BUDG

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar is-sospensjoni sine die tal-ftehimiet ta' Schengen għall-prevenzjoni ta' attakki terroristiċi bi sfond Iżlamiku (B8-0644/2015)

irriferut

responsabbli:

LIBE

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-garanziji funzjonali għas-servizzi sigrieti (B8-0645/2015)

irriferut

responsabbli:

LIBE

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-bżonn ta' reviżjoni tat-Trattat dwar l-Istabbiltà, il-Koordinazzjoni u l-Governanza fl-Unjoni Ekonomika u Monetarja (B8-0646/2015)

irriferut

responsabbli:

ECON

- Nicola Caputo. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-benesseri tal-annimali tal-ispeċi tal-buflu fl-Ewropa (B8-0647/2015)

irriferut

responsabbli:

AGRI

- Piernicola Pedicini. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar sanzjonijiet imposti mill-Kummissjoni fuq cittadini Ewropej wara ksur ta' direttivi ambjentali minn Stati Membri u dwar it-trasparenza ta' proċeduri ta' qabel il-ksur (B8-0648/2015)

irriferut

responsabbli:

JURI

opinjoni:

ENVI

- Aymeric Chauprade. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar Srebrenica (B8-0649/2015)

irriferut

responsabbli:

AFET

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Mireille D'Ornano, Bruno Gollnisch, Marine Le Pen, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-proġett għar-rilanċ tat-titolizzazzjoni fil-qafas tal-Unjoni tas-Swieq Kapitali (B8-0650/2015)

irriferut

responsabbli:

ECON

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-reviżjoni tal-politiki tal-migrazzjoni fl-Ewropa (B8-0651/2015)

irriferut

responsabbli:

LIBE

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ġlieda kontra l-falsifikazzjoni tal-Parmigiano Reggiano u tal-Grana Padano (B8-0652/2015)

irriferut

responsabbli:

AGRI

opinjoni:

INTA

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-ratifika mill-Italja tal-Karta Ewropea għal-Lingwi Reġjonali u Minoritarji (B8-0653/2015)

irriferut

responsabbli:

CULT

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-reviżjoni tal-istrateġija Ewropea għall-ġlieda kontra l-qgħad (B8-0654/2015)

irriferut

responsabbli:

ECON

- Louis Aliot, Dominique Bilde, Steeve Briois, Aymeric Chauprade, Sylvie Goddyn, Marine Le Pen, Philippe Loiseau, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar pjan ta' xoljiment tal-euro miftiehem (B8-0670/2015)

irriferut

responsabbli:

ECON

- Marie-Christine Arnautu, Nicolas Bay, Mireille D'Ornano, Sylvie Goddyn, Jean-François Jalkh u Gilles Lebreton. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ġlieda kontra l-ħsara kkawżata lill-ambjent marittimu u lill-istokkijiet tal-ħut mix-xbieki fantażma (B8-0671/2015)

irriferut

responsabbli:

PECH

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni bil-għan li jsir studju tal-impatt dwar l-użu tal-Fond Ewropew ta' Aġġustament għall-Globalizzazzjoni (B8-0672/2015)

irriferut

responsabbli:

EMPL

opinjoni:

BUDG, REGI

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-tixrid taż-żunżan bagħal ażjatiku ("Vespa crabro" ażjatika) u d-danni possibbli għall-produzzjoni tal-għasel Taljan (B8-0673/2015)

irriferut

responsabbli:

AGRI

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar miżuri Ewropej għas-sostenn tal-apikultura Taljana (B8-0674/2015)

irriferut

responsabbli:

AGRI

- Dubravka Šuica u Patricija Šulin. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-akkomodazzjoni ħdejn it-tfal matul il-perjodu sħiħ ta' trattament mediku (B8-0675/2015)

irriferut

responsabbli:

EMPL

opinjoni:

FEMM

- Dubravka Šuica u Patricija Šulin. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-konsum tal-alkoħol mill-minorenni (B8-0678/2015)

irriferut

responsabbli:

ENVI


3. Petizzjonijiet

Il-petizzjonijiet li ġejjin, li kienu tniżżlu fir-reġistru fid-dati li jidhru hawn taħt, ġew mgħoddija lill-kumitat responsabbli skont l-Artikolu 215(6) tar-Regoli ta' Proċedura:

Data: 6 ta' Lulju 2015

(isem kunfidenzjali) (nru 0505/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0506/2015); Jean-Louis Jersier (nru 0507/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0508/2015); Paolo Tatafiore (nru 0509/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0510/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0511/2015); Flavio Miccono (nru 0512/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0513/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0514/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0515/2015); Jonathan Boldy (nru 0516/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0517/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0518/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0519/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0520/2015); Andreas Schomerus (nru 0521/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0522/2015); Nicolai Wiegandt-Lamsat (nru 0523/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0524/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0525/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0526/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0527/2015); Xavier Dell'Ova (nru 0528/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0529/2015); Andrea Marco Giangravé (nru 0530/2015); Marlene Enggaard Løvbum (nru 0531/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0532/2015); Mekhmed Tefik (nru 0533/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0534/2015); Gerhard Schmidt-Delavant (nru 0535/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0536/2015); Jens Genzer (nru 0537/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0538/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0539/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0540/2015); Evangelos Tsiompanidis (nru 0541/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0542/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0543/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0544/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0545/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0546/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0547/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0548/2015); Jens Genzer (nru 0549/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0550/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0551/2015); Manfred Rickmeyer (nru 0552/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0553/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0554/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0555/2015); Graham Buckingham (nru 0556/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0557/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0558/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0559/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0560/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0561/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0562/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0563/2015); Jens Genzer (nru 0564/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0565/2015); Joseph-Christos Kondylakis (nru 0566/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0567/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0568/2015); Robert Cates (nru 0569/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0570/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0571/2015); Jens Genzer (nru 0572/2015); Flavio Miccono (nru 0573/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0574/2015); Jens Genzer (nru 0575/2015); Jens Genzer (nru 0576/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0577/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0578/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0579/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0580/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0581/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0582/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0583/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0584/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0585/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0586/2015); Flavio Miccono (nru 0587/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0588/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0589/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0590/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0591/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0592/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0593/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0594/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0595/2015); Albert Ricart (nru 0596/2015); Flavio Miccono (nru 0597/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0598/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0599/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0600/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0601/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0602/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0603/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0604/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0605/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0606/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0607/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0608/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0609/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0610/2015); Roberto Tacconi (nru 0611/2015); Valentin Nedkov (nru 0612/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0613/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0614/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0615/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0616/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0617/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0618/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0619/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0620/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0621/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0622/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0623/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0624/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0625/2015); Carmen Neumann (nru 0626/2015); Javed Lindner (nru 0627/2015); Adolfo Tello (nru 0628/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0629/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0630/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0631/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0632/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0633/2015); (isem kunfidenzjali) (nru 0634/2015).


4. Aġenda Ewropea dwar is-Sigurtà (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)

Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000064/2015) imressqa minn Claude Moraes, f'isem il-Kumitat LIBE, lill-Kunsill: Aġenda Ewropea dwar is-Sigurtà (2015/2697(RSP)) (B8-0566/2015);

Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000065/2015) imressqa minn Claude Moraes, f'isem il-Kumitat LIBE, lill-Kummissjoni: Aġenda Ewropea dwar is-Sigurtà (2015/2697(RSP)) (B8-0567/2015).

