Indiċi 
Minuti
PDF 293kWORD 292k
Il-Ħamis, 10 ta' Settembru 2015 - StrasburguVerżjoni finali
1.Ftuħ tas-seduta
 2.Petizzjonijiet
 3.It-30 u l-31 rapport annwali dwar il-monitoraġġ tal-applikazzjoni tad-Dritt tal-UE (2012-2013) (dibattitu)
 4.Id-dimensjoni tal-ġeneri fil-qasam tat-traffikar tal-bnedmin (dibattitu)
 5.Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta' dritt (dibattitu)
  5.1.Ir-Russja, b'mod partikolari l-każ ta' Eston Kohver, Oleg Santsov u Alexander Kolchenko
  5.2.L-Angola
  5.3.L-Ażerbajġan
 6.Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti
 7.Pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari
 8.Ħin tal-votazzjonijiet
  8.1.Ir-Russja, b'mod partikolari l-każ ta' Eston Kohver, Oleg Santsov u Alexander Kolchenko (votazzjoni)
  8.2.L-Angola (votazzjoni)
  8.3.L-Ażerbajġan (votazzjoni)
  8.4.Il-migrazzjoni u r-rifuġjati fl-Ewropa (votazzjoni)
  8.5.Ir-rwol tal-UE fil-Proċess ta' Paċi fil-Lvant Nofsani (votazzjoni)
  8.6.Is-sitwazzjoni fil-Belarussja (votazzjoni)
  8.7.L-Intraprenditorija Soċjali u l-Innovazzjoni Soċjali fil-ġlieda kontra l-qgħad (votazzjoni)
  8.8.Il-ħolqien ta' suq tax-xogħol kompetittiv tal-UE għas-seklu 21 (votazzjoni)
  8.9.It-30 u l-31 rapport annwali dwar il-monitoraġġ tal-applikazzjoni tad-Dritt tal-UE (2012-2013) (votazzjoni)
 9.Spjegazzjonijiet tal-vot
 10.Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
 11.Dokumenti mressqa
 12.Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti
 13.Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja
 14.Kalendarju tas-seduti li jmiss
 15.Interruzzjoni tas-sessjoni
 REĠISTRU TAL-ATTENDENZA


PRESIDENZA: Ildikó GÁLL-PELCZ
Viċi President

1. Ftuħ tas-seduta

Ħin tal-ftuħ tas-seduta: 09.00.


2. Petizzjonijiet

Il-petizzjonijiet li ġejjin, li kienu tniżżlu fir-reġistru fid-dati li jidhru hawn taħt, ġew mgħoddija lill-kumitat responsabbli skont l-Artikolu 215(6) tar-Regoli ta' Proċedura:

Data: 8 ta' Settembru 2015

(*) Isem kunfidenzjali

(*) (nru. 0635/2015); (*) (nru. 0636/2015); (*) (nru. 0637/2015); (*) (nru. 0638/2015); (*) (nru. 0639/2015); (*) (nru. 0640/2015); (*) (nru. 0641/2015); (*) (nru. 0642/2015); Flavio Miccono (nru. 0643/2015); (*) (nru. 0644/2015); (*) (nru. 0645/2015); (*) (nru. 0646/2015); (*) (nru. 0647/2015); (*) (nru. 0648/2015); (*) (nru. 0649/2015); Harald Domdey (nru. 0650/2015); (*) (nru. 0651/2015); (*) (nru. 0652/2015); (*) (nru. 0653/2015); (*) (nru. 0654/2015); (*) (nru. 0655/2015); Jens Genzer (nru. 0656/2015); (*) (nru. 0657/2015); (*) (nru. 0658/2015); Inês Isabel de Sá Guimarães Cerqueira (nru. 0659/2015); (*) (nru. 0660/2015); Elena Aureliana Nistor (nru. 0661/2015); (*) (nru. 0662/2015); Oliver Steiner (nru. 0663/2015); Hilmar Werner (nru. 0664/2015); (*) (nru. 0665/2015); (*) (nru. 0666/2015); *) (nru. 0667/2015); Flavio Miccono (nru. 0668/2015); (*) (nru. 0669/2015); (*) (nru. 0670/2015); (*) (nru. 0671/2015); (*) (nru. 0672/2015); Gustavo Revilla Olave (nru. 0673/2015); Sándor Gyenizse (nru. 0674/2015); (*) (nru. 0675/2015); (*) (nru. 0676/2015); (*) (nru. 0677/2015); (*) (nru. 0678/2015); (*) (nru. 0679/2015); Werner Oetken (nru. 0680/2015); (*) (nru. 0681/2015); (*) (nru. 0682/2015); (*) (nru. 0683/2015); José Lacalle Márquez (nru. 0684/2015); (*) (nru. 0685/2015); (*) (nru. 0686/2015); (*) (nru. 0687/2015); (*) (nru. 0688/2015); (*) (nru. 0689/2015); (*) (nru. 0690/2015); Marina Fedorova Orejo (nru. 0691/2015); (*) (nru. 0692/2015); (*) (nru. 0693/2015); (*) (nru. 0694/2015); (*) (nru. 0695/2015); María del Carmen Varela Velo (nru. 0696/2015); (*) (nru. 0697/2015); Angelika Bente (nru. 0698/2015); Jan-Erik Hansen (nru. 0699/2015); Ioan Porumb (nru. 0700/2015); (*) (nru. 0701/2015); (*) (nru. 0702/2015); (*) (nru. 0703/2015); Ben Burgers (nru. 0704/2015); (*) (nru. 0705/2015); (*) (nru. 0706/2015); (*) (nru. 0707/2015); (*) (nru. 0708/2015); Hannes Wilhelm-Kell (nru. 0709/2015); (*) (nru. 0710/2015); Szilvia Németnhné Mucsy (nru. 0711/2015); (*) (nru. 0712/2015); (*) (nru. 0713/2015); (*) (nru. 0714/2015); (*) (nru. 0715/2015); (*) (nru. 0716/2015); (*) (nru. 0717/2015); Horst Murken (nru. 0718/2015); (*) (nru. 0719/2015); Francesca Della Valle (nru. 0720/2015); (*) (nru. 0721/2015); José Alfonso Domínguez Luna (nru. 0722/2015); Adrian Georgiev (nru. 0723/2015); Zoltán Bíró (nru. 0724/2015); Zoran Herak (nru. 0725/2015); Konstantinos Athanassiadis (nru. 0726/2015); (*) (nru. 0727/2015); (*) (nru. 0728/2015); (*) (nru. 0729/2015); Adina Lăcrămioara Șestac (nru. 0730/2015); (*) (nru. 0731/2015); (*) (nru. 0732/2015); (*) (nru. 0733/2015); (*) (nru. 0734/2015); (*) (nru. 0735/2015); José Ortega Ortega (nru. 0736/2015); (*) (nru. 0737/2015); (*) (nru. 0738/2015); (*) (nru. 0739/2015); (*) (nru. 0740/2015); Juan Carlos Riesco García (nru. 0741/2015); (*) (nru. 0742/2015); (*) (nru. 0743/2015); (*) (nru. 0744/2015); (*) (nru. 0745/2015); Renzo Mammini (nru. 0746/2015); (*) (nru. 0747/2015); (*) (nru. 0748/2015); (*) (nru. 0749/2015); Hennie Kokkeler (nru. 0750/2015); (*) (nru. 0751/2015); Laura Folch (nru. 0752/2015); (*) (nru. 0753/2015); (*) (nru. 0754/2015); (*) (nru. 0755/2015); (*) (nru. 0756/2015); Patricia Graham (nru. 0757/2015); (*) (nru. 0758/2015); José Ramón Gil Benito (nru. 0759/2015); Radosław Błaszczyk (nru. 0760/2015); (*) (nru. 0761/2015); (*) (nru. 0762/2015); (*) (nru. 0763/2015); (*) (nru. 0764/2015); (*) (nru. 0765/2015); (*) (nru. 0766/2015); (*) (nru. 0767/2015); (*) (nru. 0768/2015); (*) (nru. 0769/2015); (*) (nru. 0770/2015); (*) (nru. 0771/2015); Jens Genzer (nru. 0772/2015); (*) (nru. 0773/2015); (*) (nru. 0774/2015); (*) (nru. 0775/2015); (*) (nru. 0776/2015); (*) (nru. 0777/2015); Mario Cavaliere (nru. 0778/2015); (*) (nru. 0779/2015); (*) (nru. 0780/2015); Sten Ohman (nru. 0781/2015); Lorenzo Torto (nru. 0782/2015); (*) (nru. 0783/2015); (*) (nru. 0784/2015); (*) (nru. 0785/2015); (*) (nru. 0786/2015); Jens Genzer (nru. 0787/2015); (*) (nru. 0788/2015); Andrei Sumar (nru. 0789/2015); (*) (nru. 0790/2015); Jessica Hernández Rodríguez (nru. 0791/2015); (*) (nru. 0792/2015); (*) (nru. 0793/2015); Joannes Petrus Van den Wittenboer (Intermediary Foundation of the Universal Declaration of Human Rights) (nru. 0794/2015); (*) (nru. 0795/2015); Marco Antonio de Lera Gracia (nru. 0796/2015); (*) (nru. 0797/2015); (*) (nru. 0798/2015); (*) (nru. 0799/2015); (*) (nru. 0800/2015); (*) (nru. 0801/2015); Jan Vavrečka (nru. 0802/2015); (*) (nru. 0803/2015); (*) (nru. 0804/2015); (*) (nru. 0805/2015); (*) (nru. 0806/2015); Massimo Frana (nru. 0807/2015); (*) (nru. 0808/2015); (*) (nru. 0809/2015); (*) (nru. 0810/2015); Jens Genzer (nru. 0811/2015); (*) (nru. 0812/2015); (*) (nru. 0813/2015); (*) (nru. 0814/2015); (*) (nru. 0815/2015); (*) (nru. 0816/2015); Polly Cooper (nru. 0817/2015); (*) (nru. 0818/2015); (*) (nru. 0819/2015); (*) (nru. 0820/2015); Alberto Ravasi (nru. 0821/2015); (*) (nru. 0822/2015); (*) (nru. 0823/2015); (*) (nru. 0824/2015); Paul Cripps (nru. 0825/2015); (*) (nru. 0826/2015); (*) (nru. 0827/2015); (*) (nru. 0828/2015); (*) (nru. 0829/2015); (*) (nru. 0830/2015); (*) (nru. 0831/2015); (*) (nru. 0832/2015); (*) (nru. 0833/2015); (*) (nru. 0834/2015); (*) (nru. 0835/2015); Ioan Benta (nru. 0836/2015); (*) (nru. 0837/2015); (*) (nru. 0838/2015); (*) (nru. 0839/2015); (*) (nru. 0840/2015); (*) (nru. 0841/2015); (*) (nru. 0842/2015); (*) (nru. 0843/2015); (*) (nru. 0844/2015); (*) (nru. 0845/2015); Sandro Matteini (nru. 0846/2015); Flavio Miccono (nru. 0847/2015); (*) (nru. 0848/2015); (*) (nru. 0849/2015); Corina Brâncovici (nru. 0850/2015); (*) (nru. 0851/2015); Johanna Macrae (nru. 0852/2015); (*) (nru. 0853/2015); (*) (nru. 0854/2015); Pierluigi Fermani (nru. 0855/2015); Mateusz Wójtowicz (nru. 0856/2015); Grażyna Barszcz-Winnicka (nru. 0857/2015); (*) (nru. 0858/2015); (*) (nru. 0859/2015); (*) (nru. 0860/2015); Mariela Malamatenova (nru. 0861/2015); (*) (nru. 0862/2015); (*) (nru. 0863/2015); Giuseppe Calamo (nru. 0864/2015); Jens Genzer (nru. 0865/2015); (*) (nru. 0866/2015); (*) (nru. 0867/2015); (*) (nru. 0868/2015); Martin Richter-Trummer (nru. 0869/2015); (*) (nru. 0870/2015); (*) (nru. 0871/2015); (*) (nru. 0872/2015); Giacomo Fiaschi (nru. 0873/2015); Jesús Salido Navarro (nru. 0874/2015); (*) (nru. 0875/2015); (*) (nru. 0876/2015); (*) (nru. 0877/2015); (*) (nru. 0878/2015); (*) (nru. 0879/2015); (*) (nru. 0880/2015).

Il-President ħabbar li fid-data 8 ta' Settembru 2015, skont id-dispożizzjonijiet tal-Artikolu 215(13) tar-Regoli ta' Proċedura, irrefera lill-kumitat responsabbli l-petizzjonijiet mibgħuta minn persuni fiżiċi jew ġuridiċi li la jkunu ċittadini tal-Unjoni Ewropea u lanqas ikunu residenti fi Stat Membru, u lanqas ma jkollhom l-uffiċċju reġistrat fi Stat Membru.


3. It-30 u l-31 rapport annwali dwar il-monitoraġġ tal-applikazzjoni tad-Dritt tal-UE (2012-2013) (dibattitu)

Rapport dwar it-30 u l-31 rapport annwali dwar il-monitoraġġ tal-applikazzjoni tad-Dritt tal-UE (2012-2013) [2014/2253(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Legali. Rapporteur: Kostas Chrysogonos (A8-0242/2015)

Kostas Chrysogonos ippreżenta r-rapport.

Intervent ta': Frans Timmermans (l-Ewwel Viċi President tal-Kummissjoni).

Interventi ta': Jytte Guteland (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ENVI), Marlene Mizzi (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat PETI), Traian Ungureanu (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat LIBE), Fabio Massimo Castaldo (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AFCO), Tadeusz Zwiefka f'isem il-Grupp PPE, Evelyn Regner f'isem il-Grupp S&D, Angel Dzhambazki f'isem il-Grupp ECR, António Marinho e Pinto f'isem il-Grupp ALDE, Heidi Hautala f'isem il-Grupp Verts/ALE, Laura Ferrara f'isem il-Grupp EFDD, Gilles Lebreton f'isem il-Grupp ENF, Eleftherios Synadinos Membru mhux affiljat, u Therese Comodini Cachia.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Seán Kelly, Costas Mavrides, Notis Marias u Ivan Jakovčić.

Interventi ta': Frans Timmermans u Kostas Chrysogonos.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 8.9 tal-Minuti ta' 10.9.2015.


4. Id-dimensjoni tal-ġeneri fil-qasam tat-traffikar tal-bnedmin (dibattitu)

Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000079/2015) imressqa minn Iratxe García Pérez u Catherine Bearder f'isem il-Kumitat FEMM lill-Kummissjoni: Id-dimensjoni tal-ġeneri tat-traffikar tal-bnedmin (2015/2744(RSP)) (B8-0568/2015)

Catherine Bearder daħlet aktar fil-fond dwar il-mistoqsija.

Dimitris Avramopoulos (Membru tal-Kummissjoni) wieġeb il-mistoqsija.

