Indeks 
Zapisnik
PDF 309kWORD 88k
Srijeda, 14. prosinca 2016. - StrasbourgZavršno izdanje
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)
 3.Provedbene mjere (članak 106. Poslovnika)
 4.Delegirani akti (članak 105. stavak 6. Poslovnika)
 5.Prijenos odobrenih sredstava
 6.Podnošenje dokumenata
 7.Priprema za sastanak Europskog vijeća 15. prosinca 2016. (rasprava)
 8.Izjava predsjednika o završetku njegova mandata
 9.Glasovanje
  9.1.Postupci i upravitelji u slučaju nesolventnosti ***I (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  9.2.Sporazum o partnerstvu i suradnji između EU-a i Uzbekistana i bilateralna trgovina tekstilom *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  9.3.Sporazum o partnerstvu i suradnji između EU-a i Uzbekistana i bilateralna trgovina tekstilom (rezolucija) (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  9.4.Sporazum o trgovini između EU-a i Kolumbije i Perua (pristupanje Ekvadora) *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  9.5.Sporazum između EU-a i Norveške o uzajamnom pristupu ribolovu u području Skagerraka *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  9.6.Sporazum između EU-a i Norveške o uzajamnom pristupu ribolovu u području Skagerraka (rezolucija) (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  9.7.Sporazum o operativnoj i strateškoj suradnji između Gruzije i Europola * (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  9.8.Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji: zahtjev EGF/2016/004 ES/Comunidad Valenciana automobilska industrija (glasovanje)
  9.9.Normalizacija računa željezničkih prijevoznika ***II (glasovanje)
  9.10.Usluge domaćeg željezničkog prijevoza putnika ***II (glasovanje)
  9.11.Jedinstveni europski željeznički prostor ***II (glasovanje)
  9.12.Pristup tržištu lučkih usluga i financijska transparentnost luka ***I (glasovanje)
  9.13.Imenovanje člana Revizorskog suda - Juhan Parts (glasovanje)
  9.14.Istraživački program Istraživačkog fonda za ugljen i čelik * (glasovanje)
  9.15.Godišnje izvješće o ljudskim pravima i demokraciji u svijetu za 2015. godinu i politici Europske unije u tom području (glasovanje)
  9.16.Provedba zajedničke vanjske i sigurnosne politike (članak 36. UEU-a) (glasovanje)
  9.17.Alati ZPP-a za smanjenje nestabilnosti cijena na poljoprivrednim tržištima (glasovanje)
 10.Obrazloženja glasovanja
 11.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 12.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 13.Reforme tržišta rada i radni odnosi u Grčkoj (rasprava)
 14.Stanje vladavine prava i demokracije u Poljskoj (rasprava)
 15.Ispravak (članak 231. Poslovnika)
 16.Preporuka Europske komisije o provedbi Izjave EU-a i Turske i o ponovnoj uspostavi premještaja na temelju Dublinske uredbe (rasprava)
 17.Treće zemlje čiji državljani moraju imati vizu ili su izuzeti od tog zahtjeva: revizija mehanizma suspenzije (rasprava)
 18.Kršenje tajnosti podataka Europola u predmetima istrage povezanima s terorizmom (rasprava)
 19.Sastav odbora i izaslanstava
 20.Obveze u području viznog reciprociteta (rasprava)
 21.Napad na koptsku katedralu u Kairu – sloboda vjere i uvjerenja (rasprava)
 22.Priznavanje sadržaja dokumenata o građanskom statusu (rasprava)
 23.Potpora žrtvama talidomida (rasprava)
 24.Lijekovi za pedijatrijsku upotrebu (rasprava)
 25.Dnevni red sljedeće dnevne sjednice
 26.Zatvaranje dnevne sjednice
 POPIS NAZOČNIH
 Prilog 1 - Imenovanje člana Revizorskog suda - Juhan Parts


PREDSJEDA: Martin SCHULZ
predsjednik

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 9:10 h.


2. Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)

Sljedeći zastupnici ili klubovi zastupnika podnijeli su zahtjeve za organizaciju takve rasprave, u skladu s člankom 135. Poslovnika, za sljedeće prijedloge rezolucija:

I.   Slučajevi tibetanske budističke akademije Larung Gar i Ilhama Tohtija (2016/3026(RSP))

—   Charles Tannock, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Karol Karski, Ruža Tomašić, Arne Gericke, Raffaele Fitto, Pirkko Ruohonen-Lerner, Monica Macovei, Valdemar Tomaševski i Branislav Škripek, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o slučajevima tibetanske budističke akademije Larung Gar i Ilhama Tohtija (B8-1346/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Isabella Adinolfi i Beatrix von Storch, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o slučajevima tibetanske budističke akademije Larung Gar i Ilhama Tohtija (B8-1350/2016);

—   Molly Scott Cato, Heidi Hautala, Igor Šoltes, Michèle Rivasi, Bodil Valero i Barbara Lochbihler, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o slučajevima tibetanske budističke akademije Larung Gar i Ilhama Tohtija (B8-1353/2016);

—   Cristian Dan Preda, László Tőkés, Eva Paunova, Thomas Mann, Stanislav Polčák, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Jarosław Wałęsa, Bogdan Brunon Wenta, Csaba Sógor, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Marijana Petir, Tunne Kelam, Romana Tomc, Milan Zver, Eduard Kukan, Jaromír Štětina, Giovanni La Via, Dubravka Šuica, Jeroen Lenaers, Ildikó Gáll-Pelcz, David McAllister, Sven Schulze, Laima Liucija Andrikienė, Michaela Šojdrová, Deirdre Clune, József Nagy, Adam Szejnfeld, Brian Hayes, Ivana Maletić, Therese Comodini Cachia, Andrey Kovatchev i Seán Kelly, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o slučajevima tibetanske budističke akademije Larung Gar i Ilhama Tohtija (B8-1356/2016);

—   Nathalie Griesbeck, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o slučajevima tibetanske budističke akademije Larung Gar i Ilhama Tohtija (B8-1359/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Jo Leinen, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Elena Valenciano, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Theresa Griffin, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Pina Picierno, Kati Piri, Soraya Post, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Țapardel, Marc Tarabella, Julie Ward, Damiano Zoffoli i Carlos Zorrinho, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o slučajevima tibetanske budističke akademije Larung Gar i Ilhama Tohtija (B8-1361/2016).

II.   Stanje manjinske zajednice Rohingya u Mjanmaru (2016/3027(RSP))

—   Amjad Bashir, Charles Tannock, Arne Gericke, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Antoni Legutko, Karol Karski, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Monica Macovei, Raffaele Fitto, Branislav Škripek, Angel Dzhambazki, Notis Marias i Ruža Tomašić, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o stanju manjinske zajednice Rohingya u Mjanmaru (B8-1345/2016);

—   Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Marco Zanni, Rolandas Paksas i Beatrix von Storch, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o stanju manjinske zajednice Rohingya u Mjanmaru (B8-1348/2016);

—   Barbara Lochbihler, Heidi Hautala, Bodil Valero, Ernest Urtasun, Igor Šoltes i Michèle Rivasi, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o stanju manjinske zajednice Rohingya u Mjanmaru (B8-1352/2016);

—   Marie-Christine Vergiat, Younous Omarjee, Merja Kyllönen, Barbara Spinelli, Lola Sánchez Caldentey, Tania González Peñas, Estefanía Torres Martínez, Xabier Benito Ziluaga, Miguel Urbán Crespo, Dimitrios Papadimoulis, Kostadinka Kuneva, Kostas Chrysogonos i Stelios Kouloglou, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o stanju manjinske zajednice Rohingya u Mjanmaru (B8-1354/2016);

—   Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Eva Paunova, Thomas Mann, Stanislav Polčák, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Bogdan Brunon Wenta, Csaba Sógor, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Marijana Petir, Tunne Kelam, Romana Tomc, Milan Zver, Eduard Kukan, Jaromír Štětina, Giovanni La Via, Dubravka Šuica, Ildikó Gáll-Pelcz, David McAllister, Sven Schulze, Laima Liucija Andrikienė, Michaela Šojdrová, Deirdre Clune, József Nagy, Adam Szejnfeld, Brian Hayes, László Tőkés, Ivana Maletić, Therese Comodini Cachia, Andrey Kovatchev, Seán Kelly i Ramón Luis Valcárcel Siso, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o stanju manjinske zajednice Rohingya u Mjanmaru (B8-1357/2016);

—   Urmas Paet, Gérard Deprez, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o stanju manjinske zajednice Rohingya u Mjanmaru (B8-1360/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Marc Tarabella, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Enrique Guerrero Salom, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Ana Gomes, Theresa Griffin, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Pina Picierno, Kati Piri, Miroslav Poche, Soraya Post, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Țapardel, Elena Valenciano, Julie Ward i Carlos Zorrinho, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o stanju manjinske zajednice Rohingya u Mjanmaru (B8-1363/2016).

