Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Proċedura : 2015/2840(RSP)
Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
Ċikli relatati mad-dokumenti :

Testi mressqa :

RC-B8-0856/2015

Dibattiti :

PV 10/09/2015 - 5.3
CRE 10/09/2015 - 5.3

Votazzjonijiet :

PV 10/09/2015 - 8.3
CRE 10/09/2015 - 8.3

Testi adottati :

P8_TA(2015)0316

Minuti
Il-Ħamis, 10 ta' Settembru 2015 - StrasburguVerżjoni finali

8.3. L-Ażerbajġan (votazzjoni)
CRE

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0856/2015, B8-0858/2015, B8-0860/2015, B8-0862/2015, B8-0863/2015, B8-0864/2015 u B8-0865/2015 (2015/2840(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 3)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0856/2015

(flok B8-0856/2015, B8-0858/2015, B8-0862/2015, B8-0863/2015, B8-0864/2015 u B8-0865/2015):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Kati Piri, Josef Weidenholzer, Elena Valenciano, Andrejs Mamikins, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Marju Lauristin, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Ana Gomes, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Richard Howitt, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Javi López, Krystyna Łybacka, David Martin, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Konstantinos Papadakis, Emilian Pavel, Tonino Picula, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Julie Ward, Flavio Zanonato u Vincent Peillon f'isem il-Grupp S&D;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker u Branislav Škripek f'isem il-Grupp ECR;

—   Marietje Schaake, Frédérique Ries, Marielle de Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Pavel Telička, Renate Weber, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Juan Carlos Girauta Vidal, Martina Dlabajová, Valentinas Mazuronis, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Gérard Deprez, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Kaja Kallas, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš u Dita Charanzová f'isem il-Grupp ALDE;

—   Marie-Christine Vergiat u Patrick Le Hyaric f'isem il-Grupp GUE/NGL;

—   Ulrike Lunacek, Heidi Hautala, Rebecca Harms, Tamás Meszerics, Molly Scott Cato, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Jordi Sebastià, Helga Trüpel, Igor Šoltes u Davor Škrlec f'isem il-Grupp Verts/ALE;

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo u Laura Agea f'isem il-Grupp EFDD.

Intervent ta': Elmar Brok biex jipproponi li s-suġġett ikun eżaminat fi ħdan il-kumitat kompetenti qabel ma jipproċedu għall-votazzjoni (il-President staqsa jekk il-gruppi politiċi jaqblux ma' din il-bidla fl-Aġenda).

Interventi ta': Pier Antonio Panzeri u Ulrike Lunacek, li huma kontra din il-proposta, Notis Marias, biex jappoġġaha, u Elena Valenciano, Ignazio Corrao u Rebecca Harms li huma kontra din it-talba. Billi nnota l-oġġezzjoni ta' ċerti gruppi politiċi, il-President iddeċieda li jipproċedi għall-votazzjoni dwar il-mozzjoni għal riżoluzzjoni.

Adozzjoni (P8_TA(2015)0316)

(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B8-0860/2015 iddekadiet.)

Intervent

Marietje Schaake ressaq emenda orali għall-paragrafu 22. L-emenda orali ġiet aċċettata.

Avviż legali