Indeks 
Zapisnik
PDF 281kWORD 286k
Četvrtak, 10. rujna 2015. - StrasbourgZavršno izdanje
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Predstavke
 3.30. i 31. godišnje izvješće o praćenju primjene prava EU-a (2012. ‒ 2013.) (rasprava)
 4.Rodna dimenzija trgovine ljudima (rasprava)
 5.Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)
  5.1.Rusija, posebno slučaj Estona Kohvera, Olega Sencova i Aleksandra Kolčenka
  5.2.Angola
  5.3.Azerbajdžan
 6.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 7.Stajalište Vijeća u prvom čitanju
 8.Glasovanje
  8.1.Rusija, posebno slučaj Estona Kohvera, Olega Sencova i Aleksandra Kolčenka (glasovanje)
  8.2.Angola (glasovanje)
  8.3.Azerbajdžan (glasovanje)
  8.4.Migracije i izbjeglice u Europi (glasovanje)
  8.5.Uloga EU-a u bliskoistočnom mirovnom procesu (glasovanje)
  8.6.Stanje u Bjelarusu (glasovanje)
  8.7.Socijalno poduzetništvo i socijalne inovacije u borbi protiv nezaposlenosti (glasovanje)
  8.8.Stvaranje konkurentnog tržišta rada EU-a za 21. stoljeće (glasovanje)
  8.9.30. i 31. godišnje izvješće o praćenju primjene prava EU-a (2012. ‒ 2013.) (glasovanje)
 9.Obrazloženja glasovanja
 10.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 11.Podnošenje dokumenata
 12.Odluke o određenim dokumentima
 13.Prosljeđivanje tekstova usvojenih na dnevnoj sjednici
 14.Kalendar sljedećih dnevnih sjednica
 15.Prekid zasjedanja
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: Ildikó GÁLL-PELCZ
potpredsjednica

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 9:00 sati.


2. Predstavke

Sljedeće predstavke, unesene u registar u skladu s člankom 215. stavkom 6. Poslovnika niže navedenih datuma, upućene su nadležnom odboru:

8. rujan 2015.

