Indeks 
Zapisnik
PDF 273kWORD 81k
Četvrtak, 14. rujna 2017. - StrasbourgZavršno izdanje
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Predstavke
 3.Novi program vještina za Europu (rasprava)
 4.Sjeverni tok 2 (rasprava)
 5.Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)
  5.1.Kambodža, posebice slučaj Kema Sokhe
  5.2.Gabon: represija nad oporbom
  5.3.Laos, posebice slučajevi Somphonea Phimmasone, Lod Thammavong i Soukanea Chaithada
 6.Sastav odbora
 7.Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (nastavak rasprave)
  7.1.Mjanmar, posebno položaj pripadnika zajednice Rohingya
 8.Glasovanje
  8.1.Zahtjevi za pristupačnost proizvoda i usluga ***I (glasovanje)
  8.2.Kambodža, posebice slučaj Kema Sokhe (glasovanje)
  8.3.Gabon: represija nad oporbom (glasovanje)
  8.4.Laos, posebice slučajevi Somphonea Phimmasone, Lod Thammavong i Soukanea Chaithada (glasovanje)
  8.5.Mjanmar, posebno položaj pripadnika zajednice Rohingya (glasovanje)
  8.6.Sporazum između EU-a i Čilea o trgovini ekološkim proizvodima *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  8.7.Protokol uz Sporazum o pridruživanju između EU-a i Čilea (pristupanje Hrvatske) *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  8.8.Modernizacija trgovinskoga stupa Sporazuma o pridruživanju između EU-a i Čilea (glasovanje)
  8.9.Produljenje europskog statističkog programa do 2020. ***I (glasovanje)
  8.10.Europski fondovi poduzetničkog kapitala i europski fondovi za socijalno poduzetništvo ***I (glasovanje)
  8.11.Višegodišnji plan za pridnene stokove u Sjevernome moru i za ribarstvo kojim se iskorištavaju ti stokovi ***I (glasovanje)
  8.12.Décision d'engager des négociations interinstitutionnelles: Uspostava Instrumenta za doprinos stabilnosti i miru (glasovanje)
  8.13.Transparentnost, odgovornost i integritet u institucijama EU-a (glasovanje)
  8.14.Budućnost programa Erasmus+ (glasovanje)
  8.15.Novi program vještina za Europu (glasovanje)
 9.Obrazloženja glasovanja
 10.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 11.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 12.Dulja zastupnička pitanja (rasprava)
  12.1.Ukidanje agencije UNRWA
  12.2.Požari u Europskoj uniji ovoga ljeta
 13.Podnošenje dokumenata
 14.Odluke o određenim dokumentima
 15.Prosljeđivanje tekstova usvojenih na dnevnoj sjednici
 16.Kalendar sljedećih dnevnih sjednica
 17.Prekid zasjedanja
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: Ulrike LUNACEK
potpredsjednica

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 8:30 h.


2. Predstavke

Sljedeće predstavke, unesene u registar u skladu s člankom 215. stavcima 9. i 10. Poslovnika niže navedenih datuma, upućene su nadležnom odboru:

8. rujna 2017.

