Seznam 
Zápis
PDF 273kWORD 82k
Čtvrtek, 14. září 2017 - ŠtrasburkKonečné znění
1.Zahájení denního zasedání
 2.Petice
 3.Nová agenda dovedností pro Evropu (rozprava)
 4.NordStream 2 (rozprava)
 5.Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (rozprava)
  5.1.Kambodža, zejména případ Kema Sokhy
  5.2.Gabon: potlačování opozice
  5.3.Laos, zejména případy Somphoneho Phimmasoneho, Lody Thamavongové a Soukaneho Chaithada
 6.Členství ve výborech
 7.Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (pokračování rozpravy)
  7.1.Myanmar, zejména situace Rohingyů
 8.Hlasování
  8.1.Požadavky na přístupnost u výrobků a služeb ***I (hlasování)
  8.2.Kambodža, zejména případ Kema Sokhy (hlasování)
  8.3.Gabon: potlačování opozice (hlasování)
  8.4.Laos, zejména případy Somphoneho Phimmasoneho, Lody Thamavongové a Soukaneho Chaithada (hlasování)
  8.5.Myanmar, zejména situace Rohingyů (hlasování)
  8.6.Dohoda mezi EU a Chile o obchodu s ekologickými produkty *** (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)
  8.7.Protokol k Dohodě o přidružení mezi EU a Chile (přistoupení Chorvatska) *** (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)
  8.8.Modernizace obchodního pilíře dohody o přidružení mezi EU a Chile (hlasování)
  8.9.Prodloužení evropského statistického programu do roku 2020 ***I (hlasování)
  8.10.Evropské fondy rizikového kapitálu a evropské fondy sociálního podnikání ***I (hlasování)
  8.11.Víceletý plán pro populace žijící při dně v Severním moři a rybolov využívající tyto populace ***I (hlasování)
  8.12.Rozhodnutí zahájit interinstitucionální jednání: Zřízení nástroje přispívajícího ke stabilitě a míru (hlasování)
  8.13.Transparentnost, odpovědnost a integrita v orgánech EU (hlasování)
  8.14.Budoucnost programu Erasmus+ (hlasování)
  8.15.Nová agenda dovedností pro Evropu (hlasování)
 9.Vysvětlení hlasování
 10.Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat
 11.Schválení zápisu z předchozího denního zasedání
 12.Závažné interpelace (rozprava)
  12.1.Zrušení UNRWA
  12.2.Požáry letošního léta v Evropské unii
 13.Předložení dokumentů
 14.Rozhodnutí o určitých dokumentech
 15.Předání textů přijatých během zasedání
 16.Termíny příštích zasedání
 17.Přerušení zasedání
 PREZENČNÍ LISTINA


PŘEDSEDNICTVÍ: Ulrike LUNACEK
místopředsedkyně

1. Zahájení denního zasedání

Denní zasedání bylo zahájeno v 8:30.


2. Petice

Následující petice, které byly v níže uvedené dny zapsány do rejstříku, byly předány příslušnému výboru podle čl. 215 odst. 9 a 10 jednacího řádu.

