Märksõnaregister 
Protokoll
PDF 257kWORD 180k
Teisipäev, 8. märts 2016 - StrasbourgLõplik väljaanne
1.Istungjärgu avamine
 2.Istungi algus
 3.Inimõiguste, demokraatia ja õigusriigi põhimõtete rikkumise juhtumite arutamine (esitatud resolutsiooni ettepanekute tutvustamine)
 4.Naiste sotsiaal-majanduslik olukord Euroopas (arutelu)
 5.Naispagulaste ja -varjupaigataotlejate olukord ELis (arutelu)
 6.Hääletused
  6.1.Loomatervis ***II (hääletus)
  6.2.Haridusasutustes puu- ja köögivilja, banaanide ning piima jaotamise toetuskava ***I (hääletus)
  6.3.Turulepääs sadamateenuste valdkonnas ja sadamate finantsläbipaistvus ***I (hääletus)
  6.4.Tarbijahindade harmoneeritud indeksid ***I (hääletus)
  6.5.ELi finantshuvide kaitset ja pettusevastast võitlust käsitlev 2014. aasta aruanne (hääletus)
  6.6.Soolise võrdõiguslikkuse süvalaiendamine Euroopa Parlamendi töös (hääletus)
  6.7.Naispagulaste ja -varjupaigataotlejate olukord ELis (hääletus)
 7.Selgitused hääletuse kohta
 8.Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused
 9.Eelmise istungi protokolli kinnitamine
 10.Olukord Süürias (arutelu)
 11.Teatis Euroopa rände tegevuskava elluviimise kohta (arutelu)
 12.Delegeeritud õigusaktid (kodukorra artikli 105 lõige 6)
 13.Paremat õigusloomet käsitlev institutsioonidevaheline kokkulepe (arutelu)
 14.Töötajate lähetamine (arutelu)
 15.Mis on sotsiaalne AAA-reiting? (arutelu)
 16.Kriminaalmenetluse raames kahtlustatavate või süüdistatavate laste menetluslikud tagatised ***I (arutelu)
 17.2017. aasta eelarve koostamise suunised – III jagu (arutelu)
 18.Järgmise istungi päevakord
 19.Istungi lõpp
 KOHALOLIJATE NIMEKIRI


ISTUNGI JUHATAJA: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
asepresident

1. Istungjärgu avamine

Vastavalt Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 229 esimesele lõigule ja kodukorra artiklile 146 avati Euroopa Parlamendi istungjärk 2016-2017.


2. Istungi algus

Istung algas kell 9.00.


3. Inimõiguste, demokraatia ja õigusriigi põhimõtete rikkumise juhtumite arutamine (esitatud resolutsiooni ettepanekute tutvustamine)

Järgmised parlamendiliikmed ja fraktsioonid esitasid vastavalt kodukorra artiklile 135 taotluse arutelu korraldamiseks alljärgnevate resolutsiooni ettepanekute üle:

I.   Sõnavabadus Kasahstanis (2016/2607(RSP))

—   Tamás Meszerics, Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Igor Šoltes ja Bronis Ropė fraktsiooni Verts/ALE nimel sõnavabaduse kohta Kasahstanis (B8-0337/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo ja Isabella Adinolfi fraktsiooni EFDD nimel sõnavabaduse kohta Kasahstanis (B8-0343/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ruža Tomašić, Arne Gericke, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Ryszard Antoni Legutko ja Monica Macovei fraktsiooni ECR nimel sõnavabaduse kohta Kasahstanis (B8-0344/2016);

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Roberta Metsola, Eva Paunova, Jarosław Wałęsa, Bogdan Brunon Wenta, Andrey Kovatchev, Lorenzo Cesa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Milan Zver, Giovanni La Via, Dubravka Šuica, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ramona Nicole Mănescu, Thomas Mann, Elisabetta Gardini, Lara Comi, Stanislav Polčák, Tomáš Zdechovský, Ivana Maletić, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Michaela Šojdrová, Massimiliano Salini, Romana Tomc, Sven Schulze, David McAllister, Csaba Sógor, Luděk Niedermayer, Anna Záborská, Adam Szejnfeld, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Barbara Matera, Salvatore Cicu, Therese Comodini Cachia ja Ramón Luis Valcárcel Siso fraktsiooni PPE nimel sõnavabaduse kohta Kasahstanis (B8-0345/2016);

—   Urmas Paet, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, María Teresa Giménez Barbat, Charles Goerens, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Kaja Kallas, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Manfred Weber, Cecilia Wikström ja Valentinas Mazuronis fraktsiooni ALDE nimel sõnavabaduse kohta Kasahstanis (B8-0349/2016);

—   Lola Sánchez Caldentey, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Estefanía Torres Martínez, Xabier Benito Ziluaga, Malin Björk, Marie-Christine Vergiat, Merja Kyllönen, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou ja Patrick Le Hyaric fraktsiooni GUE/NGL nimel sõnavabaduse kohta Kasahstanis (B8-0373/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Andrejs Mamikins, Marju Lauristin, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Eric Andrieu, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano, Daniele Viotti, Julie Ward, Josef Weidenholzer, Flavio Zanonato ja Damiano Zoffoli fraktsiooni S&D nimel sõnavabaduse kohta Kasahstanis (B8-0375/2016).

