Kazalo 
Zapisnik
PDF 300kWORD 85k
Sreda, 23. november 2016 - StrasbourgKončna izdaja
1.Otvoritev seje
 2.Razprava o primerih kršitev človekovih pravic, demokracije in načela pravne države (napoved vloženih predlogov resolucij)
 3.Izvedbeni ukrepi (člen 106 Poslovnika)
 4.Delegirani akti (člen 105(6) Poslovnika)
 5.Predložitev dokumentov
 6.Prerazporeditev sredstev
 7.Emisije nekaterih onesnaževal zraka (razprava)
 8.Izid COP 22 v Marakešu (razprava)
 9.Sestava odborov in delegacij
 10.Čas glasovanja
  10.1.Koledar delnih zasedanj Parlamenta – 2018 (glasovanje)
  10.2.Mnenje Sodišča o združljivosti predlaganega sporazuma o celovitem gospodarskem in trgovinskem sporazumu (CETA) med Kanado in Evropsko unijo s Pogodbama (glasovanje)
  10.3.Emisije nekaterih onesnaževal zraka ***I (glasovanje)
  10.4.Dokončanje sporazuma Basel III (glasovanje)
  10.5.Izvajanje skupne varnostne in obrambne politike (glasovanje)
  10.6.Strateško komuniciranje EU zoper propagando, ki jo proti njej usmerjajo tretje strani (glasovanje)
  10.7.Znakovni jezik in strokovni tolmači za znakovni jezik (glasovanje)
  10.8.Ugovor v skladu s členom 106 Poslovnika: obnovitev odobritve aktivne snovi bentazon (glasovanje)
 11.Obrazložitve glasovanja
 12.Popravki in namere glasovanj
 13.Sprejetje zapisnika predhodne seje
 14.Pristop EU k istanbulski konvenciji o preprečevanju nasilja nad ženskami in nasilja v družini ter o boju proti njima (razprava)
 15.Makrofinančna pomoč Jordaniji ***I (razprava)
 16.Na poti k dokončnemu sistemu DDV in boju proti goljufijam pri DDV (razprava)
 17.Dejavnosti in nadzor institucij za poklicno pokojninsko zavarovanje ***I (razprava)
 18.Akcijski načrt EU za boj proti nezakoniti trgovini s prostoživečimi vrstami (razprava)
 19.Nove priložnosti za mala prevozna podjetja (razprava)
 20.Mednarodni letalski sporazumi (razprava)
 21.Evropska energetska varnost (razprava)
 22.Dnevni red naslednje seje
 23.Zaključek seje
 SEZNAM NAVZOČIH


PREDSEDSTVO: Antonio TAJANI
podpredsednik

1. Otvoritev seje

Seja se je začela ob 9.00.


2. Razprava o primerih kršitev človekovih pravic, demokracije in načela pravne države (napoved vloženih predlogov resolucij)

Naslednji poslanci ali politične skupine so v skladu s členom 135 Poslovnika zahtevali razpravo o naslednjih predlogih resolucij:

I.   Primer Guija Minhaja, zaprtega založnika na Kitajskem (2016/2990(RSP))

—   Bodil Valero, Reinhard Bütikofer, Helga Trüpel, Ernest Urtasun, Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Igor Šoltes in Jakop Dalunde v imenu skupine Verts/ALE o primeru Guija Minhaja, zaprtega založnika na Kitajskem (B8-1256/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Notis Marias, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Ruža Tomašić, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Valdemar Tomaševski in Arne Gericke v imenu skupine ECR o primeru Guija Minhaja, zaprtega založnika na Kitajskem (B8-1257/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo in Isabella Adinolfi v imenu skupine EFDD o primeru Guija Minhaja, zaprtega založnika na Kitajskem (B8-1258/2016);

—   Cristian Dan Preda, Lars Adaktusson, Roberta Metsola, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Jarosław Wałęsa, Tunne Kelam, Tomáš Zdechovský, Luděk Niedermayer, Lefteris Christoforou, József Nagy, Marijana Petir, Claude Rolin, Milan Zver, Pavel Svoboda, Patricija Šulin, Dubravka Šuica, Michaela Šojdrová, Joachim Zeller, László Tőkés, Bogdan Brunon Wenta, Sven Schulze, Laima Liucija Andrikienė, Eduard Kukan, Anna Záborská, Jaromír Štětina, Stanislav Polčák, Adam Szejnfeld, Tadeusz Zwiefka, Csaba Sógor, Anna Maria Corazza Bildt in Therese Comodini Cachia v imenu skupine PPE o primeru Guija Minhaja, zaprtega založnika na Kitajskem (B8-1259/2016);

—   Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Silvia Costa, Nicola Danti, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Enrico Gasbarra, Neena Gill, Michela Giuffrida, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Afzal Khan, Miapetra Kumpula-Natri, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Jens Nilsson, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Kati Piri, Miroslav Poche, Soraya Post, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Țapardel, Patrizia Toia, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli in Carlos Zorrinho v imenu skupine S&D o primeru Guija Minhaja, zaprtega založnika na Kitajskem (B8-1263/2016);

—   Malin Björk, Marie-Christine Vergiat, Merja Kyllönen, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Xabier Benito Ziluaga, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos in Barbara Spinelli v imenu skupine GUE/NGL o primeru Guija Minhaja, zaprtega založnika na Kitajskem (B8-1269/2016);

—   Fredrick Federley, Ramon Tremosa i Balcells, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Petras Auštrevičius, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Viktor Uspaskich in Valentinas Mazuronis v imenu skupine ALDE o primeru Guija Minhaja, zaprtega založnika na Kitajskem (B8-1272/2016).

II.   Položaj ljudstva Guarani Kaiowá v brazilski zvezni državi Mato Grosso do Sul (2016/2991(RSP))

—   Barbara Lochbihler, Ulrike Lunacek, Molly Scott Cato, Ernest Urtasun, Bart Staes, Josep-Maria Terricabras in Igor Šoltes v imenu skupine Verts/ALE o položaju ljudstva Guarani Kaiowá v Braziliji (B8-1260/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Notis Marias, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Ruža Tomašić, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská in Arne Gericke v imenu skupine ECR o položaju ljudstva Guarani Kaiowá v brazilski zvezni državi Mato Grosso (B8-1262/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Isabella Adinolfi in Rolandas Paksas v imenu skupine EFDD o položaju ljudstva Guarani Kaiowá v brazilski zvezni državi Mato Grosso (B8-1265/2016);

—   Cristian Dan Preda, Roberta Metsola, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Tunne Kelam, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, József Nagy, Marijana Petir, Claude Rolin, Milan Zver, Pavel Svoboda, Patricija Šulin, Dubravka Šuica, Michaela Šojdrová, Joachim Zeller, László Tőkés, Bogdan Brunon Wenta, Sven Schulze, Laima Liucija Andrikienė, Eduard Kukan, Anna Záborská, Stanislav Polčák, Adam Szejnfeld, Tadeusz Zwiefka, Csaba Sógor, Ramón Luis Valcárcel Siso in Therese Comodini Cachia v imenu skupine PPE o položaju ljudstva Guarani Kaiowá v brazilski zvezni državi Mato Grosso (B8-1268/2016);

—   Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andi Cristea, Silvia Costa, Miriam Dalli, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Neena Gill, Michela Giuffrida, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Eva Kaili, Afzal Khan, Miapetra Kumpula-Natri, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Momchil Nekov, Norbert Neuser, Jens Nilsson, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Kati Piri, Miroslav Poche, Soraya Post, Liliana Rodrigues, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Țapardel, Patrizia Toia, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli in Carlos Zorrinho v imenu skupine S&D o položaju ljudstva Guarani Kaiowá v brazilski zvezni državi Mato Grosso do Sul (B8-1271/2016);

—   Xabier Benito Ziluaga, Marina Albiol Guzmán, Eleonora Forenza, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Patrick Le Hyaric, Lola Sánchez Caldentey, Miguel Urbán Crespo, Younous Omarjee, Merja Kyllönen, Paloma López Bermejo, Ángela Vallina, Marisa Matias, Javier Couso Permuy, João Pimenta Lopes, Maria Lidia Senra Rodríguez, Kateřina Konečná, Stelios Kouloglou, Barbara Spinelli in Kostadinka Kuneva v imenu skupine GUE/NGL o položaju ljudstva Guarani Kaiowá v brazilski zvezni državi Mato Grosso do Sul (B8-1274/2016);

—   António Marinho e Pinto, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Izaskun Bilbao Barandica, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, Fredrick Federley, Ramon Tremosa i Balcells, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Ivo Vajgl, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Viktor Uspaskich in Valentinas Mazuronis v imenu skupine ALDE o položaju ljudstva Guarani Kaiowá v brazilski zvezni državi Mato Grosso do Sul (B8-1275/2016).

