Rodyklė 
Protokolas
PDF 276kWORD 83k
Ketvirtadienis, 2017 m. rugsėjo 14 d. - StrasbūrasGalutinė teksto versija
1.Posėdžio pradžia
 2.Peticijos
 3.Nauja Europos įgūdžių darbotvarkė (diskusijos)
 4.„Nord Stream 2“ (diskusijos)
 5. Diskusijos dėl žmogaus teisių, demokratijos ir teisinės valstybės principų pažeidimų (diskusijos)
  5.1.Kambodža, visų pirma Kemo Sokhos atvejis
  5.2.Gabonas: represijos prieš opoziciją
  5.3.Laosas, visų pirma Somphone Phimmasone, Lod Thammavong ir Soukane Chaithado atvejai
 6.Komitetų sudėtis
 7. Diskusijos dėl žmogaus teisių, demokratijos ir teisinės valstybės principų pažeidimų (diskusijų tęsinys)
  7.1.Mianmaras, visų pirma rohinjų padėtis
 8.Balsuoti skirtas laikas
  8.1.Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimai ***I (balsavimas)
  8.2.Kambodža, visų pirma Kemo Sokhos atvejis (balsavimas)
  8.3.Gabonas: represijos prieš opoziciją (balsavimas)
  8.4.Laosas, visų pirma Somphone Phimmasone, Lod Thammavong ir Soukane Chaithado atvejai (balsavimas)
  8.5.Mianmaras, ypač rohinjų padėtis (balsavimas)
  8.6.ES ir Čilės susitarimas dėl prekybos ekologiškais produktais *** (Darbo tvarkos taisyklių 150 straipsnis) (balsavimas)
  8.7.ES ir Čilės asociacijos susitarimo protokolas (Kroatijos įstojimas) *** (Darbo tvarkos taisyklių 150 straipsnis) (balsavimas)
  8.8.ES ir Čilės asociacijos susitarimo prekybos skyriaus modernizavimas (balsavimas)
  8.9.Europos statistikos programos pratęsimas iki 2020 m. ***I (balsavimas)
  8.10.Europos rizikos kapitalo fondai ir Europos socialinio verslumo fondai ***I (balsavimas)
  8.11.Šiaurės jūros priedugnio žuvų išteklių valdymo ir tų išteklių žvejybos daugiametis planas ***I (balsavimas)
  8.12.Sprendimas pradėti tarpinstitucines derybas: Priemonės, kuria prisidedama prie stabilumo ir taikos, nustatymas (balsavimas)
  8.13.Skaidrumas, atskaitomybė ir sąžiningumas ES institucijose (balsavimas)
  8.14.Programos „Erasmus+“ ateitis (balsavimas)
  8.15.Nauja Europos įgūdžių darbotvarkė (balsavimas)
 9.Paaiškinimai dėl balsavimo
 10.Balsavimo pataisymai ir ketinimai
 11.Ankstesnio posėdžio protokolo tvirtinimas
 12.Platesnės apimties klausimai (diskusijos)
  12.1.JTPDO panaikinimas
  12.2.Šios vasaros gaisrai Europos Sąjungoje
 13.Gauti dokumentai
 14.Sprendimai dėl kai kurių dokumentų
 15.Posėdyje priimtų tekstų perdavimas
 16.Kitų posėdžių tvarkaraštis
 17.Sesijos atidėjimas
 DALYVIŲ SĄRAŠAS


PIRMININKAVO: Ulrike LUNACEK
Pirmininko pavaduotoja

1. Posėdžio pradžia

Posėdis pradėtas 08.30 val.


2. Peticijos

Pagal Darbo tvarkos taisyklių 215 straipsnio 9 ir 10 dalis šios peticijos, įtrauktos į registrą nurodytomis datomis, buvo persiųstos atsakingam komitetui:

2017 m. rugsėjo 8 d.

