Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Proċedura : 2015/2256(INI)
Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
Ċikli relatati mad-dokumenti :

Testi mressqa :

A8-0017/2016

Dibattiti :

PV 24/02/2016 - 14
CRE 24/02/2016 - 14

Votazzjonijiet :

PV 25/02/2016 - 7.9
Spjegazzjoni tal-votazzjoni

Testi adottati :

P8_TA(2016)0060

Minuti
L-Erbgħa, 24 ta' Frar 2016 - BrussellVerżjoni finali

14. Is-Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: Stħarriġ Annwali dwar it-Tkabbir 2016 - Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: Aspetti soċjali u tal-impjieg fl-Istħarriġ Annwali dwar it-Tkabbir 2016 - Governanza tas-suq uniku fl-ambitu tas-Semestru Ewropew 2016 (dibattitu)
CRE

Rapport dwar is-Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: Stħarriġ Annwali dwar it-Tkabbir 2016 [2015/2285(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji. Rapporteur: Maria João Rodrigues (A8-0030/2016)

Rapport dwar is-Semestru Ewropew għall-koordinazzjoni tal-politika ekonomika: Aspetti soċjali u tal-impjieg fl-Istħarriġ Annwali dwar it-Tkabbir 2016 [2015/2330(INI)] - Kumitat għall-Impjiegi u l-Affarijiet Soċjali. Rapporteur: Sofia Ribeiro (A8-0031/2016)

Rapport dwar il-governanza tas-Suq Uniku fl-ambitu tas-Semestru Ewropew 2016 [2015/2256(INI)] - Kumitat għas-Suq Intern u l-Ħarsien tal-Konsumatur. Rapporteur: Catherine Stihler (A8-0017/2016)

Interventi ta': Sofia Ribeiro, Maria João Rodrigues u Catherine Stihler biex jippreżentaw ir-rapporti u Jean Arthuis (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat BUDG).

Interventi ta': Jeanine Hennis-Plasschaert (President fil-kariga tal-Kunsill) u Valdis Dombrovskis (Viċi President tal-Kummissjoni).

Interventi ta': Andrey Kovatchev (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ENVI), Iskra Mihaylova (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat REGI), Markus Ferber f'isem il-Grupp PPE, Elisa Ferreira f'isem il-Grupp S&D, Ulrike Trebesius f'isem il-Grupp ECR, Ramon Tremosa i Balcells f'isem il-Grupp ALDE, Gabriele Zimmer f'isem il-Grupp GUE/NGL, Bas Eickhout f'isem il-Grupp Verts/ALE, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Ramon Tremosa i Balcells, Marco Valli f'isem il-Grupp EFDD, Bernard Monot f'isem il-Grupp ENF, Adam Szejnfeld, Sergio Gutiérrez Prieto, Stanisław Ożóg u Ulla Tørnæs.

PRESIDENZA: Sylvie GUILLAUME
Viċi President

Interventi ta': Miguel Viegas, Jean Lambert, Patrick O'Flynn, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Andreas Schwab, Mylène Troszczynski, David Casa, Evelyne Gebhardt, Bernd Lucke, Antanas Guoga, João Pimenta Lopes, li rrifjuta mistoqsija "karta blu" ta' Nuno Melo, Pascal Durand, Andreas Schwab, Joachim Schuster, Mark Demesmaeker, Marisa Matias, Pablo Zalba Bidegain, Vilija Blinkevičiūtė, Pirkko Ruohonen-Lerner, Nuno Melo, li wieġeb ukoll żewġ mistoqsijiet "karta blu" ta' Sofia Ribeiro u Maria João Rodrigues, Alfred Sant, Morten Messerschmidt, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Tibor Szanyi, Lara Comi, Nicola Danti, Zdzisław Krasnodębski, Sven Schulze, Maria Grapini, Kazimierz Michał Ujazdowski, Verónica Lope Fontagné, Ruža Tomašić u Dariusz Rosati.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Ivana Maletić, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Neoklis Sylikiotis, Bronis Ropė, Eleftherios Synadinos, Danuta Jazłowiecka u Tania González Peñas.

Interventi ta': Valdis Dombrovskis, Jeanine Hennis-Plasschaert, Maria João Rodrigues, Sofia Ribeiro u Catherine Stihler.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 7.7 tal-Minuti ta' 25.2.2016, punt 7.8 tal-Minuti ta' 25.2.2016 u punt 7.9 tal-Minuti ta' 25.2.2016.

Avviż legali