Indeks 
Zapisnik
PDF 294kWORD 79k
Srijeda, 12. rujna 2018. - StrasbourgZavršno izdanje
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)
 3.Stanje Unije (rasprava)
 4.Nastavak dnevne sjednice
 5.Pregovori prije prvog čitanja u Parlamentu (članak 69.c Poslovnika) (odobrenje)
 6.Glasovanje
  6.1.Nominalne količine za stavljanje na tržište Unije jednom destiliranog shochua ***I (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  6.2.Izmjena Memoranduma o suradnji između SAD-a i EU-a (uvođenje sustava za upravljanje zračnim prometom) *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  6.3.Sporazum o zračnom prometu između Kanade i EU-a (pristupanje Hrvatske) *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  6.4.Autorska prava na jedinstvenom digitalnom tržištu ***I (glasovanje)
  6.5.Kontrole gotovine koja se unosi u Uniju ili iznosi iz Unije ***I (glasovanje)
  6.6.Suzbijanje pranja novca sredstvima kaznenog prava ***I (glasovanje)
  6.7.Stanje u Mađarskoj (glasovanje)
  6.8.Sustavi autonomnog oružja (glasovanje)
  6.9.Stanje odnosa između EU-a i SAD-a (glasovanje)
  6.10.Stanje odnosa između EU-a i Kine (glasovanje)
 7.Obrazloženja glasovanja
 8.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 9.Nastavak dnevne sjednice
 10.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 11.Budućnost mirovina: borba protiv privatizacije i jačanje javnih univerzalnih sustava socijalne sigurnosti (tematska rasprava)
 12.Izlaganje stajališta Vijeća o nacrtu općeg proračuna za financijsku godinu 2019. (rasprava)
 13.Zaštita pojedinaca u vezi s obradom osobnih podataka u institucijama, tijelima, uredima i agencijama Unije i slobodno kretanje takvih podataka ***I (rasprava)
 14.Europska strategija za plastiku u kružnom gospodarstvu - Mogućnosti za poboljšanje povezanosti zakonodavstva o kemikalijama, proizvodima i otpadu (rasprava)
 15.Sastav klubova zastupnika
 16.Europski akcijski plan „Jedno zdravlje” za borbu protiv antimikrobne otpornosti (rasprava)
 17.Jedinstveni digitalni pristupnik ***I (rasprava)
 18.Europa u pokretu: program za budućnost mobilnosti u EU-u (rasprava)
 19.Podnošenje dokumenata
 20.Prijenos odobrenih sredstava i proračunske odluke
 21.Dnevni red sljedeće dnevne sjednice
 22.Zatvaranje dnevne sjednice
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: Antonio TAJANI
predsjednik

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 9:00 h.


2. Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)

Sljedeći zastupnici ili klubovi zastupnika podnijeli su zahtjeve za organizaciju takve rasprave, u skladu s člankom 135. Poslovnika, za sljedeće prijedloge rezolucija:

I.   Uganda, uhićenje oporbenih parlamentarnih zastupnika (2018/2840(RSP))

—   Charles Tannock, Karol Karski, Urszula Krupa, Pirkko Ruohonen-Lerner, Valdemar Tomaševski, Jadwiga Wiśniewska, Jana Žitňanská, Ryszard Czarnecki, Monica Macovei, Ruža Tomašić i Branislav Škripek, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Ugandi, uhićenju oporbenih parlamentarnih zastupnika, (B8-0364/2018);

—   Maria Heubuch, Judith Sargentini, Michèle Rivasi, Barbara Lochbihler, Ernest Urtasun, Bodil Valero i Florent Marcellesi, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao i Piernicola Pedicini o Ugandi, uhićenju oporbenih parlamentarnih zastupnika, (B8-0365/2018;

—   Elena Valenciano, Soraya Post i Norbert Neuser, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Ugandi, posebno o uhićenju oporbenih parlamentarnih zastupnika, (B8-0367/2018);

—   Lola Sánchez Caldentey, Marie-Christine Vergiat, Miguel Urbán Crespo, Estefanía Torres Martínez, Xabier Benito Ziluaga, Tania González Peñas, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou i Merja Kyllönen, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Ugandi, uhićenju oporbenih parlamentarnih zastupnika, (B8-0368/2018);

