Seznam 
Zápis
PDF 264kWORD 192k
Úterý, 8. března 2016 - ŠtrasburkKonečné znění
1.Zahájení ročního zasedání
 2.Zahájení denního zasedání
 3.Rozpravy o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (oznámení předložených návrhů usnesení)
 4.Socioekonomická situace žen v Evropě (rozprava)
 5.Situace uprchlic a žadatelek o azyl v EU (rozprava)
 6.Hlasování
  6.1.Zdraví zvířat ***II (hlasování)
  6.2.Režim podpory na dodávky ovoce a zeleniny, banánů a mléka do vzdělávacích zařízení ***I (hlasování)
  6.3.Přístup na trh přístavních služeb a finanční transparentnost přístavů ***I (hlasování)
  6.4.Harmonizované indexy spotřebitelských cen ***I (hlasování)
  6.5.Výroční zpráva za rok 2014 o ochraně finančních zájmů EU – boji proti podvodům (hlasování)
  6.6.Začleňování hlediska rovnosti žen a mužů do činnosti Evropského parlamentu (hlasování)
  6.7.Situace uprchlic a žadatelek o azyl v EU (hlasování)
 7.Vysvětlení hlasování
 8.Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
 9.Schválení zápisu z předchozího denního zasedání
 10.Situace v Sýrii (rozprava)
 11.Sdělení o provádění evropského programu pro migraci (rozprava)
 12.Akty v přenesené pravomoci (čl. 105 odst. 6 jednacího řádu)
 13.Interinstitucionální dohoda o zdokonalení tvorby právních předpisů (rozprava)
 14.Vysílání pracovníků (rozprava)
 15.Co se rozumí sociálním ratingem AAA? (rozprava)
 16.Procesní záruky pro děti podezřelé nebo obviněné v trestním řízení ***I (rozprava)
 17.Pokyny pro rozpočet na rok 2017 – oddíl III (rozprava)
 18.Pořad jednání příštího denního zasedání
 19.Ukončení denního zasedání
 PREZENČNÍ LISTINA


PŘEDSEDNICTVÍ: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
místopředsedkyně

1. Zahájení ročního zasedání

Zasedání Evropského parlamentu 2016–2017 bylo zahájeno podle čl. 229 odst. 1 Smlouvy o fungování Evropské unie a článku 146 jednacího řádu.


2. Zahájení denního zasedání

Denní zasedání bylo zahájeno v 9:00.


3. Rozpravy o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (oznámení předložených návrhů usnesení)

Podle článku 135 jednacího řádu požádali následující poslanci nebo politické skupiny, aby se konala rozprava o níže uvedených návrzích usnesení:

I.   Svoboda projevu v Kazachstánu (2016/2607(RSP))

—   Tamás Meszerics, Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Igor Šoltes a Bronis Ropė za skupinu Verts/ALE o svobodě projevu v Kazachstánu (B8-0337/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo a Isabella Adinolfi za skupinu EFDD o svobodě projevu v Kazachstánu (B8-0343/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ruža Tomašić, Arne Gericke, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Ryszard Antoni Legutko a Monica Macovei za skupinu ECR o svobodě projevu v Kazachstánu (B8-0344/2016);

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Roberta Metsola, Eva Paunova, Jarosław Wałęsa, Bogdan Brunon Wenta, Andrey Kovatchev, Lorenzo Cesa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Milan Zver, Giovanni La Via, Dubravka Šuica, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ramona Nicole Mănescu, Thomas Mann, Elisabetta Gardini, Lara Comi, Stanislav Polčák, Tomáš Zdechovský, Ivana Maletić, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Michaela Šojdrová, Massimiliano Salini, Romana Tomc, Sven Schulze, David McAllister, Csaba Sógor, Luděk Niedermayer, Anna Záborská, Adam Szejnfeld, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Barbara Matera, Salvatore Cicu, Therese Comodini Cachia a Ramón Luis Valcárcel Siso za skupinu PPE o svobodě projevu v Kazachstánu (B8-0345/2016);

—   Urmas Paet, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, María Teresa Giménez Barbat, Charles Goerens, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Kaja Kallas, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Manfred Weber, Cecilia Wikström a Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE o svobodě projevu v Kazachstánu (B8-0349/2016);

