Indeks 
Zapisnik
PDF 260kWORD 241k
Četvrtak, 7. srpnja 2016. - StrasbourgZavršno izdanje
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Podnošenje dokumenata
 3.Predstavke
 4.Delegirani akti (članak 105. stavak 6. Poslovnika)
 5.Provedbene mjere (članak 106. Poslovnika)
 6.Provedba Konvencije UN-a o pravima osoba s invaliditetom (rasprava)
 7.Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)
  7.1.Položaj osoba s albinizmom u Africi, posebno u Malaviju
  7.2.Bahrein
  7.3.Mjanmar, a posebno položaj etničke skupine Rohingya
 8.Priopćenje predsjedništva
 9.Glasovanje
  9.1.Položaj osoba s albinizmom u Africi, posebno u Malaviju (glasovanje)
  9.2.Bahrein (glasovanje)
  9.3.Mjanmar, a posebno položaj etničke skupine Rohingya (glasovanje)
  9.4.71. zasjedanje Opće skupštine UN-a (glasovanje)
  9.5.Provedba Konvencije UN-a o pravima osoba s invaliditetom (glasovanje)
  9.6.Prigovor u skladu s člankom 106. Poslovnika: dopuštene zdravstvene tvrdnje koje se navode na hrani (glasovanje)
 10.Obrazloženja glasovanja
 11.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 12.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 13.Necarinske prepreke za izvoznike hrane na unutarnjem tržištu EU-a (rasprava)
 14.Prijenos osobnih podataka u Kinu (rasprava)
 15.Primjena zakona o minimalnoj plaći u prometnom sektoru (rasprava)
 16.Prosljeđivanje tekstova usvojenih na dnevnoj sjednici
 17.Kalendar sljedećih dnevnih sjednica
 18.Prekid zasjedanja
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: David-Maria SASSOLI
potpredsjednik

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 9:00.


2. Podnošenje dokumenata

Podneseni su sljedeći dokumenti:

1) Vijeća i Komisije

- Prijedlog Uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o Agenciji Europske unije za azil i stavljanju izvan snage Uredbe (EU) br. 439/2010 (COM(2016)0271 - C8-0174/2016 - 2016/0131(COD))

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

DEVE, AFET, BUDG

- Prijedlog odluke Europskog parlamenta i Vijeća o pružanju daljnje makrofinancijske pomoći Hašemitskoj Kraljevini Jordanu (COM(2016)0431 - C8-0242/2016 - 2016/0197(COD))

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

mišljenje :

AFET, BUDG

- Prijedlog odluke Vijeća o sklapanju, u ime Europske unije, Sporazuma o gospodarskom partnerstvu između Europske unije i njezinih država članica, s jedne strane, i država SADC SGP-a, s druge strane (10107/2016 - C8-0243/2016 - 2016/0005(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

mišljenje :

DEVE, ENVI

- Prijedlog uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe Vijeća (EZ) br. 1030/2002 o utvrđivanju jedinstvenog obrasca boravišnih dozvola za državljane trećih zemalja (COM(2016)0434 - C8-0247/2016 - 2016/0198(COD))

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

PETI, AFET

- Prijedlog odluke Vijeća o sklapanju, u ime Unije, Sporazuma između Europske unije i Republike Maršalovih Otoka o izuzeću od obveze posjedovanja vize za kratkotrajni boravak (09775/2016 - C8-0252/2016 - 2016/0103(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

AFET

- Prijedlog odluke Vijeća o sklapanju, u ime Europske unije, Sporazuma između Europske unije i Republike Kiribatija o izuzeću od obveze posjedovanja vize za kratkotrajni boravak (12092/2015 - C8-0253/2016 - 2015/0200(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

AFET

- Zamjena člana Europskog revizorskog suda - portugalski kandidat (10874/2016 - C8-0260/2016 - 2016/0809(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

CONT

2) zastupnika, prijedlozi rezolucije (članak 133. Poslovnika)

- Dominique Martin. Prijedlog rezolucije za dugoročnu politiku upravljanja migracijskim tokovima (B8-0722/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Dominique Martin. Prijedlog rezolucije o nadležnostima Europske unije u području socijalnog prava (B8-0727/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o zahtjevu za poduzimanje dodatnih mjera za potporu razvoju turizma i promicanje europske umjetničke i kulturne baštine (B8-0730/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

TRAN

mišljenje :

CULT

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o udaji djevojčica u Turskoj (B8-0740/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o uvjetima u kojima se nalaze beskućnici (B8-0741/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o razlici u plaćama žena i muškaraca (B8-0742/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

FEMM

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o zahtjevu za donošenje mjera za smanjenje postojećih razlika među državama članicama u području istraživanja i razvoja moderniziranjem nacionalne infrastrukture u cilju inovativnog i ujednačenog rasta u svim državama EU-a (B8-0743/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ITRE

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o propisima koji se odnose na materijale i predmete koji dolaze u dodir s hranom (B8-0744/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

mišljenje :