(*) Povjerljivo ime

(*) (n° 1569/2016); (*) (n° 0601/2017); Alan Ainsworth (n° 0602/2017); Paul Tamblin (n° 0603/2017); (*) (n° 0604/2017); (*) (n° 0605/2017); Francisca Rodríguez (n° 0606/2017); Johannes Schidlowski (n° 0607/2017); (*) (n° 0608/2017); (*) (n° 0609/2017); (*) (n° 0610/2017); Pablo Gómez Iglesias (n° 0611/2017); Gredo Förster (n° 0612/2017); Preda Daniela (n° 0613/2017); Marco Santini (n° 0614/2017); (*) (n° 0615/2017); Frederik Ereu (n° 0616/2017); José Manuel Martín Álvarez (n° 0617/2017); Luis Molina (n° 0618/2017); Evangelos Tsiompanidis (Αγροτικο κτηνοτροφικο κομμα ελλαδασ) (n° 0619/2017); Jürgen F Keller (n° 0620/2017); Valentina Rossi (n° 0621/2017); Fynn Brackmann (n° 0622/2017); (*) (n° 0623/2017); Mario Assirelli (n° 0624/2017); (*) (n° 0625/2017); Josef Kipperer (n° 0626/2017); João Almeida (n° 0627/2017); Patricia Lefranc (n° 0628/2017); (*) (n° 0629/2017); (*) (n° 0630/2017); (*) (n° 0631/2017); (*) (n° 0632/2017); (*) (n° 0633/2017); (*) (n° 0634/2017); (*) (n° 0635/2017); (*) (n° 0636/2017); Marius Coman (n° 0637/2017); Flannán Ó Coileáin (n° 0638/2017); (*) (n° 0639/2017); Carlo Pari (103 potpisa) (n° 0640/2017); (*) (n° 0641/2017); (*) (n° 0642/2017); (*) (n° 0643/2017); Alberto de la Peña Guillén (n° 0644/2017); Marc Smets (n° 0645/2017); Dario Mangili (n° 0646/2017); (*) (n° 0647/2017); (*) (n° 0648/2017); (*) (n° 0649/2017); (*) (n° 0650/2017); Fotios Batzios (n° 0651/2017); (*) (n° 0652/2017); (*) (n° 0653/2017); (*) (n° 0654/2017); (*) (n° 0655/2017); José Manuel Martín Álvarez (n° 0656/2017); Arianna Paciucci (n° 0657/2017); (*) (n° 0658/2017); Edi Morini (n° 0659/2017); Athanasios Geromoschos (n° 0660/2017); Francesco Cerchio (n° 0661/2017); (*) (n° 0662/2017); (*) (n° 0663/2017); (*) (n° 0664/2017); Marcos Diéguez Vidal (n° 0665/2017); (*) (n° 0666/2017); (*) (n° 0667/2017); (*) (n° 0668/2017); Jochen Hörner (n° 0669/2017); Maureen McGuire (n° 0670/2017); José Manuel Martín Álvarez (n° 0671/2017); Jakub Muszynski (n° 0672/2017); (*) (n° 0673/2017); Mario Zaccone (n° 0674/2017); (*) (n° 0675/2017); Oleksiy Chuyev (n° 0676/2017); Cornelis Wilt Epema (n° 0677/2017); (*) (n° 0678/2017); Rosamaria Ciancaglini (Studio Legale Associato Ciancaglini Rossi) (n° 0679/2017); (*) (n° 0680/2017); (*) (n° 0681/2017); (*) (n° 0682/2017); Luca Quagliano (n° 0683/2017); José Domingo Varón Serrano (n° 0684/2017); Simon Baraldi (n° 0685/2017); Simon Baraldi (n° 0686/2017); (*) (n° 0687/2017); Nadia Yahyajedidi (n° 0688/2017); (*) (n° 0689/2017); (*) (n° 0690/2017); (*) (n° 0691/2017); (*) (n° 0692/2017); (*) (n° 0693/2017); Samuel Martín-Sosa (Ecologistas en Acción) (n° 0694/2017); (*) (n° 0695/2017); Cristian Dima (n° 0696/2017); Samuel Martín-Sosa (Ecologistas en Acción) (n° 0697/2017); Orhan Tahir (n° 0698/2017); (*) (n° 0699/2017); (*) (n° 0700/2017); Giancarlo Ferrandino (46 potpisa) (n° 0701/2017); (*) (n° 0702/2017); Evangelos Tsiompanidis (Αγροτικο Κτηνοτροφικο Κομμα Ελλαδασ) (n° 0703/2017); Umberto Pagano (89 potpisa) (n° 0704/2017); (*) (n° 0705/2017); (*) (n° 0706/2017); Alexander Sigismund Gruber (n° 0707/2017); (*) (n° 0708/2017); Martin Micallef (n° 0709/2017); (*) (n° 0710/2017); (*) (n° 0711/2017); (*) (n° 0712/2017); David Sakho (n° 0713/2017); (*) (n° 0714/2017); Martin Micallef (n° 0715/2017); (*) (n° 0716/2017); Flavio Miccono (n° 0717/2017); José María Castilla Baró (n° 0718/2017); Santi Delia (n° 0719/2017); María Elisa Pavón Mulero (n° 0720/2017); (*) (n° 0721/2017); (*) (n° 0722/2017); (*) (n° 0723/2017); Christiana Marie Gauci Sciberras (n° 0724/2017); Geoffrey Arnold (n° 0725/2017); (*) (n° 0726/2017); (*) (n° 0727/2017); (*) (n° 0728/2017); Michael Ashbrook (Non-permanent Staff Forum) (n° 0729/2017); Adonis Böving (n° 0730/2017); Francisco J. Ventura Sanjuan (n° 0731/2017); Daniel Osca Hernández (n° 0732/2017); (*) (n° 0733/2017); (*) (n° 0734/2017); (*) (n° 0735/2017); José Ramón Gil Benito (n° 0736/2017); (*) (n° 0737/2017); (*) (n° 0738/2017); (*) (n° 0739/2017); (*) (n° 0740/2017); (*) (n° 0741/2017); (*) (n° 0742/2017).

Predsjednik je objavio da je dana 8. rujna 2017. nadležnom odboru, u skladu s odredbama članka 215 stavka 15 Poslovnika, uputio predstavke koje su Parlamentu podnijele fizičke osobe koje nisu građani Europske unije niti u njoj borave, odnosno pravne osobe koje nemaju sjedište u državi članici.


3. Novi program vještina za Europu (rasprava)

Izvješće o novom programu vještina za Europu [2017/2002(INI)] - Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja - Odbor za kulturu i obrazovanje. Izvjestitelji: Martina Dlabajová i Momchil Nekov (A8-0276/2017)

Martina Dlabajová i Momchil Nekov predstavili su izvješće.

Govorio je Miguel Arias Cañete (povjerenik Komisije).

Govorili su: Maria Grapini (izvjestiteljica za mišljenje Odbora IMCO), Michaela Šojdrová u ime Kluba zastupnika PPE-a, Jana Žitňanská u ime Kluba zastupnika ECR-a, Nikolaos Chountis u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Jill Evans u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Isabella Adinolfi u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Mara Bizzotto u ime Kluba zastupnika ENF-a, koja odbija pitanje koje bi podizanjem plave kartice postavila Silvia Costa, Emilian Pavel u ime Kluba zastupnika S&D-a i Eleftherios Synadinos, nezavisni zastupnik.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Bogdan Brunon Wenta, Silvia Costa, Ruža Tomašić, Ilhan Kyuchyuk, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Nicola Caputo, Notis Marias, Georgios Epitideios i Julie Ward.

