Seznam 
Zápis
PDF 283kWORD 286k
Čtvrtek, 10. září 2015 - ŠtrasburkKonečné znění
1.Zahájení denního zasedání
 2.Petice
 3.Třicátá a třicátá první výroční zpráva o kontrole uplatňování práva EU (2012–2013) (rozprava)
 4.Genderový rozměr obchodování s lidmi (rozprava)
 5.Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (rozprava)
  5.1.Rusko, zejména případy Estona Kohvera, Olega Sencova a Olexandra Kolčenka
  5.2.Angola
  5.3.Ázerbájdžán
 6.Schválení zápisu z předchozího denního zasedání
 7.Postoj Rady v 1. čtení
 8.Hlasování
  8.1.Rusko, zejména případy Estona Kohvera, Olega Sencova a Olexandra Kolčenka (hlasování)
  8.2.Angola (hlasování)
  8.3.Ázerbájdžán (hlasování)
  8.4.Migrace a uprchlíci v Evropě (hlasování)
  8.5.Úloha EU v mírovém procesu na Blízkém východě (hlasování)
  8.6.Situace v Bělorusku (hlasování)
  8.7.Sociální podnikání a sociální inovace v boji proti nezaměstnanosti (hlasování)
  8.8.Vytvoření konkurenceschopného pracovního trhu EU pro 21. století (hlasování)
  8.9.Třicátá a třicátá první výroční zpráva o kontrole uplatňování práva EU (2012–2013) (hlasování)
 9.Vysvětlení hlasování
 10.Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
 11.Předložení dokumentů
 12.Rozhodnutí o určitých dokumentech
 13.Předání textů přijatých během zasedání
 14.Termíny příštích zasedání
 15.Přerušení zasedání
 PREZENČNÍ LISTINA


ZÁPIS

ČTVRTEK 10. ZÁŘÍ 2015

PŘEDSEDNICTVÍ: Ildikó GÁLL-PELCZ
místopředsedkyně

1. Zahájení denního zasedání

Denní zasedání bylo zahájeno v 9:00.


2. Petice

Následující petice, které byly v níže uvedené dny zapsány do rejstříku, byly předány příslušnému výboru podle čl. 215 odst. 6 jednacího řádu.