ITRE

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o spajanju Deutsche Börse / London Stock Exchange (B8-0746/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o imunitetu zastupnika Narodne demokratske stranke (B8-0747/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o potrebi za informativnim kampanjama o opasnostima klamidije i postojanju kliničkih pretraga koje pomažu pri njezinu dijagnosticiranju (B8-0748/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o borbi protiv energetskog siromaštva (B8-0749/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ITRE

mišljenje :

EMPL

- Dominique Bilde. Prijedlog rezolucije o uzgoju kokoši nesilica (B8-0750/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

mišljenje :

ENVI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o promicanju inovativnih oblika financiranja (B8-0751/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ITRE

mišljenje :

ECON

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o pravilnim prehrambenim navikama za prevenciju Alzheimerove bolesti (B8-0752/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Dominique Bilde. Prijedlog rezolucije o smanjenju broja plastičnih vrećica u Europi (B8-0773/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Dominique Bilde. Prijedlog rezolucije o položaju lokalnih predstavnika koji su prekogranični radnici (B8-0774/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

AFCO

- Louis Aliot, Edouard Ferrand Philippe Loiseau. Prijedlog rezolucije o sljedivosti i usklađenosti uvoza španjolskih stolnih vina u Francusku i narušavanju tržišnog natjecanja (B8-0775/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o zahtjevu za većom regulacijom u području automatiziranog osobnog prijevoza, uz poseban naglasak na problemu cestovne sigurnosti i odgovornosti u slučaju automobilskih nesreća (B8-0776/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

TRAN

- Piernicola Pedicini. Prijedlog rezolucije o kršenju slobode izražavanja i informiranja u Basilicati (B8-0777/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o zaštiti životinja i dobrom upravljanju zoološkim vrtovima (B8-0778/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o Crnoj Gori kao 29. članici NATO-a (B8-0779/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o opasnostima i širenju gigantske šapike (Heracleum mantegazzianum) u Europskoj uniji (B8-0780/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o dobrobiti životinja (B8-0781/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

- Edouard Ferrand. Prijedlog rezolucije o povećanju poreza za konjički sektor (tzv. équitaxe) (B8-0782/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

mišljenje :

CULT

- Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o postupku koji je Komisija pokrenula u vezi s ustavnom reformom u Poljskoj (B8-0783/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

AFCO

- Dominique Bilde. Prijedlog rezolucije o borbi protiv imigracije na Mayotte (B8-0784/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

DEVE

- Dominique Bilde Steeve Briois. Prijedlog rezolucije o tržištu emisija stakleničkih plinova (B8-0785/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Louis Aliot, Marie-Christine Arnautu, Nicolas Bay, Dominique Bilde, Marie-Christine Boutonnet, Steeve Briois, Mireille D'Ornano, Edouard Ferrand, Sylvie Goddyn, Jean-François Jalkh, Marine Le Pen, Gilles Lebreton, Philippe Loiseau, Dominique Martin, Bernard Monot, Sophie Montel, Joëlle Mélin, Florian Philippot, Jean-Luc Schaffhauser Mylène Troszczynski. Prijedlog rezolucije o trajnom isključenju šećera i etanola iz pregovora u okviru sporazuma o slobodnoj trgovini s Mercosurom (B8-0786/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

- Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o propasti politike otvorenog financiranja i politike štednje koje potiče Europska komisija (B8-0787/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o programu otkupa obveznica u poslovnom sektoru koji je pokrenula Europska središnja banka (B8-0788/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o francuskim poduzećima koja isplaćuju veće dividende (B8-0789/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o zabrinjavajuće sporom privatnom razduživanju u europodručju (B8-0790/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Sophie Montel Florian Philippot. Prijedlog rezolucije o reformi horizontalnih pravila o „stručnim skupinama” (B8-0791/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

CONT

mišljenje :

AFCO

- Dominique Martin. Prijedlog rezolucije o zaštiti europskog socijalnog modela u okviru sporazuma o slobodnoj trgovini o kojima se trenutno pregovara (B8-1452/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

- Dominique Martin. Prijedlog rezolucije o skraćenju rokova plaćanja za mala i srednja poduzeća (B8-1453/2016)

upućeno

nadležnom odboru :

IMCO

mišljenje :

JURI


3. Predstavke

Sljedeće predstavke, unesene u registar u skladu s člankom 215. stavkom 6. Poslovnika niže navedenih datuma, upućene su nadležnom odboru:

6. srpnja 2016

(*) (br. 0546/2016); (*) (br. 0547/2016); (*) (br. 0548/2016); (*) (br. 0549/2016); (*) (br. 0550/2016); (*) (br. 0551/2016); (*) (br. 0552/2016); Rubén García (br. 0553/2016); (*) (br. 0554/2016); (*) (br. 0555/2016); César Martínez López-Rey (br. 0556/2016); (*) (br. 0557/2016); Reinhold Hellwig (br. 0558/2016); (*) (br. 0559/2016); (*) (br. 0560/2016); Floriana Lipparini (br. 0561/2016); (*) (br. 0562/2016); (*) (br. 0563/2016); Deepak Rajani (br. 0564/2016); (*) (br. 0565/2016); (*) (br. 0566/2016); (*) (br. 0567/2016); (*) (br. 0568/2016); Manuela Giacomini (br. 0569/2016); (*) (br. 0570/2016); (*) (br. 0571/2016); Francesco Zangari (br. 0572/2016); (*) (br. 0573/2016); (*) (br. 0574/2016); (*) (br. 0575/2016); (*) (br. 0576/2016); (*) (br. 0577/2016); (*) (br. 0578/2016); Maria Cipparrone (br. 0579/2016); (*) (br. 0580/2016); (*) (br. 0581/2016); (*) (br. 0582/2016); Konstantinos Giannopoulos (br. 0583/2016); (*) (br. 0584/2016); (*) (br. 0585/2016); (*) (br. 0586/2016); Mario Cavaliere (br. 0587/2016); (*) (br. 0588/2016); (*) (br. 0589/2016); (*) (br. 0590/2016); (*) (br. 0591/2016); Celine Lamy (br. 0592/2016); (*) (br. 0593/2016); (*) (br. 0594/2016); (*) (br. 0597/2016); (*) (br. 0598/2016); (*) (br. 0599/2016); (*) (br. 0600/2016); (*) (br. 0601/2016); (*) (br. 0602/2016); (*) (br. 0603/2016); (*) (br. 0604/2016); (*) (br. 0605/2016); (*) (br. 0606/2016); Jorge Rodríguez Gómez (Unión de Uniones de Castilla-La Mancha) (br. 0607/2016); (*) (br. 0608/2016); (*) (br. 0609/2016); (*) (br. 0610/2016); (*) (br. 0611/2016); (*) (br. 0612/2016); (*) (br. 0613/2016); (*) (br. 0614/2016); (*) (br. 0615/2016); (*) (br. 0616/2016); (*) (br. 0617/2016); (*) (br. 0618/2016); Olga Stinka (br. 0619/2016); (*) (br. 0620/2016); (*) (br. 0621/2016); (*) (br. 0622/2016); (*) (br. 0623/2016); Katarzyna Waciakowska (br. 0624/2016); (*) (br. 0625/2016); (*) (br. 0626/2016); (*) (br. 0627/2016); Verdún Pérez (br. 0628/2016); (*) (br. 0629/2016); (*) (br. 0630/2016); Monica Ravalico (br. 0631/2016); (*) (br. 0632/2016); (*) (br. 0633/2016); (*) (br. 0634/2016); (*) (br. 0635/2016); (*) (br. 0636/2016); F. Javier Boter Sans (br. 0637/2016); (*) (br. 0638/2016); Fabrice Goossens (br. 0639/2016); (*) (br. 0640/2016); (*) (br. 0641/2016); (*) (br. 0642/2016); (*) (br. 0643/2016); Verdún Pérez (br. 0644/2016); Miroslav Jurčo (br. 0645/2016); (*) (br. 0646/2016); (*) (br. 0647/2016); (*) (br. 0648/2016); Miroslav Lidinský (br. 0649/2016); (*) (br. 0650/2016); (*) (br. 0651/2016); Ramón Vázquez Díaz (br. 0652/2016); (*) (br. 0653/2016); Tommy Hildorsson (br. 0654/2016); (*) (br. 0655/2016); (*) (br. 0656/2016); Simon Reinelt (br. 0657/2016); (*) (br. 0658/2016); (*) (br. 0659/2016); Kateřina Koleva (br. 0660/2016); Yochana Darling (br. 0661/2016); Khourshid Rizgar Ali (br. 0662/2016); Alexandros Manolopoulos (br. 0663/2016); (*) (br. 0664/2016); (*) (br. 0665/2016); Ivan Lozo (br. 0666/2016); (*) (br. 0667/2016); (*) (br. 0668/2016); (*) (br. 0669/2016); (*) (br. 0670/2016); (*) (br. 0671/2016); (*) (br. 0672/2016); (*) (br. 0673/2016); Ștefan Valentin Varga (br. 0674/2016); Ștefan Covaci (br. 0675/2016); (*) (br. 0676/2016); (*) (br. 0677/2016); Jan-Erik Hansen (br. 0678/2016); (*) (br. 0679/2016); (*) (br. 0680/2016); (*) (br. 0681/2016); (*) (br. 0682/2016); (*) (br. 0683/2016); (*) (br. 0684/2016); (*) (br. 0685/2016); (*) (br. 0686/2016); Peter Hollatz (br. 0687/2016); (*) (br. 0688/2016); (*) (br. 0689/2016); (*) (br. 0690/2016); (*) (br. 0691/2016); (*) (br. 0692/2016); Jens Genzer (br. 0693/2016); Hans-Christoph Paul (br. 0694/2016); (*) (br. 0695/2016); (*) (br. 0696/2016); (*) (br. 0697/2016); (*) (br. 0698/2016); (*) (br. 0699/2016); Jens Genzer (br. 0700/2016); (*) (br. 0701/2016); Pedro Pozas Terrados (Proyecto Gran Simio (GAP/PGS-España)) (br. 0702/2016); (*) (br. 0703/2016); (*) (br. 0704/2016); Jan Timmer (br. 0705/2016); Agnieszka Gawlik (br. 0706/2016); (*) (br. 0707/2016); (*) (br. 0708/2016); Gaetano Vilno (Associazione D.E.C.I.B.A) (br. 0709/2016); Leandro Martínez-Zurita Julià (br. 0710/2016); (*) (br. 0711/2016); (*) (br. 0712/2016); (*) (br. 0713/2016); Peadar Farrell (br. 0714/2016); (*) (br. 0715/2016); Elisabeth De Wachter (Shakti vzw) (br. 0716/2016); Giancarlo Cavallo (br. 0717/2016); (*) (br. 0718/2016); (*) (br. 0719/2016); (*) (br. 0720/2016); (*) (br. 0721/2016); (*) (br. 0722/2016); Bert Van Vossole (br. 0723/2016); Daniela Massetti (br. 0724/2016).