Govorili su: Miguel Arias Cañete, Martina Dlabajová i Momchil Nekov.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.15 zapisnika od 14.9.2017..


4. Sjeverni tok 2 (rasprava)

Izjava Komisije: Sjeverni tok 2 (2017/2832(RSP))

Miguel Arias Cañete (povjerenik Komisije) dao je izjavu.

Govorili su: Manfred Weber u ime Kluba zastupnika PPE-a, Jeppe Kofod u ime Kluba zastupnika S&D-a, Zdzisław Krasnodębski u ime Kluba zastupnika ECR-a, Morten Helveg Petersen u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Xabier Benito Ziluaga u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Reinhard Bütikofer u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Maria Grapini, Rolandas Paksas u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Michał Marusik u ime Kluba zastupnika ENF-a, Lampros Fountoulis, nezavisni zastupnik, koji odbija pitanje koje bi podizanjem plave kartice postavila Michaela Šojdrová, Bogusław Liberadzki, Hans-Olaf Henkel, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Tibor Szanyi, i Fredrick Federley.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jerzy Buzek, Nicola Caputo, Marek Jurek, Stanislav Polčák, Costas Mavrides, Tunne Kelam i Tibor Szanyi.

Govorio je Miguel Arias Cañete.

Rasprava je zaključena.


5. Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)

(Za naslove i podnositelje prijedloga rezolucija vidi točku 2 zapisnika od 13.9.2017..)


5.1. Kambodža, posebice slučaj Kema Sokhe

Prijedlozi rezolucija B8-0506/2017, B8-0507/2017, B8-0508/2017, B8-0509/2017, B8-0510/2017, B8-0511/2017 (2017/2829(RSP))

Barbara Lochbihler, David Martin i Marie-Christine Vergiat predstavili su prijedloge rezolucija B8-0506/2017, B8-0507/2017, B8-0508/2017.

PREDSJEDA: Ryszard CZARNECKI
potpredsjednik

Notis Marias, Petras Auštrevičius, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Ramon Tremosa i Balcells, i Tunne Kelam predstavili su prijedloge rezolucija B8-0509/2017, B8-0510/2017, B8-0511/2017.

Govorio je Stanislav Polčák u ime Kluba zastupnika PPE-a.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jiří Pospíšil, Fabio Massimo Castaldo, José Inácio Faria, Michaela Šojdrová i Bogdan Brunon Wenta.

Govorila je Federica Mogherini (potpredsjednica Komisije / Visoka predstavnica Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.2 zapisnika od 14.9.2017..


5.2. Gabon: represija nad oporbom

Prijedlozi rezolucija B8-0512/2017, B8-0514/2017, B8-0515/2017, B8-0520/2017, B8-0522/2017, B8-0524/2017, B8-0526/2017 (2017/2830(RSP))

Ignazio Corrao, Jo Leinen, Marie-Christine Vergiat, Yannick Jadot, Notis Marias, Hilde Vautmans i Joachim Zeller predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorio je Pavel Svoboda u ime Kluba zastupnika PPE-a.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Krzysztof Hetman, Jean-Paul Denanot i Cécile Kashetu Kyenge.

Govorila je Federica Mogherini (potpredsjednica Komisije / Visoka predstavnica Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.3 zapisnika od 14.9.2017..


5.3. Laos, posebice slučajevi Somphonea Phimmasone, Lod Thammavong i Soukanea Chaithada

Prijedlozi rezolucija B8-0513/2017, B8-0517/2017, B8-0518/2017, B8-0519/2017, B8-0521/2017, B8-0523/2017 (2017/2831(RSP))

Barbara Lochbihler, Marc Tarabella, Miguel Urbán Crespo, Mark Demesmaeker, Frédérique Ries i Tomáš Zdechovský predstavili su prijedloge rezolucije.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobio Notis Marias.

Govorila je Federica Mogherini (potpredsjednica Komisije / Visoka predstavnica Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.4 zapisnika od 14.9.2017..

(Za nastavak rasprave vidi: točka 7 zapisnika od 14.9.2017.)


6. Sastav odbora

Parlament na zahtjev klubova zastupnika PPE i ECR odobrava sljedeća imenovanja:

Odbor IMCO: Pascal Arimont

Odbor IMCO: Nosheena Mobarik umjesto Johna Flacka


7. Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (nastavak rasprave)

(Za početak rasprave vidi točku 5 zapisnika od 14.9.2017.)


7.1. Mjanmar, posebno položaj pripadnika zajednice Rohingya

Prijedlozi rezolucija B8-0525/2017, B8-0527/2017, B8-0528/2017, B8-0529/2017, B8-0530/2017, B8-0531/2017 (2017/2838(RSP))

Barbara Lochbihler, Pier Antonio Panzeri, Younous Omarjee, Amjad Bashir, Urmas Paet i Cristian Dan Preda predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Csaba Sógor u ime Kluba zastupnika PPE-a, Soraya Post u ime Kluba zastupnika S&D-a, i Miguel Urbán Crespo u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: José Inácio Faria, Julie Ward, Notis Marias, Hilde Vautmans, Jean Lambert, Ignazio Corrao, Jiří Pospíšil, Wajid Khan i Nicola Caputo.