Interventi ta': Anna Maria Corazza Bildt f'isem il-Grupp PPE, Mary Honeyball f'isem il-Grupp S&D, Malin Björk f'isem il-Grupp GUE/NGL, Louise Bours f'isem il-Grupp EFDD, Mara Bizzotto f'isem il-Grupp ENF, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Bill Etheridge, Lampros Fountoulis Membru mhux affiljat, Anna Hedh, Inês Cristina Zuber, Daniela Aiuto, Eleonora Forenza u Kostadinka Kuneva.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Therese Comodini Cachia, Marlene Mizzi, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Bill Etheridge, Stanislav Polčák, Maria Grapini, Branislav Škripek, Soraya Post u Doru-Claudian Frunzulică.

Intervent ta': Dimitris Avramopoulos.

PRESIDENZA: Antonio TAJANI
Viċi President

Id-dibattitu ngħalaq.


5. Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta' dritt (dibattitu)

(Għat-titoli u l-awturi tal-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni, ara punt 2 tal-Minuti tat-8.9.2015.)


5.1. Ir-Russja, b'mod partikolari l-każ ta' Eston Kohver, Oleg Santsov u Alexander Kolchenko

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni (B8-0845/2015), (B8-0847/2015), (B8-0849/2015), (B8-0850/2015), (B8-0851/2015), (B8-0852/2015) u (B8-0855/2015) (2015/2838(RSP))

Mark Demesmaeker, Ignazio Corrao, Tunne Kelam, Merja Kyllönen, Kaja Kallas u Pier Antonio Panzeri ppreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Interventi ta': Pavel Svoboda f'isem il-Grupp PPE, Marju Lauristin f'isem il-Grupp S&D, Ryszard Czarnecki f'isem il-Grupp ECR, Pavel Telička f'isem il-Grupp ALDE, Heidi Hautala f'isem il-Grupp Verts/ALE, Jaromír Štětina, Doru-Claudian Frunzulică, Zdzisław Krasnodębski, Urmas Paet u Kosma Złotowski.

Intervent skont il-proċedura "catch the eye" ta': Indrek Tarand.

Intervent ta': Dimitris Avramopoulos (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 8.1 tal-Minuti ta' 10.9.2015.


5.2. L-Angola

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni (B8-0846/2015), (B8-0848/2015), (B8-0853/2015), (B8-0854/2015), (B8-0857/2015), (B8-0859/2015) u (B8-0861/2015) (2015/2839(RSP))

Mark Demesmaeker, Judith Sargentini, Davor Ivo Stier, Javier Nart, Ignazio Corrao, Marisa Matias u Pier Antonio Panzeri ppreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Interventi ta': Bogdan Brunon Wenta f'isem il-Grupp PPE, Ana Gomes f'isem il-Grupp S&D, u Jiří Pospíšil.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Stanislav Polčák, Doru-Claudian Frunzulică, Charles Tannock, Fabio Massimo Castaldo, Seán Kelly u Notis Marias.

Intervent ta': Dimitris Avramopoulos (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 8.2 tal-Minuti ta' 10.9.2015.


5.3. L-Ażerbajġan

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni (B8-0856/2015), (B8-0858/2015), (B8-0860/2015), (B8-0862/2015), (B8-0863/2015), (B8-0864/2015) u (B8-0865/2015) (2015/2840(RSP))

Ulrike Lunacek, Sajjad Karim, Cristian Dan Preda, Ignazio Corrao, Marie-Christine Vergiat, Marietje Schaake u Josef Weidenholzer ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Interventi ta': Róża Gräfin von Thun und Hohenstein f'isem il-Grupp PPE, Kati Piri f'isem il-Grupp S&D, Ivo Vajgl f'isem il-Grupp ALDE, Jordi Sebastià f'isem il-Grupp Verts/ALE, Gianluca Buonanno f'isem il-Grupp ENF, u Seán Kelly.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Ramona Nicole Mănescu, Kosma Złotowski, Laura Agea, Jiří Pospíšil, Anneli Jäätteenmäki, Stanislav Polčák u Notis Marias.

Intervent ta': Dimitris Avramopoulos (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 8.3 tal-Minuti ta' 10.9.2015.

PRESIDENZA: Ioan Mircea PAŞCU
Viċi President

Intervent ta': James Carver.


6. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti

Il-Minuti tas-seduta preċedenti ġew approvati.


7. Pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari

Il-President ħabbar, skont l-Artikolu 64(1) tar-Regoli ta' Proċedura, li rċieva mingħand il-Kunsill il-pożizzjoni li ġejja, flimkien mar-raġunijiet li wasslu lill-Kunsill biex jadottaha, kif ukoll il-pożizzjoni tal-Kummissjoni dwar:

- Pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari bil-ħsieb tal-adozzjoni ta' regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolament (UE) Nru 1343/2011 dwar ċerti dispożizzjonijiet għas-sajd fiż-żona tal-Ftehim tal-GFCM (Kummissjoni Ġenerali tas-Sajd għall-Baħar Mediterran) (08806/1/2015 - C8-0260/2015 - 2014/0213(COD)- 10406/2015 - COM(2015)0354)

irriferut responsabbli: PECH

Il-perjodu ta' tliet xhur għad-dispożizzjoni tal-Parlament sabiex jadotta l-pożizzjoni tiegħu jiddekorri għalhekk minn għada, 11 ta' Settembru 2015.


8. Ħin tal-votazzjonijiet

Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness 'Riżultati tal-Votazzjonijiet', mehmuż mal-Minuti.

Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.


8.1. Ir-Russja, b'mod partikolari l-każ ta' Eston Kohver, Oleg Santsov u Alexander Kolchenko (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0845/2015, B8-0847/2015, B8-0849/2015, B8-0850/2015, B8-0851/2015, B8-0852/2015 u B8-0855/2015 (2015/2838(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 1)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0845/2015

(flok B8-0845/2015, B8-0847/2015, B8-0850/2015, B8-0852/2015 u B8-0855/2015):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Elmar Brok, Eduard Kukan, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Brian Hayes, Claude Rolin, Giovanni La Via, Marijana Petir, Jiří Pospíšil, Jarosław Wałęsa, Andrey Kovatchev, Bogdan Brunon Wenta, Davor Ivo Stier, Ramón Luis Valcárcel Siso, Andrej Plenković, Therese Comodini Cachia, Csaba Sógor, Tomáš Zdechovský, Artis Pabriks, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, László Tőkés, Monica Macovei, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, David McAllister, Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Tadeusz Zwiefka, Luděk Niedermayer, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, József Nagy, Stanislav Polčák, Dubravka Šuica, Gabrielius Landsbergis, Adam Szejnfeld, Inese Vaidere, Anna Maria Corazza Bildt u Roberta Metsola f'isem il-Grupp PPE;

—   Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Knut Fleckenstein, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Ioan Mircea Paşcu, Elena Valenciano, Nicola Caputo, Neena Gill, Eric Andrieu, Maria Arena, Roberto Gualtieri, Victor Negrescu, Zigmantas Balčytis, Kati Piri, Hugues Bayet, Afzal Khan, Eider Gardiazabal Rubial, Jeppe Kofod, Brando Benifei, Vincent Peillon, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Javi López, David Martin, Daciana Octavia Sârbu, Flavio Zanonato, Andi Cristea, Cătălin Sorin Ivan, Julie Ward, José Blanco López, Tibor Szanyi, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Enrico Gasbarra, Alessia Maria Mosca, Andrea Cozzolino, Viorica Dăncilă, Damiano Zoffoli, Doru-Claudian Frunzulică, Maria Grapini, Kashetu Kyenge, Krystyna Łybacka, Sorin Moisă, Tonino Picula, Miroslav Poche, Claudia Tapardel, Marju Lauristin, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Emilian Pavel, Liliana Rodrigues u Jutta Steinruck f'isem il-Grupp S&D;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Geoffrey Van Orden, Ruža Tomašić, Jana Žitňanská, Roberts Zīle, Ashley Fox, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Zdzisław Krasnodębski, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Zbigniew Kuźmiuk, Stanisław Ożóg, Karol Karski, Janusz Wojciechowski, Jadwiga Wiśniewska u Branislav Škripek f'isem il-Grupp ECR;

