Kazalo 
Zapisnik
PDF 259kWORD 194k
Torek, 8. marec 2016 - StrasbourgKončna izdaja
1.Otvoritev zasedanja
 2.Otvoritev seje
 3.Razprava o primerih kršitev človekovih pravic, demokracije in načela pravne države (napoved vloženih predlogov resolucij)
 4.Socialno-ekonomski položaj žensk v Evropi (razprava)
 5.Položaj begunk in prosilk za azil v EU (razprava)
 6.Čas glasovanja
  6.1.Zdravje živali ***II (glasovanje)
  6.2.Shema pomoči za oskrbo izobraževalnih ustanov s sadjem in zelenjavo, bananami ter mlekom ***I (glasovanje)
  6.3.Dostop do trga pristaniških storitev in finančna preglednost pristanišč ***I (glasovanje)
  6.4.Harmonizirani indeksi cen življenjskih potrebščin ***I (glasovanje)
  6.5.Letno poročilo za leto 2014 o zaščiti finančnih interesov Evropske unije – boj proti goljufijam (glasovanje)
  6.6.Vključevanje načela enakosti spolov v delo Evropskega parlamenta (glasovanje)
  6.7.Položaj begunk in prosilk za azil v EU (glasovanje)
 7.Obrazložitve glasovanja
 8.Popravki in namere glasovanja
 9.Sprejetje zapisnika predhodne seje
 10.Razmere v Siriji (razprava)
 11.Sprejeti sklep o upravljanju migracij (razprava)
 12.Delegirani akti (člen 105(6) Poslovnika)
 13.Medinstitucionalni sporazum o boljši pripravi zakonodaje (razprava)
 14.Napotitev delavcev (razprava)
 15.Kaj je ocena AAA na socialnem področju? (razprava)
 16.Procesna jamstva za otroke, ki so osumljeni ali obdolženi v kazenskem postopku ***I (razprava)
 17.Smernice za proračun za leto 2017 - oddelek III (razprava)
 18.Dnevni red naslednje seje
 19.Zaključek seje
 SEZNAM NAVZOČIH


PREDSEDSTVO: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
podpredsednica

1. Otvoritev zasedanja

V skladu s prvo alineo člena 229 Pogodbe o delovanju Evropske unije in členom 146 Poslovnika se je začelo zasedanje Evropskega parlamenta 2016-2017.


2. Otvoritev seje

Seja se je začela ob 09.00.


3. Razprava o primerih kršitev človekovih pravic, demokracije in načela pravne države (napoved vloženih predlogov resolucij)

Naslednji poslanci ali politične skupine so v skladu s členom 135 Poslovnika zahtevali razpravo o naslednjih predlogih resolucij:

I.   Svoboda izražanja v Kazahstanu (2016/2607(RSP))

—   Tamás Meszerics, Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Igor Šoltes in Bronis Ropė v imenu skupine Verts/ALE o svobodi izražanja v Kazahstanu (B8-0337/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo in Isabella Adinolfi v imenu skupine EFDD o svobodi izražanja v Kazahstanu (B8-0343/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ruža Tomašić, Arne Gericke, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Ryszard Antoni Legutko in Monica Macovei v imenu skupine ECR o svobodi izražanja v Kazahstanu (B8-0344/2016);

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Roberta Metsola, Eva Paunova, Jarosław Wałęsa, Bogdan Brunon Wenta, Andrey Kovatchev, Lorenzo Cesa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Milan Zver, Giovanni La Via, Dubravka Šuica, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ramona Nicole Mănescu, Thomas Mann, Elisabetta Gardini, Lara Comi, Stanislav Polčák, Tomáš Zdechovský, Ivana Maletić, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Michaela Šojdrová, Massimiliano Salini, Romana Tomc, Sven Schulze, David McAllister, Csaba Sógor, Luděk Niedermayer, Anna Záborská, Adam Szejnfeld, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Barbara Matera, Salvatore Cicu, Therese Comodini Cachia in Ramón Luis Valcárcel Siso v imenu skupine PPE o svobodi izražanja v Kazahstanu (B8-0345/2016);

—   Urmas Paet, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, María Teresa Giménez Barbat, Charles Goerens, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Kaja Kallas, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Manfred Weber, Cecilia Wikström in Valentinas Mazuronis v imenu skupine ALDE o svobodi izražanja v Kazahstanu (B8-0349/2016);

—   Lola Sánchez Caldentey, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Estefanía Torres Martínez, Xabier Benito Ziluaga, Malin Björk, Marie-Christine Vergiat, Merja Kyllönen, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou in Patrick Le Hyaric v imenu skupine GUE/NGL o svobodi izražanja v Kazahstanu (B8-0373/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Andrejs Mamikins, Marju Lauristin, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Eric Andrieu, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano, Daniele Viotti, Julie Ward, Josef Weidenholzer, Flavio Zanonato in Damiano Zoffoli v imenu skupine S&D o svobodi izražanja v Kazahstanu (B8-0375/2016).