III.   Masovne grobnice u Iraku (2016/3028(RSP))

—   Charles Tannock, Ryszard Czarnecki, Angel Dzhambazki, Anna Elżbieta Fotyga, Arne Gericke, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Ryszard Antoni Legutko, Monica Macovei, Notis Marias, Geoffrey Van Orden, Tomasz Piotr Poręba, Valdemar Tomaševski, Ruža Tomašić, Raffaele Fitto i Branislav Škripek, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o masovnim grobnicama u Iraku (B8-1344/2016);

—   Ignazio Corrao, Rolandas Paksas, Beatrix von Storch, Fabio Massimo Castaldo i Isabella Adinolfi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o masovnim grobnicama u Iraku (B8-1347/2016);

—   Barbara Lochbihler, Heidi Hautala, Bodil Valero, Igor Šoltes i Michèle Rivasi, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o masovnim grobnicama u Iraku (B8-1349/2016);

—   Javier Couso Permuy, Lola Sánchez Caldentey, Tania González Peñas, Estefanía Torres Martínez, Xabier Benito Ziluaga, Miguel Urbán Crespo, Merja Kyllönen, Marie-Christine Vergiat, Takis Hadjigeorgiou, Dimitrios Papadimoulis, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou i Kostas Chrysogonos, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o masovnim grobnicama u Iraku (B8-1351/2016);

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Eva Paunova, Thomas Mann, Stanislav Polčák, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Jarosław Wałęsa, Bogdan Brunon Wenta, Csaba Sógor, Ivan Štefanec, Pavel Svoboda, Marijana Petir, Romana Tomc, Milan Zver, Eduard Kukan, Jaromír Štětina, Giovanni La Via, Dubravka Šuica, Jeroen Lenaers, Ildikó Gáll-Pelcz, David McAllister, Sven Schulze, Laima Liucija Andrikienė, Michaela Šojdrová, Deirdre Clune, József Nagy, Adam Szejnfeld, Brian Hayes, László Tőkés, Ivana Maletić, Mariya Gabriel, Lars Adaktusson, Therese Comodini Cachia, Andrey Kovatchev, Seán Kelly i Ramón Luis Valcárcel Siso, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o masovnim grobnicama u Iraku (B8-1355/2016);

—   Gérard Deprez, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o masovnim grobnicama u Iraku (B8-1358/2016);

—   Pier Antonio Panzeri, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Josef Weidenholzer, Ana Gomes, Enrique Guerrero Salom, Clara Eugenia Aguilera García, Eric Andrieu, Zigmantas Balčytis, Hugues Bayet, Brando Benifei, José Blanco López, Vilija Blinkevičiūtė, Simona Bonafè, Biljana Borzan, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Andrea Cozzolino, Andi Cristea, Miriam Dalli, Viorica Dăncilă, Nicola Danti, Isabella De Monte, Jonás Fernández, Monika Flašíková Beňová, Doru-Claudian Frunzulică, Eider Gardiazabal Rubial, Enrico Gasbarra, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Neena Gill, Theresa Griffin, Sergio Gutiérrez Prieto, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Afzal Khan, Arne Lietz, Krystyna Łybacka, Costas Mavrides, Marlene Mizzi, Sorin Moisă, Victor Negrescu, Norbert Neuser, Demetris Papadakis, Pina Picierno, Kati Piri, Miroslav Poche, Soraya Post, Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández, Daciana Octavia Sârbu, Siôn Simon, Tibor Szanyi, Claudia Țapardel, Marc Tarabella, Elena Valenciano, Julie Ward, Damiano Zoffoli i Carlos Zorrinho, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o masovnim grobnicama u Iraku (B8-1362/2016).

Vrijeme za izlaganje raspodijelit će se u skladu s člankom 162. Poslovnika.


3. Provedbene mjere (članak 106. Poslovnika)

Parlamentu su proslijeđeni sljedeći nacrti provedbenih mjera koje su obuhvaćene regulatornim postupkom s kontrolom:

- Direktiva Komisije o izmjeni, za potrebe donošenja posebnih graničnih vrijednosti za kemikalije koje se koriste u igračkama, Dodatka C Prilogu II. Direktivi 2009/48/EZ Europskog parlamenta i Vijeća o sigurnosti igračaka, u pogledu fenola (D039805/04 - 2016/3023(RPS) - : 8. ožujak 2017.)
upućeno nadležnom odboru: IMCO

- Uredba Komisije o dopuni Uredbe (EZ) br. 715/2007 Europskog parlamenta i Vijeća o homologaciji tipa motornih vozila u odnosu na emisije iz lakih osobnih i gospodarskih vozila (Euro 5 i Euro 6) i pristupu podacima za popravke i održavanje vozila, o izmjeni Direktive 2007/46/EZ Europskog parlamenta i Vijeća, Uredbe Komisije (EZ) br. 692/2008 i Uredbe Komisije (EU) br. 1230/2012 te stavljanju izvan snage Uredbe (EZ) br. 692/2008 (D045884/02 - 2016/3033(RPS) - : 9. ožujak 2017.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI (pridruženi odbor)
mišljenje: IMCO (pridruženi odbor)

- Uredba Komisije o metodama uzorkovanja i analitičkim metodama za kontrolu količina dioksina, dioksinima sličnih PCB-ova i PCB-ova koji nisu slični dioksinima u određenoj hrani i o stavljanju izvan snage Uredbe (EU) br. 589/2014 (D045998/04 - 2016/3034(RPS) - : 10. ožujak 2017.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o izmjeni Priloga VI. Uredbi (EZ) br. 1005/2009 Europskog parlamenta i Vijeća o tvarima koje oštećuju ozonski sloj (D047948/01 - 2016/3006(RPS) - : 25. veljača 2017.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Direktiva Komisije o izmjeni, za potrebe donošenja posebnih graničnih vrijednosti za kemikalije koje se koriste u igračkama, Dodatka C Prilogu II. Direktivi 2009/48/EZ Europskog parlamenta i Vijeća o sigurnosti igračaka u pogledu bisfenola A (D047976/02 - 2016/3005(RPS) - : 25. veljača 2017.)
upućeno nadležnom odboru: IMCO

- Uredba Komisije (EU) br. .../.. o izmjeni Uredbe Vijeća (EZ) br. 338/97 o zaštiti vrsta divlje faune i flore uređenjem trgovine njima (D048284/02 - 2016/3015(RPS) - : 2. siječanj 2017.)
upućeno nadležnom odboru: : ENVI

- Uredba Komisije o izmjeni Priloga Uredbi (EU) br. 231/2012 o utvrđivanju specifikacija za prehrambene aditive navedene u prilozima II. i III. Uredbi (EZ) br. 1333/2008 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu specifikacija za osnovni kopolimer metakrilata (E 1205) (D048352/02 - 2016/3035(RPS) - : 10. veljača 2017.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o izmjeni Priloga VII. Uredbi (EZ) br. 1907/2006 Europskog parlamenta i Vijeća o registraciji, evaluaciji, autorizaciji i ograničavanju kemikalija (REACH) u pogledu izazivanja preosjetljivosti u dodiru s kožom i stavljanja izvan snage Uredbe Komisije (EU) 2016/1688 (D048510/01 - 2016/3009(RPS) - : 28 veljača 2017.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI (pridruženi odbor)
mišljenje: ITRE (pridruženi odbor), IMCO (pridruženi odbor)


4. Delegirani akti (članak 105. stavak 6. Poslovnika)

Parlamentu su dostavljeni sljedeći nacrti delegiranih akata:

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Direktive 2014/65/EU Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu regulatornih tehničkih zahtjeva za primjenu ograničenja pozicija na robne izvedenice (C(2016)04362 - 2016/3017(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 1. prosinca 2016.

Upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe Komisije (EU) 2016/1675 o dopuni Direktive (EU) 2015/849 utvrđivanjem visokorizičnih trećih zemalja sa strateškim nedostacima (C(2016)07495 - 2016/3007(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 1 mjesec od dana primitka 24. studenoga 2016.

Upućeno nadležnom odboru: ECON, LIBE

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Direktive 2014/65/EU Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu regulatornih tehničkih standarda za kriterije za utvrđivanje kada se aktivnost treba smatrati pomoćnom uz redovnu djelatnost (C(2016)07643 - 2016/3016(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 1. prosinca 2016.

Upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Uredbe (EU) br. 98/2013 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu uvrštenja aluminijeva praha na popis prekursora eksploziva u PriloguII. (C(2016)07647 - 2016/3011(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 30. studenoga 2016.

Upućeno nadležnom odboru: LIBE

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Uredbe (EU) br. 98/2013 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu uvrštenja magnezijeva nitrata heksahidrata na popis prekursora eksploziva u PriloguII. (C(2016)07650 - 2016/3013(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 30. studenoga 2016.

Upućeno nadležnom odboru: LIBE

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Uredbe (EU) br. 98/2013 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu uvrštenja magnezijeva praha na popis prekursora eksploziva u PriloguII. (C(2016)07657 - 2016/3012(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 30. studenoga 2016.

Upućeno nadležnom odboru: LIBE

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni delegiranih uredaba (EU) br. 1059/2010, (EU) br. 1060/2010, (EU) br. 1061/2010, (EU) br. 1062/2010, (EU) br. 626/2011, (EU) br. 392/2012, (EU) br. 874/2012, (EU) br. 665/2013, (EU) br. 811/2013, (EU) br. 812/2013, (EU) br. 65/2014, (EU) br. 1254/2014, (EU)2015/1094, (EU)2015/1186 i (EU)2015/1187 u pogledu primjene dopuštenih odstupanja u postupcima provjere (C(2016)07765 - 2016/3014(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 30. studenoga 2016.

Upućeno nadležnom odboru: ITRE

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Priloga II. Uredbi (EU) br. 978/2012 Europskog parlamenta i Vijeća o primjeni sustava općih carinskih povlastica (C(2016)07809 - 2016/3021(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 5. prosinca 2016.

Upućeno nadležnom odboru: INTA

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Uredbe (EU) br. 1315/2013 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu zemljovida iz PrilogaI. i popisa iz PrilogaII. toj Uredbi (C(2016)07825 - 2016/3038(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 12. prosinca 2016.

Upućeno nadležnom odboru: TRAN

Odluka Komisije o povlačenju sljedećih delegiranih akata: Décision de la Commission concernant le retrait des actes délégués suivants:

- Povlačenje delegirane uredbe od 8. srpnja 2016. o izmjenama Priloga I. Uredbi Vijeća (EZ) br. 1528/2007 u pogledu Kenije - C(2016)07793 – Delegirana uredba Komisije o izmjeni Priloga I_ Uredbi Vijeća (EZ) br. 1528/2007 o primjeni aranžmana za proizvode podrijetlom iz određenih država koje pripadaju Skupini afričkih, karipskih i pacifičkih država (AKP) predviđenih u sporazumima o uspostavi ili koji vode uspostavi sporazumâ o gospodarskom partnerstvu (C(2016)04167 - 2016/2832(DEA))

Datum primitka: 5. prosinca 2016.

Upućeno nadležnom odboru: INTA


5. Prijenos odobrenih sredstava

U skladu s člankom 27. stavkom 3. Financijske uredbe Odbor za proračune odobrio je prijenos odobrenih sredstava Europske Komisije DEC 31/2016, DEC 36/2016, DEC 37/2016, DEC 38/2016 i DEC 39/2016 - dio III. - Komisija

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe Odbor za proračune odlučio je ne uložiti prigovor na prijenos odobrenih sredstava Europskog revizorskog suda V/AB-13/T/16

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe Odbor za proračune odlučio je ne uložiti prigovor na prijenos odobrenih sredstava Suda INF 8/2016

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe Odbor za proračune odlučio je ne uložiti prigovor na prijenos odobrenih sredstava Europske službe za vanjsko djelovanje INF 3/2016


6. Podnošenje dokumenata

Podnesen je sljedeći dokument:

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava INF 3/2016. - SEAE (N8-0107/2016 - C8-0502/2016 - 2016/2321(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG


7. Priprema za sastanak Europskog vijeća 15. prosinca 2016. (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Priprema za sastanak Europskog vijeća 15. prosinca 2016. (2016/2788(RSP))

Ivan Korčok (predsjedatelj Vijeća ) i Jean-Claude Juncker (predsjednik Komisije) dali su izjave.

Govorili su: Manfred Weber, u ime Kluba zastupnika PPE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Takis Hadjigeorgiou, Gianni Pittella, u ime Kluba zastupnika S&D-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Janice Atkinson, Syed Kamall, u ime Kluba zastupnika ECR-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Maria Grapini, Guy Verhofstadt, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio David Coburn, Eleonora Forenza, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Ska Keller, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, koji je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Bill Etheridge, Nigel Farage, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Sophia in 't Veld, Marcel de Graaff, u ime Kluba zastupnika ENF-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Hilde Vautmans, Konstantinos Papadakis, nezavisni zastupnik, i Herbert Reul.

PREDSJEDA: Sylvie GUILLAUME
potpredsjednica

Govorili su: Doru-Claudian Frunzulică, radi postavljanja pitanja podizanjem plave kartice Herbert Reul, koji je na pitanje odgovorio, Enrique Guerrero Salom, Anna Elżbieta Fotyga, Pavel Telička, Takis Hadjigeorgiou, Bodil Valero, Laura Ferrara, Harald Vilimsky, Lampros Fountoulis, Angelika Niebler, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Tibor Szanyi, Knut Fleckenstein, Bernd Kölmel, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Tomáš Zdechovský, Marielle de Sarnez, Tania González Peñas, Reinhard Bütikofer, Rolandas Paksas, Matteo Salvini, Steven Woolfe, Janusz Lewandowski, Tanja Fajon, Sander Loones, Liadh Ní Riada, Peter Lundgren, Marcus Pretzell, Françoise Grossetête, Maria João Rodrigues, Peter van Dalen, Malin Björk, Janice Atkinson, Andrzej Grzyb, Evelyn Regner, Ruža Tomašić, Ildikó Gáll-Pelcz, Birgit Sippel, Mariya Gabriel, Pervenche Berès, Luděk Niedermayer, Kati Piri, Paulo Rangel, Ana Gomes, Othmar Karas, Ramón Jáuregui Atondo, Arnaud Danjean, Tonino Picula, Dubravka Šuica, Cécile Kashetu Kyenge i Mercedes Bresso.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Henna Virkkunen, Nicola Caputo, Notis Marias, Georgios Epitideios, Michaela Šojdrová, Costas Mavrides, Seán Kelly, Jean-Paul Denanot i Maria Spyraki.

Govorili su: Dimitris Avramopoulos (povjerenik Komisije) i Ivan Korčok.

Rasprava je zaključena.