(*) ime je povjerljiv podatak

Predstavke br. 0595/2016 i br. 0596/2016 izbrisane su iz registra jer ih je podnositelj povukao nakon što su već bile zabilježene.

Predsjednik je objavio da je dana 6. srpnja 2016 nadležnom odboru, u skladu s odredbama članka 215 stavka 13 Poslovnika, uputio predstavke koje su Parlamentu podnijele fizičke osobe koje nisu građani Europske unije niti u njoj borave, odnosno pravne osobe koje nemaju sjedište u državi članici.


4. Delegirani akti (članak 105. stavak 6. Poslovnika)

Nacrt delegiranog akta za koji je na zahtjev nadležnog odbora rok promijenjen s jednog na tri mjeseca:

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Direktive 2014/59/EU Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi okvira za oporavak i sanaciju kreditnih institucija i investicijskih društava u pogledu regulatornih tehničkih standarda kojima se utvrđuju minimalni skup informacija o financijskim ugovorima koje mora sadržavati detaljna evidencija i okolnosti u kojima treba nametnuti zahtjev (C(2016)03356 – 2016/2777(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od datuma primitka 7. lipnja 2016. na zahtjev nadležnog odbora.

Upućeno nadležnom odboru:ECON

Nacrt delegiranog akta koji je proslijeđen Parlamentu:

- Delegirana uredba Komisije o reviziji ljestvice za službena putovanja dužnosnika i ostalih službenika Europske unije u državama članicama (C(2016)04164 - 2016/2830(DEA))
Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od datuma primitka 7. srpnja 2016.
Upućeno nadležnom odboru: JURI
Upućeno odboru za mišljenje: BUDG


5. Provedbene mjere (članak 106. Poslovnika)

Parlamentu su proslijeđeni sljedeći nacrti provedbenih mjera koje su obuhvaćene regulatornim postupkom s kontrolom:

- Odluka Komisije o referentnom dokumentu o najboljoj praksi upravljanja okolišem, sektorskim pokazateljima okolišne učinkovitosti i mjerilima izvrsnosti u građevinskom sektoru u skladu s Uredbom (EZ) br. 1221/2009 o dobrovoljnom sudjelovanju organizacija u sustavu upravljanja okolišem i neovisnog ocjenjivanja Zajednice (EMAS) (D044470/03 - 2016/2823(RPS) - rok: 6. listopada 2016.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o izmjeni Uredbe (EZ) br. 1126/2008 o usvajanju određenih međunarodnih računovodstvenih standarda u skladu s Uredbom (EZ) br. 1606/2002 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu Međunarodnog standarda financijskog izvještavanja 9 (D044972/02 - 2016/2822(RPS) - rok: 7. listopada 2016.)
upućeno nadležnom odboru: ECON (članak 54. Poslovnika)
mišljenje: JURI (članak 54. Poslovnika)

- Uredba Komisije o izmjeni prilogâ Uredbi (EZ) br. 1059/2003 Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi zajedničkog razvrstavanja prostornih jedinica za statistiku (NUTS) (D045062/03 - 2016/2825(RPS) - rok: 7. listopada 2016.)
upućeno nadležnom odboru: REGI

- Direktiva Komisije o izmjeni Direktive Vijeća 75/324/EEZ u pogledu najvećeg dopuštenog tlaka aerosolnih raspršivača te radi prilagodbe njezinih odredaba o označivanju Uredbi (EZ) br. 1272/2008 Europskog parlamenta i Vijeća o razvrstavanju, označivanju i pakiranju tvari i smjesa (D045112/01 - 2016/2821(RPS) - rok: 7. listopada 2016.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI (članak 54. Poslovnika)
mišljenje: IMCO (članak 54. Poslovnika)

- Uredba Komisije o provedbi Uredbe (EZ) br. 808/2004 Europskog parlamenta i Vijeća o statistici Zajednice o informacijskom društvu (D045481/01 - 2016/2826(RPS) - rok: 7. listopada 2016.)
upućeno nadležnom odboru: ITRE

- Uredba Komisije o izmjeni Priloga IV. Uredbi (EZ) br. 396/2005 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu karvona, diamonijeva fosfata, Saccharomycesa cerevisiae soj LAS02 i sirutke (D045754/02 - 2016/2828(RPS) - rok: 8. rujna 2016.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI


6. Provedba Konvencije UN-a o pravima osoba s invaliditetom (rasprava)

Izvješće o provedbi Konvencije UN-a o pravima osoba s invaliditetom uz poseban osvrt na zaključne napomene Odbora UN-a za prava osoba s invaliditetom [2015/2258(INI)] - Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja. Izvjestiteljica: Helga Stevens (A8-0203/2016)

Helga Stevens predstavila je izvješće.

