Показалец 
Протокол
PDF 325kWORD 215k
Вторник, 6 октомври 2015 г. - СтрасбургОкончателна версия
1.Откриване на заседанието
 2.Разисквания по случаи на нарушаване на правата на човека, демокрацията и принципа на правовата държава (обявяване на внесените предложения за резолюции)
 3.Заключения от неформалното заседание на Европейския съвет от 23 септември 2015 г. (разискване)
 4.Хуманитарната ситуация на бежанците в ЕС и съседните държави (разискване)
 5.Приветствие с добре дошли
 6.Хуманитарната ситуация на бежанците в ЕС и съседните държави (продължeние на разискването)
 7.Време за гласуване
  7.1.Конвенция за принудителния труд на МОТ: съдебно сътрудничество по наказателноправни въпроси *** (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)
  7.2.Подлагане на веществото 4-метиламфетамин на мерки за контрол * (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)
  7.3.Подлагане на веществото 5-(2-аминопропил)индол на мерки за контрол * (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)
  7.4.Подлагане на 25I-NBOMe, AH-7921, MDPV и метоксетамин на мерки за контрол * (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)
  7.5.Подлагане на 4,4'-DMAR и MT-45 на мерки за контрол * (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)
  7.6.Мобилизиране на средства от фонд „Солидарност“ на Европейския съюз: бедствия в България и в Гърция през 2015 г. (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)
  7.7.Евентуално приобщаване на неселскостопанските продукти към защитата от страна на Европейския съюз на географските указания (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)
  7.8.Общи разпоредби за европейските структурни и инвестиционни фондове: специфични мерки за Гърция ***I (гласуване)
  7.9.Мобилизиране на средства от Европейския фонд за приспособяване към глобализацията: заявление EGF/2015/002 DE/Adam Opel - Германия (гласуване)
  7.10.Мобилизиране на средства от Европейския фонд за приспособяване към глобализацията: заявление от Белгия – EGF/2015/003 BE/Ford Genk (гласуване)
  7.11.Мобилизиране на средства от Европейския фонд за приспособяване към глобализацията - EGF/2015/004 IT/Alitalia (гласуване)
  7.12.Роля на местните органи в развиващите се страни по отношение на сътрудничеството за развитие (гласуване)
 8.Обяснениe на вот
 9.Поправки на вот и намерения за гласуване
 10.Одобряване на протокола от предишното заседание
 11.Измерване на емисиите в автомобилния сектор (разискване)
 12.Положението в Либия (разискване)
 13.Смъртното наказание (разискване)
 14.Eвропейска процедура за искове с малък материален интерес и европейска заповед за плащане ***I (разискване)
 15.Ограничаване на емисиите във въздуха на определени замърсители ***I (разискване)
 16.Казеини и казеинати, предназначени за консумация от човека ***I (разискване)
 17.Дневен ред на следващото заседание
 18.Закриване на заседанието
 ПРИСЪСТВЕН СПИСЪК


ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Martin SCHULZ
Председател

1. Откриване на заседанието

Заседанието беше открито в 9.00 ч.


2. Разисквания по случаи на нарушаване на правата на човека, демокрацията и принципа на правовата държава (обявяване на внесените предложения за резолюции)

Долупосочените членове на Парламента или политически групи са внесли искания за провеждането на такова разискване на основание член 135 от Правилника за дейността по следните предложения за резолюции:

I.   Централноафриканска република (2015/2874(RSP))

—   Mark Demesmaeker, Ruža Tomašić, Valdemar Tomaševski, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Antoni Legutko, Branislav Škripek и Beatrix von Storch, от името на групата ECR, относно Централноафриканска република (B8-1000/2015);

—   Marielle de Sarnez, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Juan Carlos Girauta Vidal, Илхан Кючюк, Urmas Paet, Frédérique Ries, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Marietje Schaake, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Филиз Хюсменова, Nathalie Griesbeck, Неджми Али, Philippe De Backer, Gérard Deprez, Fredrick Federley, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Alexander Graf Lambsdorff, Louis Michel, Javier Nart, Jozo Radoš, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström, Marian Harkin и Valentinas Mazuronis, от името на групата ALDE, относно Централноафриканска република (B8-1009/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Laura Ferrara, Laura Agea, Isabella Adinolfi и Rolandas Paksas, от името на групата EFDD, относно Централноафриканска република (B8-1010/2015);

—   Norbert Neuser, Victor Boştinaru, Josef Weidenholzer, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Paul Brannen, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jude Kirton-Darling, Javi López, Olle Ludvigsson, Krystyna Łybacka, Andrejs Mamikins, Louis-Joseph Manscour, David Martin, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Момчил Неков, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Daniele Viotti, Boris Zala, Flavio Zanonato и Damiano Zoffoli, от името на групата S&D, относно Централноафриканска република (B8-1011/2015);

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, David McAllister, Patricija Šulin, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Francesc Gambús, Maurice Ponga, Lorenzo Cesa, Jiří Pospíšil, Davor Ivo Stier, Stanislav Polčák, Barbara Kudrycka, Tomáš Zdechovský, Therese Comodini Cachia, Giovanni La Via, Monica Macovei, Andrej Plenković, Marijana Petir, Roberta Metsola, József Nagy, Claude Rolin, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Jeroen Lenaers, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Anna Záborská, Jaromír Štětina, Adam Szejnfeld, Ramona Nicole Mănescu, Barbara Matera, Lara Comi, Dubravka Šuica, Ivana Maletić, Ramón Luis Valcárcel Siso, Elisabetta Gardini и Мария Габриел, от името на групата PPE, относно Централноафриканска република (B8-1014/2015);

—   Judith Sargentini, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Sebastià, Bart Staes, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valero, Tamás Meszerics, Davor Škrlec и Igor Šoltes, от името на групата Verts/ALE, относно Централноафриканска република (B8-1016/2015);

—   Marie-Christine Vergiat, Miloslav Ransdorf, Patrick Le Hyaric, Younous Omarjee, Malin Björk, Barbara Spinelli, Kostadinka Kuneva, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Paloma López Bermejo, Lola Sánchez Caldentey, Marisa Matias, Sofia Sakorafa и Lidia Senra Rodríguez, от името на групата GUE/NGL, относно Централноафриканска република (B8-1019/2015).