Dne 8. září 2015

(*) jméno autora nebylo zveřejněno

(*) (č. 0635/2015); (*) (č. 0636/2015); (*) (č. 0637/2015); (*) (č. 0638/2015); (*) (č. 0639/2015); (*) (č. 0640/2015); (*) (č. 0641/2015); (*) (č. 0642/2015); Flavio Miccono (č. 0643/2015); (*) (č. 0644/2015); (*) (č. 0645/2015); (*) (č. 0646/2015); (*) (č. 0647/2015); (*) (č. 0648/2015); (*) (č. 0649/2015); Harald Domdey (č. 0650/2015); (*) (č. 0651/2015); (*) (č. 0652/2015); (*) (č. 0653/2015); (*) (č. 0654/2015); (*) (č. 0655/2015); Jens Genzer (č. 0656/2015); (*) (č. 0657/2015); (*) (č. 0658/2015); Inês Isabel de Sá Guimarães Cerqueira (č. 0659/2015); (*) (č. 0660/2015); Elena Aureliana Nistor (č. 0661/2015); (*) (č. 0662/2015); Oliver Steiner (č. 0663/2015); Hilmar Werner (č. 0664/2015); (*) (č. 0665/2015); (*) (č. 0666/2015); *) (č. 0667/2015); Flavio Miccono (č. 0668/2015); (*) (č. 0669/2015); (*) (č. 0670/2015); (*) (č. 0671/2015); (*) (č. 0672/2015); Gustavo Revilla Olave (č. 0673/2015); Sándor Gyenizse (č. 0674/2015); (*) (č. 0675/2015); (*) (č. 0676/2015); (*) (č. 0677/2015); (*) (č. 0678/2015); (*) (č. 0679/2015); Werner Oetken (č. 0680/2015); (*) (č. 0681/2015); (*) (č. 0682/2015); (*) (č. 0683/2015); José Lacalle Márquez (č. 0684/2015); (*) (č. 0685/2015); (*) (č. 0686/2015); (*) (č. 0687/2015); (*) (č. 0688/2015); (*) (č. 0689/2015); (*) (č. 0690/2015); Marina Fedorova Orejo (č. 0691/2015); (*) (č. 0692/2015); (*) (č. 0693/2015); (*) (č. 0694/2015); (*) (č. 0695/2015); María del Carmen Varela Velo (č. 0696/2015); (*) (č. 0697/2015); Angelika Bente (č. 0698/2015); Jan-Erik Hansen (č. 0699/2015); Ioan Porumb (č. 0700/2015); (*) (č. 0701/2015); (*) (č. 0702/2015); (*) (č. 0703/2015); Ben Burgers (č. 0704/2015); (*) (č. 0705/2015); (*) (č. 0706/2015); (*) (č. 0707/2015); (*) (č. 0708/2015); Hannes Wilhelm-Kell (č. 0709/2015); (*) (č. 0710/2015); Szilvia Németnhné Mucsy (č. 0711/2015); (*) (č. 0712/2015); (*) (č. 0713/2015); (*) (č. 0714/2015); (*) (č. 0715/2015); (*) (č. 0716/2015); (*) (č. 0717/2015); Horst Murken (č. 0718/2015); (*) (č. 0719/2015); Francesca Della Valle (č. 0720/2015); (*) (č. 0721/2015); José Alfonso Domínguez Luna (č. 0722/2015); Adrian Georgiev (č. 0723/2015); Zoltán Bíró (č. 0724/2015); Zoran Herak (č. 0725/2015); Konstantinos Athanassiadis (č. 0726/2015); (*) (č. 0727/2015); (*) (č. 0728/2015); (*) (č. 0729/2015); Adina Lăcrămioara Șestac (č. 0730/2015); (*) (č. 0731/2015); (*) (č. 0732/2015); (*) (č. 0733/2015); (*) (č. 0734/2015); (*) (č. 0735/2015); José Ortega Ortega (č. 0736/2015); (*) (č. 0737/2015); (*) (č. 0738/2015); (*) (č. 0739/2015); (*) (č. 0740/2015); Juan Carlos Riesco García (č. 0741/2015); (*) (č. 0742/2015); (*) (č. 0743/2015); (*) (č. 0744/2015); (*) (č. 0745/2015); Renzo Mammini (č. 0746/2015); (*) (č. 0747/2015); (*) (č. 0748/2015); (*) (č. 0749/2015); Hennie Kokkeler (č. 0750/2015); (*) (č. 0751/2015); Laura Folch (č. 0752/2015); (*) (č. 0753/2015); (*) (č. 0754/2015); (*) (č. 0755/2015); (*) (č. 0756/2015); Patricia Graham (č. 0757/2015); (*) (č. 0758/2015); José Ramón Gil Benito (č. 0759/2015); Radosław Błaszczyk (č. 0760/2015); (*) (č. 0761/2015); (*) (č. 0762/2015); (*) (č. 0763/2015); (*) (č. 0764/2015); (*) (č. 0765/2015); (*) (č. 0766/2015); (*) (č. 0767/2015); (*) (č. 0768/2015); (*) (č. 0769/2015); (*) (č. 0770/2015); (*) (č. 0771/2015); Jens Genzer (č. 0772/2015); (*) (č. 0773/2015); (*) (č. 0774/2015); (*) (č. 0775/2015); (*) (č. 0776/2015); (*) (č. 0777/2015); Mario Cavaliere (č. 0778/2015); (*) (č. 0779/2015); (*) (č. 0780/2015); Sten Ohman (č. 0781/2015); Lorenzo Torto (č. 0782/2015); (*) (č. 0783/2015); (*) (č. 0784/2015); (*) (č. 0785/2015); (*) (č. 0786/2015); Jens Genzer (č. 0787/2015); (*) (č. 0788/2015); Andrei Sumar (č. 0789/2015); (*) (č. 0790/2015); Jessica Hernández Rodríguez (č. 0791/2015); (*) (č. 0792/2015); (*) (č. 0793/2015); Joannes Petrus Van den Wittenboer (Intermediary Foundation of the Universal Declaration of Human Rights) (č. 0794/2015); (*) (č. 0795/2015); Marco Antonio de Lera Gracia (č. 0796/2015); (*) (č. 0797/2015); (*) (č. 0798/2015); (*) (č. 0799/2015); (*) (č. 0800/2015); (*) (č. 0801/2015); Jan Vavrečka (č. 0802/2015); (*) (č. 0803/2015); (*) (č. 0804/2015); (*) (č. 0805/2015); (*) (č. 0806/2015); Massimo Frana (č. 0807/2015); (*) (č. 0808/2015); (*) (č. 0809/2015); (*) (č. 0810/2015); Jens Genzer (č. 0811/2015); (*) (č. 0812/2015); (*) (č. 0813/2015); (*) (č. 0814/2015); (*) (č. 0815/2015); (*) (č. 0816/2015); Polly Cooper (č. 0817/2015); (*) (č. 0818/2015); (*) (č. 0819/2015); (*) (č. 0820/2015); Alberto Ravasi (č. 0821/2015); (*) (č. 0822/2015); (*) (č. 0823/2015); (*) (č. 0824/2015); Paul Cripps (č. 0825/2015); (*) (č. 0826/2015); (*) (č. 0827/2015); (*) (č. 0828/2015); (*) (č. 0829/2015); (*) (č. 0830/2015); (*) (č. 0831/2015); (*) (č. 0832/2015); (*) (č. 0833/2015); (*) (č. 0834/2015); (*) (č. 0835/2015); Ioan Benta (č. 0836/2015); (*) (č. 0837/2015); (*) (č. 0838/2015); (*) (č. 0839/2015); (*) (č. 0840/2015); (*) (č. 0841/2015); (*) (č. 0842/2015); (*) (č. 0843/2015); (*) (č. 0844/2015); (*) (č. 0845/2015); Sandro Matteini (č. 0846/2015); Flavio Miccono (č. 0847/2015); (*) (č. 0848/2015); (*) (č. 0849/2015); Corina Brâncovici (č. 0850/2015); (*) (č. 0851/2015); Johanna Macrae (č. 0852/2015); (*) (č. 0853/2015); (*) (č. 0854/2015); Pierluigi Fermani (č. 0855/2015); Mateusz Wójtowicz (č. 0856/2015); Grażyna Barszcz-Winnicka (č. 0857/2015); (*) (č. 0858/2015); (*) (č. 0859/2015); (*) (č. 0860/2015); Mariela Malamatenova (č. 0861/2015); (*) (č. 0862/2015); (*) (č. 0863/2015); Giuseppe Calamo (č. 0864/2015); Jens Genzer (č. 0865/2015); (*) (č. 0866/2015); (*) (č. 0867/2015); (*) (č. 0868/2015); Martin Richter-Trummer (č. 0869/2015); (*) (č. 0870/2015); (*) (č. 0871/2015); (*) (č. 0872/2015); Giacomo Fiaschi (č. 0873/2015); Jesús Salido Navarro (č. 0874/2015); (*) (č. 0875/2015); (*) (č. 0876/2015); (*) (č. 0877/2015); (*) (č. 0878/2015); (*) (č. 0879/2015); (*) (č. 0880/2015).

Předseda oznámil, že v souladu s ustanoveními čl. 215 odst. 13 jednacího řádu zaslal dne 8. září 2015 příslušnému výboru petice obdržené Evropským parlamentem předložené fyzickými nebo právnickými osobami, které nejsou občany Evropské unie ani nemají bydliště nebo sídlo v členském státě.


3. Třicátá a třicátá první výroční zpráva o kontrole uplatňování práva EU (2012–2013) (rozprava)

Zpráva k třicáté a třicáté první výroční zprávě o kontrole uplatňování práva EU (2012–2013) [2014/2253(INI)] - Výbor pro právní záležitosti. Zpravodaj: Kostas Chrysogonos (A8-0242/2015)

Kostas Chrysogonos uvedl zprávu.

Vystoupil Frans Timmermans (první místopředseda Komise).

Vystoupili: Jytte Guteland (navrhovatelka výboru ENVI), Marlene Mizzi (navrhovatelka výboru PETI), Traian Ungureanu (navrhovatel výboru LIBE), Fabio Massimo Castaldo (navrhovatel výboru AFCO), Tadeusz Zwiefka za skupinu PPE, Evelyn Regner za skupinu S&D, Angel Dzhambazki za skupinu ECR, António Marinho e Pinto za skupinu ALDE, Heidi Hautala za skupinu Verts/ALE, Laura Ferrara za skupinu EFDD, Gilles Lebreton za skupinu ENF, Eleftherios Synadinos – nezařazený poslanec a Therese Comodini Cachia.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Seán Kelly, Costas Mavrides, Notis Marias a Ivan Jakovčić.

Vystoupili Frans Timmermans a Kostas Chrysogonos.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 8.9 zápisu ze dne 10.9.2015.


4. Genderový rozměr obchodování s lidmi (rozprava)

Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000079/2015), kterou pokládají Iratxe García Pérez a Catherine Bearder za výbor FEMM Komisi: Genderový rozměr obchodování s lidmi (2015/2744(RSP)) (B8-0568/2015)

Catherine Bearder rozvinula otázku.

Dimitris Avramopoulos (člen Komise) odpověděl na otázku.