II.   Egipt, zlasti primer Giulia Regenija (2016/2608(RSP))

—   Judith Sargentini, Klaus Buchner, Barbara Lochbihler, Bronis Ropė, Ernest Urtasun, Igor Šoltes in Heidi Hautala v imenu skupine Verts/ALE o Egiptu, zlasti primeru Giulia Regenija (B8-0338/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Bas Belder, Angel Dzhambazki, Ruža Tomašić, Remo Sernagiotto, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Arne Gericke, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba in Monica Macovei v imenu skupine ECR o Egiptu, zlasti primeru Giulia Regenija (B8-0346/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini in Rolandas Paksas v imenu skupine EFDD o Egiptu, zlasti primeru Giulia Regenija (B8-0347/2016);

—   Mario Borghezio, Mara Bizzotto, Gianluca Buonanno, Lorenzo Fontana in Matteo Salvini v imenu skupine ENF o Egiptu, zlasti primeru Giulia Regenija (B8-0348/2016);

—   Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Antonio Tajani, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Roberta Metsola, Eva Paunova, Bogdan Brunon Wenta, Andrey Kovatchev, Lorenzo Cesa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Milan Zver, Mariya Gabriel, Giovanni La Via, Dubravka Šuica, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ramona Nicole Mănescu, Thomas Mann, Elisabetta Gardini, Lara Comi, Stanislav Polčák, Ivana Maletić, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Michaela Šojdrová, Massimiliano Salini, Romana Tomc, Sven Schulze, David McAllister, Csaba Sógor, Luděk Niedermayer, Anna Záborská, Joachim Zeller, Adam Szejnfeld, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Barbara Matera, Salvatore Cicu, Therese Comodini Cachia in Ramón Luis Valcárcel Siso v imenu skupine PPE o Egiptu, zlasti primeru Giulia Regenija (B8-0371/2016);

—   Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, María Teresa Giménez Barbat, Charles Goerens, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Kaja Kallas, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström et Valentinas Mazuronis v imenu skupine ALDE o Egiptu, zlasti primeru Giulia Regenija (B8-0376/2016);

—   Barbara Spinelli, Eleonora Forenza, Curzio Maltese, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Josu Juaristi Abaunz, Paloma López Bermejo, Lynn Boylan, Marina Albiol Guzmán, Kateřina Konečná, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Kostadinka Kuneva, Dimitrios Papadimoulis in Patrick Le Hyaric v imenu skupine GUE/NGL o Egiptu, zlasti primeru Giulia Regenija (B8-0377/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Richard Howitt, Eric Andrieu, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Kashetu Kyenge, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano, Daniele Viotti, Julie Ward, Josef Weidenholzer, Flavio Zanonato in Damiano Zoffoli v imenu skupine S&D o Egiptu, zlasti primeru Giulia Regenija (B8-0378/2016).

III.   Demokratična republika Kongo (2016/2609(RSP))

—   Jordi Sebastia, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Bart Staes, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valerio, Igor Soltes in Bronis Ropé v imenu skupine Verts/ALE o Demokratični republiki Kongo (B8-0342/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Angel Dzhambazki, Raffaele Fitto, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Monica Macovei, Ruža Tomašić et Arne Gericke v imenu skupine ECR o Demokratični republiki Kongo (B8-0350/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Isabella Adinolfi, Laura Agea, Laura Ferrara in Rolandas Paksas v imenu skupine EFDD o Demokratični republiki Kongo (B8-0372/2016);

—   Cristian Dan Preda, Mariya Gabriel, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Andrej Plenković, Roberta Metsola, Eva Paunova, Jarosław Wałęsa, Maurice Ponga, Bogdan Brunon Wenta, Andrey Kovatchev, Lorenzo Cesa, Claude Rolin, Patricija Šulin, Milan Zver, Giovanni La Via, Dubravka Šuica, Ivan Štefanec, Jaromír Štětina, Pavel Svoboda, Ramona Nicole Mănescu, Thomas Mann, Elisabetta Gardini, Lara Comi, Stanislav Polčák, Tomáš Zdechovský, Ivana Maletić, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Michaela Šojdrová, Massimiliano Salini, Romana Tomc, Sven Schulze, David McAllister, Csaba Sógor, Luděk Niedermayer, Anna Záborská, Joachim Zeller, Adam Szejnfeld, Jiří Pospíšil, Marijana Petir, Barbara Matera, Salvatore Cicu, Therese Comodini Cachia in Ramón Luis Valcárcel Siso v imenu skupine PPE o Demokratični republiki Kongo (B8-0374/2016);