Govorila je Rosa Estaràs Ferragut (izvjestiteljica za mišljenje Odbora PETI).

Govorila je Marianne Thyssen (povjerenica Komisije).

Govorili su: Martina Anderson (izvjestiteljica za mišljenje Odbora LIBE), Richard Howitt (izvjestitelj za mišljenje Odbora AFET), Heidi Hautala (izvjestiteljica za mišljenje Odbora DEVE), Davor Škrlec (izvjestitelj za mišljenje Odbora TRAN), Silvia Costa (izvjestiteljica za mišljenje Odbora CULT), Heidi Hautala (izvjestiteljica za mišljenje Odbora JURI), Rosa Estaràs Ferragut (izvjestiteljica za mišljenje Odbora FEMM) Ádám Kósa, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Vilija Blinkevičiūtė, u ime Kluba zastupnika S&D-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Ivan Jakovčić, Czesław Hoc, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Marian Harkin, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Tibor Szanyi, Kostadinka Kuneva, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Tatjana Ždanoka, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Laura Agea, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Joëlle Mélin, u ime Kluba zastupnika ENF-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Ádám Kósa, Lampros Fountoulis, nezavisni zastupnik, David Casa, Marita Ulvskog, Notis Marias, Dita Charanzová, Lola Sánchez Caldentey, Mireille D'Ornano, Marek Plura, Valdemar Tomaševski, Beatriz Becerra Basterrechea, Marina Albiol Guzmán, Sofia Ribeiro, Kateřina Konečná i Michaela Šojdrová.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Csaba Sógor, Maria Grapini, Ilhan Kyuchyuk, Romana Tomc, Olga Sehnalová, Therese Comodini Cachia, Nicola Caputo, Heinz K. Becker, Seán Kelly, Dieter-Lebrecht Koch, Georgios Epitideios i Danuta Jazłowiecka.

Govorila je Marianne Thyssen.

PREDSJEDA: Ildikó GÁLL-PELCZ
potpredsjednica

Govorila je Helga Stevens.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 9.5 zapisnika od 7.7.2016..


7. Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)

(Za naslove i podnositelje prijedloga rezolucija vidi točka 2 zapisnika od 6.7.2016..)


7.1. Položaj osoba s albinizmom u Africi, posebno u Malaviju

Prijedlozi rezolucija B8-0897/2016, B8-0898/2016, B8-0899/2016, B8-0901/2016, B8-0904/2016, B8-0908/2016 i B8-0911/2016 (2016/2807(RSP))

Charles Tannock, Maria Heubuch, Ignazio Corrao, Santiago Fisas Ayxelà, Pier Antonio Panzeri, Hilde Vautmans i Lola Sánchez Caldentey predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Cristian Dan Preda, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Cécile Kashetu Kyenge, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Diane James, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Janusz Korwin-Mikke, nezavisni zastupnik, Bogdan Brunon Wenta, Nicola Caputo i Georgios Epitideios.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Seán Kelly i Notis Marias.

Govorila je Federica Mogherini (potpredsjednica Komisije / Visoka predstavnica Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 9.1 zapisnika od 7.7.2016..


7.2. Bahrein

Prijedlozi rezolucija B8-0900/2016, B8-0902/2016, B8-0903/2016, B8-0905/2016, B8-0906/2016, B8-0907/2016 i B8-0909/2016 (2016/2808(RSP))

Mark Demesmaeker, Michel Reimon, Ignazio Corrao, Tomáš Zdechovský, Pier Antonio Panzeri, Marietje Schaake i Marie-Christine Vergiat predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Jiří Pospíšil, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Richard Howitt, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ivo Vajgl, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Edouard Ferrand, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Seán Kelly, Julie Ward i Laima Liucija Andrikienė.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Ana Gomes, Notis Marias i Nicola Caputo.

Govorila je Federica Mogherini (potpredsjednica Komisije / Visoka predstavnica Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 9.2 zapisnika od 7.7.2016..


7.3. Mjanmar, a posebno položaj etničke skupine Rohingya

Prijedlozi rezolucija B8-0910/2016, B8-0912/2016, B8-0913/2016, B8-0914/2016, B8-0915/2016, B8-0916/2016 i B8-0917/2016 (2016/2809(RSP))

Mark Demesmaeker, Heidi Hautala, Ignazio Corrao, Tunne Kelam, Pier Antonio Panzeri, Urmas Paet i Marie-Christine Vergiat predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Pavel Svoboda, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Ana Gomes, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Notis Marias, u ime Kluba zastupnika ECR-a, António Marinho e Pinto, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, i Marc Tarabella.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jiří Pospíšil i Eduard Kukan.