Id-dibattitu sar fid-data 7 ta' Lulju 2015 (punt 14 tal-Minuti ta' 7.7.2015).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:

- Claude Moraes, f'isem il-Kumitat LIBE, on the European Agenda on Security (2015/2697(RSP)) (B8-0676/2015);

- Monika Hohlmeier f'isem il-Grupp PPE, u Helga Stevens f'isem il-Grupp ECR, dwar l-Aġenda Ewropea dwar is-Sigurtà 2015/2697(RSP) (B8-0679/2015).

Votazzjoni: punt 12.4 tal-Minuti ta' 9.7.2015.


5. Sitwazzjoni fil-Burundi (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)

Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Sitwazzjoni fil-Burundi (2015/2723(RSP))

Id-dibattitu sar fid-data 10 ta' Ġunju 2015 (punt 14 tal-Minuti ta' 10.6.2015).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:

- Charles Tannock u Mark Demesmaeker f'isem il-Grupp ECR, dwar is-sitwazzjoni fil-Burundi (2015/2723(RSP)) (B8-0657/2015);

- Louis Michel, Gérard Deprez u Pavel Telička f'isem il-Grupp ALDE, dwar is-sitwazzjoni fil-Burundi (2015/2723(RSP)) (B8-0658/2015);

- Maria Heubuch, Judith Sargentini, Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes u Davor Škrlec f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar il-Burundi (2015/2723(RSP)) (B8-0665/2015);

- Gianni Pittella, Maria Arena, Linda McAvan, Elena Valenciano, Marlene Mizzi, Kati Piri, Alessia Maria Mosca, Goffredo Maria Bettini, Doru-Claudian Frunzulică, Victor Negrescu u Viorica Dăncilă f'isem il-Grupp S&D, dwar is-sitwazzjoni fil-Burundi (2015/2723(RSP)) (B8-0666/2015);

- Rolandas Paksas, Ignazio Corrao u Fabio Massimo Castaldo f'isem il-Grupp EFDD, dwar is-sitwazzjoni fil-Burundi (2015/2723(RSP)) (B8-0667/2015);

- Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Pablo Iglesias, Lola Sánchez Caldentey, Sabine Lösing, Paloma López Bermejo u Merja Kyllönen f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar is-sitwazzjoni fil-Burundi (2015/2723(RSP)) (B8-0668/2015);

- Davor Ivo Stier, Cristian Dan Preda, Joachim Zeller, Lorenzo Cesa, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Mariya Gabriel, Francesc Gambús, Michael Gahler, Maurice Ponga, Tokia Saïfi u Lara Comi f'isem il-Grupp PPE, dwar is-sitwazzjoni fil-Burundi (2015/2723(RSP)) (B8-0669/2015).

Votazzjoni: punt 12.11 tal-Minuti ta' 9.7.2015.


6. Tħejjija tal-Programm ta' Ħidma tal-Kummissjoni għall-2016 (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)

Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: Tħejjija tal-Programm ta' Ħidma tal-Kummissjoni għall-2016 (2015/2729(RSP))

Id-dibattitu sar fid-data 7 ta' Lulju 2015 (punt 9 tal-Minuti ta' 7.7.2015).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:

- József Szájer f'isem il-Grupp PPE, dwar il-Programm ta' Ħidma tal-Kummissjoni għall-2016 (2015/2729(RSP)) (B8-0656/2015);

- Bas Eickhout u Igor Šoltes f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar il-Programm ta' Ħidma tal-Kummissjoni għall-2016 (2015/2729(RSP)) (B8-0659/2015);

- Nigel Farage, David Borrelli u Rolandas Paksas f'isem il-Grupp EFDD, dwar il-prijoritajiet tal-Parlament Ewropew għall-Programm ta' Ħidma tal-Kummissjoni għall-2016 (2015/2729(RSP)) (B8-0660/2015);

- Vicky Ford f'isem il-Grupp ECR, dwar il-Programm ta' Ħidma tal-Kummissjoni għall-2016 (2015/2729(RSP)) (B8-0661/2015);

- Sophia in 't Veld f'isem il-Grupp ALDE, dwar il-prijoritajiet tal-Parlament Ewropew għall-Programm ta' Ħidma tal-Kummissjoni għall-2016 (2015/2729(RSP)) (B8-0662/2015);

- Enrique Guerrero Salom f'isem il-Grupp S&D, dwar il-prijoritajiet tal-Parlament Ewropew għall-Programm ta' Ħidma tal-Kummissjoni għall-2016 (2015/2729(RSP)) (B8-0663/2015);

- Martina Michels, Inês Cristina Zuber, Merja Kyllönen, Pablo Iglesias, Fabio De Masi, Neoklis Sylikiotis, Marina Albiol Guzmán, Paloma López Bermejo, Lidia Senra Rodríguez, Javier Couso Permuy, Ángela Vallina, Takis Hadjigeorgiou, Stefan Eck, Tania González Peñas u Marisa Matias f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar il-prijoritajiet tal-Parlament għall-Programm ta' Ħidma tal-Kummissjoni għall-2016 (2015/2729(RSP)) (B8-0664/2015).

Votazzjoni: punt 12.5 tal-Minuti ta' 9.7.2015.


7. Sitwazzjoni fil-Jemen (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)

Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Sitwazzjoni fil-Jemen (2015/2760(RSP))

Id-dibattitu sar fid-data 8 ta' Lulju 2015 (punt 12 tal-Minuti ta' 8.7.2015).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:

- Alyn Smith, Barbara Lochbihler, Michel Reimon, Bodil Valero, Igor Šoltes f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar is-sitwazzjoni fil-Jemen 2015/2760(RSP) (B8-0680/2015);

- Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Jacek Saryusz-Wolski, Elmar Brok, Michèle Alliot-Marie, David McAllister, Claude Rolin, Michael Gahler, Mariya Gabriel, Davor Ivo Stier, Ramón Luis Valcárcel Siso, Ramona Nicole Mănescu f'isem il-Grupp PPE, dwar is-sitwazzjoni fil-Jemen (2015/2760(RSP)) (B8-0681/2015);

- Marietje Schaake, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Antanas Guoga, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Alexander Graf Lambsdorff, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen f'isem il-Grupp ALDE, dwar is-sitwazzjoni fil-Jemen (2015/2760(RSP)) (B8-0682/2015);

- Victor Boştinaru, Enrique Guerrero Salom, Elena Valenciano, Richard Howitt, Afzal Khan, Josef Weidenholzer, Ana Gomes, Alessia Maria Mosca, Nicola Caputo, Marlene Mizzi, Norbert Neuser, Brando Benifei, Maria Grapini, Andi Cristea, Victor Negrescu, Marc Tarabella, Krystyna Łybacka, Michela Giuffrida, Viorica Dăncilă, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Vilija Blinkevičiūtė, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Simona Bonafè, Nikos Androulakis, Sergio Gutiérrez Prieto, Demetris Papadakis, Tonino Picula, Liisa Jaakonsaari, Zigmantas Balčytis, Goffredo Maria Bettini, Eric Andrieu, Emilian Pavel, Cătălin Sorin Ivan, Damian Drăghici, Momchil Nekov, Miroslav Poche, Julie Ward, Hugues Bayet, Tibor Szanyi, Neena Gill, Arne Lietz, Liliana Rodrigues f'isem il-Grupp S&D, dwar is-sitwazzjoni fil-Jemen 2015/2760(RSP) (B8-0683/2015);

- Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Jana Žitňanská, Beatrix von Storch, Ashley Fox, Ryszard Czarnecki, Marek Jurek, Valdemar Tomaševski, Raffaele Fitto, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Marcus Pretzell f'isem il-Grupp ECR, dwar is-sitwazzjoni fil-Jemen (2015/2760(RSP)) (B8-0686/2015);

- Javier Couso Permuy, Paloma López Bermejo, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Marina Albiol Guzmán, Ángela Vallina, Sabine Lösing, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou, Kostadinka Kuneva, Lidia Senra Rodríguez, Pablo Iglesias f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar is-sitwazzjoni fil-Jemen (2015/2760(RSP)) (B8-0687/2015).