—   Charles Goerens, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Fredrick Federley, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Filiz Hyusmenova, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström in Valentinas Mazuronis v imenu skupine ALDE o Demokratični republiki Kongo (B8-0379/2016);

—   Lidia Senra Rodríguez, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Paloma López Bermejo, Fabio De Masi, Ángela Vallina, Merja Kyllönen, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Marisa Matias, Marina Albiol Guzmán, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Javier Couso Permuy, Kostadinka Kuneva in Patrick Le Hyaric v imenu skupine GUE/NGL o Demokratični republiki Kongo (B8-0380/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Maria Arena, Kashetu Kyenge, Norbert Neuser, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Eric Andrieu, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Miriam Dalli, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Jeppe Kofod, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Luigi Morgano, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Miroslav Poche, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Renato Soru, Tibor Szanyi, Claudia Tapardel, Elena Valenciano, Daniele Viotti, Julie Ward, Josef Weidenholzer, Flavio Zanonato in Damiano Zoffoli v imenu skupine S&D o Demokratični republiki Kongo (B8-0381/2016).

Čas za govor se razdeli v skladu s členom 162 Poslovnika.


4. Socialno-ekonomski položaj žensk v Evropi (razprava)

Izjava Komisije: Socialno-ekonomski položaj žensk v Evropi (2016/2606(RSP))

Věra Jourová (članica Komisije) je podala izjavo.

Govorili so Constance Le Grip v imenu skupine PPE, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Jérôme Lavrilleux, Vilija Blinkevičiūtė v imenu skupine S&D, Beatrix von Storch v imenu skupine ECR, Beatriz Becerra Basterrechea v imenu skupine ALDE, Marisa Matias v imenu skupine GUE/NGL, Terry Reintke v imenu skupine Verts/ALE, Margot Parker v imenu skupine EFDD, Barbara Kappel v imenu skupine ENF, Krisztina Morvai samostojna poslanka, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Clare Moody, Filiz Hyusmenova, João Pimenta Lopes, Daniela Aiuto, Janusz Korwin-Mikke, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Ivan Jakovčić, Barbara Matera, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Tibor Szanyi, Soraya Post, ki je odgovorila tudi na vprašanji, ki sta ju z dvigom modrega kartončka postavili Anna Hedh in Hilde Vautmans, Tania González Peñas, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Maria Grapini, Michaela Šojdrová, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Lampros Fountoulis, in Pina Picierno, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Bill Etheridge.

Po postopku "catch the eye" so govorili Marijana Petir, Notis Marias, António Marinho e Pinto, Stanislav Polčák, Seán Kelly, Gesine Meissner, Nicola Caputo in Jaromír Štětina.

Govorila je Věra Jourová.

Razprava se je zaključila.


5. Položaj begunk in prosilk za azil v EU (razprava)

Poročilo o položaju begunk in prosilk za azil v EU [2015/2325(INI)] - Odbor za pravice žensk in enakost spolov. Poročevalka: Mary Honeyball (A8-0024/2016)

Mary Honeyball je predstavila poročilo.

Govorila je Věra Jourová (članica Komisije).

Govorili so Barbara Matera v imenu skupine PPE, Iratxe García Pérez v imenu skupine S&D, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Janice Atkinson, in Beatrix von Storch v imenu skupine ECR.

PREDSEDSTVO: Ulrike LUNACEK
podpredsednica

Govorili so Doru-Claudian Frunzulică, ki je z dvigom modrega kartončka postavil vprašanje Beatrix von Storch, ki je nanj odgovorila, Angelika Mlinar v imenu skupine ALDE, Malin Björk v imenu skupine GUE/NGL, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Kristina Winberg, Ernest Urtasun v imenu skupine Verts/ALE, ki je zavrnil vprašanje z dvigom modrega kartončka, ki ga je postavila Janice Atkinson, Daniela Aiuto v imenu skupine EFDD, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Janice Atkinson, Mireille D'Ornano v imenu skupine ENF, Constance Le Grip, Maria Arena, Jadwiga Wiśniewska, Beatriz Becerra Basterrechea, Kostadinka Kuneva, Terry Reintke, Margot Parker, Gianluca Buonanno, Ildikó Gáll-Pelcz, Maria Noichl, Julie Girling, Cecilia Wikström, Stefan Eck, Heidi Hautala, Angelika Niebler, Pier Antonio Panzeri, Arne Gericke, Jordi Sebastià, Anna Maria Corazza Bildt, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Helga Stevens, Lefteris Christoforou, Ruža Tomašić, Adam Szejnfeld in Tomáš Zdechovský.