(*) Ime povjerljivo

(*) (br. 0635/2015); (*) (br. 0636/2015); (*) (br. 0637/2015); (*) (br. 0638/2015); (*) (br. 0639/2015); (*) (br. 0640/2015); (*) (br. 0641/2015); (*) (br. 0642/2015); Flavio Miccono (br. 0643/2015); (*) (br. 0644/2015); (*) (br. 0645/2015); (*) (br. 0646/2015); (*) (br. 0647/2015); (*) (br. 0648/2015); (*) (br. 0649/2015); Harald Domdey (br. 0650/2015); (*) (br. 0651/2015); (*) (br. 0652/2015); (*) (br. 0653/2015); (*) (br. 0654/2015); (*) (br. 0655/2015); Jens Genzer (br. 0656/2015); (*) (br. 0657/2015); (*) (br. 0658/2015); Inês Isabel de Sá Guimarães Cerqueira (br. 0659/2015); (*) (br. 0660/2015); Elena Aureliana Nistor (br. 0661/2015); (*) (br. 0662/2015); Oliver Steiner (br. 0663/2015); Hilmar Werner (br. 0664/2015); (*) (br. 0665/2015); (*) (br. 0666/2015); *) (br. 0667/2015); Flavio Miccono (br. 0668/2015); (*) (br. 0669/2015); (*) (br. 0670/2015); (*) (br. 0671/2015); (*) (br. 0672/2015); Gustavo Revilla Olave (br. 0673/2015); Sándor Gyenizse (br. 0674/2015); (*) (br. 0675/2015); (*) (br. 0676/2015); (*) (br. 0677/2015); (*) (br. 0678/2015); (*) (br. 0679/2015); Werner Oetken (br. 0680/2015); (*) (br. 0681/2015); (*) (br. 0682/2015); (*) (br. 0683/2015); José Lacalle Márquez (br. 0684/2015); (*) (br. 0685/2015); (*) (br. 0686/2015); (*) (br. 0687/2015); (*) (br. 0688/2015); (*) (br. 0689/2015); (*) (br. 0690/2015); Marina Fedorova Orejo (br. 0691/2015); (*) (br. 0692/2015); (*) (br. 0693/2015); (*) (br. 0694/2015); (*) (br. 0695/2015); María del Carmen Varela Velo (br. 0696/2015); (*) (br. 0697/2015); Angelika Bente (br. 0698/2015); Jan-Erik Hansen (br. 0699/2015); Ioan Porumb (br. 0700/2015); (*) (br. 0701/2015); (*) (br. 0702/2015); (*) (br. 0703/2015); Ben Burgers (br. 0704/2015); (*) (br. 0705/2015); (*) (br. 0706/2015); (*) (br. 0707/2015); (*) (br. 0708/2015); Hannes Wilhelm-Kell (br. 0709/2015); (*) (br. 0710/2015); Szilvia Németnhné Mucsy (br. 0711/2015); (*) (br. 0712/2015); (*) (br. 0713/2015); (*) (br. 0714/2015); (*) (br. 0715/2015); (*) (br. 0716/2015); (*) (br. 0717/2015); Horst Murken (br. 0718/2015); (*) (br. 0719/2015); Francesca Della Valle (br. 0720/2015); (*) (br. 0721/2015); José Alfonso Domínguez Luna (br. 0722/2015); Adrian Georgiev (br. 0723/2015); Zoltán Bíró (br. 0724/2015); Zoran Herak (br. 0725/2015); Konstantinos Athanassiadis (br. 0726/2015); (*) (br. 0727/2015); (*) (br. 0728/2015); (*) (br. 0729/2015); Adina Lăcrămioara Șestac (br. 0730/2015); (*) (br. 0731/2015); (*) (br. 0732/2015); (*) (br. 0733/2015); (*) (br. 0734/2015); (*) (br. 0735/2015); José Ortega Ortega (br. 0736/2015); (*) (br. 0737/2015); (*) (br. 0738/2015); (*) (br. 0739/2015); (*) (br. 0740/2015); Juan Carlos Riesco García (br. 0741/2015); (*) (br. 0742/2015); (*) (br. 0743/2015); (*) (br. 0744/2015); (*) (br. 0745/2015); Renzo Mammini (br. 0746/2015); (*) (br. 0747/2015); (*) (br. 0748/2015); (*) (br. 0749/2015); Hennie Kokkeler (br. 0750/2015); (*) (br. 0751/2015); Laura Folch (br. 0752/2015); (*) (br. 0753/2015); (*) (br. 0754/2015); (*) (br. 0755/2015); (*) (br. 0756/2015); Patricia Graham (br. 0757/2015); (*) (br. 0758/2015); José Ramón Gil Benito (br. 0759/2015); Radosław Błaszczyk (br. 0760/2015); (*) (br. 0761/2015); (*) (br. 0762/2015); (*) (br. 0763/2015); (*) (br. 0764/2015); (*) (br. 0765/2015); (*) (br. 0766/2015); (*) (br. 0767/2015); (*) (br. 0768/2015); (*) (br. 0769/2015); (*) (br. 0770/2015); (*) (br. 0771/2015); Jens Genzer (br. 0772/2015); (*) (br. 0773/2015); (*) (br. 0774/2015); (*) (br. 0775/2015); (*) (br. 0776/2015); (*) (br. 0777/2015); Mario Cavaliere (br. 0778/2015); (*) (br. 0779/2015); (*) (br. 0780/2015); Sten Ohman (br. 0781/2015); Lorenzo Torto (br. 0782/2015); (*) (br. 0783/2015); (*) (br. 0784/2015); (*) (br. 0785/2015); (*) (br. 0786/2015); Jens Genzer (br. 0787/2015); (*) (br. 0788/2015); Andrei Sumar (br. 0789/2015); (*) (br. 0790/2015); Jessica Hernández Rodríguez (br. 0791/2015); (*) (br. 0792/2015); (*) (br. 0793/2015); Joannes Petrus Van den Wittenboer (Intermediary Foundation of the Universal Declaration of Human Rights) (br. 0794/2015); (*) (br. 0795/2015); Marco Antonio de Lera Gracia (br. 0796/2015); (*) (br. 0797/2015); (*) (br. 0798/2015); (*) (br. 0799/2015); (*) (br. 0800/2015); (*) (br. 0801/2015); Jan Vavrečka (br. 0802/2015); (*) (br. 0803/2015); (*) (br. 0804/2015); (*) (br. 0805/2015); (*) (br. 0806/2015); Massimo Frana (br. 0807/2015); (*) (br. 0808/2015); (*) (br. 0809/2015); (*) (br. 0810/2015); Jens Genzer (br. 0811/2015); (*) (br. 0812/2015); (*) (br. 0813/2015); (*) (br. 0814/2015); (*) (br. 0815/2015); (*) (br. 0816/2015); Polly Cooper (br. 0817/2015); (*) (br. 0818/2015); (*) (br. 0819/2015); (*) (br. 0820/2015); Alberto Ravasi (br. 0821/2015); (*) (br. 0822/2015); (*) (br. 0823/2015); (*) (br. 0824/2015); Paul Cripps (br. 0825/2015); (*) (br. 0826/2015); (*) (br. 0827/2015); (*) (br. 0828/2015); (*) (br. 0829/2015); (*) (br. 0830/2015); (*) (br. 0831/2015); (*) (br. 0832/2015); (*) (br. 0833/2015); (*) (br. 0834/2015); (*) (br. 0835/2015); Ioan Benta (br. 0836/2015); (*) (br. 0837/2015); (*) (br. 0838/2015); (*) (br. 0839/2015); (*) (br. 0840/2015); (*) (br. 0841/2015); (*) (br. 0842/2015); (*) (br. 0843/2015); (*) (br. 0844/2015); (*) (br. 0845/2015); Sandro Matteini (br. 0846/2015); Flavio Miccono (br. 0847/2015); (*) (br. 0848/2015); (*) (br. 0849/2015); Corina Brâncovici (br. 0850/2015); (*) (br. 0851/2015); Johanna Macrae (br. 0852/2015); (*) (br. 0853/2015); (*) (br. 0854/2015); Pierluigi Fermani (br. 0855/2015); Mateusz Wójtowicz (br. 0856/2015); Grażyna Barszcz-Winnicka (br. 0857/2015); (*) (br. 0858/2015); (*) (br. 0859/2015); (*) (br. 0860/2015); Mariela Malamatenova (br. 0861/2015); (*) (br. 0862/2015); (*) (br. 0863/2015); Giuseppe Calamo (br. 0864/2015); Jens Genzer (br. 0865/2015); (*) (br. 0866/2015); (*) (br. 0867/2015); (*) (br. 0868/2015); Martin Richter-Trummer (br. 0869/2015); (*) (br. 0870/2015); (*) (br. 0871/2015); (*) (br. 0872/2015); Giacomo Fiaschi (br. 0873/2015); Jesús Salido Navarro (br. 0874/2015); (*) (br. 0875/2015); (*) (br. 0876/2015); (*) (br. 0877/2015); (*) (br. 0878/2015); (*) (br. 0879/2015); (*) (br. 0880/2015).

Predsjednik je objavio da je dana 8. rujna 2015 nadležnom odboru, u skladu s odredbama članka 215 stavka 13 Poslovnika, uputio predstavke koje su Parlamentu podnijele fizičke osobe koje nisu građani Europske unije niti u njoj borave, odnosno pravne osobe koje nemaju sjedište u državi članici.


3. 30. i 31. godišnje izvješće o praćenju primjene prava EU-a (2012. ‒ 2013.) (rasprava)

Izvješće o 30. i 31. godišnjem izvješću o praćenju primjene prava EU-a (2012. – 2013.) [2014/2253(INI)] - Odbor za pravna pitanja. Izvjestitelj: Kostas Chrysogonos (A8-0242/2015)

Kostas Chrysogonos predstavio je izvješće.

Govorio je Frans Timmermans (prvi potpredsjednik Komisije).

Govorili su: Jytte Guteland (izvjestiteljica za mišljenje Odbora ENVI), Marlene Mizzi (izvjestiteljica za mišljenje Odbora PETI), Traian Ungureanu (izvjestitelj za mišljenje Odbora LIBE), Fabio Massimo Castaldo (izvjestitelj za mišljenje Odbora AFCO), Tadeusz Zwiefka, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Evelyn Regner, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Angel Dzhambazki, u ime Kluba zastupnika ECR-a, António Marinho e Pinto, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Heidi Hautala, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Laura Ferrara, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Gilles Lebreton, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Eleftherios Synadinos, nezavisni zastupnik, i Therese Comodini Cachia.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Seán Kelly, Costas Mavrides, Notis Marias i Ivan Jakovčić.