Vystoupili: Anna Maria Corazza Bildt za skupinu PPE, Mary Honeyball za skupinu S&D, Malin Björk za skupinu GUE/NGL, Louise Bours za skupinu EFDD, Mara Bizzotto za skupinu ENF, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Bill Etheridge, Lampros Fountoulis – nezařazený poslanec, Anna Hedh, Inês Cristina Zuber, Daniela Aiuto, Eleonora Forenza a Kostadinka Kuneva.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Therese Comodini Cachia, Marlene Mizzi, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Bill Etheridge, Stanislav Polčák, Maria Grapini, Branislav Škripek, Soraya Post a Doru-Claudian Frunzulică.

Vystoupil Dimitris Avramopoulos.

PŘEDSEDNICTVÍ: Antonio TAJANI
místopředseda

Rozprava skončila.


5. Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (rozprava)

(Pokud jde o názvy a autory návrhů usnesení, viz bod 2 zápisu ze dne 8.9.2015.)


5.1. Rusko, zejména případy Estona Kohvera, Olega Sencova a Olexandra Kolčenka

Návrhy usnesení B8-0845/2015, B8-0847/2015, B8-0849/2015, B8-0850/2015, B8-0851/2015, B8-0852/2015 a B8-0855/2015 (2015/2838(RSP))

Mark Demesmaeker, Ignazio Corrao, Tunne Kelam, Merja Kyllönen, Kaja Kallas a Pier Antonio Panzeri uvedli návrhy usnesení.

Vystoupili: Pavel Svoboda za skupinu PPE, Marju Lauristin za skupinu S&D, Ryszard Czarnecki za skupinu ECR, Pavel Telička za skupinu ALDE, Heidi Hautala za skupinu Verts/ALE, Jaromír Štětina, Doru-Claudian Frunzulică, Zdzisław Krasnodębski, Urmas Paet a Kosma Złotowski.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásil Indrek Tarand.

Vystoupil Dimitris Avramopoulos (člen Komise).

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 8.1 zápisu ze dne 10.9.2015.


5.2. Angola

Návrhy usnesení B8-0846/2015, B8-0848/2015, B8-0853/2015, B8-0854/2015, B8-0857/2015, B8-0859/2015 a B8-0861/2015 (2015/2839(RSP))

Mark Demesmaeker, Judith Sargentini, Davor Ivo Stier, Javier Nart, Ignazio Corrao, Marisa Matias a Pier Antonio Panzeri uvedli návrhy usnesení.

Vystoupili: Bogdan Brunon Wenta za skupinu PPE, Ana Gomes za skupinu S&D, a Jiří Pospíšil.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Stanislav Polčák, Doru-Claudian Frunzulică, Charles Tannock, Fabio Massimo Castaldo, Seán Kelly a Notis Marias.

Vystoupil Dimitris Avramopoulos (člen Komise).

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 8.2 zápisu ze dne 10.9.2015.


5.3. Ázerbájdžán

Návrhy usnesení B8-0856/2015, B8-0858/2015, B8-0860/2015, B8-0862/2015, B8-0863/2015, B8-0864/2015 a B8-0865/2015 (2015/2840(RSP))

Ulrike Lunacek, Sajjad Karim, Cristian Dan Preda, Ignazio Corrao, Marie-Christine Vergiat, Marietje Schaake a Josef Weidenholzer uvedli návrhy usnesení.

Vystoupili: Róża Gräfin von Thun und Hohenstein za skupinu PPE, Kati Piri za skupinu S&D, Ivo Vajgl za skupinu ALDE, Jordi Sebastià za skupinu Verts/ALE, Gianluca Buonanno za skupinu ENF, a Seán Kelly.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Ramona Nicole Mănescu, Kosma Złotowski, Laura Agea, Jiří Pospíšil, Anneli Jäätteenmäki, Stanislav Polčák a Notis Marias.

Vystoupil Dimitris Avramopoulos (člen Komise).

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 8.3 zápisu ze dne 10.9.2015.

PŘEDSEDNICTVÍ: Ioan Mircea PAŞCU
místopředseda

Vystoupil James Carver.


6. Schválení zápisu z předchozího denního zasedání

Zápis z předchozího denního zasedání byl schválen.


7. Postoj Rady v 1. čtení

Předseda oznámil, že na základě čl. 64 odst.1 jednacího řádu obdržel níže uvedený postoj Rady, odůvodnění jeho přijetí a rovněž postoj Komise k:

- postoj Rady v prvním čtení k přijetí nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1343/2011 o některých ustanoveních pro rybolov v oblasti dohody GFCM (Generální komise pro rybolov ve Středozemním moři) (08806/1/2015 - C8-0260/2015 -2014/0213(COD) - 10406/2015 - COM(2015)0354))

předáno příslušný výbor: PECH

Tříměsíční lhůta poskytnutá Parlamentu k přijetí stanoviska začne běžet zítra, dne 11. září 2015.


8. Hlasování

Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.

Výsledky jmenovitého hlasování uvedené v příloze zápisu jsou k dispozici pouze v elektronické formě a lze je konzultovat na internetových stránkách Europarl.


8.1. Rusko, zejména případy Estona Kohvera, Olega Sencova a Olexandra Kolčenka (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0845/2015, B8-0847/2015, B8-0849/2015, B8-0850/2015, B8-0851/2015, B8-0852/2015 a B8-0855/2015 (2015/2838(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 1)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0845/2015

(nahrazující B8-0845/2015, B8-0847/2015, B8-0850/2015, B8-0852/2015 a B8-0855/2015):

předložen těmito poslanci:

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Elmar Brok, Eduard Kukan, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Brian Hayes, Claude Rolin, Giovanni La Via, Marijana Petir, Jiří Pospíšil, Jarosław Wałęsa, Andrey Kovatchev, Bogdan Brunon Wenta, Davor Ivo Stier, Ramón Luis Valcárcel Siso, Andrej Plenković, Therese Comodini Cachia, Csaba Sógor, Tomáš Zdechovský, Artis Pabriks, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, László Tőkés, Monica Macovei, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, David McAllister, Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Tadeusz Zwiefka, Luděk Niedermayer, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, József Nagy, Stanislav Polčák, Dubravka Šuica, Gabrielius Landsbergis, Adam Szejnfeld, Inese Vaidere, Anna Maria Corazza Bildt a Roberta Metsola za skupinu PPE;