Dne 8. září 2017

(*) jméno autora nebylo zveřejněno

(*) (č. 1569/2016); (*) (č. 0601/2017); Alan Ainsworth (č. 0602/2017); Paul Tamblin (č. 0603/2017); (*) (č. 0604/2017); (*) (č. 0605/2017); Francisca Rodríguez (č. 0606/2017); Johannes Schidlowski (č. 0607/2017); (*) (č. 0608/2017); (*) (č. 0609/2017); (*) (č. 0610/2017); Pablo Gómez Iglesias (č. 0611/2017); Gredo Förster (č. 0612/2017); Preda Daniela (č. 0613/2017); Marco Santini (č. 0614/2017); (*) (č. 0615/2017); Frederik Ereu (č. 0616/2017); José Manuel Martín Álvarez (č. 0617/2017); Luis Molina (č. 0618/2017); Evangelos Tsiompanidis (Αγροτικο κτηνοτροφικο κομμα ελλαδασ) (č. 0619/2017); Jürgen F Keller (č. 0620/2017); Valentina Rossi (č. 0621/2017); Fynn Brackmann (č. 0622/2017); (*) (č. 0623/2017); Mario Assirelli (č. 0624/2017); (*) (č. 0625/2017); Josef Kipperer (č. 0626/2017); João Almeida (č. 0627/2017); Patricia Lefranc (č. 0628/2017); (*) (č. 0629/2017); (*) (č. 0630/2017); (*) (č. 0631/2017); (*) (č. 0632/2017); (*) (č. 0633/2017); (*) (č. 0634/2017); (*) (č. 0635/2017); (*) (č. 0636/2017); Marius Coman (č. 0637/2017); Flannán Ó Coileáin (č. 0638/2017); (*) (č. 0639/2017); Carlo Pari (103 signatures) (č. 0640/2017); (*) (č. 0641/2017); (*) (č. 0642/2017); (*) (č. 0643/2017); Alberto de la Peña Guillén (č. 0644/2017); Marc Smets (č. 0645/2017); Dario Mangili (č. 0646/2017); (*) (č. 0647/2017); (*) (č. 0648/2017); (*) (č. 0649/2017); (*) (č. 0650/2017); Fotios Batzios (č. 0651/2017); (*) (č. 0652/2017); (*) (č. 0653/2017); (*) (č. 0654/2017); (*) (č. 0655/2017); José Manuel Martín Álvarez (č. 0656/2017); Arianna Paciucci (č. 0657/2017); (*) (č. 0658/2017); Edi Morini (č. 0659/2017); Athanasios Geromoschos (č. 0660/2017); Francesco Cerchio (č. 0661/2017); (*) (č. 0662/2017); (*) (č. 0663/2017); (*) (č. 0664/2017); Marcos Diéguez Vidal (č. 0665/2017); (*) (č. 0666/2017); (*) (č. 0667/2017); (*) (č. 0668/2017); Jochen Hörner (č. 0669/2017); Maureen McGuire (č. 0670/2017); José Manuel Martín Álvarez (č. 0671/2017); Jakub Muszynski (č. 0672/2017); (*) (č. 0673/2017); Mario Zaccone (č. 0674/2017); (*) (č. 0675/2017); Oleksiy Chuyev (č. 0676/2017); Cornelis Wilt Epema (č. 0677/2017); (*) (č. 0678/2017); Rosamaria Ciancaglini (Studio Legale Associato Ciancaglini Rossi) (č. 0679/2017); (*) (č. 0680/2017); (*) (č. 0681/2017); (*) (č. 0682/2017); Luca Quagliano (č. 0683/2017); José Domingo Varón Serrano (č. 0684/2017); Simon Baraldi (č. 0685/2017); Simon Baraldi (č. 0686/2017); (*) (č. 0687/2017); Nadia Yahyajedidi (č. 0688/2017); (*) (č. 0689/2017); (*) (č. 0690/2017); (*) (č. 0691/2017); (*) (č. 0692/2017); (*) (č. 0693/2017); Samuel Martín-Sosa (Ecologistas en Acción) (č. 0694/2017); (*) (č. 0695/2017); Cristian Dima (č. 0696/2017); Samuel Martín-Sosa (Ecologistas en Acción) (č. 0697/2017); Orhan Tahir (č. 0698/2017); (*) (č. 0699/2017); (*) (č. 0700/2017); Giancarlo Ferrandino (46 signatures) (č. 0701/2017); (*) (č. 0702/2017); Evangelos Tsiompanidis (Αγροτικο Κτηνοτροφικο Κομμα Ελλαδασ) (č. 0703/2017); Umberto Pagano (89 signatures) (č. 0704/2017); (*) (č. 0705/2017); (*) (č. 0706/2017); Alexander Sigismund Gruber (č. 0707/2017); (*) (č. 0708/2017); Martin Micallef (č. 0709/2017); (*) (č. 0710/2017); (*) (č. 0711/2017); (*) (č. 0712/2017); David Sakho (č. 0713/2017); (*) (č. 0714/2017); Martin Micallef (č. 0715/2017); (*) (č. 0716/2017); Flavio Miccono (č. 0717/2017); José María Castilla Baró (č. 0718/2017); Santi Delia (č. 0719/2017); María Elisa Pavón Mulero (č. 0720/2017); (*) (č. 0721/2017); (*) (č. 0722/2017); (*) (č. 0723/2017); Christiana Marie Gauci Sciberras (č. 0724/2017); Geoffrey Arnold (č. 0725/2017); (*) (č. 0726/2017); (*) (č. 0727/2017); (*) (č. 0728/2017); Michael Ashbrook (Non-permanent Staff Forum) (č. 0729/2017); Adonis Böving (č. 0730/2017); Francisco J. Ventura Sanjuan (č. 0731/2017); Daniel Osca Hernández (č. 0732/2017); (*) (č. 0733/2017); (*) (č. 0734/2017); (*) (č. 0735/2017); José Ramón Gil Benito (č. 0736/2017); (*) (č. 0737/2017); (*) (č. 0738/2017); (*) (č. 0739/2017); (*) (č. 0740/2017); (*) (č. 0741/2017); (*) (č. 0742/2017).

Předseda zaslal v souladu s ustanoveními čl. 215 odst. 15 jednacího řádu dne 8. září 2017 příslušnému výboru petice obdržené Evropským parlamentem předložené fyzickými nebo právnickými osobami, které nejsou občany Evropské unie ani nemají bydliště nebo sídlo v členském státě.


3. Nová agenda dovedností pro Evropu (rozprava)

Zpráva o nové agendě dovedností pro Evropu [2017/2002(INI)] - Výbor pro zaměstnanost a sociální věci - Výbor pro kulturu a vzdělávání. Zpravodajové: Martina Dlabajová a Momchil Nekov (A8-0276/2017)

Martina Dlabajová a Momchil Nekov uvedli zprávu.

Vystoupil Miguel Arias Cañete (člen Komise).

Vystoupili: Maria Grapini (zpravodajka výboru IMCO), Michaela Šojdrová za skupinu PPE, Jana Žitňanská za skupinu ECR, Nikolaos Chountis za skupinu GUE/NGL, Jill Evans za skupinu Verts/ALE, Isabella Adinolfi za skupinu EFDD, Mara Bizzotto za skupinu ENF, která odmítla otázku, kterou zvednutím modré karty položila Silvia Costa, Emilian Pavel za skupinu S&D, a Eleftherios Synadinos – nezařazený poslanec.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Bogdan Brunon Wenta, Silvia Costa, Ruža Tomašić, Ilhan Kyuchyuk, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Nicola Caputo, Notis Marias, Georgios Epitideios a Julie Ward.

Vystoupili: Miguel Arias Cañete, Martina Dlabajová a Momchil Nekov.

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 8.15 zápisu ze dne 14.9.2017.