Votazzjoni: punt 12.6 tal-Minuti ta' 9.7.2015.


8. Kommemorazzjoni ta' Srebrenica (dibattitu)

Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: Kommemorazzjoni ta' Srebrenica (2015/2747(RSP))

Günther Oettinger (Membru tal-Kummissjoni) għamel id-dikjarazzjoni.

Interventi ta': Cristian Dan Preda f'isem il-Grupp PPE, Tanja Fajon f'isem il-Grupp S&D, Ruža Tomašić f'isem il-Grupp ECR, Ivan Jakovčić f'isem il-Grupp ALDE, Miloslav Ransdorf f'isem il-Grupp GUE/NGL, Igor Šoltes f'isem il-Grupp Verts/ALE, Eleftherios Synadinos Membru mhux affiljat, Andrej Plenković, Afzal Khan, Ulrike Lunacek, Tonino Picula u Davor Škrlec.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Eduard Kukan, Doru-Claudian Frunzulică, Charles Tannock, Ilhan Kyuchyuk u António Marinho e Pinto.

Intervent ta': Günther Oettinger.

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:

- Igor Šoltes, Terry Reintke, Ulrike Lunacek u Davor Škrlec f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar il-Kommemorazzjoni ta’ Srebrenica 2015/2747(RSP) (B8-0716/2015);

- Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Anna Elżbieta Fotyga, Tomasz Piotr Poręba, Ruža Tomašić, Zdzisław Krasnodębski u Raffaele Fitto f'isem il-Grupp ECR, dwar il-kommemorazzjoni ta' Srebrenica 2015/2747(RSP) (B8-0717/2015);

- Ivan Jakovčić, Jozo Radoš, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Juan Carlos Girauta Vidal, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Marietje Schaake, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells u Ivo Vajgl f'isem il-Grupp ALDE, dwar il-kommemorazzjoni ta' Srebrenica (2015/2747(RSP)) (B8-0718/2015);

- Gianni Pittella, Tanja Fajon, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Afzal Khan, Martina Werner, Jakob von Weizsäcker, Neena Gill, Daniele Viotti, Ulrike Rodust, Enrico Gasbarra, Hugues Bayet, Evelyne Gebhardt, Jude Kirton-Darling, Marlene Mizzi, Brando Benifei, Jeppe Kofod, Constanze Krehl, Flavio Zanonato, Tibor Szanyi, Theresa Griffin, Kati Piri, Liisa Jaakonsaari, Agnes Jongerius, Costas Mavrides, Roberto Gualtieri, Jutta Steinruck, Maria Grapini, Tonino Picula, Ana Gomes, Pier Antonio Panzeri, Arne Lietz, Elena Valenciano, Anneliese Dodds, Miltiadis Kyrkos, Vincent Peillon, Francisco Assis, Julie Ward, José Blanco López, Miriam Dalli, Doru-Claudian Frunzulică, Vilija Blinkevičiūtė, Krystyna Łybacka, Marc Tarabella, Nicola Caputo, Luigi Morgano, Miroslav Poche, Eric Andrieu, Goffredo Maria Bettini, Zigmantas Balčytis, Elena Gentile, Péter Niedermüller, Demetris Papadakis, Pavel Poc, Damiano Zoffoli, Sergio Gutiérrez Prieto, Christel Schaldemose u Biljana Borzan f'isem il-Grupp S&D, dwar il-kommemorazzjoni ta’ Srebrenica 2015/2747(RSP) (B8-0719/2015);

- Miloslav Ransdorf, Kateřina Konečná u Barbara Spinelli f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar il-kommemorazzjoni ta' Srebrenica 2015/2747(RSP) (B8-0720/2015);

- Fabio Massimo Castaldo u Ignazio Corrao f'isem il-Grupp EFDD, dwar il-kommemorazzjoni ta' Srebrenica 2015/2747(RSP) (B8-0721/2015);

- Cristian Dan Preda, Andrej Plenković, Eduard Kukan, Davor Ivo Stier, Dubravka Šuica, Ivana Maletić u Marijana Petir f'isem il-Grupp PPE, dwar il-kommemorazzjoni ta' Srebrenica 2015/2747(RSP) (B8-0722/2015).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 12.12 tal-Minuti ta' 9.7.2015.


9. Livelli massimi permissibbli ta' kontaminazzjoni radjoattiva wara inċident nukleari * (dibattitu)

Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Kunsill li jistabbilixxi livelli massimi permissibli ta' kontaminazzjoni radjuattiva ta' ikel u għalf wara inċidenti nukleari jew kwalunkwe każ ieħor ta' emerġenza radjoloġika [COM(2013)0943 - C7-0045/2014- 2013/0451(NLE)] - Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Esther Herranz García (A8-0176/2015)

Giovanni La Via (sostitut tar-rapporteur) ippreżenta r-rapport.

Intervent ta': Günther Oettinger (Membru tal-Kummissjoni).

Interventi ta': Giovanni La Via f'isem il-Grupp PPE, Claudiu Ciprian Tănăsescu f'isem il-Grupp S&D, Julie Girling f'isem il-Grupp ECR, Marit Paulsen f'isem il-Grupp ALDE, Josu Juaristi Abaunz f'isem il-Grupp GUE/NGL, Michèle Rivasi f'isem il-Grupp Verts/ALE, Piernicola Pedicini f'isem il-Grupp EFDD, Mireille D'Ornano f'isem il-Grupp ENF, Elisabeth Köstinger, Nicola Caputo, Estefanía Torres Martínez, Klaus Buchner, Marijana Petir, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Michèle Rivasi, u Pilar Ayuso, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Michèle Rivasi.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Krzysztof Hetman, Maria Grapini, Notis Marias, Lidia Senra Rodríguez u Doru-Claudian Frunzulică.

Interventi ta': Günther Oettinger u Giovanni La Via.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 12.2 tal-Minuti ta' 9.7.2015.


10. Armonizzazzjoni ta' ċerti aspetti ta' drittijiet tal-awtur u drittijiet relatati (dibattitu)

Rapport dwar l-implimentazzjoni tad-Direttiva 2001/29/KE tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill tat-22 ta' Mejju 2001 dwar l-armonizzazzjoni ta' ċerti aspetti ta' drittijiet tal-awtur u drittijiet relatati fis-soċjetà tal-informazzjoni [2014/2256(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Legali. Rapporteur: Julia Reda (A8-0209/2015)

Julia Reda ppreżentat ir-rapport.

Intervent ta': Günther Oettinger (Membru tal-Kummissjoni).

Interventi ta': José Blanco López (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ITRE), Catherine Stihler (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat IMCO), Isabella Adinolfi (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat CULT), Therese Comodini Cachia f'isem il-Grupp PPE, Mary Honeyball f'isem il-Grupp S&D, Angel Dzhambazki f'isem il-Grupp ECR, Jean-Marie Cavada f'isem il-Grupp ALDE, Jiří Maštálka f'isem il-Grupp GUE/NGL, Max Andersson f'isem il-Grupp Verts/ALE, Joëlle Bergeron f'isem il-Grupp EFDD, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, biex tagħmel mistoqsija "karta blu" lil Joëlle Bergeron, li ma weġbtithiex billi telqet mill-emiċiklu, Gilles Lebreton f'isem il-Grupp ENF, Udo Voigt Membru mhux affiljat, Tadeusz Zwiefka, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Sajjad Karim, u Dietmar Köster.