(*) Vardas ir pavardė neatskleidžiami

(*) (Nr. 1569/2016); (*) (Nr. 0601/2017); Alan Ainsworth (Nr. 0602/2017); Paul Tamblin (Nr. 0603/2017); (*) (Nr. 0604/2017); (*) (Nr. 0605/2017); Francisca Rodríguez (Nr. 0606/2017); Johannes Schidlowski (Nr. 0607/2017); (*) (Nr. 0608/2017); (*) (Nr. 0609/2017); (*) (Nr. 0610/2017); Pablo Gómez Iglesias (Nr. 0611/2017); Gredo Förster (Nr. 0612/2017); Preda Daniela (Nr. 0613/2017); Marco Santini (Nr. 0614/2017); (*) (Nr. 0615/2017); Frederik Ereu (Nr. 0616/2017); José Manuel Martín Álvarez (Nr. 0617/2017); Luis Molina (Nr. 0618/2017); Evangelos Tsiompanidis (Αγροτικο κτηνοτροφικο κομμα ελλαδασ) (Nr. 0619/2017); Jürgen F Keller (Nr. 0620/2017); Valentina Rossi (Nr. 0621/2017); Fynn Brackmann (Nr. 0622/2017); (*) (Nr. 0623/2017); Mario Assirelli (Nr. 0624/2017); (*) (Nr. 0625/2017); Josef Kipperer (Nr. 0626/2017); João Almeida (Nr. 0627/2017); Patricia Lefranc (Nr. 0628/2017); (*) (Nr. 0629/2017); (*) (Nr. 0630/2017); (*) (Nr. 0631/2017); (*) (Nr. 0632/2017); (*) (Nr. 0633/2017); (*) (Nr. 0634/2017); (*) (Nr. 0635/2017); (*) (Nr. 0636/2017); Marius Coman (Nr. 0637/2017); Flannán Ó Coileáin (Nr. 0638/2017); (*) (Nr. 0639/2017); Carlo Pari (103 parašai) (Nr. 0640/2017); (*) (Nr. 0641/2017); (*) (Nr. 0642/2017); (*) (Nr. 0643/2017); Alberto de la Peña Guillén (Nr. 0644/2017); Marc Smets (Nr. 0645/2017); Dario Mangili (Nr. 0646/2017); (*) (Nr. 0647/2017); (*) (Nr. 0648/2017); (*) (Nr. 0649/2017); (*) (Nr. 0650/2017); Fotios Batzios (Nr. 0651/2017); (*) (Nr. 0652/2017); (*) (Nr. 0653/2017); (*) (Nr. 0654/2017); (*) (Nr. 0655/2017); José Manuel Martín Álvarez (Nr. 0656/2017); Arianna Paciucci (Nr. 0657/2017); (*) (Nr. 0658/2017); Edi Morini (Nr. 0659/2017); Athanasios Geromoschos (Nr. 0660/2017); Francesco Cerchio (Nr. 0661/2017); (*) (Nr. 0662/2017); (*) (Nr. 0663/2017); (*) (Nr. 0664/2017); Marcos Diéguez Vidal (Nr. 0665/2017); (*) (Nr. 0666/2017); (*) (Nr. 0667/2017); (*) (Nr. 0668/2017); Jochen Hörner (Nr. 0669/2017); Maureen McGuire (Nr. 0670/2017); José Manuel Martín Álvarez (Nr. 0671/2017); Jakub Muszynski (Nr. 0672/2017); (*) (Nr. 0673/2017); Mario Zaccone (Nr. 0674/2017); (*) (Nr. 0675/2017); Oleksiy Chuyev (Nr. 0676/2017); Cornelis Wilt Epema (Nr. 0677/2017); (*) (Nr. 0678/2017); Rosamaria Ciancaglini (Studio Legale Associato Ciancaglini Rossi) (Nr. 0679/2017); (*) (Nr. 0680/2017); (*) (Nr. 0681/2017); (*) (Nr. 0682/2017); Luca Quagliano (Nr. 0683/2017); José Domingo Varón Serrano (Nr. 0684/2017); Simon Baraldi (Nr. 0685/2017); Simon Baraldi (Nr. 0686/2017); (*) (Nr. 0687/2017); Nadia Yahyajedidi (Nr. 0688/2017); (*) (Nr. 0689/2017); (*) (Nr. 0690/2017); (*) (Nr. 0691/2017); (*) (Nr. 0692/2017); (*) (Nr. 0693/2017); Samuel Martín-Sosa (Ecologistas en Acción) (Nr. 0694/2017); (*) (Nr. 0695/2017); Cristian Dima (Nr. 0696/2017); Samuel Martín-Sosa (Ecologistas en Acción) (Nr. 0697/2017); Orhan Tahir (Nr. 0698/2017); (*) (Nr. 0699/2017); (*) (Nr. 0700/2017); Giancarlo Ferrandino (46 parašai) (Nr. 0701/2017); (*) (Nr. 0702/2017); Evangelos Tsiompanidis (Αγροτικο Κτηνοτροφικο Κομμα Ελλαδασ) (Nr. 0703/2017); Umberto Pagano (89 parašai) (Nr. 0704/2017); (*) (Nr. 0705/2017); (*) (Nr. 0706/2017); Alexander Sigismund Gruber (Nr. 0707/2017); (*) (Nr. 0708/2017); Martin Micallef (Nr. 0709/2017); (*) (Nr. 0710/2017); (*) (Nr. 0711/2017); (*) (Nr. 0712/2017); David Sakho (Nr. 0713/2017); (*) (Nr. 0714/2017); Martin Micallef (Nr. 0715/2017); (*) (Nr. 0716/2017); Flavio Miccono (Nr. 0717/2017); José María Castilla Baró (Nr. 0718/2017); Santi Delia (Nr. 0719/2017); María Elisa Pavón Mulero (Nr. 0720/2017); (*) (Nr. 0721/2017); (*) (Nr. 0722/2017); (*) (Nr. 0723/2017); Christiana Marie Gauci Sciberras (Nr. 0724/2017); Geoffrey Arnold (Nr. 0725/2017); (*) (Nr. 0726/2017); (*) (Nr. 0727/2017); (*) (Nr. 0728/2017); Michael Ashbrook (Non-permanent Staff Forum) (Nr. 0729/2017); Adonis Böving (Nr. 0730/2017); Francisco J. Ventura Sanjuan (Nr. 0731/2017); Daniel Osca Hernández (Nr. 0732/2017); (*) (Nr. 0733/2017); (*) (Nr. 0734/2017); (*) (Nr. 0735/2017); José Ramón Gil Benito (Nr. 0736/2017); (*) (Nr. 0737/2017); (*) (Nr. 0738/2017); (*) (Nr. 0739/2017); (*) (Nr. 0740/2017); (*) (Nr. 0741/2017); (*) (Nr. 0742/2017).

Pirmininkas pagal Darbo tvarkos taisyklių 215 straipsnio 15 dalį 2017 m. rugsėjo 8 d. atsakingam komitetui perdavė Europos Parlamento gautas peticijas, pateiktas fizinių ar juridinių asmenų, kurie nėra Europos Sąjungos piliečiai ir negyvena jokioje valstybėje narėje ar neturi ten registruotos buveinės.


3. Nauja Europos įgūdžių darbotvarkė (diskusijos)

Pranešimas dėl naujos Europos įgūdžių darbotvarkės [2017/2002(INI)] - Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas - Kultūros ir švietimo komitetas. Pranešėjai: Martina Dlabajová ir Momchil Nekov (A8-0276/2017)

Martina Dlabajová ir Momchil Nekov pristatė pranešimą.

Kalbėjo Miguel Arias Cañete (Komisijos narys).

Kalbėjo: Maria Grapini (IMCO komiteto nuomonės referentė), Michaela Šojdrová PPE frakcijos vardu, Jana Žitňanská ECR frakcijos vardu, Nikolaos Chountis GUE/NGL frakcijos vardu, Jill Evans Verts/ALE frakcijos vardu, Isabella Adinolfi EFDD frakcijos vardu, Mara Bizzotto ENF frakcijos vardu (nesutiko, kad Silvia Costa pateiktų mėlynosios kortelės klausimą), Emilian Pavel S&D frakcijos vardu, ir nepriklausomas Parlamento narys Eleftherios Synadinos.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Bogdan Brunon Wenta, Silvia Costa, Ruža Tomašić, Ilhan Kyuchyuk, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Nicola Caputo, Notis Marias, Georgios Epitideios ir Julie Ward.

Kalbėjo: Miguel Arias Cañete, Martina Dlabajová ir Momchil Nekov.

Diskusijos baigtos.

Balsavimas: 2017 09 14 protokolo 8.15 punktas


4. „Nord Stream 2“ (diskusijos)

Komisijos pareiškimas: „Nord Stream 2“ (2017/2832(RSP))

Miguel Arias Cañete (Komisijos narys) padarė pareiškimą.

