Rodyklė 
Protokolas
PDF 277kWORD 187k
Antradienis, 2015 m. lapkričio 24 d. - StrasbūrasGalutinė teksto versija
1.Posėdžio pradžia
 2.Diskusijos dėl žmogaus teisių, demokratijos ir teisinės valstybės principų pažeidimo atvejų (paskelbiami pateikti pasiūlymai dėl rezoliucijų)
 3.Energetikos sąjungos padėtis (diskusijos)
 4.Draudimo tarpininkavimas***I (diskusijos)
 5.Balsuoti skirtas laikas
  5.1.Tam tikrų Šengeno acquis aktų panaikinimas ***I (Darbo tvarkos taisyklių 150 straipsnis) (balsavimas)
  5.2.Tam tikrų Šengeno acquis aktų, susijusių su policijos bendradarbiavimu ir teisminiu bendradarbiavimu baudžiamosiose bylose, panaikinimas ***I (Darbo tvarkos taisyklių 150 straipsnis) (balsavimas)
  5.3.Tam tikrų aktų, susijusių su policijos bendradarbiavimu ir teisminiu bendradarbiavimu baudžiamosiose bylose, panaikinimas ***I (Darbo tvarkos taisyklių 150 straipsnis) (balsavimas)
  5.4.Įstojimas į Australinių tunų apsaugos konvencijos išplėstinę komisiją ***I (Darbo tvarkos taisyklių 150 straipsnis) (balsavimas)
  5.5.Draudimo tarpininkavimas ***I (balsavimas)
  5.6.Nelygybės mažinimas ypatingą dėmesį skiriant vaikų skurdui (balsavimas)
  5.7.Sanglaudos politika ir marginalizuotos bendruomenės (balsavimas)
  5.8.ES vaidmuo JT (balsavimas)
 6.Paaiškinimai dėl balsavimo
 7.Balsavimo pataisymai ir ketinimai
 8.Ankstesnio posėdžio protokolo tvirtinimas
 9.Pirmininkės pareiškimas
 10.Sprendimai dėl mokesčių ir kitos panašaus pobūdžio ar poveikio priemonės (diskusijos)
 11.2016 metų biudžeto procedūra. Bendras projektas (diskusijos)
 12.ES piliečių radikalėjimo ir verbavimo, kurį vykdo teroristinės organizacijos, prevencija (diskusijos)
 13.Tvarios Europos netauriųjų metalų pramonės plėtra - Antidempingo priemonės ir jų poveikis ES plieno pramonei (diskusijos)
 14.2014–2020 m. ES darbuotojų saugos ir sveikatos strateginė programa (diskusijos)
 15.Prevencinės priemonės, skirtos kovai su vyrų ir moterų pensijų skirtumu ES (diskusijos)
 16.Kito posėdžio darbotvarkė
 17.Posėdžio pabaiga
 DALYVIŲ SĄRAŠAS


PIRMININKAVO: Ramón Luis VALCÁRCEL SISO
Pirmininko pavaduotojas

1. Posėdžio pradžia

Posėdis pradėtas 08.40 val.


2. Diskusijos dėl žmogaus teisių, demokratijos ir teisinės valstybės principų pažeidimo atvejų (paskelbiami pateikti pasiūlymai dėl rezoliucijų)

Pagal Darbo tvarkos taisyklių 135 straipsnį šie nariai ar frakcijos paprašė, kad tokios diskusijos būtų surengtos dėl šių pasiūlymų dėl rezoliucijų:

I.   Afganistanas, ypač žudynės Zabulo provincijoje (2015/2968(RSP))

—   Bodil Valero, Eva Joly, Heidi Hautala, Maria Heubuch, Igor Šoltes, Davor Škrlec ir Jean Lambert, Verts/ALE frakcijos vardu dėl padėties Afganistane, ypač žudynių Zabulo provincijoje (B8-1258/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo ir Rolandas Paksas EFDD frakcijos vardu dėl Afganistano, ypač žudynių Zabulo provincijoje (B8-1261/2015);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Bannerman David Campbell, Monica Macovei, Beatrix von Storch, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Karol Karski, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki ir Valdemar Tomaševski ECR frakcijos vardu dėl Afganistano, ypač žudynių Zabulo provincijoje (B8-1264/2015);