—   Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Knut Fleckenstein, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Ioan Mircea Paşcu, Elena Valenciano, Nicola Caputo, Neena Gill, Eric Andrieu, Maria Arena, Roberto Gualtieri, Victor Negrescu, Zigmantas Balčytis, Kati Piri, Hugues Bayet, Afzal Khan, Eider Gardiazabal Rubial, Jeppe Kofod, Brando Benifei, Vincent Peillon, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Javi López, David Martin, Daciana Octavia Sârbu, Flavio Zanonato, Andi Cristea, Cătălin Sorin Ivan, Julie Ward, José Blanco López, Tibor Szanyi, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Enrico Gasbarra, Alessia Maria Mosca, Andrea Cozzolino, Viorica Dăncilă, Damiano Zoffoli, Doru-Claudian Frunzulică, Maria Grapini, Kashetu Kyenge, Krystyna Łybacka, Sorin Moisă, Tonino Picula, Miroslav Poche, Claudia Tapardel, Marju Lauristin, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Emilian Pavel, Liliana Rodrigues a Jutta Steinruck za skupinu S&D;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Geoffrey Van Orden, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Roberts Zīle, Ashley Fox, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Zdzisław Krasnodębski, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Zbigniew Kuźmiuk, Stanisław Ożóg, Karol Karski, Janusz Wojciechowski, Jadwiga Wiśniewska a Branislav Škripek za skupinu ECR;

—   Jarosław Kalinowski, Pavel Telička, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Urmas Paet, Marielle de Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Juan Carlos Girauta Vidal, Valentinas Mazuronis, Petras Auštrevičius, Martina Dlabajová, Beatriz Becerra Basterrechea, Kaja Kallas, Pavel Telička, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Urmas Paet, Marielle de Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Juan Carlos Girauta Vidal, Valentinas Mazuronis, Petras Auštrevičius, Martina Dlabajová, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš a Ivo Vajgl za skupinu ALDE;

—   Rebecca Harms, Indrek Tarand, Heidi Hautala, Tamás Meszerics, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes, Ulrike Lunacek a Davor Škrlec za skupinu Verts/ALE.

přijat (P8_TA(2015)0314)

(Návrhy usnesení B8-0849/2015 a B8-0851/2015 se neberou v potaz.)


8.2. Angola (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0846/2015, B8-0848/2015, B8-0853/2015, B8-0854/2015, B8-0857/2015, B8-0859/2015 a B8-0861/2015 (2015/2839(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 2)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0846/2015

(nahrazující B8-0846/2015, B8-0848/2015, B8-0853/2015, B8-0854/2015, B8-0857/2015, B8-0859/2015 a B8-0861/2015):

předložen těmito poslanci:

—   Cristian Dan Preda, Davor Ivo Stier, Elmar Brok, Tunne Kelam, Eduard Kukan, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Brian Hayes, Claude Rolin, Giovanni La Via, Marijana Petir, Jiří Pospíšil, Bogdan Brunon Wenta, Andrej Plenković, Therese Comodini Cachia, Mariya Gabriel, Tomáš Zdechovský, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, László Tőkés, Monica Macovei, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, David McAllister, Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Tadeusz Zwiefka, Luděk Niedermayer, József Nagy, Francesc Gambús, Stanislav Polčák, Dubravka Šuica, Krzysztof Hetman, Gabrielius Landsbergis, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini a Roberta Metsola za skupinu PPE;

—   Ana Gomes, Norbert Neuser, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Afzal Khan, Josef Weidenholzer, Maria Arena, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri, Liisa Jaakonsaari, Hugues Bayet, Neena Gill, Miriam Dalli, Roberto Gualtieri, Victor Negrescu, Andrea Cozzolino, Eider Gardiazabal Rubial, David Martin, Brando Benifei, Andi Cristea, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Krystyna Łybacka, Vincent Peillon, Nicola Caputo, Cătălin Sorin Ivan, Doru-Claudian Frunzulică, Viorica Dăncilă, Tibor Szanyi, Nicola Danti, Sorin Moisă, Enrico Gasbarra, Kashetu Kyenge, Damiano Zoffoli, Javi López, Michela Giuffrida, Julie Ward, Maria Grapini, Flavio Zanonato, Konstantinos Papadakis, Jeppe Kofod, Marlene Mizzi, Claudia Tapardel, Alessia Maria Mosca, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Elena Valenciano, Andrejs Mamikins, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Momchil Nekov, Emilian Pavel, Jutta Steinruck, Liliana Rodrigues za skupinu S&D;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Geoffrey Van Orden, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Branislav Škripek za skupinu ECR;

—   Javier Nart, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Marielle de Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Juan Carlos Girauta Vidal, Pavel Telička, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Petras Auštrevičius, Valentinas Mazuronis, Ivo Vajgl, Martina Dlabajová, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Dita Charanzová, Gérard Deprez za skupinu ALDE;

—   Marisa Matias, Patrick Le Hyaric, Marie-Christine Vergiat, Barbara Spinelli za skupinu GUE/NGL;

—   Judith Sargentini, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Sebastià, Bart Staes, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valero, Davor Škrlec za skupinu Verts/ALE;

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Laura Agea, Laura Ferrara, Rolandas Paksas za skupinu EFDD.

přijat (P8_TA(2015)0315)


8.3. Ázerbájdžán (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0856/2015, B8-0858/2015, B8-0860/2015, B8-0862/2015, B8-0863/2015, B8-0864/2015 a B8-0865/2015 (2015/2840(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 3)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0856/2015

(nahrazující B8-0856/2015, B8-0858/2015, B8-0862/2015, B8-0863/2015, B8-0864/2015 a B8-0865/2015):

předložen těmito poslanci:

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Kati Piri, Josef Weidenholzer, Elena Valenciano, Andrejs Mamikins, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Marju Lauristin, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Ana Gomes, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Richard Howitt, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Javi López, Krystyna Łybacka, David Martin, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Konstantinos Papadakis, Emilian Pavel, Tonino Picula, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Julie Ward, Flavio Zanonato a Vincent Peillon za skupinu S&D;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker a Branislav Škripek za skupinu ECR;

—   Marietje Schaake, Frédérique Ries, Marielle de Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Pavel Telička, Renate Weber, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Juan Carlos Girauta Vidal, Martina Dlabajová, Valentinas Mazuronis, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Gérard Deprez, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Kaja Kallas, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš a Dita Charanzová za skupinu ALDE;

—   Marie-Christine Vergiat a Patrick Le Hyaric za skupinu GUE/NGL;

—   Ulrike Lunacek, Heidi Hautala, Rebecca Harms, Tamás Meszerics, Molly Scott Cato, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Jordi Sebastià, Helga Trüpel, Igor Šoltes a Davor Škrlec za skupinu Verts/ALE;

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo a Laura Agea za skupinu EFDD.

Vystoupil Elmar Brok s návrhem, aby byla otázka před hlasováním projednána v příslušném výboru (předsedající se zeptal, zda politické skupiny souhlasí s touto změnou pořadu jednání).