—   Lola Sánchez Caldentey, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Estefanía Torres Martínez, Xabier Benito Ziluaga, Malin Björk, Marie-Christine Vergiat, Merja Kyllönen, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou a Patrick Le Hyaric za skupinu GUE/NGL o svobodě projevu v Kazachstánu (B8-0373/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Andrejs Mamikins, Marju Lauristin, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Eric Andrieu, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano, Daniele Viotti, Julie Ward, Josef Weidenholzer, Flavio Zanonato a Damiano Zoffoli za skupinu S&D o svobodě projevu v Kazachstánu (B8-0375/2016).

II.   Egypt, zejména případ Giulia Regeniho (2016/2608(RSP))

—   Judith Sargentini, Klaus Buchner, Barbara Lochbihler, Bronis Ropė, Ernest Urtasun, Igor Šoltes a Heidi Hautala za skupinu Verts/ALE o Egyptě, zejména případu Giulia Regeniho (B8-0338/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Bas Belder, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Remo Sernagiotto, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Arne Gericke, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba a Monica Macovei za skupinu ECR o Egyptě, zejména případu Giulia Regeniho (B8-0346/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini a Rolandas Paksas za skupinu EFDD o Egyptě, zejména případu Giulia Regeniho (B8-0347/2016);

—   Mario Borghezio, Mara Bizzotto, Gianluca Buonanno, Lorenzo Fontana a Matteo Salvini za skupinu ENF o Egyptě, zejména případu Giulia Regeniho (B8-0348/2016);

—   Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Antonio Tajani, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Roberta Metsola, Eva Paunova, Bogdan Brunon Wenta, Andrey Kovatchev, Lorenzo Cesa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Milan Zver, Mariya Gabriel, Giovanni La Via, Dubravka Šuica, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ramona Nicole Mănescu, Thomas Mann, Elisabetta Gardini, Lara Comi, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Michaela Šojdrová, Massimiliano Salini, Romana Tomc, Sven Schulze, David McAllister, Csaba Sógor, Luděk Niedermayer, Anna Záborská, Joachim Zeller, Adam Szejnfeld, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Barbara Matera, Salvatore Cicu, Therese Comodini Cachia a Ramón Luis Valcárcel Siso za skupinu PPE o Egyptě, zejména případu Giulia Regeniho (B8-0371/2016);

—   Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, María Teresa Giménez Barbat, Charles Goerens, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Kaja Kallas, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström et Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE o Egyptě, zejména případu Giulia Regeniho (B8-0376/2016);

—   Barbara Spinelli, Eleonora Forenza, Curzio Maltese, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Josu Juaristi Abaunz, Paloma López Bermejo, Lynn Boylan, Marina Albiol Guzmán, Kateřina Konečná, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Kostadinka Kuneva, Dimitrios Papadimoulis a Patrick Le Hyaric za skupinu GUE/NGL o Egyptě, zejména případu Giulia Regeniho (B8-0377/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Eric Andrieu, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano, Daniele Viotti, Julie Ward, Josef Weidenholzer, Flavio Zanonato a Damiano Zoffoli za skupinu S&D o Egyptě, zejména případu Giulia Regeniho (B8-0378/2016).

III.   Demokratická republika Kongo (2016/2609(RSP))

—   Jordi Sebastia, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Bart Staes, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valerio, Igor Soltes a Bronis Ropé za skupinu Verts/ALE o Konžské demokratické republice (B8-0342/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Monica Macovei, Ruža Tomašić et Arne Gericke za skupinu ECR o Konžské demokratické republice (B8-0350/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Isabella Adinolfi, Laura Agea, Laura Ferrara a Rolandas Paksas za skupinu EFDD o Konžské demokratické republice (B8-0372/2016);