II.   Egiptus, eelkõige Giulio Regeni juhtum (2016/2608(RSP))

—   Judith Sargentini, Klaus Buchner, Barbara Lochbihler, Bronis Ropė, Ernest Urtasun, Igor Šoltes ja Heidi Hautala fraktsiooni Verts/ALE nimel Egiptuse, eelkõige Giulio Regeni juhtumi kohta (B8-0338/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Bas Belder, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Remo Sernagiotto, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Arne Gericke, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba ja Monica Macovei fraktsiooni ECR nimel Egiptuse, eelkõige Giulio Regeni juhtumi kohta (B8-0346/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini ja Rolandas Paksas fraktsiooni EFDD nimel Egiptuse, eelkõige Giulio Regeni juhtumi kohta (B8-0347/2016);

—   Mario Borghezio, Mara Bizzotto, Gianluca Buonanno, Lorenzo Fontana ja Matteo Salvini fraktsiooni ENF nimel Egiptuse, eelkõige Giulio Regeni juhtumi kohta (B8-0348/2016);

—   Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Antonio Tajani, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Roberta Metsola, Eva Paunova, Bogdan Brunon Wenta, Andrey Kovatchev, Lorenzo Cesa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Milan Zver, Mariya Gabriel, Giovanni La Via, Dubravka Šuica, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ramona Nicole Mănescu, Thomas Mann, Elisabetta Gardini, Lara Comi, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Michaela Šojdrová, Massimiliano Salini, Romana Tomc, Sven Schulze, David McAllister, Csaba Sógor, Luděk Niedermayer, Anna Záborská, Joachim Zeller, Adam Szejnfeld, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Barbara Matera, Salvatore Cicu, Therese Comodini Cachia ja Ramón Luis Valcárcel Siso fraktsiooni PPE nimel Egiptuse, eelkõige Giulio Regeni juhtumi kohta (B8-0371/2016);

—   Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, María Teresa Giménez Barbat, Charles Goerens, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Kaja Kallas, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström ja Valentinas Mazuronis fraktsiooni ALDE nimel Egiptuse, eelkõige Giulio Regeni juhtumi kohta (B8-0376/2016);

—   Barbara Spinelli, Eleonora Forenza, Curzio Maltese, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Josu Juaristi Abaunz, Paloma López Bermejo, Lynn Boylan, Marina Albiol Guzmán, Kateřina Konečná, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Kostadinka Kuneva, Dimitrios Papadimoulis ja Patrick Le Hyaric fraktsiooni GUE/NGL nimel Egiptuse, eelkõige Giulio Regeni juhtumi kohta (B8-0377/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Eric Andrieu, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano, Daniele Viotti, Julie Ward, Josef Weidenholzer, Flavio Zanonato ja Damiano Zoffoli fraktsiooni S&D nimel Egiptuse, eelkõige Giulio Regeni juhtumi kohta (B8-0378/2016).

III.   Kongo Demokraatlik Vabariik (2016/2609(RSP))

—   Jordi Sebastia, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Bart Staes, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valerio, Igor Soltes ja Bronis Ropé fraktsiooni Verts/ALE nimel Kongo Demokraatliku Vabariigi kohta (B8-0342/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Monica Macovei, Ruža Tomašić ja Arne Gericke fraktsiooni ECR nimel Kongo Demokraatliku Vabariigi kohta (B8-0350/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Isabella Adinolfi, Laura Agea, Laura Ferrara ja Rolandas Paksas fraktsiooni EFDD nimel Kongo Demokraatliku Vabariigi kohta (B8-0372/2016);

—   Cristian Dan Preda, Mariya Gabriel, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Roberta Metsola, Eva Paunova, Jarosław Wałęsa, Maurice Ponga, Bogdan Brunon Wenta, Andrey Kovatchev, Lorenzo Cesa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Milan Zver, Giovanni La Via, Dubravka Šuica, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ramona Nicole Mănescu, Thomas Mann, Elisabetta Gardini, Lara Comi, Stanislav Polčák, Tomáš Zdechovský, Ivana Maletić, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Michaela Šojdrová, Massimiliano Salini, Romana Tomc, Sven Schulze, David McAllister, Csaba Sógor, Luděk Niedermayer, Anna Záborská, Joachim Zeller, Adam Szejnfeld, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Barbara Matera, Salvatore Cicu, Therese Comodini Cachia ja Ramón Luis Valcárcel Siso fraktsiooni PPE nimel Kongo Demokraatliku Vabariigi kohta (B8-0374/2016);

