Indiċi 
Minuti
PDF 283kWORD 189k
It-Tlieta, 24 ta' Novembru 2015 - StrasburguVerżjoni finali
1.Ftuħ tas-seduta
 2.Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem u tal-prinċipji tad-demokrazija u tal-istat tad-dritt (tħabbir tal-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
 3.Stat tal-Unjoni tal-Enerġija (dibattitu)
 4.Medjazzjoni fl-assigurazzjoni***I (dibattitu)
 5.Ħin tal-votazzjonijiet
  5.1.It-tħassir ta' ċerti atti mill-acquis ta' Schengen ***I (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
  5.2.It-tħassir ta' ċerti atti mill-acquis ta' Schengen fil-qasam tal-kooperazzjoni tal-pulizija u l-kooperazzjoni ġudizzjarja f'materji kriminali ***I (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
  5.3.It-tħassir ta' ċerti atti fil-qasam tal-kooperazzjoni tal-pulizija u l-kooperazzjoni ġudizzjarja f'materji kriminali ***I (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
  5.4.Adeżjoni għall-Kummissjoni Estiża tal-Konvenzjoni għall-Konservazzjoni tat-Tonn tan-Nofsinhar ***I (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
  5.5.Medjazzjoni fl-assigurazzjoni ***I (votazzjoni)
  5.6.It-tnaqqis tal-inugwaljanzi b'enfasi speċjali fuq il-faqar fost it-tfal (votazzjoni)
  5.7.Il-politika ta' koeżjoni u l-komunitajiet emarġinati (votazzjoni)
  5.8.Ir-rwol tal-UE fin-NU - kif jistgħu jintlaħqu aħjar l-objettivi tal-UE fil-qasam tal-politika barranija (votazzjoni)
 6.Spjegazzjonijiet tal-vot
 7.Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
 8.Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti
 9.Dikjarazzjoni tal-Presidenza
 10.Deċiżjonijiet fil-qasam tat-taxxa u miżuri oħra ta' natura jew effett simili (dibattitu)
 11.Proċedura baġitarja 2016: test konġunt (dibattitu)
 12.Il-prevenzjoni tar-radikalizzazzjoni u tar-reklutaġġ ta' ċittadini Ewropej minn organizzazzjonijiet terroristiċi (dibattitu)
 13.L-iżvilupp ta' industrija Ewropea sostenibbli tal-metalli komuni - Miżuri anti-dumping u l-effett tagħhom fuq l-industrija tal-azzar tal-UE (dibattitu)
 14.Qafas strateġiku tal-UE dwar is-saħħa u s-sigurtà fuq il-post tax-xogħol 2014-2020 (dibattitu)
 15.Miżuri preventivi biex tiġi ttrattata d-diskrepanza fil-pensjonijiet bejn is-sessi fl-UE (dibattitu)
 16.L-aġenda tas-seduta li jmiss
 17.Għeluq tas-seduta
 REĠISTRU TAL-ATTENDENZA


PRESIDENZA: Ramón Luis VALCÁRCEL SISO
Viċi President

1. Ftuħ tas-seduta

Ħin tal-ftuħ tas-seduta: 08.40.


2. Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem u tal-prinċipji tad-demokrazija u tal-istat tad-dritt (tħabbir tal-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)

Il-Membri jew il-gruppi politiċi li ġejjin talbu li jiġi organizzat dibattitu ta' dan it-tip, skont l-Artikolu 135 tar-Regoli ta' Proċedura, dwar il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni li ġejjin:

I.   L-Afganistan - b'mod partikolari l-qtil fil-provinċja ta' Zabul (2015/2968(RSP))

—   Bodil Valero, Eva Joly, Heidi Hautala, Maria Heubuch, Igor Šoltes, Davor Škrlec, u Jean Lambert, f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar is-sitwazzjoni fl-Afganistan, b'mod partikolari l-qtil fil-provinċja ta' Zabul (B8-1258/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo u Rolandas Paksas f'isem il-Grupp EFDD, dwar l-Afganistan, b'mod partikolari l-qtil fil-provinċja ta' Zabul (B8-1261/2015);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Bannerman David Campbell, Monica Macovei, Beatrix von Storch, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Karol Karski, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki u Valdemar Tomaševski f'isem il-Grupp ECR, dwar l-Afganistan, b'mod partikolari l-qtil fil-provinċja ta' Zabul (B8-1264/2015);