II.   Положението в Тайланд (2015/2875(RSP))

—   Mark Demesmaeker, Ангел Джамбазки, Ruža Tomašić, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Branislav Škripek и Beatrix von Storch, от името на групата ECR, относно положението в Тайланд (B8-1002/2015);

—   Cecilia Wikström, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Juan Carlos Girauta Vidal, Илхан Кючюк, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Pavel Telička, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Nathalie Griesbeck, Неджми Али, Philippe De Backer, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Fredrick Federley, Ivan Jakovčić, Alexander Graf Lambsdorff, Louis Michel, Javier Nart, Jozo Radoš, Hilde Vautmans, Marian Harkin и Valentinas Mazuronis, от името на групата ALDE, относно положението в Тайланд (B8-1012/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Zanni и Rolandas Paksas, от името на групата EFDD, относно положението в Тайланд (B8-1013/2015);

—   Josef Weidenholzer, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Paul Brannen, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Roberto Gualtieri, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jude Kirton-Darling, Javi López, Olle Ludvigsson, Krystyna Łybacka, Andrejs Mamikins, Louis-Joseph Manscour, David Martin, Marlene Mizzi, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Момчил Неков, Norbert Neuser, Jens Nilsson, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marita Ulvskog, Marc Tarabella, Daniele Viotti, Flavio Zanonato и Damiano Zoffoli, от името на групата S&D, относно демокрацията в Тайланд и случаят с Анди Хол (B8-1015/2015);

—   Barbara Lochbihler, Heidi Hautala, Igor Šoltes и Davor Škrlec, от името на групата Verts/ALE, относно положението в Тайланд (B8-1017/2015);

—   Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Tunne Kelam, David McAllister, Patricija Šulin, Jarosław Wałęsa, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Csaba Sógor, Lorenzo Cesa, Jiří Pospíšil, Davor Ivo Stier, Stanislav Polčák, Barbara Kudrycka, Tomáš Zdechovský, Therese Comodini Cachia, Giovanni La Via, Monica Macovei, Andrej Plenković, Marijana Petir, József Nagy, Claude Rolin, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jaromír Štětina, Adam Szejnfeld, Ramona Nicole Mănescu, Barbara Matera, Lara Comi, Dubravka Šuica, Ivana Maletić, Elisabetta Gardini, Arnaud Danjean и Francisco José Millán Mon, от името на групата PPE, относно положението в Тайланд (B8-1018/2015);

—   Marie-Christine Vergiat, Miloslav Ransdorf, Patrick Le Hyaric, Younous Omarjee, Malin Björk, Barbara Spinelli, Kostadinka Kuneva, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Lola Sánchez Caldentey и Sofia Sakorafa, от името на групата GUE/NGL, относно Тайланд (B8-1021/2015).

III.   Масово разселване на деца в Нигерия в резултат на нападения на Боко Харам (2015/2876(RSP))

—   Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Ангел Джамбазки, Jana Žitňanská, Valdemar Tomaševski, Anna Elżbieta Fotyga, Branislav Škripek и Beatrix von Storch, от името на групата ECR, относно масовото разселване на деца в Нигерия в резултат на нападения на Боко Харам (B8-1003/2015);

—   Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Beatriz Becerra Basterrechea, Petras Auštrevičius, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Juan Carlos Girauta Vidal, Илхан Кючюк, Urmas Paet, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Филиз Хюсменова, Nathalie Griesbeck, Неджми Али, Philippe De Backer, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Fredrick Federley, Ivan Jakovčić, Kaja Kallas, Alexander Graf Lambsdorff, Louis Michel, Javier Nart, Jozo Radoš, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström, Marian Harkin и Valentinas Mazuronis, от името на групата ALDE, относно масовото разселване на деца в Нигерия в резултат на нападения на Боко Харам (B8-1020/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Laura Agea, Laura Ferrara, Piernicola Pedicini и Rolandas Paksas, от името на групата EFDD, относно масовото разселване на деца в Нигерия в резултат на нападения на Боко Харам (B8-1023/2015);

—   Josef Weidenholzer, Ana Gomes, Alessia Maria Mosca, Victor Boştinaru, Elena Valenciano, Richard Howitt, Afzal Khan, Norbert Neuser, Marlene Mizzi, Pier Antonio Panzeri, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Eugen Freund, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Roberto Gualtieri, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Javi López, Olle Ludvigsson, Krystyna Łybacka, Andrejs Mamikins, Louis-Joseph Manscour, David Martin, Csaba Molnár, Victor Negrescu, Момчил Неков, Jens Nilsson, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Olga Sehnalová, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Daniele Viotti, Boris Zala, Flavio Zanonato и Damiano Zoffoli, от името на групата S&D, относно масовото разселване на деца в Нигерия в резултат на нападения на Боко Харам (B8-1024/2015);

—   Jean Lambert, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Michèle Rivasi, Ernest Urtasun, Barbara Lochbihler, Tamás Meszerics, Jordi Sebastià, Davor Škrlec, Igor Šoltes, Bodil Valero и Bart Staes, от името на групата Verts/ALE, относно масовото разселване на деца в Нигерия в резултат на нападения на Боко Харам (B8-1027/2015);