—   Jarosław Kalinowski, Pavel Telička, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Urmas Paet, Marielle de Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Juan Carlos Girauta Vidal, Valentinas Mazuronis, Petras Auštrevičius, Martina Dlabajová, Beatriz Becerra Basterrechea, Kaja Kallas, Pavel Telička, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Urmas Paet, Marielle de Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Juan Carlos Girauta Vidal, Valentinas Mazuronis, Petras Auštrevičius, Martina Dlabajová, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš u Ivo Vajgl f'isem il-Grupp ALDE;

—   Rebecca Harms, Indrek Tarand, Heidi Hautala, Tamás Meszerics, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes, Ulrike Lunacek u Davor Škrlec f'isem il-Grupp Verts/ALE.

Adozzjoni (P8_TA(2015)0314)

(Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0849/2015 u B8-0851/2015 iddekadew.)


8.2. L-Angola (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0846/2015, B8-0848/2015, B8-0853/2015, B8-0854/2015, B8-0857/2015, B8-0859/2015 u B8-0861/2015 (2015/2839(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 2)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0846/2015

(flok B8-0846/2015, B8-0848/2015, B8-0853/2015, B8-0854/2015, B8-0857/2015, B8-0859/2015 u B8-0861/2015):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Cristian Dan Preda, Davor Ivo Stier, Elmar Brok, Tunne Kelam, Eduard Kukan, Patricija Šulin, Lorenzo Cesa, Brian Hayes, Claude Rolin, Giovanni La Via, Marijana Petir, Jiří Pospíšil, Bogdan Brunon Wenta, Andrej Plenković, Therese Comodini Cachia, Mariya Gabriel, Tomáš Zdechovský, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Barbara Kudrycka, László Tőkés, Monica Macovei, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, David McAllister, Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Tadeusz Zwiefka, Luděk Niedermayer, József Nagy, Francesc Gambús, Stanislav Polčák, Dubravka Šuica, Krzysztof Hetman, Gabrielius Landsbergis, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini u Roberta Metsola f'isem il-Grupp PPE;

—   Ana Gomes, Norbert Neuser, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Afzal Khan, Josef Weidenholzer, Maria Arena, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri, Liisa Jaakonsaari, Hugues Bayet, Neena Gill, Miriam Dalli, Roberto Gualtieri, Victor Negrescu, Andrea Cozzolino, Eider Gardiazabal Rubial, David Martin, Brando Benifei, Andi Cristea, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Krystyna Łybacka, Vincent Peillon, Nicola Caputo, Cătălin Sorin Ivan, Doru-Claudian Frunzulică, Viorica Dăncilă, Tibor Szanyi, Nicola Danti, Sorin Moisă, Enrico Gasbarra, Kashetu Kyenge, Damiano Zoffoli, Javi López, Michela Giuffrida, Julie Ward, Maria Grapini, Flavio Zanonato, Konstantinos Papadakis, Jeppe Kofod, Marlene Mizzi, Claudia Tapardel, Alessia Maria Mosca, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Elena Valenciano, Andrejs Mamikins, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Momchil Nekov, Emilian Pavel, Jutta Steinruck, Liliana Rodrigues f'isem il-Grupp S&D;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Geoffrey Van Orden, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Branislav Škripek f'isem il-Grupp ECR;

—   Javier Nart, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Marielle de Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Juan Carlos Girauta Vidal, Pavel Telička, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Petras Auštrevičius, Valentinas Mazuronis, Ivo Vajgl, Martina Dlabajová, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Dita Charanzová, Gérard Deprez f'isem il-Grupp ALDE;

—   Marisa Matias, Patrick Le Hyaric, Marie-Christine Vergiat, Barbara Spinelli f'isem il-Grupp GUE/NGL;

—   Judith Sargentini, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Sebastià, Bart Staes, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valero, Davor Škrlec f'isem il-Grupp Verts/ALE;

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Laura Agea, Laura Ferrara, Rolandas Paksas f'isem il-Grupp EFDD.

Adozzjoni (P8_TA(2015)0315)


8.3. L-Ażerbajġan (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0856/2015, B8-0858/2015, B8-0860/2015, B8-0862/2015, B8-0863/2015, B8-0864/2015 u B8-0865/2015 (2015/2840(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 3)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0856/2015

(flok B8-0856/2015, B8-0858/2015, B8-0862/2015, B8-0863/2015, B8-0864/2015 u B8-0865/2015):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Kati Piri, Josef Weidenholzer, Elena Valenciano, Andrejs Mamikins, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Marju Lauristin, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Ana Gomes, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Richard Howitt, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Javi López, Krystyna Łybacka, David Martin, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Konstantinos Papadakis, Emilian Pavel, Tonino Picula, Miroslav Poche, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Julie Ward, Flavio Zanonato u Vincent Peillon f'isem il-Grupp S&D;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker u Branislav Škripek f'isem il-Grupp ECR;

—   Marietje Schaake, Frédérique Ries, Marielle de Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Pavel Telička, Renate Weber, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Juan Carlos Girauta Vidal, Martina Dlabajová, Valentinas Mazuronis, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Gérard Deprez, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Kaja Kallas, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš u Dita Charanzová f'isem il-Grupp ALDE;

—   Marie-Christine Vergiat u Patrick Le Hyaric f'isem il-Grupp GUE/NGL;

—   Ulrike Lunacek, Heidi Hautala, Rebecca Harms, Tamás Meszerics, Molly Scott Cato, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Jordi Sebastià, Helga Trüpel, Igor Šoltes u Davor Škrlec f'isem il-Grupp Verts/ALE;

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo u Laura Agea f'isem il-Grupp EFDD.

Intervent ta': Elmar Brok biex jipproponi li s-suġġett ikun eżaminat fi ħdan il-kumitat kompetenti qabel ma jipproċedu għall-votazzjoni (il-President staqsa jekk il-gruppi politiċi jaqblux ma' din il-bidla fl-Aġenda).

Interventi ta': Pier Antonio Panzeri u Ulrike Lunacek, li huma kontra din il-proposta, Notis Marias, biex jappoġġaha, u Elena Valenciano, Ignazio Corrao u Rebecca Harms li huma kontra din it-talba. Billi nnota l-oġġezzjoni ta' ċerti gruppi politiċi, il-President iddeċieda li jipproċedi għall-votazzjoni dwar il-mozzjoni għal riżoluzzjoni.

Adozzjoni (P8_TA(2015)0316)

(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B8-0860/2015 iddekadiet.)

Intervent

Marietje Schaake ressaq emenda orali għall-paragrafu 22. L-emenda orali ġiet aċċettata.