Govorila je Federica Mogherini (potpredsjednica Komisije / Visoka predstavnica Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 8.5 zapisnika od 14.9.2017..


PREDSJEDA: Ioan Mircea PAŞCU
potpredsjednik

8. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


8.1. Zahtjevi za pristupačnost proizvoda i usluga ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu direktive Europskog parlamenta i Vijeća o usklađivanju zakona, propisa i administrativnih odredaba država članica u pogledu zahtjeva za pristupačnost proizvoda i usluga [COM(2015)0615 - C8-0387/2015 - 2015/0278(COD)] - Odbor za unutarnje tržište i zaštitu potrošača. Izvjestitelj: Morten Løkkegaard (A8-0188/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2017)0347)

Govorio je Morten Løkkegaard, nakon glasovanja, te zatražio da se predmet uputi nadležnom odboru na međuinstitucijske pregovore u skladu s člankom 59. stavkom 4. Poslovnika. Parlament je odobrio zahtjev.

Govorili su:

Richard Corbett, o tijeku glasovanja.


8.2. Kambodža, posebice slučaj Kema Sokhe (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0506/2017, B8-0507/2017, B8-0508/2017, B8-0509/2017, B8-510/2017 i B8-0511/2017 (2017/2829(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0506/2017

(koji zamjenjujeB8-0506/2017, B8-0507/2017, B8-0509/2017, B8-510/2017 i B8-0511/2017):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Sandra Kalniete, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Željana Zovko, Marijana Petir, Claude Rolin, Dubravka Šuica, Francis Zammit Dimech, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, László Tőkés, Michaela Šojdrová, Sven Schulze, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini, Ramona Nicole Mănescu, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Eduard Kukan, Deirdre Clune, Seán Kelly, Andrey Kovatchev, Krzysztof Hetman, Csaba Sógor, Julia Pitera, Stanislav Polčák, Patricija Šulin, Mairead McGuinness, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post i David Martin, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Branislav Škripek, Ruža Tomašić, Karol Karski, Valdemar Tomaševski, Charles Tannock, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Monica Macovei, Raffaele Fitto, Notis Marias, Urszula Krupa i Angel Dzhambazki, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Petras Auštrevičius, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Dita Charanzová, Marietje Schaake, Norica Nicolai, Filiz Hyusmenova i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Solé, Igor Šoltes, Florent Marcellesi, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Sven Giegold, Davor Škrlec, Michel Reimon i Reinhard Bütikofer, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Isabella Adinolfi, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao i Laura Ferrara, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2017)0348)

(Prijedlog rezolucije B8-0508/2017 se ne razmatra.)


8.3. Gabon: represija nad oporbom (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0512/2017, B8-0514/2017, B8-0515/2017, B8-0520/2017, B8-0522/2017, B8-0524/2017 i B8-0526/2017 (2017/2819(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0512/2017

(koji zamjenjuje B8-0512/2017, B8-0514/2017, B8-0515/2017, B8-0520/2017, B8-0522/2017, B8-0524/2017 i B8-0526/2017):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Joachim Zeller, Sandra Kalniete, Jarosław Wałęsa, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Željana Zovko, Marijana Petir, Claude Rolin, Dubravka Šuica, Francis Zammit Dimech, Maurice Ponga, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, László Tőkés, Sven Schulze, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini, Ramona Nicole Mănescu, Roberta Metsola, Eduard Kukan, Seán Kelly, Deirdre Clune, Andrey Kovatchev, Krzysztof Hetman, Stanislav Polčák, Csaba Sógor, Julia Pitera, Patricija Šulin, Mairead McGuinness i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post i Jo Leinen, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Anna Elżbieta Fotyga, Monica Macovei, Raffaele Fitto, Notis Marias, Angel Dzhambazki, Valdemar Tomaševski, Branislav Škripek, Ruža Tomašić, Karol Karski i Charles Tannock, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Hilde Vautmans, Urmas Paet, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Dita Charanzová, Marietje Schaake, Norica Nicolai, Filiz Hyusmenova i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Marie-Christine Vergiat, Lola Sánchez Caldentey, Barbara Spinelli, Miguel Urbán Crespo, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas i Xabier Benito Ziluaga, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Yannick Jadot, Michèle Rivasi, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Eva Joly, Florent Marcellesi, Bodil Valero, Barbara Lochbihler, Bart Staes, Ernest Urtasun, Igor Šoltes, Davor Škrlec, Bronis Ropė i Jordi Solé, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Isabella Adinolfi, Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Laura Ferrara i Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2017)0349)


8.4. Laos, posebice slučajevi Somphonea Phimmasone, Lod Thammavong i Soukanea Chaithada (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0513/2017, B8-0517/2017, B8-0518/2017, B8-0519/2017, B8-0521/2017 i B8-0523/2017 (2017/2831(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0513/2017