Kalbėjo: Manfred Weber PPE frakcijos vardu, Jeppe Kofod S&D frakcijos vardu, Zdzisław Krasnodębski ECR frakcijos vardu, Morten Helveg Petersen ALDE frakcijos vardu, Xabier Benito Ziluaga GUE/NGL frakcijos vardu, Reinhard Bütikofer Verts/ALE frakcijos vardu (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Maria Grapini), Rolandas Paksas EFDD frakcijos vardu, Michał Marusik ENF frakcijos vardu, Lampros Fountoulis, nepriklausomas Parlamento narys, (nesutiko, kad Michaela Šojdrová pateiktų mėlynosios kortelės klausimą), Bogusław Liberadzki, Hans-Olaf Henkel (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Tibor Szanyi) ir Fredrick Federley.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Jerzy Buzek, Nicola Caputo, Marek Jurek, Stanislav Polčák, Costas Mavrides, Tunne Kelam ir Tibor Szanyi.

Kalbėjo Miguel Arias Cañete.

Diskusijos baigtos.


5.  Diskusijos dėl žmogaus teisių, demokratijos ir teisinės valstybės principų pažeidimų (diskusijos)

(Pasiūlymų dėl rezoliucijų pavadinimai ir autoriai: 2017 09 13 protokolo 2 punktas)


5.1. Kambodža, visų pirma Kemo Sokhos atvejis

Pasiūlymai dėl rezoliucijų B8-0506/2017, B8-0507/2017, B8-0508/2017, B8-0509/2017, B8-0510/2017, B8-0511/2017 (2017/2829(RSP))

Barbara Lochbihler, David Martin et Marie-Christine Vergiat pristatė pasiūlymus dėl rezoliucijų B8-0506/2017, B8-0507/2017 ir B8-0508/2017.

PIRMININKAVO: Ryszard CZARNECKI
Pirmininko pavaduotojas

Notis Marias, Petras Auštrevičius (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Ramon Tremosa i Balcells) ir Tunne Kelam pristatė pasiūlymus dėl rezoliucijų B8-0509/2017, B8-0510/2017 ir B8-0511/2017.

Kalbėjo Stanislav Polčák PPE frakcijos vardu.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Jiří Pospíšil, Fabio Massimo Castaldo, José Inácio Faria, Michaela Šojdrová ir Bogdan Brunon Wenta.

Kalbėjo Federica Mogherini (Komisijos pirmininko pavaduotoja ir Sąjungos vyriausioji įgaliotinė).

Diskusijos baigtos.

Balsavimas: 2017 09 14 protokolo 8.2 punktas


5.2. Gabonas: represijos prieš opoziciją

Pasiūlymai dėl rezoliucijų B8-0512/2017, B8-0514/2017, B8-0515/2017, B8-0520/2017, B8-0522/2017, B8-0524/2017, B8-0526/2017 (2017/2830(RSP))

Ignazio Corrao, Jo Leinen, Marie-Christine Vergiat, Yannick Jadot, Notis Marias, Hilde Vautmans ir Joachim Zeller pristatė pasiūlymus dėl rezoliucijų.

Kalbėjo Pavel Svoboda PPE frakcijos vardu.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Krzysztof Hetman, Jean-Paul Denanot ir Cécile Kashetu Kyenge.

Kalbėjo Federica Mogherini (Komisijos pirmininko pavaduotoja ir Sąjungos vyriausioji įgaliotinė).

Diskusijos baigtos.

Balsavimas: 2017 09 14 protokolo 8.3 punktas


5.3. Laosas, visų pirma Somphone Phimmasone, Lod Thammavong ir Soukane Chaithado atvejai

Pasiūlymai dėl rezoliucijų B8-0513/2017, B8-0517/2017, B8-0518/2017, B8-0519/2017, B8-0521/2017, B8-0523/2017 (2017/2831(RSP))

Barbara Lochbihler, Marc Tarabella, Miguel Urbán Crespo, Mark Demesmaeker, Frédérique Ries ir Tomáš Zdechovský pristatė pasiūlymus dėl rezoliucijų.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo Notis Marias.

Kalbėjo Federica Mogherini (Komisijos pirmininko pavaduotoja ir Sąjungos vyriausioji įgaliotinė).

Diskusijos baigtos.

Balsavimas: 2017 09 14 protokolo 8.4 punktas

(Diskusijų tąsa žr.: 2017 09 14 protokolo 7 punktas)


6. Komitetų sudėtis

Pirminikas gavo šiuos PPE ir ECR frakcijų prašymus dėl paskyrimo:

IMCO komitetas: Pascal Arimont

IMCO komitetas: Nosheena Mobarik vietoj John Flack


7.  Diskusijos dėl žmogaus teisių, demokratijos ir teisinės valstybės principų pažeidimų (diskusijų tęsinys)

(Diskusijų pradžia žr. 2017 09 14 protokolo 5 punktas)


7.1. Mianmaras, visų pirma rohinjų padėtis

Pasiūlymai dėl rezoliucijų B8-0525/2017, B8-0527/2017, B8-0528/2017, B8-0529/2017, B8-0530/2017, B8-0531/2017 (2017/2838(RSP))

Barbara Lochbihler, Pier Antonio Panzeri, Younous Omarjee, Amjad Bashir, Urmas Paet ir Cristian Dan Preda pristatė pasiūlymus dėl rezoliucijų.

Kalbėjo: Csaba Sógor PPE frakcijos vardu, Soraya Post S&D frakcijos vardu, ir Miguel Urbán Crespo GUE/NGL frakcijos vardu.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: José Inácio Faria, Julie Ward, Notis Marias, Hilde Vautmans, Jean Lambert, Ignazio Corrao, Jiří Pospíšil, Wajid Khan ir Nicola Caputo.

Kalbėjo Federica Mogherini (Komisijos pirmininko pavaduotoja ir Sąjungos vyriausioji įgaliotinė).

Diskusijos baigtos.

Balsavimas: 2017 09 14 protokolo 8.5 punktas


PIRMININKAVO: Ioan Mircea PAŞCU
Pirmininko pavaduotojas

8. Balsuoti skirtas laikas

Išsamūs balsavimo rezultatai (pakeitimai, atskiri balsavimai, balsavimai dalimis ir kt.) pateikiami protokolo priede „Balsavimo rezultatai“.