8.4. Il-migrazzjoni u r-rifuġjati fl-Ewropa (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0832/2015, B8-0833/2015, B8-0834/2015, B8-0835/2015, B8-0837/2015, B8-0838/2015 u B8-0842/2015 (2015/2833(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 4)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0832/2015

(flok B8-0832/2015, B8-0834/2015, B8-0837/2015 u B8-0842/2015):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Monika Hohlmeier, Roberta Metsola, Esteban González Pons, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Ivo Belet, Carlos Coelho, Jeroen Lenaers, Milan Zver, Mariya Gabriel, Frank Engel, Anna Maria Corazza Bildt, Michał Boni, Danuta Maria Hübner, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Emil Radev, Alessandra Mussolini, Barbara Matera u Agustín Díaz de Mera García Consuegra f'isem il-Grupp PPE.

—   Gianni Pittella, Enrique Guerrero Salom, Birgit Sippel, Richard Howitt, Knut Fleckenstein u Josef Weidenholzer f'isem il-Grupp S&D;

—   Guy Verhofstadt, Cecilia Wikström, Angelika Mlinar, Gérard Deprez, Filiz Hyusmenova, Louis Michel, Frédérique Ries, Ramon Tremosa i Balcells, Marielle de Sarnez, Hilde Vautmans, Marian Harkin u Ivan Jakovčić f'isem il-Grupp ALDE;

—   Judith Sargentini, Ska Keller, Jean Lambert, Ulrike Lunacek, Bodil Valero, Philippe Lamberts, Benedek Jávor, Bart Staes, Margrete Auken, Barbara Lochbihler u Heidi Hautala f'isem il-Grupp Verts/ALE;

—   Ignazio Corrao u Laura Ferrara.

Adozzjoni (P8_TA(2015)0317)

(Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0833/2015, B-0835/2015 u B8-0838/2015 iddekadew.)

Interventi

Anna Maria Corazza Bildt, ressqet emenda orali għall-paragrafu 11, li ġiet aċċettata;


8.5. Ir-rwol tal-UE fil-Proċess ta' Paċi fil-Lvant Nofsani (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0836/2015, B8-0839/2015, B8-0840/2015, B8-0841/2015, B8-0843/2015 u B8-0844/2015 (2015/2685(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 5)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0836/2015

(flok B8-0836/2015, B8-0839/2015, B8-0840/2015, B8-0841/2015, B8-0843/2015 u B8-0844/2015):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Elmar Brok, Michèle Alliot-Marie, Gunnar Hökmark, Tokia Saïfi u Tomáš Zdechovský f'isem il-Grupp PPE;

—   Victor Boştinaru, Richard Howitt, Eric Andrieu, Maria Arena, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Monika Flašíková Beňová, Doru Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Juan Fernando López Aguilar, David Martin, Edouard Martin, Marlene Mizzi, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Pier Antonio Panzeri, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Kati Piri, Daciana Octavia Sârbu, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano u Julie Ward f'isem il-Grupp S&D;

—   Charles Tannock u Angel Dzhambazki f'isem il-Grupp ECR;

—   Hilde Vautmans, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Marielle de Sarnez, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Marietje Schaake, Pavel Telička u Ivo Vajgl f'isem il-Grupp ALDE;

—   Martina Anderson, Patrick Le Hyaric, Neoklis Sylikiotis, Ángela Vallina, Younous Omarjee, Barbara Spinelli, Merja Kyllönen u Marie-Christine Vergiat f'isem il-Grupp GUE/NGL;

—   Tamás Meszerics, Margrete Auken, Heidi Hautala, Pascal Durand, Jordi Sebastià, Alyn Smith, Igor Šoltes, Reinhard Bütikofer u Bodil Valero f'isem il-Grupp Verts/ALE;

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Daniela Aiuto, Laura Agea, Marco Zanni, Tiziana Beghin, Eleonora Evi u Rosa D'Amato.

Adozzjoni (P8_TA(2015)0318)

Interventi

Martina Anderson, biex titlob li l-votazzjoni dwar l-emenda 1 issir b'sejħa tal-ismijiet (il-President ma segwix din it-talba, peress li ġiet ippreżentata wara l-iskadenza).


8.6. Is-sitwazzjoni fil-Belarussja (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0866/2015, B8-0872/2015, B8-0874/2015, B8-0876/2015, B8-0878/2015, B8-0879/2015 u B8-0880/2015 (2015/2834(RSP))

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 6)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0836/2015

(flok B8-0866/2015, B8-0872/2015, B8-0874/2015, B8-0878/2015, B8-0879/2015 u B8-0880/2015):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Jacek Saryusz-Wolski, Sandra Kalniete, Elmar Brok, Andrej Plenković, Jaromír Štětina, Gabrielius Landsbergis, Jerzy Buzek, Michael Gahler, Tunne Kelam, Andrzej Grzyb, David McAllister, Barbara Kudrycka, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jiří Pospíšil, Pavel Svoboda, Pavel Svoboda u Ramón Luis Valcárcel Siso f'isem il-Grupp PPE.

—   Victor Boştinaru, Richard Howitt, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Nicola Caputo, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Maria Grapini, Roberto Gualtieri, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Pier Antonio Panzeri, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Kati Piri, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Jutta Steinruck, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano, Julie Ward, Josef Weidenholzer u Andrejs Mamikins f'isem il-Grupp S&D;

—   Charles Tannock, Angel Dzhambazki, Kazimierz Michał Ujazdowski, Marek Jurek, Beata Gosiewska, Ryszard Czarnecki, Mark Demesmaeker, Zdzisław Krasnodębski, Zbigniew Kuźmiuk u Jadwiga Wiśniewska f'isem il-Grupp ECR;

—   Urmas Paet, Petras Auštrevičius, Fernando Maura Barandiarán, Javier Nart, Marietje Schaake, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen u Valentinas Mazuronis f'isem il-Grupp ALDE;

—   Heidi Hautala u Rebecca Harms f'isem il-Grupp Verts/ALE;

—    Fabio Massimo Castaldo u Ignazio Corrao f'isem il-Grupp EFDD.

Adozzjoni (P8_TA(2015)0319)

(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B8-0876/2015 hija dekaduta.)


8.7. L-Intraprenditorija Soċjali u l-Innovazzjoni Soċjali fil-ġlieda kontra l-qgħad (votazzjoni)

Rapport dwar l-Intraprenditorija Soċjali u l-Innovazzjoni Soċjali fil-ġlieda kontra l-qgħad [2014/2236(INI)] - Kumitat għall-Impjiegi u l-Affarijiet Soċjali. Rapporteur: Verónica Lope Fontagné (A8-0247/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 7)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2015)0320)


8.8. Il-ħolqien ta' suq tax-xogħol kompetittiv tal-UE għas-seklu 21 (votazzjoni)

Rapport dwar il-ħolqien ta' suq tax-xogħol kompetittiv tal-UE għas-seklu 21: it-tlaqqigħ ta' ħiliet u kwalifiki mad-domanda u l-opportunitajiet ta' impjiegi, bħala mod kif nirkupraw mill-kriżi [2014/2235(INI)] - Kumitat għall-Impjiegi u l-Affarijiet Soċjali. Rapporteur: Martina Dlabajová (A8-0222/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 8)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI ALTERNATTIVA (imressqa mill-gruppi Verts/ALE, S&D)

Rifjut

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2015)0321)


8.9. It-30 u l-31 rapport annwali dwar il-monitoraġġ tal-applikazzjoni tad-Dritt tal-UE (2012-2013) (votazzjoni)

Rapport dwar it-30 u l-31 rapport annwali dwar il-monitoraġġ tal-applikazzjoni tad-Dritt tal-UE (2012-2013) [2014/2253(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Legali. Rapporteur: Kostas Chrysogonos (A8-0242/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 9)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2015)0322)


9. Spjegazzjonijiet tal-vot

Spjegazzjonijiet bil-miktub tal-vot:

L-ispjegazzjonijiet tal-vot li tressqu bil-miktub, bi qbil mal-Artikolu 183 tar-Regoli ta' Proċedura, jidhru fir-rapport verbatim ta' din is-seduta.

