Seznam 
Zápis
PDF 276kWORD 185k
Úterý, 24. listopadu 2015 - ŠtrasburkKonečné znění
1.Zahájení denního zasedání
 2.Rozpravy o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (oznámení předložených návrhů usnesení)
 3.Stav energetické unie (rozprava)
 4.Zprostředkování pojištění ***I (rozprava)
 5.Hlasování
  5.1.Zrušení některých aktů schengenského acquis ***I (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)
  5.2.Zrušení některých aktů schengenského acquis v oblasti policejní spolupráce a soudní spolupráce v trestních věcech ***I (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)
  5.3.Zrušení některých aktů v oblasti policejní spolupráce a soudní spolupráce v trestních věcech ***I (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)
  5.4.Přistoupení k Rozšířené komisi Úmluvy na ochranu tuňáka modroploutvého ***I (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)
  5.5.Zprostředkování pojištění ***I (hlasování)
  5.6.Snižování nerovností se zvláštním zaměřením na dětskou chudobu (hlasování)
  5.7.Politika soudržnosti a marginalizované komunity (hlasování)
  5.8.Úloha EU v rámci OSN (hlasování)
 6.Vysvětlení hlasování
 7.Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
 8.Schválení zápisu z předchozího denního zasedání
 9.Prohlášení předsednictví
 10.Daňová rozhodnutí a jiná opatření podobná svojí povahou nebo účinkem (rozprava)
 11.Rozpočtový proces na rok 2016: společný návrh (rozprava)
 12.Předcházení radikalizaci a náboru evropských občanů do teroristických organizací (rozprava)
 13.Rozvoj udržitelného evropského průmyslu základních kovů – Antidumpingová opatření a jejich vliv na ocelářský průmysl EU (rozprava)
 14.Strategický rámec EU pro ochranu zdraví a bezpečnost při práci na období 2014–2020 (rozprava)
 15.Preventivní opatření na snížení rozdílů v důchodech mezi ženami a muži v EU (rozprava)
 16.Pořad jednání příštího denního zasedání
 17.Ukončení denního zasedání
 PREZENČNÍ LISTINA


ZÁPIS

ÚTERÝ 24. LISTOPADU 2015

PŘEDSEDNICTVÍ: Ramón Luis VALCÁRCEL SISO
místopředseda

1. Zahájení denního zasedání

Denní zasedání bylo zahájeno v 8:40.


2. Rozpravy o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (oznámení předložených návrhů usnesení)

Podle článku 135 jednacího řádu požádali následující poslanci nebo politické skupiny, aby se konala rozprava o níže uvedených návrzích usnesení:

I.   Afghánistán, zvláště zabíjení v provincii Zábul (2015/2968(RSP))

—   Bodil Valero, Eva Joly, Heidi Hautala, Maria Heubuch, Igor Šoltes, Davor Škrlec a Jean Lambert za skupinu Verts/ALE o Afghánistánu, zvláště zabíjení v provincii Zábul (B8-1258/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo a Rolandas Paksas za skupinu EFDD o Afghánistánu, zvláště zabíjení v provincii Zábul (B8-1261/2015);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Bannerman David Campbell, Monica Macovei, Beatrix von Storch, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Karol Karski, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki a Valdemar Tomaševski za skupinu ECR o Afghánistánu, zvláště zabíjení v provincii Zábul (B8-1264/2015);

—   Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Elmar Brok, Patricija Šulin, József Nagy, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Milan Zver, Jarosław Wałęsa, Giovanni La Via, Davor Ivo Stier, Jiří Pospíšil, Joachim Zeller, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Ildikó Gáll-Pelcz, Andrey Kovatchev, Tunne Kelam, Michaela Šojdrová, Tadeusz Zwiefka, Jaromír Štětina, Lefteris Christoforou, Jeroen Lenaers, Luděk Niedermayer, Marijana Petir, Dubravka Šuica, Andrej Plenković, Adam Szejnfeld, Ramón Luis Valcárcel Siso, Roberta Metsola a Therese Comodini Cachia za skupinu PPE o Afghánistánu, zvláště zabíjení v provincii Zábul (B8-1265/2015);