Govorili su: Frans Timmermans i Kostas Chrysogonos.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.9 zapisnika od 10.9.2015..


4. Rodna dimenzija trgovine ljudima (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000079/2015) koje su postavile Iratxe García Pérez i Catherine Bearder u ime Odbora FEMM Komisiji: Rodna dimenzija trgovanja ljudima (2015/2744(RSP)) (B8-0568/2015)

Catherine Bearder obrazložila je pitanje.

Dimitris Avramopoulos (povjerenik Komisije) odgovorio je na pitanje.

Govorili su: Anna Maria Corazza Bildt, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Mary Honeyball, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Malin Björk, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Louise Bours, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Mara Bizzotto, u ime Kluba zastupnika ENF-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Bill Etheridge, Lampros Fountoulis, nezavisni zastupnik, Anna Hedh, Inês Cristina Zuber, Daniela Aiuto, Eleonora Forenza i Kostadinka Kuneva.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Therese Comodini Cachia, Marlene Mizzi, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Bill Etheridge, Stanislav Polčák, Maria Grapini, Branislav Škripek, Soraya Post i Doru-Claudian Frunzulică.

Govorio je Dimitris Avramopoulos.

PREDSJEDA: Antonio TAJANI
potpredsjednik

Rasprava je zaključena.


5. Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)

(Za naslove i podnositelje prijedloga rezolucija vidi točka 2 zapisnika od 8.9.2015..)


5.1. Rusija, posebno slučaj Estona Kohvera, Olega Sencova i Aleksandra Kolčenka

Prijedlozi rezolucija B8-0845/2015, B8-0847/2015, B8-0849/2015, B8-0850/2015, B8-0851/2015, B8-0852/2015 i B8-0855/2015 (2015/2838(RSP))

Mark Demesmaeker, Ignazio Corrao, Tunne Kelam, Merja Kyllönen, Kaja Kallas i Pier Antonio Panzeri predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Pavel Svoboda, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Marju Lauristin, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ryszard Czarnecki, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Pavel Telička, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Heidi Hautala, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Jaromír Štětina, Doru-Claudian Frunzulică, Zdzisław Krasnodębski, Urmas Paet i Kosma Złotowski.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobio: Indrek Tarand.

Govorio je Dimitris Avramopoulos (povjerenik Komisije).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.1 zapisnika od 10.9.2015..


5.2. Angola

Prijedlozi rezolucija B8-0846/2015, B8-0848/2015, B8-0853/2015, B8-0854/2015, B8-0857/2015, B8-0859/2015 i B8-0861/2015 (2015/2839(RSP))

Mark Demesmaeker, Judith Sargentini, Davor Ivo Stier, Javier Nart, Ignazio Corrao, Marisa Matias i Pier Antonio Panzeri predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Bogdan Brunon Wenta, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Ana Gomes, u ime Kluba zastupnika S&D-a, i Jiří Pospíšil.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Stanislav Polčák, Doru-Claudian Frunzulică, Charles Tannock, Fabio Massimo Castaldo, Seán Kelly i Notis Marias.

Govorio je Dimitris Avramopoulos (povjerenik Komisije).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.2 zapisnika od 10.9.2015..


5.3. Azerbajdžan

Prijedlozi rezolucija B8-0856/2015, B8-0858/2015, B8-0860/2015, B8-0862/2015, B8-0863/2015, B8-0864/2015 i B8-0865/2015 (2015/2840(RSP))

Ulrike Lunacek, Sajjad Karim, Cristian Dan Preda, Ignazio Corrao, Marie-Christine Vergiat, Marietje Schaake i Josef Weidenholzer predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Kati Piri, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ivo Vajgl, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Jordi Sebastià, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Gianluca Buonanno, u ime Kluba zastupnika ENF-a, i Seán Kelly.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Ramona Nicole Mănescu, Kosma Złotowski, Laura Agea, Jiří Pospíšil, Anneli Jäätteenmäki, Stanislav Polčák i Notis Marias.

Govorio je Dimitris Avramopoulos (povjerenik Komisije).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.3 zapisnika od 10.9.2015..

PREDSJEDA: Ioan Mircea PAŞCU
potpredsjednik

Govorio je James Carver


6. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


7. Stajalište Vijeća u prvom čitanju

Predsjednik je na osnovi članka 64. stavka 1. Poslovnika objavio da je od Vijeća dobio sljedeće stajalište, kao i razloge zbog kojih ga je usvojilo, te stajalište Komisije o:

- Stajalište Vijeća u prvom čitanju s ciljem donošenja uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe (EU) br. 1343/2011 o određenim odredbama za ribolov u području Sporazuma o GFCM-u (Opća komisija za ribarstvo Sredozemlja) (08806/1/2015 - C8-0260/2015 – 2014/0213(COD) - 10406/2015 - COM(2015)0354)

upućeno nadležnom odboru: PECH

Tromjesečni rok kojim Parlament raspolaže za usvajanje stajališta počinje teći sa sutrašnjim danom, 11. rujna 2015.


8. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


8.1. Rusija, posebno slučaj Estona Kohvera, Olega Sencova i Aleksandra Kolčenka (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0845/2015, B8-0847/2015, B8-0849/2015, B8-0850/2015, B8-0851/2015, B8-0852/2015 i B8-0855/2015 (2015/2838(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0845/2015