—   Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Elmar Brok, Patricija Šulin, József Nagy, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Milan Zver, Jarosław Wałęsa, Giovanni La Via, Davor Ivo Stier, Jiří Pospíšil, Joachim Zeller, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Ildikó Gáll-Pelcz, Andrey Kovatchev, Tunne Kelam, Michaela Šojdrová, Tadeusz Zwiefka, Jaromír Štětina, Lefteris Christoforou, Jeroen Lenaers, Luděk Niedermayer, Marijana Petir, Dubravka Šuica, Andrej Plenković, Adam Szejnfeld, Ramón Luis Valcárcel Siso, Roberta Metsola ir Therese Comodini Cachia PPE frakcijos vardu dėl Afganistano, ypač žudynių Zabulo provincijoje (B8-1265/2015);

—    Petras Auštrevičius, Marietje Schaake, Dita Charanzová, Izaskun Bilbao Barandica, Filiz Hyusmenova, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ramon Tremosa i Balcells, Juan Carlos Girauta Vidal, Ilhan Kyuchyuk, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Philippe De Backer, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Pavel Telička, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans ir Cecilia Wikström ALDE frakcijos vardu dėl Afganistano, ypač žudynių Zabulo provincijoje (B8-1270/2015);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Caterina Chinnici, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Roberto Gualtieri, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Juan Fernando López Aguilar, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli ir Victor Negrescu S&D frakcijos vardu dėl Afganistano, ypač žudynių Zabulo provincijoje (B8-1272/2015).

II.   Kambodža (2015/2969(RSP))

—   Barbara Lochbihler, Heidi Hautala, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec ir Therese Comodini Cachia, Verts/ALE frakcijos vardu dėl Kambodžos (B8-1263/2015);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Monica Macovei, Beatrix von Storch, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Karol Karski, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Raffaele Fitto ir Valdemar Tomaševski ECR frakcijos vardu dėl Kambodžos (B8-1267/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Zanni ir Rolandas Paksas EFDD frakcijos vardu dėl Kambodžos (B8-1268/2015);

—   Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Elmar Brok, Patricija Šulin, József Nagy, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Milan Zver, Jarosław Wałęsa, Giovanni La Via, Davor Ivo Stier, Jiří Pospíšil, Joachim Zeller, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Ildikó Gáll-Pelcz, Andrey Kovatchev, Tunne Kelam, Tadeusz Zwiefka, Csaba Sógor, Lefteris Christoforou, Luděk Niedermayer, Marijana Petir, Dubravka Šuica, Andrej Plenković, Adam Szejnfeld, Tomáš Zdechovský, Roberta Metsola ir Therese Comodini Cachia PPE frakcijos vardu dėl Kambodžos (B8-1271/2015);

—   Cecilia Wikström, Filiz Hyusmenova, Izaskun Bilbao Barandica, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ramon Tremosa i Balcells, Juan Carlos Girauta Vidal, Marietje Schaake, Ilhan Kyuchyuk, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Philippe De Backer, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen ir Hilde Vautmans ALDE frakcijos vardu dėl padėties Kambodžoje (B8-1273/2015);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Caterina Chinnici, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Roberto Gualtieri, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Juan Fernando López Aguilar, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli ir Victor Negrescu S&D frakcijos vardu dėl politinės situacijos Kambodžoje (B8-1274/2015);

—   Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Helmut Scholz, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Younous Omarjee, Eleonora Forenza, Sofia Sakorafa, Lidia Senra Rodríguez, Marisa Matias, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Tania González Peñas, Barbara Spinelli, Ángela Vallina ir Paloma López Bermejo GUE/NGL frakcijos vardu dėl Kambodžos (B8-1277/2015).

III.   Žodžio laisvė Bangladeše (2015/2970(RSP))

—    Jean Lambert, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec ir Heidi Hautala Verts/ALE frakcijos vardu dėl žodžio laisvės Bangladeše (B8-01257/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Valli ir Rolandas Paksas EFDD frakcijos vardu dėl žodžio laisvės Bangladeše (B8-01259/2015);

—    Mark Demesmaeker, Charles Tannock, Monica Macovei, Beatrix von Storch, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Karol Karski, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki ir Valdemar Tomaševski ECR frakcijos vardu dėl žodžio laisvės Bangladeše (B8-01260/2015);

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Patricija Šulin, József Nagy, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Milan Zver, Giovanni La Via, Davor Ivo Stier, Jiří Pospíšil, Joachim Zeller, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Ildikó Gáll-Pelcz, Andrey Kovatchev, Tunne Kelam, Tadeusz Zwiefka, Jaromír Štětina, Csaba Sógor, Lefteris Christoforou, Luděk Niedermayer, Marijana Petir, Dubravka Šuica, Andrej Plenković, Adam Szejnfeld, Tomáš Zdechovský, Jeroen Lenaers, Roberta Metsola ir Therese Comodini Cachia PPE frakcijos vardu dėl žodžio laisvės Bangladeše (B8-01262/2015);