—   Cristian Dan Preda, Joachim Zeller, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Jaromír Štětina, Laima Liucija Andrikienė, Krzysztof Hetman, Eduard Kukan, Patricija Šulin, Tomáš Zdechovský, Marijana Petir, Tunne Kelam, Elisabetta Gardini, Roberta Metsola, Csaba Sógor, Željana Zovko, Romana Tomc, Ramona Nicole Mănescu, Cristian-Silviu Buşoi, Giovanni La Via, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Bogdan Brunon Wenta, József Nagy, Adam Szejnfeld, Stanislav Polčák, Tadeusz Zwiefka, Michaela Šojdrová, Sandra Kalniete, Francis Zammit Dimech, David McAllister, Seán Kelly, Ivana Maletić, Deirdre Clune, Dubravka Šuica, Milan Zver, Francisco José Millán Mon, Andrey Kovatchev, Inese Vaidere i Ramón Luis Valcárcel Siso, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Ugandi, uhićenju oporbenih parlamentarnih zastupnika, (B8-0372/2018);

—   Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nadja Hirsch, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Valentinas Mazuronis, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström i Filiz Hyusmenova, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Ugandi, uhićenju oporbenih parlamentarnih zastupnika, (B8-0378/2018).

II.   Mjanmar, posebno slučaj novinara Wa Lonea i Kyawa Soe Ooa (2018/2841(RSP))

—   Barbara Lochbihler, Judith Sargentini, Bodil Valero i Ernest Urtasun, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o Mjanmaru/Burmi, posebno slučaju novinara Wa Lonea i Kyawa Soea Ooa, (B8-0371/2018);

—   Charles Tannock, Amjad Bashir, Ruža Tomašić, Karol Karski, Urszula Krupa, Pirkko Ruohonen-Lerner, Jadwiga Wiśniewska, Valdemar Tomaševski, Jana Žitňanská, Ryszard Czarnecki, Monica Macovei, Nosheena Mobarik i Branislav Škripek,u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Mjanmaru/Burmi, posebno slučaju novinara Wa Lonea i Kyawa Soea Ooa, (B8-0374/2018);

—   Elena Valenciano, Soraya Post i Neena Gill, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Mjanmaru/Burmi, posebno slučaju novinara Wa Lonea i Kyawa Soea Ooa, (B8-0376/2018);

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao i Isabella Adinolfi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o Mjanmaru/Burmi, posebno slučaju novinara Wa Lonea i Kyawa Soea Ooa, (B8-0379/2018);

—   Younous Omarjee, Miguel Urbán Crespo, Patrick Le Hyaric, Malin Björk, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Helmut Scholz, Takis Hadjigeorgiou, Marie-Christine Vergiat, Ángela Vallina i Merja Kyllönen, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Mjanmaru/Burmi, posebno slučaju novinara Wa Lonea i Kyawa Soea Ooa, (B8-0380/2018);

—   Cristian Dan Preda, Ramona Nicole Mănescu, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Jaromír Štětina, Laima Liucija Andrikienė, Krzysztof Hetman, Eduard Kukan, Patricija Šulin, Tomáš Zdechovský, Marijana Petir, Tunne Kelam, Elisabetta Gardini, Roberta Metsola, Csaba Sógor, Romana Tomc, Željana Zovko, Cristian-Silviu Buşoi, Giovanni La Via, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Bogdan Brunon Wenta, József Nagy, Adam Szejnfeld, Stanislav Polčák, Tadeusz Zwiefka, Michaela Šojdrová, Joachim Zeller, Sandra Kalniete, Francis Zammit Dimech, David McAllister, Seán Kelly, Ivana Maletić, Deirdre Clune, Dubravka Šuica, Tokia Saïfi, Milan Zver, Ivo Belet, Andrey Kovatchev, Francisco José Millán Mon, Inese Vaidere i Ramón Luis Valcárcel Siso, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Mjanmaru/Burmi, posebno slučaju novinara Wa Lonea i Kyawa Soea Ooa, (B8-0381/2018);

—   Urmas Paet, Izaskun Bilbao Barandica, Ilhan Kyuchyuk, Valentinas Mazuronis, Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Gérard Deprez, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Patricia Lalonde, Louis Michel, Javier Nart, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström i Filiz Hyusmenova, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Mjanmaru/Burmi, posebno slučaju novinara Wa Lonea i Kyawa Soea Ooa, (B8-0382/2018).