—   Cristian Dan Preda, Santiago Fisas Ayxelà, Jeroen Lenaers, Tunne Kelam, David McAllister, Patricija Šulin, Jarosław Wałęsa, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Csaba Sógor, Francesc Gambús, Maurice Ponga, Lorenzo Cesa, Jiří Pospíšil, Davor Ivo Stier, Stanislav Polčák, Barbara Kudrycka, Tomáš Zdechovský, Therese Comodini Cachia, Giovanni La Via, Monica Macovei, Andrej Plenković, Marijana Petir, Roberta Metsola, József Nagy, Claude Rolin, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Anna Záborská, Michaela Šojdrová, Jaromír Štětina, Adam Szejnfeld, Ramona Nicole Mănescu, Barbara Matera, Lara Comi, Dubravka Šuica, Ivana Maletić, Anna Maria Corazza Bildt, Ramón Luis Valcárcel Siso, Elisabetta Gardini, Francisco José Millán Mon и Мария Габриел, от името на групата PPE, относно масовото разселване на деца в Нигерия в резултат на нападения на Боко Харам (B8-1029/2015);

—   Lola Sánchez Caldentey, Miloslav Ransdorf, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Younous Omarjee, Stelios Kouloglou, Dimitrios Papadimoulis, Kostadinka Kuneva, Kostas Chrysogonos, Paloma López Bermejo, Tania González Peñas, Josu Juaristi Abaunz, Marisa Matias, Sofia Sakorafa и Barbara Spinelli, от името на групата GUE/NGL, относно масовото разселване на деца в Нигерия в резултат на нападения на Боко Харам (B8-1031/2015).

IV.   Случаят на Али Мохамед ал-Нимр (2015/2883(RSP))

—   Aymeric Chauprade, Louis Aliot и Sylvie Goddyn, от името на групата ENF, относно случая на Али Мохамед ал-Нимр (B8-0997/2015);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ангел Джамбазки, Bernd Lucke, Ulrike Trebesius, Bernd Kölmel, Hans-Olaf Henkel, Joachim Starbatty, Jana Žitňanská, Ruža Tomašić, Beatrix von Storch, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Ryszard Antoni Legutko, Zdzisław Krasnodębski и Branislav Škripek, от името на групата ECR, относно случая на Али Мохамед ал-Нимр (B8-1004/2015);

—   Frédérique Ries, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Juan Carlos Girauta Vidal, Илхан Кючюк, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Marietje Schaake, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Pavel Telička, Филиз Хюсменова, Nathalie Griesbeck, Неджми Али, Philippe De Backer, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Fredrick Federley, Ivan Jakovčić, Alexander Graf Lambsdorff, Louis Michel, Javier Nart, Jozo Radoš, Robert Rochefort, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström, Marian Harkin и Valentinas Mazuronis, от името на групата ALDE, относно случая на Али Мохамед ал-Нимр (B8-1022/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo и Rolandas Paksas, от името на групата EFDD, относно Саудитска Арабия, случая на Али Мохамед ал-Нимр (B8-1025/2015);

—   Victor Boştinaru, Elena Valenciano, Richard Howitt, Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Ana Gomes, Alessia Maria Mosca, Marlene Mizzi, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Goffredo Maria Bettini, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Paul Brannen, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Elena Gentile, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Roberto Gualtieri, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Javi López, Olle Ludvigsson, Krystyna Łybacka, Andrejs Mamikins, Louis-Joseph Manscour, David Martin, Edouard Martin, Csaba Molnár, Victor Negrescu, Момчил Неков, Norbert Neuser, Jens Nilsson, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Daniele Viotti, Boris Zala, Flavio Zanonato и Damiano Zoffoli, от името на групата S&D, относно случая на Али Мохамед ал-Нимр, Arabie Saoudite (B8-1026/2015);

—   Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Santiago Fisas Ayxelà, Jeroen Lenaers, Tunne Kelam, David McAllister, Patricija Šulin, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Csaba Sógor, Francesc Gambús, Lorenzo Cesa, Jiří Pospíšil, Davor Ivo Stier, Stanislav Polčák, Barbara Kudrycka, Therese Comodini Cachia, Giovanni La Via, Monica Macovei, Andrej Plenković, Marijana Petir, Roberta Metsola, József Nagy, Claude Rolin, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Anna Záborská, Michaela Šojdrová, Jaromír Štětina, Adam Szejnfeld, Ramona Nicole Mănescu, Barbara Matera, Lara Comi, Francisco José Millán Mon, Dubravka Šuica, Ivana Maletić, Arnaud Danjean и Ramón Luis Valcárcel Siso, от името на групата PPE, относно случая на Али Мохамед ал-Нимр (B8-1028/2015);

—   Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Younous Omarjee, Merja Kyllönen, Kateřina Konečná, Pablo Iglesias, Kostadinka Kuneva, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Tania González Peñas, Javier Couso Permuy, Marina Albiol Guzmán, Paloma López Bermejo, Ángela Vallina, Lola Sánchez Caldentey, Josu Juaristi Abaunz, Marisa Matias, Eleonora Forenza, Sofia Sakorafa, Lidia Senra Rodríguez и Barbara Spinelli, от името на групата GUE/NGL, относно случая на Али Мохамед ал-Нимр (B8-1030/2015);

—   Alyn Smith, Pascal Durand, Barbara Lochbihler, Klaus Buchner, Igor Šoltes и Davor Škrlec, от името на групата Verts/ALE, относно случая на Али Мохамед ал-Нимр (B8-1032/2015).

Времето за изказвания се разпределя в съответствие с член 162 от Правилника за дейността.


3. Заключения от неформалното заседание на Европейския съвет от 23 септември 2015 г. (разискване)

Изявления на Съвета и на Комисията: Заключения от неформалното заседание на Европейския съвет от 23 септември 2015 г. (2015/2859(RSP))

Jean-Claude Juncker (председател на Комисията) и Donald Tusk (председател на Европейския съвет) направиха изявления.

