Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Proċedura : 2016/2045(INI)
Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
Ċikli relatati mad-dokumenti :

Testi mressqa :

A8-0341/2016

Dibattiti :

PV 30/11/2016 - 16
CRE 30/11/2016 - 16

Votazzjonijiet :

PV 01/12/2016 - 6.8
Spjegazzjoni tal-votazzjoni

Testi adottati :

P8_TA(2016)0464

Minuti
L-Erbgħa, 30 ta' Novembru 2016 - BrussellVerżjoni finali

16. Il-Fond ta' Solidarjetà tal-Unjoni Ewropea: valutazzjoni - Sitwazzjoni fl-Italja wara t-terremoti (dibattitu)
CRE

Rapport dwar il-Fond ta' Solidarjetà tal-Unjoni Ewropea: valutazzjoni [2016/2045(INI)] - Kumitat għall-Iżvilupp Reġjonali. Rapporteur: Salvatore Cicu (A8-0341/2016)

Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000139/2016) imressqa minn Ivan Jakovčić, Iskra Mihaylova, Matthijs van Miltenburg, Petras Auštrevičius, Norica Nicolai u Urmas Paet f'isem il-Grupp ALDE, u Remo Sernagiotto u Raffaele Fitto, lill-Kummissjoni : Is-sitwazzjoni fl-Italja wara t-terremoti (B8-1812/2016) (2016/2988(RSP))

Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000140/2016) imressqa minn Lambert van Nistelrooij, Antonio Tajani, Elisabetta Gardini u Salvatore Cicu f'isem il-Grupp PPE, Constanze Krehl u Mercedes Bresso f'isem il-Grupp S&D, Davor Škrlec f'isem il-Grupp Verts/ALE, u Ramón Luis Valcárcel Siso, lill-Kummissjoni: Is-sitwazzjoni fl-Italja wara t-terremoti (B8-1813/2016) (2016/2988(RSP))

Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000141/2016) imressqa minn Rosa D'Amato, Laura Agea, Fabio Massimo Castaldo, Isabella Adinolfi, Rolandas Paksas, Daniela Aiuto, Piernicola Pedicini u David Coburn f'isem il-Grupp EFDD, lill-Kummissjoni: Is-sitwazzjoni fl-Italja wara t-terremoti (B8-1814/2016) (2016/2988(RSP))

Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000146/2016) imressqa minn Curzio Maltese, Eleonora Forenza u Barbara Spinelli f'isem il-Grupp GUE/NGL, lill-Kummissjoni: Is-sitwazzjoni fl-Italja wara t-terremoti (B8-1817/2016) (2016/2988(RSP))

Salvatore Cicu ippreżenta r-rapport.

PRESIDENZA: Ryszard CZARNECKI
Viċi President

Lambert van Nistelrooij, Ivan Jakovčić, Mercedes Bresso, Igor Šoltes, Rosa D'Amato u Curzio Maltese daħlu aktar fil-fond dwar il-mistoqsijiet.

Corina Crețu (Membru tal-Kummissjoni) wieġbet il-mistoqsijiet.

Interventi ta': Marco Valli (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat CONT), Ramón Luis Valcárcel Siso f'isem il-Grupp PPE, Tonino Picula f'isem il-Grupp S&D, Remo Sernagiotto f'isem il-Grupp ECR, Matthijs van Miltenburg f'isem il-Grupp ALDE, Ángela Vallina f'isem il-Grupp GUE/NGL, Bronis Ropė f'isem il-Grupp Verts/ALE, Laura Agea f'isem il-Grupp EFDD, Mario Borghezio f'isem il-Grupp ENF, Konstantinos Papadakis Membru mhux affiljat, Joachim Zeller, Enrico Gasbarra, Ruža Tomašić, Eleonora Forenza u Steeve Briois.

PRESIDENZA: Adina-Ioana VĂLEAN
Viċi President

Interventi ta': Giovanni La Via, Michela Giuffrida, Antonio Tajani, Elena Gentile, Silvia Costa u Andrea Cozzolino.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Caterina Chinnici, Nicola Caputo u Notis Marias.

Interventi ta': Corina Crețu u Salvatore Cicu.

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 128(5) tar-Regoli ta' Proċedura:

—   Matteo Salvini, Mara Bizzotto, Mario Borghezio, Angelo Ciocca et Lorenzo Fontana, f'isem il-grupp ENF, dwar is-sitwazzjoni fl-Italja wara t-terremoti (2016/2988(RSP)) (B8-1284/2016);

—   Lambert van Nistelrooij, Salvatore Cicu, Antonio Tajani, Elisabetta Gardini, Ramón Luis Valcárcel Siso, Lorenzo Cesa, Lara Comi, Marian-Jean Marinescu u Alessandra Mussolini, f'isem il-grupp PPE, dwar is-sitwazzjoni fl-Italja wara t-terremoti (2016/2988(RSP)) (B8-1285/2016);

—   Davor Škrlec u Bronis Ropė, f'isem il-grupp Verts/ALE, dwar is-sitwazzjoni fl-Italja wara t-terremoti (2016/2988(RSP)) (B8-1286/2016);

—   Mercedes Bresso, Simona Bonafè, Andrea Cozzolino, Silvia Costa, Nicola Danti, Elena Gentile, Michela Giuffrida, Roberto Gualtieri, Gianni Pittella, Enrico Gasbarra, Tonino Picula, Patrizia Toia, Jens Nilsson, David-Maria Sassoli, Louis-Joseph Manscour, Paolo De Castro, Derek Vaughan, Peter Simon, Victor Boştinaru, Demetris Papadakis, Iratxe García Pérez, Viorica Dăncilă u Damiano Zoffoli, f'isem il-grupp S&D, dwar is-sitwazzjoni fl-Italja wara t-terremoti (2016/2988(RSP)) (B8-1288/2016);

—   Rosa D’Amato, Laura Agea, Isabella Adinolfi, Daniela Aiuto, Fabio Massimo Castaldo u Piernicola Pedicini, f'isem il-grupp EFDD, dwar is-sitwazzjoni fl-Italja wara t-terremoti (2016/2988(RSP)) (B8-1289/2016);

—   Raffaele Fitto, Remo Sernagiotto, Andrew Lewer, Branislav Škripek, Tomasz Piotr Poręba u Ruža Tomašić, f'isem il-grupp ECR, dwar is-sitwazzjoni fl-Italja wara t-terremoti (2016/2988(RSP)) (B8-1291/2016);

—   Ivan Jakovčić, Iskra Mihaylova, Matthijs van Miltenburg, Urmas Paet, Norica Nicolai, Hannu Takkula u Hilde Vautmans, f'isem il-grupp ALDE, dwar is-sitwazzjoni fl-Italja wara t-terremoti (2016/2988(RSP)) (B8-1294/2016);

—   Curzio Maltese, Eleonora Forenza, Barbara Spinelli, Sofia Sakorafa, Marie-Christine Vergiat, Marisa Matias, João Ferreira, João Pimenta Lopes, Miguel Viegas, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos, Patrick Le Hyaric, Lola Sánchez Caldentey, Miguel Urbán Crespo, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas u Xabier Benito Ziluaga, f'isem il-grupp GUE/NGL, dwar is-sitwazzjoni fl-Italja wara t-terremoti (2016/2988(RSP)) (B8-1296/2016).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 6.8 u punt 6.21 tal-Minuti ta' 1.12.2016.

Avviż legali