PREDSJEDA: Martin SCHULZ
predsjednik

8. Izjava predsjednika o završetku njegova mandata

Predsjednik je dao izjavu u vezi sa završetkom svojega mandata.

°
° ° °

Govorio je William (The Earl of) Dartmouth.


9. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


9.1. Postupci i upravitelji u slučaju nesolventnosti ***I (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o zamjeni popisa postupaka u slučaju nesolventnosti i upravitelja u slučaju nesolventnosti u prilozima A i B Uredbi (EU) 2015/848 o postupku u slučaju nesolventnosti [COM(2016)0317 - C8-0196/2016 - 2016/0159(COD)] - Odbor za pravna pitanja. Izvjestitelj: Tadeusz Zwiefka (A8-0324/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1)

PRIJEDLOG KOMISIJE, AMANDMANI i NACRT ZAKONODAVNE REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA-PROV(2016)0488)


9.2. Sporazum o partnerstvu i suradnji između EU-a i Uzbekistana i bilateralna trgovina tekstilom *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Preporuka o nacrtu odluke Vijeća o sklapanju Protokola uz Sporazum o partnerstvu i suradnji kojim se uspostavlja partnerstvo između Europskih zajednica i njihovih država članica, s jedne strane, i Republike Uzbekistana, s druge strane i izmjeni Sporazuma kako bi se proširila primjena njegovih odredaba na bilateralnu trgovinu tekstilom, uzimajući u obzir istek bilateralnog sporazuma o tekstilu [16384/1/2010 - C7-0097/2011- 2010/0323(NLE)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestiteljica: Maria Arena (A8-0332/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2)

NACRT ZAKONODAVNE REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA-PROV(2016)0489)

Parlament je odobrio sklapanje sporazuma.

Govorili su:

Prije glasovanja: Ulrike Lunacek, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, kako bi u skaldu s člankom 190. Poslovnika zatražila da se glasovanje odgodi, Maria Arena (izvjestiteljica) koja je izrazila protivljenje tom zahtjevu.

Parlament je poimeničnim glasovanjem (129 za, 545 protiv, 28 uzdržanih) odbio taj zahtjev.


9.3. Sporazum o partnerstvu i suradnji između EU-a i Uzbekistana i bilateralna trgovina tekstilom (rezolucija) (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće koje sadrži prijedlog nezakonodavne rezolucije o nacrtu odluke Vijeća o sklapanju Protokola uz Sporazum o partnerstvu i suradnji kojim se uspostavlja partnerstvo između Europskih zajednica i njihovih država članica s jedne strane i Republike Uzbekistana s druge strane i izmjeni Sporazuma kako bi se proširila primjena njegovih odredaba na bilateralnu trgovinu tekstilom, uzimajući u obzir istek bilateralnog sporazuma o tekstilu [2016/2226(INI)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestiteljica: Maria Arena (A8-0330/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA-PROV(2016)0490)


9.4. Sporazum o trgovini između EU-a i Kolumbije i Perua (pristupanje Ekvadora) *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Preporuka o nacrtu odluke Vijeća o sklapanju, u ime Unije, Protokola o pristupanju Sporazumu o trgovini između Europske unije i njezinih država članica, s jedne strane, i Kolumbije i Perua, s druge strane, kako bi se uzelo u obzir pristupanje Ekvadora [07620/2016 - C8-0463/2016 - 2016/0092(NLE)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestitelj: Helmut Scholz (A8-0362/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4)

NACRT ZAKONODAVNE REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA-PROV(2016)0491)

Parlament je odobrio sklapanje protokola.


9.5. Sporazum između EU-a i Norveške o uzajamnom pristupu ribolovu u području Skagerraka *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Preporuka o nacrtu odluke Vijeća o sklapanju sporazuma između Europske unije i Kraljevine Norveške o uzajamnom pristupu ribolovu u području Skagerraka za plovila koja plove pod zastavom Danske, Norveške i Švedske [10711/2016 - C8-0332/2016- 2016/0192(NLE)] - Odbor za ribarstvo. Izvjestitelj: Jørn Dohrmann (A8-0321/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5)

NACRT ZAKONODAVNE REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA-PROV(2016)0492)

Parlament je odobrio sklapanje sporazuma.


9.6. Sporazum između EU-a i Norveške o uzajamnom pristupu ribolovu u području Skagerraka (rezolucija) (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće koje sadrži prijedlog nezakonodavne rezolucije o nacrtu odluke Vijeća o sklapanju sporazuma između Europske unije i Kraljevine Norveške o uzajamnom pristupu ribolovu u području Skagerraka za plovila koja plove pod zastavom Danske, Norveške i Švedske [2016/2229(INI)] - Odbor za ribarstvo. Izvjestitelj: Jørn Dohrmann (A8-0320/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA-PROV(2016)0493)


9.7. Sporazum o operativnoj i strateškoj suradnji između Gruzije i Europola * (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o nacrtu provedbene odluke Vijeća kojom se Europskom policijskom uredu (Europol) odobrava sklapanje Sporazuma o operativnoj i strateškoj suradnji između Gruzije i Europola [10343/2016 - C8-0266/2016 - 2016/0810(CNS)] - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestitelj: Claude Moraes (A8-0343/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7)

NACRT ZAKONODAVNE REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA-PROV(2016)0494)


9.8. Mobilizacija Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji: zahtjev EGF/2016/004 ES/Comunidad Valenciana automobilska industrija (glasovanje)

Prijedlog odluke Europskog parlamenta i Vijeća o mobilizaciji Europskog fonda za prilagodbu globalizaciji kao odgovor na zahtjev Španjolske – EGF/2016/004 ES/Comunidad Valenciana automobilska industrija [COM(2016)0708 - C8-0454/2016 - 2016/2298(BUD)] - Odbor za proračune. Izvjestitelj: Esteban González Pons (A8-0379/2016)

(Potrebna kvalificirana većina i tri petine glasova)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA-PROV(2016)0495)


9.9. Normalizacija računa željezničkih prijevoznika ***II (glasovanje)

Preporuka za drugo čitanje o Stajalištu Vijeća u prvom čitanju s ciljem donošenja Uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o stavljanju izvan snage Uredbe Vijeća (EEZ) br. 1192/69 o zajedničkim pravilima normalizacije računa željezničkih prijevoznika [11197/1/2016 - C8-0424/2016 - 2013/0013(COD)] - Odbor za promet i turizam. Izvjestiteljica: Merja Kyllönen (A8-0368/2016)

(Potrebna kvalificirana većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 9)

STAJALIŠTE VIJEĆA

Proglašen odobrenim (P8_TA-PROV(2016)0496)


9.10. Usluge domaćeg željezničkog prijevoza putnika ***II (glasovanje)

Preporuka za drugo čitanje o Stajalištu Vijeća u prvom čitanju s ciljem donošenja Uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe (EZ) br. 1370/2007 u pogledu otvaranja tržišta za usluge domaćeg željezničkog prijevoza putnika [11198/1/2016 - C8-0425/2016 - 2013/0028(COD)] - Odbor za promet i turizam. Izvjestitelj: Wim van de Camp (A8-0373/2016)

(Potrebna kvalificirana većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 10)

STAJALIŠTE VIJEĆA

Proglašen odobrenim (P8_TA-PROV(2016)0497)


9.11. Jedinstveni europski željeznički prostor ***II (glasovanje)

Preporuka za drugo čitanje o stajalištu Vijeća u prvom čitanju s ciljem donošenja direktive Europskog Parlamenta i Vijeća o izmjeni Direktive 2012/34/EU u pogledu otvaranja tržišta za usluge domaćeg željezničkog prijevoza putnika i upravljanja željezničkom infrastrukturom [11199/1/2016 - C8-0426/2016 - 2013/0029(COD)] - Odbor za promet i turizam. Izvjestitelj: David-Maria Sassoli (A8-0371/2016)

(Potrebna kvalificirana većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 11)

STAJALIŠTE VIJEĆA

Proglašen odobrenim (P8_TA-PROV(2016)0498)


9.12. Pristup tržištu lučkih usluga i financijska transparentnost luka ***I (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o stvaranju okvira za pristup tržištu lučkih usluga i financijske transparentnosti luka [COM(2013)0296 - C7-0144/2013 - 2013/0157(COD)] - Odbor za promet i turizam. Izvjestitelj: Knut Fleckenstein (A8-0023/2016)

Rasprava je održana 7. ožujka 2016 (točka 14 zapisnika od 7.3.2016.).