—   Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Elmar Brok, Patricija Šulin, József Nagy, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Milan Zver, Jarosław Wałęsa, Giovanni La Via, Davor Ivo Stier, Jiří Pospíšil, Joachim Zeller, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Ildikó Gáll-Pelcz, Andrey Kovatchev, Tunne Kelam, Michaela Šojdrová, Tadeusz Zwiefka, Jaromír Štětina,Lefteris Christoforou, Jeroen Lenaers, Luděk Niedermayer, Marijana Petir, Dubravka Šuica, Andrej Plenković, Adam Szejnfeld, Ramón Luis Valcárcel Siso, Roberta Metsola u Therese Comodini Cachia f'isem il-Grupp PPE, dwar l-Afganistan, b'mod partikolari l-qtil fil-provinċja ta' Zabul (B8-1265/2015);

—    Petras Auštrevičius, Marietje Schaake, Dita Charanzová, Izaskun Bilbao Barandica, Filiz Hyusmenova, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ramon Tremosa i Balcells, Juan Carlos Girauta Vidal, Ilhan Kyuchyuk, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Philippe De Backer, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Pavel Telička, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans u Cecilia Wikström f'isem il-Grupp ALDE, dwar l-Afganistan, b'mod partikolari l-qtil fil-provinċja ta' Zabul (B8-1270/2015);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Caterina Chinnici, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Roberto Gualtieri, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Juan Fernando López Aguilar, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli u Victor Negrescu f'isem il-Grupp S&D, dwar l-Afganistan, b'mod partikolari l-qtil fil-provinċja ta' Zabul (B8-1272/2015).

II.   Il-Kambodja (2015/2969(RSP))

—   Barbara Lochbihler, Heidi Hautala, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec u Therese Comodini Cachia, f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar il-Kambodja (B8-1263/2015);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Monica Macovei, Beatrix von Storch, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Karol Karski, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Raffaele Fitto u Valdemar Tomaševski f'isem il-Grupp ECR, dwar is-sitwazzjoni fil-Kambodja (B8-1267/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Zanni u Rolandas Paksas f'isem il-Grupp EFDD, dwar il-Kambodja (B8-1268/2015);

—   Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Elmar Brok, Patricija Šulin, József Nagy, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Milan Zver, Jarosław Wałęsa, Giovanni La Via, Davor Ivo Stier, Jiří Pospíšil, Joachim Zeller, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Ildikó Gáll-Pelcz, Andrey Kovatchev, Tunne Kelam, Tadeusz Zwiefka, Csaba Sógor, Lefteris Christoforou, Luděk Niedermayer, Marijana Petir, Dubravka Šuica, Andrej Plenković, Adam Szejnfeld, Tomáš Zdechovský, Roberta Metsola u Therese Comodini Cachia f'isem il-Grupp PPE, dwar il-Kambodja (B8-1271/2015);

—   Cecilia Wikström, Filiz Hyusmenova, Izaskun Bilbao Barandica, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Ramon Tremosa i Balcells, Juan Carlos Girauta Vidal, Marietje Schaake, Ilhan Kyuchyuk, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Nedzhmi Ali, Philippe De Backer, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen u Hilde Vautmans f'isem il-Grupp ALDE, dwar is-sitwazzjoni fil-Kambodja (B8-1273/2015);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Caterina Chinnici, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Roberto Gualtieri, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Juan Fernando López Aguilar, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli u Victor Negrescu f'isem il-Grupp S&D dwar is-sitwazzjoni fil-Kambodja (B8-1274/2015);

—   Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Helmut Scholz, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Younous Omarjee, Eleonora Forenza, Sofia Sakorafa, Lidia Senra Rodríguez, Marisa Matias, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Tania González Peñas, Barbara Spinelli, Ángela Vallina u Paloma López Bermejo f'isem il-Grupp GUE/NGL dwar il-Kambodja (B8-1277/2015).

III.   Libertà tal-espressjoni fil-Bangladesh (2015/2970(RSP))

—    Jean Lambert, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes, Bodil Valero, Davor Škrlec u Heidi Hautala f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar il-libertà tal-espressjoni fil-Bangladesh (B8-01257/2015);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Valli u Rolandas Paksas f'isem il-Grupp EFDD, dwar il-libertà tal-espressjoni fil-Bangladesh (B8-01259/2015);

—    Mark Demesmaeker, Charles Tannock, Monica Macovei, Beatrix von Storch, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Ryszard Antoni Legutko, Anna Elżbieta Fotyga, Karol Karski, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki u Valdemar Tomaševski f'isem il-Grupp ECR, dwar il-libertà tal-espressjoni fil-Bangladesh (B8-01260/2015);

—   Cristian Dan Preda, Elmar Brok, Patricija Šulin, József Nagy, Eduard Kukan, Bogdan Brunon Wenta, Milan Zver, Giovanni La Via, Davor Ivo Stier, Jiří Pospíšil, Joachim Zeller, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Ildikó Gáll-Pelcz, Andrey Kovatchev, Tunne Kelam, Tadeusz Zwiefka, Jaromír Štětina, Csaba Sógor, Lefteris Christoforou, Luděk Niedermayer, Marijana Petir, Dubravka Šuica, Andrej Plenković, Adam Szejnfeld, Tomáš Zdechovský, Jeroen Lenaers, Roberta Metsola u Therese Comodini Cachia f'isem il-Grupp PPE, dwar il-libertà tal-espressjoni fil-Bangladesh (B8-01262/2015);