PRESIDENZA: Ildikó GÁLL-PELCZ
Viċi President

Interventi ta': Dawid Bohdan Jackiewicz, António Marinho e Pinto, Liadh Ní Riada, Heidi Hautala, Laura Ferrara, Dominique Bilde, Angelika Niebler, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Julia Reda, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Vicky Ford, Antanas Guoga, Kostas Chrysogonos, Tim Aker, Mario Borghezio, Pavel Svoboda, Enrico Gasbarra, Peter van Dalen, Juan Carlos Girauta Vidal, Isabella Adinolfi, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Maria Grapini, Marie-Christine Boutonnet, Axel Voss, Silvia Costa, Daniel Dalton, Milan Zver, Virginie Rozière, Pirkko Ruohonen-Lerner, Victor Negrescu, Constance Le Grip, Jytte Guteland, Sergio Gaetano Cofferati u Evelyn Regner.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Eva Paunova, Marc Tarabella, Notis Marias, Kaja Kallas u Luke Ming Flanagan.

Interventi ta': Günther Oettinger u Julia Reda.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 12.9 tal-Minuti ta' 9.7.2015.


11. Evalwazzjoni tal-attivitajiet tal-Fond Ewropew għad-Demokrazija (EED) (preżentazzjoni qasira)

Rapport dwar l-approċċ il-ġdid tal-UE għad-drittijiet tal-bniedem u d-demokrazija – evalwazzjoni tal-Fond Ewropew għad-Demokrazija (EED) mindu ġie stabbilit [2014/2231(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Barranin. Rapporteur: Andrzej Grzyb (A8-0177/2015)

Andrzej Grzyb għamel il-preżentazzjoni.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Jiří Pospíšil, Doru-Claudian Frunzulică, Mark Demesmaeker, Ivan Jakovčić, Reinhard Bütikofer, Ignazio Corrao, Kinga Gál u Notis Marias.

Intervent ta': Cecilia Malmström (Membru tal-Kummissjoni).

Il-punt ingħalaq.

Votazzjoni: punt 12.10 tal-Minuti ta' 9.7.2015.

(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta sa ma sar il-ħin għall-votazzjonijiet: 11.55. Ħin li fih tkompliet is-seduta: 12.00.)

PRESIDENZA: Rainer WIELAND
Viċi President

Interventi ta': Margrete Auken, Martina Anderson, Steven Woolfe u Paul Rübig.


12. Ħin tal-votazzjonijiet

Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness 'Riżultati tal-Votazzjonijiet', mehmuż mal-Minuti.

Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.


12.1. Effiċjenza fl-użu tar-riżorsi: lejn ekonomija ċirkolari (votazzjoni)

Rapport dwar l-effiċjenza fl-użu tar-riżorsi: lejn ekonomija ċirkolari [2014/2208(INI)] - Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Sirpa Pietikäinen (A8-0215/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 1)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2015)0266)


12.2. Livelli massimi permissibbli ta' kontaminazzjoni radjoattiva wara inċident nukleari * (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Kunsill li jistabbilixxi livelli massimi permissibli ta' kontaminazzjoni radjuattiva ta' ikel u għalf wara inċidenti nukleari jew kwalunkwe każ ieħor ta' emerġenza radjoloġika [COM(2013)0943 - C7-0045/2014- 2013/0451(NLE)] - Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel. Rapporteur: Esther Herranz García (A8-0176/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 2)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI

Approvazzjoni b'emendi (P8_TA(2015)0267)

ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adozzjoni (P8_TA(2015)0267)

Interventi

Qabel il-votazzjoni, Michèle Rivasi dwar il-kontenut tar-rapport, u Ashley Fox, wara l-votazzjoni, biex jitlob riorganizzazzjoni tal-ħin tal-votazzjonijiet attwali.

B'VE (299 favur, 310 kontra, 37 astensjoni), il-Parlament irrifjuta t-talba.


12.3. Nibnu Unjoni tas-Swieq Kapitali (votazzjoni)

Mozzjoni għal riżoluzzjoni B8-0655/2015 (2015/2634(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 3)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2015)0268)


12.4. Aġenda Ewropea dwar is-Sigurtà (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0676/2015 u B8-0679/2015 (2015/2697(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 4)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2015)0269)


12.5. Tħejjija tal-Programm ta' Ħidma tal-Kummissjoni għall-2016 (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0656/2015, B8-0659/2015, B8-0660/2015, B8-0661/2015, B8-0662/2015, B8-0663/2015 u B8-0664/2015 (2015/2729(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 5)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0656/2015

(flok B8-0656/2015 u B8-0662/2015):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

- József Szájer f'isem il-Grupp PPE, u Sophia in 't Veld f'isem il-Grupp ALDE

Interventi
Enrique Guerrero Salom f'isem il-Grupp S&D, biex jitlob il-posponiment tal-votazzjoni għas-sessjoni parzjali ta' Settembru, Bas Eickhout favur it-talba u Vicky Ford, kontriha.

B'VE (453 favur, 124 kontra, 7 astensjonijiet), il-Parlament approva t-talba.


12.6. Sitwazzjoni fil-Jemen (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0680/2015, B8-0681/2015, B8-0682/2015, B8-0683/2015, B8-0686/2015, B8-0687/2015 u B8-0688/2015 (2015/2760(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 6)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0680/2015

(flok B8-0680/2015, B8-0681/2015, B8-0682/2015, B8-0683/2015, B8-0686/2015 u B8-0687/2015):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

- Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Jacek Saryusz-Wolski, Elmar Brok, Ramona Nicole Mănescu, Michèle Alliot-Marie, David McAllister, Claude Rolin, Michael Gahler, Mariya Gabriel, Davor Ivo Stier u Ramón Luis Valcárcel Siso f'isem il-Grupp PPE;

- Victor Boştinaru, Enrique Guerrero Salom, Elena Valenciano, Richard Howitt, Afzal Khan, Josef Weidenholzer, Ana Gomes, Alessia Maria Mosca, Nicola Caputo, Marlene Mizzi, Norbert Neuser, Brando Benifei, Maria Grapini, Marc Tarabella, Krystyna Łybacka, Doru-Claudian Frunzulică, Vilija Blinkevičiūtė, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Simona Bonafè, Demetris Papadakis, Tonino Picula, Liisa Jaakonsaari, Zigmantas Balčytis, Goffredo Maria Bettini, Eric Andrieu, Momchil Nekov, Miroslav Poche, Julie Ward, Hugues Bayet, Tibor Szanyi, Neena Gill, José Blanco López, Claudia Tapardel, Patrizia Toia, Damiano Zoffoli u Theresa Griffin f'isem il-Grupp S&D;

- Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Jana Žitňanská, Beatrix von Storch, Ashley Fox, Ryszard Czarnecki, Raffaele Fitto, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Marcus Pretzell, Remo Sernagiotto, Marek Jurek u Branislav Škripek f'isem il-Grupp ECR;

- Marietje Schaake, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Antanas Guoga, Filiz Hyusmenova, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Alexander Graf Lambsdorff, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl u Johannes Cornelis van Baalen f'isem il-Grupp ALDE;

- Javier Couso Permuy f'isem il-Grupp GUE/NGL;

- Alyn Smith, Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Tamás Meszerics u Davor Škrlec f'isem il-Grupp Verts/ALE.

Adozzjoni (P8_TA(2015)0270)

(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B8-0688/2015 iddekadiet.)