Govorila je Federica Mogherini (potpredsjednica Komisije / Visoka predstavnica Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 9.3 zapisnika od 7.7.2016..


PREDSJEDA: Martin SCHULZ
predsjednik

8. Priopćenje predsjedništva

Sukladno članku 166. Poslovnika, predsjednik je donio odluku o sankcioniranju Janusza Korwina-Mikkea zbog njegovih neprihvatljivih komentara o afričkim migrantima tijekom sjednice od 7. lipnja 2016. Sankcija se sastoji, kao prvo, od gubitka prava na dnevnicu u razdoblju od 10 dana i, kao drugo, od oduzimanja prava na sudjelovanje u svim aktivnostima Parlamenta i njegovih tijela u razdoblju od pet uzastopnih dana tijekom kojih se sastaje Parlament ili bilo koje njegovo tijelo s učinkom od 12. rujna 2016. Dotični je zastupnik jučer obaviješten o toj odluci.

Predsjednik je također obavijestio da je Janusz Korwin-Mikke navodno jutros dao izjavu koja bi mogla sadržavati neprihvatljive elemente.


9. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


9.1. Položaj osoba s albinizmom u Africi, posebno u Malaviju (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0897/2016, B8-0898/2016, B8-0899/2016, B8-0901/2016, B8-0904/2016, B8-0908/2016, B8-0911/2016 (2016/2807(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0897/2016

(koji zamjenjuje B8-0897/2016, B8-0898/2016, B8-0899/2016, B8-0901/2016, B8-0904/2016, B8-0908/2016, B8-0911/2016):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Santiago Fisas Ayxelà, Davor Ivo Stier, Tomáš Zdechovský, Andrey Kovatchev, Luděk Niedermayer, Lefteris Christoforou, Patricija Šulin, Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Claude Rolin, Marijana Petir, Jarosław Wałęsa, Bogdan Brunon Wenta, Milan Zver, Ivana Maletić, Jaromír Štětina, Ildikó Gáll-Pelcz, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Roberta Metsola, David McAllister, Sven Schulze, Therese Comodini Cachia, Maurice Ponga, Csaba Sógor, Tunne Kelam, József Nagy, Dubravka Šuica, Jiří Pospíšil, Francesc Gambús, Adam Szejnfeld, Giovanni La Via, Eva Paunova, Ivan Štefanec, Eduard Kukan, Mariya Gabriel, Brian Hayes, Deirdre Clune i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Josef Weidenholzer, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Ana Gomes, Sylvie Guillaume, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Miapetra Kumpula-Natri, Cécile Kashetu Kyenge, Krystyna Łybacka, David Martin, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Emilian Pavel, Daciana Octavia Sârbu, Tibor Szanyi, Claudia Țapardel, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Flavio Zanonato i Damiano Zoffoli, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Branislav Škripek, Notis Marias, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Ryszard Czarnecki, Angel Dzhambazki i Arne Gericke, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Hilde Vautmans, Marietje Schaake, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Ilhan Kyuchyuk, Filiz Hyusmenova, Javier Nart, Valentinas Mazuronis, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Antanas Guoga, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Robert Rochefort, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Paavo Väyrynen, Ivo Vajgl, Angelika Mlinar i Dita Charanzová, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Merja Kyllönen, Patrick Le Hyaric, Marie-Christine Vergiat, Jiří Maštálka, Barbara Spinelli, Kostas Chrysogonos i Stelios Kouloglou, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Sebastià, Judith Sargentini, Bart Staes, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valero, Igor Šoltes, Davor Škrlec i Bronis Ropė, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Isabella Adinolfi, Piernicola Pedicini i Laura Agea, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2016)0314)


9.2. Bahrein (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0900/2016, B8-0902/2016, B8-0903/2016, B8-0905/2016, B8-0906/2016, B8-0907/2016, B8-0909/2016 (2016/2808(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0900/2016

(koji zamjenjuje B8-0900/2016, B8-0902/2016, B8-0903/2016, B8-0905/2016, B8-0906/2016, B8-0907/2016):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Davor Ivo Stier, Andrey Kovatchev, Lefteris Christoforou, Patricija Šulin, Claude Rolin, Marijana Petir, Bogdan Brunon Wenta, Milan Zver, Ivana Maletić, Ildikó Gáll-Pelcz, Roberta Metsola, David McAllister, Sven Schulze, Therese Comodini Cachia, Csaba Sógor, Tunne Kelam, József Nagy, Dubravka Šuica, Jiří Pospíšil, Francesc Gambús, Adam Szejnfeld, Giovanni La Via, Eva Paunova, Ivan Štefanec, Eduard Kukan, Laima Liucija Andrikienė, Brian Hayes i Deirdre Clune, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Josef Weidenholzer, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Sylvie Guillaume, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Jude Kirton-Darling, Miapetra Kumpula-Natri, Cécile Kashetu Kyenge, Krystyna Łybacka, David Martin, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Emilian Pavel, Daciana Octavia Sârbu, Tibor Szanyi, Claudia Țapardel, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Flavio Zanonato i Damiano Zoffoli, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Branislav Škripek, Notis Marias, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Ryszard Czarnecki, Angel Dzhambazki i Arne Gericke, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Marietje Schaake, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Ilhan Kyuchyuk, Filiz Hyusmenova, Javier Nart, Valentinas Mazuronis, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Antanas Guoga, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Robert Rochefort, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen i Dita Charanzová, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Alyn Smith, Barbara Lochbihler, Michel Reimon, Ernest Urtasun, Heidi Hautala, Bodil Valero, Bronis Ropė, Davor Škrlec, Igor Šoltes i Maria Heubuch, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo i Isabella Adinolfi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2016)0315)