Glasovanje je bilo odgođeno na dnevnoj sjednici od 8. ožujka 2016 (točka 6.3 zapisnika od 8.3.2016.).

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 12)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren s izmjenama (P8_TA-PROV(2016)0499)

NACRT ZAKONODAVNE REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA-PROV(2016)0499)

Govorili su:

Vytenis Povilas Andriukaitis (član Komisije) dao je izjavu u ime Komisije, i James Carver.


9.13. Imenovanje člana Revizorskog suda - Juhan Parts (glasovanje)

Izvješće o predloženom imenovanju Juhana Partsa za člana Revizorskog suda [12886/2016 - C8-0445/2016 - 2016/0817(NLE)] - Odbor za proračunski nadzor. Izvjestitelj: Bart Staes (A8-0375/2016)

(Potrebna obična većina)
(Tajno glasovanje)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 13)
Popis zastupnika koji su glasovali priložen je ovom zapisniku (prilog 1 zapisnika od 14.12.2016.)

PRIJEDLOG ODLUKE

Usvojen (P8_TA-PROV(2016)0500)

Govorili su:

Bart Staes (izvjestitelj).


9.14. Istraživački program Istraživačkog fonda za ugljen i čelik * (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu odluke Vijeća o izmjeni Odluke 2008/376/EZ o usvajanju istraživačkog programa Istraživačkog fonda za ugljen i čelik i o višegodišnjim tehničkim smjernicama za taj program [COM(2016)0075 - C8-0099/2016 - 2016/0047(NLE)] - Odbor za industriju, istraživanje i energiju. Izvjestitelj: Jerzy Buzek (A8-0358/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 14)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren s izmjenama (P8_TA-PROV(2016)0501)

NACRT ZAKONODAVNE REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA-PROV(2016)0501)


9.15. Godišnje izvješće o ljudskim pravima i demokraciji u svijetu za 2015. godinu i politici Europske unije u tom području (glasovanje)

Izvješće o godišnjem izvješću o ljudskim pravima i demokraciji u svijetu za 2015. godinu i politici Europske unije u tom području [2016/2219(INI)] - Odbor za vanjske poslove. Izvjestitelj: Josef Weidenholzer (A8-0355/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 15)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA-PROV(2016)0502)


9.16. Provedba zajedničke vanjske i sigurnosne politike (članak 36. UEU-a) (glasovanje)

Izvješće o provedbi zajedničke vanjske i sigurnosne politike [2016/2036(INI)] - Odbor za vanjske poslove. Izvjestitelj: Elmar Brok (A8-0360/2016)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 16)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA-PROV(2016)0503)


9.17. Alati ZPP-a za smanjenje nestabilnosti cijena na poljoprivrednim tržištima (glasovanje)

Izvješće o alatima ZPP-a za smanjenje nestabilnosti cijena na poljoprivrednim tržištima [2016/2034(INI)] - Odbor za poljoprivredu i ruralni razvoj. Izvjestiteljica: Angélique Delahaye (A8-0339/2016)

(Potrebna kvalificirana većina))
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 17)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA-PROV(2016)0504)

PREDSJEDA: Anneli JÄÄTTEENMÄKI
potpredsjednica


10. Obrazloženja glasovanja

Obrazloženja glasova u pisanom obliku:

Obrazloženja glasova u pisanom obliku u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta u dijelu namijenjenom zastupnicima.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Preporuka Maria Arena - A8-0332/2016
Monica Macovei

Preporuka Helmut Scholz - A8-0362/2016
Ramón Jáuregui Atondo, Jan Zahradil i Monica Macovei

Preporuka Merja Kyllönen - A8-0368/2016
Monica Macovei

Preporuka za drugo čitanje Wim van de Camp - A8-0373/2016
Monica Macovei i Stanislav Polčák

Preporuka za drugo čitanje David-Maria Sassoli - A8-0371/2016
Michela Giuffrida, Jiří Pospíšil, Tania González Peñas, Paloma López Bermejo, Monica Macovei, Eleonora Forenza i Stanislav Polčák

Izvješće: Knut Fleckenstein - A8-0023/2016
Michela Giuffrida, Monica Macovei, Seán Kelly i Diane James

Izvješće: Josef Weidenholzer - A8-0355/2016
Jiří Pospíšil, Anna Záborská i Seán Kelly

Izvješće: Elmar Brok - A8-0360/2016
Jan Zahradil, Monica Macovei, Tatjana Ždanoka, Seán Kelly i Luke Ming Flanagan

Izvješće: Angélique Delahaye - A8-0339/2016
Clara Eugenia Aguilera García, Seán Kelly i Momchil Nekov.


11. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja) i u tiskanom obliku u prilogu „Rezultati poimeničnog glasovanja”.

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.


(Sjednica je prekinuta u 13:40 h, a nastavljena u 15:00 h.)

PREDSJEDA: Ildikó GÁLL-PELCZ
potpredsjednica

12. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


13. Reforme tržišta rada i radni odnosi u Grčkoj (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Reforme tržišta rada i radni odnosi u Grčkoj (2016/3032(RSP))

Ivan Korčok (predsjedatelj Vijeća) i Vytenis Povilas Andriukaitis (povjerenik Komisije) dali su izjave.

Govorili su: Burkhard Balz, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Agnes Jongerius, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Notis Marias, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Sylvie Goulard, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Dimitrios Papadimoulis, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Philippe Lamberts, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Laura Agea, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Burkhard Balz, Georgios Epitideios, nezavisni zastupnik, Manolis Kefalogiannis, Giorgos Grammatikakis, Nikolaos Chountis, Sven Giegold, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Laura Agea, Barbara Kappel, Sotirios Zarianopoulos, Georgios Kyrtsos, Javi López, Sofia Sakorafa, Ernest Urtasun, Dariusz Rosati, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Stelios Kouloglou, Costas Mavrides, Kostadinka Kuneva, Romana Tomc, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Dimitrios Papadimoulis, Maria Arena, Evelyn Regner, Brando Benifei i Pervenche Berès.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Doru-Claudian Frunzulică, Kostas Chrysogonos, Terry Reintke, Lampros Fountoulis i Neoklis Sylikiotis.

Govorio je Vytenis Povilas Andriukaitis.

Rasprava je zaključena.


14. Stanje vladavine prava i demokracije u Poljskoj (rasprava)

Izjava Komisije: Stanje vladavine prava i demokracije u Poljskoj (2016/3030(RSP))

Frans Timmermans (prvi potpredsjednik Komisije) dao je izjavu.

Govorili su: Janusz Lewandowski, u ime Kluba zastupnika PPE-a, koji odbija pitanje koje bi podizanjem plave kartice postavio Marek Jurek, Birgit Sippel, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ryszard Antoni Legutko, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Josef Weidenholzer, o prisutnosti neovlaštene osobe u Vijećnici, Soraya Post, radi postavljanja pitanja podizanjem plave kartice Ryszard Antoni Legutko, koji je na pitanje odgovorio, Tadeusz Zwiefka, radi postavljanja pitanja podizanjem plave kartice Ryszard Antoni Legutko, koji je na pitanje odgovorio, Danuta Jazłowiecka, o izjavi Ryszarda Antonija Legutka, Tomasz Piotr Poręba, o tijeku rasprave (Predsjednica je podsjetila na važeće odredbe), Malin Björk, radi postavljanja pitanja podizanjem plave kartice Ryszard Antoni Legutko, koji je na pitanje odgovorio, Takis Hadjigeorgiou, radi postavljanja pitanja podizanjem plave kartice Ryszard Antoni Legutko, koji je na pitanje odgovorio, i Sophia in 't Veld, u ime Kluba zastupnika ALDE-a.