4. NordStream 2 (rozprava)

Prohlášení Komise: NordStream 2 (2017/2832(RSP))

Miguel Arias Cañete (člen Komise) učinil prohlášení.

Vystoupili: Manfred Weber za skupinu PPE, Jeppe Kofod za skupinu S&D, Zdzisław Krasnodębski za skupinu ECR, Morten Helveg Petersen za skupinu ALDE, Xabier Benito Ziluaga za skupinu GUE/NGL, Reinhard Bütikofer za skupinu Verts/ALE, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položila Maria Grapini, Rolandas Paksas za skupinu EFDD, Michał Marusik za skupinu ENF, Lampros Fountoulis – nezařazený poslanec, který odmítl otázku, kterou zvednutím modré karty položila Michaela Šojdrová, Bogusław Liberadzki, Hans-Olaf Henkel, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Tibor Szanyi, a Fredrick Federley.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Jerzy Buzek, Nicola Caputo, Marek Jurek, Stanislav Polčák, Costas Mavrides, Tunne Kelam a Tibor Szanyi.

Vystoupil Miguel Arias Cañete.

Rozprava skončila.


5. Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (rozprava)

(Pokud jde o názvy a autory návrhů usnesení, viz bod 2 zápisu ze dne 13.9.2017.)


5.1. Kambodža, zejména případ Kema Sokhy

Návrhy usnesení B8-0506/2017, B8-0507/2017, B8-0508/2017, B8-0509/2017, B8-0510/2017, B8-0511/2017 (2017/2829(RSP))

Barbara Lochbihler, David Martin a Marie-Christine Vergiat uvedlí návrhy usnesení B8-0506/2017, B8-0507/2017 a B8-0508/2017.

PŘEDSEDNICTVÍ: Ryszard CZARNECKI
místopředseda

Notis Marias, Petras Auštrevičius, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Ramon Tremosa i Balcells, a Tunne Kelam uvedli návrhy usnesení B8-0509/2017, B8-0510/2017 a B8-0511/2017.

Vystoupil Stanislav Polčák za skupinu PPE.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Jiří Pospíšil, Fabio Massimo Castaldo, José Inácio Faria, Michaela Šojdrová a Bogdan Brunon Wenta.

Vystoupila Federica Mogherini (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku).

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 8.2 zápisu ze dne 14.9.2017.


5.2. Gabon: potlačování opozice

Návrhy usnesení B8-0512/2017, B8-0514/2017, B8-0515/2017, B8-0520/2017, B8-0522/2017, B8-0524/2017, B8-0526/2017 (2017/2830(RSP))

Ignazio Corrao, Jo Leinen, Marie-Christine Vergiat, Yannick Jadot, Notis Marias, Hilde Vautmans a Joachim Zeller uvedli návrhy usnesení.

Vystoupil Pavel Svoboda za skupinu PPE.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Krzysztof Hetman, Jean-Paul Denanot a Cécile Kashetu Kyenge.

Vystoupila Federica Mogherini (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku).

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 8.3 zápisu ze dne 14.9.2017.


5.3. Laos, zejména případy Somphoneho Phimmasoneho, Lody Thamavongové a Soukaneho Chaithada

Návrhy usnesení B8-0513/2017, B8-0517/2017, B8-0518/2017, B8-0519/2017, B8-0521/2017, B8-0523/2017 (2017/2831(RSP))

Barbara Lochbihler, Marc Tarabella, Miguel Urbán Crespo, Mark Demesmaeker, Frédérique Ries a Tomáš Zdechovský uvedli návrhy usnesení.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásil Notis Marias.

Vystoupila Federica Mogherini (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku).

Rozprava skončila.

Hlasování: 14. září 2017.

(pokračování rozpravy, viz bod 7 zápisu ze dne 14.9.2017)


6. Členství ve výborech

Parlament na žádost skupin PPE a ECR schválil tato jmenování:

výbor IMCO: Pascal Arimont

výbor IMCO: Nosheena Mobarik, kterou je nahrazen John Flack


7. Rozprava o případech porušování lidských práv, demokracie a právního státu (pokračování rozpravy)

(začátek rozpravy, viz bod 5 zápisu ze dne 14.9.2017)


7.1. Myanmar, zejména situace Rohingyů

Návrhy usnesení B8-0525/2017, B8-0527/2017, B8-0528/2017, B8-0529/2017, B8-0530/2017, B8-0531/2017 (2017/2838(RSP))

Barbara Lochbihler, Pier Antonio Panzeri, Younous Omarjee, Amjad Bashir, Urmas Paet a Cristian Dan Preda uvedli návrhy usnesení.

Vystoupili: Csaba Sógor za skupinu PPE, Soraya Post za skupinu S&D, a Miguel Urbán Crespo za skupinu GUE/NGL.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: José Inácio Faria, Julie Ward, Notis Marias, Hilde Vautmans, Jean Lambert, Ignazio Corrao, Jiří Pospíšil, Wajid Khan a Nicola Caputo.

Vystoupila Federica Mogherini (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku).

Rozprava skončila.

Hlasování: bod 8.5 zápisu ze dne 14.9.2017.


PŘEDSEDNICTVÍ: Ioan Mircea PAŞCU
místopředseda

8. Hlasování

Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.

Výsledky jmenovitého hlasování uvedené v příloze zápisu jsou k dispozici pouze v elektronické formě a lze je konzultovat na internetových stránkách Europarl.