Изказаха се: Manfred Weber, от името на групата PPE, Gianni Pittella, от името на групата S&D, Ryszard Antoni Legutko, от името на групата ECR, Guy Verhofstadt, от името на групата ALDE, Philippe Lamberts, от името на групата Verts/ALE, Fabio Massimo Castaldo, от името на групата EFDD, Louis Aliot, от името на групата ENF, Konstantinos Papadakis, независим член на ЕП, Esteban González Pons, Tanja Fajon и Roberts Zīle.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: David-Maria SASSOLI
Заместник-председател

Изказаха се: Ska Keller, Rolandas Paksas, Harald Vilimsky, Bruno Gollnisch, Jan Olbrycht, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Bill Etheridge, Enrique Guerrero Salom, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от David Coburn, Ulrike Trebesius, която отговори също така на въпрос „синя карта“ от Liisa Jaakonsaari, Jean Lambert, която отговори също така на въпрос „синя карта“ от Maria Grapini, Petr Mach, Janice Atkinson, Alain Lamassoure, Sylvie Guillaume, която отговори също така на въпрос „синя карта“ от Kristina Winberg, Richard Sulík, Eva Joly, която отговори също така на въпрос „синя карта“ от James Carver, Vicky Maeijer, която отговори също така на въпрос „синя карта“ от Miguel Urbán Crespo, Manolis Kefalogiannis, Patrizia Toia, István Ujhelyi, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Krisztina Morvai, Ana Gomes, която отговори също така на въпрос „синя карта“ от Ivo Vajgl, Costas Mavrides, Tonino Picula и Pablo Iglesias, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Gilles Lebreton.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Franc Bogovič, Michela Giuffrida, Notis Marias, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Kostas Chrysogonos, Ulrike Lunacek, Kristina Winberg и Zoltán Balczó.

Изказаха се: Jean-Claude Juncker и Donald Tusk.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Antonio TAJANI
Заместник-председател

Разискването приключи.


4. Хуманитарната ситуация на бежанците в ЕС и съседните държави (разискване)

Изявления на Съвета и на Комисията: Хуманитарната ситуация на бежанците в ЕС и съседните държави (2015/2877(RSP))

Nicolas Schmit (действащ председател на Съвета) и Frans Timmermans (първи заместник-председател на Комисията) направиха изявления.

Изказаха се: Elissavet Vozemberg, от името на групата PPE, Knut Fleckenstein, от името на групата S&D, Helga Stevens, от името на групата ECR, Cecilia Wikström, от името на групата ALDE, Judith Sargentini, от името на групата Verts/ALE, която отговори също така на въпрос „синя карта“ от Zoltán Balczó, Laura Ferrara, от името на групата EFDD, Lorenzo Fontana, от името на групата ENF, Eleftherios Synadinos, независим член на ЕП, Monika Hohlmeier, Josu Juaristi Abaunz, от името на групата GUE/NGL, Josef Weidenholzer, Jussi Halla-aho, Nathalie Griesbeck, Marisa Matias, Tamás Meszerics, Paul Nuttall, James Carver, Afzal Khan, за да зададе въпрос „синя карта“ на Paul Nuttall, който отговори, Barbara Kudrycka, Linda McAvan, която отговори също така на въпрос „синя карта“ от David Coburn (председателят припомни правилата за използване на „синя карта“), Zdzisław Krasnodębski, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Bill Etheridge.

(Продължение на разискването: точка 6 от протокола от 6.10.2015 г.)


5. Приветствие с добре дошли

От името на Парламента, Председателят приветства с добре дошли членовете на делегацията Камарата на представителите на Кралство Мароко, водена от нейния председател Рашид Талби Алами, които заеха място на официалната трибуна.


6. Хуманитарната ситуация на бежанците в ЕС и съседните държави (продължeние на разискването)

Изявления на Съвета и на Комисията: Хуманитарната ситуация на бежанците в ЕС и съседните държави (2015/2877(RSP))

(Начало на разискването: точка 4 от протокола от 6.10.2015 г.)

Изказаха се: Angelika Mlinar, Patrick Le Hyaric, Kinga Gál, Birgit Sippel, Ангел Джамбазки, Jozo Radoš, Nikolaos Chountis, Elmar Brok, Claude Moraes, Eleonora Forenza, Anna Maria Corazza Bildt, David-Maria Sassoli, Мария Габриел, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Carlos Coelho и Milan Zver.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Michaela Šojdrová, Caterina Chinnici, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Kostas Chrysogonos, James Carver, Franz Obermayr и Krisztina Morvai.

Изказаха се: Frans Timmermans (първи заместник-председател на Комисията) и Nicolas Schmit (действащ председател на Съвета).

Разискването приключи.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА : Mairead McGUINNESS
Заместник-председател

Изказаха се: Renaud Muselier, Peter Eriksson и José Manuel Fernandes.


7. Време за гласуване

Подробните резултати от гласуванията (изменения, гласувания поотделно, разделни гласувания и др.) се съдържат в приложение „Резултати от гласувания“ към протокола.

Резултатите от поименното гласуване, в приложението към протокола, са на разположение единствено в електронен вид и с тях може да се направи справка на сайта Europarl.


7.1. Конвенция за принудителния труд на МОТ: съдебно сътрудничество по наказателноправни въпроси *** (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)

Препоръка относно проект за решение на Съвета за упълномощаване на държавите членки да ратифицират, в интерес на Европейския съюз, Протокол от 2014 г. към Конвенцията за принудителния труд от 1930 г. на Международната организация на труда във връзка с членове 1—4 от Протокола, по отношение на въпроси, свързани със съдебното сътрудничество по наказателноправни въпроси [06731/2015 - C8-0078/2015 - 2014/0258(NLE)] - Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи. Докладчик: Helga Stevens (A8-0226/2015)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 1)

ПРОЕКТ НА ЗАКОНОДАТЕЛНА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се с едно гласуване (P8_TA(2015)0325)

Парламентът даде своето одобрение за проекта за решение на Съвета.