—    Petras Auštrevičius, Marietje Schaake, Dita Charanzová, Izaskun Bilbao Barandica, Filiz Hyusmenova, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ramon Tremosa i Balcells, Juan Carlos Girauta Vidal, Ilhan Kyuchyuk, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Philippe De Backer, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Pavel Telička, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans a Cecilia Wikström za skupinu ALDE o Afghánistánu, zvláště zabíjení v provincii Zábul (B8-1270/2015);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Caterina Chinnici, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Roberto Gualtieri, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Juan Fernando López Aguilar, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli a Victor Negrescu za skupinu S&D o Afghánistánu, zvláště zabíjení v provincii Zábul (B8-1272/2015).

II.   Kambodža (2015/2969(RSP))

—   Barbara Lochbihler, Heidi Hautala, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec a Therese Comodini Cachia za skupinu Verts/ALE o Kambodži (B8-1263/2015);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Monica Macovei, Beatrix von Storch, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Karol Karski, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Raffaele Fitto a Valdemar Tomaševski za skupinu ECR o situaci v Kambodži (B8-1267/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Zanni a Rolandas Paksas za skupinu EFDD o Kambodži (B8-1268/2015);

—   Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Elmar Brok, Patricija Šulin, József Nagy, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Milan Zver, Jarosław Wałęsa, Giovanni La Via, Davor Ivo Stier, Jiří Pospíšil, Joachim Zeller, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Ildikó Gáll-Pelcz, Andrey Kovatchev, Tunne Kelam, Tadeusz Zwiefka, Csaba Sógor, Lefteris Christoforou, Luděk Niedermayer, Marijana Petir, Dubravka Šuica, Andrej Plenković, Adam Szejnfeld, Tomáš Zdechovský, Roberta Metsola a Therese Comodini Cachia za skupinu PPE o Kambodži (B8-1271/2015);

—   Cecilia Wikström, Filiz Hyusmenova, Izaskun Bilbao Barandica, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ramon Tremosa i Balcells, Juan Carlos Girauta Vidal, Marietje Schaake, Ilhan Kyuchyuk, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Philippe De Backer, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen a Hilde Vautmans za skupinu ALDE o situaci v Kambodži (B8-1273/2015);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Caterina Chinnici, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Roberto Gualtieri, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Juan Fernando López Aguilar, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli a Victor Negrescu za skupinu S&D o politické situaci v Kambodži (B8-1274/2015);

—   Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Helmut Scholz, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Younous Omarjee, Eleonora Forenza, Sofia Sakorafa, Lidia Senra Rodríguez, Marisa Matias, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Tania González Peñas, Barbara Spinelli, Ángela Vallina a Paloma López Bermejo za skupinu GUE/NGL o Kambodži (B8-1277/2015).

III.   Svoboda projevu v Bangladéši (2015/2970(RSP))

—    Jean Lambert, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec a Heidi Hautala za skupinu Verts/ALE o svobodě projevu v Bangladéši (B8-01257/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Valli a Rolandas Paksas za skupinu EFDD o svobodě projevu v Bangladéši (B8-01259/2015);

—    Mark Demesmaeker, Charles Tannock, Monica Macovei, Beatrix von Storch, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Karol Karski, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki a Valdemar Tomaševski za skupinu ECR o svobodě projevu v Bangladéši (B8-01260/2015);

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Patricija Šulin, József Nagy, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Milan Zver, Giovanni La Via, Davor Ivo Stier, Jiří Pospíšil, Joachim Zeller, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Ildikó Gáll-Pelcz, Andrey Kovatchev, Tunne Kelam, Tadeusz Zwiefka, Jaromír Štětina, Csaba Sógor, Lefteris Christoforou, Luděk Niedermayer, Marijana Petir, Dubravka Šuica, Andrej Plenković, Adam Szejnfeld, Tomáš Zdechovský, Jeroen Lenaers, Roberta Metsola a Therese Comodini Cachia za skupinu PPE o svobodě projevu v Bangladéši (B8-01262/2015);