—   Charles Goerens, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Filiz Hyusmenova, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström ja Valentinas Mazuronis fraktsiooni ALDE nimel Kongo Demokraatliku Vabariigi kohta (B8-0379/2016);

—   Lidia Senra Rodríguez, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Paloma López Bermejo, Fabio De Masi, Ángela Vallina, Merja Kyllönen, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Marisa Matias, Marina Albiol Guzmán, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Javier Couso Permuy, Kostadinka Kuneva ja Patrick Le Hyaric fraktsiooni GUE/NGL nimel Kongo Demokraatliku Vabariigi kohta (B8-0380/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Maria Arena, Kashetu Kyenge, Norbert Neuser, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Eric Andrieu, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Luigi Morgano, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano, Daniele Viotti, Julie Ward, Josef Weidenholzer, Flavio Zanonato ja Damiano Zoffoli fraktsiooni S&D nimel Kongo Demokraatliku Vabariigi kohta (B8-0381/2016).

Kõneaega eraldatakse vastavalt kodukorra artiklile 162.


4. Naiste sotsiaal-majanduslik olukord Euroopas (arutelu)

Komisjoni avaldus: Naiste sotsiaal-majanduslik olukord Euroopas (2016/2606(RSP))

Věra Jourová (komisjoni liige) esines avaldusega.

Sõna võtsid Constance Le Grip fraktsiooni PPE nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Jérôme Lavrilleux, Vilija Blinkevičiūtė fraktsiooni S&D nimel, Beatrix von Storch fraktsiooni ECR nimel, Beatriz Becerra Basterrechea fraktsiooni ALDE nimel, Marisa Matias fraktsiooni GUE/NGL nimel, Terry Reintke fraktsiooni Verts/ALE nimel, Margot Parker fraktsiooni EFDD nimel, Barbara Kappel fraktsiooni ENF nimel, Krisztina Morvai (fraktsioonilise kuuluvuseta), Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Clare Moody, Filiz Hyusmenova, João Pimenta Lopes, Daniela Aiuto, Janusz Korwin-Mikke, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Ivan Jakovčić, Barbara Matera, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Tibor Szanyi, Soraya Post, kes ühtlasi vastas kahele küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitasid Anna Hedh ja Hilde Vautmans, Tania González Peñas, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Maria Grapini, Michaela Šojdrová, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Lampros Fountoulis, ja Pina Picierno, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Bill Etheridge.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Marijana Petir, Notis Marias, António Marinho e Pinto, Stanislav Polčák, Seán Kelly, Gesine Meissner, Nicola Caputo ja Jaromír Štětina.

Sõna võttis Věra Jourová.

Arutelu lõpetati.


5. Naispagulaste ja -varjupaigataotlejate olukord ELis (arutelu)

Raport naispagulaste ja -varjupaigataotlejate olukorra kohta ELis [2015/2325(INI)] - Naiste õiguste ja soolise võrdõiguslikkuse komisjon. Raportöör: Mary Honeyball (A8-0024/2016)

Mary Honeyball tutvustas raportit.

Sõna võttis Věra Jourová (komisjoni liige).

Sõna võtsid Barbara Matera fraktsiooni PPE nimel, Iratxe García Pérez fraktsiooni S&D nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Janice Atkinson, ja Beatrix von Storch fraktsiooni ECR nimel.

ISTUNGI JUHATAJA: Ulrike LUNACEK
asepresident

Sõna võtsid Doru-Claudian Frunzulică, kes sinist kaarti tõstes esitas küsimuse Beatrix von Storchile, kes vastas sellele, Angelika Mlinar fraktsiooni ALDE nimel, Malin Björk fraktsiooni GUE/NGL nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Kristina Winberg, Ernest Urtasun fraktsiooni Verts/ALE nimel, kes keeldus küsimusest, mille sinist kaarti tõstes soovis esitada Janice Atkinson, Daniela Aiuto fraktsiooni EFDD nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Janice Atkinson, Mireille D'Ornano fraktsiooni ENF nimel, Constance Le Grip, Maria Arena, Jadwiga Wiśniewska, Beatriz Becerra Basterrechea, Kostadinka Kuneva, Terry Reintke, Margot Parker, Gianluca Buonanno, Ildikó Gáll-Pelcz, Maria Noichl, Julie Girling, Cecilia Wikström, Stefan Eck, Heidi Hautala, Angelika Niebler, Pier Antonio Panzeri, Arne Gericke, Jordi Sebastià, Anna Maria Corazza Bildt, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Helga Stevens, Lefteris Christoforou, Ruža Tomašić, Adam Szejnfeld ja Tomáš Zdechovský.