(Prijedlog rezolucije B8-0909/2016 se ne razmatra.)


9.3. Mjanmar, a posebno položaj etničke skupine Rohingya (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0910/2016, B8-0912/2016, B8-0913/2016, B8-0914/2016, B8-0915/2016, B8-0916/2016, B8-0917/2016 (2016/2809(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0910/2016

(koji zamjenjuje B8-0910/2016, B8-0912/2016, B8-0913/2016, B8-0914/2016, B8-0915/2016, B8-0916/2016, B8-0917/2016):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Davor Ivo Stier, Tomáš Zdechovský, Andrey Kovatchev, Luděk Niedermayer, Lefteris Christoforou, Patricija Šulin, Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Claude Rolin, Marijana Petir, Jarosław Wałęsa, Bogdan Brunon Wenta, Milan Zver, Ivana Maletić, Ildikó Gáll-Pelcz, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Roberta Metsola, David McAllister, Sven Schulze, Therese Comodini Cachia, Csaba Sógor, József Nagy, Dubravka Šuica, Jiří Pospíšil, Francesc Gambús, Adam Szejnfeld, Giovanni La Via, Eva Paunova, Ivan Štefanec, Eduard Kukan, Brian Hayes i Deirdre Clune, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Richard Howitt, Josef Weidenholzer, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Francisco Assis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Nicola Caputo, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Sylvie Guillaume, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Eva Kaili, Afzal Khan, Jude Kirton-Darling, Miapetra Kumpula-Natri, Cécile Kashetu Kyenge, Krystyna Łybacka, David Martin, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Emilian Pavel, Daciana Octavia Sârbu, Tibor Szanyi, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli i Claudia Țapardel, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Branislav Škripek, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Ryszard Czarnecki, Angel Dzhambazki, Arne Gericke i Notis Marias, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Urmas Paet, Marietje Schaake, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Ilhan Kyuchyuk, Filiz Hyusmenova, Javier Nart, Valentinas Mazuronis, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Antanas Guoga, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Robert Rochefort, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Ivo Vajgl i Dita Charanzová, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Marie-Christine Vergiat, Patrick Le Hyaric, Barbara Spinelli, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Sofia Sakorafa, Younous Omarjee, Kostas Chrysogonos, Stelios Kouloglou i Josu Juaristi Abaunz, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Barbara Lochbihler, Jean Lambert, Heidi Hautala, Bodil Valero, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Davor Škrlec, Igor Šoltes i Maria Heubuch, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo i Isabella Adinolfi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2016)0316)

Govorili su:

Bruno Gollnisch, o sankciji izrečenoj Januszu Korwinu-Mikkeu (točka 8 zapisnika od 7.7.2016.).


9.4. 71. zasjedanje Opće skupštine UN-a (glasovanje)

Izvješće s prijedlogom preporuke Europskog parlamenta Vijeću o 71. zasjedanju Opće skupštine Ujedinjenih naroda [2016/2020(INI)] - Odbor za vanjske poslove. Izvjestitelj: Andrey Kovatchev (A8-0146/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0317)


9.5. Provedba Konvencije UN-a o pravima osoba s invaliditetom (glasovanje)

Izvješće o provedbi Konvencije UN-a o pravima osoba s invaliditetom uz poseban osvrt na zaključne napomene Odbora UN-a za prava osoba s invaliditetom [2015/2258(INI)] - Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja. Izvjestiteljica: Helga Stevens (A8-0203/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0318)


9.6. Prigovor u skladu s člankom 106. Poslovnika: dopuštene zdravstvene tvrdnje koje se navode na hrani (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B8-0842/2016 (2016/2708(RPS))

(Potrebna kvalificirana većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2016)0319)


10. Obrazloženja glasovanja

Pisana obrazloženja glasovanja:

Pisana obrazloženja glasovanja u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se u doslovnom izvješću s ove dnevne sjednice.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Izvješće: Andrey Kovatchev - A8-0146/2016
Paloma López Bermejo, Seán Kelly, Angel Dzhambazki, Stanislav Polčák, Jean-Luc Mélenchon, Krisztina Morvai

Izvješće: Helga Stevens - A8-0203/2016
Ádám Kósa, Krisztina Morvai, Cécile Kashetu Kyenge, Seán Kelly, Angel Dzhambazki, Marian Harkin, Stanislav Polčák

Prigovor u skladu s člankom 106. Poslovnika: dopuštene zdravstvene tvrdnje koje se navode na hrani - 2016/2708(RPS) - B8-0842/2016
Nicola Caputo, Catherine Stihler, Krisztina Morvai, Seán Kelly


11. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja) i u tiskanom obliku u prilogu „Rezultati poimeničnog glasovanja”.