—   Marietje Schaake, Juan Carlos Girauta Vidal, Dita Charanzová, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Ilhan Kyuchyuk, Petras Auštrevičius, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Philippe De Backer, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström, Filiz Hyusmenova a Kaja Kallas za skupinu ALDE o svobodě projevu v Bangladéši (B8-01266/2015);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Caterina Chinnici, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Roberto Gualtieri, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Juan Fernando López Aguilar, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli a Victor Negrescu za skupinu S&D o svobodě projevu v Bangladéši (B8-01269/2015);

—   Lola Sánchez Caldentey, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Helmut Scholz, Stefan Eck, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Younous Omarjee, Eleonora Forenza, Sofia Sakorafa, Marisa Matias, Tania González Peñas, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos a Barbara Spinelli za skupinu GUE/NGL o svobodě projevu v Bangladéši (B8-01275/2015).

Řečnická doba bude rozdělena podle článku 162 jednacího řádu.


3. Stav energetické unie (rozprava)

Prohlášení Komise: Stav energetické unie (2015/2737(RSP))

Maroš Šefčovič (místopředseda Komise) učinil prohlášení.

Vystoupili: Krišjānis Kariņš za skupinu PPE, Dan Nica za skupinu S&D, Evžen Tošenovský za skupinu ECR, Morten Helveg Petersen za skupinu ALDE, Neoklis Sylikiotis za skupinu GUE/NGL, Claude Turmes za skupinu Verts/ALE, Dario Tamburrano za skupinu EFDD, Barbara Kappel za skupinu ENF, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Hans-Olaf Henkel, Zoltán Balczó – nezařazený poslanec, Françoise Grossetête, Matthias Groote, Ian Duncan, Fredrick Federley, Cornelia Ernst, Peter Eriksson, Roger Helmer, Jean-Luc Schaffhauser, Janusz Korwin-Mikke, Jerzy Buzek, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Tibor Szanyi, Flavio Zanonato, Hans-Olaf Henkel, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Klaus Buchner, Philippe De Backer, Paloma López Bermejo, Bas Eickhout, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Bill Etheridge, Rolandas Paksas, Gianluca Buonanno, Konstantinos Papadakis, Herbert Reul, Theresa Griffin, Ashley Fox, Pavel Telička, João Ferreira, Bronis Ropė, David Coburn, Lampros Fountoulis, András Gyürk, Martina Werner, Nikolay Barekov, Nils Torvalds, Lynn Boylan, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil David Coburn, Indrek Tarand, Pilar del Castillo Vera, Zigmantas Balčytis, Ryszard Czarnecki, Gerben-Jan Gerbrandy, Nikolaos Chountis, Peter Liese, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Paul Rübig, José Blanco López, Notis Marias, José Inácio Faria, Miloslav Ransdorf, Vladimir Urutchev, Carlos Zorrinho, Anneleen Van Bossuyt, Kaja Kallas, Seán Kelly a Miroslav Poche.

PŘEDSEDNICTVÍ: Rainer WIELAND
místopředseda

Vystoupili: Jadwiga Wiśniewska, Andrzej Grzyb, Edouard Martin, Henna Virkkunen, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Maria Grapini, Miriam Dalli, Janusz Lewandowski, Jeppe Kofod, Markus Pieper, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Claude Turmes, Olle Ludvigsson, Ivo Belet a Lefteris Christoforou.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Francisco José Millán Mon, Costas Mavrides, Ivan Jakovčić, Davor Škrlec, Georgios Kyrtsos a Victor Negrescu.

Vystoupil Maroš Šefčovič.

Rozprava skončila.

Vystoupili: Marek Jurek a Maria Grapini k rozdělení řečnické doby a k vedení rozpravy (předsedající připomněl platný postup).