Protokolo priede pateikiami vardinio balsavimo rezultatai prieinami tik elektronine forma ir su jais susipažinti galima interneto svetainėje Europarl.


8.1. Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimai ***I (balsavimas)

Pranešimas dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl valstybių narių įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimais, suderinimo [COM(2015)0615 - C8-0387/2015 - 2015/0278(COD)] - Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komitetas. Pranešėjas: Morten Løkkegaard (A8-0188/2017)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 1)

KOMISIJOS PASIŪLYMAS ir PAKEITIMAI

Patvirtinta (P8_TA(2017)0347)

Po balsavimo Morten Løkkegaard pagal Darbo tvarkos taisyklių 59 straipsnio 4 dalį paprašė grąžinti klausimą nagrinėti atsakingam komitetui, kad būtų vedamos tarpinstitucinės derybos. Parlamentas pritarė šiam prašymui.

Kalbėjo:

Richard Corbett per balsavimą dėl balsavimo eigos.


8.2. Kambodža, visų pirma Kemo Sokhos atvejis (balsavimas)

Pasiūlymai dėl rezoliucijų B8-0506/2017, B8-0507/2017, B8-0508/2017, B8-0509/2017, B8-510/2017 ir B8-0511/2017 (2017/2829(RSP))

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 2)

BENDRAS PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS RC-B8-0506/2017

(keičia B8-0506/2017, B8-0507/2017, B8-0509/2017, B8-510/2017 ir B8-0511/2017):

pateiktas šių Parlamento narių:

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Sandra Kalniete, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Željana Zovko, Marijana Petir, Claude Rolin, Dubravka Šuica, Francis Zammit Dimech, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, László Tőkés, Michaela Šojdrová, Sven Schulze, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini, Ramona Nicole Mănescu, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Eduard Kukan, Deirdre Clune, Seán Kelly, Andrey Kovatchev, Krzysztof Hetman, Csaba Sógor, Julia Pitera, Stanislav Polčák, Patricija Šulin, Mairead McGuinness, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra ir Inese Vaidere PPE frakcijos vardu;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post ir David Martin S&D frakcijos vardu;

—   Branislav Škripek, Ruža Tomašić, Karol Karski, Valdemar Tomaševski, Charles Tannock, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Monica Macovei, Raffaele Fitto, Notis Marias, Urszula Krupa ir Angel Dzhambazki ECR frakcijos vardu;

—   Petras Auštrevičius, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Dita Charanzová, Marietje Schaake, Norica Nicolai, Filiz Hyusmenova ir Valentinas Mazuronis ALDE frakcijos vardu;

—   Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Solé, Igor Šoltes, Florent Marcellesi, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Sven Giegold, Davor Škrlec, Michel Reimon ir Reinhard Bütikofer Verts/ALE frakcijos vardu;

—   Isabella Adinolfi, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao ir Laura Ferrara EFDD frakcijos vardu.

Priimta (P8_TA(2017)0348)

(Pasiūlymas dėl rezoliucijos B8-0508/2017 anuliuotas.)


8.3. Gabonas: represijos prieš opoziciją (balsavimas)

Pasiūlymai dėl rezoliucijų B8-0512/2017, B8-0514/2017, B8-0515/2017, B8-0520/2017, B8-0522/2017, B8-0524/2017 ir B8-0526/2017 (2017/2819(RSP))

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 3)

BENDRAS PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS RC-B8-0512/2017

(keičia B8-0512/2017, B8-0514/2017, B8-0515/2017, B8-0520/2017, B8-0522/2017, B8-0524/2017 ir B8-0526/2017):

pateiktas šių Parlamento narių:

—   Cristian Dan Preda, Joachim Zeller, Sandra Kalniete, Jarosław Wałęsa, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Željana Zovko, Marijana Petir, Claude Rolin, Dubravka Šuica, Francis Zammit Dimech, Maurice Ponga, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, László Tőkés, Sven Schulze, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini, Ramona Nicole Mănescu, Roberta Metsola, Eduard Kukan, Seán Kelly, Deirdre Clune, Andrey Kovatchev, Krzysztof Hetman, Stanislav Polčák, Csaba Sógor, Julia Pitera, Patricija Šulin, Mairead McGuinness ir Inese Vaidere PPE frakcijos vardu;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post ir Jo Leinen S&D frakcijos vardu;

—   Anna Elżbieta Fotyga, Monica Macovei, Raffaele Fitto, Notis Marias, Angel Dzhambazki, Valdemar Tomaševski, Branislav Škripek, Ruža Tomašić, Karol Karski ir Charles Tannock ECR frakcijos vardu;

—   Hilde Vautmans, Urmas Paet, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Dita Charanzová, Marietje Schaake, Norica Nicolai, Filiz Hyusmenova ir Valentinas Mazuronis ALDE frakcijos vardu;

—   Marie-Christine Vergiat, Lola Sánchez Caldentey, Barbara Spinelli, Miguel Urbán Crespo, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas ir Xabier Benito Ziluaga GUE/NGL frakcijos vardu;

—   Yannick Jadot, Michèle Rivasi, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Judith Sargentini, Eva Joly, Florent Marcellesi, Bodil Valero, Barbara Lochbihler, Bart Staes, Ernest Urtasun, Igor Šoltes, Davor Škrlec, Bronis Ropė ir Jordi Solé Verts/ALE frakcijos vardu;

—   Isabella Adinolfi, Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Laura Ferrara ir Rolandas Paksas EFDD frakcijos vardu.