—   Marietje Schaake, Juan Carlos Girauta Vidal, Dita Charanzová, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Ilhan Kyuchyuk, Petras Auštrevičius, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Philippe De Backer, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström, Filiz Hyusmenova ir Kaja Kallas ALDE frakcijos vardu dėl žodžio laisvės Bangladeše (B8-01266/2015);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Caterina Chinnici, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Roberto Gualtieri, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Juan Fernando López Aguilar, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli ir Victor Negrescu S&D frakcijos vardu dėl žodžio laisvės Bangladeše (B8-01269/2015);

—   Lola Sánchez Caldentey, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Helmut Scholz, Stefan Eck, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Younous Omarjee, Eleonora Forenza, Sofia Sakorafa, Marisa Matias, Tania González Peñas, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos ir Barbara Spinelli GUE/NGL frakcijos vardu dėl žodžio laisvės Bangladeše (B8-01275/2015).

Kalbėjimo laikas bus paskirstytas pagal Darbo tvarkos taisyklių 162 straipsnį.


3. Energetikos sąjungos padėtis (diskusijos)

Komisijos pareiškimas: Energetikos sąjungos padėtis (2015/2737(RSP))

Maroš Šefčovič (Komisijos pirmininko pavaduotojas) padarė pareiškimą.

Kalbėjo: Krišjānis Kariņš PPE frakcijos vardu, Dan Nica S&D frakcijos vardu, Evžen Tošenovský ECR frakcijos vardu, Morten Helveg Petersen ALDE frakcijos vardu, Neoklis Sylikiotis GUE/NGL frakcijos vardu, Claude Turmes Verts/ALE frakcijos vardu, Dario Tamburrano EFDD frakcijos vardu, Barbara Kappel ENF frakcijos vardu (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Hans-Olaf Henkel), nepriklausomas Parlamento narys Zoltán Balczó, Françoise Grossetête, Matthias Groote, Ian Duncan, Fredrick Federley, Cornelia Ernst, Peter Eriksson, Roger Helmer, Jean-Luc Schaffhauser, Janusz Korwin-Mikke, Jerzy Buzek (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Tibor Szanyi), Flavio Zanonato, Hans-Olaf Henkel (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Klaus Buchner), Philippe De Backer, Paloma López Bermejo, Bas Eickhout (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Bill Etheridge), Rolandas Paksas, Gianluca Buonanno, Konstantinos Papadakis, Herbert Reul, Theresa Griffin, Ashley Fox, Pavel Telička, João Ferreira, Bronis Ropė, David Coburn, Lampros Fountoulis, András Gyürk, Martina Werner, Nikolay Barekov, Nils Torvalds, Lynn Boylan (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė David Coburn), Indrek Tarand, Pilar del Castillo Vera, Zigmantas Balčytis, Ryszard Czarnecki, Gerben-Jan Gerbrandy, Nikolaos Chountis, Peter Liese (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Paul Rübig), José Blanco López, Notis Marias, José Inácio Faria, Miloslav Ransdorf, Vladimir Urutchev, Carlos Zorrinho, Anneleen Van Bossuyt, Kaja Kallas, Seán Kelly ir Miroslav Poche.

PIRMININKAVO: Rainer WIELAND
Pirmininko pavaduotojas

Kalbėjo: Jadwiga Wiśniewska, Andrzej Grzyb, Edouard Martin, Henna Virkkunen (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Maria Grapini), Miriam Dalli, Janusz Lewandowski, Jeppe Kofod, Markus Pieper (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Claude Turmes), Olle Ludvigsson, Ivo Belet ir Lefteris Christoforou.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Francisco José Millán Mon, Costas Mavrides, Ivan Jakovčić, Davor Škrlec, Georgios Kyrtsos ir Victor Negrescu.

Kalbėjo Maroš Šefčovič.

Diskusijos baigtos.

Kalbėjo: Marek Jurek ir Maria Grapini dėl kalbėjimo laiko skyrimo ir dėl diskusijų eigos (Pirmininkas priminė glaiojančią tvarką).


4. Draudimo tarpininkavimas***I (diskusijos)

Pranešimas dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl draudimo tarpininkavimo (nauja redakcija) [COM(2012)0360 - C7-0180/2012 - 2012/0175(COD)] - Ekonomikos ir pinigų politikos komitetas. Pranešėjas: Werner Langen (A8-0315/2015)

Werner Langen pristatė savo pranešimą.

PIRMININKAVO: Antonio TAJANI
Pirmininko pavaduotojas

Kalbėjo Jonathan Hill (Komisijos narys).