III.   Primer Ildarja Dadina, zapornika vesti v Rusiji (2016/2992(RSP))

—   Rebecca Harms, Heidi Hautala, Tamás Meszerics, Indrek Tarand, Barbara Lochbihler in Igor Šoltes v imenu skupine Verts/ALE o primeru Ildarja Dadina, zapornika vesti v Rusiji (B8-1261/2016);

—   Charles Tannock, Mark Demesmaeker, Geoffrey Van Orden, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Karol Karski, Anna Elżbieta Fotyga, Angel Dzhambazki, Monica Macovei, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Ruža Tomašić, Zdzisław Krasnodębski in Arne Gericke v imenu skupine ECR o primeru Ildarja Dadina, zapornika vesti v Rusiji (B8-1264/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo in Isabella Adinolfi v imenu skupine EFDD o primeru Ildarja Dadina, zapornika vesti v Rusiji (B8-1266/2016);

—   Cristian Dan Preda, Jaromír Štětina, Roberta Metsola, Andrey Kovatchev, Eva Paunova, Jarosław Wałęsa, Tunne Kelam, Tomáš Zdechovský, Luděk Niedermayer, Lefteris Christoforou, József Nagy, Marijana Petir, Claude Rolin, Milan Zver, Pavel Svoboda, Patricija Šulin, Dubravka Šuica, Michaela Šojdrová, László Tőkés, Bogdan Brunon Wenta, Laima Liucija Andrikienė, Eduard Kukan, Stanislav Polčák, Adam Szejnfeld, Tadeusz Zwiefka, Csaba Sógor, Anna Maria Corazza Bildt, Ramón Luis Valcárcel Siso in Therese Comodini Cachia v imenu skupine PPE o primeru Ildarja Dadina, zapornika vesti v Rusiji(B8-1267/2016);

—   Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri, Josef Weidenholzer, Victor Boştinaru, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Nikos Androulakis, Maria Arena, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andi Cristea, Silvia Costa, Nicola Danti, Isabella De Monte, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Enrico Gasbarra, Neena Gill, Michela Giuffrida, Jytte Guteland, Sergio Gutiérrez Prieto, Anna Hedh, Cătălin Sorin Ivan, Afzal Khan, Miapetra Kumpula-Natri, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Alessia Maria Mosca, Victor Negrescu, Jens Nilsson, Demetris Papadakis, Vincent Peillon, Pina Picierno, Tonino Picula, Miroslav Poche, Soraya Post, Liliana Rodrigues, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Țapardel, Patrizia Toia, Marita Ulvskog, Julie Ward, Flavio Zanonato, Damiano Zoffoli in Carlos Zorrinho v imenu skupine S&D o primeru Ildarja Dadina, zapornika vesti v Rusiji (B8-1270/2016);

—   Johannes Cornelis van Baalen, Ramon Tremosa i Balcells, Izaskun Bilbao Barandica, Ilhan Kyuchyuk, Pavel Telička, Marietje Schaake, Beatriz Becerra Basterrechea, Petras Auštrevičius, Dita Charanzová, Fredrick Federley, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, José Inácio Faria, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Frédérique Ries, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström in Valentinas Mazuronis v imenu skupine ALDE o primeru Ildarja Dadina, zapornika vesti v Rusiji (B8-1273/2016).

Čas za govor se razdeli v skladu s členom 162 Poslovnika.


3. Izvedbeni ukrepi (člen 106 Poslovnika)

Parlamentu so bili predloženi naslednji osnutki izvedbenih ukrepov, ki sodijo v regulativni postopek s pregledom:

- Uredba Komisije o zavrnitvi odobritve zdravstvene trditve na živilih, ki se nanaša na zmanjšanje tveganja za nastanek bolezni (D045163/01 - 2016/2967(RPS) - rok: 28 januar 2017)
posredovano pristojni: ENVI (pridruženi odbor)
mnenje: IMCO (pridruženi odbor)

- Uredba Komisije o oblikovanju kodeksa omrežja za mehanizme za dodeljevanje zmogljivosti v prenosnih sistemih plina in razveljavitvi Uredbe (ES) št. 984/2013 (D046046/03 - 2016/2975(RPS) - rok: 5 februar 2017)
posredovano pristojnemu odboru: ITRE

- Uredba Komisije o oblikovanju kodeksa omrežij o usklajenih tarifnih strukturah za plin (D046047/02 - 2016/2974(RPS) - rok: 4 februar 2017)
posredovano pristojnemu odboru: ITRE

- Direktiva Komisije o spremembi Direktive 2009/43/ES Evropskega parlamenta in Sveta v zvezi s seznamom obrambnih proizvodov (D046504/01 - 2016/2969(RPS) - rok: 28 januar 2017)
posredovano pristojnemu odboru: IMCO

- Uredba Komisije o spremembi prilog II, III in IV k Uredbi Evropskega parlamenta in Sveta (ES) št. 396/2005 glede mejnih vrednosti ostankov za aminopiralid, azoksistrobin, ciantraniliprol, ciflufenamid, ciprokonazol, dietofenkarb, ditiokarbamate, fluazifop-P, fluopiram, haloksifop, izofetamid, metalaksil, proheksadion, propakvizafop, pirimetanil, Trichoderma atroviride, sev SC1, in zoksamid v ali na nekaterih proizvodih (D047109/02 - 2016/2996(RPS) - rok: 17 januar 2017)
posredovano pristojnemu odboru: ENVI

- Uredba Komisije o spremembi prilog II, III in V k Uredbi Evropskega parlamenta in Sveta (ES) št. 396/2005 glede mejnih vrednosti ostankov za bifentrin, karbetamid, cinidon-etil, fenpropimorf in triflusulfuron v ali na nekaterih proizvodih (D047111/02 - 2016/2977(RPS) - rok: 9 januar 2017)
posredovano pristojnemu odboru: ENVI

- Uredba Komisije o spremembi Uredbe (ES) št. 178/2002 Evropskega parlamenta in Sveta glede poimenovanj in področij pristojnosti znanstvenih svetov Evropske agencije za varnost hrane (D047383/01 - 2016/2968(RPS) - rok: 28 januar 2017)
posredovano pristojnemu odboru: ENVI

- Uredba Komisije o imenovanju referenčnega laboratorija EU za kugo drobnice, določitvi dodatnih odgovornosti in nalog tega laboratorija ter spremembi Priloge VII k Uredbi (ES) št. 882/2004 Evropskega parlamenta in Sveta (D047457/02 - 2016/2964(RPS) - rok: 25 januar 2017)
posredovano pristojnemu odboru: ENVI

- Uredba Komisije o spremembi Uredbe (ES) št. 1272/2008 Evropskega parlamenta in Sveta o razvrščanju, označevanju in pakiranju snovi ter zmesi z namenom njene prilagoditve tehničnemu in znanstvenemu napredku (D047643/02 - 2016/2979(RPS) - rok: 10. februar 2017)
posredovano pristojni : ENVI (pridruženi odbor)
mnenje: IMCO (pridruženi odbor)

- Direktiva Komisije o četrti prilagoditvi prilog k Direktivi 2008/68/ES Evropskega parlamenta in Sveta o notranjem prevozu nevarnega blaga znanstvenemu in tehničnemu napredku (D047673/01 - 2016/2970(RPS) - rok: 30 november 2016)
posredovano pristojnemu odboru: TRAN

- Uredba Komisije o popravku latvijske različice Uredbe (ES) št. 152/2009 o določitvi metod vzorčenja in analitskih metod za uradni nadzor krme (D047687/02 - 2016/2965(RPS) - rok: 26 januar 2017)
posredovano pristojnemu odboru: ENVI


4. Delegirani akti (člen 105(6) Poslovnika)

Parlamentu so bili posredovani naslednji osnutki delegiranih aktov:

- Delegirana uredba Komisije o dopolnitvi Uredbe (EU) št. 1308/2013 Evropskega parlamenta in Sveta v zvezi s pomočjo Unije pri oskrbi izobraževalnih ustanov s sadjem in zelenjavo, bananami in mlekom ter o spremembi Uredbe (EU) št. 907/2014 (C(2016)06853 - 2016/2973(DEA))
Rok za vložitev ugovora: 2 meseca od datuma prejetja dne 3. novembra 2016
Posredovano pristojni: AGRI