(koji zamjenjuje B8-0513/2017, B8-0517/2017, B8-0519/2017, B8-0521/2017 i B8-0523/2017):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Ramona Nicole Mănescu, Sandra Kalniete, David McAllister, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Željana Zovko, Marijana Petir, Claude Rolin, Dubravka Šuica, Francis Zammit Dimech, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, László Tőkés, Sven Schulze, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Michaela Šojdrová, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Eduard Kukan, Seán Kelly, Deirdre Clune, Andrey Kovatchev, Krzysztof Hetman, Stanislav Polčák, Csaba Sógor, Julia Pitera, Patricija Šulin, Mairead McGuinness, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru i Soraya Post, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Monica Macovei, Branislav Škripek, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Ruža Tomašić, Karol Karski, Valdemar Tomaševski, Raffaele Fitto, Notis Marias i Angel Dzhambazki, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Frédérique Ries, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Dita Charanzová, Marietje Schaake, Norica Nicolai, Filiz Hyusmenova i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Solé, Igor Šoltes, Florent Marcellesi, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Sven Giegold, Michel Reimon, Davor Škrlec i Reinhard Bütikofer, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Isabella Adinolfi, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao i Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2017)0350)

(Prijedlog rezolucije B8-0518/2017 se ne razmatra.)


8.5. Mjanmar, posebno položaj pripadnika zajednice Rohingya (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0525/2017, B8-0527/2017, B8-0528/2017, B8-0529/2017, B8-0530/2017 i B8-0531/2017 (2017/2838(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0525/2017

(koji zamjenjuje B8-0525/2017, B8-0527/2017, B8-0528/2017, B8-0529/2017, B8-0530/2017 i B8-0531/2017):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Sandra Kalniete, David McAllister, Jarosław Wałęsa, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Željana Zovko, Marijana Petir, Claude Rolin, Francis Zammit Dimech, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, Dubravka Šuica, Sven Schulze, László Tőkés, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini, Ramona Nicole Mănescu, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Eduard Kukan, Ivo Belet, Deirdre Clune, Seán Kelly, Andrey Kovatchev, Krzysztof Hetman, Stanislav Polčák, Csaba Sógor, Julia Pitera, Patricija Šulin i Mairead McGuinness, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post i Neena Gill, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Branislav Škripek, Jana Žitňanská, Ruža Tomašić, Sajjad Karim, Karol Karski, Valdemar Tomaševski, Anna Elżbieta Fotyga, Zdzisław Krasnodębski, Urszula Krupa i Monica Macovei, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Urmas Paet, Hilde Vautmans, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Louis Michel, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Marietje Schaake, Filiz Hyusmenova i Valentinas Mazuronis, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Younous Omarjee, Lola Sánchez Caldentey, Eleonora Forenza, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Estefanía Torres Martínez i Xabier Benito Ziluaga; u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Barbara Lochbihler, Jean Lambert, Bodil Valero, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Solé, Igor Šoltes, Florent Marcellesi, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Sven Giegold, Bart Staes, Davor Škrlec, Michel Reimon, Judith Sargentini, Indrek Tarand, Reinhard Bütikofer i Michèle Rivasi, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Isabella Adinolfi, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao i Rolandas Paksas, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2017)0351)


8.6. Sporazum između EU-a i Čilea o trgovini ekološkim proizvodima *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Preporuka o Nacrtu odluke Vijeća o sklapanju Sporazuma između Europske unije i Republike Čilea o trgovini ekološkim proizvodima [05530/2017 - C8-0144/2017 - 2016/0383(NLE)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestiteljica: Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández (A8-0257/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6)

NACRT ODLUKE VIJEĆA

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2017)0352)

Parlament je odobrio sklapanje sporazuma.


8.7. Protokol uz Sporazum o pridruživanju između EU-a i Čilea (pristupanje Hrvatske) *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Preporuka o Nacrtu odluke Vijeća o sklapanju, u ime Europske unije i njezinih država članica, Trećeg dodatnog protokola uz Sporazum o pridruživanju između Europske zajednice i njezinih država članica, s jedne strane, i Republike Čilea, s druge strane, kako bi se uzelo u obzir pristupanje Republike Hrvatske Europskoj uniji [06750/2017 - C8-0225/2017 - 2017/0042(NLE)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestiteljica: Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández (A8-0277/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7)

NACRT ODLUKE VIJEĆA

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2017)0353)

Parlament je odobrio sklapanje protokola.