—   Cristian Dan Preda, Mariya Gabriel, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Roberta Metsola, Eva Paunova, Jarosław Wałęsa, Maurice Ponga, Bogdan Brunon Wenta, Andrey Kovatchev, Lorenzo Cesa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Milan Zver, Giovanni La Via, Dubravka Šuica, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ramona Nicole Mănescu, Thomas Mann, Elisabetta Gardini, Lara Comi, Stanislav Polčák, Tomáš Zdechovský, Ivana Maletić, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Michaela Šojdrová, Massimiliano Salini, Romana Tomc, Sven Schulze, David McAllister, Csaba Sógor, Luděk Niedermayer, Anna Záborská, Joachim Zeller, Adam Szejnfeld, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Barbara Matera, Salvatore Cicu, Therese Comodini Cachia a Ramón Luis Valcárcel Siso za skupinu PPE o Konžské demokratické republice (B8-0374/2016);

—   Charles Goerens, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Filiz Hyusmenova, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström a Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE o Konžské demokratické republice (B8-0379/2016);

—   Lidia Senra Rodríguez, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Paloma López Bermejo, Fabio De Masi, Ángela Vallina, Merja Kyllönen, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Marisa Matias, Marina Albiol Guzmán, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Javier Couso Permuy, Kostadinka Kuneva a Patrick Le Hyaric za skupinu GUE/NGL o Konžské demokratické republice (B8-0380/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Maria Arena, Kashetu Kyenge, Norbert Neuser, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Eric Andrieu, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Luigi Morgano, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano, Daniele Viotti, Julie Ward, Josef Weidenholzer, Flavio Zanonato a Damiano Zoffoli za skupinu S&D o Konžské demokratické republice (B8-0381/2016).

Řečnická doba bude rozdělena podle článku 162 jednacího řádu.


4. Socioekonomická situace žen v Evropě (rozprava)

Prohlášení Komise: Socioekonomická situace žen v Evropě (2016/2606(RSP))

Věra Jourová (členka Komise) učinila prohlášení.

Vystoupili: Constance Le Grip za skupinu PPE, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Jérôme Lavrilleux, Vilija Blinkevičiūtė za skupinu S&D, Beatrix von Storch za skupinu ECR, Beatriz Becerra Basterrechea za skupinu ALDE, Marisa Matias za skupinu GUE/NGL, Terry Reintke za skupinu Verts/ALE, Margot Parker za skupinu EFDD, Barbara Kappel za skupinu ENF, Krisztina Morvai – nezařazená poslankyně, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Clare Moody, Filiz Hyusmenova, João Pimenta Lopes, Daniela Aiuto, Janusz Korwin-Mikke, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Ivan Jakovčić, Barbara Matera, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Tibor Szanyi, Soraya Post, která rovněž odpověděla na dvě otázky, které zvednutím modré karty položily Anna Hedh a Hilde Vautmans, Tania González Peñas, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Maria Grapini, Michaela Šojdrová, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Lampros Fountoulis, a Pina Picierno, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Bill Etheridge.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Marijana Petir, Notis Marias, António Marinho e Pinto, Stanislav Polčák, Seán Kelly, Gesine Meissner, Nicola Caputo a Jaromír Štětina.

Vystoupila Věra Jourová.

Rozprava skončila.


5. Situace uprchlic a žadatelek o azyl v EU (rozprava)

Zpráva o situaci uprchlic a žadatelek o azyl v EU [2015/2325(INI)] - Výbor pro práva žen a rovnost pohlaví. Zpravodajka: Mary Honeyball (A8-0024/2016)

Mary Honeyball uvedla zprávu.

Vystoupila Věra Jourová (členka Komise).

Vystoupily: Barbara Matera za skupinu PPE, Iratxe García Pérez za skupinu S&D, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Janice Atkinson, a Beatrix von Storch za skupinu ECR.