4. Zprostředkování pojištění ***I (rozprava)

Dodatečná zpráva o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o zprostředkování pojištění (přepracované znění) [COM(2012)0360 - C7-0180/2012 - 2012/0175(COD)] - Hospodářský a měnový výbor. Zpravodaj: Werner Langen (A8-0315/2015)

Werner Langen uvedl zprávu.

PŘEDSEDNICTVÍ: Antonio TAJANI
místopředseda

Vystoupil Jonathan Hill (člen Komise).

Vystoupili: Burkhard Balz za skupinu PPE, Catherine Stihler za skupinu S&D, Ashley Fox za skupinu ECR, Miguel Urbán Crespo za skupinu GUE/NGL, Sven Giegold za skupinu Verts/ALE, Steven Woolfe za skupinu EFDD, Edouard Ferrand za skupinu ENF, Othmar Karas, Olle Ludvigsson, Stanisław Ożóg, Markus Ferber, Roberto Gualtieri, Ildikó Gáll-Pelcz a Romana Tomc.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Isabella De Monte, Notis Marias a Nicola Caputo.

Vystoupili: Jonathan Hill a Werner Langen.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 5.5 zápisu ze dne 24.11.2015.

(Denní zasedání bylo přerušeno ve 12:00.)

(Od 12:00 do 12:30 se Parlament sešel u příležitosti předání ceny LUX.)

(Denní zasedání pokračovalo ve 12:30.)

PŘEDSEDNICTVÍ: Antonio TAJANI
místopředseda


5. Hlasování

Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.

Výsledky jmenovitého hlasování uvedené v příloze zápisu jsou k dispozici pouze v elektronické formě a lze je konzultovat na internetových stránkách Europarl.

°
° ° °

Vystoupil João Ferreira s žádostí, aby byl statut poslanců změněn tak, aby bylo možno v případě dlouhodobé nepřítomnosti poslance určit náhradníka.


5.1. Zrušení některých aktů schengenského acquis ***I (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)

Zpráva o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o zrušení některých aktů v prostoru svobody, bezpečnosti a práva [COM(2014)0713 - C8-0277/2014- 2014/0337(COD)] - Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Zpravodaj: Claude Moraes (A8-0250/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 1)

NÁVRH KOMISE, POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY, a NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ

přijat jediným hlasováním (P8_TA(2015)0396)


5.2. Zrušení některých aktů schengenského acquis v oblasti policejní spolupráce a soudní spolupráce v trestních věcech ***I (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)

Zpráva o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o zrušení některých aktů v oblasti policejní spolupráce a soudní spolupráce v trestních věcech [COM(2014)0714 - C8-0279/2014 - 2014/0338(COD)] - Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Zpravodaj: Claude Moraes (A8-0251/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 2)

NÁVRH KOMISE, POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY, a NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ

přijat jediným hlasováním (P8_TA(2015)0397)


5.3. Zrušení některých aktů v oblasti policejní spolupráce a soudní spolupráce v trestních věcech ***I (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)

Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o zrušení některých aktů v oblasti policejní spolupráce a soudní spolupráce v trestních věcech [COM(2014)0715 - C8-0280/2014 - 2014/0339(COD)] - Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Zpravodaj: Claude Moraes (A8-0252/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 3)

NÁVRH KOMISE, POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY, a NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ

přijat jediným hlasováním (P8_TA(2015)0398)


5.4. Přistoupení k Rozšířené komisi Úmluvy na ochranu tuňáka modroploutvého ***I (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)

Doporučení k návrhu rozhodnutí Rady o uzavření jménem Evropské unie Dohody ve formě výměny dopisů mezi Evropskou unií a Komisí na ochranu tuňáka modroploutvého (CCSBT) o členství Unie v Rozšířené komisi Úmluvy na ochranu tuňáka modroploutvého [07134/2015 - C8-0323/2015 - 2015/0036(NLE)] - Výbor pro rybolov. Zpravodaj: Carlos Iturgaiz (A8-0318/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 4)

NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ

přijat jediným hlasováním (P8_TA(2015)0399)

Parlament schválil uzavření dohody.