- Delegirana uredba Komisije o dopolnitvi Uredbe (EU) št. 575/2013 Evropskega parlamenta in Sveta v zvezi z regulativnimi tehničnimi standardi za dodatne likvidnostne odlive glede na potrebe po zavarovanju s premoženjem, ki bi nastale zaradi vpliva slabih razmer na trgu na posle institucije z izvedenimi finančnimi instrumenti (C(2016)06867 - 2016/2972(DEA))
Rok za vložitev ugovora: 1 mesec od datuma prejetja dne 31. oktobra 2016
Posredovano pristojni: ECON

- Delegirana uredba Komisije o spremembi Delegirane uredbe Komisije (EU) 2015/2195 o dopolnitvi Uredbe (EU) št. 1304/2013 Evropskega parlamenta in Sveta o Evropskem socialnem skladu v zvezi z opredelitvijo standardnih stroškov na enoto in pavšalnih zneskov za povračilo izdatkov državam članicam s strani Komisije (C(2016)06906 - 2016/2971(DEA))
Rok za vložitev ugovora: 2 meseca od datuma prejetja dne 31. oktobra 2016
Posredovano pristojni: EMPL

- Delegirana uredba Komisije o spremembi Priloge II k Uredbi (EU) št. 652/2014 Evropskega parlamenta in Sveta o določbah za upravljanje odhodkov v zvezi s prehransko verigo, zdravjem in dobrobitjo živali ter v zvezi z zdravjem rastlin in rastlinskim razmnoževalnim materialom z dopolnitvijo seznama živalskih bolezni in zoonoz v navedeni prilogi (C(2016)07007 - 2016/2976(DEA))
Rok za vložitev ugovora: 2 meseca od datuma prejetja dne 4. novembra 2016
Posredovano pristojni: AGRI (člen 54 Poslovnika), ENVI (člen 54 Poslovnika)

- Delegirana uredba Komisije o dopolnitvi Uredbe (EU) št. 909/2014 Evropskega parlamenta in Sveta v zvezi z regulativnimi tehničnimi standardi o podrobnejši določitvi vsebine poročanja o internaliziranih poravnavah (C(2016)07147 - 2016/2982(DEA))
Rok za vložitev ugovora: 1 mesec od datuma prejetja dne 11. novembra 2016
Posredovano pristojni: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopolnitvi Uredbe (EU) št. 909/2014 Evropskega parlamenta in Sveta v zvezi s parametri za izračun denarnih kazni za neuspešne poravnave in dejavnostmi CDD v državah članicah gostiteljicah (C(2016)07154 - 2016/2985(DEA))
Rok za vložitev ugovora: 3 mesece od datuma prejetja dne 11. novembra 2016
Posredovano pristojni: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopolnitvi Uredbe (EU) št. 909/2014 Evropskega parlamenta in Sveta v zvezi z regulativnimi tehničnimi standardi glede nekaterih bonitetnih zahtev za centralne depotne družbe in imenovane kreditne institucije, ki ponujajo pomožne bančne storitve (C(2016)07158 - 2016/2983(DEA))
Rok za vložitev ugovora: 1 mesec od datuma prejetja dne 11. novembra 2016
Posredovano pristojni: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopolnitvi Uredbe (EU) št. 909/2014 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 23. julija 2014 v zvezi z regulativnimi tehničnimi standardi o zahtevah glede izdaje dovoljenj, nadzora in poslovanja za centralne depotne družbe (C(2016)07159 - 2016/2984(DEA))
Rok za vložitev ugovora: 1 mesec od datuma prejetja dne 11. novembra 2016
Posredovano pristojni: ECON

Osnutki delegiranih aktov, za katere se je na zahtevo pristojnega odbora rok podaljšal z enega na tri mesece:

- Delegirana uredba Komisije (EU) št. 148/2013 o dopolnitvi Uredbe (EU) št. 648/2012 Evropskega parlamenta in Sveta o izvedenih finančnih instrumentih OTC, centralnih nasprotnih strankah in repozitorijih sklenjenih poslov glede regulativnih tehničnih standardov o minimalnih podatkih, o katerih je treba poročati repozitorijem sklenjenih poslov - C(2016)06624 – 2016/2950(DEA)
Rok za vložitev ugovora: 3 mesece od datuma prejetja 19. oktobra 2016 na zahtevo pristojnega odbora
Posredovano pristojni: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopolnitvi Direktive 2013/36/EU Evropskega parlamenta in Sveta v zvezi z regulativnimi tehničnimi standardi za določitev standardov za ocenjevanje referenčnih portfeljev in postopkov za izmenjavo ocen - C(2016)06703(DEA) – 2016/2963(DEA)
Rok za vložitev ugovora: 3 mesece od datuma prejetja 24. oktobra 2016 na zahtevo pristojnega odbora
Posredovano pristojni: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopolnitvi Uredbe (EU) št.575/2013 Evropskega parlamenta in Sveta v zvezi z regulativnimi tehničnimi standardi za dodatne likvidnostne odlive glede na potrebe po zavarovanju s premoženjem, ki bi nastale zaradi vpliva slabih razmer na trgu na posle institucije z izvedenimi finančnimi instrumenti - C(2016)06867 – 2016/2972(DEA)
Rok za vložitev ugovora: 3 mesece od datuma prejetja 31. oktobra 2016 na zahtevo pristojnega odbora
Posredovano pristojni: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopolnitvi Uredbe (EU) št. 909/2014 Evropskega parlamenta in Sveta v zvezi z regulativnimi tehničnimi standardi o podrobnejši določitvi vsebine poročanja o internaliziranih poravnavah - C(2016)07147 – 2016/2982(DEA)
Rok za vložitev ugovora: 3 mesece od datuma prejetja 14. novembra 2016 na zahtevo pristojnega odbora
Posredovano pristojni: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopolnitvi Uredbe (EU) št. 909/2014 Evropskega parlamenta in Sveta v zvezi z regulativnimi tehničnimi standardi glede nekaterih bonitetnih zahtev za centralne depotne družbe in imenovane kreditne institucije, ki ponujajo pomožne bančne storitve - C(2016)07158 – 2016/2983(DEA)
Rok za vložitev ugovora: 3 mesece od datuma prejetja 14. novembra 2016 na zahtevo pristojnega odbora
Posredovano pristojni: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopolnitvi Uredbe (EU) št. 909/2014 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 23. julija 2014 v zvezi z regulativnimi tehničnimi standardi o zahtevah glede izdaje dovoljenj, nadzora in poslovanja za centralne depotne družbe - C(2016)07159 – 2016/2984(DEA)
Rok za vložitev ugovora: 3 mesece od datuma prejetja 14. novembra 2016 na zahtevo pristojnega odbora
Posredovano pristojni: ECON

Sklep Komisije o umiku naslednjih delegiranih aktov:

- Umik delegirane uredbe z dne 8. julija 2016 o spremembi Priloge I k Uredbi Sveta (ES) št. 1528/2007 v zvezi z Namibijo C(2016)07060 – Delegirana uredba Komisije o spremembi Priloge I k Uredbi Sveta (ES) št. 1528/2007 o uporabi ureditev za blago s poreklom iz nekaterih držav iz skupine afriških, karibskih in pacifiških držav (AKP), določenih v sporazumih, ki vzpostavljajo ali vodijo k vzpostavitvi sporazumov o gospodarskem partnerstvu - C(2016)04166 – 2016/2840(DEA)
Datum prejema: 9. november 2016
Posredovano pristojni: INTA

- Umik delegirane uredbe z dne 8. julija 2016 o spremembi Priloge I k Uredbi Sveta (ES) št. 1528/2007 v zvezi z Gano - C(2016)07049 – Delegirana uredba Komisije o spremembi Priloge I k Uredbi Sveta (ES) št. 1528/2007 o uporabi ureditev za blago s poreklom iz nekaterih držav iz skupine afriških, karibskih in pacifiških držav (AKP), določenih v sporazumih, ki vzpostavljajo ali vodijo k vzpostavitvi sporazumov o gospodarskem partnerstvu - C(2016)04165 – 2016/2833(DEA)
Datum prejema: 9. november 2016
Posredovano pristojni: INTA

- Umik delegirane uredbe z dne 8. julija 2016 o spremembi Priloge I k Uredbi Sveta (ES) št. 1528/2007 v zvezi s Kraljevino Svazi - C(2016)07061 – Delegirana uredba Komisije o spremembi Priloge I k Uredbi Sveta (ES) št. 1528/2007 o uporabi ureditev za blago s poreklom iz nekaterih držav iz skupine afriških, karibskih in pacifiških držav (AKP), določenih v sporazumih, ki vzpostavljajo ali vodijo k vzpostavitvi sporazumov o gospodarskem partnerstvu - C(2016)04168 – 2016/2834(DEA)
Datum prejema: 9. november 2016
Posredovano pristojni: INTA