PŘEDSEDNICTVÍ: Ulrike LUNACEK
místopředsedkyně

Vystoupili: Beatrix von Storch, aby odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Doru-Claudian Frunzulică, Angelika Mlinar za skupinu ALDE, Malin Björk za skupinu GUE/NGL, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Kristina Winberg, Ernest Urtasun za skupinu Verts/ALE, který odmítl otázku, kterou zvednutím modré karty položila Janice Atkinson, Daniela Aiuto za skupinu EFDD, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Janice Atkinson, Mireille D'Ornano za skupinu ENF, Constance Le Grip, Maria Arena, Jadwiga Wiśniewska, Beatriz Becerra Basterrechea, Kostadinka Kuneva, Terry Reintke, Margot Parker, Gianluca Buonanno, Ildikó Gáll-Pelcz, Maria Noichl, Julie Girling, Cecilia Wikström, Stefan Eck, Heidi Hautala, Angelika Niebler, Pier Antonio Panzeri, Arne Gericke, Jordi Sebastià, Anna Maria Corazza Bildt, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Helga Stevens, Lefteris Christoforou, Ruža Tomašić, Adam Szejnfeld a Tomáš Zdechovský.

Vystoupily: Věra Jourová a Mary Honeyball.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 6.7 zápisu ze dne 8.3.2016.

PŘEDSEDNICTVÍ: Martin SCHULZ
předseda

Předseda uctil památku bojovnice za lidská práva a ekologické aktivistky Berty Cáceresové, která byla zavražděna v Hondurasu. Jménem Parlamentu vraždu odsoudil a vyzval honduraskou vládu, aby odpovědné osoby postavila před soud.

(Denní zasedání bylo přerušeno v 11:40.)

(Od 11:40 do 12:45 projev Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky Filippa Grandiho, po kterém následovalo jedno kolo vystoupení řečníků politických skupin.)

(Denní zasedání pokračovalo ve 12:45.)

PŘEDSEDNICTVÍ: Mairead McGUINNESS
místopředsedkyně


6. Hlasování

Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.

Výsledky jmenovitého hlasování uvedené v příloze zápisu jsou k dispozici pouze v elektronické formě a lze je konzultovat na internetových stránkách Europarl.


6.1. Zdraví zvířat ***II (hlasování)

Doporučení pro druhé čtení k postoji Rady v prvním čtení k přijetí nařízení Evropského parlamentu a Rady o přenosných nákazách zvířat a o změně a zrušení některých aktů v oblasti zdraví zvířat („právní rámec pro zdraví zvířat“) [11779/1/2015 - C8-0008/2016 - 2013/0136(COD)] - Výbor pro zemědělství a rozvoj venkova. Zpravodaj: Jasenko Selimovic (A8-0041/2016)

(pro zamítnutí postoje Rady požadovaná kvalifikovaná většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 1)

POSTOJ RADY

prohlášen za schválený (P8_TA(2016)0067)


6.2. Režim podpory na dodávky ovoce a zeleniny, banánů a mléka do vzdělávacích zařízení ***I (hlasování)

Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění nařízení (EU) č. 1308/2013 a nařízení (EU) č. 1306/2013, pokud jde o režim podpory na dodávky ovoce a zeleniny, banánů a mléka do vzdělávacích zařízení [COM(2014)0032 - C7-0025/2014 - 2014/0014(COD)] - Výbor pro zemědělství a rozvoj venkova. Zpravodaj: Marc Tarabella (A8-0006/2016)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 2)

NÁVRH KOMISE a POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY

schválen v pozměněném znění (P8_TA(2016)0068)

NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0068)


6.3. Přístup na trh přístavních služeb a finanční transparentnost přístavů ***I (hlasování)

Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se zřizuje rámec pro přístup na trh přístavních služeb a finanční transparentnost přístavů [COM(2013)0296 - C7-0144/2013 - 2013/0157(COD)] - Výbor pro dopravu a cestovní ruch. Zpravodaj: Knut Fleckenstein (A8-0023/2016)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 3)

NÁVRH KOMISE a POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY

schválen v pozměněném znění (P8_TA(2016)0069)

Knut Fleckenstein (zpravodaj) v souladu s čl. 61 odst. 2 jednacího řádu navrhl, aby bylo hlasování o návrhu legislativního usnesení odloženo s cílem přímo zahájit interinstitucionální jednání na základě přijatého mandátu.

Parlament návrh schválil JH (506 pro, 144 proti, 56 se zdrželi). Věc se tudíž považuje za vrácenou příslušnému výboru k opětovnému projednání.