5.5. Zprostředkování pojištění ***I (hlasování)

Dodatečná zpráva o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o zprostředkování pojištění (přepracované znění) [COM(2012)0360 - C7-0180/2012 - 2012/0175(COD)] - Hospodářský a měnový výbor. Zpravodaj: Werner Langen (A8-0315/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 5)

NÁVRH KOMISE a POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY

schválena v pozměněném znění (P8_TA(2015)0400)

NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ

přijat (P8_TA(2015)0400)


5.6. Snižování nerovností se zvláštním zaměřením na dětskou chudobu (hlasování)

Zpráva o snižování nerovností se zvláštním zaměřením na dětskou chudobu [2014/2237(INI)] - Výbor pro zaměstnanost a sociální věci. Zpravodajka: Inês Cristina Zuber (A8-0310/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 6)

ALTERNATIVNÍ NÁVRH USNESENÍ (předložený skupinou ENF)

zamítnut

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2015)0401)


5.7. Politika soudržnosti a marginalizované komunity (hlasování)

Zpráva o politice soudržnosti a marginalizovaných komunitách [2014/2247(INI)] - Výbor pro regionální rozvoj. Zpravodajka: Terry Reintke (A8-0314/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 7)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2015)0402)


5.8. Úloha EU v rámci OSN (hlasování)

Zpráva o úloze EU v rámci OSN – jak lépe dosáhnout cílů EU v zahraniční politice [2015/2104(INI)] - Výbor pro zahraniční věci. Zpravodaj: Paavo Väyrynen (A8-0308/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 8)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2015)0403)


6. Vysvětlení hlasování

Písemná vysvětlení hlasování:

Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu z tohoto zasedání podle článku 183 jednacího řádu.

Ústní vysvětlení hlasování:

zpráva Werner Langen - A8-0315/2015
Andrejs Mamikins, Daniel Hannan a Jonathan Arnott

zpráva Inês Cristina Zuber - A8-0310/2015
Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Deirdre Clune, Filiz Hyusmenova, Lucy Anderson, Stanislav Polčák, Seán Kelly, Csaba Sógor, Monica Macovei, Daniel Hannan, Diane Dodds a Jonathan Arnott

zpráva Terry Reintke - A8-0314/2015
Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák, Monica Macovei, Daniel Hannan, Diane Dodds, James Carver a Jonathan Arnott

zpráva Paavo Väyrynen - A8-0308/2015
David Campbell Bannerman, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Deirdre Clune, Jill Seymour, Seán Kelly, Daniel Hannan, Diane Dodds, Jonathan Arnott, Diane James a Bill Etheridge.


7. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat

Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na internetových stránkách Europarl, „Plenární zasedání“, „Hlasování“, „Výsledky hlasování“ (Výsledky jmenovitého hlasování). V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.

Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.

Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.


(Denní zasedání, které bylo přerušeno v 13:35, pokračovalo v 15:05.)

PŘEDSEDNICTVÍ: Mairead McGUINNESS
místopředsedkyně

8. Schválení zápisu z předchozího denního zasedání

Theresa Griffin oznámila, že byla přítomna, její jméno však není uvedeno na prezenční listině.

Zápis z předchozího denního zasedání byl schválen.

°
° ° °

Theresa Griffin oznámila, že byla přítomna na denních zasedáních v pondělí 20. října 2014, v pondělí 24. listopadu 2014, ve středu 28. ledna 2015, v pondělí 27. dubna 2015, v pondělí 18. května 2015, v pondělí 6. července 2015 a v pondělí 7. září 2015, její jméno však není uvedeno na prezenčních listinách.


9. Prohlášení předsednictví

Předsedající učinila prohlášení, ve kterém připomněla účast Parlamentu na doprovodných akcích, které se budou konat dne 25. listopadu v rámci Mezinárodního dne proti násilí na ženách. Ocenila rovněž záslužnou činnost laureáta Sacharovovy ceny za rok 2014 Denise Mukwega ve prospěch žen v Kongu.