(koji zamjenjujeB8-0845/2015, B8-0847/2015, B8-0850/2015, B8-0852/2015 i B8-0855/2015):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Elmar Brok, Eduard Kukan, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Brian Hayes, Claude Rolin, Giovanni La Via, Marijana Petir, Jiří Pospíšil, Jarosław Wałęsa, Andrey Kovatchev, Bogdan Brunon Wenta, Davor Ivo Stier, Ramón Luis Valcárcel Siso, Andrej Plenković, Therese Comodini Cachia, Csaba Sógor, Tomáš Zdechovský, Artis Pabriks, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, László Tőkés, Monica Macovei, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, David McAllister, Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Tadeusz Zwiefka, Luděk Niedermayer, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, József Nagy, Stanislav Polčák, Dubravka Šuica, Gabrielius Landsbergis, Adam Szejnfeld, Inese Vaidere, Anna Maria Corazza Bildt i Roberta Metsola, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Knut Fleckenstein, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Ioan Mircea Paşcu, Elena Valenciano, Nicola Caputo, Neena Gill, Eric Andrieu, Maria Arena, Roberto Gualtieri, Victor Negrescu, Zigmantas Balčytis, Kati Piri, Hugues Bayet, Afzal Khan, Eider Gardiazabal Rubial, Jeppe Kofod, Brando Benifei, Vincent Peillon, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Javi López, David Martin, Daciana Octavia Sârbu, Flavio Zanonato, Andi Cristea, Cătălin Sorin Ivan, Julie Ward, José Blanco López, Tibor Szanyi, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Enrico Gasbarra, Alessia Maria Mosca, Andrea Cozzolino, Viorica Dăncilă, Damiano Zoffoli, Doru-Claudian Frunzulică, Maria Grapini, Kashetu Kyenge, Krystyna Łybacka, Sorin Moisă, Tonino Picula, Miroslav Poche, Claudia Tapardel, Marju Lauristin, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Emilian Pavel, Liliana Rodrigues i Jutta Steinruck, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Geoffrey Van Orden, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Roberts Zīle, Ashley Fox, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Zdzisław Krasnodębski, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Zbigniew Kuźmiuk, Stanisław Ożóg, Karol Karski, Janusz Wojciechowski, Jadwiga Wiśniewska i Branislav Škripek, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Jarosław Kalinowski, Pavel Telička, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Urmas Paet, Marielle de Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Juan Carlos Girauta Vidal, Valentinas Mazuronis, Petras Auštrevičius, Martina Dlabajová, Beatriz Becerra Basterrechea, Kaja Kallas, Pavel Telička, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Urmas Paet, Marielle de Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Juan Carlos Girauta Vidal, Valentinas Mazuronis, Petras Auštrevičius, Martina Dlabajová, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš i Ivo Vajgl, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Rebecca Harms, Indrek Tarand, Heidi Hautala, Tamás Meszerics, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes, Ulrike Lunacek i Davor Škrlec, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a.

Usvojen (P8_TA(2015)0314)

(Prijedlozi rezolucija B8-0849/2015 i B8-0851/2015 se ne razmatraju.)


8.2. Angola (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0846/2015, B8-0848/2015, B8-0853/2015, B8-0854/2015, B8-0857/2015, B8-0859/2015 i B8-0861/2015 (2015/2839(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0846/2015

(koji zamjenjujeB8-0846/2015, B8-0848/2015, B8-0853/2015, B8-0854/2015, B8-0857/2015, B8-0859/2015 i B8-0861/2015):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Davor Ivo Stier, Elmar Brok, Tunne Kelam, Eduard Kukan, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Brian Hayes, Claude Rolin, Giovanni La Via, Marijana Petir, Jiří Pospíšil, Bogdan Brunon Wenta, Andrej Plenković, Therese Comodini Cachia, Mariya Gabriel, Tomáš Zdechovský, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, László Tőkés, Monica Macovei, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, David McAllister, Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Tadeusz Zwiefka, Luděk Niedermayer, József Nagy, Francesc Gambús, Stanislav Polčák, Dubravka Šuica, Krzysztof Hetman, Gabrielius Landsbergis, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini i Roberta Metsola, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Ana Gomes, Norbert Neuser, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Afzal Khan, Josef Weidenholzer, Maria Arena, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri, Liisa Jaakonsaari, Hugues Bayet, Neena Gill, Miriam Dalli, Roberto Gualtieri, Victor Negrescu, Andrea Cozzolino, Eider Gardiazabal Rubial, David Martin, Brando Benifei, Andi Cristea, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Krystyna Łybacka, Vincent Peillon, Nicola Caputo, Cătălin Sorin Ivan, Doru-Claudian Frunzulică, Viorica Dăncilă, Tibor Szanyi, Nicola Danti, Sorin Moisă, Enrico Gasbarra, Kashetu Kyenge, Damiano Zoffoli, Javi López, Michela Giuffrida, Julie Ward, Maria Grapini, Flavio Zanonato, Konstantinos Papadakis, Jeppe Kofod, Marlene Mizzi, Claudia Tapardel, Alessia Maria Mosca, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Elena Valenciano, Andrejs Mamikins, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Momchil Nekov, Emilian Pavel, Jutta Steinruck, Liliana Rodrigues, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Geoffrey Van Orden, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Branislav Škripek, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Javier Nart, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Marielle de Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Juan Carlos Girauta Vidal, Pavel Telička, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Petras Auštrevičius, Valentinas Mazuronis, Ivo Vajgl, Martina Dlabajová, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Dita Charanzová, Gérard Deprez, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Marisa Matias, Patrick Le Hyaric, Marie-Christine Vergiat, Barbara Spinelli, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Judith Sargentini, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Sebastià, Bart Staes, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valero, Davor Škrlec, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Laura Agea, Laura Ferrara, Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2015)0315)


8.3. Azerbajdžan (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0856/2015, B8-0858/2015, B8-0860/2015, B8-0862/2015, B8-0863/2015, B8-0864/2015 i B8-0865/2015 (2015/2840(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0856/2015

(koji zamjenjujeB8-0856/2015, B8-0858/2015, B8-0862/2015, B8-0863/2015, B8-0864/2015 i B8-0865/2015):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Kati Piri, Josef Weidenholzer, Elena Valenciano, Andrejs Mamikins, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Marju Lauristin, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Ana Gomes, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Richard Howitt, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Javi López, Krystyna Łybacka, David Martin, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Konstantinos Papadakis, Emilian Pavel, Tonino Picula, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Julie Ward, Flavio Zanonato i Vincent Peillon, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker i Branislav Škripek, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Marietje Schaake, Frédérique Ries, Marielle de Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Pavel Telička, Renate Weber, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Juan Carlos Girauta Vidal, Martina Dlabajová, Valentinas Mazuronis, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Gérard Deprez, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Kaja Kallas, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš i Dita Charanzová, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Marie-Christine Vergiat i Patrick Le Hyaric, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Ulrike Lunacek, Heidi Hautala, Rebecca Harms, Tamás Meszerics, Molly Scott Cato, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Jordi Sebastià, Helga Trüpel, Igor Šoltes i Davor Škrlec, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo i Laura Agea, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Govorio je Elmar Brok koji je predložio da bi temu trebala preispitati nadležni odbora prije nego se krene na glasovanje (Predsjednik ja pitao slažu li se klubovi zastupnika s promjenom dnevnog reda).