8.1. Požadavky na přístupnost u výrobků a služeb ***I (hlasování)

Zpráva o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o sbližování právních a správních předpisů členských států týkajících se požadavků na přístupnost u výrobků a služeb [COM(2015)0615 - C8-0387/2015 - 2015/0278(COD)] - Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů. Zpravodaj: Morten Løkkegaard (A8-0188/2017)

(požaduje se prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 1)

NÁVRH KOMISE a POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY

schválen (P8_TA(2017)0347)

Po hlasování vystoupil Morten Løkkegaard s žádostí, aby byla věc vrácena příslušnému výboru pro účely interinstitucionálních jednání v souladu s čl. 59 odst. 4 jednacího řádu. Parlament žádost schválil.

Vystoupení

Richard Corbett během hlasování k průběhu hlasování.


8.2. Kambodža, zejména případ Kema Sokhy (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0506/2017, B8-0507/2017, B8-0508/2017, B8-0509/2017, B8-510/2017 a B8-0511/2017 (2017/2829(RSP))

(požaduje se prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 2)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0506/2017

(nahrazující B8-0506/2017, B8-0507/2017, B8-0509/2017, B8-510/2017 a B8-0511/2017):

předložen těmito poslanci:

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Sandra Kalniete, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Željana Zovko, Marijana Petir, Claude Rolin, Dubravka Šuica, Francis Zammit Dimech, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, László Tőkés, Michaela Šojdrová, Sven Schulze, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini, Ramona Nicole Mănescu, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Eduard Kukan, Deirdre Clune, Seán Kelly, Andrey Kovatchev, Krzysztof Hetman, Csaba Sógor, Julia Pitera, Stanislav Polčák, Patricija Šulin, Mairead McGuinness, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra a Inese Vaidere za skupinu PPE;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post a David Martin za skupinu S&D;

—   Branislav Škripek, Ruža Tomašić, Karol Karski, Valdemar Tomaševski, Charles Tannock, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Monica Macovei, Raffaele Fitto, Notis Marias, Urszula Krupa a Angel Dzhambazki za skupinu ECR;

—   Petras Auštrevičius, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Dita Charanzová, Marietje Schaake, Norica Nicolai, Filiz Hyusmenova a Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE;

—   Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Solé, Igor Šoltes, Florent Marcellesi, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Sven Giegold, Davor Škrlec, Michel Reimon a Reinhard Bütikofer za skupinu Verts/ALE;

—   Isabella Adinolfi, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao a Laura Ferrara za skupinu EFDD.

přijat (P8_TA(2017)0348)

(Návrh usnesení B8-0508/2017 se nebere v potaz.)


8.3. Gabon: potlačování opozice (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0512/2017, B8-0514/2017, B8-0515/2017, B8-0520/2017, B8-0522/2017, B8-0524/2017 a B8-0526/2017 (2017/2819(RSP))

(požaduje se prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 3)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0512/2017

(nahrazující B8-0512/2017, B8-0514/2017, B8-0515/2017, B8-0520/2017, B8-0522/2017, B8-0524/2017 a B8-0526/2017):

předložen těmito poslanci:

—   Cristian Dan Preda, Joachim Zeller, Sandra Kalniete, Jarosław Wałęsa, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Željana Zovko, Marijana Petir, Claude Rolin, Dubravka Šuica, Francis Zammit Dimech, Maurice Ponga, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, László Tőkés, Sven Schulze, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini, Ramona Nicole Mănescu, Roberta Metsola, Eduard Kukan, Seán Kelly, Deirdre Clune, Andrey Kovatchev, Krzysztof Hetman, Stanislav Polčák, Csaba Sógor, Julia Pitera, Patricija Šulin, Mairead McGuinness a Inese Vaidere za skupinu PPE;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post a Jo Leinen za skupinu S&D;

—   Anna Elżbieta Fotyga, Monica Macovei, Raffaele Fitto, Notis Marias, Angel Dzhambazki, Valdemar Tomaševski, Branislav Škripek, Ruža Tomašić, Karol Karski a Charles Tannock za skupinu ECR;

—   Hilde Vautmans, Urmas Paet, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Dita Charanzová, Marietje Schaake, Norica Nicolai, Filiz Hyusmenova a Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE;

—   Marie-Christine Vergiat, Lola Sánchez Caldentey, Barbara Spinelli, Miguel Urbán Crespo, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas a Xabier Benito Ziluaga za skupinu GUE/NGL;

—   Yannick Jadot, Michèle Rivasi, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Eva Joly, Florent Marcellesi, Bodil Valero, Barbara Lochbihler, Bart Staes, Ernest Urtasun, Igor Šoltes, Davor Škrlec, Bronis Ropė a Jordi Solé za skupinu Verts/ALE;

—   Isabella Adinolfi, Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Laura Ferrara a Rolandas Paksas za skupinu EFDD.

přijat (P8_TA(2017)0349)


8.4. Laos, zejména případy Somphoneho Phimmasoneho, Lody Thamavongové a Soukaneho Chaithada (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0513/2017, B8-0517/2017, B8-0518/2017, B8-0519/2017, B8-0521/2017 a B8-0523/2017 (2017/2831(RSP))

(požaduje se prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 4)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0513/2017

(nahrazující B8-0513/2017, B8-0517/2017, B8-0519/2017, B8-0521/2017 a B8-0523/2017):

předložen těmito poslanci:

—   Cristian Dan Preda, Ramona Nicole Mănescu, Sandra Kalniete, David McAllister, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Željana Zovko, Marijana Petir, Claude Rolin, Dubravka Šuica, Francis Zammit Dimech, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, László Tőkés, Sven Schulze, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Michaela Šojdrová, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Eduard Kukan, Seán Kelly, Deirdre Clune, Andrey Kovatchev, Krzysztof Hetman, Stanislav Polčák, Csaba Sógor, Julia Pitera, Patricija Šulin, Mairead McGuinness, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra a Inese Vaidere za skupinu PPE;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru a Soraya Post za skupinu S&D;

—   Charles Tannock, Monica Macovei, Branislav Škripek, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Ruža Tomašić, Karol Karski, Valdemar Tomaševski, Raffaele Fitto, Notis Marias a Angel Dzhambazki za skupinu ECR;

—   Frédérique Ries, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Dita Charanzová, Marietje Schaake, Norica Nicolai, Filiz Hyusmenova a Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE;

—   Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Solé, Igor Šoltes, Florent Marcellesi, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Sven Giegold, Michel Reimon, Davor Škrlec a Reinhard Bütikofer za skupinu Verts/ALE;

—   Isabella Adinolfi, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao a Rolandas Paksas za skupinu EFDD.

přijat (P8_TA(2017)0350)

(Návrh usnesení B8-0518/2017 se nebere v potaz.)


8.5. Myanmar, zejména situace Rohingyů (hlasování)

Návrhy usnesení B8-0525/2017, B8-0527/2017, B8-0528/2017, B8-0529/2017, B8-0530/2017 a B8-0531/2017 (2017/2838(RSP))

(požaduje se prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 5)

SPOLEČNÝ NÁVRH USNESENÍ RC-B8-0525/2017

(nahrazující B8-0525/2017, B8-0527/2017, B8-0528/2017, B8-0529/2017, B8-0530/2017 a B8-0531/2017):

předložen těmito poslanci:

—   Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Sandra Kalniete, David McAllister, Jarosław Wałęsa, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Željana Zovko, Marijana Petir, Claude Rolin, Francis Zammit Dimech, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, Dubravka Šuica, Sven Schulze, László Tőkés, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini, Ramona Nicole Mănescu, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Eduard Kukan, Ivo Belet, Deirdre Clune, Seán Kelly, Andrey Kovatchev, Krzysztof Hetman, Stanislav Polčák, Csaba Sógor, Julia Pitera, Patricija Šulin a Mairead McGuinness za skupinu PPE;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post a Neena Gill za skupinu S&D;

—   Branislav Škripek, Jana Žitňanská, Ruža Tomašić, Sajjad Karim, Karol Karski, Valdemar Tomaševski, Anna Elżbieta Fotyga, Zdzisław Krasnodębski, Urszula Krupa a Monica Macovei za skupinu ECR;

—   Urmas Paet, Hilde Vautmans, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Louis Michel, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Marietje Schaake, Filiz Hyusmenova a Valentinas Mazuronis za skupinu ALDE;

—   Younous Omarjee, Lola Sánchez Caldentey, Eleonora Forenza, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Estefanía Torres Martínez a Xabier Benito Ziluaga za skupinu GUE/NGL;

—   Barbara Lochbihler, Jean Lambert, Bodil Valero, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Solé, Igor Šoltes, Florent Marcellesi, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Sven Giegold, Bart Staes, Davor Škrlec, Michel Reimon, Judith Sargentini, Indrek Tarand, Reinhard Bütikofer a Michèle Rivasi za skupinu Verts/ALE;

—   Isabella Adinolfi, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao a Rolandas Paksas za skupinu EFDD.

přijat (P8_TA(2017)0351)


8.6. Dohoda mezi EU a Chile o obchodu s ekologickými produkty *** (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)

Doporučení k návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody mezi Evropskou unií a Chilskou republikou o obchodu s ekologickými produkty [05530/2017 - C8-0144/2017 - 2016/0383(NLE)] - Výbor pro mezinárodní obchod. Zpravodajka: Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández (A8-0257/2017)

(požaduje se prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 6)

NÁVRH ROZHODNUTÍ RADY

přijat jediným hlasováním (P8_TA(2017)0352)

Parlament schválil uzavření dohody.


8.7. Protokol k Dohodě o přidružení mezi EU a Chile (přistoupení Chorvatska) *** (článek 150 jednacího řádu) (hlasování)

Doporučení o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření jménem Evropské unie a jejích členských států Třetího dodatkového protokolu k Dohodě, kterou se zakládá přidružení mezi Evropským společenstvím a jeho členskými státy na jedné straně a Chilskou republikou na straně druhé, s ohledem na přistoupení Chorvatské republiky k Evropské unii [06750/2017 - C8-0225/2017 - 2017/0042(NLE)] - Výbor pro mezinárodní obchod. Zpravodajka: Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández (A8-0277/2017)

(požaduje se prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 7)

NÁVRH ROZHODNUTÍ RADY

přijat jediným hlasováním (P8_TA(2017)0353)

Parlament schválil uzavření protokolu.