—   Marietje Schaake, Juan Carlos Girauta Vidal, Dita Charanzová, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Ilhan Kyuchyuk, Petras Auštrevičius, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Philippe De Backer, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström, Filiz Hyusmenova u Kaja Kallas f'isem il-Grupp ALDE, dwar il-libertà tal-espressjoni fil-Bangladesh (B8-01266/2015);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Elena Valenciano, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Nicola Caputo, Caterina Chinnici, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Michela Giuffrida, Maria Grapini, Theresa Griffin, Roberto Gualtieri, Sylvie Guillaume, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Afzal Khan, Jeppe Kofod, Juan Fernando López Aguilar, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Csaba Molnár, Alessia Maria Mosca, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Marc Tarabella, Marita Ulvskog, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli u Victor Negrescu f'isem il-Grupp S&D, dwar il-libertà tal-espressjoni fil-Bangladesh (B8-01269/2015);

—   Lola Sánchez Caldentey, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Helmut Scholz, Stefan Eck, Kateřina Konečná, Jiří Maštálka, Younous Omarjee, Eleonora Forenza, Sofia Sakorafa, Marisa Matias, Tania González Peñas, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos u Barbara Spinelli f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar il-libertà tal-espressjoni fil-Bangladesh (B8-01275/2015).

Il-ħin għad-diskorsi se jiġi allokat skont l-Artikolu 162 tar-Regoli ta' Proċedura.


3. Stat tal-Unjoni tal-Enerġija (dibattitu)

Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: Stat tal-Unjoni tal-Enerġija (2015/2737(RSP))

Maroš Šefčovič (Viċi President tal-Kummissjoni) għamel id-dikjarazzjoni.

Interventi ta': Krišjānis Kariņš f'isem il-Grupp PPE, Dan Nica f'isem il-Grupp S&D, Evžen Tošenovský f'isem il-Grupp ECR, Morten Helveg Petersen f'isem il-Grupp ALDE, Neoklis Sylikiotis f'isem il-Grupp GUE/NGL, Claude Turmes f'isem il-Grupp Verts/ALE, Dario Tamburrano f'isem il-Grupp EFDD, Barbara Kappel f'isem il-Grupp ENF, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Hans-Olaf Henkel, Zoltán Balczó Membru mhux affiljat, Françoise Grossetête, Matthias Groote, Ian Duncan, Fredrick Federley, Cornelia Ernst, Peter Eriksson, Roger Helmer, Jean-Luc Schaffhauser, Janusz Korwin-Mikke, Jerzy Buzek, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Tibor Szanyi, Flavio Zanonato, Hans-Olaf Henkel, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Klaus Buchner, Philippe De Backer, Paloma López Bermejo, Bas Eickhout, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Bill Etheridge, Rolandas Paksas, Gianluca Buonanno, Konstantinos Papadakis, Herbert Reul, Theresa Griffin, Ashley Fox, Pavel Telička, João Ferreira, Bronis Ropė, David Coburn, Lampros Fountoulis, András Gyürk, Martina Werner, Nikolay Barekov, Nils Torvalds, Lynn Boylan, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' David Coburn, Indrek Tarand, Pilar del Castillo Vera, Zigmantas Balčytis, Ryszard Czarnecki, Gerben-Jan Gerbrandy, Nikolaos Chountis, Peter Liese, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Paul Rübig, José Blanco López, Notis Marias, José Inácio Faria, Miloslav Ransdorf, Vladimir Urutchev, Carlos Zorrinho, Anneleen Van Bossuyt, Kaja Kallas, Seán Kelly u Miroslav Poche.

PRESIDENZA: Rainer WIELAND
Viċi President

Interventi ta': Jadwiga Wiśniewska, Andrzej Grzyb, Edouard Martin, Henna Virkkunen, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Maria Grapini, Miriam Dalli, Janusz Lewandowski, Jeppe Kofod, Markus Pieper, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Claude Turmes, Olle Ludvigsson, Ivo Belet u Lefteris Christoforou.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Francisco José Millán Mon, Costas Mavrides, Ivan Jakovčić, Davor Škrlec, Georgios Kyrtsos u Victor Negrescu.

Intervent ta': Maroš Šefčovič.

Id-dibattitu ngħalaq.

Interventi ta': Marek Jurek u Maria Grapini dwar it-tqassim tal-ħin għall-interventi u dwar l-iżvolġiment tad-dibattitu (il-President fakkar x'inhi l-proċedura fis-seħħ).