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.


(Sjednica je prekinuta u 13:00 h, a nastavljena u 15:00 h.)

PREDSJEDA: Rainer WIELAND
potpredsjednik

12. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


13. Necarinske prepreke za izvoznike hrane na unutarnjem tržištu EU-a (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000073/2016) koje je postavio Czesław Adam Siekierski, u ime Odbora AGRI, Komisiji: Postojanje necarinskih prepreka za izvoznike hrane na unutarnjem tržištu EU-a (2016/2681(RSP)) (B8-0707/2016)

Czesław Adam Siekierski obrazložio je pitanje.

Violeta Bulc (povjerenica Komisije) odgovorila je na pitanje.

Govorili su: Albert Deß, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Marc Tarabella, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Beata Gosiewska, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Ivan Jakovčić, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Stefan Eck, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Jordi Sebastià, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, David Coburn, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Krisztina Morvai, nezavisna zastupnica, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Ivan Jakovčić, Andreas Schwab, Clara Eugenia Aguilera García, Bronis Ropė, Daniel Buda i Nicola Caputo.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Inés Ayala Sender, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio David Coburn, i Jozo Radoš.

Govorila je Violeta Bulc.

Rasprava je zaključena.


14. Prijenos osobnih podataka u Kinu (rasprava)

Izjava Komisije: Prijenos osobnih podataka u Kinu (2016/2762(RSP))

Violeta Bulc (povjerenica Komisije) dala je izjavu.

Govorili su: Axel Voss, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Andrejs Mamikins, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Beatrix von Storch, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Tomáš Zdechovský i Seán Kelly.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Nicola Caputo, Angel Dzhambazki i Ivan Jakovčić.

Govorila je Violeta Bulc.

Rasprava je zaključena.


15. Primjena zakona o minimalnoj plaći u prometnom sektoru (rasprava)

Izjava Komisije: Primjena zakona o minimalnoj plaći u prometnom sektoru (2016/2815(RSP))

Violeta Bulc (povjerenica Komisije) dala je izjavu.

Govorili su: Janusz Lewandowski, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Jutta Steinruck, u ime Kluba zastupnika S&D-a, koja je odbila odgovoriti na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Ivan Jakovčić, Kosma Złotowski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Doru-Claudian Frunzulică, radi postavljanja pitanja podizanjem plave kartice potonjem koji na njega nije odgovorio jer je Predsjednik smatrao da se pitanje ne odnosi na Kosmu Złotowskog, Martina Dlabajová, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Danuta Jazłowiecka, Gabriele Zimmer, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Ivan Jakovčić, Dariusz Rosati, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Inés Ayala Sender, Richard Sulík, Matthijs van Miltenburg, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Anne Sander, Paloma López Bermejo, Anne Sander, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Richard Sulík, Andrejs Mamikins i Bolesław G. Piecha.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Michaela Šojdrová, Izaskun Bilbao Barandica, Seán Kelly, José Inácio Faria i Julia Pitera.

Govorila je Elżbieta Katarzyna Łukacijewska o odvijanju rasprave (Predsjednik je dao objašnjenje).

Govorila je Violeta Bulc.

Rasprava je zaključena.

Govorio je José Inácio Faria.


16. Prosljeđivanje tekstova usvojenih na dnevnoj sjednici

U skladu s člankom 192. stavkom 2. Poslovnika zapisnik s ove dnevne sjednice dat će se na usvajanje Parlamentu na početku iduće dnevne sjednice.

Uz odobrenje Europskog parlamenta usvojeni se tekstovi odmah prosljeđuju primateljima.

°
° ° °

Govorili su: Danuta Jazłowiecka i Nicola Caputo o odvijanju posljednje rasprave (Predsjednik je dao objašnjenje).


17. Kalendar sljedećih dnevnih sjednica

Sljedeće dnevne sjednice održat će se od 12. rujna 2016 do 15. rujna 2016.


18. Prekid zasjedanja

Zasjedanje Parlamenta je prekinuto.

Dnevna sjednica zatvorena je u 16:45.

Klaus Welle

Martin Schulz

glavni tajnik

predsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buşoi, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evi, Fajon, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira, Finch, Fisas Ayxelà, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Neena, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Groote, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guillaume, Guoga, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howitt, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, López, López Bermejo, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Łybacka, McAllister, McAvan, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Malinov, Maltese, Mamikins, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Nagy, Nart, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Paunova, Pavel, Pedicini, Peillon, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plura, Poc, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Punset, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sebastià, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wierinck, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zimmer, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zullo, Zver, Zwiefka

Ispričani:

Crowley, Dodds Anneliese, Drăghici, Guteland, Lope Fontagné, Maeijer, Marusik, Wikström

Pravna napomena