8.8. Modernizace obchodního pilíře dohody o přidružení mezi EU a Chile (hlasování)

Zpráva o doporučení Evropského parlamentu Radě, Komisi a Evropské službě pro vnější činnost k jednáním o modernizaci obchodního pilíře dohody o přidružení EU-Chile [2017/2057(INI)] - Výbor pro mezinárodní obchod. Zpravodajka: Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández (A8-0267/2017)

(požaduje se prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 8)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2017)0354)


8.9. Prodloužení evropského statistického programu do roku 2020 ***I (hlasování)

Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 99/2013 o evropském statistickém programu na období let 2013 až 2017 prodloužením tohoto programu na období let 2018 až 2020 [COM(2016)0557 - C8-0367/2016 - 2016/0265(COD)] - Hospodářský a měnový výbor. Zpravodaj: Roberto Gualtieri (A8-0158/2017)

(požaduje se prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 9)

NÁVRH KOMISE a POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY

PŘEDBĚŽNÁ DOHODA

schválen (P8_TA(2017)0355)


8.10. Evropské fondy rizikového kapitálu a evropské fondy sociálního podnikání ***I (hlasování)

Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění nařízení (EU) č. 345/2013 o evropských fondech rizikového kapitálu a nařízení (EU) č. 346/2013 o evropských fondech sociálního podnikání [COM(2016)0461 - C8-0320/2016 - 2016/0221(COD)] - Hospodářský a měnový výbor. Zpravodajka: Sirpa Pietikäinen (A8-0120/2017)

(požaduje se prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 10)

NÁVRH KOMISE a POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY

PŘEDBĚŽNÁ DOHODA

schválen (P8_TA(2017)0356)


8.11. Víceletý plán pro populace žijící při dně v Severním moři a rybolov využívající tyto populace ***I (hlasování)

Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se zavádí víceletý plán pro populace žijící při dně v Severním moři a rybolov využívající tyto populace a ruší nařízení Rady (ES) č. 676/2007 a (ES) č. 1342/2008 [COM(2016)0493 - C8-0336/2016 - 2016/0238(COD)] - Výbor pro rybolov. Zpravodajka: Ulrike Rodust (A8-0263/2017)

(požaduje se prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 11)

NÁVRH KOMISE a POZMĚŇOVACÍ NÁVRHY

schválen (P8_TA(2017)0357)

Po hlasování vystoupila Ulrike Rodust s žádostí, aby byla věc vrácena příslušnému výboru pro účely interinstitucionálních jednání v souladu s čl. 59 odst. 4 jednacího řádu. Parlament žádost schválil.


8.12. Rozhodnutí zahájit interinstitucionální jednání: Zřízení nástroje přispívajícího ke stabilitě a míru (hlasování)

Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 230/2014 ze dne 11. března 2014, kterým se zřizuje nástroj přispívající ke stabilitě a míru [COM(2016)0447 - C8-0264/2016- 2016/0207(COD)] - Výbor pro zahraniční věci. Zpravodaj: Arnaud Danjean (A8-0261/2017)

(požaduje se prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 12)

ROZHODNUTÍ ZAHÁJIT INTERINSTITUCIONÁLNÍ JEDNÁNÍ

schválen

Vystoupení

Před hlasováním Arnaud Danjean (zpravodaj), Heidi Hautala, Federica Mogherini (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku) a Matt Carthy.


8.13. Transparentnost, odpovědnost a integrita v orgánech EU (hlasování)

Zpráva o odpovědnosti, transparentnosti a integritě v orgánech EU [2015/2041(INI)] - Výbor pro ústavní záležitosti. Zpravodaj: Sven Giegold (A8-0133/2017)

(požaduje se prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 13)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2017)0358)


8.14. Budoucnost programu Erasmus+ (hlasování)

Návrh usnesení B8-0495/2017 (2017/2740(RSP))

(požaduje se prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 14)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2017)0359)


8.15. Nová agenda dovedností pro Evropu (hlasování)

Zpráva o nové agendě dovedností pro Evropu [2017/2002(INI)] - Výbor pro zaměstnanost a sociální věci - Výbor pro kulturu a vzdělávání. Zpravodajové: Martina Dlabajová a Momchil Nekov (A8-0276/2017)

(požaduje se prostá většina)
(výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 15)

NÁVRH USNESENÍ

přijat (P8_TA(2017)0360)


9. Vysvětlení hlasování

Písemná vysvětlení hlasování:

Písemná vysvětlení hlasování podaná podle článku 183 jednacího řádu se umístí na stránkách poslanců na internetových stránkách Parlamentu.

Ústní vysvětlení hlasování:

zpráva Morten Løkkegaard - A8-0188/2017
Monica Macovei

doporučení Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández - A8-0257/2017
Tiziana Beghin

zpráva Sven Giegold - A8-0133/2017
Monica Macovei, Monika Smolková a Angel Dzhambazki

návrh usnesení o budoucnosti programu Erasmus+ (2017/2740(RSP)) (B8-0495/2017)
Monica Macovei, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Angel Dzhambazki, Csaba Sógor a Monika Smolková

zpráva Martina Dlabajová a Momchil Nekov - A8-0276/2017
Angel Dzhambazki, Momchil Nekov, Csaba Sógor a Monika Smolková.


10. Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat

Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na internetových stránkách Europarl, „Plenární zasedání“, „Hlasování“, „Výsledky hlasování“ (Výsledky jmenovitého hlasování). V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.

Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.

Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.


(Denní zasedání, které bylo přerušeno v 13:05, pokračovalo v 15:00.)

PŘEDSEDNICTVÍ: Rainer WIELAND
místopředseda

11. Schválení zápisu z předchozího denního zasedání

Zápis z předchozího denního zasedání byl schválen.