PREDSJEDA: Alexander Graf LAMBSDORFF
potpredsjednik

Govorili su: Malin Björk, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, koji odbija pitanje koje bi podizanjem plave kartice postavio Jadwiga Wiśniewska, Terry Reintke, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Beata Gosiewska, Robert Jarosław Iwaszkiewicz, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Barbara Spinelli, Michał Marusik, u ime Kluba zastupnika ENF-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Beatriz Becerra Basterrechea, Janusz Korwin-Mikke, nezavisni zastupnik, Anna Maria Corazza Bildt, Tanja Fajon, Syed Kamall, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Sophia in 't Veld, Barbara Kudrycka, Bogusław Liberadzki, Anders Primdahl Vistisen, Josef Weidenholzer, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, i Sylvia-Yvonne Kaufmann.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Juan Fernando López Aguilar, Marek Jurek, Tibor Szanyi, Ivan Jakovčić, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska i Maria Arena.

Govorio je Frans Timmermans.

Rasprava je zaključena.


15. Ispravak (članak 231. Poslovnika)

Ispravak P7_TA(2013)0114(COR02) bio je najavljen na jučerašnjoj plenarnoj sjednici (točka 12 zapisnika od 13.12.2016.).

Budući da klub zastupnika ili najmanje 40 zastupnika nisu zatražili glasovanje o ispravku (članak 231. stavak 4. Poslovnika), ispravak se smatra prihvaćenim.


16. Preporuka Europske komisije o provedbi Izjave EU-a i Turske i o ponovnoj uspostavi premještaja na temelju Dublinske uredbe (rasprava)

Izjava Komisije: Preporuka Europske komisije o provedbi Izjave EU-a i Turske i o ponovnoj uspostavi premještaja na temelju Dublinske uredbe (2016/3036(RSP))

Dimitris Avramopoulos (povjerenik Komisije) dao je izjavu.

Govorili su: Elissavet Vozemberg-Vrionidi, u ime Kluba zastupnika PPE-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Kostas Chrysogonos, Sylvie Guillaume, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Jussi Halla-aho, u ime Kluba zastupnika ECR-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Dimitrios Papadimoulis, Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, i Barbara Spinelli, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a.

PREDSJEDA: Ioan Mircea PAŞCU
potpredsjednik

Govorili su: Jean Lambert, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Vicky Maeijer, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Eleftherios Synadinos, nezavisni zastupnik, Jeroen Lenaers, Elly Schlein, Bernd Kölmel, Marina Albiol Guzmán, Ska Keller, Franz Obermayr, Emil Radev, Miltiadis Kyrkos, Daniel Dalton, Judith Sargentini, Monika Hohlmeier i Kati Piri.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Notis Marias, Takis Hadjigeorgiou, Konstantinos Papadakis, Neoklis Sylikiotis i Dimitrios Papadimoulis.

Govorio je Dimitris Avramopoulos.

Rasprava je zaključena.


17. Treće zemlje čiji državljani moraju imati vizu ili su izuzeti od tog zahtjeva: revizija mehanizma suspenzije (rasprava)

Izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe (EZ) br. 539/2001 o popisu trećih zemalja čiji državljani moraju imati vizu pri prelasku vanjskih granica i zemalja čiji su državljani izuzeti od tog zahtjeva (revizija mehanizma suspenzije) [COM(2016)0290 - C8-0176/2016- 2016/0142(COD)] - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestitelj: Agustín Díaz de Mera García Consuegra (A8-0235/2016)

Agustín Díaz de Mera García Consuegra predstavio je izvješće.

Govorio je Dimitris Avramopoulos (povjerenik Komisije).

Govorili su: Mariya Gabriel, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Tanja Fajon, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Monica Macovei, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Petr Ježek, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Marie-Christine Vergiat, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Heidi Hautala, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Gerard Batten, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Gilles Lebreton, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Tomáš Zdechovský, Claude Moraes, Cecilia Wikström, Carlos Coelho, Caterina Chinnici, Michaela Šojdrová, Ana Gomes, Jiří Pospíšil, Juan Fernando López Aguilar, Stanislav Polčák i Andrejs Mamikins.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Notis Marias i Charles Tannock.

Govorili su: Dimitris Avramopoulos i Agustín Díaz de Mera García Consuegra.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 6.4 zapisnika od 15.12.2016..


18. Kršenje tajnosti podataka Europola u predmetima istrage povezanima s terorizmom (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Kršenje tajnosti podataka Europola u predmetima istrage povezanima s terorizmom (2016/3031(RSP))

Ivan Korčok (predsjedatelj Vijeća) i Dimitris Avramopoulos (povjerenik Komisije) dali su izjave.

Govorio je Agustín Díaz de Mera García Consuegra, u ime Kluba zastupnika PPE-a.

PREDSJEDA: Dimitrios PAPADIMOULIS
potpredsjednik

Govorili su: Ana Gomes, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Monica Macovei, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Sophia in 't Veld, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Cornelia Ernst, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Jan Philipp Albrecht, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Gerard Batten, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Marcus Pretzell, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Monika Hohlmeier, Juan Fernando López Aguilar, Morten Helveg Petersen, Marie-Christine Arnautu, Axel Voss, Caterina Chinnici, Gérard Deprez, Jeroen Lenaers i Afzal Khan.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Nicola Caputo, Notis Marias, Charles Tannock i Doru-Claudian Frunzulică.

Govorili su: Dimitris Avramopoulos, Ivan Korčok i Sophia in 't Veld o odgovorima predsjedatelja Vijeća.

Rasprava je zaključena.


19. Sastav odbora i izaslanstava

Predsjednik je od Kluba zastupnika ECR-a primio sljedeće zahtjeve za imenovanje:

Odbor LIBE: Daniel Dalton

Izaslanstvo za odnose sa Švicarskom i Norveškom, u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Islanda te u Zajedničkom parlamentarnom odboru Europskog gospodarskog prostora (EGP): Ian Duncan umjesto Kay Swinburne

Izaslanstvo za odnose s SAD-om: Kay Swinburne umjesto Syed Kamall

Izaslanstvo za odnose s državama jugoistočne Azije: James Nicholson umjesto Ian Duncan

Izaslanstvo u Europsko-latinskoameričkoj parlamentarnoj skupštini: Daniel Dalton umjesto James Nicholson

Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Meksika: Daniel Dalton umjesto James Nicholson

Izaslanstvo u Parlamentarnom odboru za stabilizaciju i pridruživanje EU-Crna Gora: John Procter

Ta će se imenovanja smatrati odobrenima ako do usvajanja aktualnog zapisnika ne bude zaprimljena nijedna primjedba.


20. Obveze u području viznog reciprociteta (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000142/2016) koje je postavio Claude Moraes, u ime Odbora LIBE, Komisiji: Obveze u području viznog reciprociteta u skladu s člankom 1. stavkom 4. Uredbe (EZ) br. 539/2001 (2016/2986(RSP)) (B8-1820/2016)

Claude Moraes obrazložio je pitanje.

Dimitris Avramopoulos (povjerenik Komisije) odgovorio je na pitanje.

Govorili su: Agustín Díaz de Mera García Consuegra, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Juan Fernando López Aguilar, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Filiz Hyusmenova, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Mariya Gabriel, koji je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Doru-Claudian Frunzulică, Momchil Nekov i Axel Voss.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Andrey Kovatchev, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Marie-Christine Vergiat i Takis Hadjigeorgiou.

Govorio je Dimitris Avramopoulos.

Rasprava je zaključena.