- Umik delegirane uredbe z dne 8. julija 2016 o spremembi Priloge I k Uredbi Sveta (ES) št. 1528/2007 v zvezi s Slonokoščeno obalo - C(2016)07062 – Delegirana uredba Komisije o spremembi Priloge I k Uredbi Sveta (ES) št. 1528/2007 o uporabi ureditev za blago s poreklom iz nekaterih držav iz skupine afriških, karibskih in pacifiških držav (AKP), določenih v sporazumih, ki vzpostavljajo ali vodijo k vzpostavitvi sporazumov o gospodarskem partnerstvu - C(2016)04172 – 2016/2841(DEA)
Datum prejema: 9. november 2016
Posredovano pristojni: INTA

- Umik delegirane uredbe z dne 8. julija 2016 o spremembi Priloge I k Uredbi Sveta (ES) št. 1528/2007 v zvezi z Bocvano - C(2016)07065 – Delegirana uredba Komisije o spremembi Priloge I k Uredbi Sveta (ES) št. 1528/2007 o uporabi ureditev za blago s poreklom iz nekaterih držav iz skupine afriških, karibskih in pacifiških držav (AKP), določenih v sporazumih, ki vzpostavljajo ali vodijo k vzpostavitvi sporazumov o gospodarskem partnerstvu - C(2016)04171 – 2016/2838(DEA)
Datum prejema: 9. november 2016
Posredovano pristojni: INTA

Osnutek delegiranega akta, za katerega se je rok za nasprotovanje na zahtevo pristojnega odbora podaljšal:

- Delegirana uredba Komisije o skupnem okviru za spremljanje in vrednotenje iz Uredbe (EU) št. 514/2014 Evropskega parlamenta in Sveta [o splošnih določbah o Skladu za migracije, azil in vključevanje ter o instrumentu za finančno podporo na področju policijskega sodelovanja, preprečevanja kriminala in boja proti njemu ter obvladovanja kriz] C(2016)06265 - 2016/2926(DEA)
Rok za vložitev ugovora: 2 meseca od datuma prejetja dne 3. oktobra 2016
Podaljšanje roka za vložitev ugovora: 2 meseca
Posredovano pristojni: LIBE


5. Predložitev dokumentov

Predloženi so bili naslednji dokumenti:

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev V/AB-08/A/16 - Evropsko računsko sodišče (N8-0079/2016 - C8-0432/2016 - 2016/2277(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev V/AB-09/C/16 - Evropsko računsko sodišče (N8-0080/2016 - C8-0433/2016 - 2016/2278(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev V/AB-10/C/16 - Evropsko računsko sodišče (N8-0081/2016 - C8-0434/2016 - 2016/2279(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev V/AB-11/A/16 - Evropsko računsko sodišče (N8-0082/2016 - C8-0435/2016 - 2016/2280(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev V/AB-12/T/16 - Evropsko računsko sodišče (N8-0083/2016 - C8-0436/2016 - 2016/2281(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev 3/2016 - Evropski varuh človekovih pravic (N8-0084/2016 - C8-0437/2016 - 2016/2282(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev INF 4/2016 - Odbor regij (N8-0085/2016 - C8-0440/2016 - 2016/2283(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev INF 5/2016 - Odbor regij (N8-0086/2016 - C8-0441/2016 - 2016/2284(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev INF 6/2016 - Odbor regij (N8-0087/2016 - C8-0442/2016 - 2016/2285(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev INF 7/2016 - Odbor regij (N8-0088/2016 - C8-0443/2016 - 2016/2286(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev INF 8/2016 - Odbor regij (N8-0089/2016 - C8-0444/2016 - 2016/2287(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev DEC 1/2016 - Odbor regij (N8-0090/2016 - C8-0446/2016 - 2016/2288(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev INF 6/2016 - Evropski ekonomsko-socialni odbor (N8-0091/2016 - C8-0447/2016 - 2016/2289(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev DEC 1/2016 - Evropski ekonomsko-socialni odbor (N8-0092/2016 - C8-0448/2016 - 2016/2290(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev INF 7/2016 - Evropski ekonomsko-socialni odbor (N8-0093/2016 - C8-0449/2016 - 2016/2291(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Prerazporeditev proračunskih sredstev 2/2016 – ESZD (N8-0094/2016 - C8-0450/2016 - 2016/2292(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev DEC 33/2016 - oddelek III - Komisija (N8-0095/2016 - C8-0451/2016 - 2016/2293(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev DEC 32/2016 - oddelek III - Komisija (N8-0096/2016 - C8-0452/2016 - 2016/2296(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev DEC 31/2016 - oddelek III - Komisija (N8-0097/2016 - C8-0453/2016 - 2016/2297(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev DEC 34/2016 - oddelek III - Komisija (N8-0099/2016 - C8-0461/2016 - 2016/2299(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG

- Predlog prerazporeditve proračunskih sredstev DEC 35/2016 - oddelek III - Komisija (N8-0100/2016 - C8-0465/2016 - 2016/2300(GBD))

posredovano

pristojni :

BUDG


6. Prerazporeditev sredstev

V skladu s členom 27(4) finančne uredbe je Svet Evropske unije obvestil proračunski organ o odobritvi prerazporeditev sredstev DEC 23/2016, DEC 24/2016, DEC 29/2016 in DEC 30/2016.

V skladu s členom 27(3) finančne uredbe je Odbor za proračun sklenil odobriti prerazporeditev sredstev DEC 23/2016, DEC 24/2016, DEC 28/2016, DEC 29/2016, DEC 30/2016, DEC 32/2016 et DEC 33/2016 - oddelek III – Komisija.

V skladu s členom 25 finančne uredbe je Odbor za proračun sklenil, da ne bo nasprotoval prerazporeditvi sredstev Evropskega ekonomsko-socialnega odbora INF 5/2016.

V skladu s členom 25 finančne uredbe je Odbor za proračun sklenil, da ne bo nasprotoval prerazporeditvam sredstev Sodišča INF 5/2016, INF 6/2016 in INF 7/2016.

V skladu s členom 25 finančne uredbe je Odbor za proračun sklenil, da ne bo nasprotoval prerazporeditvi sredstev Evropske službe za zunanje delovanje INF 2/2016.

V skladu s členom 25 finančne uredbe je Odbor za proračun sklenil, da ne bo nasprotoval prerazporeditvam sredstev Odbora regij INF 4/2016, INF 5/2016, INF 6/2016, INF 7/2016 in INF 8/2016.

V skladu s členom 25 finančne uredbe je Odbor za proračun sklenil, da ne bo nasprotoval prerazporeditvam sredstev Evropskega ekonomsko-socialnega odbora INF 6/2016 in INF 7/2016.

V skladu s členom 25 finančne uredbe je Odbor za proračun sklenil, da ne bo nasprotoval prerazporeditvi sredstev evropskega varuha človekovih pravic INF 3/2016.

V skladu s členom 25 finančne uredbe je Odbor za proračun sklenil, da ne bo nasprotoval prerazporeditvam sredstev Računskega sodišča V/AB-08/A/16, V/AB-09/C/16, V/AB-10/C/16, V/AB-11/A/16 in V/AB-12/T/16.

V skladu s členom 27(3) finančne uredbe je Odbor za proračun sklenil odobriti prerazporeditev sredstev Odbora regij DEC 1/2016.

V skladu s členom 27(3) finančne uredbe je Odbor za proračun sklenil odobriti prerazporeditev sredstev Evropskega ekonomsko-socialnega odbora DEC 1/2016.


7. Emisije nekaterih onesnaževal zraka (razprava)

Poročilo o predlogu direktive Evropskega parlamenta in Sveta o zmanjšanju nacionalnih emisij za nekatera onesnaževala zraka in o spremembi Direktive 2003/35/ES [COM(2013)0920 - C7-0004/2014- 2013/0443(COD)] - Odbor za okolje, javno zdravje in varnost hrane. Poročevalka: Julie Girling (A8-0249/2015)

Julie Girling je predstavila poročilo.

Govoril je Miguel Arias Cañete (član Komisije).