Kalbėjo: Burkhard Balz PPE frakcijos vardu, Catherine Stihler S&D frakcijos vardu, Ashley Fox ECR frakcijos vardu, Miguel Urbán Crespo GUE/NGL frakcijos vardu, Sven Giegold Verts/ALE frakcijos vardu, Steven Woolfe EFDD frakcijos vardu, Edouard Ferrand ENF frakcijos vardu, Othmar Karas, Olle Ludvigsson, Stanisław Ożóg, Markus Ferber, Roberto Gualtieri, Ildikó Gáll-Pelcz ir Romana Tomc.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Isabella De Monte, Notis Marias ir Nicola Caputo.

Kalbėjo: Jonathan Hill ir Werner Langen.

Diskusijos baigtos.

Balsavimas: 5.5 punktas.

(Posėdis nutrauktas 12 val.)

(12.00–12.30 val. Parlamentas susirenka LUX kino apdovanojimo įteikimo proga)

(Posėdis atnaujintas 12.30 val.)

PIRMININKAVO: Antonio TAJANI
Pirmininko pavaduotojas


5. Balsuoti skirtas laikas

Išsamūs balsavimo rezultatai (pakeitimai, atskiri balsavimai, balsavimai dalimis ir kt.) pateikiami protokolo priede „Balsavimo rezultatai“.

Protokolo priede pateikiami vardinio balsavimo rezultatai prieinami tik elektronine forma ir su jais susipažinti galima interneto svetainėje Europarl.

°
° ° °

Kalbėjo João Ferreira, jis paprašė, kad būtų iš dalies pakeistas Europos Parlamento narių statutas, numatant pakaitinę narystę EP nario ilgalaikio nebuvimo darbe atveju.


5.1. Tam tikrų Šengeno acquis aktų panaikinimas ***I (Darbo tvarkos taisyklių 150 straipsnis) (balsavimas)

Pranešimas dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo, kuriuo panaikinami tam tikri laisvės, saugumo ir teisingumo erdvės teisės aktai [COM(2014)0713 - C8-0277/2014- 2014/0337(COD)] - Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas. Pranešėjas: Claude Moraes (A8-0250/2015)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 1)

KOMISIJOS PASIŪLYMAS, PAKEITIMAI ir TEISĖKŪROS REZOLIUCIJOS PROJEKTAS

Priimta vienu balsavimu (P8_TA(2015)0396)


5.2. Tam tikrų Šengeno acquis aktų, susijusių su policijos bendradarbiavimu ir teisminiu bendradarbiavimu baudžiamosiose bylose, panaikinimas ***I (Darbo tvarkos taisyklių 150 straipsnis) (balsavimas)

Pranešimas dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo, kuriuo panaikinami tam tikri teisės aktai, susiję su policijos bendradarbiavimu ir teisminiu bendradarbiavimu baudžiamosiose bylose [COM(2014)0714 - C8-0279/2014 - 2014/0338(COD)] - Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas. Pranešėjas: Claude Moraes (A8-0251/2015)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 2)

KOMISIJOS PASIŪLYMAS, PAKEITIMAI ir TEISĖKŪROS REZOLIUCIJOS PROJEKTAS

Priimta vienu balsavimu (P8_TA(2015)0397)


5.3. Tam tikrų aktų, susijusių su policijos bendradarbiavimu ir teisminiu bendradarbiavimu baudžiamosiose bylose, panaikinimas ***I (Darbo tvarkos taisyklių 150 straipsnis) (balsavimas)

Pranešimas dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo panaikinami tam tikri teisės aktai, susiję su policijos bendradarbiavimu ir teisminiu bendradarbiavimu baudžiamosiose bylose [COM(2014)0715 - C8-0280/2014 - 2014/0339(COD)] - Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas. Pranešėjas: Claude Moraes (A8-0252/2015)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 3)

KOMISIJOS PASIŪLYMAS, PAKEITIMAI ir TEISĖKŪROS REZOLIUCIJOS PROJEKTAS

Priimta vienu balsavimu (P8_TA(2015)0398)


5.4. Įstojimas į Australinių tunų apsaugos konvencijos išplėstinę komisiją ***I (Darbo tvarkos taisyklių 150 straipsnis) (balsavimas)

Rekomendacija dėl Tarybos sprendimo dėl Europos Sąjungos ir Australinių tunų apsaugos komisijos (CCSBT) susitarimo pasikeičiant laiškais dėl Sąjungos narystės Australinių tunų apsaugos konvencijos išplėstinėje komisijoje pasirašymo Europos Sąjungos vardu projekto [07134/2015 - C8-0323/2015 - 2015/0036(NLE)] - Žuvininkystės komitetas. Pranešėjas: Carlos Iturgaiz (A8-0318/2015)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 4)

TEISĖKŪROS REZOLIUCIJOS PROJEKTAS

Priimta vienu balsavimu (P8_TA(2015)0399)

Parlamentas pritarė susitarimo sudarymui.