III.   Kambodža, posebno slučaj Kema Sokhe (2018/2842(RSP))

—   Charles Tannock, Ruža Tomašić, Karol Karski, Hans-Olaf Henkel, Urszula Krupa, Pirkko Ruohonen-Lerner, Jadwiga Wiśniewska, Valdemar Tomaševski, Jana Žitňanská i Ryszard Czarnecki, Monica Macovei, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Kambodži, posebno slučaju Kema Sokhe, (B8-0366/2018);

—   Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Ernest Urtasun i Heidi Hautala, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Fabio Massimo Castaldo i Ignazio Corrao, o Kambodži, posebno slučaju Kema Sokhe, (B8-0369/2018);

—   Elena Valenciano, Soraya Post, David Martin, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Kambodži, posebno slučaju Kema Sokhe, (B8-0370/2018);

—   Marie-Christine Vergiat, Miguel Urbán Crespo, Malin Björk, Dimitrios Papadimoulis, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez i Merja Kyllönen, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Kambodži, posebno slučaju Kema Sokhe, (B8-0373/2018);

—   Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Jaromír Štětina, Laima Liucija Andrikienė, Krzysztof Hetman, Eduard Kukan, Patricija Šulin, Marijana Petir, Tunne Kelam, Elisabetta Gardini, Roberta Metsola, Csaba Sógor, Romana Tomc, Ramona Nicole Mănescu, Cristian-Silviu Buşoi, Giovanni La Via, Pavel Svoboda, Ivan Štefanec, Bogdan Brunon Wenta, József Nagy, Adam Szejnfeld, Stanislav Polčák, Tadeusz Zwiefka, Michaela Šojdrová, Joachim Zeller, Sandra Kalniete, Francis Zammit Dimech, David McAllister, Seán Kelly, Ivana Maletić, Deirdre Clune, Dubravka Šuica, Milan Zver, Francisco José Millán Mon, Andrey Kovatchev, Inese Vaidere i Ramón Luis Valcárcel Siso, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Kambodži, posebno slučaju Kema Sokhe, (B8-0375/2018);

—   Ramon Tremosa i Balcells, Petras Auštrevičius, Javier Nart, Ilhan Kyuchyuk, Izaskun Bilbao Barandica, Valentinas Mazuronis, Marietje Schaake, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Patricia Lalonde, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström i Filiz Hyusmenova, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Kambodži, posebno slučaju Kema Sokhe, (B8-0377/2018).

Vrijeme za izlaganje raspodijelit će se u skladu s člankom 162. Poslovnika.


3. Stanje Unije (rasprava)

Izjava predsjednika Komisije: Stanje Unije (2018/2736(RSP))

Jean-Claude Juncker (predsjednik Komisije) dao je izjavu.

Predsjednik je dao kratku izjavu nakon govora Jean-Claudea Junckera.

Govorili su: Manfred Weber u ime Kluba zastupnika PPE-a, Udo Bullmann u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ryszard Antoni Legutko u ime Kluba zastupnika ECR-a, Guy Verhofstadt u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Ska Keller u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Gabriele Zimmer u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Nigel Farage u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Nicolas Bay u ime Kluba zastupnika ENF-a, i Kazimierz Michał Ujazdowski, nezavisni zastupnik.

Govorili su: Jean-Claude Juncker i Karoline Edtstadler (predsjedateljica Vijeća).

PREDSJEDA: Mairead McGUINNESS
potpredsjednica

Govorili su: Daniel Caspary, Maria João Rodrigues, Jordi Solé, Younous Omarjee, Jörg Meuthen, Georg Mayer, Diane Dodds, Janusz Lewandowski, Kathleen Van Brempt, Yannick Jadot, Nikolaos Chountis, Angelo Ciocca, Franck Proust, Eric Andrieu, Esteban González Pons, Tanja Fajon, Paulo Rangel, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Maria João Rodrigues, Jeppe Kofod, Luděk Niedermayer, Mercedes Bresso, Othmar Karas, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Maria Grapini, Josef Weidenholzer, Esther de Lange, Iratxe García Pérez i Seán Kelly.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Lefteris Christoforou, José Blanco López, Notis Marias, Hilde Vautmans, Ana Miranda, Dimitrios Papadimoulis, Fabio Massimo Castaldo, Georgios Epitideios, Michaela Šojdrová, Juan Fernando López Aguilar, Neoklis Sylikiotis, Andor Deli, Maria Gabriela Zoană, Henna Virkkunen, Răzvan Popa, Maria Spyraki, Maria Grapini, João Ferreira i Konstantinos Papadakis.

Govorili su: Steven Woolfe, Gerolf Annemans, Bernard Monot, Gabriele Zimmer, Nils Torvalds, Syed Kamall, Udo Bullmann i Manfred Weber.

Rasprava je zaključena.

(Sjednica je prekinuta u 12:20 h radi glasovanja.)