Govorili su: Pier Antonio Panzeri i Ulrike Lunacek, koji su se izjasnili protiv prijedloga, Notis Marias, koji je podržao prijedlog i Elena Valenciano, Ignazio Corrao i Rebecca Harms protiv. Nakon što je konstatirao neslaganje određenih klubova zastupnika, predsjednik je odlučio nastaviti s glasovanjem o predlogu rezolucije.

Usvojen (P8_TA(2015)0316)

(Prijedlog rezolucije B8-0860/2015 se ne razmatra.)

Govorila je

Marietje Schaake predložila je usmeni amandman na stavak 22., koji je usvojen.


8.4. Migracije i izbjeglice u Europi (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0832/2015, B8-0833/2015, B8-0834/2015, B8-0835/2015, B8-0837/2015, B8-0838/2015 i B8-0842/2015 (2015/2833(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0832/2015

(koji zamjenjujeB8-0832/2015, B8-0834/2015, B8-0837/2015 i B8-0842/2015):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Monika Hohlmeier, Roberta Metsola, Esteban González Pons, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Ivo Belet, Carlos Coelho, Jeroen Lenaers, Milan Zver, Mariya Gabriel, Frank Engel, Anna Maria Corazza Bildt, Michał Boni, Danuta Maria Hübner, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Emil Radev, Alessandra Mussolini, Barbara Matera i Agustín Díaz de Mera García Consuegra, u ime Kluba zastupnika PPE-a.

—   Gianni Pittella, Enrique Guerrero Salom, Birgit Sippel, Richard Howitt, Knut Fleckenstein i Josef Weidenholzer, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Guy Verhofstadt, Cecilia Wikström, Angelika Mlinar, Gérard Deprez, Filiz Hyusmenova, Louis Michel, Frédérique Ries, Ramon Tremosa i Balcells, Marielle de Sarnez, Hilde Vautmans, Marian Harkin i Ivan Jakovčić, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Judith Sargentini, Ska Keller, Jean Lambert, Ulrike Lunacek, Bodil Valero, Philippe Lamberts, Benedek Jávor, Bart Staes, Margrete Auken, Barbara Lochbihler i Heidi Hautala, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Ignazio Corrao i Laura Ferrara.

Usvojen (P8_TA(2015)0317)

(Prijedlozi rezolucija B8-0833/2015, B-0835/2015 i B8-0838/2015 se ne razmatraju.)

Govorila je

Anna Maria Corazza Bildt predložila je usmeni amandman na stavak 11., koji je usvojen.


8.5. Uloga EU-a u bliskoistočnom mirovnom procesu (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0836/2015, B8-0839/2015, B8-0840/2015, B8-0841/2015, B8-0843/2015 i B8-0844/2015 (2015/2685(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0836/2015

(koji zamjenjujeB8-0836/2015, B8-0839/2015, B8-0840/2015, B8-0841/2015, B8-0843/2015 i B8-0844/2015):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Elmar Brok, Michèle Alliot-Marie, Gunnar Hökmark, Tokia Saïfi i Tomáš Zdechovský, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Victor Boştinaru, Richard Howitt, Eric Andrieu, Maria Arena, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Monika Flašíková Beňová, Doru Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Juan Fernando López Aguilar, David Martin, Edouard Martin, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Kati Piri, Daciana Octavia Sârbu, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano i Julie Ward, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock i Angel Dzhambazki, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Hilde Vautmans, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Marietje Schaake, Pavel Telička i Ivo Vajgl, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Martina Anderson, Patrick Le Hyaric, Neoklis Sylikiotis, Ángela Vallina, Younous Omarjee, Barbara Spinelli, Merja Kyllönen i Marie-Christine Vergiat, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Tamás Meszerics, Margrete Auken, Heidi Hautala, Pascal Durand, Jordi Sebastià, Alyn Smith, Igor Šoltes, Reinhard Bütikofer i Bodil Valero, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Daniela Aiuto, Laura Agea, Marco Zanni, Tiziana Beghin, Eleonora Evi i Rosa D'Amato.

Usvojen (P8_TA(2015)0318)

Govorila je

Martina Anderson, koja je zatražila da se o amandmanu 1. glasuje poimeničnim glasovanjem (predsjednik nije razmotrio taj zahtjev jer je podnesen nakon roka).


8.6. Stanje u Bjelarusu (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0866/2015, B8-0872/2015, B8-0874/2015, B8-0876/2015, B8-0878/2015, B8-0879/2015 i B8-0880/2015 (2015/2834(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0836/2015

(koji zamjenjuje B8-0866/2015, B8-0872/2015, B8-0874/2015, B8-0878/2015, B8-0879/2015 i B8-0880/2015):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Jacek Saryusz-Wolski, Sandra Kalniete, Elmar Brok, Andrej Plenković, Jaromír Štětina, Gabrielius Landsbergis, Jerzy Buzek, Michael Gahler, Tunne Kelam, Andrzej Grzyb, David McAllister, Barbara Kudrycka, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jiří Pospíšil, Pavel Svoboda, Pavel Svoboda i Ramón Luis Valcárcel Siso, u ime Kluba zastupnika PPE-a.

—   Victor Boştinaru, Richard Howitt, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Pier Antonio Panzeri, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano, Julie Ward, Josef Weidenholzer i Andrejs Mamikins, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Angel Dzhambazki, Kazimierz Michał Ujazdowski, Marek Jurek, Beata Gosiewska, Ryszard Czarnecki, Mark Demesmaeker, Zdzisław Krasnodębski, Zbigniew Kuźmiuk i Jadwiga Wiśniewska, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Urmas Paet, Petras Auštrevičius, Fernando Maura Barandiarán, Javier Nart, Marietje Schaake, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Heidi Hautala i Rebecca Harms, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—    Fabio Massimo Castaldo i Ignazio Corrao, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2015)0319)

(Prijedlog rezolucije B8-0876/2015 je poništen.)


8.7. Socijalno poduzetništvo i socijalne inovacije u borbi protiv nezaposlenosti (glasovanje)

Izvješće o socijalnom poduzetništvu i socijalnim inovacijama u borbi protiv nezaposlenosti [2014/2236(INI)] - Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja. Izvjestiteljica: Verónica Lope Fontagné (A8-0247/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2015)0320)


8.8. Stvaranje konkurentnog tržišta rada EU-a za 21. stoljeće (glasovanje)

Izvješće o stvaranju konkurentnog tržišta rada EU-a za 21. stoljeće: usklađivanje vještina i kvalifikacija s potražnjom i mogućnostima zapošljavanja kao način oporavka od krize [2014/2235(INI)] - Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja. Izvjestiteljica: Martina Dlabajová (A8-0222/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8.)