5.5. Draudimo tarpininkavimas ***I (balsavimas)

Pranešimas dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl draudimo tarpininkavimo (nauja redakcija) [COM(2012)0360 - C7-0180/2012 - 2012/0175(COD)] - Ekonomikos ir pinigų politikos komitetas. Pranešėjas: Werner Langen (A8-0315/2015)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 5)

KOMISIJOS PASIŪLYMAS ir PAKEITIMAI

Patvirtinta su pakeitimais (P8_TA(2015)0400)

TEISĖKŪROS REZOLIUCIJOS PROJEKTAS

Patvirtinta (P8_TA(2015)0400)


5.6. Nelygybės mažinimas ypatingą dėmesį skiriant vaikų skurdui (balsavimas)

Pranešimas dėl nelygybės mažinimo ypatingą dėmesį skiriant vaikų skurdui [2014/2237(INI)] - Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas. Pranešėja: Inês Cristina Zuber (A8-0310/2015)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 6)

ALTERNATYVUS PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS (pateikė Tautų ir laisvės Europos frakcija ENF)

Atmesta

PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS

Priimta (P8_TA(2015)0401)


5.7. Sanglaudos politika ir marginalizuotos bendruomenės (balsavimas)

Pranešimas dėl sanglaudos politikos ir marginalizuotų bendruomenių [2014/2247(INI)] - Regioninės plėtros komitetas. Pranešėja: Terry Reintke (A8-0314/2015)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 7)

PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS

Priimta (P8_TA(2015)0402)


5.8. ES vaidmuo JT (balsavimas)

Pranešimas "ES vaidmuo JT: kaip geriau pasiekti ES užsienio politikos tikslus" [2015/2104(INI)] - Užsienio reikalų komitetas. Pranešėjas: Paavo Väyrynen (A8-0308/2015)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 8)

PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS

Priimta (P8_TA(2015)0403)


6. Paaiškinimai dėl balsavimo

Rašytiniai paaiškinimai dėl balsavimo:

Pagal Darbo tvarkos taisyklių 183 straipsnį raštu pateikti paaiškinimai dėl balsavimo įrašyti į šio posėdžio stenogramą.

Žodiniai paaiškinimai dėl balsavimo:

Pranešimas: Werner Langen - A8-0315/2015
Andrejs Mamikins, Daniel Hannan ir Jonathan Arnott

Pranešimas: Inês Cristina Zuber - A8-0310/2015
Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Deirdre Clune, Filiz Hyusmenova, Lucy Anderson, Stanislav Polčák, Seán Kelly, Csaba Sógor, Monica Macovei, Daniel Hannan, Diane Dodds ir Jonathan Arnott

Pranešimas: Terry Reintke - A8-0314/2015
Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák, Monica Macovei, Daniel Hannan, Diane Dodds, James Carver ir Jonathan Arnott

Pranešimas: Paavo Väyrynen - A8-0308/2015
David Campbell Bannerman, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Deirdre Clune, Jill Seymour, Seán Kelly, Daniel Hannan, Diane Dodds, Jonathan Arnott, Diane James ir Bill Etheridge.


7. Balsavimo pataisymai ir ketinimai

Balsavimo pataisymai ir ketinimai pateikiami interneto svetainės Europarl tinklalapio Plenarinis posėdis skilties Balsavimai dalyje Balsavimo rezultatai (Vardinio balsavimo rezultatai) ir priede „Vardinio balsavimo rezultatai“ (spausdintas variantas).

Dvi savaites nuo balsavimo dienos balsavimo pataisymų elektroninis variantas interneto svetainėje Europarl bus nuolat atnaujinamas.

Vėliau balsavimo pataisymų ir ketinimų sąrašas nebus keičiamas, kadangi jis bus verčiamas ir skelbiamas Oficialiajame leidinyje.


(Posėdis sustabdytas 13.35 val. ir atnaujintas 15.05 val.)

PIRMININKAVO: Mairead McGUINNESS
Pirmininko pavaduotoja

8. Ankstesnio posėdžio protokolo tvirtinimas

Theresa Griffin pranešė, kad ji dalyvavo, bet jos pavardė neįrašyta į dalyvių sąrašą.

Ankstesnio posėdžio protokolas patvirtintas.