7.2. Подлагане на веществото 4-метиламфетамин на мерки за контрол * (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)

Доклад относно проекта на решение за изпълнение на Съвета за подлагане на веществото 4-метиламфетамин на мерки за контрол [10010/2015 - C8-0182/2015 - 2013/0021(NLE)] - Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи. Докладчик: Michał Boni (A8-0265/2015)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 2)

ПРОЕКТ НА ЗАКОНОДАТЕЛНА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се с едно гласуване (P8_TA(2015)0326)


7.3. Подлагане на веществото 5-(2-аминопропил)индол на мерки за контрол * (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)

Доклад относно решението за изпълнение на Съвета за подлагане на веществото 5-(2-аминопропил)индол на мерки за контрол [10012/2015 - C8-0186/2015 - 2013/0207(NLE)] - Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи. Докладчик: Teresa Jiménez-Becerril Barrio (A8-0263/2015)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 3)

ПРОЕКТ НА ЗАКОНОДАТЕЛНА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се с едно гласуване (P8_TA(2015)0327)


7.4. Подлагане на 25I-NBOMe, AH-7921, MDPV и метоксетамин на мерки за контрол * (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)

Доклад относно проекта за решение за изпълнение на Съвета за подлагане на 4-йодо-2,5-диметокси-N-(2-метоксибензил)фенилетиламин (25I-NBOMe), N-[1-(диметиламино)циклохексил]метил-3,4-дихлоробензамид (AH-7921), 3,4-метилендиоксипировалерон (MDPV) и 2-(етиламино)-2-(3-метоксифенил)циклохексанон (метоксетамин) на мерки за контрол [2014/0183(NLE)] - Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи. Докладчик: Teresa Jiménez-Becerril Barrio (A8-0264/2015)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 4)

ПРОЕКТ НА ЗАКОНОДАТЕЛНА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се с едно гласуване (P8_TA(2015)0328)


7.5. Подлагане на 4,4'-DMAR и MT-45 на мерки за контрол * (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)

Доклад относно проекта за решение за изпълнение на Съвета за подлагане на веществата 4-метил-5-(4-метилфенил)-4,5-дихидрооксазол-2-амин (4,4'-DMAR) и 1-циклохексил-4-(1,2-дифенилетил)пиперазин (MT-45) на мерки за контрол [10009/2015 - C8-0183/2015 - 2014/0340(NLE)] - Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи. Докладчик: Michał Boni (A8-0262/2015)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 5)

ПРОЕКТ НА ЗАКОНОДАТЕЛНА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се с едно гласуване (P8_TA(2015)0329)


7.6. Мобилизиране на средства от фонд „Солидарност“ на Европейския съюз: бедствия в България и в Гърция през 2015 г. (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)

Доклад относно предложението за решение на Европейския парламент и на Съвета относно мобилизиране на средства от фонд „Солидарност“ на Европейския съюз в съответствие с точка 11 от Междуинституционалното споразумение от 2 декември 2013 г. между Европейския парламент, Съвета и Комисията относно бюджетната дисциплина, сътрудничеството по бюджетни въпроси и доброто финансово управление (за бедствията в България и Гърция през 2015 година) [COM(2015)0370 - C8-0198/2015 - 2015/2151(BUD)] - Комисия по бюджети. Докладчик: Андрей Новаков (A8-0253/2015)

(Квалифицирано мнозинство и три пети от подадените гласове)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 6)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се с едно гласуване (P8_TA(2015)0330)


7.7. Евентуално приобщаване на неселскостопанските продукти към защитата от страна на Европейския съюз на географските указания (член 150 от Правилника за дейността) (гласуване)

Доклад относно евентуалното приобщаване на неселскостопанските продукти към защитата от страна на Европейския съюз на географските указания [2015/2053(INI)] - Комисия по правни въпроси. Докладчик: Virginie Rozière (A8-0259/2015)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 7)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се с едно гласуване (P8_TA(2015)0331)

Изказвания

Virginie Rozière (докладчик), след гласуването.


7.8. Общи разпоредби за европейските структурни и инвестиционни фондове: специфични мерки за Гърция ***I (гласуване)

Доклад относно предложението за регламент на Европейския парламент и на Съвета за изменение на Регламент (ЕС) № 1303/2013 на Европейския парламент и на Съвета за определяне на общоприложими разпоредби за Европейския фонд за регионално развитие, Европейския социален фонд, Кохезионния фонд, Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони и Европейския фонд за морско дело и рибарство и за определяне на общи разпоредби за Европейския фонд за регионално развитие, Европейския социален фонд, Кохезионния фонд и Европейския фонд за морско дело и рибарство по отношение на специфичните мерки за Гърция [COM(2015)0365 - C8-0192/2015 - 2015/0160(COD)] - Комисия по регионално развитие. Докладчик: Искра Михайлова (A8-0260/2015)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 8)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ НА КОМИСИЯТА

одобрява се (P8_TA(2015)0332)

ПРОЕКТ НА ЗАКОНОДАТЕЛНА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се (P8_TA(2015)0332)


7.9. Мобилизиране на средства от Европейския фонд за приспособяване към глобализацията: заявление EGF/2015/002 DE/Adam Opel - Германия (гласуване)

Доклад относно предложението за решение на Европейския парламент и на Съвета за мобилизиране на средства от Европейския фонд за приспособяване към глобализацията в съответствие с точка 13 от Междуинституционалното споразумение от 2 декември 2013 г. между Европейския парламент, Съвета и Комисията относно бюджетната дисциплина, сътрудничеството по бюджетни въпроси и доброто финансово управление (заявление от Германия – EGF/2015/002 DE/Adam Opel) [COM(2015)0342 - C8-0249/2015 - 2015/2208(BUD)] - Комисия по бюджети. Докладчик: Jens Geier (A8-0273/2015)

(Квалифицирано мнозинство и три пети от подадените гласове)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 9)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се (P8_TA(2015)0333)