4. Medjazzjoni fl-assigurazzjoni***I (dibattitu)

Rapport dwar il-proposta għal direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-medjazzjoni fl-assigurazzjoni (riformulazzjoni) [COM(2012)0360 - C7-0180/2012 - 2012/0175(COD)] - Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji. Rapporteur: Werner Langen (A8-0315/2015)

Werner Langen ippreżenta r-rapport.

PRESIDENZA: Antonio TAJANI
Viċi President

Intervent ta': Jonathan Hill (Membru tal-Kummissjoni).

Interventi ta': Burkhard Balz f'isem il-Grupp PPE, Catherine Stihler f'isem il-Grupp S&D, Ashley Fox f'isem il-Grupp ECR, Miguel Urbán Crespo f'isem il-Grupp GUE/NGL, Sven Giegold f'isem il-Grupp Verts/ALE, Steven Woolfe f'isem il-Grupp EFDD, Edouard Ferrand f'isem il-Grupp ENF, Othmar Karas, Olle Ludvigsson, Stanisław Ożóg, Markus Ferber, Roberto Gualtieri, Ildikó Gáll-Pelcz u Romana Tomc.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Isabella De Monte, Notis Marias u Nicola Caputo.

Interventi ta': Jonathan Hill u Werner Langen.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 5.5 tal- Minuti ta' 24.11.2015.

(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 12.00)

(minn 12.00 san-12.30, il-Parlament iltaqa' fl-okkażjoni tal-għoti tal-Premju LUX)

(Ħin li fih tkompliet us-seduta: 12.30)

PRESIDENZA: Antonio TAJANI
Viċi President


5. Ħin tal-votazzjonijiet

Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness 'Riżultati tal-Votazzjonijiet', mehmuż mal-Minuti.

Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.

°
° ° °


Intervent ta': João Ferreira, biex jitlob li l-Istatut tal-Membri jiġi mmodifikat sabiex ikun hemm il-possibilità li xi ħadd li jkun assenti għal żmien twil jiġi sostitwit.


5.1. It-tħassir ta' ċerti atti mill-acquis ta' Schengen ***I (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal deċiżjoni tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li tħassar ċerti atti fil-Qasam ta' Libertà, Sigurtà u Ġustizzja [COM(2014)0713 - C8-0277/2014- 2014/0337(COD)] - Kumitat għal-Libertajiet Ċivili, il-Ġustizzja u l-Intern. Rapporteur: Claude Moraes (A8-0250/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 1)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI, EMENDI, u ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adozzjoni b'votazzjoni unika (P8_TA(2015)0396)


5.2. It-tħassir ta' ċerti atti mill-acquis ta' Schengen fil-qasam tal-kooperazzjoni tal-pulizija u l-kooperazzjoni ġudizzjarja f'materji kriminali ***I (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal deċiżjoni tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jħassar ċerti atti fil-qasam tal-kooperazzjoni tal-pulizija u l-kooperazzjoni ġudizzjarja f'materji kriminali [COM(2014)0714 - C8-0279/2014 - 2014/0338(COD)] - Kumitat għal-Libertajiet Ċivili, il-Ġustizzja u l-Intern. Rapporteur: Claude Moraes (A8-0251/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 2)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI, EMENDI, u ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adozzjoni b'votazzjoni unika (P8_TA(2015)0397)


5.3. It-tħassir ta' ċerti atti fil-qasam tal-kooperazzjoni tal-pulizija u l-kooperazzjoni ġudizzjarja f'materji kriminali ***I (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jħassar ċerti atti fil-qasam tal-kooperazzjoni tal-pulizija u l-kooperazzjoni ġudizzjarja f'materji kriminali [COM(2014)0715 - C8-0280/2014 - 2014/0339(COD)] - Kumitat għal-Libertajiet Ċivili, il-Ġustizzja u l-Intern. Rapporteur: Claude Moraes (A8-0252/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 3)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI, EMENDI, u ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adozzjoni b'votazzjoni unika (P8_TA(2015)0398)


5.4. Adeżjoni għall-Kummissjoni Estiża tal-Konvenzjoni għall-Konservazzjoni tat-Tonn tan-Nofsinhar ***I (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)

Rakkomandazzjoni dwar l-abbozz ta' deċiżjoni tal-Kunsill dwar il-konklużjoni, f'isem l-Unjoni Ewropea, tal-Ftehim fil-forma ta' Skambju ta' Ittri bejn l-Unjoni Ewropea u l-Kummissjoni għall-Konservazzjoni tat-Tonn tan-Nofsinhar (CCSBT) li jikkonċerna l-istatus tal-Unjoni bħala Membru fil-Kummissjoni Estiża tal-Konvenzjoni għall-Konservazzjoni tat-Tonn tan-Nofsinhar [07134/2015 - C8-0323/2015 - 2015/0036(NLE)] - Kumitat għas-Sajd. Rapporteur: Carlos Iturgaiz (A8-0318/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 4)

ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adozzjoni b'votazzjoni unika (P8_TA(2015)0399)

Il-Parlament ta l-approvazzjoni tiegħu għall-konklużjoni tal-ftehim.