12. Závažné interpelace (rozprava)

Závažné interpelace k písemnému zodpovězení s rozpravou


12.1. Zrušení UNRWA

Závažná interpelace k písemnému zodpovězení s rozpravou (O-000061/2017), kterou pokládají Beatrix von Storch a Robert Jarosław Iwaszkiewicz za skupinu EFDD Komisi: Zrušení UNRWA (2017/2843(RSP)) (B8-0325/2017)

Vystoupila Corina Crețu (členka Komise).

Vystoupili: Fernando Ruas za skupinu PPE (předsedající řečníka přerušil, aby upřesnil téma rozpravy), Victor Boştinaru za skupinu S&D, Angel Dzhambazki za skupinu ECR, Jozo Radoš za skupinu ALDE, Eleonora Forenza a Cristian Dan Preda.

Zvednutím ruky se o slovo přihlásil Ivan Jakovčić (předsedající k průběhu rozpravy o této závažné interpelaci).

Vystoupili: William (The Earl of) Dartmouth a Cristian Dan Preda k výrokům předsedajícího.

Vystoupila Corina Crețu.

Rozprava skončila.


12.2. Požáry letošního léta v Evropské unii

Závažná interpelace k písemnému zodpovězení s rozpravou (O-000063/2017), kterou pokládají Nicola Caputo, Fernando Ruas, Ivan Jakovčić, Eric Andrieu, Clara Eugenia Aguilera García, Ana Gomes, Renata Briano, Simona Bonafè, Ricardo Serrão Santos, Gilles Pargneaux, Pina Picierno, Ivica Tolić, Aldo Patriciello, Biljana Borzan, Claudia Țapardel, Dubravka Šuica, Brando Benifei, Doru-Claudian Frunzulică, Alberto Cirio, Liliana Rodrigues, Barbara Spinelli, Andrea Cozzolino, Michela Giuffrida, Tonino Picula, Damiano Zoffoli, Daniele Viotti, Isabella De Monte, Martin Häusling, Monica Macovei, Takis Hadjigeorgiou, Željana Zovko, Merja Kyllönen, Igor Šoltes, Luigi Morgano, Silvia Costa, Elena Gentile, Alessandra Mussolini, Momchil Nekov, Salvatore Domenico Pogliese, Peter Kouroumbashev, Stefano Maullu, Marijana Petir, Franz Obermayr, Tibor Szanyi, Miltiadis Kyrkos, Stelios Kouloglou, Viorica Dăncilă, Eleonora Forenza, Curzio Maltese, Piernicola Pedicini, Manolis Kefalogiannis, Barbara Kappel a Enrique Guerrero Salom Komisi: Požáry letošního léta v Evropské unii (2017/2842(RSP)) (B8-0327/2017)

Nicola Caputo rozvinul otázku.

Corina Crețu (členka Komise) odpověděla na otázku.

Vystoupili: Željana Zovko za skupinu PPE, Fernando Ruas, Urszula Krupa za skupinu ECR, Ivan Jakovčić za skupinu ALDE, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Petras Auštrevičius, João Pimenta Lopes za skupinu GUE/NGL, a William (The Earl of) Dartmouth za skupinu EFDD, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Andrejs Mamikins (předsedající upřesnil výroky, které pronesl William (The Earl of) Dartmouth).

Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Marc Tarabella, Angel Dzhambazki, Jozo Radoš a Eleonora Forenza, rovněž k výrokům, které pronesl William (The Earl of) Dartmouth.

Vystoupila Corina Crețu.

Rozprava skončila.


13. Předložení dokumentů

Byly předloženy tyto dokumenty:

1) Radou a Komisí

- Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se zřizuje evropský systém pro cestovní informace a povolení (ETIAS) a kterým se mění nařízení (EU) 2016/794 (N8-0050/2017 - C8-0306/2017 - 2016/0357B(COD))

předáno

příslušný výbor :

LIBE

stanovisko :

BUDG

2) poslanci: návrhy usnesení (článek 133 jednacího řádu)

- Stefano Maullu. Návrh usnesení o nástrojích zaměřených na zajištění psychického zotavení syrských dětí (B8-0433/2017)

předáno

příslušný výbor :

DEVE

stanovisko :

AFET

- Marie-Christine Arnautu. Návrh usnesení o řízeních o nesplnění povinnosti zahájených Komisí proti Maďarsku, České republice a Polsku v souvislosti s jejich migrační politikou (B8-0441/2017)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Sophie Montel. Návrh usnesení o doporučení ohledně zákoníku práce a minimální mzdy (B8-0442/2017)

předáno

příslušný výbor :

EMPL

- Dominique Martin. Návrh usnesení o hospodářských rozdílech a inteligentním protekcionismu (B8-0443/2017)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Ivan Jakovčić a Jozo Radoš. Návrh usnesení o podpoře konzumace ryb (B8-0452/2017)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

stanovisko :

PECH

- Isabella Adinolfi. Návrh usnesení o festivalu v Jü-lin (B8-0453/2017)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o hluku a o zdraví (B8-0457/2017)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Lorenzo Fontana. Návrh usnesení o prevenci a odhalování případných nekalých obchodních praktik (B8-0458/2017)

předáno

příslušný výbor :

ECON

stanovisko :

IMCO

- Laura Agea, Daniela Aiuto, Tiziana Beghin, David Borrelli, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Rosa D'Amato, Eleonora Evi, Laura Ferrara, Giulia Moi, Piernicola Pedicini, Dario Tamburrano, Marco Valli a Marco Zullo. Návrh usnesení proti zařazení „rozpočtového paktu“ (smlouvy o stabilitě, koordinaci a o řízení Hospodářské a měnové unie) do právního rámce Evropské unie (B8-0478/2017)

předáno

příslušný výbor :