ALTERNATIVNI PRIJEDLOG REZOLUCIJE (na zahtjev kluba zastupnika Verts/ALE, S&D)

Odbijeno

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2015)0321)


8.9. 30. i 31. godišnje izvješće o praćenju primjene prava EU-a (2012. ‒ 2013.) (glasovanje)

Izvješće o 30. i 31. godišnjem izvješću o praćenju primjene prava EU-a (2012. – 2013.) [2014/2253(INI)] - Odbor za pravna pitanja. Izvjestitelj: Kostas Chrysogonos (A8-0242/2015)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 9.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2015)0322)


9. Obrazloženja glasovanja

Pisana obrazloženja glasovanja:

Pisana obrazloženja glasovanja u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se u doslovnom izvješću s ove dnevne sjednice.

Usmena obrazloženja glasovanja:

(Glasovanje od srijede 9. rujna 2015.)

Izvješće Tamás Deutsch - A8-0173/2015
Stanislav Polčák, Krisztina Morvai, Andrejs Mamikins i Marian Harkin

Izvješće Eduard Kukan - A8-0241/2015
Jiří Pospíšil, Anna Záborská, Andrejs Mamikins, Marian Harkin i Stanislav Polčák

Izvješće Wim van de Camp - A8-0246/2015
Andrejs Mamikins

Izvješće Elissavet Vozemberg-Vrionidi - A8-0235/2015
Michaela Šojdrová, Eleonora Forenza, Marian Harkin, Krisztina Morvai, Klaus Buchner i Marijana Petir

Izvješće Liliana Rodrigues - A8-0206/2015
Michaela Šojdrová, Eleonora Forenza, Anna Záborská, Marian Harkin i Marijana Petir

(Glasovanje od četvrtka 10. rujna 2015.)

Migracije i izbjeglice u Europi (2015/2833(RSP)) - RC-B8-0832/2015
Jiří Pospíšil, Miguel Urbán Crespo, Tatjana Ždanoka, Marian Harkin, Zoltán Balczó, Marlene Mizzi, Andrejs Mamikins, Daniel Hannan, Michaela Šojdrová, David Coburn i Steven Woolfe

Uloga EU-a u bliskoistočnom mirovnom procesu (2015/2685(RSP) - RC-B8-0836/2015
Zoltán Balczó, Andrejs Mamikins i Daniel Hannan

Stanje u Bjelarusu (2015/2834(RSP)) - RC-B8-0836/2015
Andrejs Mamikins, Daniel Hannan i Marian Harkin

Izvješće Verónica Lope Fontagné - A8-0247/2015
Marian Harkin i Andrejs Mamikins

Izvješće Martina Dlabajová - A8-0222/2015
Marian Harkin, Tania González Peñas i Andrejs Mamikins.


10. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja) i u tiskanom obliku u prilogu „Rezultati poimeničnog glasovanja”.

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.


11. Podnošenje dokumenata

Zastupnici su podnijeli sljedeće prijedloge rezolucija (članak 133. Poslovnika):

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o procjeni uvođenja općinskog poreza na nekretnine na žičare u Italiji (B8-0723/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

mišljenje :

TRAN

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o djelotvornoj suradnji Turske u borbi protiv islamističkog terorizma (B8-0724/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

mišljenje :

LIBE

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o smanjenju onečišćenja zraka (B8-0725/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

mišljenje :

TRAN

- Alberto Cirio. Prijedlog rezolucije o mogućnosti uvođenja dodatnih neobveznih oznaka zemljopisnog podrijetla u cilju bolje identifikacije poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda, učinkovitijeg trgovanja i bolje informiranosti/zaštite kupca (B8-0726/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o požarima tijekom ljeta (B8-0727/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

mišljenje :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o sporazumu s Balija (B8-0728/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

mišljenje :

AGRI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o udaji djevojčica (B8-0729/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

FEMM

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o pretilosti u djece (B8-0730/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Dominique Bilde Sophie Montel. Prijedlog rezolucije o zabrani slobodne prodaje zamki s ljepilom (B8-0731/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

mišljenje :

AGRI

- Dominique Bilde Sophie Montel. Prijedlog rezolucije o očuvanju kukaca oprašivača, a posebno pčela (B8-0732/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

mišljenje :

AGRI

- Dominique Bilde Sophie Montel. Prijedlog rezolucije o zabrani industrijskog svinjogojstva u Poirouxu (B8-0733/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

mišljenje :

AGRI

- Dominique Bilde, Steeve Briois Sophie Montel. Prijedlog rezolucije o zabrani uvoza konjetine iz Kanade (B8-0734/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

mišljenje :

AGRI

- Dominique Bilde, Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o pojednostavnjenju zakonodavstva koje potiče Komisija (B8-0735/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

JURI

- Louis Aliot, Gerolf Annemans, Marie-Christine Arnautu, Nicolas Bay, Dominique Bilde, Mara Bizzotto, Marie-Christine Boutonnet, Steeve Briois, Aymeric Chauprade, Mireille D'Ornano, Sylvie Goddyn, Marine Le Pen, Gilles Lebreton, Philippe Loiseau, Sophie Montel, Florian Philippot Mylène Troszczynski. Prijedlog rezolucije o području kulture i obrazovanja u okviru pregovora o Transatlantskom partnerstvu za trgovinu i ulaganja (TTIP) (B8-0736/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

mišljenje :

CULT

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o euru kao luđačkoj košulji za europsko gospodarstvo (B8-0737/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o oskudici hrane (B8-0738/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o grčkoj krizi: trošak za Italiju od više od 48 milijardi eura (B8-0739/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Nicolas Bay, Dominique Bilde, Marie-Christine Boutonnet, Steeve Briois, Edouard Ferrand, Sylvie Goddyn, Marine Le Pen, Gilles Lebreton, Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o stavljanju izvan snage Schengenskog sporazuma (B8-0740/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o financijskim krizama i poštovanju ljudskih prava (B8-0741/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

mišljenje :

LIBE

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o hitnom problemu nezakonite imigracije: kriza povijesnih razmjera (B8-0742/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

AFET

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o mogućnosti da predsjednik Euroskupine obavijesti Parlament o ishodu svakog sastanka (B8-0744/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o europskom zakonodavstvu u vezi s prekograničnim spajanjem društava (B8-0745/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