6.4. Harmonizované indexy spotřebitelských cen ***I (hlasování)

Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o harmonizovaných indexech spotřebitelských cen a o zrušení nařízení (ES) č. 2494/95 [COM(2014)0724 - C8-0283/2014 - 2014/0346(COD)] - Hospodářský a měnový výbor. Zpravodaj: Roberto Gualtieri (A8-0313/2015)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 4)

NÁVRH KOMISE a POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY

schválen v pozměněném znění (P8_TA(2016)0070)

NÁVRH LEGISLATIVNÍHO USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0070)


6.5. Výroční zpráva za rok 2014 o ochraně finančních zájmů EU – boji proti podvodům (hlasování)

Zpráva o výroční zprávě za rok 2014 o ochraně finančních zájmů EU – boji proti podvodům [2015/2128(INI)] - Výbor pro rozpočtovou kontrolu. Zpravodaj: Benedek Jávor (A8-0026/2016)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 5)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0071)


6.6. Začleňování hlediska rovnosti žen a mužů do činnosti Evropského parlamentu (hlasování)

Zpráva o začleňování hlediska rovnosti žen a mužů do činnosti Evropského parlamentu [2015/2230(INI)] - Výbor pro práva žen a rovnost pohlaví. Zpravodajka: Angelika Mlinar (A8-0034/2016)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 6)

ALTERNATIVNÍ NÁVRH USNESENÍ (předložený více než 40 poslanci)

zamítnut

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0072)


6.7. Situace uprchlic a žadatelek o azyl v EU (hlasování)

Zpráva o situaci uprchlic a žadatelek o azyl v EU [2015/2325(INI)] - Výbor pro práva žen a rovnost pohlaví. Zpravodajka: Mary Honeyball (A8-0024/2016)

(požadovaná prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 7)

ALTERNATIVNÍ NÁVRH USNESENÍ (předložený skupinou PPE)

zamítnut

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2016)0073)


7. Vysvětlení hlasování

Písemná vysvětlení hlasování:

Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu z tohoto zasedání podle článku 183 jednacího řádu.

Ústní vysvětlení hlasování:

doporučení pro druhé čtení Jasenko Selimovic - A8-0041/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Daniel Hannan, Jiří Pospíšil, Marlene Mizzi, Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák, Hannu Takkula a Seán Kelly

zpráva Marc Tarabella - A8-0006/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Daniel Hannan, Momchil Nekov, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák, Anna Záborská, Hannu Takkula a Seán Kelly

zpráva Knut Fleckenstein - A8-0023/2016
Catherine Stihler, Neena Gill, Daniel Hannan, Jude Kirton-Darling, Amjad Bashir, Andrejs Mamikins, Monica Macovei, Seán Kelly a Nicola Caputo

zpráva Benedek Jávor - A8-0026/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Jiří Pospíšil a Andrejs Mamikins

zpráva Angelika Mlinar - A8-0034/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Eleonora Forenza, Andrejs Mamikins, Anna Záborská a Marek Jurek

zpráva Mary Honeyball - A8-0024/2016
Eleonora Forenza, Krisztina Morvai, Neena Gill, Tania González Peñas, Andrejs Mamikins, Anna Záborská a Marina Albiol Guzmán.


8. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat

Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na internetových stránkách Europarl, „Plenární zasedání“, „Hlasování“, „Výsledky hlasování“ (Výsledky jmenovitého hlasování). V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.

Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.

Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.


(Denní zasedání, které bylo přerušeno v 14:15, pokračovalo v 15:05.)

PŘEDSEDNICTVÍ: David-Maria SASSOLI
místopředseda

9. Schválení zápisu z předchozího denního zasedání

Zápis z předchozího denního zasedání byl schválen.


10. Situace v Sýrii (rozprava)

Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Situace v Sýrii (2016/2604(RSP))

Federica Mogherini (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku) učinila prohlášení.