7.10. Мобилизиране на средства от Европейския фонд за приспособяване към глобализацията: заявление от Белгия – EGF/2015/003 BE/Ford Genk (гласуване)

Доклад относно предложението за решение на Европейския парламент и на Съвета за мобилизиране на средства от Европейския фонд за приспособяване към глобализацията в съответствие с точка 13 от Междуинституционалното споразумение от 2 декември 2013 г. между Европейския парламент, Съвета и Комисията относно бюджетната дисциплина, сътрудничеството по бюджетни въпроси и доброто финансово управление (заявление от Белгия – EGF/2015/003 BE/Ford Genk) [COM(2015)0336 - C8-0250/2015 - 2015/2209(BUD)] - Комисия по бюджети. Докладчик: Paul Rübig (A8-0272/2015)

(Квалифицирано мнозинство и три пети от подадените гласове)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 10)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се (P8_TA(2015)0334)


7.11. Мобилизиране на средства от Европейския фонд за приспособяване към глобализацията - EGF/2015/004 IT/Alitalia (гласуване)

Доклад относно предложението за решение на Европейския парламент и на Съвета за мобилизиране на средства от Европейския фонд за приспособяване към глобализацията в съответствие с точка 13 от Междуинституционалното споразумение от 2 декември 2013 г. между Европейския парламент, Съвета и Комисията относно бюджетната дисциплина, сътрудничеството по бюджетни въпроси и доброто финансово управление (заявление от Италия – EGF/2015/004 IT/Alitalia) [COM(2015)0397 - C8-0252/2015 - 2015/2212(BUD)] - Комисия по бюджети. Докладчик: Monika Vana (A8-0274/2015)

(Квалифицирано мнозинство и три пети от подадените гласове)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 11)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се (P8_TA(2015)0335)


7.12. Роля на местните органи в развиващите се страни по отношение на сътрудничеството за развитие (гласуване)

Доклад относно ролята на местните органи в развиващите се страни по отношение на сътрудничеството за развитие [2015/2004(INI)] - Комисия по развитие. Докладчик: Eleni Theocharous (A8-0232/2015)

(необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 12)

ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ

приема се (P8_TA(2015)0336)


8. Обяснениe на вот

Писмени обяснения на вот:

Писмените обяснения по смисъла на член 183 от Правилника за дейността се съдържат в пълния стенографски протокол от настоящото заседание.

Устни обяснения на вот:

Доклад Virginie Rozière - A8-0259/2015
Sergio Gutiérrez Prieto, Michaela Šojdrová, Catherine Stihler, Neena Gill, Krisztina Morvai, Igor Šoltes, Jiří Pospíšil, Ivana Maletić, Seán Kelly, Tiziana Beghin, Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák и Stefano Maullu

Доклад Искра Михайлова - A8-0260/2015
Krisztina Morvai, Ivana Maletić, Seán Kelly, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák и Notis Marias

Доклад Eleni Theocharous - A8-0232/2015
Jiří Pospíšil, Seán Kelly, Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák и Krisztina Morvai.


9. Поправки на вот и намерения за гласуване

Поправките на вота и намеренията за гласуване са отразени на интернет страницата на ЕП Europarl - „Пленарни заседания“, „Гласувания“, „Резултати от различните гласувания“ (Налични резултати от поименните гласувания), както и в печатната версия на приложението „Резултати от поименните гласувания“.

Електронната версия, която се намира на сайта Europarl, се осъвременява редовно в продължение най-много на две седмици след деня на провеждане на гласуването.

След този срок списъкът на поправките на вота и намеренията за гласуване е окончателен и се предава за превод и публикуване в Официален вестник.


(Заседанието, прекъснато в 13.35 ч., беше възобновено в 15.00 ч.)

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Sylvie GUILLAUME
Заместник-председател

10. Одобряване на протокола от предишното заседание

Протоколът от предишното заседание беше одобрен.

°
° ° °

Изказа се Michaela Šojdrová.


11. Измерване на емисиите в автомобилния сектор (разискване)

Въпрос с искане за устен отговор (O-000113/2015), зададен от Giovanni La Via, от името на комисията ENVI, Vicky Ford, от името на комисията IMCO, Jerzy Buzek, от името на комисията ITRE, Michael Cramer, от името на комисията TRAN, към Комисията: Измерване на емисиите в автомобилния сектор (2015/2865(RSP)) (B8-0764/2015)

Giovanni La Via, Vicky Ford, Jerzy Buzek и Michael Cramer развиха въпроса.

Elżbieta Bieńkowska (член на Комисията) отговори на въпроса.

Изказаха се: Françoise Grossetête, от името на групата PPE, Kathleen Van Brempt, от името на групата S&D, Hans-Olaf Henkel, от името на групата ECR, Gerben-Jan Gerbrandy, от името на групата ALDE, Merja Kyllönen, от името на групата GUE/NGL, Rebecca Harms, от името на групата Verts/ALE, която отговори също така на въпрос „синя карта“ от Bill Etheridge, Dario Tamburrano, от името на групата EFDD, Georg Mayer, от името на групата ENF, Sotirios Zarianopoulos, независим член на ЕП, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Matthias Groote, Tomasz Piotr Poręba, Dita Charanzová, Miloslav Ransdorf, Roger Helmer, Bas Eickhout, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Tibor Szanyi, Gianluca Buonanno (председателстващата заседанието му отне думата и го призова към ред), Lampros Fountoulis, Peter Liese, Evelyne Gebhardt, Julie Girling, Gesine Meissner, Cornelia Ernst, Karima Delli, Marco Zullo, Barbara Kappel, Krišjānis Kariņš, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Dan Nica и Evžen Tošenovský.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Dimitrios PAPADIMOULIS
Заместник-председател