10. Daňová rozhodnutí a jiná opatření podobná svojí povahou nebo účinkem (rozprava)

Zpráva o daňových rozhodnutích a jiných opatřeních podobných svojí povahou nebo účinkem [2015/2066(INI)] - . Zpravodajové: Elisa Ferreira a Michael Theurer (A8-0317/2015)

Elisa Ferreira a Michael Theurer uvedli zprávu.

Vystoupil Pierre Moscovici (člen Komise).

Vystoupili: Danuta Maria Hübner za skupinu PPE, která rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil João Ferreira, Peter Simon za skupinu S&D, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Matt Carthy, Ashley Fox za skupinu ECR, Sylvie Goulard za skupinu ALDE, Fabio De Masi za skupinu GUE/NGL, Philippe Lamberts za skupinu Verts/ALE, Marco Zanni za skupinu EFDD, Bernard Monot za skupinu ENF, Burkhard Balz, Anneliese Dodds, Bernd Lucke, Philippe De Backer, Marisa Matias, Sven Giegold, Steven Woolfe, Mario Borghezio, Alain Lamassoure, Hugues Bayet, Zdzisław Krasnodębski, Ramon Tremosa i Balcells, Miguel Viegas, Eva Joly, Luděk Niedermayer, Jeppe Kofod, Pirkko Ruohonen-Lerner, Marian Harkin, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Tibor Szanyi, Paloma López Bermejo, Markus Ferber, Sergio Gaetano Cofferati, Peter van Dalen, Nils Torvalds, Othmar Karas, Emmanuel Maurel, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Gianluca Buonanno, Sander Loones a Esther de Lange.

PŘEDSEDNICTVÍ: Ioan Mircea PAŞCU
místopředseda

Vystoupili: Paul Tang, Frank Engel, Pervenche Berès, Ildikó Gáll-Pelcz, Ramón Jáuregui Atondo a Eva Kaili.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Ivana Maletić, Nicola Caputo, Ruža Tomašić, Kostas Chrysogonos, Ernest Maragall, Marco Valli, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Frank Engel, Barbara Kappel, Romana Tomc, Ana Gomes, Notis Marias a Stanislav Polčák.

Vystoupili: Pierre Moscovici, Elisa Ferreira a Michael Theurer.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 9.5 zápisu ze dne 25.11.2015.


11. Rozpočtový proces na rok 2016: společný návrh (rozprava)

Zpráva o společném návrhu souhrnného rozpočtu Evropské unie na rozpočtový rok 2016 schváleném dohodovacím výborem v rámci rozpočtového procesu [14195/2015 - C8-0353/2015 - 2015/2132(BUD)] - Delegace Evropského parlamentu v dohodovacím výboru. Zpravodajové: José Manuel Fernandes a Gérard Deprez (A8-0333/2015)

Jean Arthuis (předseda výboru BUDG), José Manuel Fernandes a Gérard Deprez uvedli zprávu.

Vystoupili: Pierre Gramegna (úřadující předseda Rady) a Kristalina Georgieva (místopředsedkyně Komise).

Vystoupili: Paul Rübig za skupinu PPE, Eider Gardiazabal Rubial za skupinu S&D, Bernd Kölmel za skupinu ECR, Nedzhmi Ali za skupinu ALDE, Younous Omarjee za skupinu GUE/NGL, Ernest Maragall za skupinu Verts/ALE, Jonathan Arnott za skupinu EFDD, Marie-Christine Arnautu za skupinu ENF, Eleftherios Synadinos – nezařazený poslanec, Marian-Jean Marinescu, Jens Geier, Richard Ashworth, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Maria Grapini, Indrek Tarand, Marco Zanni, Monika Hohlmeier, Vladimír Maňka, Zbigniew Kuźmiuk, Jan Olbrycht, Daniele Viotti a Lefteris Christoforou.