Vystoupili: Cristian Dan Preda za skupinu PPE, Victor Boştinaru za skupinu S&D, Charles Tannock za skupinu ECR, Marietje Schaake za skupinu ALDE, Marisa Matias za skupinu GUE/NGL, Barbara Lochbihler za skupinu Verts/ALE, Fabio Massimo Castaldo za skupinu EFDD, Jean-Luc Schaffhauser za skupinu ENF, Janusz Korwin-Mikke – nezařazený poslanec, Mariya Gabriel, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Tibor Szanyi, Richard Howitt, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Paul Nuttall, Anna Elżbieta Fotyga, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Doru-Claudian Frunzulică, Petras Auštrevičius, Javier Couso Permuy, Alyn Smith, Paul Nuttall, Franz Obermayr, Francisco José Millán Mon, Ana Gomes, Bas Belder, Ivo Vajgl, Pier Antonio Panzeri, který odmítl otázku, kterou zvednutím modré karty položil Gianluca Buonanno, Mirosław Piotrowski, Javier Nart, Afzal Khan, který odmítl otázku, kterou zvednutím modré karty položil Gianluca Buonanno, Branislav Škripek, Ioan Mircea Paşcu a Arne Lietz, který odmítl otázku, kterou zvednutím modré karty položil Gianluca Buonanno.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Csaba Sógor, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Georgios Epitideios, João Ferreira a Klaus Buchner.

Vystoupila Federica Mogherini.

Rozprava skončila.


11. Sdělení o provádění evropského programu pro migraci (rozprava)

Prohlášení Komise: Sdělení o provádění evropského programu pro migraci (2016/2503(RSP))

PŘEDSEDNICTVÍ: Ildikó GÁLL-PELCZ
místopředsedkyně

Frans Timmermans (první místopředseda Komise) učinil prohlášení.

Vystoupili: Monika Hohlmeier za skupinu PPE, Birgit Sippel za skupinu S&D, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Ivan Jakovčić, Timothy Kirkhope za skupinu ECR, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Bill Etheridge, Cecilia Wikström za skupinu ALDE, Cornelia Ernst za skupinu GUE/NGL, Judith Sargentini za skupinu Verts/ALE, Laura Ferrara za skupinu EFDD, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Hilde Vautmans, Vicky Maeijer za skupinu ENF, Konstantinos Papadakis – nezařazený poslanec, António Marinho e Pinto k vedení rozpravy, Roberta Metsola, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Tibor Szanyi, Claude Moraes, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Marek Jurek, Helga Stevens, Angelika Mlinar, Malin Björk, Ska Keller, Kristina Winberg, Steeve Briois, Bruno Gollnisch, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Angel Dzhambazki, Elmar Brok, Josef Weidenholzer, Janice Atkinson, aby zvednutím modré karty položil otázku Elmaru Brokovi, který na otázku odpověděl, Jussi Halla-aho, Nathalie Griesbeck, Kostas Chrysogonos, Bodil Valero, Michał Marusik, Mariya Gabriel, Maria João Rodrigues, Beatrix von Storch, Marina Albiol Guzmán, Ernest Maragall, Janice Atkinson, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Iliana Iotova, Kazimierz Michał Ujazdowski, Sofia Sakorafa, Laurenţiu Rebega, Milan Zver, Elly Schlein, Neoklis Sylikiotis, Gianluca Buonanno, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Péter Niedermüller a Nikolaos Chountis.

PŘEDSEDNICTVÍ: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
místopředsedkyně

Vystoupili: Kinga Gál, Cécile Kashetu Kyenge, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Miltiadis Kyrkos, Nadine Morano, Tomáš Zdechovský, Salvatore Domenico Pogliese, Anna Maria Corazza Bildt a Andrej Plenković.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Henna Virkkunen, Ana Gomes, Ilhan Kyuchyuk, João Ferreira, Igor Šoltes, Marek Jurek, Georgios Epitideios, Barbara Matera a Juan Fernando López Aguilar.

Vystoupil Dimitris Avramopoulos (člen Komise).

Rozprava skončila.


12. Akty v přenesené pravomoci (čl. 105 odst. 6 jednacího řádu)

Předsedající vystoupila s tímto sdělením:

Na plenárním zasedání v pondělí 7. března 2016 (bod 5 zápisu ze dne 7.3.2016) bylo oznámeno doporučení výboru TRAN o nevyjádření nesouhlasu s prováděcím opatřením.

Ve lhůtě dvaceti čtyř hodin stanovené čl. 105 odst. 6 jednacího řádu nebyla proti tomuto doporučení vznesena žádná námitka.