Vystoupili: Pier Antonio Panzeri a Ulrike Lunacek proti návrhu, Notis Marias ve prospěch návrhu a Elena Valenciano, Ignazio Corrao a Rebecca Harms proti návrhu. Vzhledem k tomu, že některé politické skupiny s návrhem nesouhlasily, předseda rozhodl, že se o návrhu usnesení bude hlasovat.

přijat (P8_TA(2015)0316)

(Návrh usnesení B8-0860/2015 se nebere v potaz.)

Vystoupení

Marietje Schaake předložila ústní pozměňovací návrh k bodu 22, který byl vzat v potaz.


8.4. Migrace a uprchlíci v Evropě (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0832/2015, B8-0833/2015, B8-0834/2015, B8-0835/2015, B8-0837/2015, B8-0838/2015 a B8-0842/2015 (2015/2833(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 4)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0832/2015

(nahrazující B8-0832/2015, B8-0834/2015, B8-0837/2015 a B8-0842/2015):

předložen těmito poslanci:

—   Monika Hohlmeier, Roberta Metsola, Esteban González Pons, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Ivo Belet, Carlos Coelho, Jeroen Lenaers, Milan Zver, Mariya Gabriel, Frank Engel, Anna Maria Corazza Bildt, Michał Boni, Danuta Maria Hübner, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Emil Radev, Alessandra Mussolini, Barbara Matera a Agustín Díaz de Mera García Consuegra za skupinu PPE.

—   Gianni Pittella, Enrique Guerrero Salom, Birgit Sippel, Richard Howitt, Knut Fleckenstein a Josef Weidenholzer za skupinu S&D;

—   Guy Verhofstadt, Cecilia Wikström, Angelika Mlinar, Gérard Deprez, Filiz Hyusmenova, Louis Michel, Frédérique Ries, Ramon Tremosa i Balcells, Marielle de Sarnez, Hilde Vautmans, Marian Harkin a Ivan Jakovčić za skupinu ALDE;

—   Judith Sargentini, Ska Keller, Jean Lambert, Ulrike Lunacek, Bodil Valero, Philippe Lamberts, Benedek Jávor, Bart Staes, Margrete Auken, Barbara Lochbihler a Heidi Hautala za skupinu Verts/ALE;

—   Ignazio Corrao a Laura Ferrara.

přijat (P8_TA(2015)0317)

(Návrhy usnesení B8-0833/2015, B-0835/2015 a B8-0838/2015 se neberou v potaz.)

Vystoupení

Anna Maria Corazza Bildt předložila ústní pozměňovací návrh k bodu 11, který byl vzat v potaz.


8.5. Úloha EU v mírovém procesu na Blízkém východě (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0836/2015, B8-0839/2015, B8-0840/2015, B8-0841/2015, B8-0843/2015 a B8-0844/2015 (2015/2685(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 5)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0836/2015

(nahrazující B8-0836/2015, B8-0839/2015, B8-0840/2015, B8-0841/2015, B8-0843/2015 a B8-0844/2015):

předložen těmito poslanci:

—   Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Elmar Brok, Michèle Alliot-Marie, Gunnar Hökmark, Tokia Saïfi a Tomáš Zdechovský za skupinu PPE;

—   Victor Boştinaru, Richard Howitt, Eric Andrieu, Maria Arena, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Monika Flašíková Beňová, Doru Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Juan Fernando López Aguilar, David Martin, Edouard Martin, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Kati Piri, Daciana Octavia Sârbu, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano a Julie Ward za skupinu S&D;

—   Charles Tannock a Angel Dzhambazki za skupinu ECR;

—   Hilde Vautmans, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Marietje Schaake, Pavel Telička a Ivo Vajgl za skupinu ALDE;

—   Martina Anderson, Patrick Le Hyaric, Neoklis Sylikiotis, Ángela Vallina, Younous Omarjee, Barbara Spinelli, Merja Kyllönen a Marie-Christine Vergiat za skupinu GUE/NGL;

—   Tamás Meszerics, Margrete Auken, Heidi Hautala, Pascal Durand, Jordi Sebastià, Alyn Smith, Igor Šoltes, Reinhard Bütikofer a Bodil Valero za skupinu Verts/ALE;

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Daniela Aiuto, Laura Agea, Marco Zanni, Tiziana Beghin, Eleonora Evi a Rosa D'Amato.

přijat (P8_TA(2015)0318)

Vystoupení

Martina Anderson s žádostí, aby se o pozměňovacím návrhu 1 hlasovalo jmenovitě (předsedající žádosti nevyhověl, protože byla předložena mimo stanovenou lhůtu).


8.6. Situace v Bělorusku (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0866/2015, B8-0872/2015, B8-0874/2015, B8-0876/2015, B8-0878/2015, B8-0879/2015 a B8-0880/2015 (2015/2834(RSP))

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 6)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0836/2015

(nahrazující B8-0866/2015, B8-0872/2015, B8-0874/2015, B8-0878/2015, B8-0879/2015 a B8-0880/2015):

předložen těmito poslanci:

—   Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Jacek Saryusz-Wolski, Sandra Kalniete, Elmar Brok, Andrej Plenković, Jaromír Štětina, Gabrielius Landsbergis, Jerzy Buzek, Michael Gahler, Tunne Kelam, Andrzej Grzyb, David McAllister, Barbara Kudrycka, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jiří Pospíšil, Pavel Svoboda, Pavel Svoboda a Ramón Luis Valcárcel Siso za skupinu PPE.

—   Victor Boştinaru, Richard Howitt, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Pier Antonio Panzeri, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano, Julie Ward, Josef Weidenholzer a Andrejs Mamikins za skupinu S&D;

—   Charles Tannock, Angel Dzhambazki, Kazimierz Michał Ujazdowski, Marek Jurek, Beata Gosiewska, Ryszard Czarnecki, Mark Demesmaeker, Zdzisław Krasnodębski, Zbigniew Kuźmiuk a Jadwiga Wiśniewska za skupinu ECR;

—   Urmas Paet, Petras Auštrevičius, Fernando Maura Barandiarán, Javier Nart, Marietje Schaake, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen a Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE;

—   Heidi Hautala a Rebecca Harms za skupinu Verts/ALE;

—   Fabio Massimo Castaldo a Ignazio Corrao za skupinu EFDD.

přijat (P8_TA(2015)0319)

(Návrh usnesení B8-0876/2015 se nebere v potaz.)