5.5. Medjazzjoni fl-assigurazzjoni ***I (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-medjazzjoni fl-assigurazzjoni (riformulazzjoni) [COM(2012)0360 - C7-0180/2012 - 2012/0175(COD)] - Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji. Rapporteur: Werner Langen (A8-0315/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 5)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI

Approvazzjoni b'emendi (P8_TA(2015)0400)

ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA

Adozzjoni (P8_TA(2015)0400)


5.6. It-tnaqqis tal-inugwaljanzi b'enfasi speċjali fuq il-faqar fost it-tfal (votazzjoni)

Rapport dwar it-tnaqqis tal-inugwaljanzi b'enfasi speċjali fuq il-faqar fost it-tfal [2014/2237(INI)] - Kumitat għall-Impjiegi u l-Affarijiet Soċjali. Rapporteur: Inês Cristina Zuber (A8-0310/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 6)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI ALTERNATTIVA (imressqa mill-Grupp ENF)

Rifjut

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2015)0401)


5.7. Il-politika ta' koeżjoni u l-komunitajiet emarġinati (votazzjoni)

Rapport dwar il-politika ta' koeżjoni u l-komunitajiet emarġinati [2014/2247(INI)] - Kumitat għall-Iżvilupp Reġjonali. Rapporteur: Terry Reintke (A8-0314/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 7)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2015)0402)


5.8. Ir-rwol tal-UE fin-NU - kif jistgħu jintlaħqu aħjar l-objettivi tal-UE fil-qasam tal-politika barranija (votazzjoni)

Rapport dwar ir-rwol tal-UE fin-NU - kif jistgħu jintlaħqu aħjar l-objettivi tal-UE fil-qasam tal-politika barranija [2015/2104(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Barranin. Rapporteur: Paavo Väyrynen (A8-0308/2015)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 8)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2015)0403)


6. Spjegazzjonijiet tal-vot

Spjegazzjonijiet bil-miktub tal-vot:

L-ispjegazzjonijiet tal-vot li tressqu bil-miktub, bi qbil mal-Artikolu 183 tar-Regoli ta' Proċedura, jidhru fir-rapport verbatim ta' din is-seduta.

Spjegazzjonijiet orali tal-vot:

Rapport Werner Langen - A8-0315/2015
Andrejs Mamikins, Daniel Hannan u Jonathan Arnott

Rapport Inês Cristina Zuber - A8-0310/2015
Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Deirdre Clune, Filiz Hyusmenova, Lucy Anderson, Stanislav Polčák, Seán Kelly, Csaba Sógor, Monica Macovei, Daniel Hannan, Diane Dodds u Jonathan Arnott

Rapport Terry Reintke - A8-0314/2015
Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák, Monica Macovei, Daniel Hannan, Diane Dodds, James Carver u Jonathan Arnott

Rapport Paavo Väyrynen - A8-0308/2015
David Campbell Bannerman, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Deirdre Clune, Jill Seymour, Seán Kelly, Daniel Hannan, Diane Dodds, Jonathan Arnott, Diane James u Bill Etheridge.


7. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot

Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fuq il-Europarl, "Plenarja", "Votazzjonijiet", "Riżultati tal-Votazzjonijiet" (Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet) u fil-verżjoni stampata tal-anness "Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet".

Il-verżjoni elettronika fuq is-sit Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta' mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.

Wara li jgħaddi dan il-perjodu, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.


(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 13.35. Ħin li fih tkompliet is-seduta: 15.05)

PRESIDENZA: Mairead McGUINNESS
Viċi President

8. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti

Theresa Griffin avżat li hija kienet preżenti, iżda isimha ma kienx imniżżel fir-reġistru tal-attendenza.

Il-Minuti tas-seduta preċedenti ġew approvati.

°
° ° °

Theresa Griffin avżat li kienet preżenti fis-seduti tat-Tnejn 20 ta' Ottubru 2014, it-Tnejn 24 ta' Novembru 2014, l-Erbgħa 28 ta' Jannar 2015, it-Tnejn 27 ta' April 2015, it-Tnejn 18 ta' Mejju 2015, it-Tnejn 6 ta' Lulju 2015 u t-Tnejn 7 ta' Settembru 2015, iżda isimha ma kienx imniżżel fir-reġistru tal-attendenza.