8.8. Modernizacija trgovinskoga stupa Sporazuma o pridruživanju između EU-a i Čilea (glasovanje)

Izvješće s preporukom Europskog parlamenta Vijeću, Komisiji i Europskoj službi za vanjsko djelovanje o pregovorima oko modernizacije trgovinskoga stupa Sporazuma o pridruživanju između EU-a i Čilea [2017/2057(INI)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestiteljica: Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández (A8-0267/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2017)0354)


8.9. Produljenje europskog statističkog programa do 2020. ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe (EU) br. 99/2013 Europskog parlamenta i Vijeća o europskome statističkom programu od 2013. do 2017. njegovim produljenjem na razdoblje od 2018. do 2020. [COM(2016)0557 - C8-0367/2016 - 2016/0265(COD)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Roberto Gualtieri (A8-0158/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 9)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

PRIVREMENI SPORAZUM

Odobren (P8_TA(2017)0355)


8.10. Europski fondovi poduzetničkog kapitala i europski fondovi za socijalno poduzetništvo ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe (EU) br. 345/2013 o europskim fondovima poduzetničkog kapitala i Uredbe (EU) br. 346/2013 o europskim fondovima za socijalno poduzetništvo [COM(2016)0461 - C8-0320/2016 - 2016/0221(COD)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestiteljica: Sirpa Pietikäinen (A8-0120/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 10)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

PRIVREMENI SPORAZUM

Odobren (P8_TA(2017)0356)


8.11. Višegodišnji plan za pridnene stokove u Sjevernome moru i za ribarstvo kojim se iskorištavaju ti stokovi ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o utvrđivanju višegodišnjeg plana za pridnene stokove u Sjevernome moru i za ribarstvo kojim se iskorištavaju ti stokovi i o stavljanju izvan snage Uredbe Vijeća (EZ) br. 676/2007 i Uredbe Vijeća (EZ) br. 1342/2008 [COM(2016)0493 - C8-0336/2016 - 2016/0238(COD)] - Odbor za ribarstvo. Izvjestiteljica: Ulrike Rodust (A8-0263/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 11)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2017)0357)

Govorila je Ulrike Rodust, nakon glasovanja, te zatražila da se predmet uputi nadležnom odboru na međuinstitucijske pregovore u skladu s člankom 59. stavkom 4. Poslovnika. Parlament je odobrio zahtjev.


8.12. Décision d'engager des négociations interinstitutionnelles: Uspostava Instrumenta za doprinos stabilnosti i miru (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe (EU) br. 230/2014 Europskog parlamenta i Vijeća od 11. ožujka 2014. o uspostavi Instrumenta za doprinos stabilnosti i miru [COM(2016)0447 - C8-0264/2016- 2016/0207(COD)] - Odbor za vanjske poslove. Izvjestitelj: Arnaud Danjean (A8-0261/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 12)

ODLUKA O STUPANJU U MEĐUINSTITUCIJSKE PREGOVOREODLUKA O STUPANJU U MEĐUINSTITUCIJSKE PREGOVORE

Odobren

Govorili su:

Prije glasovanja, Arnaud Danjean (izvjestitelj), Heidi Hautala, Federica Mogherini (potpredsjednica Komisije / Visoka predstavnica Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku) i Matt Carthy.


8.13. Transparentnost, odgovornost i integritet u institucijama EU-a (glasovanje)

Izvješće o transparentnosti, odgovornosti i integritetu u institucijama EU-a [2015/2041(INI)] - Odbor za ustavna pitanja. Izvjestitelj: Sven Giegold (A8-0133/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 13)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2017)0358)


8.14. Budućnost programa Erasmus+ (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B8-0495/2017 (2017/2740(RSP))

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 14)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2017)0359)


8.15. Novi program vještina za Europu (glasovanje)

Izvješće o novom programu vještina za Europu [2017/2002(INI)] - Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja - Odbor za kulturu i obrazovanje. Izvjestitelji: Martina Dlabajová i Momchil Nekov (A8-0276/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 15)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2017)0360)


9. Obrazloženja glasovanja

Obrazloženja glasova u pisanom obliku:

Obrazloženja glasova u pisanom obliku u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta u dijelu namijenjenom zastupnicima.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Izvješće: Morten Løkkegaard - A8-0188/2017
Monica Macovei

Izvješće: Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández - A8-0257/2017
Tiziana Beghin

Izvješće: Sven Giegold - A8-0133/2017
Monica Macovei, Monika Smolková i Angel Dzhambazki

Prijedlog rezolucije o budućnosti programa Erasmus+ (2017/2740(RSP)) (B8-0495/2017)
Monica Macovei, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Angel Dzhambazki, Csaba Sógor i Monika Smolková

Izvješće: Martina Dlabajová i Momchil Nekov - A8-0276/2017
Angel Dzhambazki, Momchil Nekov, Csaba Sógor i Monika Smolková.


10. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja) i u tiskanom obliku u prilogu „Rezultati poimeničnog glasovanja”.

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.


(Sjednica je prekinuta u 13:05 h, a nastavljena u 15:00 h.)

PREDSJEDA: Rainer WIELAND
potpredsjednik

11. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


12. Dulja zastupnička pitanja (rasprava)

Dulja zastupnička pitanja za pisani odgovor s raspravom


12.1. Ukidanje agencije UNRWA

Dulje zastupničko pitanje za pisani odgovor i raspravu (O-000061/2017) koje su Komisiji u ime Kluba zastupnika EFDD-a postavili Beatrix von Storch, Robert Jarosław Iwaszkiewicz: Ukidanje agencije UNRWA (2017/2843(RSP)) (B8-0325/2017)

Govorila je Corina Crețu (povjerenica Komisije).