Sõna võtsid Věra Jourová ja Mary Honeyball.

Arutelu lõpetati.

Hääletus: 8.3.2016 protokollipunkt 6.7.

ISTUNGI JUHATAJA: Martin SCHULZ
president

President soovis mälestada Hondurases tapetud inimõiguste eest võitlejat ja keskkonnakaitsjat Berta Cácerest. Ta mõistis mõrva parlamendi nimel hukka ja kutsus Hondurase valitsust üles selle toimepanijaid vastutusele võtma.

(Istung katkestati kell 11.40)

(Kell 11.40-12.45 võttis sõna ÜRO pagulaste ülemvolinik Filippo Grandi, millele järgnes fraktsioonide sõnavõtuvoor)

(Istung jätkus kell 12.45)

ISTUNGI JUHATAJA: Mairead McGUINNESS
asepresident


6. Hääletused

Hääletuste üksikasjalikud tulemused (muudatusettepanekud, eraldi ja osade kaupa hääletused jne) on esitatud protokolli lisas „Hääletuste tulemused”.

Nimeliste hääletuste tulemused protokolli lisana on kättesaadavad ainult elektrooniliselt ja nendega saab tutvuda Europarli veebisaidil.


6.1. Loomatervis ***II (hääletus)

Soovitus teisele lugemisele nõukogu esimese lugemise seisukoha kohta eesmärgiga võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus loomataudide kohta, millega muudetakse teatavaid loomatervise valdkonna õigusakte või tunnistatakse need kehtetuks (loomatervise määrus) [11779/1/2015 - C8-0008/2016 - 2013/0136(COD)] - Põllumajanduse ja maaelu arengu komisjon. Raportöör: Jasenko Selimovic (A8-0041/2016)

(Nõukogu seisukoha tagasilükkamiseks on vaja kvalifitseeritud häälteenamust)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 1)

NÕUKOGU SEISUKOHT

Heaks kiidetud (P8_TA(2016)0067)


6.2. Haridusasutustes puu- ja köögivilja, banaanide ning piima jaotamise toetuskava ***I (hääletus)

Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, millega muudetakse määrust (EL) nr 1308/2013 ning määrust (EL) nr 1306/2013 haridusasutustes puu- ja köögivilja, banaanide ning piima jaotamise toetuskava osas [COM(2014)0032 - C7-0025/2014 - 2014/0014(COD)] - Põllumajanduse ja maaelu arengu komisjon. Raportöör: Marc Tarabella (A8-0006/2016)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 2)

EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK ja MUUDATUSETTEPANEKUD

Vastu võetud koos muudatustega (P8_TA(2016)0068)

SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT

Vastu võetud (P8_TA(2016)0068)


6.3. Turulepääs sadamateenuste valdkonnas ja sadamate finantsläbipaistvus ***I (hääletus)

Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, millega luuakse sadamateenuste valdkonnas turulepääsu ja sadamate finantsläbipaistvuse raamistik [COM(2013)0296 - C7-0144/2013 - 2013/0157(COD)] - Transpordi- ja turismikomisjon. Raportöör: Knut Fleckenstein (A8-0023/2016)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 3)

EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK ja MUUDATUSETTEPANEKUD

Vastu võetud koos muudatustega (P8_TA(2016)0069)

Knut Fleckenstein (raportöör) tegi kooskõlas kodukorra artikli 61 lõikega 2 ettepaneku lükata seadusandliku resolutsiooni ettepaneku hääletus edasi, et jätkata vastu võetud mandaadi alusel kohe institutsioonidevaheliste läbirääkimistega.

Parlament kiitis ettepaneku nimelisel hääletusel heaks (poolthääli 506, vastuhääli 144, erapooletuid 56). Küsimus loeti seega vastutavale komisjonile uuesti läbivaatamiseks tagasisaadetuks.