Interventi
Javier Couso Permuy ippropona emenda orali għall-emenda 2 li ma ġietx aċċettata billi aktar minn 40 Membru opponew li din tiġi kkunsidrata.


12.7. Sfidi tas-sigurtà fil-Lvant Nofsani u fl-Afrika ta' Fuq u prospettivi għal stabbiltà politika (votazzjoni)

Rapport dwar l-isfidi fir-rigward tas-sigurtà fil-Lvant Nofsani u fl-Afrika ta' Fuq u l-prospettivi ta' stabbiltà politika [2014/2229(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Barranin. Rapporteur: Vincent Peillon (A8-0193/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 7)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2015)0271)


12.8. Rieżami tal-Politika Ewropea tal-Viċinat (votazzjoni)

Rapport dwar ir-rieżami tal-Politika Ewropea tal-Viċinat [2015/2002(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Barranin. Rapporteur: Eduard Kukan (A8-0194/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 8)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2015)0272)

Interventi
Eduard Kukan (rapporteur) ippropona emenda orali għall-emenda 3, li ġiet aċċettata.


12.9. Armonizzazzjoni ta' ċerti aspetti ta' drittijiet tal-awtur u drittijiet relatati (votazzjoni)

Rapport dwar l-implimentazzjoni tad-Direttiva 2001/29/KE tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill tat-22 ta' Mejju 2001 dwar l-armonizzazzjoni ta' ċerti aspetti ta' drittijiet tal-awtur u drittijiet relatati fis-soċjetà tal-informazzjoni [2014/2256(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Legali. Rapporteur: Julia Reda (A8-0209/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 9)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2015)0273)

Interventi
Mary Honeyball ipproponiet emenda orali għall-paragrafu 7, li ma ġietx aċċettata billi aktar minn 40 Membru opponew li din tiġi kkunsidrata.

Petri Sarvamaa dwar l-iżvolġiment tal-votazzjoni.


12.10. Evalwazzjoni tal-attivitajiet tal-Fond Ewropew għad-Demokrazija (EED) (votazzjoni)

Rapport dwar l-approċċ il-ġdid tal-UE għad-drittijiet tal-bniedem u d-demokrazija – evalwazzjoni tal-Fond Ewropew għad-Demokrazija (EED) mindu ġie stabbilit [2014/2231(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Barranin. Rapporteur: Andrzej Grzyb (A8-0177/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 10)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2015)0274)


12.11. Sitwazzjoni fil-Burundi (votazzjoni)

Id-dibattitu sar fid-data 10 ta' Ġunju 2015 (punt 14 tal-Minuti ta' 10.6.2015).

Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni tħabbru fid-data 9 ta' Lulju 2015 (punt 4 tal-Minuti ta' 9.7.2015).

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0657/2015, B8-0658/2015, B8-0665/2015, B8-0666/2015, B8-0667/2015, B8-0668/2015 u B8-0669/2015 (2015/2723(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 11)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0657/2015

(flok B8-0657/2015, B8-0658/2015, B8-0665/2015, B8-0666/2015, B8-0667/2015, B8-0668/2015 u B8-0669/2015):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

- Davor Ivo Stier, Cristian Dan Preda, Joachim Zeller, Lorenzo Cesa, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Mariya Gabriel, Francesc Gambús, Michael Gahler, Maurice Ponga, Lara Comi u Antonio Tajani f'isem il-Grupp PPE;

- Gianni Pittella, Maria Arena, David Martin, Linda McAvan, Elena Valenciano, Marlene Mizzi, Kati Piri, Alessia Maria Mosca, Goffredo Maria Bettini, Doru-Claudian Frunzulică, Victor Negrescu, Kashetu Kyenge u Norbert Neuser f'isem il-Grupp S&D;

- Charles Tannock u Mark Demesmaeker f'isem il-Grupp ECR;

- Louis Michel, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Frédérique Ries, Pavel Telička u Ivo Vajgl f'isem il-Grupp ALDE;

- Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Stelios Kouloglou u Kostadinka Kuneva f'isem il-Grupp GUE/NGL;

- Maria Heubuch, Bodil Valero, Judith Sargentini, Michèle Rivasi u Jordi Sebastià f'isem il-Grupp Verts/ALE;

- Fabio Massimo Castaldo u Ignazio Corrao f'isem il-Grupp EFDD.

Adozzjoni (P8_TA(2015)0275)

Interventi
Louis Michel ippropona emenda orali għall-paragrafu 2, li ġiet aċċettata.


12.12. Kommemorazzjoni ta' Srebrenica (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0716/2015, B8-0717/2015, B8-0718/2015, B8-0719/2015, B8-0720/2015, B8-0721/2015 u B8-0722/2015 (2015/2747(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 12)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0716/2015

(flok B8-0716/2015, B8-0717/2015, B8-0718/2015, B8-0719/2015, B8-0720/2015, B8-0721/2015 u B8-0722/2015):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

- Cristian Dan Preda, Andrej Plenković, Eduard Kukan, Davor Ivo Stier, Dubravka Šuica, Ivana Maletić u Marijana Petir f'isem il-Grupp PPE;

- Gianni Pittella, Tanja Fajon, Knut Fleckenstein, Victor Boştinaru, Josef Weidenholzer, Richard Howitt, Afzal Khan, Neena Gill, Daniele Viotti, Enrico Gasbarra, Hugues Bayet, Marlene Mizzi, Brando Benifei, Jeppe Kofod, Flavio Zanonato, Tibor Szanyi, Theresa Griffin, Liisa Jaakonsaari, Maria Grapini, Tonino Picula, Ana Gomes, Pier Antonio Panzeri, Elena Valenciano, Julie Ward, José Blanco López, Miriam Dalli, Doru-Claudian Frunzulică, Vilija Blinkevičiūtė, Krystyna Łybacka, Marc Tarabella, Nicola Caputo, Miroslav Poche, Eric Andrieu, Goffredo Maria Bettini, Zigmantas Balčytis, Elena Gentile, Damiano Zoffoli, Simona Bonafè, Alessia Maria Mosca, Momchil Nekov, Vincent Peillon, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Claudia Tapardel, Patrizia Toia, Victor Negrescu, Carlos Zorrinho, Biljana Borzan, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Kashetu Kyenge, Andi Cristea u Demetris Papadakis f'isem il-Grupp S&D;

- Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Anna Elżbieta Fotyga, Tomasz Piotr Poręba u Zdzisław Krasnodębski f'isem il-Grupp ECR;

- Ivan Jakovčić, Jozo Radoš, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Juan Carlos Girauta Vidal, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Fernando Maura Barandiarán, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Marietje Schaake, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells u Ivo Vajgl f'isem il-Grupp ALDE;

- Igor Šoltes f'isem il-Grupp Verts/ALE;

- Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Daniela Aiuto u Eleonora Evi

Adozzjoni (P8_TA(2015)0276)

Interventi

Ivan Jakovčić ippropona żewġ emendi orali wara l-paragrafu 6, li ġew aċċettati.


13. Spjegazzjonijiet tal-vot

Spjegazzjonijiet bil-miktub tal-vot:

L-ispjegazzjonijiet tal-vot li tressqu bil-miktub, bi qbil mal-Artikolu 183 tar-Regoli ta' Proċedura, jidhru fir-rapport verbatim ta' din is-seduta.