°
° ° °

Theresa Griffin teigia, kad ji dalyvavo 2014 m. spalio 20 d., pirmadienio, 2014 m. lapkričio 24 d., pirmadienio, 2015 m. sausio 28 d., trečiadienio, 2015 m. balandžio 27 d., pirmadienio, 2015 m. gegužės 18 d., pirmadienio, 2015 m. liepos 6 d. ir pirmadienio, 2015 m. rugsėjo 7 d., pirmadienio, posėdžiuose, bet jos pavardė neįrašyta į dalyvių sąrašą.


9. Pirmininkės pareiškimas

Pirmininkė padarė pareiškimą, norėdama priminti apie tai, kad Parlamentas dalyvauja lapkričio 25 d. numatytuose renginiuose Tarptautinės smurto prieš moteris panaikinimo dienos proga. Ji taip pat paminėjo 2014 m. A. Sacharovo premijos laureato Deniso Mukwege veiklą Kongo moterų labui.


10. Sprendimai dėl mokesčių ir kitos panašaus pobūdžio ar poveikio priemonės (diskusijos)

Pranešimas dėl sprendimų dėl mokesčių ir kitų panašaus pobūdžio ar poveikio priemonių [2015/2066(INI)] - . Pranešėjai: Elisa Ferreira ir Michael Theurer (A8-0317/2015)

Elisa Ferreira ir Michael Theurer pristatė pranešimą.

Kalbėjo Pierre Moscovici (Komisijos narys).

Kalbėjo: Danuta Maria Hübner PPE frakcijos vardu (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė João Ferreira), Peter Simon S&D frakcijos vardu (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Matt Carthy), Ashley Fox ECR frakcijos vardu, Sylvie Goulard ALDE frakcijos vardu, Fabio De Masi GUE/NGL frakcijos vardu, Philippe Lamberts Verts/ALE frakcijos vardu, Marco Zanni EFDD frakcijos vardu, Bernard Monot ENF frakcijos vardu, Burkhard Balz, Anneliese Dodds, Bernd Lucke, Philippe De Backer, Marisa Matias, Sven Giegold, Steven Woolfe, Mario Borghezio, Alain Lamassoure, Hugues Bayet, Zdzisław Krasnodębski, Ramon Tremosa i Balcells, Miguel Viegas, Eva Joly, Luděk Niedermayer, Jeppe Kofod, Pirkko Ruohonen-Lerner, Marian Harkin (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Tibor Szanyi), Paloma López Bermejo, Markus Ferber, Sergio Gaetano Cofferati, Peter van Dalen, Nils Torvalds, Othmar Karas, Emmanuel Maurel (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Gianluca Buonanno), Sander Loones ir Esther de Lange.

PIRMININKAVO: Ioan Mircea PAŞCU
Pirmininko pavaduotojas

Kalbėjo: Paul Tang, Frank Engel, Pervenche Berès, Ildikó Gáll-Pelcz, Ramón Jáuregui Atondo ir Eva Kaili.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Ivana Maletić, Nicola Caputo, Ruža Tomašić, Kostas Chrysogonos, Ernest Maragall, Marco Valli (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Frank Engel), Barbara Kappel, Romana Tomc, Ana Gomes, Notis Marias ir Stanislav Polčák.

Kalbėjo: Pierre Moscovici, Elisa Ferreira ir Michael Theurer.

Diskusijos baigtos.

Balsavimas: 9.5 punktas.


11. 2016 metų biudžeto procedūra. Bendras projektas (diskusijos)

Pranešimas dėl Europos Sąjungos 2016 finansinių metų bendrojo biudžeto bendro projekto, kurį Taikinimo komitetas patvirtino vykdant biudžeto procedūrą [14195/2015 - C8-0353/2015 - 2015/2132(BUD)] - Europos Parlamento delegacija Taikinimo komitete. Pranešėjai: José Manuel Fernandes ir Gérard Deprez (A8-0333/2015)

Jean Arthuis (BUDG komiteto pirmininkas), José Manuel Fernandes ir Gérard Deprez pristatė pranešimą.

Kalbėjo: Pierre Gramegna (einantis Tarybos pirmininko pareigas) ir Kristalina Georgieva (Komisijos pirmininko pavaduotoja).

Kalbėjo: Paul Rübig PPE frakcijos vardu, Eider Gardiazabal Rubial S&D frakcijos vardu, Bernd Kölmel ECR frakcijos vardu, Nedzhmi Ali ALDE frakcijos vardu, Younous Omarjee GUE/NGL frakcijos vardu, Ernest Maragall Verts/ALE frakcijos vardu, Jonathan Arnott EFDD frakcijos vardu, Marie-Christine Arnautu ENF frakcijos vardu, nepriklausomas Parlamento narys Eleftherios Synadinos, Marian-Jean Marinescu, Jens Geier, Richard Ashworth (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Maria Grapini), Indrek Tarand, Marco Zanni, Monika Hohlmeier, Vladimír Maňka, Zbigniew Kuźmiuk, Jan Olbrycht, Daniele Viotti ir Lefteris Christoforou.