PŘEDSEDNICTVÍ: Ildikó GÁLL-PELCZ
místopředsedkyně

Vystoupili: Isabelle Thomas, Siegfried Mureşan, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Bill Etheridge, Janusz Lewandowski, Inese Vaidere a Tomáš Zdechovský.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Ivana Maletić, Victor Negrescu, Ruža Tomašić, Miguel Viegas, Gianluca Buonanno a Zoltán Balczó.

Vystoupil Petri Sarvamaa.

Vystoupili: Kristalina Georgieva, Pierre Gramegna a Jean Arthuis.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 9.4 zápisu ze dne 25.11.2015.


12. Předcházení radikalizaci a náboru evropských občanů do teroristických organizací (rozprava)

Zpráva o předcházení radikalizaci a náboru evropských občanů do teroristických organizací [2015/2063(INI)] - Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Zpravodajka: Rachida Dati (A8-0316/2015)

Rachida Dati uvedla zprávu.

Vystoupil Dimitris Avramopoulos (člen Komise).

Vystoupili: Charles Tannock (navrhovatel výboru AFET), Angel Dzhambazki (navrhovatel výboru CULT), Monika Hohlmeier za skupinu PPE, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Sajjad Karim, Ana Gomes za skupinu S&D, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Kazimierz Michał Ujazdowski, Timothy Kirkhope za skupinu ECR, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil William (The Earl of) Dartmouth, Maite Pagazaurtundúa Ruiz za skupinu ALDE, Barbara Spinelli za skupinu GUE/NGL, Jean Lambert za skupinu Verts/ALE, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Tibor Szanyi, Kristina Winberg za skupinu EFDD, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Gilles Lebreton, Vicky Maeijer za skupinu ENF, Marina Albiol Guzmán, aby protestovala proti výrokům předcházejících řečníků, které označila za xenofobní, Zoltán Balczó – nezařazený poslanec, a Milan Zver.

PŘEDSEDNICTVÍ: Ulrike LUNACEK
místopředsedkyně

Vystoupili: Josef Weidenholzer, Helga Stevens, Cecilia Wikström, Marie-Christine Vergiat, Judith Sargentini, Gerard Batten, Janice Atkinson, Diane Dodds, Lars Adaktusson, Péter Niedermüller, Monica Macovei, Gérard Deprez, Barbara Spinelli, aby protestovala proti komentářům týkajícím se strany Sinn Féin, se kterými vystoupila Diane Dodds, Eva Joly, Ignazio Corrao, Sophie Montel, Georgios Epitideios, Barbara Kudrycka, Tanja Fajon, Beatrix von Storch, Javier Nart, Bodil Valero, Georg Mayer, Bruno Gollnisch, Tomáš Zdechovský, Iliana Iotova, Kazimierz Michał Ujazdowski, Laurenţiu Rebega, Lampros Fountoulis, Barbara Matera, Marju Lauristin, Marek Jurek, Gianluca Buonanno k zadržení rukojmích, které pokračuje v Roubaix, Nicolas Bay, Francesc Gambús, Juan Fernando López Aguilar, Pál Csáky, Ismail Ertug, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Caterina Chinnici a Bogusław Liberadzki.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Michaela Šojdrová, Hilde Vautmans, Nicola Caputo, Notis Marias, Javier Couso Permuy, Bill Etheridge a Gianluca Buonanno.

Vystoupil: Dimitris Avramopoulos.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 9.7 zápisu ze dne 25.11.2015.

Předsedající uvedla, že věří, že zadržení rukojmích v Roubaix si nevyžádá žádné zraněné ani oběti na životech.


13. Rozvoj udržitelného evropského průmyslu základních kovů – Antidumpingová opatření a jejich vliv na ocelářský průmysl EU (rozprava)

Zpráva o rozvoji udržitelného evropského průmyslu základních kovů [2014/2211(INI)] - Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku. Zpravodaj: Edouard Martin (A8-0309/2015)

Prohlášení Komise: Antidumpingová opatření a jejich vliv na ocelářský průmysl EU (2015/2978(RSP))

Edouard Martin uvedl zprávu.

Vystoupila Elżbieta Bieńkowska (členka Komise), která rovněž učinila prohlášení.