Spjegazzjonijiet orali tal-vot:

(Ħin tal-votazzjonijiet ta' nhar l-Erbgħa 8 ta' Lulju 2015)

Rapport Bernd Lange - A8-0175/2015
Marian Harkin, Michaela Šojdrová, Jiří Pospíšil, Eleonora Forenza, Paloma López Bermejo, Jordi Sebastià, Krisztina Morvai, Tania González Peñas, Tonino Picula u Miguel Urbán Crespo

PRESIDENZA: Alexander Graf LAMBSDORFF
Viċi President

Rapport Bernd Lange - A8-0175/2015
Nicola Caputo, Klaus Buchner, Momchil Nekov, Stanislav Polčák, Zoltán Balczó u Jude Kirton-Darling

PRESIDENZA: Rainer WIELAND
Viċi President

Rapport Bernd Lange - A8-0175/2015
Daniel Hannan, Monica Macovei, Andrejs Mamikins, Seán Kelly, Jonathan Arnott u Neena Gill

Rapport Sergio Gaetano Cofferati - A8-0158/2015
Marian Harkin, Stanislav Polčák, Daniel Hannan u Monica Macovei

Rapport Ivo Belet - A8-0029/2015
Jiří Pospíšil, Nicola Caputo, Andrejs Mamikins u Seán Kelly

Rapport Laura Agea - A8-0205/2015
Marian Harkin, Paloma López Bermejo, Krisztina Morvai u Monica Macovei

Rapport José Manuel Fernandes - A8-0217/2015
Jiří Pospíšil

Rapport Jean Lambert - A8-0204/2015
Marian Harkin, Krisztina Morvai u Seán Kelly

Rapport Elly Schlein - A8-0184/2015
Krisztina Morvai, Monica Macovei u Seán Kelly.

(Ħin tal-votazzjonijiet ta' nhar il-Ħamis 9 ta' Lulju 2015)

Rapport Sirpa Pietikäinen - A8-0215/2015
Andrejs Mamikins, Jude Kirton-Darling u Seán Kelly

Nibnu Unjoni tas-Swieq Kapitali - (2015/2634(RSP)) - B8-0655/2015
Seán Kelly

Aġenda Ewropea dwar is-Sigurtà - (2015/2697(RSP)) - B8-0676/2015
Krisztina Morvai u Steven Woolfe

Rapport Vincent Peillon - A8-0193/2015
Krisztina Morvai

Rapport Eduard Kukan - A8-0194/2015
Krisztina Morvai u Monica Macovei

Rapport Julia Reda - A8-0209/2015
Michaela Šojdrová, Andrejs Mamikins, Seán Kelly, Marian Harkin, Monica Macovei u Arne Gericke

Rapport Andrzej Grzyb - A8-0177/2015
Krisztina Morvai u Monica Macovei


14. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot

Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fuq il-Europarl, "Plenarja", "Votazzjonijiet", "Riżultati tal-Votazzjonijiet" (Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet) u fil-verżjoni stampata tal-anness "Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet".

Il-verżjoni elettronika fuq is-sit Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta' mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.

Wara li jgħaddi dan il-perjodu, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.


(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 14.45. Ħin li fih tkompliet is-seduta: 15.00)

PRESIDENZA: Ryszard CZARNECKI
Viċi President

15. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti

Il-Minuti tas-seduta preċedenti ġew approvati.

Nadine Morano informat li, minħabba raġunijiet tekniċi, ma setgħetx tipparteċipa fit-totalità tal-votazzjonijiet tal-bieraħ.

°
° ° °

Martina Michels għarrfet li riedet tivvota kontra l-proposta emendata għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-Fondi tas-Suq Monetarju (A8-0041/2015) (punt 10.61 tal-Minuti ta' 29.4.2015).


16. Pożizzjonijiet tal-Kunsill fl-ewwel qari

Il-President ħabbar, skont l-Artikolu 64(1) tar-Regoli ta' Proċedura, li rċieva mingħand il-Kunsill il-pożizzjoni li ġejja, flimkien mar-raġunijiet li wasslu lill-Kunsill biex jadottaha, kif ukoll il-pożizzjoni tal-Kummissjoni dwar:

- Pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari bil-ħsieb tal-adozzjoni ta' regolament tal-Parlament ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolament tal-Kunsill (KE) Nru 515/97 dwar għajnuna reċiproka bejn l-awtoritajiet amministrattivi tal-Istati Membri u l-kooperazzjoni bejn dawn tal-aħħar u l-Kummissjoni biex ikun assigurat l-applikar korrett tal-liġi dwar materji doganali u agrikoli (COM(2015)0318) (08257/3/2015 - C8-0159/2015 - 2013/0410(COD))
irriferut lill-kumitat responsabbli: IMCO

Il-President ħabbar, skont l-Artikolu 64(1) tar-Regoli ta' Proċedura, li rċieva mingħand il-Kunsill il-pożizzjoni li ġejja, flimkien mar-raġunijiet li wasslu lill-Kunsill biex jadottaha:

- Pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari bil-ħsieb tal-adozzjoni ta' regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda l-Protokoll Nru 3 dwar l-Istatut tal-Qorti tal-Ġustizzja tal-Unjoni Ewropea (09375/1/2015 - C8-0166/2015 - 2011/0901B(COD))
irriferut lill-kumitat responsabbli: JURI

Il-perjodu ta' tliet xhur għad-dispożizzjoni tal-Parlament sabiex jadotta l-pożizzjoni tiegħu jiddekorri għalhekk minn għada, 10 ta' Lulju 2015.


17. Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta' dritt (dibattitu)

(Għat-titoli u l-awturi tal-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni, ara punt 2 tal-Minuti ta' 7.7.2015.)


17.1. L-abbozzi ta' liġijiet tal-Kambodja dwar l-NGOs u t-trade unions

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0689/2015, B8-0691/2015, B8-0693/2015, B8-0695/2015, B8-0697/2015, B8-0698/2015 u B8-0701/2015 (2015/2756(RSP))

Ernest Maragall, Ignazio Corrao, Mark Demesmaeker, Jeroen Lenaers, Paloma López Bermejo, Marietje Schaake u Josef Weidenholzer ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Intervent ta': Marc Tarabella f'isem il-Grupp S&D.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Jiří Pospíšil, Doru-Claudian Frunzulică, Ivan Jakovčić, Fabio Massimo Castaldo u Krisztina Morvai.

Intervent ta': Cecilia Malmström (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 18.1 tal-Minuti ta' 9.7.2015.


17.2. Ir-Repubblika Demokratika tal-Kongo (RDK), b'mod partikolari l-każ taż-żewġ attivisti tad-drittijiet tal-bniedem detenuti, Yves Makwambala u Fred Bauma

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0690/2015, B8-692/2015, B8-0694/2015, B8-696/2015, B8-0699/2015, B8-0700/2015 u B8-0702/2015 (2015/2757(RSP))

Judith Sargentini, Ignazio Corrao, Mark Demesmaeker, Bogdan Brunon Wenta, Marie-Christine Vergiat, Javier Nart u Josef Weidenholzer ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Interventi ta': Maria Arena f'isem il-Grupp S&D, u Dita Charanzová f'isem il-Grupp ALDE.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Ivan Jakovčić, Fabio Massimo Castaldo u Krisztina Morvai.

Intervent ta': Cecilia Malmström (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 18.2 tal-Minuti ta' 9.7.2015.


17.3. Il-Bahrain, b'mod partikolari l-każ ta' Nabeel Rajab

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0703/2015, B8-0704/2015, B8-0705/2015, B8-0706/2015, B8-0708/2015, B8-0710/2015 u B8-0712/2015 (2015/2758(RSP))

Alyn Smith, Ignazio Corrao, Mark Demesmaeker, Cristian Dan Preda, Marie-Christine Vergiat, Beatriz Becerra Basterrechea u Josef Weidenholzer ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Interventi ta': Monica Macovei f'isem il-Grupp PPE, Ana Gomes f'isem il-Grupp S&D, Marietje Schaake f'isem il-Grupp ALDE, Paloma López Bermejo f'isem il-Grupp GUE/NGL, Diane James f'isem il-Grupp EFDD, li rrifjutat li twieġeb mistoqsija "karta blu" ta' Alyn Smith, Seán Kelly, Elena Valenciano, Petras Auštrevičius u Fabio Massimo Castaldo.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Nicola Caputo u Julie Ward.