Spjegazzjonijiet orali tal-vot:

(Ħin tal-votazzjonijiet ta' nhar l-Erbgħa 9 ta' Settembru 2015)

Rapport Tamás Deutsch - A8-0173/2015
Stanislav Polčák, Krisztina Morvai, Andrejs Mamikins u Marian Harkin

Rapport Eduard Kukan - A8-0241/2015
Jiří Pospíšil, Anna Záborská, Andrejs Mamikins, Marian Harkin u Stanislav Polčák

Rapport Wim van de Camp - A8-0246/2015
Andrejs Mamikins

Rapport Elissavet Vozemberg-Vrionidi - A8-0235/2015
Michaela Šojdrová, Eleonora Forenza, Marian Harkin, Krisztina Morvai, Klaus Buchner u Marijana Petir

Rapport Liliana Rodrigues - A8-0206/2015
Michaela Šojdrová, Eleonora Forenza, Anna Záborská, Marian Harkin u Marijana Petir

(Ħin tal-votazzjonijiet ta' nhar il-Ħamis 10 ta' Settembru 2015)

Il-migrazzjoni u r-rifuġjati fl-Ewropa (2015/2833(RSP)) - RC-B8-0832/2015
Jiří Pospíšil, Miguel Urbán Crespo, Tatjana Ždanoka, Marian Harkin, Zoltán Balczó, Marlene Mizzi, Andrejs Mamikins, Daniel Hannan, Michaela Šojdrová, David Coburn u Steven Woolfe

Ir-rwol tal-UE fil-Proċess ta' Paċi fil-Lvant Nofsani (2015/2685(RSP) - RC-B8-0836/2015
Zoltán Balczó, Andrejs Mamikins u Daniel Hannan

Is-sitwazzjoni fil-Belarussja (2015/2834(RSP)) - RC-B8-0836/2015
Andrejs Mamikins, Daniel Hannan u Marian Harkin

Rapport Verónica Lope Fontagné - A8-0247/2015
Marian Harkin u Andrejs Mamikins

Rapport Martina Dlabajová - A8-0222/2015
Marian Harkin, Tania González Peñas u Andrejs Mamikins.


10. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot

Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fuq il-Europarl, "Plenarja", "Votazzjonijiet", "Riżultati tal-Votazzjonijiet" (Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet) u fil-verżjoni stampata tal-anness "Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet".

Il-verżjoni elettronika fuq is-sit Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta' mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.

Wara li jgħaddi dan il-perjodu, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.


11. Dokumenti mressqa

Tressqu d-dokumenti segwenti mill-Membri, (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni l-Artikolu 133 tar-Regoli ta' Proċedura):

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-valutazzjoni tat-tassazzjoni tal-IMU fuq l-installazzjonijiet tat-tlugħ fl-Italja (B8-0723/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

opinjoni :

TRAN

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar kollaborazzjoni effettiva tat-Turkija fil-ġlieda kontra t-terroriżmu ta' oriġini Iżlamika (B8-0724/2015)

irriferut

responsabbli :

AFET

opinjoni :

LIBE

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-tnaqqis tat-tniġġis tal-arja (B8-0725/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

opinjoni :

TRAN

- Alberto Cirio. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-possibbiltà li jiġu introdotti l-ismijiet ġeografiċi addizzjonali b'mod volontarju sabiex il-prodotti agrikoli u alimentari jkunu identifikati aħjar, ikun hemm kummerċjalizzazzjoni aktar effikaċi kif ukoll sabiex il-konsumatur ikollu aktar informazzjoni u jkun imħares aħjar (B8-0726/2015)

irriferut

responsabbli :

AGRI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar in-nirien tas-Sajf (B8-0727/2015)

irriferut

responsabbli :

AGRI

opinjoni :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-Ftehim ta' Bali (B8-0728/2015)

irriferut

responsabbli :

INTA

opinjoni :

AGRI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-fenomenu ta' bniet li jiġu mżewġa (B8-0729/2015)

irriferut

responsabbli :

FEMM

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-obeżità fost it-tfal (B8-0730/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Dominique Bilde u Sophie Montel. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-projbizzjoni tal-bejgħ ħieles ta' nases bil-kolla; (B8-0731/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

opinjoni :

AGRI

- Dominique Bilde u Sophie Montel. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħarsien tal-insetti pollinaturi, b'mod partikolari tan-naħal (B8-0732/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

opinjoni :

AGRI

- Dominique Bilde u Sophie Montel. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-projbizzjoni tal-azjenda industrijali tal-ħnieżer ta' Poiroux (B8-0733/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

opinjoni :

AGRI

- Dominique Bilde, Steeve Briois u Sophie Montel. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-projbizzjoni tal-importazzjoni tal-laħam taż-żiemel mill-Kanada (B8-0734/2015)

irriferut

responsabbli :

INTA

opinjoni :

AGRI

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar is-simplifikazzjoni tal-leġiżlazzjoni xprunata mill-Kummissjoni (B8-0735/2015)

irriferut

responsabbli :

JURI

- Louis Aliot, Gerolf Annemans, Marie-Christine Arnautu, Nicolas Bay, Dominique Bilde, Mara Bizzotto, Marie-Christine Boutonnet, Steeve Briois, Aymeric Chauprade, Mireille D'Ornano, Sylvie Goddyn, Marine Le Pen, Gilles Lebreton, Philippe Loiseau, Sophie Montel, Florian Philippot u Mylène Troszczynski. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-kultura u l-edukazzjoni fil-kuntest tan-negozjati għas-Sħubija Trans-Atlantika ta' Kummerċ u ta' Investiment (TTIP) (B8-0736/2015)

irriferut

responsabbli :

INTA

opinjoni :

CULT

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-euro bħala restrizzjoni għall-ekonomija Ewropea (B8-0737/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-faqar alimentari (B8-0738/2015)

irriferut

responsabbli :

EMPL

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-kriżi Griega: għall-Italja spiża ta' aktar minn EUR 48 biljun (B8-0739/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

- Nicolas Bay, Dominique Bilde, Marie-Christine Boutonnet, Steeve Briois, Edouard Ferrand, Sylvie Goddyn, Marine Le Pen, Gilles Lebreton, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-revoka tal-Ftehim ta' Schengen (B8-0740/2015)

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-kriżijiet finanzjarji u r-rispett għad-drittijiet tal-bniedem (B8-0741/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

opinjoni :

LIBE

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-emerġenza tal-immigrazzjoni illegali: kriżi bi proporzjonijiet storiċi (B8-0742/2015)

irriferut

responsabbli :

LIBE

opinjoni :

AFET

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-opportunità li l-President tal-Grupp tal-Euro jinforma lill-Parlament bl-eżitu ta' kull laqgħa (B8-0744/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-regolamentazzjoni Ewropea tal-fużjonijiet transfruntieri bejn kumpanniji (B8-0745/2015)

irriferut

responsabbli :

JURI

opinjoni :

ECON, IMCO

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ġlieda kontra l-falsifikazzjoni tal-Prosecco f'pajjiżi li mhumiex fl-UE (B8-0746/2015)

irriferut

responsabbli :

INTA

opinjoni :