PREDSJEDA: Antonio TAJANI
predsjednik

4. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 12:31 h.


5. Pregovori prije prvog čitanja u Parlamentu (članak 69.c Poslovnika) (odobrenje)

Predsjednik je objavio da je primio zahtjev klubova zastupnika EFDD-a i ENF-a za glasovanje o odluci Odbora LIBE o stupanju u međuinstitucijske pregovore na temelju izvješća o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe (EZ) br. 539/2001 o popisu trećih zemalja čiji državljani moraju imati vizu pri prelasku vanjskih granica i zemalja čiji su državljani izuzeti od tog zahtjeva (Kosovo) (COM(2016)0277 – C8-0177/2016 – 2016/0139(COD)) izvjestiteljica: Tanja Fajon (A8-0261/2016), najavljen u zapisniku od ponedjeljka 10. rujna 2018. (točka 8. zapisnika od 10.9.2018.).
Glasovanje će se održati sutra, u skladu s člankom 69.c stavkom 2. Poslovnika.

Predsjednik je izjavio da nije primo zahtjev zastupnika ili kluba/klubova zastupnika kji dosežu barem srednji prag o drugim odlukama o stupanju u međuinstitucijske pregovore najavljenima u zapisniku od ponedjeljka 10. rujna 2018. (točka 8. zapisnika od 10.9.2018.).

Odbori JURI, ITRE, TRAN, EMPL, LIBE, ECON i IMCO stoga mogu započeti s pregovorima nakon isteka roka predviđenog člankom 69.c stavkom 2. Poslovnika.

°
° ° °

Govorili su: Edouard Martin, o sankcijama izrečenima jučer (točka 17. zapisnika od 11.9.2018.) (predsjednik je iznio pojašnjenja), i Dobromir Sośnierz i Karol Karski o komentarima određenih zastupnika tijekom rasprave "Stanje u Mađarskoj" (točka 11. zapisnika od 11.9.2018.).


6. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su samo u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta.


6.1. Nominalne količine za stavljanje na tržište Unije jednom destiliranog shochua ***I (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe (EZ) br. 110/2008 u pogledu nominalnih količina za stavljanje na tržište Unije jednom destiliranog shochua proizvedenog u kotlu za destilaciju i punjenog u boce u Japanu [COM(2018)0199 - C8-0156/2018 - 2018/0097(COD)] - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Izvjestiteljica: Adina-Ioana Vălean (A8-0255/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1)

PRIJEDLOG KOMISIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2018)0334)


6.2. Izmjena Memoranduma o suradnji između SAD-a i EU-a (uvođenje sustava za upravljanje zračnim prometom) *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Preporuka o nacrtu odluke Vijeća o donošenju, u ime Unije, Izmjene 1. Memoranduma o suradnji NAT-I-9406 između Sjedinjenih Američkih Država i Europske unije [05800/2018 - C8-0122/2018 - 2018/0009(NLE)] - Odbor za industriju, istraživanje i energetiku. Izvjestitelj: Rolandas Paksas (A8-0214/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2)

NACRT ODLUKE VIJEĆA

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2018)0335)

Parlament je odobrio izmjenu protokola.


6.3. Sporazum o zračnom prometu između Kanade i EU-a (pristupanje Hrvatske) *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Preporuka o Nacrtu odluke Vijeća o potpisivanju, u ime Europske unije i njezinih država članica, Protokola o izmjeni Sporazuma o zračnom prometu između Kanade i Europske zajednice te njezinih država članica kako bi se uzelo u obzir pristupanje Republike Hrvatske Europskoj uniji [12256/2014 - C8-0080/2017 - 2014/0023(NLE)] - Odbor za promet i turizam. Izvjestitelj: Francisco Assis (A8-0256/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3)

NACRT ODLUKE VIJEĆA

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2018)0336)

Parlament je odobrio izmjenu sporazuma.


6.4. Autorska prava na jedinstvenom digitalnom tržištu ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu direktive Europskog parlamenta i Vijeća o autorskim pravima na jedinstvenom digitalnom tržištu [COM(2016)0593 - C8-0383/2016- 2016/0280(COD)] - Odbor za pravna pitanja. Izvjestitelj: Axel Voss (A8-0245/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4)

PRIJEDLOG ZA ODBIJANJE PRIJEDLOGA KOMISIJE

Odbijeno

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2018)0337)

Govorili su:

Prije glasovanja: Axel Voss (izvjestitelj)

Nakon glasovanja: Axel Voss, kako bi zatražio da se pitanje pošalje nadležnom odboru u cilju međuinstitucijskih pregovora, u skladu s člankom 59. stavkom 4. Poslovnika (Parlament je odobrio zahtjev) i David Coburn.