Intervent ta': Cecilia Malmström (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 18.3 tal-Minuti ta' 9.7.2015.


17.4. Is-sitwazzjoni taż-żewġ pastors Insara fis-Sudan

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0707/2015, B8-0709/2015, B8-0711/2015, B8-0713/2015, B8-0714/2015 u B8-0715/2015 (2015/2766(RSP))

Jana Žitňanská, Jordi Sebastià, Jaromír Štětina, Marie-Christine Vergiat u Ivan Jakovčić ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Interventi ta': Tomáš Zdechovský f'isem il-Grupp PPE, Kashetu Kyenge f'isem il-Grupp S&D, Arne Gericke f'isem il-Grupp ECR, Seán Kelly, Marek Jurek u Pavel Svoboda.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Anna Záborská, Ana Gomes, Zdzisław Krasnodębski u Jonathan Arnott.

Intervent ta': Cecilia Malmström (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 18.4 tal-Minuti ta' 9.7.2015.


18. Ħin tal-votazzjonijiet

Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness 'Riżultati tal-Votazzjonijiet', mehmuż mal-Minuti.

Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.


18.1. L-abbozzi ta' liġijiet tal-Kambodja dwar l-NGOs u t-trade unions (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0689/2015, B8-0691/2015, B8-0693/2015, B8-0695/2015, B8-0697/2015, B8-0698/2015 u B8-0701/2015 (2015/2756(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 13)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0689/2015

(flok B8-0689/2015, B8-0691/2015, B8-0693/2015, B8-0695/2015, B8-0697/2015, B8-0698/2015 u B8-0701/2015):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

- Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Elmar Brok, Andrzej Grzyb, Lara Comi, Ildikó Gáll-Pelcz, Jiří Pospíšil, Jarosław Wałęsa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Thomas Mann, Marijana Petir, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Tunne Kelam, Ivo Belet, Davor Ivo Stier, Eduard Kukan, Dubravka Šuica, Andrej Plenković, Barbara Kudrycka, József Nagy, Ramona Nicole Mănescu, Csaba Sógor, Luděk Niedermayer, Therese Comodini Cachia, Stanislav Polčák, László Tőkés, Brian Hayes, David McAllister, Ivana Maletić u Roberta Metsola f'isem il-Grupp PPE;

- Josef Weidenholzer, Norbert Neuser, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri, Elena Valenciano, Nicola Caputo, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Viorica Dăncilă, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Nicola Danti, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Maria Grapini, Sergio Gutiérrez Prieto, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Bernd Lange, Arne Lietz, Javi López, Krystyna Łybacka, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Gilles Pargneaux, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Olga Sehnalová, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli, Theresa Griffin u Carlos Zorrinho f'isem il-Grupp S&D;

- Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Branislav Škripek, Valdemar Tomaševski, Raffaele Fitto u Ryszard Czarnecki f'isem il-Grupp ECR;

- Cecilia Wikström, Filiz Hyusmenova, Louis Michel, Ivo Vajgl, Ramon Tremosa i Balcells, Pavel Telička, Marielle de Sarnez, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Javier Nart, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Ilhan Kyuchyuk, Juan Carlos Girauta Vidal, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Robert Rochefort, Ivan Jakovčić, Jozo Radoš, Gérard Deprez, Nedzhmi Ali, Johannes Cornelis van Baalen, Alexander Graf Lambsdorff, Petr Ježek, Antanas Guoga, Urmas Paet, José Inácio Faria, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula, Catherine Bearder u Philippe De Backer f'isem il-Grupp ALDE;

- Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric u Lola Sánchez Caldentey f'isem il-Grupp GUE/NGL;

- Barbara Lochbihler, Reinhard Bütikofer, Davor Škrlec u Heidi Hautala f'isem il-Grupp Verts/ALE;

- Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo u Marco Zanni f'isem il-Grupp EFDD.

Adozzjoni (P8_TA(2015)0277)


18.2. Ir-Repubblika Demokratika tal-Kongo (RDK), b'mod partikolari l-każ taż-żewġ attivisti tad-drittijiet tal-bniedem detenuti, Yves Makwambala u Fred Bauma (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0690/2015, B8-0692/2015, B8-0694/2015, B8-0696/2015, B8-0699/2015, B8-0700/2015 u B8-0702/2015 (2015/2757(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 14)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0690/2015

(flok B8-0690/2015, B8-0692/2015, B8-0694/2015, B8-0696/2015, B8-0699/2015, B8-0700/2015 u B8-0702/2015):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

- Cristian Dan Preda, Davor Ivo Stier, Elmar Brok, Andrzej Grzyb, Lara Comi, Ildikó Gáll-Pelcz, Jiří Pospíšil, Claude Rolin, Patricija Šulin, Marijana Petir, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Tunne Kelam, Michaela Šojdrová, Ivo Belet, Eduard Kukan, Dubravka Šuica, Mariya Gabriel, Andrej Plenković, Barbara Kudrycka, Lorenzo Cesa, József Nagy, Ramona Nicole Mănescu, Pavel Svoboda, Luděk Niedermayer, Jaromír Štětina, Therese Comodini Cachia, Maurice Ponga, Stanislav Polčák, László Tőkés, Krzysztof Hetman, Inese Vaidere, Brian Hayes, David McAllister, Ivana Maletić, Giovanni La Via, Elisabetta Gardini u Roberta Metsola f'isem il-Grupp PPE;

- Gianni Pittella, Maria Arena, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Norbert Neuser, Pier Antonio Panzeri, Elena Valenciano, Kashetu Kyenge, Linda McAvan, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Goffredo Maria Bettini, Javi López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Nicola Danti, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Maria Grapini, Theresa Griffin, Enrique Guerrero Salom, Sergio Gutiérrez Prieto, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Gilles Pargneaux, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Olga Sehnalová, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Julie Ward, Flavio Zanonato, Carlos Zorrinho u Viorica Dăncilă f'isem il-Grupp S&D;

- Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Geoffrey Van Orden, Branislav Škripek u Ruža Tomašić f'isem il-Grupp ECR;

- Javier Nart, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, Antanas Guoga, Filiz Hyusmenova, Juan Carlos Girauta Vidal, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Ivo Vajgl, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Ramon Tremosa i Balcells, Marietje Schaake, Ivan Jakovčić, Gérard Deprez, Jozo Radoš, Nedzhmi Ali, Dita Charanzová, Johannes Cornelis van Baalen, Petr Ježek, Marielle de Sarnez, Alexander Graf Lambsdorff, Urmas Paet, José Inácio Faria, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula, Catherine Bearder u Philippe De Backer f'isem il-Grupp ALDE;

- Marie-Christine Vergiat, Lola Sánchez Caldentey, Tania González Peñas u Patrick Le Hyaric f'isem il-Grupp GUE/NGL;

- Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Michèle Rivasi u Davor Škrlec f'isem il-Grupp Verts/ALE;

- Ignazio Corrao u Fabio Massimo Castaldo f'isem il-Grupp EFDD.