8.7. Sociální podnikání a sociální inovace v boji proti nezaměstnanosti (hlasování)

Zpráva o úloze sociálního podnikání a sociálních inovací v boji proti nezaměstnanosti [2014/2236(INI)] - Výbor pro zaměstnanost a sociální věci. Zpravodajka: Verónica Lope Fontagné (A8-0247/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 7)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2015)0320)


8.8. Vytvoření konkurenceschopného pracovního trhu EU pro 21. století (hlasování)

Zpráva o vytvoření konkurenceschopného pracovního trhu EU pro 21. století: přizpůsobit dovednosti a kvalifikaci poptávce a pracovním příležitostem jako cesta, jak překonat krizi [2014/2235(INI)] - Výbor pro zaměstnanost a sociální věci. Zpravodajka: Martina Dlabajová (A8-0222/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 8)

ALTERNATIVNÍ NÁVRH USNESENÍ (předložený skupinami Verts/ALE, S&D)

zamítnut

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2015)0321)


8.9. Třicátá a třicátá první výroční zpráva o kontrole uplatňování práva EU (2012–2013) (hlasování)

Zpráva k třicáté a třicáté první výroční zprávě o kontrole uplatňování práva EU (2012–2013) [2014/2253(INI)] - Výbor pro právní záležitosti. Zpravodaj: Kostas Chrysogonos (A8-0242/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 9)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2015)0322)


9. Vysvětlení hlasování

Písemná vysvětlení hlasování:

Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu z tohoto zasedání podle článku 183 jednacího řádu.

Ústní vysvětlení hlasování:

(Hlasování: středa 9. září 2015)

zpráva Tamás Deutsch - A8-0173/2015
Stanislav Polčák, Krisztina Morvai, Andrejs Mamikins a Marian Harkin

zpráva Eduard Kukan - A8-0241/2015
Jiří Pospíšil, Anna Záborská, Andrejs Mamikins, Marian Harkin a Stanislav Polčák

zpráva Wim van de Camp - A8-0246/2015
Andrejs Mamikins

zpráva Elissavet Vozemberg-Vrionidi - A8-0235/2015
Michaela Šojdrová, Eleonora Forenza, Marian Harkin, Krisztina Morvai, Klaus Buchner a Marijana Petir

zpráva Liliana Rodrigues - A8-0206/2015
Michaela Šojdrová, Eleonora Forenza, Anna Záborská, Marian Harkin a Marijana Petir

(Hlasování: čtvrtek 10. září 2015)

Migrace a uprchlíci v Evropě (2015/2833(RSP)) - RC-B8-0832/2015
Jiří Pospíšil, Miguel Urbán Crespo, Tatjana Ždanoka, Marian Harkin, Zoltán Balczó, Marlene Mizzi, Andrejs Mamikins, Daniel Hannan, Michaela Šojdrová, David Coburn a Steven Woolfe

Úloha EU v mírovém procesu na Blízkém východě (2015/2685(RSP) - RC-B8-0836/2015
Zoltán Balczó, Andrejs Mamikins a Daniel Hannan

Situace v Bělorusku (2015/2834(RSP)) - RC-B8-0836/2015
Andrejs Mamikins, Daniel Hannan a Marian Harkin

zpráva Verónica Lope Fontagné - A8-0247/2015
Marian Harkin a Andrejs Mamikins

zpráva Martina Dlabajová - A8-0222/2015
Marian Harkin, Tania González Peñas a Andrejs Mamikins.


10. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat

Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na internetových stránkách Europarl, „Plenární zasedání“, „Hlasování“, „Výsledky hlasování“ (Výsledky jmenovitého hlasování). V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.

Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.

Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.


11. Předložení dokumentů

Poslanci předložili tyto dokumenty (návrhy usnesení (článek 133 jednacího řádu)):

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o posouzení uvalení jednotné komunální daně na lanové dráhy v Itálii (B8-0723/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

stanovisko :

TRAN

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o faktické spolupráci Turecka v boji proti islámskému terorismu (B8-0724/2015)

předáno

příslušný výbor :

AFET

stanovisko :

LIBE

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o snížení znečištění ovzduší (B8-0725/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

stanovisko :

TRAN

- Alberto Cirio. Návrh usnesení o možnosti zavést dodatečné nepovinné geografické informace pro lepší označení zemědělských a potravinářských výrobků, jejich efektivnější uvádění na trh a větší informovanost a ochranu spotřebitelů (B8-0726/2015)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o letních požárech (B8-0727/2015)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

stanovisko :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o dohodě z Bali (B8-0728/2015)

předáno

příslušný výbor :

INTA

stanovisko :

AGRI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o fenoménu dětských nevěst (B8-0729/2015)

předáno

příslušný výbor :

FEMM

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o dětské obezitě (B8-0730/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Dominique Bilde a Sophie Montel. Návrh usnesení o zákazu volného prodeje lepidlových pastí (B8-0731/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

stanovisko :

AGRI

- Dominique Bilde a Sophie Montel. Návrh usnesení o ochraně opylujícího hmyzu, zejména včel (B8-0732/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

stanovisko :

AGRI

- Dominique Bilde a Sophie Montel. Návrh usnesení o zákazu velkochovu vepřů v Poiroux (B8-0733/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

stanovisko :

AGRI

- Dominique Bilde, Steeve Briois a Sophie Montel. Návrh usnesení o zákazu dovozu koňského masa z Kanady (B8-0734/2015)

předáno

příslušný výbor :

INTA

stanovisko :

AGRI

- Dominique Bilde, Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o zjednodušení právních předpisů navrženém Komisí (B8-0735/2015)

předáno

příslušný výbor :

JURI

- Louis Aliot, Gerolf Annemans, Marie-Christine Arnautu, Nicolas Bay, Dominique Bilde, Mara Bizzotto, Marie-Christine Boutonnet, Steeve Briois, Aymeric Chauprade, Mireille D'Ornano, Sylvie Goddyn, Marine Le Pen, Gilles Lebreton, Philippe Loiseau, Sophie Montel, Florian Philippot a Mylène Troszczynski. Návrh usnesení o kultuře a vzdělávání v souvislosti s jednáním o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) (B8-0736/2015)

předáno

příslušný výbor :

INTA

stanovisko :

CULT

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o euru jakožto svěrací kazajce evropského hospodářství (B8-0737/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o strádání nedostatkem potravin (B8-0738/2015)

předáno

příslušný výbor :

EMPL

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o řecké krizi: o nákladech pro Itálii ve výši více než 48 miliard eur (B8-0739/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Nicolas Bay, Dominique Bilde, Marie-Christine Boutonnet, Steeve Briois, Edouard Ferrand, Sylvie Goddyn, Marine Le Pen, Gilles Lebreton, Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o zrušení Schengenských dohod (B8-0740/2015)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o finančních krizích a dodržování lidských práv (B8-0741/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

stanovisko :

LIBE

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o naléhavé situaci ohledně nelegální imigrace: o krizi historických rozměrů (B8-0742/2015)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

stanovisko :

AFET

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o potřebě, aby předseda Euroskupiny informoval Parlament o závěrech každé její schůze (B8-0744/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o evropské právní úpravě přeshraničních fúzí společností (B8-0745/2015)

předáno

příslušný výbor :

JURI

stanovisko :