6.5. Kontrole gotovine koja se unosi u Uniju ili iznosi iz Unije ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o kontrolama gotovine koja se unosi u Uniju ili iznosi iz Unije i stavljanju izvan snage Uredbe (EZ) br. 1889/2005 [COM(2016)0825 - C8-0001/2017 - 2016/0413(COD)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestitelji: Mady Delvaux i Juan Fernando López Aguilar (A8-0394/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5)

PRIJEDLOG ZA ODBIJANJE PRIJEDLOGA KOMISIJE

Odbijeno

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

PRIVREMENI SPORAZUM

Odobren (P8_TA(2018)0338)


6.6. Suzbijanje pranja novca sredstvima kaznenog prava ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu direktive Europskog parlamenta i Vijeća o suzbijanju pranja novca sredstvima kaznenog prava [COM(2016)0826 - C8-0534/2016 - 2016/0414(COD)] - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestitelj: Ignazio Corrao (A8-0405/2017)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

PRIVREMENI SPORAZUM

Odobren (P8_TA(2018)0339)


6.7. Stanje u Mađarskoj (glasovanje)

Izvješće o prijedlogu kojim se Vijeće poziva da, u skladu s člankom 7. stavkom 1. Ugovora o Europskoj uniji, utvrdi da postoji očita opasnost da Mađarska teško prekrši vrijednosti na kojima se temelji Europska unija [2017/2131(INL)] - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestiteljica: Judith Sargentini (A8-0250/2018)

(Većina zastupnika u Parlamentu i 2/3 danih glasova na konačnom glasovanju)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2018)0340)


6.8. Sustavi autonomnog oružja (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0308/2018, B8-0309/2018, B8-0355/2018, B8-0359/2018, B8-0360/2018, B8-0361/2018 i B8-0362/2018

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0308/2018

(koji zamjenjujeB8-0308/2018, B8-0309/2018, B8-0355/2018, B8-0360/2018, B8-0361/2018 i B8-0362/2018):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Michael Gahler, Bogdan Andrzej Zdrojewski, Cristian Dan Preda, José Ignacio Salafranca Sánchez Neyra, David McAllister, Sandra Kalniete, Laima Liucija Andrikienė, Elmar Brok, Tunne Kelam, Eduard Kukan, Julia Pitera, Fernando Ruas, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Ana Gomes, Victor Boştinaru, Knut Fleckenstein, Arne Lietz, Clare Moody, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Norica Nicolai, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Gérard Deprez, Ivan Jakovčić, Ilhan Kyuchyuk, Patricia Lalonde, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Ivo Vajgl, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Sabine Lösing, Javier Couso Permuy, Kateřina Konečná, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Kostadinka Kuneva, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Philippe Lamberts, Ernest Urtasun, Bodil Valero, Max Andersson, Klaus Buchner, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Fabio Massimo Castaldo, Dario Tamburrano, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2018)0341)

(Prijedlog rezolucije B8-0359/2018 se ne razmatra.)


6.9. Stanje odnosa između EU-a i SAD-a (glasovanje)

Izvješće o stanju odnosa između EU-a i SAD-a [2017/2271(INI)] - Odbor za vanjske poslove. Izvjestitelj: Elmar Brok (A8-0251/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 9)

ALTERNATIVNI PRIJEDLOG REZOLUCIJE (koju je podnio Klub zastupnika ENF-a)

Odbijeno

ALTERNATIVNI PRIJEDLOG REZOLUCIJE (koju je podnio Klub zastupnika GUE/NGL-a)

Odbijeno

PRIJEDLOG REZOLUCIJE (koju je podnio Odbor AFET)

Usvojen (P8_TA(2018)0342)

Govorili su:

Knut Fleckenstein predložio je usmeni amandman na amandman 3, koji je usvojen.