Doporučení se tudíž považuje za schválené a bude zveřejněno v textech přijatých na denním zasedání ve středu 9. března 2016.


13. Interinstitucionální dohoda o zdokonalení tvorby právních předpisů (rozprava)

Zpráva o uzavření interinstitucionální dohody o zdokonalení tvorby právních předpisů mezi Evropským parlamentem, Radou Evropské unie a Evropskou komisí [COM(2015)0215 - 2016/2005(ACI)] - Výbor pro ústavní záležitosti. Zpravodajka: Danuta Maria Hübner (A8-0039/2016)

Danuta Maria Hübner uvedla zprávu.

Vystoupili: Jeanine Hennis-Plasschaert (úřadující předsedkyně Rady) a Frans Timmermans (první místopředseda Komise).

Vystoupili: Esteban González Pons za skupinu PPE, Richard Corbett za skupinu S&D, Anthea McIntyre za skupinu ECR, Maite Pagazaurtundúa Ruiz za skupinu ALDE, Kostas Chrysogonos za skupinu GUE/NGL, Pascal Durand za skupinu Verts/ALE, Isabella Adinolfi za skupinu EFDD, Sophie Montel za skupinu ENF, György Schöpflin, Mercedes Bresso, Kazimierz Michał Ujazdowski, Pavel Telička, Heidi Hautala, Tim Aker, Markus Pieper, Sylvia-Yvonne Kaufmann, Anneleen Van Bossuyt, Max Andersson, Tadeusz Zwiefka, Vicky Ford, Pavel Svoboda, Emil Radev a Ruža Tomašić.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Nicola Caputo, Pirkko Ruohonen-Lerner a João Ferreira.

PŘEDSEDNICTVÍ: Ioan Mircea PAŞCU
místopředseda

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Fabio Massimo Castaldo, Eleftherios Synadinos, Ramón Jáuregui Atondo, Notis Marias a Paloma López Bermejo.

Vystoupili: Frans Timmermans, Jeanine Hennis-Plasschaert a Danuta Maria Hübner.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 11.7 zápisu ze dne 9.3.2016.


14. Vysílání pracovníků (rozprava)

Prohlášení Komise: Vysílání pracovníků (2016/2605(RSP))

Marianne Thyssen (členka Komise) učinila prohlášení.

Vystoupili: David Casa za skupinu PPE, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Tibor Szanyi, Jutta Steinruck za skupinu S&D, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Sven Schulze, Anthea McIntyre za skupinu ECR, která odmítla otázku, kterou zvednutím modré karty položil Tim Aker, David Casa k vedení rozpravy, Martina Dlabajová za skupinu ALDE, Thomas Händel za skupinu GUE/NGL, Jean Lambert za skupinu Verts/ALE, Tim Aker za skupinu EFDD, Danuta Jazłowiecka, Agnes Jongerius, Kosma Złotowski, Marian Harkin, Patrick Le Hyaric, Terry Reintke, Laura Agea, Sven Schulze, Marita Ulvskog, Paloma López Bermejo, Karima Delli, Jeroen Lenaers, Siôn Simon, Evelyn Regner a Brando Benifei.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Tom Vandenkendelaere, Sergio Gaetano Cofferati, Notis Marias, Tania González Peñas, Elisabeth Morin-Chartier, Pirkko Ruohonen-Lerner a Csaba Sógor.

Vystoupila Marianne Thyssen.

Rozprava skončila.

Vystoupil Jérôme Lavrilleux.


15. Co se rozumí sociálním ratingem AAA? (rozprava)

Otázka k ústnímu zodpovězení (O-000034/2016), kterou pokládá Thomas Händel za výbor EMPL Komisi: Co se rozumí sociálním ratingem AAA? (2015/3024(RSP)) (B8-0117/2016)

Thomas Händel rozvinul otázku.

Marianne Thyssen (členka Komise) odpověděla na otázku.

Vystoupil David Casa za skupinu PPE.