Priimta (P8_TA(2017)0349)


8.4. Laosas, visų pirma Somphone Phimmasone, Lod Thammavong ir Soukane Chaithado atvejai (balsavimas)

Pasiūlymai dėl rezoliucijų B8-0513/2017, B8-0517/2017, B8-0518/2017, B8-0519/2017, B8-0521/2017 ir B8-0523/2017 (2017/2831(RSP))

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 4)

BENDRAS PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS RC-B8-0513/2017

(keičia B8-0513/2017, B8-0517/2017, B8-0519/2017, B8-0521/2017 ir B8-0523/2017):

pateiktas šių Parlamento narių:

—   Cristian Dan Preda, Ramona Nicole Mănescu, Sandra Kalniete, David McAllister, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Željana Zovko, Marijana Petir, Claude Rolin, Dubravka Šuica, Francis Zammit Dimech, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, László Tőkés, Sven Schulze, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Michaela Šojdrová, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Eduard Kukan, Seán Kelly, Deirdre Clune, Andrey Kovatchev, Krzysztof Hetman, Stanislav Polčák, Csaba Sógor, Julia Pitera, Patricija Šulin, Mairead McGuinness, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra ir Inese Vaidere PPE frakcijos vardu;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru ir Soraya Post S&D frakcijos vardu;

—   Charles Tannock, Monica Macovei, Branislav Škripek, Jana Žitňanská, Anna Elżbieta Fotyga, Ruža Tomašić, Karol Karski, Valdemar Tomaševski, Raffaele Fitto, Notis Marias ir Angel Dzhambazki ECR frakcijos vardu;

—   Frédérique Ries, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Dita Charanzová, Marietje Schaake, Norica Nicolai, Filiz Hyusmenova ir Valentinas Mazuronis ALDE frakcijos vardu;

—   Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Solé, Igor Šoltes, Florent Marcellesi, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Sven Giegold, Michel Reimon, Davor Škrlec ir Reinhard Bütikofer Verts/ALE frakcijos vardu;

—   Isabella Adinolfi, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao ir Rolandas Paksas EFDD frakcijos vardu.

Priimta (P8_TA(2017)0350)

(Pasiūlymas dėl rezoliucijos B8-0518/2017 anuliuotas.)


8.5. Mianmaras, ypač rohinjų padėtis (balsavimas)

Pasiūlymai dėl rezoliucijų B8-0525/2017, B8-0527/2017, B8-0528/2017, B8-0529/2017, B8-0530/2017 ir B8-0531/2017 (2017/2838(RSP))

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 5)

BENDRAS PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS RC-B8-0525/2017

(keičia B8-0525/2017, B8-0527/2017, B8-0528/2017, B8-0529/2017, B8-0530/2017 ir B8-0531/2017):

pateiktas šių Parlamento narių:

—   Cristian Dan Preda, Jeroen Lenaers, Sandra Kalniete, David McAllister, Jarosław Wałęsa, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Luděk Niedermayer, Tunne Kelam, Bogdan Brunon Wenta, Tomáš Zdechovský, Lefteris Christoforou, Željana Zovko, Marijana Petir, Claude Rolin, Francis Zammit Dimech, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, Dubravka Šuica, Sven Schulze, László Tőkés, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Adam Szejnfeld, Elisabetta Gardini, Ramona Nicole Mănescu, Roberta Metsola, Joachim Zeller, Eduard Kukan, Ivo Belet, Deirdre Clune, Seán Kelly, Andrey Kovatchev, Krzysztof Hetman, Stanislav Polčák, Csaba Sógor, Julia Pitera, Patricija Šulin ir Mairead McGuinness PPE frakcijos vardu;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post ir Neena Gill S&D frakcijos vardu;

—   Branislav Škripek, Jana Žitňanská, Ruža Tomašić, Sajjad Karim, Karol Karski, Valdemar Tomaševski, Anna Elżbieta Fotyga, Zdzisław Krasnodębski, Urszula Krupa ir Monica Macovei ECR frakcijos vardu;

—   Urmas Paet, Hilde Vautmans, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Louis Michel, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Marietje Schaake, Filiz Hyusmenova ir Valentinas Mazuronis ALDE frakcijos vardu;

—   Younous Omarjee, Lola Sánchez Caldentey, Eleonora Forenza, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Estefanía Torres Martínez ir Xabier Benito Ziluaga GUE/NGL frakcijos vardu;

—   Barbara Lochbihler, Jean Lambert, Bodil Valero, Maria Heubuch, Heidi Hautala, Jordi Solé, Igor Šoltes, Florent Marcellesi, Ernest Urtasun, Bronis Ropė, Sven Giegold, Bart Staes, Davor Škrlec, Michel Reimon, Judith Sargentini, Indrek Tarand, Reinhard Bütikofer ir Michèle Rivasi Verts/ALE frakcijos vardu;

—   Isabella Adinolfi, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao ir Rolandas Paksas EFDD frakcijos vardu.

Priimta (P8_TA(2017)0351)


8.6. ES ir Čilės susitarimas dėl prekybos ekologiškais produktais *** (Darbo tvarkos taisyklių 150 straipsnis) (balsavimas)

Rekomendacija dėl Tarybos sprendimo dėl Europos Sąjungos ir Čilės Respublikos susitarimo dėl prekybos ekologiškais produktais sudarymo projekto [05530/2017 - C8-0144/2017 - 2016/0383(NLE)] - Tarptautinės prekybos komitetas. Pranešėja: Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández (A8-0257/2017)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 6)

TARYBOS SPRENDIMO PROJEKTAS

Priimta vienu balsavimu (P8_TA(2017)0352)

Parlamentas pritarė susitarimo sudarymui.


8.7. ES ir Čilės asociacijos susitarimo protokolas (Kroatijos įstojimas) *** (Darbo tvarkos taisyklių 150 straipsnis) (balsavimas)

Rekomendacija dėl Tarybos sprendimo dėl susitarimo, steigiančio Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir Čilės Respublikos asociaciją, trečiojo papildomo protokolo, kuriuo atsižvelgiama į Kroatijos Respublikos įstojimą į Europos Sąjungą, sudarymo Europos Sąjungos ir jos valstybių narių vardu projekto [06750/2017 - C8-0225/2017 - 2017/0042(NLE)] - Tarptautinės prekybos komitetas. Pranešėja: Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández (A8-0277/2017)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 7)

TARYBOS SPRENDIMO PROJEKTAS

Priimta vienu balsavimu (P8_TA(2017)0353)

Parlamentas pritarė protokolo sudarymui.