Govorili sta Věra Jourová in Mary Honeyball.

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: točka 6.7 zapisnika z dne 8.3.2016.

PREDSEDSTVO: Martin SCHULZ
predsednik

Predsednik se je poklonil spominu na Berto Cáceres, v Hondurasu umorjeno zagovornico človekovih pravic in ekologinjo. Umor je v imenu Parlamenta obsodil in vlado Hondurasa pozval, naj odgovorne privede pred sodišče.

(Seja je bila prekinjena ob 11.40.)

(Od 11.40 do 12.45 je najprej govoril visoki komisar Združenih narodov za begunce Filippo Grandi, nato so sledili govori političnih skupin.)

(Seja se je ponovno začela ob 12.45.)

PREDSEDSTVO: Mairead McGUINNESS
podpredsednica


6. Čas glasovanja

Podrobni izidi glasovanj (spremembe, ločeno glasovanje, glasovanje po delih ...) so v prilogi zapisnika z naslovom "Izid glasovanj".

Izidi poimenskih glasovanj, ki so priloženi zapisniku, so na voljo le v elektronski obliki in so dosegljivi na spletišču Europarl.


6.1. Zdravje živali ***II (glasovanje)

Priporočilo za drugo obravnavo o stališču Sveta v prvi obravnavi z namenom sprejetja Uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o prenosljivih boleznih živali in o spremembi ter razveljavitvi določenih aktov na področju zdravja živali („Zakon o zdravju živali“) [11779/1/2015 - C8-0008/2016 - 2013/0136(COD)] - Odbor za kmetijstvo in razvoj podeželja. Poročevalec: Jasenko Selimovic (A8-0041/2016)

(potrebna kvalificirana večina za zavrnitev stališča Sveta)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 1)

STALIŠČE SVETA

Razglašeno kot odobreno (P8_TA(2016)0067)


6.2. Shema pomoči za oskrbo izobraževalnih ustanov s sadjem in zelenjavo, bananami ter mlekom ***I (glasovanje)

Poročilo o predlogu uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o spremembi Uredbe (EU) št. 1308/2013 in Uredbe (EU) št. 1306/2013 glede sheme pomoči za oskrbo izobraževalnih ustanov s sadjem in zelenjavo, bananami ter mlekom [COM(2014)0032 - C7-0025/2014 - 2014/0014(COD)] - Odbor za kmetijstvo in razvoj podeželja. Poročevalec: Marc Tarabella (A8-0006/2016)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 2)

PREDLOG KOMISIJE IN PREDLOGI SPREMEMB

Odobren v spremenjeni različici (P8_TA(2016)0068)

OSNUTEK ZAKONODAJNE RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0068)


6.3. Dostop do trga pristaniških storitev in finančna preglednost pristanišč ***I (glasovanje)

Poročilo o predlogu uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o vzpostavitvi okvira za dostop do trga pristaniških storitev in finančno preglednost pristanišč [COM(2013)0296 - C7-0144/2013 - 2013/0157(COD)] - Odbor za promet in turizem. Poročevalec: Knut Fleckenstein (A8-0023/2016)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 3)

PREDLOG KOMISIJE IN PREDLOGI SPREMEMB

Odobren v spremenjeni različici (P8_TA(2016)0069)

Knut Fleckenstein (poročevalec) je predlagal prestavitev glasovanja o predlogu zakonodajne resolucije v skladu s členom 61(2) Poslovnika, du règlement, da bi prešli neposredno na medinsitucionalna pogajanja na podlagi sprejetega mandata.

S poimenskim glasovanjem (506 za, 144 proti, 56 vzdržanih glasov), je Parlament odobril predlog. Zadeva je posredovana pristojnemu odboru v ponovno obravnavo.