Govorili su: Fernando Ruas, u ime Kluba zastupnika PPE-a (predsjednik je prekinuo govornika kako bi precizirao temu rasprave), Cristian Dan Preda, Victor Boştinaru u ime Kluba zastupnika S&D-a, Angel Dzhambazki u ime Kluba zastupnika ECR-a, Jozo Radoš u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Eleonora Forenza i Cristian Dan Preda.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Ivan Jakovčić (predsjednik, o tijeku rasprave o ovom duljem zastupničkom pitanju)

Govorili su William (The Earl of) Dartmouth i Cristian Dan Preda o napomeni predsjednika.

Govorila je Corina Crețu.

Rasprava je zaključena.


12.2. Požari u Europskoj uniji ovoga ljeta

Dulje zastupničko pitanje za pisani odgovor i raspravu (O-000063/2017) koje su Komisiji uputili Nicola Caputo, Fernando Ruas, Ivan Jakovčić, Eric Andrieu, Clara Eugenia Aguilera García, Ana Gomes, Renata Briano, Simona Bonafè, Ricardo Serrão Santos, Gilles Pargneaux, Pina Picierno, Ivica Tolić, Aldo Patriciello, Biljana Borzan, Claudia Țapardel, Dubravka Šuica, Brando Benifei, Doru-Claudian Frunzulică, Alberto Cirio, Liliana Rodrigues, Barbara Spinelli, Andrea Cozzolino, Michela Giuffrida, Tonino Picula, Damiano Zoffoli, Daniele Viotti, Isabella De Monte, Martin Häusling, Monica Macovei, Takis Hadjigeorgiou, Željana Zovko, Merja Kyllönen, Igor Šoltes, Luigi Morgano, Silvia Costa, Elena Gentile, Alessandra Mussolini, Momchil Nekov, Salvatore Domenico Pogliese, Peter Kouroumbashev, Stefano Maullu, Marijana Petir, Franz Obermayr, Tibor Szanyi, Miltiadis Kyrkos, Stelios Kouloglou, Viorica Dăncilă, Eleonora Forenza, Curzio Maltese, Piernicola Pedicini, Manolis Kefalogiannis, Barbara Kappel i Enrique Guerrero Salom: Požari u Europskoj uniji ovoga ljeta (2017/2842(RSP)) (B8-0327/2017)

Nicola Caputo obrazložio je pitanje.

Corina Crețu (povjerenica Komisije) odgovorila je na pitanje.

Govorili su: Željana Zovko u ime Kluba zastupnika PPE-a, Fernando Ruas, Urszula Krupa u ime Kluba zastupnika ECR-a, Ivan Jakovčić u ime Kluba zastupnika ALDE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Petras Auštrevičius, João Pimenta Lopes u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a i William (The Earl of) Dartmouth u ime Kluba zastupnika EFDD-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Andrejs Mamikins (predsjednik je precizirao riječi Williama (The Earl of) Dartmoutha).

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Marc Tarabella, Angel Dzhambazki, Jozo Radoš i Eleonora Forenza, također o riječima Williama (The Earl of) Dartmoutha

Govorila je Corina Crețu.

Rasprava je zaključena.


13. Podnošenje dokumenata

Podneseni su sljedeći dokumenti:

1) Vijeća i Komisije

- Prijedlog uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi europskog sustava za informacije o putovanjima i njihovu odobrenju (ETIAS) i izmjeni Uredbe (EU) 2016/794 (N8-0050/2017 - C8-0306/2017 - 2016/0357B(COD))

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

BUDG

2) zastupnika: prijedlozi rezolucija (članak 133. Poslovnika)

- Stefano Maullu. Prijedlog rezolucije o programima usmjerenima na psihološki oporavak sirijskih maloljetnika (B8-0433/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

DEVE

mišljenje :

AFET

- Marie-Christine Arnautu. Prijedlog rezolucije o postupcima zbog povrede prava koje je Komisija pokrenula protiv Mađarske, Češke i Poljske u pogledu njihovih migracijskih politika (B8-0441/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Sophie Montel. Prijedlog rezolucije o preporuci u pogledu Zakona o radu i minimalne plaće (B8-0442/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

- Dominique Martin. Prijedlog rezolucije o ekonomskoj nejednakosti i pametnom sustavu protekcionizma (B8-0443/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Ivan Jakovčić i Jozo Radoš. Prijedlog rezolucije o promicanju konzumacije ribe (B8-0452/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

mišljenje :

PECH

- Isabella Adinolfi. Prijedlog rezolucije o festivalu u Yulinu (B8-0453/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o zdravlju i onečišćenju bukom (B8-0457/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Lorenzo Fontana. Prijedlog rezolucije o sprečavanju i utvrđivanju mogućih nepoštenih poslovnih praksi (B8-0458/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

mišljenje :

IMCO

- Laura Agea, Daniela Aiuto, Tiziana Beghin, David Borrelli, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Rosa D'Amato, Eleonora Evi, Laura Ferrara, Giulia Moi, Piernicola Pedicini, Dario Tamburrano, Marco Valli Marco Zullo. Prijedlog rezolucije protiv uključivanja Fiskalnog ugovora (Ugovora o stabilnosti, koordinaciji i upravljanju u ekonomskoj i monetarnoj uniji) u pravni okvir Europske unije (B8-0478/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