Изказаха се: Nils Torvalds, Curzio Maltese, Claude Turmes, Daniela Aiuto, Jean-François Jalkh, Wim van de Camp, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от István Ujhelyi, Ismail Ertug, Daniel Dalton, Pavel Telička, Sofia Sakorafa, Yannick Jadot, Eleonora Evi, Salvatore Domenico Pogliese, Miriam Dalli, Peter van Dalen, Dominique Riquet, Miguel Urbán Crespo, Benedek Jávor, Ivo Belet, Nicola Danti, Jørn Dohrmann, Frédérique Ries, Marina Albiol Guzmán, Julia Reda, Luděk Niedermayer, Patrizia Toia, Kosma Złotowski, Anneli Jäätteenmäki, Pascal Durand, Annie Schreijer-Pierik, Seb Dance, Bernd Lucke, Karl-Heinz Florenz, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Zdzisław Krasnodębski, Pablo Zalba Bidegain, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Miguel Urbán Crespo, Jytte Guteland, Angelika Niebler, Martina Werner, Markus Pieper, Sergio Gutiérrez Prieto, Henna Virkkunen, Simona Bonafè, която отговори също така на въпрос „синя карта“ от Piernicola Pedicini, Olga Sehnalová, Bernd Lange, Nikos Androulakis и José Inácio Faria, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Doru-Claudian Frunzulică.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): David McAllister, Ricardo Serrão Santos, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Neoklis Sylikiotis, Davor Škrlec и Piernicola Pedicini.

Изказа се Elżbieta Bieńkowska.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: David-Maria SASSOLI
Заместник-председател

Предложенията за резолюция, които следва да бъдат внесени съгласно член 128, параграф 5 от Правилника за дейността, ще бъдат обявени впоследствие.

Разискването приключи.

Гласуване: трета октомврийска пленарна сесия.

Изказаха се: Gerben-Jan Gerbrandy, за да поиска от Комисията писмени отговори на въпросите, които бяха разгледани по време на разискването, и Elżbieta Bieńkowska, която се ангажира с това.


12. Положението в Либия (разискване)

Изявление на заместник-председателя на Комисията/върховен представител на Съюза по въпросите на външните работи и политиката на сигурност: Положението в Либия (2015/2872(RSP))

Christos Stylianides (член на Комисията) направи изявление от името на заместник-председателя на Комисията/върховен представител на Съюза по въпросите на външните работи и политиката на сигурност.

Изказаха се: Мария Габриел, от името на групата PPE, Victor Boştinaru, от името на групата S&D, Mark Demesmaeker, от името на групата ECR, Fernando Maura Barandiarán, от името на групата ALDE, Javier Couso Permuy, от името на групата GUE/NGL, Barbara Lochbihler, от името на групата Verts/ALE, Fabio Massimo Castaldo, от името на групата EFDD, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Ivan Jakovčić, Mario Borghezio, от името на групата ENF, Georgios Epitideios, независим член на ЕП, Cristian Dan Preda, който отказа да отговори на въпрос „синя карта“ от Aymeric Chauprade, Pier Antonio Panzeri, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от James Carver, Karol Karski, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Bill Etheridge, Javier Nart, Bodil Valero, Mike Hookem, Aymeric Chauprade, Bruno Gollnisch, Michael Gahler, Ana Gomes, Bas Belder, Hilde Vautmans, Michał Marusik, Zoltán Balczó, Lorenzo Cesa, Gilles Pargneaux, Mirosław Piotrowski, Edouard Ferrand, Francisco José Millán Mon, Afzal Khan, Jean-Luc Schaffhauser, Inés Ayala Sender, Josef Weidenholzer, Miriam Dalli, Andi Cristea, Eugen Freund, Brando Benifei и Richard Howitt.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Csaba Sógor, Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, Илхан Кючюк, Kateřina Konečná и Diane Dodds.

Изказа се Christos Stylianides.

Разискването приключи.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Ryszard CZARNECKI
Заместник-председател


13. Смъртното наказание (разискване)

Въпрос с искане за устен отговор (O-000103/2015), зададен от Elena Valenciano, от името на комисията AFET, към Съвета: Смъртното наказание (2015/2879(RSP)) (B8-0761/2015)

Elena Valenciano разви въпроса и отказа да отговори на въпрос „синя карта“ от Janusz Korwin-Mikke.

Nicolas Schmit (действащ председател на Съвета) отговори на въпрос O-000103/2015.

Председателят уточни, че въпросите „синя карта“ не се допускат към Съвета.

Изказаха се: Lars Adaktusson, от името на групата PPE, Pier Antonio Panzeri, от името на групата S&D, Mark Demesmaeker, от името на групата ECR, Beatriz Becerra Basterrechea, от името на групата ALDE, Marie-Christine Vergiat, от името на групата GUE/NGL, Barbara Lochbihler, от името на групата Verts/ALE, която отказа да отговори на въпрос „синя карта“ от Janusz Korwin-Mikke, Jonathan Arnott, от името на групата EFDD, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Bill Etheridge, Therese Comodini Cachia, която отказа да отговори на въпрос „синя карта“ от Janusz Korwin-Mikke, Andi Cristea, Cecilia Wikström, Pablo Iglesias, Jean Lambert, Ignazio Corrao, който отказа да отговори на въпрос „синя карта“ от Janusz Korwin-Mikke, Stanislav Polčák, Ana Gomes, Takis Hadjigeorgiou, Anneliese Dodds, Edouard Martin и Csaba Molnár.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Jaromír Štětina, Doru-Claudian Frunzulică, Notis Marias, Kostas Chrysogonos, Igor Šoltes, Gerard Batten, Andrzej Grzyb, Caterina Chinnici, Karol Karski, Lynn Boylan, Fabio Massimo Castaldo и Ruža Tomašić.

Изказа се Nicolas Schmit.

Предложенията за резолюция, които следва да бъдат внесени съгласно член 128, параграф 5 от Правилника за дейността, ще бъдат обявени впоследствие.

Разискването приключи.

Гласуване: точка 9.7 от протокола от 8.10.2015 г.