8.8. ES ir Čilės asociacijos susitarimo prekybos skyriaus modernizavimas (balsavimas)

Pranešimas dėl Europos Parlamento rekomendacijos Tarybai, Komisijai ir Europos išorės veiksmų tarnybai dėl derybų dėl ES ir Čilės asociacijos susitarimo prekybos ramsčio modernizavimo [2017/2057(INI)] - Tarptautinės prekybos komitetas. Pranešėja: Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández (A8-0267/2017)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 8)

PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS

Priimta (P8_TA(2017)0354)


8.9. Europos statistikos programos pratęsimas iki 2020 m. ***I (balsavimas)

Pranešimas dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 99/2013 dėl 2013–2017 m. Europos statistikos programos ir ji pratęsiama 2018–2020 m. [COM(2016)0557 - C8-0367/2016 - 2016/0265(COD)] - Ekonomikos ir pinigų politikos komitetas. Pranešėjas: Roberto Gualtieri (A8-0158/2017)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 9)

KOMISIJOS PASIŪLYMAS ir PAKEITIMAI

PRELIMINARUS SUSITARIMAS

Patvirtinta (P8_TA(2017)0355)


8.10. Europos rizikos kapitalo fondai ir Europos socialinio verslumo fondai ***I (balsavimas)

Pranešimas dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 dėl Europos rizikos kapitalo fondų ir Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 dėl Europos socialinio verslumo fondų [COM(2016)0461 - C8-0320/2016 - 2016/0221(COD)] - Ekonomikos ir pinigų politikos komitetas. Pranešėja: Sirpa Pietikäinen (A8-0120/2017)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 10)

KOMISIJOS PASIŪLYMAS ir PAKEITIMAI

PRELIMINARUS SUSITARIMAS

Patvirtinta (P8_TA(2017)0356)


8.11. Šiaurės jūros priedugnio žuvų išteklių valdymo ir tų išteklių žvejybos daugiametis planas ***I (balsavimas)

Pranešimas dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl Šiaurės jūros demersinių žuvų išteklių valdymo ir tų išteklių žvejybos daugiamečio plano sudarymo, kuriuo panaikinamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 676/2007 ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1342/2008 [COM(2016)0493 - C8-0336/2016 - 2016/0238(COD)] - Žuvininkystės komitetas. Pranešėja: Ulrike Rodust (A8-0263/2017)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 11)

KOMISIJOS PASIŪLYMAS ir PAKEITIMAI

Patvirtinta (P8_TA(2017)0357)

Po balsavimo Ulrike Rodust pagal Darbo tvarkos taisyklių 59 straipsnio 4 dalį paprašė grąžinti klausimą nagrinėti atsakingam komitetui, kad būtų vedamos tarpinstitucinės derybos. Parlamentas pritarė šiam prašymui.


8.12. Sprendimas pradėti tarpinstitucines derybas: Priemonės, kuria prisidedama prie stabilumo ir taikos, nustatymas (balsavimas)

Pranešimas dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo iš dalies keičiamas 2014 m. kovo 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 230/2014, kuriuo nustatoma priemonė, kuria prisidedama prie stabilumo ir taikos [COM(2016)0447 - C8-0264/2016- 2016/0207(COD)] - Užsienio reikalų komitetas. Pranešėjas: Arnaud Danjean (A8-0261/2017)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 12)

SPRENDIMAS PRADĖTI TARPINSTITUCINES DERYBASSPRENDIMAS PRADĖTI TARPINSTITUCINES DERYBAS

Patvirtinta

Kalbėjo:

prieš balsavimą Arnaud Danjean (pranešėjas), Heidi Hautala, Federica Mogherini (Komisijos pirmininko pavaduotoja ir Sąjungos vyriausioji įgaliotinė) ir Matt Carthy.


8.13. Skaidrumas, atskaitomybė ir sąžiningumas ES institucijose (balsavimas)

Pranešimas dėl skaidrumo, atskaitomybės ir sąžiningumo ES institucijose [2015/2041(INI)] - Konstitucinių reikalų komitetas. Pranešėjas: Sven Giegold (A8-0133/2017)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 13)

PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS

Priimta (P8_TA(2017)0358)


8.14. Programos „Erasmus+“ ateitis (balsavimas)

Pasiūlymas dėl rezoliucijos B8-0495/2017 (2017/2740(RSP))

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 14)

PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS

Priimta (P8_TA(2017)0359)


8.15. Nauja Europos įgūdžių darbotvarkė (balsavimas)

Pranešimas dėl naujos Europos įgūdžių darbotvarkės [2017/2002(INI)] - Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas - Kultūros ir švietimo komitetas. Pranešėjai: Martina Dlabajová ir Momchil Nekov (A8-0276/2017)

(Reikalinga paprasta balsų dauguma.)
(Balsavimo rezultatai: priedas „Balsavimo rezultatai“, punktas 15)

PASIŪLYMAS DĖL REZOLIUCIJOS

Priimta (P8_TA(2017)0360)


9. Paaiškinimai dėl balsavimo

Rašytiniai paaiškinimai dėl balsavimo

Pagal Darbo tvarkos taisyklių 183 straipsnį raštu pateiktus paaiškinimus dėl balsavimo galima rasti Parlamento interneto svetainės nariams skirtuose tinklalapiuose.

Žodiniai paaiškinimai dėl balsavimo

Pranešimas: Morten Løkkegaard - A8-0188/2017
Monica Macovei

Rekomendacija: Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández - A8-0257/2017
Tiziana Beghin

Pranešimas: Sven Giegold - A8-0133/2017
Monica Macovei, Monika Smolková ir Angel Dzhambazki

Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl programos „Erasmus+“ ateities (2017/2740(RSP)) (B8-0495/2017)
Monica Macovei, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Angel Dzhambazki, Csaba Sógor ir Monika Smolková

Pranešimas: Martina Dlabajová ir Momchil Nekov - A8-0276/2017
Angel Dzhambazki, Momchil Nekov, Csaba Sógor ir Monika Smolková.


10. Balsavimo pataisymai ir ketinimai

Balsavimo pataisymai ir ketinimai pateikiami interneto svetainės Europarl tinklalapio Plenarinis posėdis skilties Balsavimai dalyje Balsavimo rezultatai (Vardinio balsavimo rezultatai) ir priede „Vardinio balsavimo rezultatai“ (spausdintas variantas).

Dvi savaites nuo balsavimo dienos balsavimo pataisymų elektroninis variantas interneto svetainėje Europarl bus nuolat atnaujinamas.

Vėliau balsavimo pataisymų ir ketinimų sąrašas nebus keičiamas, kadangi jis bus verčiamas ir skelbiamas Oficialiajame leidinyje.


(Posėdis sustabdytas 13.05 val. ir atnaujintas 15.00 val.)

PIRMININKAVO: Rainer WIELAND
Pirmininko pavaduotojas

11. Ankstesnio posėdžio protokolo tvirtinimas

Ankstesnio posėdžio protokolas patvirtintas.