6.4. Harmonizirani indeksi cen življenjskih potrebščin ***I (glasovanje)

Poročilo o predlogu uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o harmoniziranih indeksih cen življenjskih potrebščin in razveljavitvi Uredbe (ES) št. 2494/95 [COM(2014)0724 - C8-0283/2014 - 2014/0346(COD)] - Odbor za ekonomske in monetarne zadeve. Poročevalec: Roberto Gualtieri (A8-0313/2015)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 4)

PREDLOG KOMISIJE IN PREDLOGI SPREMEMB

Odobren v spremenjeni različici (P8_TA(2016)0070)

OSNUTEK ZAKONODAJNE RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0070)


6.5. Letno poročilo za leto 2014 o zaščiti finančnih interesov Evropske unije – boj proti goljufijam (glasovanje)

Poročilo o letnem poročilu za leto 2014 o zaščiti finančnih interesov Evropske unije – boj proti goljufijam [2015/2128(INI)] - Odbor za proračunski nadzor. Poročevalec: Benedek Jávor (A8-0026/2016)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 5)

PREDLOG RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0071)


6.6. Vključevanje načela enakosti spolov v delo Evropskega parlamenta (glasovanje)

Poročilo o vključevanju načela enakosti spolov v delo Evropskega parlamenta [2015/2230(INI)] - Odbor za pravice žensk in enakost spolov. Poročevalka: Angelika Mlinar (A8-0034/2016)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 6)

NADOMESTNI PREDLOG RESOLUCIJE (ki ga je vložilo več kot 40 poslancev)

Zavrnjeno

PREDLOG RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0072)


6.7. Položaj begunk in prosilk za azil v EU (glasovanje)

Poročilo o položaju begunk in prosilk za azil v EU [2015/2325(INI)] - Odbor za pravice žensk in enakost spolov. Poročevalka: Mary Honeyball (A8-0024/2016)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 7)

NADOMESTNI PREDLOG RESOLUCIJE (ki ga je vložila skupina PPE)

Zavrnjeno

PREDLOG RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0073)


7. Obrazložitve glasovanja

Pisne obrazložitve glasovanja:

Pisne obrazložitve glasovanja v skladu s členom 183 Poslovnika so vsebovane v dobesednem zapisu seje.

Ustne obrazložitve glasovanja:

Priporočilo za drugo obravnavo: Jasenko Selimovic - A8-0041/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Daniel Hannan, Jiří Pospíšil, Marlene Mizzi, Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák, Hannu Takkula in Seán Kelly

Poročilo: Marc Tarabella - A8-0006/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Daniel Hannan, Momchil Nekov, Jiří Pospíšil, Andrejs Mamikins, Stanislav Polčák, Anna Záborská, Hannu Takkula in Seán Kelly

Poročilo: Knut Fleckenstein - A8-0023/2016
Catherine Stihler, Neena Gill, Daniel Hannan, Jude Kirton-Darling, Amjad Bashir, Andrejs Mamikins, Monica Macovei, Seán Kelly in Nicola Caputo

Poročilo: Benedek Jávor - A8-0026/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Jiří Pospíšil in Andrejs Mamikins

Poročilo: Angelika Mlinar - A8-0034/2016
Krisztina Morvai, Neena Gill, Eleonora Forenza, Andrejs Mamikins, Anna Záborská in Marek Jurek

Poročilo: Mary Honeyball - A8-0024/2016
Eleonora Forenza, Krisztina Morvai, Neena Gill, Tania González Peñas, Andrejs Mamikins, Anna Záborská in Marina Albiol Guzmán.


8. Popravki in namere glasovanja

Popravki in namere glasovanj so na spletišču Europarl na povezavi "Plenarno zasedanje", "Glasovanja", "Izidi glasovanja" (Izidi poimenskih glasovanj) in v tiskani prilogi "Izidi poimenskih glasovanj".

Elektronsko različico na spletišču Europarl se bo redno posodabljalo najdlje dva tedna po dnevu glasovanja.

Po tem roku bo seznam popravkov in namer glasovanj zaključen zaradi prevajanja in objave v UL.


(Seja, ki je bila prekinjena ob 14.15, se je nadaljevala ob 15.05.)

PREDSEDSTVO: David-Maria SASSOLI
podpredsednik

9. Sprejetje zapisnika predhodne seje

Sprejet je bil zapisnik predhodne seje.


10. Razmere v Siriji (razprava)

Izjava podpredsednice Komisije/visoke predstavnice Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko: Razmere v Siriji (2016/2604(RSP))

Federica Mogherini (podpredsednica Komisije in visoka predstavnica Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko) je podala izjavo.