Adozzjoni (P8_TA(2015)0278)


18.3. Il-Bahrain, b'mod partikolari l-każ ta' Nabeel Rajab (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0703/2015, B8-0704/2015, B8-0705/2015, B8-0706/2015, B8-0708/2015, B8-0710/2015 u B8-0712/2015 (2015/2758(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 15)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0703/2015

(flok B8-0703/2015, B8-0704/2015, B8-0708/2015, B8-0710/2015 u B8-0712/2015):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

- Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Alessia Maria Mosca, Arne Lietz, Norbert Neuser, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andi Cristea, Miriam Dalli, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Maria Grapini, Sergio Gutiérrez Prieto, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Krystyna Łybacka, Marlene Mizzi, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Olga Sehnalová, Siôn Simon, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Julie Ward, Maria Arena, Theresa Griffin, Kashetu Kyenge, Vincent Peillon, Tibor Szanyi, Flavio Zanonato, Carlos Zorrinho u Viorica Dăncilă f'isem il-Grupp S&D;

- Beatriz Becerra Basterrechea, Ramon Tremosa i Balcells, Pavel Telička, Marielle de Sarnez, Filiz Hyusmenova, Antanas Guoga, Javier Nart, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Juan Carlos Girauta Vidal, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Ivan Jakovčić, Gérard Deprez, Jozo Radoš, Alexander Graf Lambsdorff, Robert Rochefort, Louis Michel, Johannes Cornelis van Baalen, Nedzhmi Ali, Petr Ježek, Urmas Paet, José Inácio Faria, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Hannu Takkula, Catherine Bearder u Philippe De Backer f'isem il-Grupp ALDE;

- Marie-Christine Vergiat, Lola Sánchez Caldentey, Tania González Peñas, Barbara Spinelli u Patrick Le Hyaric f'isem il-Grupp GUE/NGL;

- Alyn Smith, Barbara Lochbihler, Michel Reimon, Davor Škrlec u Heidi Hautala f'isem il-Grupp Verts/ALE;

- Ignazio Corrao u Fabio Massimo Castaldo f'isem il-Grupp EFDD.

Adozzjoni (P8_TA(2015)0279)

(Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0705/2015 u B8-0706/2015 iddekadew.)


18.4. Is-sitwazzjoni taż-żewġ pastors Insara fis-Sudan (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0707/2015, B8-0709/2015, B8-0711/2015, B8-0713/2015, B8-0714/2015 u B8-0715/2015 (2015/2766(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 16)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0707/2015

(flok B8-0707/2015, B8-0709/2015, B8-0711/2015, B8-0713/2015, B8-0714/2015 u B8-0715/2015):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

- Cristian Dan Preda, László Tőkés, Elmar Brok, Andrzej Grzyb, Lara Comi, Ildikó Gáll-Pelcz, Jiří Pospíšil, Jarosław Wałęsa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Ramón Luis Valcárcel Siso, Thomas Mann, Marijana Petir, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Michaela Šojdrová, Michèle Alliot-Marie, Davor Ivo Stier, Eduard Kukan, Dubravka Šuica, György Hölvényi, Andrej Plenković, Barbara Kudrycka, Lorenzo Cesa, József Nagy, Ramona Nicole Mănescu, Csaba Sógor, Pavel Svoboda, Luděk Niedermayer, Jaromír Štětina, Therese Comodini Cachia, Maurice Ponga, Joachim Zeller, Stanislav Polčák, Tunne Kelam, Krzysztof Hetman, Inese Vaidere, Kinga Gál, Brian Hayes, David McAllister, Ivana Maletić, Giovanni La Via, Elisabetta Gardini, Anna Záborská u Roberta Metsola f'isem il-Grupp PPE;

- Josef Weidenholzer, Ana Gomes, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Norbert Neuser, Elena Valenciano, Linda McAvan, Pier Antonio Panzeri, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andi Cristea, Miriam Dalli, Nicola Danti, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Maria Grapini, Theresa Griffin, Sergio Gutiérrez Prieto, Cristian Dan Preda, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Arne Lietz, Javi López, Krystyna Łybacka, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Olga Sehnalová, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Patrizia Toia, Julie Ward, Damiano Zoffoli, Carlos Zorrinho u Viorica Dăncilă f'isem il-Grupp S&D;

- Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Peter van Dalen, Jana Žitňanská, Geoffrey Van Orden, Arne Gericke, Angel Dzhambazki u Ruža Tomašić f'isem il-Grupp ECR;

- Catherine Bearder, Louis Michel, Ivo Vajgl, Ramon Tremosa i Balcells, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Javier Nart, Juan Carlos Girauta Vidal, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Ivan Jakovčić, Dita Charanzová, Jozo Radoš, Gérard Deprez, Johannes Cornelis van Baalen u Filiz Hyusmenova f'isem il-Grupp ALDE;

- Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Stelios Kouloglou u Tania González Peñas f'isem il-Grupp GUE/NGL;

- Maria Heubuch, Heidi Hautala, Michèle Rivasi u Davor Škrlec f'isem il-Grupp Verts/ALE;

- Ignazio Corrao u Fabio Massimo Castaldo f'isem il-Grupp EFDD.

Adozzjoni (P8_TA(2015)0280)

Interventi

Marie-Christine Vergiat pproponiet emenda orali għall-paragrafu 8, li ġiet aċċettata.


19. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot

Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fuq il-Europarl, "Plenarja", "Votazzjonijiet", "Riżultati tal-Votazzjonijiet" (Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet) u fil-verżjoni stampata tal-anness "Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet".

Il-verżjoni elettronika fuq is-sit Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta' mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.

Wara li jgħaddi dan il-perjodu, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.


20. Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti

Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta' inizjattiva (Artikolu 52 tar-Regoli ta' Proċedura)
(
B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 2 ta' Lulju 2015)

Kumitat CULT

- Ir-rwol tad-djalogu interkulturali, id-diversità kulturali u l-edukazzjoni fil-promozzjoni tal-valuri fundamentali tal-UE (2015/2139(INI))

- Tagħlim dwar l-UE l-iskola (2015/2138(INI))

Kumitat ECON

- Rapport annwali dwar il-Politika tal-Kompetizzjoni tal-UE (2015/2140(INI))
(opinjoni: INTA, IMCO)

Kumitat ENVI

- Rieżami ta' nofs it-term tal-Istrateġija tal-UE dwar il-Bijodiversità (2015/2137(INI))
(opinjoni: DEVE)


21. Kalendarju tas-seduti li jmiss

Is-seduti li jmiss se jsiru mid-data 7 ta' Settembru 2015 sad-data 10 ta' Settembru 2015.


22. Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja

Il-Minuti ta' din is-seduta se jiġu ppreżentati lill-Parlament għall-approvazzjoni tiegħu fil-bidu tas-seduta li jmiss, bi qbil mal-Artikolu 192(2) tar-Regoli ta' Proċedura.

Bil-qbil tal-Parlament, it-testi li jiġu adottati se jintbagħtu minnufih lid-destinatarji msemmija fihom.


23. Interruzzjoni tas-sessjoni

Is-sessjoni tal-Parlament Ewropew ġiet interrotta.

Ħin li fih ingħalqet is-seduta: 16.55.

Klaus Welle

Martin Schulz

Segretarju Ġenerali

President


REĠISTRU TAL-ATTENDENZA

Preżenti:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Barekov, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, De Backer, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Griesbeck, Griffin, Grigule, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, Iglesias, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kelam, Keller Jan, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Bermejo, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Müller, Mureşan, Muselier, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Paulsen, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Pittella, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Proust, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Thomas, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Väyrynen, Vergiat, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Skużati:

Crowley, Lamberts, Moraes, Picierno, Theocharous, Vautmans, Verheyen

Avviż legali