Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Proċedura : 2015/2038(INI)
Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
Ċikli relatati mad-dokumenti :

Testi mressqa :

A8-0217/2016

Dibattiti :

PV 04/07/2016 - 17
CRE 04/07/2016 - 17

Votazzjonijiet :

PV 05/07/2016 - 4.4
CRE 05/07/2016 - 4.4
Spjegazzjoni tal-votazzjoni

Testi adottati :

P8_TA(2016)0298

Minuti
It-Tnejn, 4 ta' Lulju 2016 - StrasburguVerżjoni finali

17. L-istandards soċjali u ambjentali, id-drittijiet tal-bniedem u r-responsabbiltà korporattiva - Strateġija futura ġdida progressiva u innovattiva dwar il-kummerċ u l-investiment (dibattitu)
CRE

Rapport dwar l-implimentazzjoni tar-rakkomandazzjonijiet tal-2010 tal-Parlament dwar l-istandards soċjali u ambjentali, id-drittijiet tal-bniedem u r-responsabbiltà korporattiva [2015/2038(INI)] - Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: Eleonora Forenza (A8-0217/2016)

Rapport dwar strateġija futura ġdida progressiva u innovattiva dwar il-kummerċ u l-investiment [2015/2105(INI)] - Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: Tiziana Beghin (A8-0220/2016)

Eleonora Forenza u Tiziana Beghin ippreżentaw ir-rapporti.

Intervent ta': Cecilia Malmström (Membru tal-Kummissjoni).

Interventi ta': Lola Sánchez Caldentey (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat DEVE), João Pimenta Lopes (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat FEMM), Tokia Saïfi (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AFET), Jan Zahradil (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat DEVE), Joachim Schuster (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat EMPL), Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ITRE), Dita Charanzová (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat IMCO), Esther Herranz García (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AGRI), Jarosław Wałęsa f'isem il-Grupp PPE, David Martin f'isem il-Grupp S&D, Emma McClarkin f'isem il-Grupp ECR, Marietje Schaake f'isem il-Grupp ALDE, Helmut Scholz f'isem il-Grupp GUE/NGL, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Tibor Szanyi, Ska Keller f'isem il-Grupp Verts/ALE, Christofer Fjellner, Jude Kirton-Darling, Anne-Marie Mineur, Heidi Hautala u Laima Liucija Andrikienė.

PRESIDENZA: Ioan Mircea PAŞCU
Viċi President

Interventi ta': Emmanuel Maurel, Karoline Graswander-Hainz u Pedro Silva Pereira.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Seán Kelly, Julie Ward, Ruža Tomašić, Miguel Viegas, Csaba Sógor, Notis Marias u Stanislav Polčák.

Interventi ta': Cecilia Malmström, Eleonora Forenza u Tiziana Beghin.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 4.4 tal-Minuti ta' 5.7.2016 u punt 4.5 tal-Minuti ta' 5.7.2016.

Avviż legali