Govorili so Cristian Dan Preda v imenu skupine PPE, Victor Boştinaru v imenu skupine S&D, Charles Tannock v imenu skupine ECR, Marietje Schaake v imenu skupine ALDE, Marisa Matias v imenu skupine GUE/NGL, Barbara Lochbihler v imenu skupine Verts/ALE, Fabio Massimo Castaldo v imenu skupine EFDD, Jean-Luc Schaffhauser v imenu skupine ENF, Janusz Korwin-Mikke samostojni poslanec, Mariya Gabriel, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Tibor Szanyi, Richard Howitt, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Paul Nuttall, Anna Elżbieta Fotyga, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Doru-Claudian Frunzulică, Petras Auštrevičius, Javier Couso Permuy, Alyn Smith, Paul Nuttall, Franz Obermayr, Francisco José Millán Mon, Ana Gomes, Bas Belder, Ivo Vajgl, Pier Antonio Panzeri, ki je zavrnil vprašanje z dvigom modrega kartončka, ki ga je postavil Gianluca Buonanno, Mirosław Piotrowski, Javier Nart, Afzal Khan, ki je zavrnil vprašanje z dvigom modrega kartončka, ki ga je postavil Gianluca Buonanno, Branislav Škripek, Ioan Mircea Paşcu, in Arne Lietz, ki je zavrnil vprašanje z dvigom modrega kartončka, ki ga je postavil Gianluca Buonanno.

Po postopku "catch the eye" so govorili Csaba Sógor, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Georgios Epitideios, João Ferreira in Klaus Buchner.

Govorila je Federica Mogherini.

Razprava se je zaključila.


11. Sprejeti sklep o upravljanju migracij (razprava)

Izjava Komisije: Sprejeti sklep o upravljanju migracij (2016/2503(RSP))

PREDSEDSTVO: Ildikó GÁLL-PELCZ
podpredsednica

Frans Timmermans (prvi podpredsednik Komisije) je podal izjavo.

Govorili so Monika Hohlmeier v imenu skupine PPE, Birgit Sippel v imenu skupine S&D, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Ivan Jakovčić, Timothy Kirkhope v imenu skupine ECR, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Bill Etheridge, Cecilia Wikström v imenu skupine ALDE, Cornelia Ernst v imenu skupine GUE/NGL, Judith Sargentini v imenu skupine Verts/ALE, Laura Ferrara v imenu skupine EFDD, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Hilde Vautmans, Vicky Maeijer v imenu skupine ENF, Konstantinos Papadakis samostojni poslanec, António Marinho e Pinto o poteku razprave, Roberta Metsola, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Tibor Szanyi, Claude Moraes, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Marek Jurek, Helga Stevens, Angelika Mlinar, Malin Björk, Ska Keller, Kristina Winberg, Steeve Briois, Bruno Gollnisch, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Angel Dzhambazki, Elmar Brok, Josef Weidenholzer, Janice Atkinson, ki je z dvigom modrega kartončka postavila vprašanje Elmarju Broku, ki je nanj odgovoril, Jussi Halla-aho, Nathalie Griesbeck, Kostas Chrysogonos, Bodil Valero, Michał Marusik, Mariya Gabriel, Maria João Rodrigues, Beatrix von Storch, Marina Albiol Guzmán, Ernest Maragall, Janice Atkinson, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Iliana Iotova, Kazimierz Michał Ujazdowski, Sofia Sakorafa, Laurenţiu Rebega, Milan Zver, Elly Schlein, Neoklis Sylikiotis, Gianluca Buonanno, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Péter Niedermüller in Nikolaos Chountis.

PREDSEDSTVO: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
podpredsednica

Govorili so Kinga Gál, Cécile Kashetu Kyenge, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Miltiadis Kyrkos, Nadine Morano, Tomáš Zdechovský, Salvatore Domenico Pogliese, Anna Maria Corazza Bildt in Andrej Plenković.

Po postopku "catch the eye" so govorili Henna Virkkunen, Ana Gomes, Ilhan Kyuchyuk, João Ferreira, Igor Šoltes, Marek Jurek, Georgios Epitideios, Barbara Matera in Juan Fernando López Aguilar.

Govoril je Dimitris Avramopoulos (član Komisije).

Razprava se je zaključila.


12. Delegirani akti (člen 105(6) Poslovnika)

Predsedujoča je podala naslednje sporočilo:

priporočilo odbora TRAN, da ne nasprotuje izvedbenemu ukrepu, je bilo objavljeno na plenarnem zasedanju v ponedeljek, 7. marca 2016 (točka 5 zapisnika z dne 7.3.2016).

V roku 24 ur, ki ga določa člen 105(6) Poslovnika, ni nihče nasprotoval temu priporočilu.