Govorili so Adam Gierek (pripravljavec mnenja odbora ITRE), Jan Huitema (pripravljavec mnenja odbora AGRI), Jens Gieseke v imenu skupine PPE, Seb Dance v imenu skupine S&D, Jadwiga Wiśniewska v imenu skupine ECR, Catherine Bearder v imenu skupine ALDE, Kateřina Konečná v imenu skupine GUE/NGL, Bas Eickhout v imenu skupine Verts/ALE, Piernicola Pedicini v imenu skupine EFDD, Mireille D'Ornano v imenu skupine ENF, Zoltán Balczó samostojni poslanec, Peter Liese, Miriam Dalli, Mark Demesmaeker, Gerben-Jan Gerbrandy, Eleonora Forenza, Martin Häusling, John Stuart Agnew, Lampros Fountoulis, Françoise Grossetête, Christel Schaldemose, Beata Gosiewska, Frédérique Ries, Julia Reid, Giovanni La Via, Karin Kadenbach, Pilar Ayuso, Damiano Zoffoli, Fredrick Federley, Annie Schreijer-Pierik, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Tibor Szanyi, Carlos Zorrinho in Dubravka Šuica.

Po postopku "catch the eye" so govorili Maria Grapini, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Seán Kelly, Nicola Caputo in Gesine Meissner.

Govorila sta Miguel Arias Cañete in Julie Girling.

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: točka 10.3 zapisnika z dne 23.11.2016.


8. Izid COP 22 v Marakešu (razprava)

Izjavi Sveta in Komisije: Izid COP 22 v Marakešu (2016/2995(RSP))

Ivan Korčok (predsedujoči Svetu) in Miguel Arias Cañete (član Komisije) sta podala izjavi.

PREDSEDSTVO: Sylvie GUILLAUME
podpredsednica

Govorili so Giovanni La Via v imenu skupine PPE, Jo Leinen v imenu skupine S&D, Julie Girling v imenu skupine ECR, Gerben-Jan Gerbrandy v imenu skupine ALDE, Estefanía Torres Martínez v imenu skupine GUE/NGL, Claude Turmes v imenu skupine Verts/ALE, Marco Affronte v imenu skupine EFDD, Angelo Ciocca v imenu skupine ENF, ki je odgovoril tudi na vprašanji, ki sta ju z dvigom modrega kartončka postavila Claude Turmes in Giovanni La Via, Peter Liese, ki je odgovoril tudi na vprašanji, ki sta ju z dvigom modrega kartončka postavila Tibor Szanyi in Takis Hadjigeorgiou, Kathleen Van Brempt, Peter van Dalen, Kateřina Konečná, Bas Eickhout, Roger Helmer, Olaf Stuger, Seán Kelly, Enrique Guerrero Salom, Notis Marias, Neoklis Sylikiotis, Gilles Lebreton, Jerzy Buzek, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Michèle Rivasi, Miriam Dalli, Maria Lidia Senra Rodríguez, Elisabeth Köstinger, Christel Schaldemose, Michel Dantin in Linda McAvan.

Po postopku "catch the eye" so govorili Nicola Caputo, Izaskun Bilbao Barandica, Laura Ferrara, Eleftherios Synadinos, Dubravka Šuica, Jean-Paul Denanot in Karin Kadenbach.

Govorila sta Miguel Arias Cañete in Ivan Korčok.

Razprava se je zaključila.


9. Sestava odborov in delegacij

Predsednik je od skupine PPE prejel naslednje zahteve za imenovanje:

odbor ECON: Gabriel Mato namesto Pabla Zalbe Bidegaina

preiskovalni odbor PANA: Gabriel Mato namesto Pabla Zalbe Bidegaina

Delegacija pri Evro-latinskoameriški parlamentarni skupščini: Esther Herranz García namesto Pabla Zalbe Bidegaina

Delegacija pri skupnem parlamentarnem odboru EU-Čile: Esther Herranz García namesto Pabla Zalbe Bidegaina

Imenovanja se bodo štela za potrjena, če do sprejetja tega zapisnika temu ne bo nihče nasprotoval.

(Seja je bila prekinjena ob 11.50.)

(Od 12.00 do 12.30 se je Parlament sestal ob podelitvi nagrade LUX.)


PREDSEDSTVO: Martin SCHULZ
predsednik

10. Čas glasovanja

Podrobni izidi glasovanj (spremembe, ločeno glasovanje, glasovanje po delih ...) so v prilogi zapisnika z naslovom "Izid glasovanj".

Izidi poimenskih glasovanj, ki so priloženi zapisniku, so na voljo le v elektronski obliki in so dosegljivi na spletišču Europarl.

°
° ° °

Govorila sta Mario Borghezio o izjavah o novoizvoljenem predsedniku Združenih držav Amerike, izrečenih na seji prejšnjega dne, ki so po njegovem mnenju žaljive (predsednik je to vzel na znanje) in Ulrike Trebesius o nedopustnosti predloga spremembe h koledarju Parlamenta, ki ga je vložila njena skupina (predsednik je nedopustnost utemeljil).


10.1. Koledar delnih zasedanj Parlamenta – 2018 (glasovanje)

Koledar delnih zasedanj Parlamenta – 2018 (2016/2987(RSO)) : gl. predlog konference predsednikov (točka 6 zapisnika z dne 21.11.2016)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 1)

Razglašeno kot odobreno.

Koledar delnih zasedanj Parlamenta - 2018 je določen, in sicer:

- od 15. do 18. januarja

- od 5. do 8. februarja

- 28. februarja in 1. marca

- od 12. do 15. marca

- od 16. do 19. aprila

- 2. in 3. maja

- od 28. do 31. maja

- od 11. do 14. junija

- od 2. do 5. julija

- od 10. do 13. septembra

- od 1. do 4. oktobra

- od 22. do 25. oktobra

- od 12. do 15. novembra

- 28. in 29. novembra

- od 10. do 13. decembra


10.2. Mnenje Sodišča o združljivosti predlaganega sporazuma o celovitem gospodarskem in trgovinskem sporazumu (CETA) med Kanado in Evropsko unijo s Pogodbama (glasovanje)

Predlog resolucije v skladu s členom 108(6) Poslovnika o pridobitvi mnenja Sodišča o združljivosti predlaganega sporazuma o celovitem gospodarskem in trgovinskem sporazumu (CETA) med Kanado in Evropsko unijo s Pogodbama (2016/2981(RSP)) (B8-1220/2016 )

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 2)

Govorili so Heidi Hautala v imenu skupine Verts/ALE, ki je podala predlog za preložitev glasovanja v skladu s členom 190(4) Poslovnika, Alexander Graf Lambsdorff proti predlogu in Anne-Marie Mineur zanj.

Parlament je predlog zavrnil z EG (225 za, 439 proti, 35 vzdržanih).

PREDLOG RESOLUCIJE, ki ga je vložilo več kot 76 poslancev

Zavrnjeno


10.3. Emisije nekaterih onesnaževal zraka ***I (glasovanje)

Poročilo o predlogu direktive Evropskega parlamenta in Sveta o zmanjšanju nacionalnih emisij za nekatera onesnaževala zraka in o spremembi Direktive 2003/35/ES [COM(2013)0920 - C7-0004/2014- 2013/0443(COD)] - Odbor za okolje, javno zdravje in varnost hrane. Poročevalka: Julie Girling (A8-0249/2015)

Razprava je potekala dne 28. oktobra 2015 (točka 6 zapisnika z dne 28.10.2015)

Glasovanje je bilo preloženo na seji dne 28. oktobra 2015 (točka 7.7 zapisnika z dne 28.10.2015)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 3)

PREDLOG KOMISIJE IN PREDLOGI SPREMEMB

Odobren v spremenjeni različici (P8_TA(2016)0438)

OSNUTEK ZAKONODAJNE RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0438)


10.4. Dokončanje sporazuma Basel III (glasovanje)

Predlog resolucije B8-1226/2016 (2016/2959(RSP))

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 4)

PREDLOG RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0439)


10.5. Izvajanje skupne varnostne in obrambne politike (glasovanje)

Poročilo o izvajanju skupne varnostne in obrambne politike (na podlagi letnega poročila Sveta Evropskemu parlamentu o skupni zunanji in varnostni politiki) [2016/2067(INI)] - Odbor za zunanje zadeve. Poročevalec: Ioan Mircea Paşcu (A8-0317/2016)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 5)

PREDLOG RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0440)

Govori

Bodil Valero je podala ustni predlog spremembe k predlogu spremembe 10, ki je bil upoštevan.

Ioan Mircea Paşcu (poročevalec) po glasovanju.