9. Dikjarazzjoni tal-Presidenza

Il-President għamlet dikjarazzjoni biex tfakkar fil-parteċipazzjoni tal-Parlament fiċ-ċelebrazzjonijiet previsti nhar il-25 ta' Novembru fil-kuntest tal-Jum Internazzjonali għall-Eliminazzjoni tal-Vjolenza kontra n-Nisa. Hi tat ukoll ġieħ lil Denis Mukwege, rebbieħ tal-Premju Sakharov 2014, għall-ħidma tiegħu favur in-nisa Kongoliżi.


10. Deċiżjonijiet fil-qasam tat-taxxa u miżuri oħra ta' natura jew effett simili (dibattitu)

Rapport dwar id-deċiżjonijiet fil-qasam tat-taxxa u miżuri oħra ta' natura jew effett simili [2015/2066(INI)] - . Rapporteurs: Elisa Ferreira u Michael Theurer (A8-0317/2015)

Elisa Ferreira u Michael Theurer ippreżentaw ir-rapport.

Intervent ta': Pierre Moscovici (Membru tal-Kummissjoni).

Interventi ta': Danuta Maria Hübner f'isem il-Grupp PPE, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' João Ferreira, Peter Simon f'isem il-Grupp S&D, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Matt Carthy, Ashley Fox f'isem il-Grupp ECR, Sylvie Goulard f'isem il-Grupp ALDE, Fabio De Masi f'isem il-Grupp GUE/NGL, Philippe Lamberts f'isem il-Grupp Verts/ALE, Marco Zanni f'isem il-Grupp EFDD, Bernard Monot f'isem il-Grupp ENF, Burkhard Balz, Anneliese Dodds, Bernd Lucke, Philippe De Backer, Marisa Matias, Sven Giegold, Steven Woolfe, Mario Borghezio, Alain Lamassoure, Hugues Bayet, Zdzisław Krasnodębski, Ramon Tremosa i Balcells, Miguel Viegas, Eva Joly, Luděk Niedermayer, Jeppe Kofod, Pirkko Ruohonen-Lerner, Marian Harkin, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Tibor Szanyi, Paloma López Bermejo, Markus Ferber, Sergio Gaetano Cofferati, Peter van Dalen, Nils Torvalds, Othmar Karas, Emmanuel Maurel, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Gianluca Buonanno, Sander Loones u Esther de Lange.

PRESIDENZA: Ioan Mircea PAŞCU
Viċi President

Interventi ta': Paul Tang, Frank Engel, Pervenche Berès, Ildikó Gáll-Pelcz, Ramón Jáuregui Atondo u Eva Kaili.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Ivana Maletić, Nicola Caputo, Ruža Tomašić, Kostas Chrysogonos, Ernest Maragall, Marco Valli, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Frank Engel, Barbara Kappel, Romana Tomc, Ana Gomes, Notis Marias u Stanislav Polčák.

Interventi ta': Pierre Moscovici, Elisa Ferreira u Michael Theurer.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 9.5 tal- Minuti ta' 25.11.2015.


11. Proċedura baġitarja 2016: test konġunt (dibattitu)

Rapport dwar it-test konġunt dwar l-abbozz tal-baġit ġenerali tal-Unjoni Ewropea għas-sena finanzjarja 2016 approvat mil-Kumitat ta' Konċiljazzjoni fl-ambitu tal-proċedura baġitarja [14195/2015 - C8-0353/2015 - 2015/2132(BUD)] - Delegazzjoni tal-Parlament Ewropew għall-Kumitat ta' Konċiljazzjoni. Rapporteurs: José Manuel Fernandes u Gérard Deprez (A8-0333/2015)

Jean Arthuis (President tal-Kumitat BUDG), José Manuel Fernandes u Gérard Deprez ippreżentaw ir-rapport.

Interventi ta': Pierre Gramegna (President fil-kariga tal-Kunsill) u Kristalina Georgieva (Viċi President tal-Kummissjoni).

Interventi ta': Paul Rübig f'isem il-Grupp PPE, Eider Gardiazabal Rubial f'isem il-Grupp S&D, Bernd Kölmel f'isem il-Grupp ECR, Nedzhmi Ali f'isem il-Grupp ALDE, Younous Omarjee f'isem il-Grupp GUE/NGL, Ernest Maragall f'isem il-Grupp Verts/ALE, Jonathan Arnott f'isem il-Grupp EFDD, Marie-Christine Arnautu f'isem il-Grupp ENF, Eleftherios Synadinos Membru mhux affiljat, Marian-Jean Marinescu, Jens Geier, Richard Ashworth, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Maria Grapini, Indrek Tarand, Marco Zanni, Monika Hohlmeier, Vladimír Maňka, Zbigniew Kuźmiuk, Jan Olbrycht, Daniele Viotti u Lefteris Christoforou.