PIRMININKAVO: Ildikó GÁLL-PELCZ
Pirmininko pavaduotoja

Kalbėjo: Isabelle Thomas, Siegfried Mureşan (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Bill Etheridge), Janusz Lewandowski, Inese Vaidere ir Tomáš Zdechovský.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Ivana Maletić, Victor Negrescu, Ruža Tomašić, Miguel Viegas, Gianluca Buonanno ir Zoltán Balczó.

Kalbėjo Petri Sarvamaa.

Kalbėjo: Kristalina Georgieva, Pierre Gramegna ir Jean Arthuis.

Diskusijos baigtos.

Balsavimas: 9.4 punktas.


12. ES piliečių radikalėjimo ir verbavimo, kurį vykdo teroristinės organizacijos, prevencija (diskusijos)

Pranešimas dėl ES piliečių radikalėjimo ir verbavimo, kurį vykdo teroristinės organizacijos, prevencijos [2015/2063(INI)] - Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas. Pranešėja: Rachida Dati (A8-0316/2015)

Rachida Dati pristatė savo pranešimą.

Kalbėjo Dimitris Avramopoulos (Komisijos narys).

Kalbėjo: Charles Tannock (AFET komiteto nuomonės referentas), Angel Dzhambazki (CULT komiteto nuomonės referentas), Monika Hohlmeier PPE frakcijos vardu (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Sajjad Karim), Ana Gomes S&D frakcijos vardu (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Kazimierz Michał Ujazdowski), Timothy Kirkhope ECR frakcijos vardu (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė William (The Earl of) Dartmouth), Maite Pagazaurtundúa Ruiz ALDE frakcijos vardu, Barbara Spinelli GUE/NGL frakcijos vardu, Jean Lambert Verts/ALE frakcijos vardu (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Tibor Szanyi), Kristina Winberg EFDD frakcijos vardu (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Gilles Lebreton), Vicky Maeijer ENF frakcijos vardu, Marina Albiol Guzmán pasmerkė prieš tai pasisakiusių narių pastabas, kurios, jos nuomone, yra ksenofobinės, nepriklausomas Parlamento narys Zoltán Balczó ir Milan Zver.

PIRMININKAVO: Ulrike LUNACEK
Pirmininko pavaduotoja

Kalbėjo: Josef Weidenholzer, Helga Stevens, Cecilia Wikström, Marie-Christine Vergiat, Judith Sargentini, Gerard Batten, Janice Atkinson, Diane Dodds, Lars Adaktusson, Péter Niedermüller, Monica Macovei, Gérard Deprez, Barbara Spinelli pasisakė prieš Diane Dodds pastabas, susijusias su partija Sinn Féin, Eva Joly, Ignazio Corrao, Sophie Montel, Georgios Epitideios, Barbara Kudrycka, Tanja Fajon, Beatrix von Storch, Javier Nart, Bodil Valero, Georg Mayer, Bruno Gollnisch, Tomáš Zdechovský, Iliana Iotova, Kazimierz Michał Ujazdowski, Laurenţiu Rebega, Lampros Fountoulis, Barbara Matera, Marju Lauristin, Marek Jurek, Gianluca Buonanno dėl šiuo metu vykstančio įkaitų pagrobimo Rubė (pranc. Roubaix), Nicolas Bay, Francesc Gambús, Juan Fernando López Aguilar, Pál Csáky, Ismail Ertug, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Caterina Chinnici ir Bogusław Liberadzki.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Michaela Šojdrová, Hilde Vautmans, Nicola Caputo, Notis Marias, Javier Couso Permuy, Bill Etheridge, ir Gianluca Buonanno.

Kalbėjo: Dimitris Avramopoulos.

Diskusijos baigtos.

Balsavimas: 9.7 punktas.

Pirmininkė išreiškė viltį, kad situacija su įkaitais Rubė (pranc.Roubaix) bus išspręsta be žuvusiųjų ir sužeistųjų.


13. Tvarios Europos netauriųjų metalų pramonės plėtra - Antidempingo priemonės ir jų poveikis ES plieno pramonei (diskusijos)

Pranešimas dėl tvarios Europos netauriųjų metalų pramonės plėtros [2014/2211(INI)] - Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetas. Pranešėjas: Edouard Martin (A8-0309/2015)

Komisijos pareiškimas: Antidempingo priemonės ir jų poveikis ES plieno pramonei (2015/2978(RSP))

Edouard Martin pristatė savo pranešimą.