PŘEDSEDNICTVÍ: Mairead McGUINNESS
místopředsedkyně

Vystoupili: Jutta Steinruck za skupinu S&D, Arne Gericke za skupinu ECR, Enrique Calvet Chambon za skupinu ALDE, Gabriele Zimmer za skupinu GUE/NGL, Jean Lambert za skupinu Verts/ALE, Laura Agea za skupinu EFDD, Dominique Martin za skupinu ENF, Sotirios Zarianopoulos – nezařazený poslanec, Elisabeth Morin-Chartier, Marita Ulvskog, Verónica Lope Fontagné, Agnes Jongerius, Csaba Sógor, Georgi Pirinski, Claude Rolin, Elena Gentile, Anne Sander, Guillaume Balas, Romana Tomc, Flavio Zanonato, Jérôme Lavrilleux, Sergio Gutiérrez Prieto, Michaela Šojdrová, Siôn Simon a Tom Vandenkendelaere.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Danuta Jazłowiecka, Julie Ward, Notis Marias, Tania González Peñas, Krzysztof Hetman, Jean-Paul Denanot a Stanislav Polčák.

Vystoupila Marianne Thyssen.

Rozprava skončila.

PŘEDSEDNICTVÍ: Sylvie GUILLAUME
místopředsedkyně


16. Procesní záruky pro děti podezřelé nebo obviněné v trestním řízení ***I (rozprava)

Zpráva o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o procesních zárukách pro děti podezřelé nebo obviněné v trestním řízení [COM(2013)0822 - C7-0428/2013 - 2013/0408(COD)] - Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Zpravodajka: Caterina Chinnici (A8-0020/2015)

Caterina Chinnici uvedla zprávu.

Vystoupila Věra Jourová (členka Komise).

Vystoupili: Pál Csáky za skupinu PPE, Juan Fernando López Aguilar za skupinu S&D, Angel Dzhambazki za skupinu ECR, Nathalie Griesbeck za skupinu ALDE, Jean Lambert za skupinu Verts/ALE, Gerard Batten za skupinu EFDD, Gilles Lebreton za skupinu ENF, Roberta Metsola, Andrejs Mamikins, Anna Záborská a Julie Ward.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Jiří Pospíšil, Notis Marias a Stanislav Polčák.

Vystoupily: Věra Jourová a Caterina Chinnici.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 11.5 zápisu ze dne 9.3.2016.


17. Pokyny pro rozpočet na rok 2017 – oddíl III (rozprava)

Zpráva o obecných pokynech pro přípravu rozpočtu na rok 2017 – oddíl III – Komise [2016/2004(BUD)] - Rozpočtový výbor. Zpravodaj: Jens Geier (A8-0036/2016)

Jens Geier uvedl zprávu.

Vystoupila Kristalina Georgieva (místopředsedkyně Komise).

Vystoupili: Siegfried Mureşan za skupinu PPE, Isabelle Thomas za skupinu S&D, Richard Ashworth za skupinu ECR, Gérard Deprez za skupinu ALDE, Liadh Ní Riada za skupinu GUE/NGL, Ernest Maragall za skupinu Verts/ALE, Marco Zanni za skupinu EFDD, Auke Zijlstra za skupinu ENF, José Manuel Fernandes, Vladimír Maňka, Zbigniew Kuźmiuk, Jonathan Arnott, Marian-Jean Marinescu, Iris Hoffmann, Monika Hohlmeier, Jean-Paul Denanot, Paul Rübig, Daniele Viotti, Andrey Novakov a Victor Negrescu.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Krzysztof Hetman a Notis Marias.

Vystoupili: Kristalina Georgieva a Jens Geier.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 11.6 zápisu ze dne 9.3.2016.


18. Pořad jednání příštího denního zasedání

Pořad jednání na další den byl schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 578.051/OJME).


19. Ukončení denního zasedání

Denní zasedání skončilo ve 23:25.

Klaus Welle

Ryszard Czarnecki

generální tajemník

místopředseda


PREZENČNÍ LISTINA

Přítomen/přítomna:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Kouloglou, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Müller, Mureşan, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka

Omluven/a:

Aliot, Bours, Crowley, Dodds Anneliese, Engström, Joly, Muselier, Mussolini, Olbrycht, Omarjee, Toom, Vallina

Právní upozornění