Vystoupil Krišjānis Kariņš za skupinu PPE.

PŘEDSEDNICTVÍ: Alexander Graf LAMBSDORFF
místopředseda

Vystoupili: Dan Nica za skupinu S&D, Ashley Fox za skupinu ECR, Angelika Mlinar za skupinu ALDE, Paloma López Bermejo za skupinu GUE/NGL, Claude Turmes za skupinu Verts/ALE, David Borrelli za skupinu EFDD, Barbara Kappel za skupinu ENF, Massimiliano Salini, Kathleen Van Brempt, Evžen Tošenovský, Fredrick Federley, Eleonora Forenza, Reinhard Bütikofer, Bill Etheridge, Jean-Luc Schaffhauser, Antonio Tajani, Jude Kirton-Darling, Emma McClarkin, Rosa D'Amato, Gianluca Buonanno, Francisco José Millán Mon, Patrizia Toia, Vicky Ford, Theodor Dumitru Stolojan, Martina Werner, Jarosław Wałęsa, José Blanco López, Paul Rübig, Adam Gierek, Pilar Ayuso a Claude Rolin.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Stanislav Polčák, Maria Arena, Notis Marias, Izaskun Bilbao Barandica a Tiziana Beghin.

Vystoupili: Elżbieta Bieńkowska a Edouard Martin.

Rozprava skončila.

Hlasování: druhé prosincové dílčí zasedání.


14. Strategický rámec EU pro ochranu zdraví a bezpečnost při práci na období 2014–2020 (rozprava)

Zpráva o strategickém rámci EU pro ochranu zdraví a bezpečnost při práci na období 2014–2020 [2015/2107(INI)] - Výbor pro zaměstnanost a sociální věci. Zpravodaj: Ole Christensen (A8-0312/2015)

Ole Christensen uvedl zprávu.

Vystoupila Marianne Thyssen (členka Komise).

Vystoupili: Biljana Borzan (navrhovatelka výboru FEMM), Georges Bach za skupinu PPE, Jutta Steinruck za skupinu S&D, Anthea McIntyre za skupinu ECR, Renate Weber za skupinu ALDE, Neoklis Sylikiotis za skupinu GUE/NGL, Davor Škrlec za skupinu Verts/ALE, Laura Agea za skupinu EFDD, David Casa, Siôn Simon, Inês Cristina Zuber, Danuta Jazłowiecka, Marita Ulvskog, Jérôme Lavrilleux, Agnes Jongerius, Jeroen Lenaers, Brando Benifei, Sofia Ribeiro a Claude Rolin.

Vystoupili: Marianne Thyssen a Ole Christensen.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 9.8 zápisu ze dne 25.11.2015.


15. Preventivní opatření na snížení rozdílů v důchodech mezi ženami a muži v EU (rozprava)

Prohlášení Komise: Preventivní opatření na snížení rozdílů v důchodech mezi ženami a muži v EU (2015/2971(RSP))

Marianne Thyssen (členka Komise) učinila prohlášení.

Vystoupili: Agnieszka Kozłowska-Rajewicz za skupinu PPE, Jutta Steinruck za skupinu S&D, Marian Harkin za skupinu ALDE, Lynn Boylan za skupinu GUE/NGL a Maria Arena.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Lidia Senra Rodríguez, Danuta Jazłowiecka a Inês Cristina Zuber.

Vystoupila Marianne Thyssen.

Rozprava skončila.


16. Pořad jednání příštího denního zasedání

Pořad jednání na další den byl schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 571.857/OJME).


17. Ukončení denního zasedání

Denní zasedání skončilo ve 23:20.

Klaus Welle

Alexander Graf Lambsdorff

generální tajemník

místopředseda


PREZENČNÍ LISTINA

Přítomen/přítomna:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Kudrycka, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Mosca, Müller, Mureşan, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Omluven/a:

Bearder, Crowley, Engström, Konečná, Kyenge, Michels, Picierno, Trüpel, Winkler Hermann

Právní upozornění