10.6. Strateško komuniciranje EU zoper propagando, ki jo proti njej usmerjajo tretje strani (glasovanje)

Poročilo o strateškem komuniciranju EU zoper propagando, ki jo proti njej usmerjajo tretje strani [2016/2030(INI)] - Odbor za zunanje zadeve. Poročevalka: Anna Elżbieta Fotyga (A8-0290/2016)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 6)

PREDLOG RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0441)


10.7. Znakovni jezik in strokovni tolmači za znakovni jezik (glasovanje)

Predlog resolucije B8-1230/2016 (2016/2952(RSP))

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 7)

PREDLOG RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0442)


10.8. Ugovor v skladu s členom 106 Poslovnika: obnovitev odobritve aktivne snovi bentazon (glasovanje)

Predlog resolucije v skladu s členom 106(2) in (3) Poslovnika o osnutku izvedbene uredbe Komisije o obnovitvi odobritve aktivne snovi bentazon v skladu z Uredbo (ES) št. 1107/2009 Evropskega parlamenta in Sveta o dajanju fitofarmacevtskih sredstev v promet ter o spremembi priloge k Izvedbeni uredbi Komisije (EU) št. 540/2011 (D047341/00 – 2016/2978(RSP)) – odbor ENVI. Poročevalec: Pavel Poc (B8-1228/2016)

(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 8)

PREDLOG RESOLUCIJE

Sprejeto (P8_TA(2016)0443)


PREDSEDSTVO: Ryszard CZARNECKI
podpredsednik

11. Obrazložitve glasovanja

Pisne obrazložitve glasovanja:

Pisne obrazložitve glasovanja v skladu s členom 183 Poslovnika so vsebovane v dobesednem zapisu seje.

Ustne obrazložitve glasovanja:

Koledar delnih zasedanj Parlamenta – 2018
Peter Jahr, Daniel Hannan in Jonathan Arnott

Mnenje Sodišča o združljivosti predlaganega sporazuma o celovitem gospodarskem in trgovinskem sporazumu (CETA) med Kanado in Evropsko unijo s Pogodbama - (2016/2981(RSP)) - B8-1220/2016
Lola Sánchez Caldentey

Poročilo: Julie Girling - A8-0249/2015
Molly Scott Cato, Monica Macovei, Daniel Hannan, Stanislav Polčák in Seán Kelly

Dokončanje sporazuma Basel III - (2016/2959(RSP)) -B8-1226/2016
Monica Macovei, Daniel Hannan in Seán Kelly

Poročilo: Ioan Mircea Paşcu - A8-0317/2016
Lynn Boylan, Monica Macovei, Ilhan Kyuchyuk, Daniel Hannan in Jonathan Arnott

Poročilo: Anna Elżbieta Fotyga - A8-0290/2016
Monica Macovei, Michał Marusik, Momchil Nekov, Marek Jurek, Daniel Hannan, Jonathan Arnott, Seán Kelly, Diane James in Steven Woolfe

Znakovni jezik in strokovni tolmači za znakovni jezik - (2016/2952(RSP)) - B8-1230/2016
Seán Kelly.

°
° ° °

Govoril je Jonathan Arnott.


12. Popravki in namere glasovanj

Popravki in namere glasovanj so na spletišču Europarl na povezavi "Plenarno zasedanje", "Glasovanja", "Izidi glasovanja" (Izidi poimenskih glasovanj) in v tiskani prilogi "Izidi poimenskih glasovanj".

Elektronsko različico na spletišču Europarl se bo redno posodabljalo najdlje dva tedna po dnevu glasovanja.

Po tem roku bo seznam popravkov in namer glasovanj zaključen zaradi prevajanja in objave v UL.


(Seja, ki je bila prekinjena ob 13.50, se je nadaljevala ob 15.00.)

PREDSEDSTVO: Ildikó GÁLL-PELCZ
podpredsednica

13. Sprejetje zapisnika predhodne seje

Sprejet je bil zapisnik predhodne seje.


14. Pristop EU k istanbulski konvenciji o preprečevanju nasilja nad ženskami in nasilja v družini ter o boju proti njima (razprava)

Vprašanje za ustni odgovor (O-000121/2016), ki so ga postavili Anna Maria Corazza Bildt, Barbara Matera, Constance Le Grip, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Carlos Coelho, Birgit Collin-Langen, Mariya Gabriel, Francesc Gambús, Ingeborg Gräßle, Monika Hohlmeier, Elisabeth Köstinger, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jeroen Lenaers, Elisabeth Morin-Chartier, Siegfried Mureşan, Alessandra Mussolini, Jan Olbrycht, Alojz Peterle, Sirpa Pietikäinen, Franck Proust, Sofia Ribeiro, Tokia Saïfi, Csaba Sógor, Dubravka Šuica, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Romana Tomc, Vladimir Urutchev, Axel Voss, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Theodoros Zagorakis, Tomáš Zdechovský in Milan Zver v imenu skupine PPE, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Iratxe García Pérez, Maria Arena, Birgit Sippel, Claude Moraes, Eric Andrieu, Lucy Anderson, Hugues Bayet, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Viorica Dăncilă, Jean-Paul Denanot, Tanja Fajon, Ana Gomes, Sylvie Guillaume, Anna Hedh, Afzal Khan, Cécile Kashetu Kyenge, Miltiadis Kyrkos, Olle Ludvigsson, Edouard Martin, Maria Noichl, Péter Niedermüller, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Kati Piri, Soraya Post, Evelyn Regner, Virginie Rozière, Liliana Rodrigues in Julie Ward v imenu skupine S&D, Beatriz Becerra Basterrechea, Angelika Mlinar, Hilde Vautmans in Cecilia Wikström v imenu skupine ALDE, Jean Lambert, Ulrike Lunacek, Terry Reintke, Josep-Maria Terricabras in Ernest Urtasun v imenu skupine Verts/ALE, Malin Björk, Patrick Le Hyaric, Kateřina Konečná, Kostas Chrysogonos, Kostadinka Kuneva, Merja Kyllönen, Jiří Maštálka in Marie-Christine Vergiat v imenu skupine GUE/NGL, Helga Stevens in Julie Girling Svetu: Pristop EU h Konvenciji Sveta Evrope o preprečevanju nasilja nad ženskami in nasilja v družini ter o boju proti njima (2016/2966(RSP)) (B8-1805/2016)

Vprašanje za ustni odgovor (O-000122/2016), ki so ga postavili Anna Maria Corazza Bildt, Barbara Matera, Constance Le Grip, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Carlos Coelho, Birgit Collin-Langen, Mariya Gabriel, Francesc Gambús, Ingeborg Gräßle, Monika Hohlmeier, Elisabeth Köstinger, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Jeroen Lenaers, Elisabeth Morin-Chartier, Siegfried Mureşan, Alessandra Mussolini, Jan Olbrycht, Alojz Peterle, Sirpa Pietikäinen, Franck Proust, Sofia Ribeiro, Tokia Saïfi, Csaba Sógor, Dubravka Šuica, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Romana Tomc, Vladimir Urutchev, Axel Voss, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Theodoros Zagorakis, Tomáš Zdechovský in Milan Zver v imenu skupine PPE, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Iratxe García Pérez, Maria Arena, Birgit Sippel, Claude Moraes, Eric Andrieu, Lucy Anderson, Hugues Bayet, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Viorica Dăncilă, Jean-Paul Denanot, Tanja Fajon, Ana Gomes, Sylvie Guillaume, Anna Hedh, Afzal Khan, Cécile Kashetu Kyenge, Miltiadis Kyrkos, Olle Ludvigsson, Edouard Martin, Maria Noichl, Péter Niedermüller, Emilian Pavel, Vincent Peillon, Pina Picierno, Kati Piri, Soraya Post, Evelyn Regner, Virginie Rozière, Liliana Rodrigues in Julie Ward v imenu skupine S&D, Beatriz Becerra Basterrechea, Angelika Mlinar, Hilde Vautmans in Cecilia Wikström v imenu skupine ALDE, Jean Lambert, Ulrike Lunacek, Terry Reintke, Josep-Maria Terricabras in Ernest Urtasun v imenu skupine Verts/ALE, Malin Björk, Patrick Le Hyaric, Kateřina Konečná, Kostas Chrysogonos, Kostadinka Kuneva, Merja Kyllönen, Jiří Maštálka in Marie-Christine Vergiat v imenu skupine GUE/NGL, Helga Stevens in Julie Girling Komisiji: Pristop EU h Konvenciji Sveta Evrope o preprečevanju nasilja nad ženskami in nasilja v družini ter o boju proti njima (2016/2966(RSP)) (B8-1806/2016)

Vprašanje za ustni odgovor (O-000143/2016), ki so ga postavili Arne Gericke, Julie Girling in Helga Stevens v imenu skupine ECR Svetu: Pristop EU h Konvenciji Sveta Evrope o preprečevanju nasilja nad ženskami in nasilja v družini ter o boju proti njima (2016/2966(RSP)) (B8-1815/2016)

Vprašanje za ustni odgovor (O-000144/2016), ki so ga postavili Arne Gericke, Julie Girling in Helga Stevens v imenu skupine ECR Komisiji: Pristop EU h Konvenciji Sveta Evrope o preprečevanju nasilja nad ženskami in nasilja v družini ter o boju proti njima (2016/2966(RSP)) (B8-1816/2016)

Anna Maria Corazza Bildt, Christine Revault D'Allonnes Bonnefoy, Angelika Mlinar, Terry Reintke, Malin Björk in Helga Stevens so predstavile vprašanja.