21. Napad na koptsku katedralu u Kairu – sloboda vjere i uvjerenja (rasprava)

Izjava potpredsjednice Komisije / Visoke predstavnice Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku: Napad na koptsku katedralu u Kairu – sloboda vjere i uvjerenja (2016/3037(RSP))

Dimitris Avramopoulos dao je izjavu u ime potpredsjednice Komisije / Visoke predstavnice Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku.

Govorili su: Tunne Kelam, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Javi López, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Charles Tannock, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Marisa Matias, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, James Carver, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Dominique Bilde, u ime Kluba zastupnika ENF-a, György Hölvényi, Mireille D'Ornano, Udo Voigt i Lars Adaktusson.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Marijana Petir, Nicola Caputo, Notis Marias, Bas Belder i Jan Zahradil.

Govorio je Dimitris Avramopoulos.

Rasprava je zaključena.


22. Priznavanje sadržaja dokumenata o građanskom statusu (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000145/2016), koje je postavio Mady Delvaux, u ime Odbora JURI, Komisiji: Priznavanje sadržaja dokumenata o građanskom statusu (2016/3000(RSP)) (B8-1819/2016)

Mady Delvaux obrazložila je pitanje.

PREDSJEDA: David-Maria SASSOLI
potpredsjednik

Vytenis Povilas Andriukaitis (povjerenik Komisije) odgovorio je na pitanje.

Govorili su: Emil Radev, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Sergio Gaetano Cofferati, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Merja Kyllönen, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Marie-Christine Boutonnet, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Therese Comodini Cachia, Daniele Viotti i Daniel Buda.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobio: Notis Marias.

Govorio je Vytenis Povilas Andriukaitis.

Rasprava je zaključena.


23. Potpora žrtvama talidomida (rasprava)

Izjava Komisije: Potpora žrtvama talidomida (2016/3029(RSP))

Vytenis Povilas Andriukaitis (povjerenik Komisije) dao je izjavu.

Govorili su: Esteban González Pons, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Susanne Melior, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Beatriz Becerra Basterrechea, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Ángela Vallina, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Jill Evans, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, John Stuart Agnew, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Elisabetta Gardini, Soledad Cabezón Ruiz, Rosa Estaràs Ferragut, Damiano Zoffoli, Francesc Gambús i Nicola Caputo.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Miroslav Mikolášik, Notis Marias i Gerard Batten.

Govorio je Vytenis Povilas Andriukaitis.

Prijedlozi rezolucije podneseni na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika kojima se zaključuje rasprava:

—   Esteban González Pons, Elisabetta Gardini, Pilar Ayuso, Giovanni La Via, Rosa Estaràs Ferragut, Francesc Gambús i Barbara Matera, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Kathleen Van Brempt, Miriam Dalli, Susanne Melior, Soledad Cabezón Ruiz, Nicola Caputo, Renata Briano, Jo Leinen, Nessa Childers i Damiano Zoffoli, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Julie Girling, Syed Kamall, Daniel Dalton, Helga Stevens i Geoffrey Van Orden, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Marian Harkin i Maite Pagazaurtundúa Ruiz, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Lynn Boylan, Kateřina Konečná, Estefanía Torres Martínez, Josu Juaristi Abaunz, Merja Kyllönen, Younous Omarjee, Anja Hazekamp, Fabio De Masi, Marisa Matias, Martina Michels, Jiří Maštálka, Paloma López Bermejo, Ángela Vallina, Sofia Sakorafa, Javier Couso Permuy i Marina Albiol Guzmán, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Ernest Urtasun, Jill Evans, Michèle Rivasi, Terry Reintke, Igor Šoltes, Martin Häusling, Bart Staes i Yannick Jadot, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o potpori preživjelim žrtvama talidomida (2016/3029(RSP)) (B8-1341/2016);

—   Matteo Salvini, Mara Bizzotto, Mario Borghezio, Angelo Ciocca i Lorenzo Fontana, u ime Kluba zastupnika ENF, o potpori žrtvama talidomida (2016/3029(RSP)) (B8-1343/2016).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 6.6 zapisnika od 15.12.2016..


24. Lijekovi za pedijatrijsku upotrebu (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000135/2016) koje je postavio Giovanni La Via, Françoise Grossetête, Elena Gentile, Bolesław G. Piecha, Frédérique Ries, Stefan Eck i Joëlle Mélin, u ime Odbora ENVI, Revizija Uredbe o lijekovima za pedijatrijsku upotrebu (2016/2902(RSP)) (B8-1818/2016)

Giovanni La Via obrazložio je pitanje.

Vytenis Povilas Andriukaitis (povjerenik Komisije) odgovorio je na pitanje.

Govorili su: Françoise Grossetête, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Elena Gentile, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Stefan Eck, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Piernicola Pedicini, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Miroslav Mikolášik, Soledad Cabezón Ruiz, John Stuart Agnew, Michaela Šojdrová i Claude Rolin.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Notis Marias i Nicola Caputo.

Govorio je Vytenis Povilas Andriukaitis.

Prijedlog rezolucije koji se podnosi na osnovi članka 128. stavka 5. Poslovnika i kojim se zaključuje rasprava:

—   Giovanni La Via, Françoise Grossetête, Elena Gentile, Bolesław G. Piecha, Frédérique Ries, Stefan Eck i Joëlle Mélin, u ime Odbora ENVI, o Uredbi o lijekovima za pedijatrijsku upotrebu (2016/2902(RSP)) (B8-1340/2016).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 6.7 zapisnika od 15.12.2016..


25. Dnevni red sljedeće dnevne sjednice

Utvrđen je dnevni red sutrašnje dnevne sjednice (dokument „Dnevni red” PE 595.324/OJJE).


26. Zatvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica zatvorena je u 22:45 h.

Klaus Welle

Ryszard Czarnecki

glavni tajnik

potpredsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Aliot, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Balz, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Berès, Bergeron, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Bours, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Ciocca, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Corbett, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, Dalunde, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, De Masi, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, de Sarnez, Deß, Deutsch, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds Anneliese, Dodds Diane, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Duncan, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Ferreira, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Flanagan, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Freund, Frunzulică, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Gill Neena, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Goulard, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Harkin, Harms, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Helmer, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iotova, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Köstinger, Kouloglou, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, Lange, de Lange, Langen, Lauristin, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Le Grip, Legutko, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Lewer, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, Mach, McIntyre, Macovei, Maeijer, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Maragall, Marcellesi, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matias, Mato, Maurel, Mavrides, Mayer Georg, Mayer Alex, Mazuronis, Meissner, Mélenchon, Mélin, Melior, Melo, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Negrescu, Nekov, Neuser, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, van Nieuwenhuizen, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Paşcu, Patriciello, Maydell, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plura, Poc, Poche, Pogliese, Polčák, Ponga, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Procter, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Rebega, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Reul, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salini, Salvini, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulz, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Spyraki, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tolić, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Wierinck, Wikström, Willmott, Winberg, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wölken, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zver, Zwiefka

Ispričani:

Collins, Crowley, Händel, Kirton-Darling, Le Pen Jean-Marie, Matera, Messerschmidt, Metsola, Morvai, Nart, Rochefort


Prilog 1 - Imenovanje člana Revizorskog suda - Juhan Parts

POPIS ZASTUPNIKA KOJI SU GLASOVALI

ALDE:
Ali, Arthuis, Auštrevičius, van Baalen, Bearder, Becerra Basterrechea, Bilbao Barandica, Calvet Chambon, Cavada, Charanzová, Deprez, de Sarnez, Diaconu, Dlabajová, Federley, Gerbrandy, Giménez Barbat, Goerens, Goulard, Griesbeck, Harkin, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Jäätteenmäki, Jakovčić, Ježek, Kallas, Kyuchyuk, Lambsdorff, Løkkegaard, Marinho e Pinto, Mazuronis, Meissner, Michel, Mihaylova, van Miltenburg, Mlinar, Müller, Nicolai, van Nieuwenhuizen, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Petersen, Punset, Radoš, Ries, Riquet, Rohde, Schaake, Selimovic, Takkula, Telička, Theurer, Toom, Torvalds, Tremosa i Balcells, Uspaskich, Vajgl, Vautmans, Väyrynen, Verhofstadt, Weber Renate, Wierinck, Wikström