12. Platesnės apimties klausimai (diskusijos)

Platesnės apimties klausimai, į kuriuos atsakoma raštu ir dėl kurių diskutuojama


12.1. JTPDO panaikinimas

Platesnės apimties klausimas, į kurį atsakoma raštu ir dėl kurio diskutuojama (O-000061/2017), pateikė Beatrix von Storch, Robert Jarosław Iwaszkiewicz EFDD frakcijos vardu Komisijai: JTPDO panaikinimas (2017/2843(RSP)) (B8-0325/2017)

Kalbėjo Corina Crețu (Komisijos narė).

Kalbėjo: Fernando Ruas PPE frakcijos vardu (Pirmininkas nutraukė kalbėtoją, patikslindamas diskusijų temą), Victor Boştinaru S&D frakcijos vardu, Angel Dzhambazki ECR frakcijos vardu, Jozo Radoš ALDE frakcijos vardu, Eleonora Forenza ir Cristian Dan Preda.

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Ivan Jakovčić (Pirmininkas paaiškino diskusijų dėl šio platesnės apimties klausimo eigą)

Kalbėjo: William (The Earl of) Dartmouth ir Cristian Dan Preda dėl Pirmininko pastabų.

Kalbėjo Corina Crețu.

Diskusijos baigtos.


12.2. Šios vasaros gaisrai Europos Sąjungoje

Platesnės apimties klausimas, į kurį atsakoma raštu ir dėl kurio diskutuojama (O-000063/2017), pateikė de Nicola Caputo, Fernando Ruas, Ivan Jakovčić, Eric Andrieu, Clara Eugenia Aguilera García, Ana Gomes, Renata Briano, Simona Bonafè, Ricardo Serrão Santos, Gilles Pargneaux, Pina Picierno, Ivica Tolić, Aldo Patriciello, Biljana Borzan, Claudia Țapardel, Dubravka Šuica, Brando Benifei, Doru-Claudian Frunzulică, Alberto Cirio, Liliana Rodrigues, Barbara Spinelli, Andrea Cozzolino, Michela Giuffrida, Tonino Picula, Damiano Zoffoli, Daniele Viotti, Isabella De Monte, Martin Häusling, Monica Macovei, Takis Hadjigeorgiou, Željana Zovko, Merja Kyllönen, Igor Šoltes, Luigi Morgano, Silvia Costa, Elena Gentile, Alessandra Mussolini, Momchil Nekov, Salvatore Domenico Pogliese, Peter Kouroumbashev, Stefano Maullu, Marijana Petir, Franz Obermayr, Tibor Szanyi, Miltiadis Kyrkos, Stelios Kouloglou, Viorica Dăncilă, Eleonora Forenza, Curzio Maltese, Piernicola Pedicini, Manolis Kefalogiannis, Barbara Kappel ir Enrique Guerrero Salom Komisijai: Šios vasaros gaisrai Europos Sąjungoje (2017/2842(RSP)) (B8-0327/2017)

Nicola Caputo pristatė klausimą.

Corina Crețu (Komisijos narė) atsakė į klausimą.

Kalbėjo: Željana Zovko PPE frakcijos vardu, Fernando Ruas, Urszula Krupa ECR frakcijos vardu, Ivan Jakovčić ALDE frakcijos vardu (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Petras Auštrevičius), João Pimenta Lopes GUE/NGL frakcijos vardu, ir William (The Earl of) Dartmouth EFDD frakcijos vardu (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Andrejs Mamikins) (Pirmininkas pateikė paaiškinimus, susijusius su William (The Earl of) Dartmouth kalba).

Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Marc Tarabella, Angel Dzhambazki, Jozo Radoš ir Eleonora Forenza, taip pat dėl William (The Earl of) Dartmouth kalbos.

Kalbėjo Corina Crețu.

Diskusijos baigtos.


13. Gauti dokumentai

Gauti šie dokumentai:

1) Tarybos ir Komisijos:

- Pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo sukuriama Europos kelionių informacijos ir leidimų sistema (ETIAS) ir iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2016/794 (N8-0050/2017 - C8-0306/2017 - 2016/0357B(COD))

perduota

atsakingam komitetui :

LIBE

Nuomonė :

BUDG

2) Parlamento narių: pasiūlymai dėl rezoliucijų (Darbo tvarkos taisyklių 133 straipsnis)

- Stefano Maullu. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl priemonių, skirtų Sirijos vaikų psichologinei reabilitacijai užtikrinti (B8-0433/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

DEVE

Nuomonė :

AFET

- Marie-Christine Arnautu. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl pažeidimo nagrinėjimo procedūros, kurią Europos Komisija pradėjo prieš Vengriją, Čekiją ir Lenkiją, susijusios su šių šalių migracijos politika (B8-0441/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

LIBE

- Sophie Montel. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl rekomendacijos dėl darbo kodekso ir minimalaus darbo užmokesčio (B8-0442/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

EMPL

- Dominique Martin. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl ekonominės nelygybės ir pažangaus protekcionizmo (B8-0443/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

ECON

- Ivan Jakovčić ir Jozo Radoš. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl žuvies vartojimo skatinimo (B8-0452/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

ENVI

Nuomonė :

PECH

- Isabella Adinolfi. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl Julino festivalio (B8-0453/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

AGRI

- Aldo Patriciello. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl sveikatos ir akustinės taršos (B8-0457/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

ENVI

- Lorenzo Fontana. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl galimų nesąžiningų komercinių praktikų prevencijos ir nustatymo (B8-0458/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

ECON

Nuomonė :

IMCO

- Laura Agea, Daniela Aiuto, Tiziana Beghin, David Borrelli, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Rosa D'Amato, Eleonora Evi, Laura Ferrara, Giulia Moi, Piernicola Pedicini, Dario Tamburrano, Marco Valli ir Marco Zullo. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl fiskalinio susitarimo (Sutarties dėl stabilumo, koordinavimo ir valdysenos ekonominėje ir pinigų sąjungoje) įtraukimo į Europos Sąjungos teisės sistemą (B8-0478/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

ECON

- Aldo Patriciello. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl sūrio „Mozzarella di bufala“ su SKVN apsaugos (B8-0479/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

AGRI

Nuomonė :

ENVI

- Dominique Martin. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl Komisijos vykdomų agentūrų vadovų paskyrimų (B8-0480/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

ENVI

- Paloma López Bermejo ir Maria Lidia Senra Rodríguez. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl Vakarų Sacharos teritorinių vandenų, aneksuotų Maroko Karalystės (B8-0481/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