AGRI

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-promozzjoni u l-ħarsien tal-prodotti alimentari tradizzjonali u ta' kwalità għolja (B8-0747/2015)

irriferut

responsabbli :

AGRI

opinjoni :

ENVI

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar id-dritt tal-popli għall-awtodeterminazzjoni (B8-0748/2015)

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ġbid mill-ATMs u l-obbligu tal-irċevuti mill-professjonisti u d-detenturi tan-numru tal-VAT (B8-0750/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

opinjoni :

LIBE

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-rikwalifikazzjoni taż-żoni industrijali f'deklin (B8-0771/2015)

irriferut

responsabbli :

ITRE

opinjoni :

REGI

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-top-up tat-telefons ċellulari (B8-0772/2015)

irriferut

responsabbli :

IMCO

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar konferenza fuq id-dejn (B8-0774/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-tnaqqis tad-dejn tal-Greċja (B8-0775/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-insolvenza tad-dejn Grieg (B8-0776/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-waqfien tal-pjan ta' riforma tal-Unjoni Ekonomika u Monetarja tal-ħames presidenti (B8-0777/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

opinjoni :

AFCO

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-parteċipazzjoni tal-Unjoni Ewropea fin-negozjati tan-Nazzjonijiet Uniti dwar l-elaborazzjoni ta’ standards ġuridikament vinkolanti għall-impriżi transnazzjonali (B8-0779/2015)

irriferut

responsabbli :

INTA

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-talba għat-tiġdid tal-eżenzjoni rigward ir-restrizzjoni tal-użu taċ-ċomb għall-produzzjoni tal-kristall (B8-0780/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Dominique Bilde u Sophie Montel. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-krediti ta' taxxa "differiti" għall-kapital tal-banek (B8-0781/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-tisħiħ tar-regolamentazzjoni bankarja (B8-0782/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

- Dominique Bilde, Steeve Briois, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-konsegwenzi tad-deregolamentazzjoni tas-settur tal-enerġija (B8-0783/2015)

irriferut

responsabbli :

ITRE

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-twaqqif tal-proġett tal-Unjoni tas-swieq kapitali (B8-0784/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħtieġa li jiġu regolati l-bejgħ u t-trasferiment tal-armi f'partijiet żarmati (B8-0785/2015)

irriferut

responsabbli :

INTA

opinjoni :

IMCO

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-impjiegi bħala prijorità ewlenija (B8-0786/2015)

irriferut

responsabbli :

EMPL

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar li jiġi stabbilit jum ta' tifkira, fl-okkażjoni tal-istraġi ta' Marcinelle (B8-0787/2015)

irriferut

responsabbli :

EMPL

opinjoni :

CULT

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħolqien ta' kumitat ta' investigazzjoni għall-oġġetti kulturali misruqa u l-approprjazzjonijiet illeċiti (B8-0788/2015)

irriferut

responsabbli :

CULT

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-fdalijiet ta' splussivi (B8-0789/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar aktar investiment u inqas taxxi (B8-0790/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar is-suwiċidji għal raġunijiet ekonomiċi: li żdiedu b’100% mill-2012 (B8-0791/2015)

irriferut

responsabbli :

EMPL

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar mard rari (B8-0792/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħolqien ta' fond għall-protezzjoni tal-patrimonju artistiku f'każ ta' diżastri naturali (B8-0793/2015)

irriferut

responsabbli :

CULT

opinjoni :

BUDG

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar is-solleċitazzjoni online ta' minuri għal skopijiet sesswali (B8-0794/2015)

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-kontroll tal-prodotti mediċinali u t-tixrid tagħhom fl-UE permezz ta' bażi ta' data universali (B8-0795/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ġestjoni u s-self ta' xogħlijiet tal-arti mill-imħażen tal-mużewijiet (B8-0796/2015)

irriferut

responsabbli :

CULT

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-liberalizzazzjoni tas-settur ferrovjarju (B8-0797/2015)

irriferut

responsabbli :

TRAN

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-appoġġ għat-tfal vittmi tal-vjolenza (B8-0798/2015)

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-iskarsezza tal-ilma (B8-0799/2015)

irriferut

responsabbli :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-traffikar illegali tal-annimali (B8-0800/2015)

irriferut

responsabbli :

INTA

opinjoni :

ENVI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-proċedura ta' ksur Nru 4170 kontra l-Italja (B8-0801/2015)

irriferut

responsabbli :

IMCO

opinjoni :

AGRI

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar iż-żieda fil-kontrolli rigward il-kumpaniji appaltaturi fil-pajjiżi tal-UE (B8-0802/2015)

irriferut

responsabbli :

IMCO

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar pieni aktar ħorox għat-traffikanti tal-annimali domestiċi u annimali oħrajn (B8-0804/2015)

irriferut

responsabbli :

TRAN

- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar pieni aktar ħorox għat-traffikanti tal-annimali domestiċi u annimali oħrajn (B8-0805/2015)

irriferut

responsabbli :

JURI

opinjoni :

ENVI

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħtieġa li l-Kummissjoni tieħu nota tat-tnaqqis fil-fiduċja tal-konsumaturi u l-impriżi (B8-0806/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-interruzzjoni tal-proċedura ta' adeżjoni tat-Turkija mal-Unjoni Ewropea (B8-0807/2015)

irriferut

responsabbli :

AFET

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-talba lit-Turkija biex ittemm l-operazzjonijiet militari kontra l-Kurdi (B8-0808/2015)

irriferut

responsabbli :

AFET

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-"le" tal-Polonja għall-euro (B8-0809/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-TTIP: għall-Ewropa aktar żvantaġġi milli vantaġġi (B8-0810/2015)

irriferut

responsabbli :

INTA

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-Italja, l-aħħar fiż-żona tal-euro għal PDG per capita (B8-0811/2015)

irriferut

responsabbli :

ECON

- Gianluca Buonanno. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar żoni speċifiċi f'riskju ta' sottożvilupp permanenti fl-Italja (B8-0813/2015)

irriferut

responsabbli :

REGI

- Dubravka Šuica u Patricija Šulin. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-adozzjoni tat-tfal (B8-0814/2015)

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Dubravka Šuica. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar implimentazzjoni aktar effikaċi tal-miżuri għall-impjieg taż-żgħażagħ fl-Istati Membri (B8-0815/2015)

irriferut

responsabbli :

EMPL

opinjoni :

CULT

- Dubravka Šuica u Patricija Šulin. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-introduzzjoni ta' applikazzjonijiet tat-teknoloġija tal-informazzjoni u tal-komunikazzjoni (ICT) fl-iskejjel Ewropej (B8-0816/2015)

irriferut

responsabbli :

CULT

- Lorenzo Fontana. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar ir-riforma tal-politika tal-UE dwar l-immigrazzjoni (B8-0817/2015)

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Dominique Bilde, Sophie Montel u Florian Philippot. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-għeluq tal-Uffiċċju Ewropew ta' Appoġġ fil-qasam tal-Asil (B8-0818/2015)

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Dubravka Šuica. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-eżenzjoni tal-viża għal ċittadini ta' Stati Membri tal-Unjoni Ewropea li jivvjaġġaw lejn l-Istati Uniti tal-Amerika (B8-0820/2015)

irriferut

responsabbli :