- Aldo Patriciello. Prijedlog rezolucije o zaštiti mozzarelle od bivoljeg mlijeka sa zaštićenom oznakom izvornosti (B8-0479/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

mišljenje :

ENVI

- Dominique Martin. Prijedlog rezolucije o imenovanju direktora agencija od strane Komisije (B8-0480/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Paloma López Bermejo Maria Lidia Senra Rodríguez. Prijedlog rezolucije o pripojenju teritorijalnih voda Zapadne Sahare Kraljevini Maroku (B8-0481/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

AFET

- Joëlle Mélin. Prijedlog rezolucije o problemu onečišćenja u Sredozemnom moru (B8-0482/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Ivan Jakovčić i Jozo Radoš. Prijedlog rezolucije o zaštiti i promicanju regionalnih i manjinskih jezika u EU-u (B8-0483/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

CULT

- Nicola Caputo. Prijedlog rezolucije o praćenju primjene prava EU-a (B8-0484/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

JURI

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o djeci koja su žrtve nasilja i zlostavljanja u Europi (B8-0485/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

- Dominique Bilde. Prijedlog rezolucije o demenciji (B8-0486/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Mireille D'Ornano. Prijedlog rezolucije o zdravstvenim rizicima povezanima s uporabom uređaja za umjetno sunčanje (B8-0487/2017)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI


14. Odluke o određenim dokumentima

Odluka o sastavljanju izvješća o vlastitoj inicijativi (članak 52. Poslovnika)

(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 7. rujna 2017.)

Odbor CONT
- Godišnje izvješće o nadzoru financijskih aktivnosti EIB-a za 2016. (2017/2190(INI))
(mišljenje: INTA)

Odbor ECON
- Godišnje izvješće o politici tržišnog natjecanja (2017/2191(INI))
(mišljenje: AGRI, INTA, IMCO)

Izmjene upućivanja na odbore (članak 53. Poslovnika)

Odbor ENVI

- Provedba Europske strategije za osobe s invaliditetom (SWD(2017)0029 - - 2017/2127(INI))
upućeno nadležnom odboru: EMPL
mišljenje: PETI, FEMM, CULT, ENVI, LIBE

Pridruženi odbori (članak 54. Poslovnika)

(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 7. rujna 2017.)

Odbor ENVI

- Ravnoteža poslovnog i privatnog života roditelja i skrbnika (COM(2017)0253 - C8-0137/2017 - 2017/0085(COD))
(mišljenje: JURI, FEMM) (članak 54. Poslovnika)

Odluka o sastavljanju izvješća o vlastitoj inicijativi (članak 108. Poslovnika)

(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 7. rujna 2017.)

Odbor INTA

- Preporuka Vijeću o predloženom pregovaračkom mandatu za trgovinske pregovore s Novim Zelandom (2017/2193(INI))
(mišljenje: AGRI)

- Preporuka Vijeću o predloženom pregovaračkom mandatu za trgovinske pregovore s Australijom (2017/2192(INI))
(mišljenje: AGRI)

Odluka o sastavljanju izvješća o vlastitoj inicijativi (članak 113. Poslovnika)

(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 7. rujna 2017.)

Odbor FEMM

- Preporuka Vijeću o prioritetima EU-a za 62. sjednicu Komisije UN-a o statusu žena (2017/2194(INI))


15. Prosljeđivanje tekstova usvojenih na dnevnoj sjednici

U skladu s člankom 192. stavkom 2. Poslovnika zapisnik s ove dnevne sjednice dat će se na usvajanje Parlamentu na početku iduće dnevne sjednice.

Uz odobrenje Europskog parlamenta usvojeni se tekstovi odmah prosljeđuju primateljima.


16. Kalendar sljedećih dnevnih sjednica

Sljedeće dnevne sjednice održat će se od 2. do 5. listopada 2017.


17. Prekid zasjedanja

Zasjedanje Parlamenta je prekinuto.

Dnevna sjednica zatvorena je u 15:55 h.

Klaus Welle

Antonio Tajani

glavni tajnik

predsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Beňová, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Bullock, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Ciocca, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Corazza Bildt, Corbett, Cornillet, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, Dalunde, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Deli, Delli, Delvaux, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, Deß, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Elissen, Engel, Engström, Epitideios, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Finch, Fisas Ayxelà, Fjellner, Flack, Flanagan, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Freund, Frunzulică, Gahler, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule-Pēterse, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Halla-aho, Harkin, Harms, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Henkel, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Howarth, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jamet, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Khan, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kohn, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Kouloglou, Kouroumbashev, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lalonde, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, de Lange, Langen, Lavrilleux, Lechevalier, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Loones, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Maňka, Mann, Manscour, Marcellesi, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matias, Mato, Matthews, Maullu, Maurel, Mavrides, Maydell, Mayer Georg, Mayer Alex, Mazuronis, Meissner, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Mobarik, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Nart, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pitera, Pittella, Plura, Poc, Poche, Polčák, Ponga, Pospíšil, Post, Preda, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Revault d'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Solé, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tolić, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Torres Martínez, Torvalds, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Brempt, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vieu, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wierinck, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wölken, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zammit Dimech, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zver, Zwiefka

Ispričani:

Balz, Cadec, Crowley, Le Pen, Punset, Seymour

Pravna napomena