ECON, IMCO

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o boji proti padělání vína Prosecco v zemích mimo EU (B8-0746/2015)

předáno

příslušný výbor :

INTA

stanovisko :

AGRI

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o podpoře a ochraně tradičních potravinářských výrobků vysoké kvality (B8-0747/2015)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

stanovisko :

ENVI

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o právu národů na sebeurčení (B8-0748/2015)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o výběrech z bankomatů a povinnosti výdělečně činných osob, které jsou plátci DPH, útratu těchto prostředků opodstatňovat (B8-0750/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

stanovisko :

LIBE

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o revitalizaci upadajících průmyslových oblastí (B8-0771/2015)

předáno

příslušný výbor :

ITRE

stanovisko :

REGI

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o dobíjení kreditu u mobilních telefonů (B8-0772/2015)

předáno

příslušný výbor :

IMCO

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o dluhové konferenci (B8-0774/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o snížení řeckého dluhu (B8-0775/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Dominique Bilde, Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o neschopnosti Řecka splácet dluh (B8-0776/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Dominique Bilde, Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o upuštění od plánu pěti předsedů reformovat hospodářskou a měnovou unii (B8-0777/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

stanovisko :

AFCO

- Dominique Bilde, Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o účasti Evropské unie na jednáních Organizace spojených národů o vypracování právně závazných norem pro nadnárodní společnosti (B8-0779/2015)

předáno

příslušný výbor :

INTA

- Dominique Bilde, Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o žádosti o obnovení výjimky týkající se omezení používání olova při výrobě křišťálového skla (B8-0780/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Dominique Bilde a Sophie Montel. Návrh usnesení o „odložených“ daňových pohledávkách v kapitálu bank (B8-0781/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Dominique Bilde, Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o posílení bankovní regulace (B8-0782/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o důsledcích deregulace energetiky (B8-0783/2015)

předáno

příslušný výbor :

ITRE

- Dominique Bilde, Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o pozastavení projektu unie kapitálových trhů (B8-0784/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o potřebě regulace prodeje a přepravy zbraní rozebraných na součásti (B8-0785/2015)

předáno

příslušný výbor :

INTA

stanovisko :

IMCO

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o zaměstnanosti jakožto nejvyšší prioritě (B8-0786/2015)

předáno

příslušný výbor :

EMPL

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o zavedení památného dne uctění obětí katastrofy v Marcinelle (B8-0787/2015)

předáno

příslušný výbor :

EMPL

stanovisko :

CULT

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o vytvoření komise pro zkoumání zcizených a nezákonně přivlastněných kulturních statků (B8-0788/2015)

předáno

příslušný výbor :

CULT

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o zbytcích války (B8-0789/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o zvýšení investic a snížení daní (B8-0790/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o sebevraždách z ekonomických důvodů: nárůst od roku 2012 o 100 % (B8-0791/2015)

předáno

příslušný výbor :

EMPL

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o vzácných onemocněních (B8-0792/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o vytvoření fondu k ochraně uměleckého dědictví v případě přírodních katastrof (B8-0793/2015)

předáno

příslušný výbor :

CULT

stanovisko :

BUDG

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o navazování kontaktu s osobami do 18 let po internetu (B8-0794/2015)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o kontrole léčivých přípravků a jejich šíření v EU prostřednictvím univerzální databáze (B8-0795/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o správě uměleckých děl z depozitářů a jejich zapůjčování do muzeí (B8-0796/2015)

předáno

příslušný výbor :

CULT

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o liberalizaci odvětví železniční dopravy (B8-0797/2015)

předáno

příslušný výbor :

TRAN

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o podpoře nezletilých obětí násilí (B8-0798/2015)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o nedostatku vody (B8-0799/2015)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o nezákonném obchodování se zvířaty (B8-0800/2015)

předáno

příslušný výbor :

INTA

stanovisko :

ENVI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o řízení pro nesplnění povinnosti č. 4170 vedeném proti Itálii (B8-0801/2015)

předáno

příslušný výbor :

IMCO

stanovisko :

AGRI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o zpřísnění kontrol smluvních agentur v členských státech EU (B8-0802/2015)

předáno

příslušný výbor :

IMCO

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o systému přidělování hvězdiček hotelovým zařízením (B8-0804/2015)

předáno

příslušný výbor :

TRAN

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o zostření trestů pro pašeráky domácích a jiných zvířat (B8-0805/2015)

předáno

příslušný výbor :

JURI

stanovisko :

ENVI

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o tom, že je nutné, aby Komise vzala na vědomí ztrátu důvěry spotřebitelů a podniků (B8-0806/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Dominique Bilde, Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o pozastavení postupu přistoupení Turecka k Evropské unii (B8-0807/2015)

předáno

příslušný výbor :

AFET

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o požadavku, aby Turecko ukončilo vojenské operace proti Kurdům (B8-0808/2015)

předáno

příslušný výbor :

AFET

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o odmítavém stanovisku Polska k euru (B8-0809/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o TTIP: více negativ než přínosů pro Evropu (B8-0810/2015)

předáno

příslušný výbor :

INTA

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o posledním místě, které zaujímá Itálie, pokud jde o HDP na osobu v eurozóně (B8-0811/2015)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Gianluca Buonanno. Návrh usnesení o určitých oblastech v Itálii ohrožených trvalou zaostalostí (B8-0813/2015)

předáno

příslušný výbor :

REGI

- Dubravka Šuica a Patricija Šulin. Návrh usnesení o adopcích dětí (B8-0814/2015)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Dubravka Šuica. Návrh usnesení o efektivnějším provádění opatření na podporu zaměstnanosti mladých lidí v členských státech (B8-0815/2015)

předáno

příslušný výbor :

EMPL

stanovisko :

CULT

- Dubravka Šuica a Patricija Šulin. Návrh usnesení o používání informačních a komunikačních technologií (IKT) v evropských školách (B8-0816/2015)

předáno

příslušný výbor :

CULT

- Lorenzo Fontana. Návrh usnesení o reformě imigrační politiky EU (B8-0817/2015)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Dominique Bilde, Sophie Montel a Florian Philippot. Návrh usnesení o zrušení Evropského podpůrného úřadu pro otázky azylu (B8-0818/2015)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Dubravka Šuica. Návrh usnesení o zrušení vízové povinnosti pro státní příslušníky členských států Evropské unie, kteří cestují do Spojených států amerických (B8-0820/2015)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Gerolf Annemans, Marie-Christine Arnautu, Georges Bach, Dominique Bilde, Mara Bizzotto, Marie-Christine Boutonnet, Steeve Briois, Aymeric Chauprade, Mireille D'Ornano, Sylvie Goddyn, Jean-François Jalkh, Marine Le Pen, Gilles Lebreton, Philippe Loiseau, Dominique Martin, Marlene Mizzi, Bernard Monot, Sophie Montel, Aldo Patriciello, Florian Philippot, Jean-Luc Schaffhauser, Mylène Troszczynski, Ivo Vajgl a Milan Zver. Návrh usnesení o špatném zacházení se španělskými chrty (galgo) ve Španělsku a potřebě realizovat rozsáhlý vzdělávací program (B8-0821/2015)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

stanovisko :