6.4. Tarbijahindade harmoneeritud indeksid ***I (hääletus)

Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, milles käsitletakse tarbijahindade harmoneeritud indekseid ja millega tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 2494/95 [COM(2014)0724 - C8-0283/2014 - 2014/0346(COD)] - Majandus- ja rahanduskomisjon. Raportöör: Roberto Gualtieri (A8-0313/2015)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 4)

EUROOPA KOMISJONI ETTEPANEK ja MUUDATUSETTEPANEKUD

Vastu võetud koos muudatustega (P8_TA(2016)0070)

SEADUSANDLIKU RESOLUTSIOONI PROJEKT

Vastu võetud (P8_TA(2016)0070)


6.5. ELi finantshuvide kaitset ja pettusevastast võitlust käsitlev 2014. aasta aruanne (hääletus)

Raport Euroopa Liidu finantshuvide kaitset ja pettusevastast võitlust käsitleva 2014. aasta aruande kohta [2015/2128(INI)] - Eelarvekontrollikomisjon. Raportöör: Benedek Jávor (A8-0026/2016)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 5)

RESOLUTSIOONI ETTEPANEK

Vastu võetud (P8_TA(2016)0071)


6.6. Soolise võrdõiguslikkuse süvalaiendamine Euroopa Parlamendi töös (hääletus)

Raport soolise võrdõiguslikkuse süvalaiendamise kohta Euroopa Parlamendi töös [2015/2230(INI)] - Naiste õiguste ja soolise võrdõiguslikkuse komisjon. Raportöör: Angelika Mlinar (A8-0034/2016)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 6)

ALTERNATIIVNE RESOLUTSIOONI ETTEPANEK (mille on esitanud enam kui 40 parlamendiliiget)

Tagasi lükatud

RESOLUTSIOONI ETTEPANEK

Vastu võetud (P8_TA(2016)0072)


6.7. Naispagulaste ja -varjupaigataotlejate olukord ELis (hääletus)

Raport naispagulaste ja -varjupaigataotlejate olukorra kohta ELis [2015/2325(INI)] - Naiste õiguste ja soolise võrdõiguslikkuse komisjon. Raportöör: Mary Honeyball (A8-0024/2016)

(Antud häälte enamus)
(Üksikasjalikud hääletustulemused: lisa "Hääletuste tulemused" punkt 7)

ALTERNATIIVNE RESOLUTSIOONI ETTEPANEK (mille on esitanud fraktsioon PPE)

Tagasi lükatud

RESOLUTSIOONI ETTEPANEK

Vastu võetud (P8_TA(2016)0073)


7. Selgitused hääletuse kohta

Kirjalikud selgitused hääletuse kohta:

Kodukorra artikli 183 alusel esitatud kirjalikud selgitused hääletuse kohta lisatakse käesoleva istungi stenogrammile.

Suulised selgitused hääletuse kohta:

Soovitus teisele lugemisele: Jasenko Selimovic - A8-0041/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Daniel Hannan, Jiří Pospíšil, Marlene Mizzi, Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák, Hannu Takkula ja Seán Kelly

Raport: Marc Tarabella - A8-0006/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Daniel Hannan, Momchil Nekov, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák, Anna Záborská, Hannu Takkula ja Seán Kelly

Raport: Knut Fleckenstein - A8-0023/2016
Catherine Stihler, Neena Gill, Daniel Hannan, Jude Kirton-Darling, Amjad Bashir, Andrejs Mamikins, Monica Macovei, Seán Kelly ja Nicola Caputo

Raport: Benedek Jávor - A8-0026/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Jiří Pospíšil ja Andrejs Mamikins

Raport: Angelika Mlinar - A8-0034/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Eleonora Forenza, Andrejs Mamikins, Anna Záborská ja Marek Jurek

Raport: Mary Honeyball - A8-0024/2016
Eleonora Forenza, Krisztina Morvai, Neena Gill, Tania González Peñas, Andrejs Mamikins, Anna Záborská ja Marina Albiol Guzmán.


8. Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused

Hääletuse parandused ja hääletuskavatsused on toodud Europarli veebisaidil (Täiskogu – Hääletused – Hääletustulemused (nimeliste hääletuste tulemused)) ja lisa „Nimelise hääletuse tulemused” trükiversioonis.

Elektroonilist versiooni Europarli veebisaidil ajakohastatakse korrapäraselt kuni kahe nädala jooksul pärast hääletuse toimumise kuupäeva.

Seejärel suletakse hääletuse paranduste nimekiri tõlkimiseks ja Euroopa Liidu Teatajas avaldamiseks.


(Istung katkestati kell 14.15 ja see jätkus kell 15.05.)

ISTUNGI JUHATAJA: David-Maria SASSOLI
asepresident

9. Eelmise istungi protokolli kinnitamine

Kinnitati eelmise istungi protokoll.


10. Olukord Süürias (arutelu)

Komisjoni asepresidendi ning liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja avaldus: Olukord Süürias (2016/2604(RSP))

Federica Mogherini (komisjoni asepresident ning liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja) esines avaldusega.