PRESIDENZA: Ildikó GÁLL-PELCZ
Viċi President

Interventi ta': Isabelle Thomas, Siegfried Mureşan, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Bill Etheridge, Janusz Lewandowski, Inese Vaidere u Tomáš Zdechovský.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Ivana Maletić, Victor Negrescu, Ruža Tomašić, Miguel Viegas, Gianluca Buonanno u Zoltán Balczó.

Intervent ta': Petri Sarvamaa.

Interventi ta': Kristalina Georgieva, Pierre Gramegna u Jean Arthuis.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 9.4 tal- Minuti ta' 25.11.2015.


12. Il-prevenzjoni tar-radikalizzazzjoni u tar-reklutaġġ ta' ċittadini Ewropej minn organizzazzjonijiet terroristiċi (dibattitu)

Rapport dwar il-prevenzjoni tar-radikalizzazzjoni u tar-reklutaġġ ta' ċittadini Ewropej minn organizzazzjonijiet terroristiċi [2015/2063(INI)] - Kumitat għal-Libertajiet Ċivili, il-Ġustizzja u l-Intern. Rapporteur: Rachida Dati (A8-0316/2015)

Rachida Dati ppreżentat ir-rapport.

Intervent ta': Dimitris Avramopoulos (Membru tal-Kummissjoni).

Interventi ta': Charles Tannock (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AFET), Angel Dzhambazki (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat CULT), Monika Hohlmeier f'isem il-Grupp PPE, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Sajjad Karim, Ana Gomes f'isem il-Grupp S&D, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Kazimierz Michał Ujazdowski, Timothy Kirkhope f'isem il-Grupp ECR, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' William (The Earl of) Dartmouth, Maite Pagazaurtundúa Ruiz f'isem il-Grupp ALDE, Barbara Spinelli f'isem il-Grupp GUE/NGL, Jean Lambert f'isem il-Grupp Verts/ALE, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Tibor Szanyi, Kristina Winberg f'isem il-Grupp EFDD, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Gilles Lebreton, Vicky Maeijer f'isem il-Grupp ENF, Marina Albiol Guzmán, biex tipprotesta kontra l-affermazzjonijiet skont hi ksenofobi li għamlu l-kelliema preċedenti, Zoltán Balczó Membru mhux affiljat, Milan Zver.

PRESIDENZA: Ulrike LUNACEK
Viċi President

Interventi ta': Josef Weidenholzer, Helga Stevens, Cecilia Wikström, Marie-Christine Vergiat, Judith Sargentini, Gerard Batten, Janice Atkinson, Diane Dodds, Lars Adaktusson, Péter Niedermüller, Monica Macovei, Gérard Deprez, Barbara Spinelli, biex tipprotesta kontra l-kummenti li għamlet Diane Dodds rigward il-partit Sinn Féin, Eva Joly, Ignazio Corrao, Sophie Montel, Georgios Epitideios, Barbara Kudrycka, Tanja Fajon, Beatrix von Storch, Javier Nart, Bodil Valero, Georg Mayer, Bruno Gollnisch, Tomáš Zdechovský, Iliana Iotova, Kazimierz Michał Ujazdowski, Laurenţiu Rebega, Lampros Fountoulis, Barbara Matera, Marju Lauristin, Marek Jurek, Gianluca Buonanno, dwar il-qbid ta' ostaġġi li kien għaddej f'Roubaix, Nicolas Bay, Francesc Gambús, Juan Fernando López Aguilar, Pál Csáky, Ismail Ertug, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Caterina Chinnici u Bogusław Liberadzki.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Michaela Šojdrová, Hilde Vautmans, Nicola Caputo, Notis Marias, Javier Couso Permuy, Bill Etheridge, u Gianluca Buonanno.

Intervent ta': Dimitris Avramopoulos.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 9.7 tal- Minuti ta' 25.11.2015.

Il-President esprimiet it-tama li l-qbid ta' ostaġġi f'Roubaix jintemm mingħajr feruti u mingħajr imwiet.


13. L-iżvilupp ta' industrija Ewropea sostenibbli tal-metalli komuni - Miżuri anti-dumping u l-effett tagħhom fuq l-industrija tal-azzar tal-UE (dibattitu)

Rapport dwar l-iżvilupp ta' industrija Ewropea sostenibbli tal-metalli komuni [2014/2211(INI)] - Kumitat għall-Industrija, ir-Riċerka u l-Enerġija. Rapporteur: Edouard Martin (A8-0309/2015)

Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: Miżuri anti-dumping u l-effett tagħhom fuq l-industrija tal-azzar tal-UE (2015/2978(RSP))

Edouard Martin ippreżenta r-rapport.

Intervent ta': Elżbieta Bieńkowska (Membru tal-Kummissjoni), li għamlet ukoll id-dikjarazzjoni.