Ivan Korčok (predsedujoči Svetu) in Věra Jourová (članica Komisije) sta odgovorila na vprašanja.

Govorili so Constance Le Grip v imenu skupine PPE, Iratxe García Pérez v imenu skupine S&D, Julie Girling v imenu skupine ECR, Beatriz Becerra Basterrechea v imenu skupine ALDE, Kostadinka Kuneva v imenu skupine GUE/NGL, Ernest Urtasun v imenu skupine Verts/ALE, Daniela Aiuto v imenu skupine EFDD, Janice Atkinson v imenu skupine ENF, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Julie Girling, Diane Dodds samostojna poslanka, Mariya Gabriel, Tanja Fajon, Arne Gericke, Izaskun Bilbao Barandica, Ángela Vallina, Florent Marcellesi, Beatrix von Storch, Steeve Briois, Eleftherios Synadinos, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Maria Arena, Jadwiga Wiśniewska, Hilde Vautmans, Eleonora Forenza, Sophie Montel, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Anna Maria Corazza Bildt, Anna Záborská, Josef Weidenholzer, Branislav Škripek, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Maria Grapini, Stefan Eck, Carlos Coelho, Liliana Rodrigues, Marek Jurek, Michaela Šojdrová, Sylvie Guillaume, Vilija Blinkevičiūtė, Soraya Post, Maria Noichl, Péter Niedermüller, Patrizia Toia, Cécile Kashetu Kyenge in Pier Antonio Panzeri.

Po postopku "catch the eye" je govoril Csaba Sógor.

PREDSEDSTVO: David-Maria SASSOLI
podpredsednik

Po postopku "catch the eye" so govorili Notis Marias, Takis Hadjigeorgiou, Gesine Meissner, Caterina Chinnici, João Pimenta Lopes in Nicola Caputo.

Govorila je Věra Jourová.

Vloženi predlogi resolucij, s katerimi se v skladu s členom 128(5) Poslovnika zaključi razprava:

—   Julie Girling, Daniel Dalton, Arne Gericke, Jussi Halla-aho, Marek Jurek, Monica Macovei, Branislav Škripek, Kazimierz Michał Ujazdowski, Anders Primdahl Vistisen, Jadwiga Wiśniewska, Jana Žitňanská, Angel Dzhambazki in Urszula Krupa v imenu skupine ECR o pristopu EU h Konvenciji Sveta Evrope o preprečevanju nasilja nad ženskami in nasilja v družini ter o boju proti njima (2016/2966(RSP)) (B8-1229/2016);

—   Anna Maria Corazza Bildt, Constance Le Grip, Barbara Matera, Monika Hohlmeier, Esteban González Pons, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Csaba Sógor, Rachida Dati, Alessandra Mussolini, Mariya Gabriel, Francesc Gambús, Sirpa Pietikäinen, Rosa Estaràs Ferragut in Tomáš Zdechovský v imenu skupine PPE, Christine Revault D’Allonnes Bonnefoy, Maria Arena, Birgit Sippel, Iratxe García Pérez, Afzal Khan, Pina Picierno, Georgi Pirinski, Liisa Jaakonsaari, Demetris Papadakis, Eric Andrieu, Marc Tarabella, Ana Gomes, Pervenche Berès, Sergio Gutiérrez Prieto, Sylvia-Yvonne Kaufmann, Elly Schlein, Josef Weidenholzer, Claude Moraes, Miltiadis Kyrkos, Olga Sehnalová, Juan Fernando López Aguilar, Cécile Kashetu Kyenge, Sylvie Guillaume, Momchil Nekov, Hugues Bayet, Jytte Guteland, Siôn Simon, Tanja Fajon, Vilija Blinkevičiūtė, Soraya Post, Jens Nilsson, Anna Hedh, Kati Piri, Agnes Jongerius, Marju Lauristin, Péter Niedermüller, Marlene Mizzi, Olle Ludvigsson, Zigmantas Balčytis, Maria Noichl, Vincent Peillon, Brando Benifei, Liliana Rodrigues, Krystyna Łybacka, Julie Ward, Karoline Graswander-Hainz, Mady Delvaux, Elena Valenciano, Monika Smolková, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Marita Ulvskog, Biljana Borzan, Miriam Dalli in Edouard Martin v imenu skupine S&D, Angelika Mlinar, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Dita Charanzová, Frédérique Ries, Louis Michel in Viktor Uspaskich v imenu skupine ALDE, Jiří Maštálka, Malin Björk, Kostadinka Kuneva, Merja Kyllönen, Sofia Sakorafa, Ángela Vallina, Paloma López Bermejo, Kateřina Konečná, Maria Lidia Senra Rodríguez, Stefan Eck, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Anja Hazekamp, Josu Juaristi Abaunz, Eleonora Forenza, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo in Xabier Benito Ziluaga v imenu skupine GUE/NGL, Ulrike Lunacek in Terry Reintke v imenu skupine Verts/ALE o pristopu EU k istanbulski konvenciji o preprečevanju nasilja nad ženskami ter o boju proti njemu (2016/2966(RSP)) (B8-1235/2016).

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: točka 8.8 zapisnika z dne 24.11.2016.


15. Makrofinančna pomoč Jordaniji ***I (razprava)

Poročilo o predlogu sklepa Evropskega parlamenta in Sveta o zagotovitvi nadaljnje makrofinančne pomoči Hašemitski kraljevini Jordaniji [COM(2016)0431 - C8-0242/2016 - 2016/0197(COD)] - Odbor za mednarodno trgovino. Poročevalec: Emmanuel Maurel (A8-0296/2016)

Emmanuel Maurel je predstavil poročilo.

Govoril je Jyrki Katainen (podpredsednik Komisije).

Govorili so Salvatore Cicu v imenu skupine PPE, David Martin v imenu skupine S&D, Ryszard Czarnecki v imenu skupine ECR, Marielle de Sarnez v imenu skupine ALDE, Patrick Le Hyaric v imenu skupine GUE/NGL, Tiziana Beghin v imenu skupine EFDD, Edouard Ferrand v imenu skupine ENF, Daniel Caspary, Bernd Lange, Branislav Škripek, Santiago Fisas Ayxelà, Alessia Maria Mosca, Jarosław Wałęsa, Pedro Silva Pereira, Mariya Gabriel in Michela Giuffrida.

Po postopku "catch the eye" so govorili Eleftherios Synadinos, Caterina Chinnici, Ilhan Kyuchyuk, Notis Marias in Nicola Caputo.

PREDSEDSTVO: Ioan Mircea PAŞCU
podpredsednik

Po postopku "catch the eye" sta govorila Igor Šoltes in Krzysztof Hetman.

Govorili so Igor Šoltes, Krzysztof Hetman, Jyrki Katainen in Emmanuel Maurel.

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: točka 8.4 zapisnika z dne 24.11.2016.


16. Na poti k dokončnemu sistemu DDV in boju proti goljufijam pri DDV (razprava)

Poročilo: Na poti k dokončnemu sistemu DDV in boju proti goljufijam pri DDV [2016/2033(INI)] - Odbor za ekonomske in monetarne zadeve. Poročevalec: Werner Langen (A8-0307/2016)

Werner Langen je predstavil poročilo in odgovoril na vprašanje z dvigom modrega kartončka, ki ga je postavil Richard Sulík.

Govoril je Nedzhmi Ali (pripravljavec mnenja odbora CONT).

Govoril je Jyrki Katainen (podpredsednik Komisije).

Govorili so Luděk Niedermayer v imenu skupine PPE, Tibor Szanyi v imenu skupine S&D, Stanisław Ożóg v imenu skupine ECR, Petr Ježek v imenu skupine ALDE, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Luděk Niedermayer, Martina Anderson v imenu skupine GUE/NGL, Molly Scott Cato v imenu skupine Verts/ALE, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Patrick O'Flynn v imenu skupine EFDD, Barbara Kappel v imenu skupine ENF, Steven Woolfe, Dariusz Rosati, Pervenche Berès, Richard Sulík, Cora van Nieuwenhuizen, Luke Ming Flanagan, Ernest Maragall, Marco Zanni, Georgios Epitideios, Othmar Karas, Anneliese Dodds, Zbigniew Kuźmiuk, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Jean-Paul Denanot, Hugues Bayet in Doru-Claudian Frunzulică.