Kalbėjo Elżbieta Bieńkowska (Komisijos narė), ji taip pat padarė pareiškimą.

Kalbėjo Krišjānis Kariņš PPE frakcijos vardu.

PIRMININKAVO: Alexander Graf LAMBSDORFF
Pirmininko pavaduotojas

Kalbėjo: Dan Nica S&D frakcijos vardu, Ashley Fox ECR frakcijos vardu, Angelika Mlinar ALDE frakcijos vardu, Paloma López Bermejo GUE/NGL frakcijos vardu, Claude Turmes Verts/ALE frakcijos vardu, David Borrelli EFDD frakcijos vardu, Barbara Kappel ENF frakcijos vardu, Massimiliano Salini, Kathleen Van Brempt, Evžen Tošenovský, Fredrick Federley, Eleonora Forenza, Reinhard Bütikofer, Bill Etheridge, Jean-Luc Schaffhauser, Antonio Tajani, Jude Kirton-Darling, Emma McClarkin, Rosa D'Amato, Gianluca Buonanno, Francisco José Millán Mon, Patrizia Toia, Vicky Ford, Theodor Dumitru Stolojan, Martina Werner, Jarosław Wałęsa, José Blanco López, Paul Rübig, Adam Gierek, Pilar Ayuso ir Claude Rolin.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Stanislav Polčák, Maria Arena, Notis Marias, Izaskun Bilbao Barandica ir Tiziana Beghin.

Kalbėjo: Elżbieta Bieńkowska ir Edouard Martin.

Diskusijos baigtos.

Balsavimas: gruodžio mėn. II sesija.


14. 2014–2020 m. ES darbuotojų saugos ir sveikatos strateginė programa (diskusijos)

Pranešimas dėl 2014–2020 m. ES darbuotojų saugos ir sveikatos strateginės programos [2015/2107(INI)] - Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas. Pranešėjas: Ole Christensen (A8-0312/2015)

Ole Christensen pristatė savo pranešimą.

Kalbėjo Marianne Thyssen (Komisijos narė).

Kalbėjo: Biljana Borzan (FEMM komiteto nuomonės referentė), Georges Bach PPE frakcijos vardu, Jutta Steinruck S&D frakcijos vardu, Anthea McIntyre ECR frakcijos vardu, Renate Weber ALDE frakcijos vardu, Neoklis Sylikiotis GUE/NGL frakcijos vardu, Davor Škrlec Verts/ALE frakcijos vardu, Laura Agea EFDD frakcijos vardu, David Casa, Siôn Simon, Inês Cristina Zuber, Danuta Jazłowiecka, Marita Ulvskog, Jérôme Lavrilleux, Agnes Jongerius, Jeroen Lenaers, Brando Benifei, Sofia Ribeiro ir Claude Rolin.

Kalbėjo: Marianne Thyssen ir Ole Christensen.

Diskusijos baigtos.

Balsavimas: 9.8 punktas.


15. Prevencinės priemonės, skirtos kovai su vyrų ir moterų pensijų skirtumu ES (diskusijos)

Komisijos pareiškimas: Prevencinės priemonės, skirtos kovai su vyrų ir moterų pensijų skirtumu ES (2015/2971(RSP))

Marianne Thyssen (Komisijos narė) padarė pareiškimą.

Kalbėjo: Agnieszka Kozłowska-Rajewicz PPE frakcijos vardu, Jutta Steinruck S&D frakcijos vardu, Marian Harkin ALDE frakcijos vardu, Lynn Boylan GUE/NGL frakcijos vardu ir Maria Arena.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Lidia Senra Rodríguez, Danuta Jazłowiecka ir Inês Cristina Zuber.

Kalbėjo Marianne Thyssen.

Diskusijos baigtos.


16. Kito posėdžio darbotvarkė

Kitos dienos darbotvarkė patvirtinta (dokumentas „Darbotvarkė“, PE 571.857/OJME).


17. Posėdžio pabaiga

Posėdis baigtas 23.20 val.

Klaus Welle

Alexander Graf Lambsdorff

Generalinis sekretorius

Pirmininko pavaduotojas


DALYVIŲ SĄRAŠAS

Dalyvavo:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Kudrycka, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Mosca, Müller, Mureşan, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Leista nedalyvauti:

Bearder, Crowley, Engström, Konečná, Kyenge, Michels, Picierno, Trüpel, Winkler Hermann

Teisinis pranešimas