Sõna võtsid Cristian Dan Preda fraktsiooni PPE nimel, Victor Boştinaru fraktsiooni S&D nimel, Charles Tannock fraktsiooni ECR nimel, Marietje Schaake fraktsiooni ALDE nimel, Marisa Matias fraktsiooni GUE/NGL nimel, Barbara Lochbihler fraktsiooni Verts/ALE nimel, Fabio Massimo Castaldo fraktsiooni EFDD nimel, Jean-Luc Schaffhauser fraktsiooni ENF nimel, Janusz Korwin-Mikke (fraktsioonilise kuuluvuseta), Mariya Gabriel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Tibor Szanyi, Richard Howitt, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Paul Nuttall, Anna Elżbieta Fotyga, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Doru-Claudian Frunzulică, Petras Auštrevičius, Javier Couso Permuy, Alyn Smith, Paul Nuttall, Franz Obermayr, Francisco José Millán Mon, Ana Gomes, Bas Belder, Ivo Vajgl, Pier Antonio Panzeri, kes keeldus küsimusest, mille sinist kaarti tõstes soovis esitada Gianluca Buonanno, Mirosław Piotrowski, Javier Nart, Afzal Khan, kes keeldus küsimusest, mille sinist kaarti tõstes soovis esitada Gianluca Buonanno, Branislav Škripek, Ioan Mircea Paşcu ja Arne Lietz, kes keeldus küsimusest, mille sinist kaarti tõstes soovis esitada Gianluca Buonanno.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Csaba Sógor, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Georgios Epitideios, João Ferreira ja Klaus Buchner.

Sõna võttis Federica Mogherini.

Arutelu lõpetati.


11. Teatis Euroopa rände tegevuskava elluviimise kohta (arutelu)

Komisjoni avaldus: Teatis Euroopa rände tegevuskava elluviimise kohta (2016/2503(RSP))

ISTUNGI JUHATAJA: Ildikó GÁLL-PELCZ
asepresident

Frans Timmermans (komisjoni esimene asepresident) esines avaldusega.

Sõna võtsid Monika Hohlmeier fraktsiooni PPE nimel, Birgit Sippel fraktsiooni S&D nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Ivan Jakovčić, Timothy Kirkhope fraktsiooni ECR nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Bill Etheridge, Cecilia Wikström fraktsiooni ALDE nimel, Cornelia Ernst fraktsiooni GUE/NGL nimel, Judith Sargentini fraktsiooni Verts/ALE nimel, Laura Ferrara fraktsiooni EFDD nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Hilde Vautmans, Vicky Maeijer fraktsiooni ENF nimel, Konstantinos Papadakis (fraktsioonilise kuuluvuseta), António Marinho e Pinto arutelude läbiviimise teemal, Roberta Metsola, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Tibor Szanyi, Claude Moraes, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Marek Jurek, Helga Stevens, Angelika Mlinar, Malin Björk, Ska Keller, Kristina Winberg, Steeve Briois, Bruno Gollnisch, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Angel Dzhambazki, Elmar Brok, Josef Weidenholzer, Janice Atkinson, kes sinist kaarti tõstes esitas küsimuse Elmar Brokile, kes sellele ka vastas, Jussi Halla-aho, Nathalie Griesbeck, Kostas Chrysogonos, Bodil Valero, Michał Marusik, Mariya Gabriel, Maria João Rodrigues, Beatrix von Storch, Marina Albiol Guzmán, Ernest Maragall, Janice Atkinson, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Iliana Iotova, Kazimierz Michał Ujazdowski, Sofia Sakorafa, Laurenţiu Rebega, Milan Zver, Elly Schlein, Neoklis Sylikiotis, Gianluca Buonanno, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Péter Niedermüller ja Nikolaos Chountis.

ISTUNGI JUHATAJA: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
asepresident

Sõna võtsid Kinga Gál, Cécile Kashetu Kyenge, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Miltiadis Kyrkos, Nadine Morano, Tomáš Zdechovský, Salvatore Domenico Pogliese, Anna Maria Corazza Bildt ja Andrej Plenković.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Henna Virkkunen, Ana Gomes, Ilhan Kyuchyuk, João Ferreira, Igor Šoltes, Marek Jurek, Georgios Epitideios, Barbara Matera ja Juan Fernando López Aguilar.

Sõna võttis Dimitris Avramopoulos (komisjoni liige).

Arutelu lõpetati.


12. Delegeeritud õigusaktid (kodukorra artikli 105 lõige 6)

Juhataja tegi järgmised teadaanded:

TRAN-komisjoni soovitus mitte esitada rakendusmeetme kohta vastuväidet tehti teatavaks esmaspäeva, 7. märtsi 2016. aasta täiskogu istungil (7.3.2016 protokollipunkt 5).