AFET

- Joëlle Mélin. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl taršos problemos Viduržemio jūroje (B8-0482/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

ENVI

- Ivan Jakovčić ir Jozo Radoš. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl regioninių ir mažumų kalbų apsaugos ir propagavimo ES (B8-0483/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

CULT

- Nicola Caputo. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl ES teisės taikymo stebėjimo (B8-0484/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

JURI

- Mara Bizzotto. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl vaikų, tapusių prievartos ir smurto aukomis Europoje (B8-0485/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

LIBE

- Dominique Bilde. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl demencijos (B8-0486/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

ENVI

- Mireille D'Ornano. Pasiūlymas dėl rezoliucijos dėl dirbtinio įdegio prietaisų keliamo pavojaus sveikatai (B8-0487/2017)

perduota

atsakingam komitetui :

ENVI


14. Sprendimai dėl kai kurių dokumentų

Sprendimas rengti pranešimus savo iniciatyva (Darbo tvarkos taisyklių 52 straipsnis)

(Pirmininkų sueigai priėmus sprendimą 2017 m. rugsėjo 7 d.)

CONT komitetas
- Metinis pranešimas dėl 2016 m. EIB finansinės veiklos kontrolės (2017/2190(INI))
(Nuomonė: INTA)

ECON komitetas
- Metinė konkurencijos politikos ataskaita (2017/2191(INI))
(Nuomonė: AGRI, INTA, IMCO)

Klausimų perdavimas komitetams (su pakeitimais) (Darbo tvarkos taisyklių 53 straipsnis)

ENVI komitetas

- Europos strategijos dėl negalios įgyvendinimas (SWD(2017)0029 - 2017/2127(INI))
Perduota atsakingam komitetui: EMPL
Nuomonė: PETI, FEMM, CULT, ENVI, LIBE

Susiję komitetai (Darbo tvarkos taisyklių 54 straipsnis)

(Pirmininkų sueigai priėmus sprendimą 2017 m. rugsėjo 7 d.)

ENVI komitetas

- Tėvų ir prižiūrinčiųjų asmenų profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra (COM(2017)0253 - C8-0137/2017 - 2017/0085(COD))
(Nuomonė: JURI, FEMM (Darbo tvarkos taisyklių 54 straipsnis))

Sprendimas rengti pranešimus savo iniciatyva (Darbo tvarkos taisyklių 108 straipsnis)

(Pirmininkų sueigai priėmus sprendimą 2017 m. rugsėjo 7 d.)

INTA komitetas

- Rekomendacija Tarybai dėl siūlomų prekybos derybų su Naująja Zelandija įgaliojimų (2017/2193(INI))
(Nuomonė: AGRI)

- Rekomendacija Tarybai dėl siūlomų prekybos derybų su Australija įgaliojimų (2017/2192(INI))
(Nuomonė: AGRI)

Sprendimas rengti pranešimus savo iniciatyva (Darbo tvarkos taisyklių 113 straipsnis)

(Pirmininkų sueigai priėmus sprendimą 2017 m. rugsėjo 7 d.)

FEMM komitetas

- Rekomendacija Tarybai dėl ES prioritetų JT Moterų padėties komisijos 62-ojoje sesijoje (2017/2194(INI))


15. Posėdyje priimtų tekstų perdavimas

Pagal Darbo tvarkos taisyklių 192 straipsnio 2 dalį šios dienos posėdžio protokolas bus pateiktas Parlamentui tvirtinti kito posėdžio pradžioje.

Parlamentui sutinkant, priimti tekstai bus nedelsiant perduoti atitinkamoms institucijoms.


16. Kitų posėdžių tvarkaraštis

Kiti posėdžiai vyks 2017 m. spalio 2–5 d.


17. Sesijos atidėjimas

Europos Parlamento sesija atidėta.

Posėdis baigtas 15.55 val.

Klaus Welle

Antonio Tajani

Generalinis sekretorius

Pirmininkas


DALYVIŲ SĄRAŠAS

Dalyvavo:

Adaktusson, Adinolfi, Affronte, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Albrecht, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Auštrevičius, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Balczó, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Beňová, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Bullock, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Ciocca, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Comi, Corazza Bildt, Corbett, Cornillet, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, Dalunde, Dance, Dăncilă, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Deli, Delli, Delvaux, Demesmaeker, De Monte, Denanot, Deprez, Deß, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Dlabajová, Dodds, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Elissen, Engel, Engström, Epitideios, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrand, Ferrara, Finch, Fisas Ayxelà, Fjellner, Flack, Flanagan, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Freund, Frunzulică, Gahler, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Nathan, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Griesbeck, Griffin, Grigule-Pēterse, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guteland, Halla-aho, Harkin, Harms, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Henkel, Hetman, Heubuch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Howarth, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jamet, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Juaristi Abaunz, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kallas, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Kariņš, Karlsson, Karski, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Khan, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kohn, Kölmel, Konečná, Korwin-Mikke, Kósa, Köster, Kouloglou, Kouroumbashev, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lalonde, Lamassoure, Lambert, Lambsdorff, de Lange, Langen, Lavrilleux, Lechevalier, Leinen, Lenaers, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Loones, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Ludvigsson, Łukacijewska, Lunacek, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Maltese, Mamikins, Maňka, Mann, Manscour, Marcellesi, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matias, Mato, Matthews, Maullu, Maurel, Mavrides, Maydell, Mayer Georg, Mayer Alex, Mazuronis, Meissner, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Mizzi, Mlinar, Mobarik, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Mosca, Müller, Mureşan, Nart, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, Nilsson, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Pavel, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picierno, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pitera, Pittella, Plura, Poc, Poche, Polčák, Ponga, Pospíšil, Post, Preda, Preuß, Proust, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Rangel, Reda, Reding, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Revault d'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Salvini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Solé, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Soru, Spinelli, Staes, Starbatty, Štefanec, Steinruck, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Takkula, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Theurer, Thomas, Thun und Hohenstein, Tőkés, Tolić, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Torres Martínez, Torvalds, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Turmes, Ujazdowski, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Brempt, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Väyrynen, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vieu, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wierinck, Willmott, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wölken, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zammit Dimech, Zanni, Zanonato, Ždanoka, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Žitňanská, Złotowski, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zver, Zwiefka

Leista nedalyvauti:

Balz, Cadec, Crowley, Le Pen, Punset, Seymour

Teisinis pranešimas