JURI

mišljenje :

ECON, IMCO

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o borbi protiv krivotvorenja prosecca u zemljama koje nisu članice EU-a (B8-0746/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

mišljenje :

AGRI

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o promidžbi i zaštiti visokokvalitetnih tradicionalnih prehrambenih proizvoda (B8-0747/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

mišljenje :

ENVI

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o pravu naroda na samoodređenje (B8-0748/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o podizanju gotovine na bankomatima i obvezi da gospodarski djelatnici i porezni obveznici kojima je dodijeljen PDV identifikacijski broj takva podizanja moraju opravdati (B8-0750/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

mišljenje :

LIBE

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o prenamjeni industrijskih zona koje propadaju (B8-0771/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ITRE

mišljenje :

REGI

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o nadoplati računa mobilnih telefona (B8-0772/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

IMCO

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o konferenciji o dugu (B8-0774/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o smanjenju grčkog duga (B8-0775/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Dominique Bilde, Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o insolventnosti Grčke (B8-0776/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Dominique Bilde, Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o odustajanju od plana reforme europske ekonomske i monetarne unije koji su predložila petorica predsjednika (B8-0777/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

mišljenje :

AFCO

- Dominique Bilde, Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o sudjelovanju Europske unije na pregovorima Ujedinjenih naroda o stvaranju pravno obvezujućih standarda za transnacionalna poduzeća (B8-0779/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

- Dominique Bilde, Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o zahtjevu za obnovu izuzeća od ograničenja upotrebe olova u proizvodnji kristala (B8-0780/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Dominique Bilde Sophie Montel. Prijedlog rezolucije o „odgođenim” poreznim odbicima u kapitalu banaka (B8-0781/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Dominique Bilde, Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o jačanju regulacije banaka (B8-0782/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o posljedicama deregulacije energetskog sektora (B8-0783/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ITRE

- Dominique Bilde, Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o obustavi projekta unije tržišta kapitala (B8-0784/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o potrebi reguliranja prodaje i prijevoza rastavljenog oružja (B8-0785/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

mišljenje :

IMCO

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o zapošljavanju kao najvećem prioritetu (B8-0786/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o proglašenju dana sjećanja povodom godišnjice nesreće u Marcinelleu (B8-0787/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

mišljenje :

CULT

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o utemeljenju istražnog odbora za ukradene kulturne predmete i neovlaštena prisvajanja (B8-0788/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

CULT

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o ostacima rata (B8-0789/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o većim ulaganjima i manjim porezima (B8-0790/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o samoubojstvima prouzročenima ekonomskom situacijom: stopostotno povećanje od 2012. (B8-0791/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o rijetkim bolestima (B8-0792/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o osnivanju fonda za zaštitu umjetničke baštine u slučaju prirodnih katastrofa (B8-0793/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

CULT

mišljenje :

BUDG

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o mamljenju maloljetnih osoba na internetu (B8-0794/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o kontroli lijekova i njihove distribucije u EU-u preko jedinstvene baze podataka (B8-0795/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o upravljanju i posuđivanju umjetničkih djela koja se čuvaju u muzejskim spremištima (B8-0796/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

CULT

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o liberalizaciji željezničkog sektora (B8-0797/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

TRAN

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o potpori maloljetnim osobama koje su žrtve nasilja (B8-0798/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o nestašici vode (B8-0799/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o nezakonitom trgovanju životinjama (B8-0800/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

mišljenje :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o povredi br. 4170 za koju je odgovorna Italija (B8-0801/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

IMCO

mišljenje :

AGRI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o porastu kontrola za izvođače radova i pružatelje usluga u zemljama EU-a (B8-0802/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

IMCO

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o sustavu dodjeljivanja zvjezdica za hotelske strukture (B8-0804/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

TRAN

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o pooštrenju kazni za krijumčare kućnih ljubimaca i drugih životinja (B8-0805/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

JURI

mišljenje :

ENVI

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o potrebi da Komisija postane svjesna pada povjerenja potrošača i poduzeća (B8-0806/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Dominique Bilde, Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o obustavi postupka pridruživanja Turske Europskoj uniji (B8-0807/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o zahtjevu Turskoj da obustavi vojne operacije protiv Kurda (B8-0808/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o poljskom odbijanju eura (B8-0809/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o TTIP-u: za Europu više štete nego koristi (B8-0810/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o Italiji koja je na posljednjem mjestu u europodručju po BDP-u po stanovniku (B8-0811/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Gianluca Buonanno. Prijedlog rezolucije o određenim područjima u Italiji kojima prijeti rizik od trajne nerazvijenosti (B8-0813/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

REGI

- Dubravka Šuica Patricija Šulin. Prijedlog rezolucije o posvajanju djece (B8-0814/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Dubravka Šuica. Prijedlog rezolucije o efikasnijoj provedbi mjera za zapošljavanje mladih u državama članicama EU-a (B8-0815/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

mišljenje :

CULT

- Dubravka Šuica Patricija Šulin. Prijedlog rezolucije o primjeni informacijske i komunikacijske tehnologije (ICT) u europske škole (B8-0816/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

CULT

- Lorenzo Fontana. Prijedlog rezolucije o reformi politike migracija u EU-u (B8-0817/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Dominique Bilde, Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o ukidanju Europskog potpornog ureda za azil (B8-0818/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Dubravka Šuica. Prijedlog rezolucije o Izuzeće od viza za državljane članica EU prilikom ulaska u SAD (B8-0820/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Gerolf Annemans, Marie-Christine Arnautu, Georges Bach, Dominique Bilde, Mara Bizzotto, Marie-Christine Boutonnet, Steeve Briois, Aymeric Chauprade, Mireille D'Ornano, Sylvie Goddyn, Jean-François Jalkh, Marine Le Pen, Gilles Lebreton, Philippe Loiseau, Dominique Martin, Marlene Mizzi, Bernard Monot, Sophie Montel, Aldo Patriciello, Florian Philippot, Jean-Luc Schaffhauser, Mylène Troszczynski, Ivo Vajgl Milan Zver. Prijedlog rezolucije o zlostavljanju španjolskih hrtova u Španjolskoj i potrebi za opsežnim programom izobrazbe (B8-0821/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

mišljenje :

CULT

- Mireille D'Ornano, Edouard Ferrand Philippe Loiseau. Prijedlog rezolucije o oznaci izvornosti „noix de Grenoble” (orah iz Grenoblea) (B8-0822/2015)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI


12. Odluke o određenim dokumentima

Odluka o sastavljanju izvješća o vlastitoj inicijativi (članak 52. Poslovnika)

(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 9.7.2015.)

odbori ITRE, IMCO

- Na putu prema jedinstvenom digitalnom tržištu (2015/2147(INI))
(mišljenje: ECON, TRAN, CULT, EMPL, JURI, LIBE)

Odbor IMCO

- Primjerenost potrošačkog zakonodavnog okvira za digitalni prostor (2015/2148(INI))
(mišljenje: CULT, ITRE, JURI)

(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 3.9.2015.)