Kodukorra artikli 105 lõikes 6 ette nähtud 24 tunni pikkuse tähtaja jooksul ei esitatud soovitusele ühtegi vastuväidet.

Seega loetakse asjaomane soovitus vastuvõetuks ning see avaldatakse koos kolmapäeva, 9. märtsi 2016. aasta istungil vastuvõetud tekstidega.


13. Paremat õigusloomet käsitlev institutsioonidevaheline kokkulepe (arutelu)

Raport Euroopa Parlamendi, Euroopa Liidu Nõukogu ja Euroopa Komisjoni institutsioonidevahelise parema õigusloome kokkuleppe sõlmimise kohta [COM(2015)0215 - 2016/2005(ACI)] - Põhiseaduskomisjon. Raportöör: Danuta Maria Hübner (A8-0039/2016)

Danuta Maria Hübner tutvustas raportit.

Sõna võtsid Jeanine Hennis-Plasschaert (nõukogu eesistuja) ja Frans Timmermans (komisjoni esimene asepresident).

Sõna võtsid Esteban González Pons fraktsiooni PPE nimel, Richard Corbett fraktsiooni S&D nimel, Anthea McIntyre fraktsiooni ECR nimel, Maite Pagazaurtundúa Ruiz fraktsiooni ALDE nimel, Kostas Chrysogonos fraktsiooni GUE/NGL nimel, Pascal Durand fraktsiooni Verts/ALE nimel, Isabella Adinolfi fraktsiooni EFDD nimel, Sophie Montel fraktsiooni ENF nimel, György Schöpflin, Mercedes Bresso, Kazimierz Michał Ujazdowski, Pavel Telička, Heidi Hautala, Tim Aker, Markus Pieper, Sylvia-Yvonne Kaufmann, Anneleen Van Bossuyt, Max Andersson, Tadeusz Zwiefka, Vicky Ford, Pavel Svoboda, Emil Radev ja Ruža Tomašić.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Nicola Caputo, Pirkko Ruohonen-Lerner ja João Ferreira.

ISTUNGI JUHATAJA: Ioan Mircea PAŞCU
asepresident

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Fabio Massimo Castaldo, Eleftherios Synadinos, Ramón Jáuregui Atondo, Notis Marias ja Paloma López Bermejo.

Sõna võtsid Frans Timmermans, Jeanine Hennis-Plasschaert ja Danuta Maria Hübner.

Arutelu lõpetati.

Hääletus: 9.3.2016 protokollipunkt 11.7.


14. Töötajate lähetamine (arutelu)

Komisjoni avaldus: Töötajate lähetamine (2016/2605(RSP))

Marianne Thyssen (komisjoni liige) esines avaldusega.

Sõna võtsid David Casa fraktsiooni PPE nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Tibor Szanyi, Jutta Steinruck fraktsiooni S&D nimel, kes vastas ühtlasi küsimusele, mille sinist kaarti tõstes esitas Sven Schulze, Anthea McIntyre, fraktsiooni ECR nimel, kes keeldus küsimusest, mille sinist kaarti tõstes soovis esitada Tim Aker, David Casa arutelu läbiviimise teemal, Martina Dlabajová fraktsiooni ALDE nimel, Thomas Händel fraktsiooni GUE/NGL nimel, Jean Lambert fraktsiooni Verts/ALE nimel, Tim Aker fraktsiooni EFDD nimel, Danuta Jazłowiecka, Agnes Jongerius, Kosma Złotowski, Marian Harkin, Patrick Le Hyaric, Terry Reintke, Laura Agea, Sven Schulze, Marita Ulvskog, Paloma López Bermejo, Karima Delli, Jeroen Lenaers, Siôn Simon, Evelyn Regner ja Brando Benifei.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Tom Vandenkendelaere, Sergio Gaetano Cofferati, Notis Marias, Tania González Peñas, Elisabeth Morin-Chartier, Pirkko Ruohonen-Lerner ja Csaba Sógor.

Sõna võttis Marianne Thyssen.

Arutelu lõpetati.

Sõna võttis Jérôme Lavrilleux.


15. Mis on sotsiaalne AAA-reiting? (arutelu)

Suuliselt vastatav küsimus (O-000034/2016), mille esitas komisjonile Thomas Händel EMPL komisjoni nimel: Mis on sotsiaalvaldkonna AAA-reiting? (2015/3024(RSP)) (B8-0117/2016)

Thomas Händel esitas küsimuse.

Marianne Thyssen (komisjoni liige) vastas küsimusele.

Sõna võttis David Casa fraktsiooni PPE nimel.