Intervent ta': Krišjānis Kariņš f'isem il-Grupp PPE.

PRESIDENZA: Alexander Graf LAMBSDORFF
Viċi President

Interventi ta': Dan Nica f'isem il-Grupp S&D, Ashley Fox f'isem il-Grupp ECR, Angelika Mlinar f'isem il-Grupp ALDE, Paloma López Bermejo f'isem il-Grupp GUE/NGL, Claude Turmes f'isem il-Grupp Verts/ALE, David Borrelli f'isem il-Grupp EFDD, Barbara Kappel f'isem il-Grupp ENF, Massimiliano Salini, Kathleen Van Brempt, Evžen Tošenovský, Fredrick Federley, Eleonora Forenza, Reinhard Bütikofer, Bill Etheridge, Jean-Luc Schaffhauser, Antonio Tajani, Jude Kirton-Darling, Emma McClarkin, Rosa D'Amato, Gianluca Buonanno, Francisco José Millán Mon, Patrizia Toia, Vicky Ford, Theodor Dumitru Stolojan, Martina Werner, Jarosław Wałęsa, José Blanco López, Paul Rübig, Adam Gierek, Pilar Ayuso u Claude Rolin.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Stanislav Polčák, Maria Arena, Notis Marias, Izaskun Bilbao Barandica u Tiziana Beghin.

Interventi ta': Elżbieta Bieńkowska u Edouard Martin.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: sessjoni parzjali ta' Diċembru II.


14. Qafas strateġiku tal-UE dwar is-saħħa u s-sigurtà fuq il-post tax-xogħol 2014-2020 (dibattitu)

Rapport dwar il-Qafas Strateġiku tal-UE dwar is-Saħħa u s-Sigurtà fuq il-Post tax-Xogħol 2014-2020 [2015/2107(INI)] - Kumitat għall-Impjiegi u l-Affarijiet Soċjali. Rapporteur: Ole Christensen (A8-0312/2015)

Ole Christensen ippreżenta r-rapport.

Intervent ta': Marianne Thyssen (Membru tal-Kummissjoni).

Interventi ta': Biljana Borzan (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat FEMM), Georges Bach f'isem il-Grupp PPE, Jutta Steinruck f'isem il-Grupp S&D, Anthea McIntyre f'isem il-Grupp ECR, Renate Weber f'isem il-Grupp ALDE, Neoklis Sylikiotis f'isem il-Grupp GUE/NGL, Davor Škrlec f'isem il-Grupp Verts/ALE, Laura Agea f'isem il-Grupp EFDD, David Casa, Siôn Simon, Inês Cristina Zuber, Danuta Jazłowiecka, Marita Ulvskog, Jérôme Lavrilleux, Agnes Jongerius, Jeroen Lenaers, Brando Benifei, Sofia Ribeiro u Claude Rolin.

Interventi ta': Marianne Thyssen u Ole Christensen.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 9.8 tal- Minuti ta' 25.11.2015.


15. Miżuri preventivi biex tiġi ttrattata d-diskrepanza fil-pensjonijiet bejn is-sessi fl-UE (dibattitu)

Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: Miżuri preventivi biex tiġi ttrattata d-diskrepanza fil-pensjonijiet bejn is-sessi fl-UE (2015/2971(RSP))

Marianne Thyssen (Membru tal-Kummissjoni) għamlet id-dikjarazzjoni.

Interventi ta': Agnieszka Kozłowska-Rajewicz f'isem il-Grupp PPE, Jutta Steinruck f'isem il-Grupp S&D, Marian Harkin f'isem il-Grupp ALDE, Lynn Boylan f'isem il-Grupp GUE/NGL, u Maria Arena.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Lidia Senra Rodríguez, Danuta Jazłowiecka u Inês Cristina Zuber.

Intervent ta': Marianne Thyssen.

Id-dibattitu ngħalaq.


16. L-aġenda tas-seduta li jmiss

L-aġenda tas-seduta tal-għada ġiet iffinalizzata (dokument "Aġenda" PE 571.857/OJME).


17. Għeluq tas-seduta

Ħin li fih ingħalqet is-seduta: 23.20.

Klaus Welle

Alexander Graf Lambsdorff

Segretarju Ġenerali

Viċi President


REĠISTRU TAL-ATTENDENZA

Preżenti:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Girauta Vidal, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kamall, Kammerevert, Kappel, Karas, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Koch, Kofod, Kölmel, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Kudrycka, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Le Pen Marine, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Mosca, Müller, Mureşan, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Ransdorf, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zuber, Zullo, Zver, Zwiefka

Skużati:

Bearder, Crowley, Engström, Konečná, Kyenge, Michels, Picierno, Trüpel, Winkler Hermann

Avviż legali