Odbor AFET

- Godišnje izvješće o ljudskim pravima i demokraciji u svijetu za 2014. i politici Europske unije u tom području (2015/2229(INI))
(mišljenje: FEMM, DEVE)

- Provedba i preispitivanje Strategije EU-a za srednju Aziju (2015/2220(INI))
(mišljenje: FEMM, DEVE, INTA)

Odbor ECON

- Bankovna unija - Godišnje izvješće 2015. (2015/2221(INI))

- Europski semestar za koordinaciju ekonomske politike: primjena prioriteta za 2015. (2015/2210(INI))
(mišljenje: FEMM, IMCO, REGI, EMPL, BUDG)

Odbor EMPL

- Ostvarenje cilja o borbi protiv siromaštva u svjetlu rastućih troškova za kućanstva (2015/2223(INI))
(mišljenje: FEMM)

- Zastupljenost radnika na razini upravnih odbora u Europi (2015/2222(INI))
(mišljenje: FEMM, JURI)

Odbor ITRE

- Direktiva o energetskoj učinkovitosti (2012/27/EU) (2015/2232(INI))
(mišljenje: ENVI)

Odbor REGI

- Novi alati za teritorijalni razvoj u kohezijskoj politici za razdoblje 2014. – 2020.: integrirano teritorijalno ulaganje (ITU) i Lokalni razvoj kojim upravlja zajednica (CLLD) (2015/2224(INI))
(mišljenje: EMPL)

Odbor AGRI

- Jačanje inovacija i gospodarskog razvoja u upravljanju europskim poljoprivrednim gospodarstvima u budućnosti (2015/2227(INI))
(mišljenje: ENVI)

- Kako ZPP može unaprijediti stvaranje radnih mjesta u ruralnim područjima? (2015/2226(INI))
(mišljenje: FEMM, EMPL)

- Tehnološka rješenja za održivu poljoprivredu u EU-u (2015/2225(INI))
(mišljenje: ITRE)

Odbor FEMM

- Rodno osviještena politika u radu Europskog parlamenta (2015/2230(INI))
(mišljenje: EMPL)

- Siromaštvo: rodna perspektiva (2015/2228(INI))
(mišljenje: DEVE, CULT, EMPL)

Odbor PETI

- Izvješće o godišnjem izvješću o radu Europskog ombudsmana tijekom 2014. (2015/2231(INI))

Pridruženi odbori (članak 54. Poslovnika)

(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 9.7.2015.)

Odbor IMCO (članak 54. Poslovnika)

- Primjerenost potrošačkog zakonodavnog okvira za digitalni prostor (2015/2148(INI))
(mišljenje: CULT, ITRE, JURI (članak 54. Poslovnika))

(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 3.9.2015.)

Odbor ECON (članak 54. Poslovnika)

- Europski semestar za koordinaciju europske politike: primjena prioriteta za 2015. (2015/2210(INI))
(mišljenje: FEMM, IMCO, REGI, EMPL (članak 54. Poslovnika), BUDG)

Odbor EMPL (članak 54. Poslovnika)

- Ostvarenje cilja borbe protiv siromaštva u svjetlu sve većih troškova kućanstva (2015/2223(INI))
(mišljenje: FEMM (članak 54. Poslovnika))

Odbor FEMM (članak 54. Poslovnika)

- Siromaštvo: rodna perspektiva (2015/2228(INI))
(mišljenje: DEVE (članak 54. Poslovnika), CULT, EMPL)

Odluka o primjeni postupka sa zajedničkim sjednicama odbora (članak 55. Poslovnika)

(Na temelju odluke Konferencije predsjednika od 9.7.2015.)

odbori ITRE, IMCO (članak 55. Poslovnika)

- Na putu prema jedinstvenom digitalnom tržištu (2015/2147(INI))
(mišljenje: ECON, TRAN, CULT (članak 54. Poslovnika), EMPL (članak 54. Poslovnika), JURI (članak 54. Poslovnika), LIBE (članak 54. Poslovnika))

Odluka o sastavljanju izvješća o vlastitoj inicijativi (članak 108. Poslovnika)

(Na temelju odluke Konferencije predsjednika od 3.9.2015.)

Odbor INTA

- Preporuke Europskoj komisiji o pregovorima o Sporazumu o trgovini uslugama (TiSA) (2015/2233(INI))
(mišljenje: FEMM, DEVE, EMPL, ECON, LIBE, IMCO, REGI)


13. Prosljeđivanje tekstova usvojenih na dnevnoj sjednici

U skladu s člankom 192. stavkom 2. Poslovnika zapisnik s ove dnevne sjednice dat će se na usvajanje Parlamentu na početku iduće dnevne sjednice.

Uz odobrenje Europskog parlamenta usvojeni se tekstovi odmah prosljeđuju primateljima.


14. Kalendar sljedećih dnevnih sjednica

Sljedeća dnevna sjednica održat će se 16. rujna 2015.


15. Prekid zasjedanja

Zasjedanje Parlamenta je prekinuto.

Dnevna sjednica zatvorena je u 14:00 h.

Klaus Welle

Martin Schulz

glavni tajnik

predsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Albiol Guzmán, Albrecht, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Charanzová, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Etheridge, Evans, Evi, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Finch, Fitto, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Iglesias, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Kaufmann, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovatchev, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Lamassoure, Lambert, Lange, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Leinen, Lenaers, Le Pen Marine, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Lope Fontagné, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McClarkin, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Matera, Matias, Mato, Maullu, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mizzi, Mlinar, Moi, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Parker, Paşcu, Paulsen, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Pittella, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Saïfi, Sakorafa, Salini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Spinelli, Spyraki, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tarand, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vana, Van Bossuyt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Verheyen, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Ispričani:

Crowley, Le Pen Jean-Marie, McAvan, Picierno, Ruohonen-Lerner, Siekierski, Taylor

Pravna napomena