LIBE

- Gerolf Annemans, Marie-Christine Arnautu, Georges Bach, Dominique Bilde, Mara Bizzotto, Marie-Christine Boutonnet, Steeve Briois, Aymeric Chauprade, Mireille D'Ornano, Sylvie Goddyn, Jean-François Jalkh, Marine Le Pen, Gilles Lebreton, Philippe Loiseau, Dominique Martin, Marlene Mizzi, Bernard Monot, Sophie Montel, Aldo Patriciello, Florian Philippot, Jean-Luc Schaffhauser, Mylène Troszczynski, Ivo Vajgl u Milan Zver. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-moħqrija tal-klieb tal-liebru (galgos) fi Spanja u l-bżonn ta' programm edukattiv estiż (B8-0821/2015)

irriferut

responsabbli :

AGRI

opinjoni :

CULT

- Mireille D'Ornano, Edouard Ferrand u Philippe Loiseau. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-indikazzjoni tal-oriġini "noix de Grenoble" (B8-0822/2015)

irriferut

responsabbli :

AGRI


12. Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti

Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta' inizjattiva (Artikolu 52 tar-Regoli ta' Proċedura)

(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-9.7.2015)

Kumitati ITRE, IMCO

- Lejn Att dwar is-Suq Uniku Diġitali (2015/2147(INI))
(opinjoni: ECON, TRAN, CULT, EMPL, JURI, LIBE)

Kumitat IMCO

- L-adegwatezza tal-qafas leġiżlattiv relatat mal-konsumatur għall-qasam diġitali (2015/2148(INI))
(opinjoni: CULT, ITRE, JURI)

(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tat-3.9.2015)

Kumitat AFET

- Rapport annwali dwar id-drittijiet tal-bniedem u d-demokrazija fid-dinja fl-2014 u l-politika tal-Unjoni Ewropea dwar il-kwistjoni (2015/2229(INI))
(opinjoni: FEMM, DEVE)

- Implimentazzjoni u rieżami tal-Istrateġija tal-UE għall-Asja Ċentrali (2015/2220(INI))
(opinjoni: FEMM, DEVE, INTA)

Kumitat ECON

- Unjoni Bankarja - Rapport Annwali 2015 (2015/2221(INI))

- Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: implimentazzjoni tal-prijoritajiet 2015 (2015/2210(INI))
(opinjoni: FEMM, IMCO, REGI, EMPL, BUDG)

Kumitat EMPL

- L-ilħuq tal-mira tal-ġlieda kontra l-faqar fid-dawl tal-ispejjeż li qed jiżdiedu għall-familji (2015/2223(INI))
(opinjoni: FEMM)

- Rappreżentanza tal-ħaddiema fil-livell ta' bordijiet fl-Ewropa (2015/2222(INI))
(opinjoni: FEMM, JURI)

Kumitat ITRE

- Direttiva dwar l-Effiċjenza fl-Enerġija (2012/27/UE) (2015/2232(INI))
(opinjoni: ENVI)

Kumitat REGI

- Għodod ġodda għall-iżvilupp territorjali fil-politika ta' koeżjoni 2014-2020: Investiment Territorjali Integrat (ITI) u Żvilupp Lokali Mmexxi mill-Komunità (CLLD) (2015/2224(INI))
(opinjoni: EMPL)

Kumitat AGRI

- It-tisħiħ tal-innovazzjoni u tal-iżvilupp ekonomiku fil-ġestjoni futura tal-farms Ewropej (2015/2227(INI))
(opinjoni: ENVI)

- Il-PAK kif tista' ttejjeb il-ħolqien tal-impjiegi fiż-żoni rurali? (2015/2226(INI))
(opinjoni: FEMM, EMPL)

- Soluzzjonijiet teknoloġiċi għal agrikoltura sostenibbli fl-UE (2015/2225(INI))
(opinjoni: ITRE)

Kumitat FEMM

- Integrazzjoni tal-perspettiva tal-ġeneri fil-ħidma tal-Parlament Ewropew (2015/2230(INI))
(opinjoni: EMPL)

- Faqar: perspettiva tal-ġeneru (2015/2228(INI))
(opinjoni: DEVE, CULT, EMPL)

Kumitat PETI

- Rapport dwar ir-rapport annwali dwar l-attivitajiet tal-Ombudsman Ewropew fl-2014 (2015/2231(INI))

Kumitati assoċjati (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)

(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-9.7.2015)

Kumitat IMCO (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)

- L-adegwatezza tal-qafas leġiżlattiv relatat mal-konsumatur għall-qasam diġitali (2015/2148(INI))
(opinjoni: CULT, ITRE, JURI (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura))

(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tat-3.9.2015)

Kumitat ECON (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)

- Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: implimentazzjoni tal-prijoritajiet 2015 (2015/2210(INI))
(opinjoni: FEMM, IMCO, REGI, EMPL (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura), BUDG)

Kumitat EMPL (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)

- L-ilħuq tal-mira tal-ġlieda kontra l-faqar fid-dawl tal-ispejjeż li qed jiżdiedu għall-familji (2015/2223(INI))
(opinjoni: FEMM (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura))

Kumitat FEMM (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)

Faqar: perspettiva tal-ġeneru (2015/2228(INI))
(opinjoni: DEVE (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)), CULT, EMPL)

Deżizjoni biex tiġi stabbilita l-proċedura b'laqgħat konġunti ta' kumitati (Artikolu 55 tar-Regoli ta' Proċedura)

(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-9.7.2015)

Kumitati ITRE, IMCO (Artikolu 55 tar-Regoli ta' Proċedura)

- Lejn Att dwar is-Suq Uniku Diġitali (2015/2147(INI))
(opinjoni: ECON, TRAN, CULT (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura), EMPL (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura), JURI (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura), LIBE (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura))

Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti fuq inizjattiva proprja (Artikolu 108 tar-Regoli ta' Proċedura)

(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tat-3.9.2015)

Kumitat INTA

- Rakkomandazzjonijiet lill-Kummissjoni Ewropea dwar in-negozjati rigward il-Ftehim dwar il-Kummerċ fis-Servizzi (TiSA) (ACS) (2015/2233(INI))
(opinjoni: FEMM, DEVE, EMPL, ECON, LIBE, IMCO, REGI)


13. Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja

Il-Minuti ta' din is-seduta se jiġu ppreżentati lill-Parlament għall-approvazzjoni tiegħu fil-bidu tas-seduta li jmiss, bi qbil mal-Artikolu 192(2) tar-Regoli ta' Proċedura.

Bil-qbil tal-Parlament, it-testi li jiġu adottati se jintbagħtu minnufih lid-destinatarji msemmija fihom.


14. Kalendarju tas-seduti li jmiss

Is-seduta li jmiss se ssir fid-data tas-16 ta' Settembru 2015.


15. Interruzzjoni tas-sessjoni

Is-sessjoni tal-Parlament Ewropew ġiet interrotta.

Ħin li fih ingħalqet is-seduta: 14.00.

Klaus Welle

Martin Schulz

Segretarju Ġenerali

President


REĠISTRU TAL-ATTENDENZA

Preżenti:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Albiol Guzmán, Albrecht, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Charanzová, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Etheridge, Evans, Evi, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Finch, Fitto, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Iglesias, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Kaufmann, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovatchev, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Lamassoure, Lambert, Lange, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Leinen, Lenaers, Le Pen Marine, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Lope Fontagné, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McClarkin, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Matera, Matias, Mato, Maullu, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mizzi, Mlinar, Moi, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Parker, Paşcu, Paulsen, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Pittella, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Saïfi, Sakorafa, Salini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Spinelli, Spyraki, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tarand, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Tørnæs, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vana, Van Bossuyt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Verheyen, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Skużati:

Crowley, Le Pen Jean-Marie, McAvan, Picierno, Ruohonen-Lerner, Siekierski, Taylor

Avviż legali