Zato se šteje, da je priporočilo sprejeto, sklep o tem pa bo objavljen v Sprejetih besedilih zasedanja jutri, v sredo, 9. marca 2016.


13. Medinstitucionalni sporazum o boljši pripravi zakonodaje (razprava)

Poročilo o sklenitvi medinstitucionalnega sporazuma med Evropskim parlamentom, Svetom Evropske unije in Evropsko komisijo o boljši pripravi zakonodaje [COM(2015)0215 - 2016/2005(ACI)] - Odbor za ustavne zadeve. Poročevalka: Danuta Maria Hübner (A8-0039/2016)

Danuta Maria Hübner je predstavila poročilo.

Govorila sta Jeanine Hennis-Plasschaert (predsedujoča Svetu) in Frans Timmermans (prvi podpredsednik Komisije).

Govorili so Esteban González Pons v imenu skupine PPE, Richard Corbett v imenu skupine S&D, Anthea McIntyre v imenu skupine ECR, Maite Pagazaurtundúa Ruiz v imenu skupine ALDE, Kostas Chrysogonos v imenu skupine GUE/NGL, Pascal Durand v imenu skupine Verts/ALE, Isabella Adinolfi v imenu skupine EFDD, Sophie Montel v imenu skupine ENF, György Schöpflin, Mercedes Bresso, Kazimierz Michał Ujazdowski, Pavel Telička, Heidi Hautala, Tim Aker, Markus Pieper, Sylvia-Yvonne Kaufmann, Anneleen Van Bossuyt, Max Andersson, Tadeusz Zwiefka, Vicky Ford, Pavel Svoboda, Emil Radev in Ruža Tomašić.

Po postopku "catch the eye" so govorili Nicola Caputo, Pirkko Ruohonen-Lerner in João Ferreira.

PREDSEDSTVO: Ioan Mircea PAŞCU
podpredsednik

Po postopku "catch the eye" so govorili Fabio Massimo Castaldo, Eleftherios Synadinos, Ramón Jáuregui Atondo, Notis Marias in Paloma López Bermejo.

Govorili so Frans Timmermans, Jeanine Hennis-Plasschaert in Danuta Maria Hübner.

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: točka 11.7 zapisnika z dne 9.3.2016.


14. Napotitev delavcev (razprava)

Izjava Komisije: Napotitev delavcev (2016/2605(RSP))

Marianne Thyssen (članica Komisije) je podala izjavo.

Govorili so David Casa v imenu skupine PPE, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Tibor Szanyi, Jutta Steinruck v imenu skupine S&D, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Sven Schulze, Anthea McIntyre, v imenu skupine ECR, ki je zavrnila vprašanje z dvigom modrega kartončka, ki ga je postavil Tim Aker, David Casa o poteku razprave, Martina Dlabajová v imenu skupine ALDE, Thomas Händel v imenu skupine GUE/NGL, Jean Lambert v imenu skupine Verts/ALE, Tim Aker v imenu skupine EFDD, Danuta Jazłowiecka, Agnes Jongerius, Kosma Złotowski, Marian Harkin, Patrick Le Hyaric, Terry Reintke, Laura Agea, Sven Schulze, Marita Ulvskog, Paloma López Bermejo, Karima Delli, Jeroen Lenaers, Siôn Simon, Evelyn Regner in Brando Benifei.

Po postopku "catch the eye" so govorili Tom Vandenkendelaere, Sergio Gaetano Cofferati, Notis Marias, Tania González Peñas, Elisabeth Morin-Chartier, Pirkko Ruohonen-Lerner in Csaba Sógor.

Govorila je Marianne Thyssen.

Razprava se je zaključila.

Govoril je Jérôme Lavrilleux.


15. Kaj je ocena AAA na socialnem področju? (razprava)

Vprašanje za ustni odgovor (O-000034/2016), ki ga je postavil Thomas Händel v imenu odbora EMPL Komisiji: Kaj je ocena AAA na socialnem področju? (2015/3024(RSP)) (B8-0117/2016)

Thomas Händel je predstavil vprašanje.

Marianne Thyssen (članica Komisije) je odgovorila na vprašanje.

Govoril je David Casa v imenu skupine PPE.