CULT

- Mireille D'Ornano, Edouard Ferrand a Philippe Loiseau. Návrh usnesení o označení původu „noix de Grenoble“ (B8-0822/2015)

předáno

příslušný výbor :

AGRI


12. Rozhodnutí o určitých dokumentech

Rozhodnutí o vypracování zpráv z vlastního podnětu (článek 52 jednacího řádu)

(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 9.7.2015)

výbory ITRE, IMCO

- Směřování k Aktu o jednotném digitálním trhu (2015/2147(INI))
(stanovisko: ECON, TRAN, CULT, EMPL, JURI, LIBE)

výbor IMCO

- Přiměřenost legislativního rámce týkajícího se spotřebitelů pro digitální oblast (2015/2148(INI))
(stanovisko: CULT, ITRE, JURI)

(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 3.9.2015)

výbor AFET

- Výroční zpráva o lidských právech a demokracii ve světě v roce 2014 a politika Evropské unie v této oblasti (2015/2229(INI))
(stanovisko: FEMM, DEVE)

- Provádění a přezkum strategie EU pro Střední Asii (2015/2220(INI))
(stanovisko: FEMM, DEVE, INTA)

výbor ECON

- Bankovní unie – výroční zpráva za rok 2015 (2015/2221(INI))

- Evropský semestr pro koordinaci hospodářských politik: provádění priorit na rok 2015 (2015/2210(INI))
(stanovisko: FEMM, IMCO, REGI, EMPL, BUDG)

výbor EMPL

- Dosažení cílů boje proti chudobě s ohledem na zvyšující se náklady domácností (2015/2223(INI))
(stanovisko: FEMM)

- Zastoupení pracujících na úrovni vedení podniků v Evropě (2015/2222(INI))
(stanovisko: FEMM, JURI)

výbor ITRE

- Směrnice o energetické účinnosti (2012/27/EU) (2015/2232(INI))
(stanovisko: ENVI)

výbor REGI

- Nové nástroje územního rozvoje v politice soudržnosti v období 2014–2020: Integrované územní investice (ITI) a komunitně vedený místní rozvoj (CLLD) (2015/2224(INI))
(stanovisko: EMPL)

výbor AGRI

- Posílení inovací a hospodářského rozvoje v budoucím řízení evropských zemědělských podniků (2015/2227(INI))
(stanovisko: ENVI)

- Jak může SZP zlepšit tvorbu pracovních míst ve venkovských oblastech? (2015/2226(INI))
(stanovisko: FEMM, EMPL)

- Technická řešení pro udržitelné zemědělství v EU (2015/2225(INI))
(stanovisko: ITRE)

výbor FEMM

- Prosazování hlediska rovnosti pohlaví ve všech oblastech činnosti Evropského parlamentu (2015/2230(INI))
(stanovisko: EMPL)

- Genderová stránka chudoby (2015/2228(INI))
(stanovisko: DEVE, CULT, EMPL)

výbor PETI

- Zpráva o výroční zprávě o činnosti evropského veřejného ochránce práv v roce 2014 (2015/2231(INI))

Postup s přidruženými výbory (článek 54 jednacího řádu)

(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 9.7.2015)

výbor IMCO (článek 54 jednacího řádu)

- Přiměřenost legislativního rámce týkajícího se spotřebitelů pro digitální oblast (2015/2148(INI))
(stanovisko: CULT, ITRE, JURI (článek 54 jednacího řádu))

(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 3. 9. 2015)

výbor ECON (článek 54 jednacího řádu)

- Evropský semestr pro koordinaci hospodářských politik: provádění priorit na rok 2015 (2015/2210(INI))
(stanovisko: FEMM, IMCO, REGI, EMPL (článek 54 jednacího řádu), BUDG)

výbor EMPL (článek 54 jednacího řádu)

- Dosažení cílů boje proti chudobě s ohledem na zvyšující se náklady domácností (2015/2223(INI))
(stanovisko: FEMM (článek 54 jednacího řádu))

výbor FEMM (článek 54 jednacího řádu)

- Genderová stránka chudoby (2015/2228(INI))
(stanovisko: DEVE (článek 54 jednacího řádu), CULT, EMPL)

Rozhodnutí o uplatnění postupu společných schůzí výborů (článek 55 jednacího řádu)

(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 9. 7. 2015)

výbory ITRE, IMCO (článek 55 jednacího řádu)

- Směřování k Aktu o jednotném digitálním trhu (2015/2147(INI))
(stanovisko: ECON, TRAN, CULT (článek 54 jednacího řádu), EMPL (článek 54 jednacího řádu), JURI (článek 54 jednacího řádu), LIBE (článek 54 jednacího řádu))

Rozhodnutí o vypracování zpráv z vlastního podnětu (článek 108 jednacího řádu)

(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 3.9.2015)

výbor INTA

- Doporučení Evropské komise pro jednání o dohodě o obchodu se službami (TiSA) (2015/2233(INI))
(stanovisko: FEMM, DEVE, EMPL, ECON, LIBE, IMCO, REGI)


13. Předání textů přijatých během zasedání

Podle čl. 192 odst. 2 jednacího řádu bude zápis z dnešního zasedání předložen Parlamentu ke schválení na začátku příštího denního zasedání.

Se souhlasem Parlamentu budou přijaté texty ihned předány všem příjemcům.


14. Termíny příštích zasedání

Příští zasedání se bude konat dne 16. září 2015.


15. Přerušení zasedání

Zasedání Evropského parlamentu bylo přerušeno.

Denní zasedání skončilo ve 14:00.

Klaus Welle

Martin Schulz

generální tajemník

předseda


PREZENČNÍ LISTINA

Přítomen/přítomna:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Albiol Guzmán, Albrecht, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Charanzová, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Etheridge, Evans, Evi, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Finch, Fitto, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Iglesias, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Kaufmann, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovatchev, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Lamassoure, Lambert, Lange, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Leinen, Lenaers, Le Pen Marine, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Lope Fontagné, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McClarkin, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Matera, Matias, Mato, Maullu, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mizzi, Mlinar, Moi, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Parker, Paşcu, Paulsen, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Pittella, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Saïfi, Sakorafa, Salini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Spinelli, Spyraki, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tarand, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vana, Van Bossuyt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Verheyen, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Omluven/a:

Crowley, Le Pen Jean-Marie, McAvan, Picierno, Ruohonen-Lerner, Siekierski, Taylor

Právní upozornění