Indeks 
 Forrige 
 Næste 
 Fuld tekst 
Procedure : 2017/2829(RSP)
Forløb i plenarforsamlingen
Forløb for dokumenter :

Indgivne tekster :

RC-B8-0506/2017

Forhandlinger :

Afstemninger :

PV 14/09/2017 - 8.2

Vedtagne tekster :

P8_TA(2017)0348

Protokol
Torsdag den 14. september 2017 - Strasbourg

8.2. Cambodja: særligt sagen vedrørende Kem Sokha (afstemning)

Forslag til beslutning B8-0506/2017, B8-0507/2017, B8-0508/2017, B8-0509/2017, B8-510/2017 og B8-0511/2017 (2017/2829(RSP))

(Simpelt flertal påkrævet)
(Afstemningen som helhed: bilaget "Afstemningsresultater", punkt 2)

FÆLLES BESLUTNINGSFORSLAG RC-B8-0506/2017

(erstatter B8-0506/2017, B8-0507/2017, B8-0509/2017, B8-510/2017 og B8-0511/2017):

stillet af:

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Sandra Kalniete, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Željana Zovko, Marijana Petir, Claude Rolin, Dubravka Šuica, Francis Zammit Dimech, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, László Tőkés, Michaela Šojdrová, Sven Schulze, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini, Ramona Nicole Mănescu, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Eduard Kukan, Deirdre Clune, Seán Kelly, Andrey Kovatchev, Krzysztof Hetman, Csaba Sógor, Julia Pitera, Stanislav Polčák, Patricija Šulin, Mairead McGuinness, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra og Inese Vaidere, for PPE-Gruppen;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post og David Martin, for S&D-Gruppen;

—   Branislav Škripek, Ruža Tomašić, Karol Karski, Valdemar Tomaševski, Charles Tannock, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Monica Macovei, Raffaele Fitto, Notis Marias, Urszula Krupa og Angel Dzhambazki, for ECR-Gruppen;

—   Petras Auštrevičius, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Dita Charanzová, Marietje Schaake, Norica Nicolai, Filiz Hyusmenova og Valentinas Mazuronis, for ALDE-Gruppen;

—   Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Solé, Igor Šoltes, Florent Marcellesi, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Sven Giegold, Davor Škrlec, Michel Reimon og Reinhard Bütikofer, for Verts/ALE-Gruppen;

—   Isabella Adinolfi, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao og Laura Ferrara, for EFDD-Gruppen.

Vedtaget (P8_TA(2017)0348)

(Forslag til beslutning B8-0508/2017 bortfaldt).

Juridisk meddelelse