PREDSEDSTVO: Mairead McGUINNESS
podpredsednica

Govorili so Jutta Steinruck v imenu skupine S&D, Arne Gericke v imenu skupine ECR, Enrique Calvet Chambon v imenu skupine ALDE, Gabriele Zimmer v imenu skupine GUE/NGL, Jean Lambert v imenu skupine Verts/ALE, Laura Agea v imenu skupine EFDD, Dominique Martin v imenu skupine ENF, Sotirios Zarianopoulos samostojni poslanec, Elisabeth Morin-Chartier, Marita Ulvskog, Verónica Lope Fontagné, Agnes Jongerius, Csaba Sógor, Georgi Pirinski, Claude Rolin, Elena Gentile, Anne Sander, Guillaume Balas, Romana Tomc, Flavio Zanonato, Jérôme Lavrilleux, Sergio Gutiérrez Prieto, Michaela Šojdrová, Siôn Simon in Tom Vandenkendelaere.

Po postopku "catch the eye" so govorili Danuta Jazłowiecka, Julie Ward, Notis Marias, Tania González Peñas, Krzysztof Hetman, Jean-Paul Denanot in Stanislav Polčák.

Govorila je Marianne Thyssen.

Razprava se je zaključila.

PREDSEDSTVO: Sylvie GUILLAUME
podpredsednica


16. Procesna jamstva za otroke, ki so osumljeni ali obdolženi v kazenskem postopku ***I (razprava)

Poročilo o predlogu direktive Evropskega parlamenta in Sveta o procesnih jamstvih za otroke, ki so osumljeni ali obdolženi v kazenskem postopku [COM(2013)0822 - C7-0428/2013 - 2013/0408(COD)] - Odbor za državljanske svoboščine, pravosodje in notranje zadeve. Poročevalka: Caterina Chinnici (A8-0020/2015)

Caterina Chinnici je predstavila poročilo.

Govorila je Věra Jourová (članica Komisije).

Govorili so Pál Csáky v imenu skupine PPE, Juan Fernando López Aguilar v imenu skupine S&D, Angel Dzhambazki v imenu skupine ECR, Nathalie Griesbeck v imenu skupine ALDE, Jean Lambert v imenu skupine Verts/ALE, Gerard Batten v imenu skupine EFDD, Gilles Lebreton v imenu skupine ENF, Roberta Metsola, Andrejs Mamikins, Anna Záborská in Julie Ward.

Po postopku "catch the eye" so govorili Jiří Pospíšil, Notis Marias in Stanislav Polčák.

Govorili sta Věra Jourová in Caterina Chinnici.

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: točka 11.5 zapisnika z dne 9.3.2016.


17. Smernice za proračun za leto 2017 - oddelek III (razprava)

Poročilo o splošnih smernicah za pripravo proračuna za leto 2017, oddelek III – Komisija [2016/2004(BUD)] - Odbor za proračun. Poročevalec: Jens Geier (A8-0036/2016)

Jens Geier je predstavil poročilo.

Govorila je Kristalina Georgieva (podpredsednica Komisije).

Govorili so Siegfried Mureşan v imenu skupine PPE, Isabelle Thomas v imenu skupine S&D, Richard Ashworth v imenu skupine ECR, Gérard Deprez v imenu skupine ALDE, Liadh Ní Riada v imenu skupine GUE/NGL, Ernest Maragall v imenu skupine Verts/ALE, Marco Zanni v imenu skupine EFDD, Auke Zijlstra v imenu skupine ENF, José Manuel Fernandes, Vladimír Maňka, Zbigniew Kuźmiuk, Jonathan Arnott, Marian-Jean Marinescu, Iris Hoffmann, Monika Hohlmeier, Jean-Paul Denanot, Paul Rübig, Daniele Viotti, Andrey Novakov in Victor Negrescu.

Po postopku "catch the eye" sta govorila Krzysztof Hetman in Notis Marias.

Govorila sta Kristalina Georgieva in Jens Geier.

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: točka 11.6 zapisnika z dne 9.3.2016.


18. Dnevni red naslednje seje

Določen je bil dnevni red za jutrišnjo sejo (dokument "Dnevni red" PE 578.051/OJME).


19. Zaključek seje

Seja se je zaključila ob 23.25.

Klaus Welle

Ryszard Czarnecki

generalni sekretar

podpredsednik


SEZNAM NAVZOČIH

Navzoči:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buonanno, Buşoi, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Backer, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Eriksson, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira Elisa, Ferreira João, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirkhope, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Kouloglou, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krehl, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Le Pen Jean-Marie, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Loones, Lope Fontagné, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Müller, Mureşan, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plenković, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stier, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Tapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wojciechowski, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka

Opravičeni:

Aliot, Bours, Crowley, Dodds Anneliese, Engström, Joly, Muselier, Mussolini, Olbrycht, Omarjee, Toom, Vallina

Pravno obvestilo