ECON

- Aldo Patriciello. Návrh usnesení o ochraně mozzarelly z buvolího mléka s chráněným označením původu (CHOP) (B8-0479/2017)

předáno

příslušný výbor :

AGRI

stanovisko :

ENVI

- Dominique Martin. Návrh usnesení o jmenování ředitelů agentur Komisí (B8-0480/2017)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Paloma López Bermejo a Maria Lidia Senra Rodríguez. Návrh usnesení o připojení teritoriálních vod Západní Sahary k Marockému království (B8-0481/2017)

předáno

příslušný výbor :

AFET

- Joëlle Mélin. Návrh usnesení o katastrofálním znečištění Středozemního moře (B8-0482/2017)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Ivan Jakovčić a Jozo Radoš. Návrh usnesení o podpoře a ochraně regionálních a menšinových jazyků v EU (B8-0483/2017)

předáno

příslušný výbor :

CULT

- Nicola Caputo. Návrh usnesení o kontrole uplatňování práva EU (B8-0484/2017)

předáno

příslušný výbor :

JURI

- Mara Bizzotto. Návrh usnesení o nezletilých obětech násilí a zneužívání v Evropě (B8-0485/2017)

předáno

příslušný výbor :

LIBE

- Dominique Bilde. Návrh usnesení o demenci (B8-0486/2017)

předáno

příslušný výbor :

ENVI

- Mireille D'Ornano. Návrh usnesení o zdravotních rizicích používání přístrojů na umělé opalování (B8-0487/2017)

předáno

příslušný výbor :

ENVI


14. Rozhodnutí o určitých dokumentech

Rozhodnutí o vypracování zpráv z vlastního podnětu (článek 52 jednacího řádu)

(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 7. září 2017)

výbor CONT
- Výroční zpráva o kontrole finančních aktivit EIB za rok 2016 (2017/2190(INI))
(stanovisko: INTA)

výbor ECON
- Výroční zpráva o politice hospodářské soutěže (2017/2191(INI))
(stanovisko: AGRI, INTA, IMCO)

Změny v postoupení výborům (článek 53 jednacího řádu)

výbor ENVI

- Provádění Evropské strategie pro pomoc osobám se zdravotním postižením (SWD(2017)0029 - 2017/2127(INI))
předáno příslušnému výboru EMPL
stanovisko: PETI, FEMM, CULT, ENVI, LIBE

Postup s přidruženými výbory (článek 54 jednacího řádu)

(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 7. září 2017)

- Rovnováha mezi pracovním a soukromým životem rodičů a pečujících osob (COM(2017)0253 - C8-0137/2017 - 2017/0085(COD))
(stanovisko: JURI, FEMM (článek 54 jednacího řádu))

Rozhodnutí o vypracování zpráv z vlastního podnětu (článek 108 jednacího řádu)

(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 7. září 2017)

výbor INTA

- Doporučení Radě k navrhovanému mandátu pro obchodní jednání s Novým Zélandem (2017/2193(INI))
(stanovisko: AGRI)

- Doporučení Radě o navrhovaném mandátu pro obchodní jednání s Austrálií (2017/2192(INI))
(stanovisko: AGRI)

Rozhodnutí o vypracování zpráv z vlastního podnětu (článek 113 jednacího řádu)

(Na základě rozhodnutí Konference předsedů ze dne 7. září 2017)

výbor FEMM

- Doporučení Radě k prioritám EU pro 62. zasedání Komise OSN pro postavení žen (2017/2194(INI))


15. Předání textů přijatých během zasedání

Podle čl. 192 odst. 2 jednacího řádu bude zápis z dnešního zasedání předložen Parlamentu ke schválení na začátku příštího denního zasedání.

Se souhlasem Parlamentu budou přijaté texty ihned předány všem příjemcům.


16. Termíny příštích zasedání

Příští zasedání se bude konat od 2. do 5. října 2017.


17. Přerušení zasedání

Zasedání Evropského parlamentu bylo přerušeno.

Denní zasedání skončilo v 15:55.

Klaus Welle

Antonio Tajani

generální tajemník

předseda


PREZENČNÍ LISTINA

Přítomen/přítomna:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Beňová, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Bullock, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Ciocca, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Corazza Bildt, Corbett, Cornillet, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, Dalunde, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Deli, Delli, Delvaux, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, Deß, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Elissen, Engel, Engström, Epitideios, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Finch, Fisas Ayxelà, Fjellner, Flack, Flanagan, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Freund, Frunzulică, Gahler, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule-Pēterse, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Halla-aho, Harkin, Harms, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Henkel, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Howarth, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jamet, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Khan, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kohn, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Kouloglou, Kouroumbashev, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lalonde, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, de Lange, Langen, Lavrilleux, Lechevalier, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Loones, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Maňka, Mann, Manscour, Marcellesi, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matias, Mato, Matthews, Maullu, Maurel, Mavrides, Maydell, Mayer Georg, Mayer Alex, Mazuronis, Meissner, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Mobarik, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Nart, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pitera, Pittella, Plura, Poc, Poche, Polčák, Ponga, Pospíšil, Post, Preda, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Revault d'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Solé, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tolić, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Torres Martínez, Torvalds, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Brempt, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vieu, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wierinck, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wölken, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zammit Dimech, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zver, Zwiefka

Omluven/a:

Balz, Cadec, Crowley, Le Pen, Punset, Seymour

Právní upozornění