ECR:
Ashworth, Barekov, Bashir, Belder, Campbell Bannerman, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalton, Demesmaeker, Dohrmann, Duncan, Dzhambazki, Fitto, Ford, Foster, Fotyga, Fox, Gericke, Girling, Gosiewska, Halla-aho, Henkel, Hoc, Jurek, Kamall, Karlsson, Karski, Kłosowski, Kölmel, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Legutko, Lewer, Loones, Lucke, McClarkin, McIntyre, Macovei, Marias, Nicholson, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Procter, Ruohonen-Lerner, Sernagiotto, Škripek, Starbatty, Stevens, Sulík, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Trebesius, Ujazdowski, Van Bossuyt, Van Orden, Vistisen, Wiśniewska, Zahradil, Žitňanská, Złotowski

EFDD:
Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aiuto, Aker, Arnott, Batten, Beghin, Bergeron, Borrelli, Bours, Carver, Castaldo, Coburn, Corrao, (The Earl of) Dartmouth, Etheridge, Evi, Ferrara, Finch, Gill Nathan, Helmer, Hookem, Iwaszkiewicz, Lundgren, Mach, Moi, Nuttall, O'Flynn, Paksas, Pedicini, Reid, Seymour, Tamburrano, Valli, Winberg, Zanni, Zullo

ENF:
Aliot, Annemans, Arnautu, Bay, Bilde, Bizzotto, Borghezio, Boutonnet, Briois, Ciocca, D'Ornano, Ferrand, Fontana, Goddyn, de Graaff, Jalkh, Kappel, Lebreton, Le Pen Marine, Loiseau, Maeijer, Martin Dominique, Marusik, Mayer Georg, Mélin, Monot, Montel, Obermayr, Philippot, Pretzell, Rebega, Salvini, Schaffhauser, Stuger, Troszczynski, Vilimsky, Zijlstra

GUE/NGL:
Albiol Guzmán, Benito Ziluaga, Björk, Boylan, Carthy, Chountis, Chrysogonos, Couso Permuy, Eck, Ernst, Ferreira, Flanagan, Forenza, González Peñas, Hadjigeorgiou, Hazekamp, de Jong, Juaristi Abaunz, Kari, Kohlíček, Konečná, Kouloglou, Kuneva, Kyllönen, Le Hyaric, López Bermejo, Lösing, Maltese, Maštálka, Matias, Mélenchon, Michels, Mineur, Omarjee, Papadimoulis, Pimenta Lopes, Sakorafa, Scholz, Senra Rodríguez, Spinelli, Sylikiotis, Urbán Crespo, Vallina, Vergiat, Viegas, Zimmer

NI:
Balczó, Chauprade, Dodds Diane, Epitideios, Fountoulis, Gollnisch, James, Korwin-Mikke, Kovács, Papadakis Konstantinos, Sonneborn, Soru, Synadinos, Voigt, Woolfe, Zarianopoulos

PPE:
Adaktusson, Alliot-Marie, Andrikienė, Arimont, Ayuso, Bach, Balz, Becker, Belet, Bendtsen, Bocskor, Böge, Bogovič, Boni, Brok, Buda, Buzek, Cadec, van de Camp, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Cesa, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coelho, Collin-Langen, Comi, Comodini Cachia, Corazza Bildt, Csáky, Danjean, Dantin, Dati, Delahaye, Deli, Deß, Deutsch, Díaz de Mera García Consuegra, Dorfmann, Ehler, Engel, Erdős, Estaràs Ferragut, Faria, Ferber, Fernandes, Fisas Ayxelà, Fjellner, Florenz, Gabriel, Gahler, Gál, Gáll-Pelcz, Gardini, Gieseke, González Pons, de Grandes Pascual, Gräßle, Grossetête, Grzyb, Gyürk, Hayes, Herranz García, Hetman, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Iturgaiz, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Joulaud, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kefalogiannis, Kelam, Kelly, Koch, Kósa, Köstinger, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kyrtsos, Lamassoure, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Le Grip, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, Lope Fontagné, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maletić, Malinov, Mănescu, Mann, Marinescu, Martusciello, Mato, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Morano, Morin-Chartier, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagy, Niebler, Niedermayer, van Nistelrooij, Novakov, Olbrycht, Pabriks, Patriciello, Paunova, Peterle, Petir, Pieper, Pietikäinen, Pitera, Plura, Pogliese, Polčák, Ponga, Pospíšil, Preda, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Rangel, Reding, Reul, Ribeiro, Rolin, Rosati, Ruas, Rübig, Saïfi, Salini, Sander, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saudargas, Schmidt, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schwab, Siekierski, Sógor, Šojdrová, Sommer, Spyraki, Štefanec, Štětina, Stolojan, Šuica, Šulin, Svoboda, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tolić, Tomc, Ţurcanu, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Valcárcel Siso, Vălean, Vandenkendelaere, Verheyen, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Weber Manfred, Wenta, Wieland, Winkler Iuliu, Záborská, Zagorakis, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zver, Zwiefka

S&D:
Aguilera García, Anderson Lucy, Andrieu, Androulakis, Arena, Assis, Ayala Sender, Balas, Balčytis, Bayet, Benifei, Berès, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Boştinaru, Brannen, Bresso, Briano, Bullmann, Cabezón Ruiz, Caputo, Childers, Chinnici, Christensen, Cofferati, Corbett, Costa, Cozzolino, Cristea, Dalli, Dance, Dăncilă, Danti, De Castro, Delvaux, De Monte, Denanot, Dodds Anneliese, Drăghici, Ertug, Fajon, Fernández, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Freund, Frunzulică, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gill Neena, Giuffrida, Gomes, Grammatikakis, Grapini, Graswander-Hainz, Griffin, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Gutiérrez Prieto, Hedh, Hoffmann, Honeyball, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jáuregui Atondo, Jongerius, Kadenbach, Kaili, Kammerevert, Kaufmann, Keller Jan, Khan, Kofod, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Kyenge, Kyrkos, Lange, Lauristin, Leinen, Liberadzki, Lietz, López, López Aguilar, Ludvigsson, Łybacka, McAvan, Mamikins, Maňka, Manscour, Martin David, Martin Edouard, Maurel, Mavrides, Mayer Alex, Melior, Mizzi, Moisă, Molnár, Moody, Moraes, Morgano, Mosca, Negrescu, Nekov, Neuser, Niedermüller, Nilsson, Noichl, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Pargneaux, Paşcu, Pavel, Peillon, Picierno, Picula, Piri, Pirinski, Pittella, Poc, Poche, Post, Preuß, Regner, Revault D'Allonnes Bonnefoy, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rozière, Sant, dos Santos, Sârbu, Sassoli, Schaldemose, Schlein, Schulz, Schuster, Sehnalová, Serrão Santos, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Szanyi, Tănăsescu, Tang, Țapardel, Tarabella, Thomas, Toia, Ujhelyi, Ulvskog, Valenciano, Van Brempt, Vaughan, Viotti, Ward, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Willmott, Wölken, Zala, Zanonato, Zemke, Zoffoli, Zorrinho

Verts/ALE:
Albrecht, Andersson, Auken, Bové, Buchner, Bütikofer, Cramer, Delli, Durand, Eickhout, Engström, Evans, Giegold, Harms, Häusling, Hautala, Heubuch, Hudghton, Jadot, Jávor, Joly, Keller Ska, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Maragall, Marcellesi, Meszerics, Reda, Reimon, Reintke, Rivasi, Ropė, Sargentini, Scott Cato, Škrlec, Smith, Šoltes, Staes, Tarand, Taylor, Terricabras, Turmes, Urtasun, Valero, Vana, Ždanoka

Pravna napomena