14. Eвропейска процедура за искове с малък материален интерес и европейска заповед за плащане ***I (разискване)

Доклад относно предложението за регламент на Европейския парламент и на Съвета за изменение на Регламент (ЕО) № 861/2007 на Европейския парламент и на Съвета от 11 юли 2007 г. за създаване на европейска процедура за искове с малък материален интерес и на Регламент (ЕО) № 1896/2006 на Европейския парламент и на Съвета от 12 декември 2006 г. за създаване на процедура за европейска заповед за плащане [COM(2013)0794 - C7-0414/2013 - 2013/0403(COD)] - Комисия по правни въпроси. Докладчик: Lidia Joanna Geringer de Oedenberg (A8-0140/2015)

Lidia Joanna Geringer de Oedenberg представи доклада.

Изказа се Věra Jourová (член на Комисията).

Изказаха се: Daniel Buda, от името на групата PPE, Ангел Джамбазки, от името на групата ECR, António Marinho e Pinto, от името на групата ALDE, Jiří Maštálka, от името на групата GUE/NGL, и Laura Ferrara, от името на групата EFDD.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Ulrike LUNACEK
Заместник-председател

Изказаха се: Gilles Lebreton, от името на групата ENF, Adam Szejnfeld, Sergio Gaetano Cofferati, Bernd Kölmel, Pavel Svoboda, Biljana Borzan, Angelika Niebler, Victor Negrescu, Therese Comodini Cachia и Емил Радев.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Notis Marias и Igor Šoltes.

Изказаха се: Věra Jourová и Lidia Joanna Geringer de Oedenberg.

Разискването приключи.

Гласуване: точка 10.3 от протокола от 7.10.2015 г.


15. Ограничаване на емисиите във въздуха на определени замърсители ***I (разискване)

Доклад относно предложението за директива на Европейския парламент и на Съвета за ограничаване на емисиите във въздуха на определени замърсители, изпускани от средни горивни инсталации [COM(2013)0919 - C7-0003/2014 - 2013/0442(COD)] - Комисия по околна среда, обществено здраве и безопасност на храните. Докладчик: Andrzej Grzyb (A8-0160/2015)

Andrzej Grzyb представи доклада.

Изказа се Phil Hogan (член на Комисията).

Изказаха се: Giovanni La Via, от името на групата PPE, Massimo Paolucci, от името на групата S&D, Jadwiga Wiśniewska, от името на групата ECR, Jan Huitema, от името на групата ALDE, Estefanía Torres Martínez, от името на групата GUE/NGL, Bas Eickhout, от името на групата Verts/ALE, който отговори също така на въпрос „синя карта“ от Bill Etheridge, Piernicola Pedicini, от името на групата EFDD, Zoltán Balczó, независим член на ЕП, Annie Schreijer-Pierik, Gilles Pargneaux, Julie Girling, Nils Torvalds, Kateřina Konečná, Julia Reid, Marijana Petir, Carlos Zorrinho, Evžen Tošenovský, Younous Omarjee, Bill Etheridge, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Karin Kadenbach, Dawid Bohdan Jackiewicz, Lynn Boylan, Csaba Sógor, Miapetra Kumpula-Natri и Damiano Zoffoli.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Ricardo Serrão Santos, Notis Marias и Bronis Ropė.

Изказаха се: Phil Hogan и Andrzej Grzyb.

Разискването приключи.

Гласуване: точка 10.4 от протокола от 7.10.2015.


16. Казеини и казеинати, предназначени за консумация от човека ***I (разискване)

Доклад относно предложението за директива на Европейския парламент и на Съвета относно сближаването на законодателствата на държавите членки във връзка с казеините и казеинатите, предназначени за консумация от човека, и за отмяна на Директива 83/417/ЕИО на Съвета [COM(2014)0174 - C7-0105/2014 - 2014/0096(COD)] - Комисия по околна среда, обществено здраве и безопасност на храните. Докладчик: Giovanni La Via (A8-0042/2015)

Giovanni La Via представи доклада.

Изказа се Phil Hogan (член на Комисията).

Изказаха се: Marijana Petir, от името на групата PPE, Susanne Melior, от името на групата S&D, Bolesław G. Piecha, от името на групата ECR, Bronis Ropė, от името на групата Verts/ALE, Piernicola Pedicini, от името на групата EFDD, Herbert Dorfmann, Nicola Caputo, Julia Reid, Jiří Pospíšil, Elena Gentile и Ricardo Serrão Santos.

Изказа се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“) Notis Marias.

Изказаха се: Phil Hogan и Giovanni La Via.

Разискването приключи.

Гласуване: точка 10.5 от протокола от 7.10.2015.


17. Дневен ред на следващото заседание

Дневният ред на следващото заседание беше определен (документ „Дневен ред“ PE 568.368/OJME).


18. Закриване на заседанието

Заседанието беше закрито в 22.55 ч.

Klaus Welle

Alexander Graf Lambsdorff

генерален секретар

заместник-председател


ПРИСЪСТВЕН СПИСЪК

Присъстващи:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Али, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Бареков, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Джамбазки, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Габриел, Gahler, Gál, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Girling, Giuffrida, Goddyn, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Gróbarczyk, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Хюсменова, Iglesias, in 't Veld, Йотова, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jackiewicz, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Juvin, Kadenbach, Kalinowski, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Ковачев, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Кючюк, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Малинов, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maullu, Maura Barandiarán, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Михайлова, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Molnár, Monot, Montel, Moody, Moraes, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Nart, Negrescu, Неков, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Новаков, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Paşcu, Patriciello, Паунова, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Пирински, Pitera, Pittella, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Радев, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Станишев, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Уручев, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka

Извинени:

Crowley, Kukan, Le Pen Jean-Marie, Liberadzki, Picierno, Quisthoudt-Rowohl, Ruohonen-Lerner, Taylor, Winkler Hermann, Żółtek

Правна информация