Po postopku "catch the eye" so govorili Bogdan Andrzej Zdrojewski, Nicola Caputo, Notis Marias, Igor Šoltes, Andrey Novakov, Caterina Chinnici, Ivana Maletić, Maria Grapini, Stanislav Polčák in Brian Hayes.

Govorila sta Jyrki Katainen in Werner Langen.

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: točka 8.10 zapisnika z dne 24.11.2016.


17. Dejavnosti in nadzor institucij za poklicno pokojninsko zavarovanje ***I (razprava)

Poročilo o predlogu direktive Evropskega parlamenta in Sveta o dejavnostih in nadzoru institucij za poklicno pokojninsko zavarovanje (prenovitev) [COM(2014)0167 - C7-0112/2014- 2014/0091(COD)] - Odbor za ekonomske in monetarne zadeve. Poročevalec: Brian Hayes (A8-0011/2016)

Brian Hayes je predstavil poročilo.

Govoril je Jyrki Katainen (podpredsednik Komisije).

Govorili so Jeroen Lenaers (pripravljavec mnenja odbora EMPL), Sirpa Pietikäinen (pripravljavka mnenja odbora FEMM), Burkhard Balz v imenu skupine PPE, Paul Tang v imenu skupine S&D, Ashley Fox v imenu skupine ECR, Cora van Nieuwenhuizen v imenu skupine ALDE, Miguel Urbán Crespo v imenu skupine GUE/NGL, Bas Eickhout v imenu skupine Verts/ALE, Sotirios Zarianopoulos samostojni poslanec, Theodor Dumitru Stolojan, Neena Gill, Sofia Ribeiro in Thomas Mann.

Po postopku "catch the eye" je govoril Notis Marias.

Govorila sta Jyrki Katainen (podpredsednik Komisije) in Brian Hayes.

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: točka 8.5 zapisnika z dne 24.11.2016.

PREDSEDSTVO: Ramón Luis VALCÁRCEL SISO
podpredsednik


18. Akcijski načrt EU za boj proti nezakoniti trgovini s prostoživečimi vrstami (razprava)

Poročilo o akcijskem načrtu EU za boj proti nezakoniti trgovini s prostoživečimi vrstami [2016/2076(INI)] - Odbor za okolje, javno zdravje in varnost hrane. Poročevalka: Catherine Bearder (A8-0303/2016)

Catherine Bearder je predstavila poročilo.

Govoril je Jyrki Katainen (podpredsednik Komisije).

Govorili so Brian Hayes (pripravljavec mnenja odbora DEVE), Emma McClarkin (pripravljavka mnenja odbora INTA), ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Franz Obermayr, Ricardo Serrão Santos (pripravljavec mnenja odbora PECH), Kostas Chrysogonos (pripravljavec mnenja odbora JURI), Marijana Petir v imenu skupine PPE, Susanne Melior v imenu skupine S&D, Mark Demesmaeker v imenu skupine ECR, Gerben-Jan Gerbrandy v imenu skupine ALDE, Stefan Eck v imenu skupine GUE/NGL, Benedek Jávor v imenu skupine Verts/ALE, Marco Affronte v imenu skupine EFDD, Mireille D'Ornano v imenu skupine ENF, Norbert Lins, Miriam Dalli, Julie Girling, Anja Hazekamp, Michèle Rivasi, Franz Obermayr, Annie Schreijer-Pierik, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Stefan Eck, Karin Kadenbach, Martin Häusling, Philippe Loiseau, Francesc Gambús, Renata Briano, Max Andersson, Sirpa Pietikäinen in Florent Marcellesi.

Po postopku "catch the eye" so govorili Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Caterina Chinnici, Notis Marias, Merja Kyllönen, Stanislav Polčák in Nicola Caputo.

Govorila sta Jyrki Katainen in Catherine Bearder.

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: točka 8.11 zapisnika z dne 24.11.2016.


19. Nove priložnosti za mala prevozna podjetja (razprava)

Poročilo o novih priložnostih za mala prevozna podjetja, tudi sodelovalnih poslovnih modelih [2015/2349(INI)] - Odbor za promet in turizem. Poročevalec: Dominique Riquet (A8-0304/2016)

Dominique Riquet je predstavil poročilo.

Govorila je Violeta Bulc (članica Komisije).

Govorili so Elena Gentile (pripravljavka mnenja odbora EMPL), Luis de Grandes Pascual v imenu skupine PPE, Maria Grapini v imenu skupine S&D, Kosma Złotowski v imenu skupine ECR, Izaskun Bilbao Barandica v imenu skupine ALDE, in Merja Kyllönen v imenu skupine GUE/NGL.

PREDSEDSTVO: Rainer WIELAND
podpredsednik

Govorili so Karima Delli v imenu skupine Verts/ALE, Daniela Aiuto v imenu skupine EFDD, Wim van de Camp, Inés Ayala Sender, Angel Dzhambazki, Pavel Telička, Jill Seymour, Dieter-Lebrecht Koch, Claudia Țapardel, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Isabella De Monte in Henna Virkkunen.

Po postopku "catch the eye" so govorili Andor Deli, Notis Marias in Krzysztof Hetman.

Govorila sta Violeta Bulc in Dominique Riquet.

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: točka 8.12 zapisnika z dne 24.11.2016.


20. Mednarodni letalski sporazumi (razprava)

Vprašanje za ustni odgovor (O-000128/2016) ki ga je postavil Michael Cramer, v imenu odbora TRAN, Komisiji: Mednarodni letalski sporazumi (2016/2961(RSP)) (B8-1807/2016)

Michael Cramer je predstavil vprašanje.

Violeta Bulc (članica Komisije) je odgovorila na vprašanje.

Govorili so Wim van de Camp v imenu skupine PPE, Isabella De Monte v imenu skupine S&D, Jacqueline Foster v imenu skupine ECR, Pavel Telička v imenu skupine ALDE, Merja Kyllönen v imenu skupine GUE/NGL, Daniela Aiuto v imenu skupine EFDD, Andor Deli, Inés Ayala Sender, Kosma Złotowski, Matthijs van Miltenburg, Deirdre Clune in Izaskun Bilbao Barandica.

Po postopku "catch the eye" je govoril Notis Marias.

Govorila je Violeta Bulc.

Predlogi resolucij, ki se vložijo v skladu s členom 128(5) Poslovnika, bodo objavljeni naknadno.

Razprava se je zaključila.

Glasovanje: delno zasedanje decembra.


21. Evropska energetska varnost (razprava)

Izjava Komisije: Evropska energetska varnost (2016/2994(RSP))

Violeta Bulc (članica Komisije) je podala izjavo.

Govorili so Krišjānis Kariņš v imenu skupine PPE, Flavio Zanonato v imenu skupine S&D, Anna Elżbieta Fotyga v imenu skupine ECR, Kaja Kallas v imenu skupine ALDE, Xabier Benito Ziluaga v imenu skupine GUE/NGL, Klaus Buchner v imenu skupine Verts/ALE, Jean-Luc Schaffhauser v imenu skupine ENF, Janusz Korwin-Mikke samostojni poslanec, Jerzy Buzek, José Blanco López, Janusz Lewandowski in Gunnar Hökmark.

Po postopku "catch the eye" so govorili Maria Spyraki, Notis Marias in Krzysztof Hetman.

Govorila je Violeta Bulc.

Razprava se je zaključila.


22. Dnevni red naslednje seje

Določen je bil dnevni red za jutrišnjo sejo (dokument "Dnevni red" PE 593.806/OJJE).


23. Zaključek seje

Seja se je zaključila ob 22.45.

Klaus Welle

Ryszard Czarnecki

generalni sekretar

podpredsednik


SEZNAM NAVZOČIH

Navzoči:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Ciocca, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, Dalunde, D'Amato, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds, Dodds, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Hannan, Harkin, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marcellesi, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Matias, Mato, Maullu, Maurel, Mavrides, Mayer Georg, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Meszerics, Metsola, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Negrescu, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadimoulis, Pargneaux, Paşcu, Patriciello, Maydell, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sehnalová, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, von Storch, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tolić, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torres Martínez, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Wieland, Wierinck, Wikström, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wölken, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zver, Zwiefka

Opravičeni:

Boutonnet, Collins, Crowley, Le Pen, Maeijer, Maštálka, Matera, Messerschmidt, Nart, Parker, Radev, Rochefort, Taylor, Westphal

Pravno obvestilo