ISTUNGI JUHATAJA: Mairead McGUINNESS
asepresident

Sõna võtsid Jutta Steinruck fraktsiooni S&D nimel, Arne Gericke fraktsiooni ECR nimel, Enrique Calvet Chambon fraktsiooni ALDE nimel, Gabriele Zimmer fraktsiooni GUE/NGL nimel, Jean Lambert fraktsiooni Verts/ALE nimel, Laura Agea fraktsiooni EFDD nimel, Dominique Martin fraktsiooni ENF nimel, Sotirios Zarianopoulos (fraktsioonilise kuuluvuseta), Elisabeth Morin-Chartier, Marita Ulvskog, Verónica Lope Fontagné, Agnes Jongerius, Csaba Sógor, Georgi Pirinski, Claude Rolin, Elena Gentile, Anne Sander, Guillaume Balas, Romana Tomc, Flavio Zanonato, Jérôme Lavrilleux, Sergio Gutiérrez Prieto, Michaela Šojdrová, Siôn Simon ja Tom Vandenkendelaere.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Danuta Jazłowiecka, Julie Ward, Notis Marias, Tania González Peñas, Krzysztof Hetman, Jean-Paul Denanot ja Stanislav Polčák.

Sõna võttis Marianne Thyssen.

Arutelu lõpetati.

ISTUNGI JUHATAJA: Sylvie GUILLAUME
asepresident


16. Kriminaalmenetluse raames kahtlustatavate või süüdistatavate laste menetluslikud tagatised ***I (arutelu)

Raport ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv kriminaalmenetluse raames kahtlustatavate või süüdistatavate laste menetluslike tagatiste kohta [COM(2013)0822 - C7-0428/2013 - 2013/0408(COD)] - Kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjon. Raportöör: Caterina Chinnici (A8-0020/2015)

Caterina Chinnici tutvustas raportit.

Sõna võttis Věra Jourová (komisjoni liige).

Sõna võtsid Pál Csáky fraktsiooni PPE nimel, Juan Fernando López Aguilar fraktsiooni S&D nimel, Angel Dzhambazki fraktsiooni ECR nimel, Nathalie Griesbeck fraktsiooni ALDE nimel, Jean Lambert fraktsiooni Verts/ALE nimel, Gerard Batten fraktsiooni EFDD nimel, Gilles Lebreton fraktsiooni ENF nimel, Roberta Metsola, Andrejs Mamikins, Anna Záborská ja Julie Ward.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Jiří Pospíšil, Notis Marias ja Stanislav Polčák.

Sõna võtsid Věra Jourová ja Caterina Chinnici.

Arutelu lõpetati.

Hääletus: 9.3.2016 protokollipunkt 11.5.


17. 2017. aasta eelarve koostamise suunised – III jagu (arutelu)

Raport 2017. aasta eelarve koostamise üldsuuniste kohta, III jagu – Komisjon [2016/2004(BUD)] - Eelarvekomisjon. Raportöör: Jens Geier (A8-0036/2016)

Jens Geier tutvustas raportit.

Sõna võttis Kristalina Georgieva (komisjoni asepresident).

Sõna võtsid Siegfried Mureşan fraktsiooni PPE nimel, Isabelle Thomas fraktsiooni S&D nimel, Richard Ashworth fraktsiooni ECR nimel, Gérard Deprez fraktsiooni ALDE nimel, Liadh Ní Riada fraktsiooni GUE/NGL nimel, Ernest Maragall fraktsiooni Verts/ALE nimel, Marco Zanni fraktsiooni EFDD nimel, Auke Zijlstra fraktsiooni ENF nimel, José Manuel Fernandes, Vladimír Maňka, Zbigniew Kuźmiuk, Jonathan Arnott, Marian-Jean Marinescu, Iris Hoffmann, Monika Hohlmeier, Jean-Paul Denanot, Paul Rübig, Daniele Viotti, Andrey Novakov ja Victor Negrescu.

Eelneva registreerimiseta võtsid sõna Krzysztof Hetman ja Notis Marias.

Sõna võtsid Kristalina Georgieva ja Jens Geier.

Arutelu lõpetati.

Hääletus: 9.3.2016 protokollipunkt 11.6.


18. Järgmise istungi päevakord

Kinnitati järgmise päeva istungi päevakord (dokument „Päevakord” PE 578.051/OJME).


19. Istungi lõpp

Istung lõppes kell 23.25.

Klaus Welle

David-Maria Sassoli

peasekretär

asepresident


KOHALOLIJATE NIMEKIRI

Kohalolijad:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Kouloglou, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Müller, Mureşan, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka

Vabandataval põhjusel puudujad:

Aliot, Bours, Crowley, Dodds Anneliese, Engström, Joly, Muselier, Mussolini, Olbrycht, Omarjee, Toom, Vallina

Õigusalane teave