6.10. Stanje odnosa između EU-a i Kine (glasovanje)

Izvješće o stanju odnosa između EU-a i Kine [2017/2274(INI)] - Odbor za vanjske poslove. Izvjestitelj: Bas Belder (A8-0252/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 10)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2018)0343)

PREDSJEDA: David-Maria SASSOLI
potpredsjednik


7. Obrazloženja glasovanja

Obrazloženja glasova u pisanom obliku:

Obrazloženja glasova u pisanom obliku u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta u dijelu namijenjenom zastupnicima.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Izvješće: Axel Voss - A8-0245/2018
Marisa Matias, Miguel Urbán Crespo, Mirosław Piotrowski, Daniel Hannan, Diane James, Morten Messerschmidt, Petras Auštrevičius, Andrejs Mamikins, José Inácio Faria, Angel Dzhambazki, Nicola Caputo, Igor Šoltes, Momchil Nekov, Stanislav Polčák, Francis Zammit Dimech, Jonathan Arnott, Eleonora Forenza, Stanisław Żółtek, Marian Harkin i Dobromir Sośnierz

Izvješće: Mady Delvaux i Juan Fernando López Aguilar - A8-0394/2017
Morten Messerschmidt i Monica Macovei

Izvješće: Ignazio Corrao - A8-0405/2017
Morten Messerschmidt i Monica Macovei

Izvješće: Judith Sargentini - A8-0250/2018
Miguel Urbán Crespo, Mirosław Piotrowski, Krisztina Morvai, Christelle Lechevalier, Tibor Szanyi, Bruno Gollnisch, Marek Jurek, Anna Maria Corazza Bildt, Angel Dzhambazki, Nicola Caputo, Rupert Matthews, Csaba Sógor, Jonathan Arnott, Dobromir Sośnierz, Eleonora Forenza i Miapetra Kumpula-Natri

Prijedlog zajedničke rezolucije: Sustavi autonomnog oružja (RC-B8-0308/2018)
Christelle Lechevalier i Jonathan Arnott

Izvješće: Elmar Brok - A8-0251/2018
Alex Mayer, Rory Palmer, Mirosław Piotrowski, Tibor Szanyi, Petras Auštrevičius, Andrejs Mamikins, Bruno Gollnisch, Jude Kirton-Darling, Rupert Matthews i Adam Szejnfeld

Izvješće: Bas Belder - A8-0252/2018
Tibor Szanyi, Petras Auštrevičius, Andrejs Mamikins, Monica Macovei, Jude Kirton-Darling, Csaba Sógor i Thomas Mann.


8. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja) i u tiskanom obliku u prilogu „Rezultati poimeničnog glasovanja”.

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.

(Dnevna sjednica prekinuta je u 14:36 h.)


PREDSJEDA: Evelyne GEBHARDT
potpredsjednica

9. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 15:00 h.


10. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


11. Budućnost mirovina: borba protiv privatizacije i jačanje javnih univerzalnih sustava socijalne sigurnosti (tematska rasprava)

Budućnost mirovina: borba protiv privatizacije i jačanje javnih univerzalnih sustava socijalne sigurnosti (2018/2843(RSP))

Govorio je João Pimenta Lopes kako bi otvorio raspravu koju je predložio Klub zastupnika GUE/NGL-a.

Govorili su: Günther Oettinger (povjerenik Komisije) i Karoline Edtstadler (predsjedateljica Vijeća).

Govorili su: Heinz K. Becker u ime Kluba zastupnika PPE-a, Maria João Rodrigues u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ulrike Trebesius u ime Kluba zastupnika ECR-a, Sophia in 't Veld u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Ernest Urtasun u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Martin Schirdewan u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Tim Aker u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Joëlle Mélin u ime Kluba zastupnika ENF-a, Konstantinos Papadakis, nezavisni zastupnik, Brian Hayes, Pervenche Berès, Zbigniew Kuźmiuk, Ivo Vajgl, Ana Miranda, Kostadinka Kuneva, Steeve Briois, Eleftherios Synadinos, Jeroen Lenaers, Maria Arena, Bernd Lucke, António Marinho e Pinto, Klaus Buchner, Paloma López Bermejo, Steven Woolfe, Tom Vandenkendelaere, Paul Tang, Notis Marias, Izaskun Bilbao Barandica, Neoklis Sylikiotis, Dobromir Sośnierz, Verónica Lope Fontagné, Javi López, Tania González Peñas, Danuta Jazłowiecka, Jeppe Kofod, Younous Omarjee, Romana Tomc, Evelyn Regner, Maria Lidia Senra Rodríguez, Geoffroy Didier, Costas Mavrides, Michaela Šojdrová i Michael Detjen.

PREDSJEDA: Sylvie GUILLAUME
potpredsjednica

Govorili su: Bogusław Liberadzki, Alfred Sant, Vilija Blinkevičiūtė, Josef Weidenholzer i Péter Niedermüller.

Govorili su: Günther Oettinger i Karoline Edtstadler.

Rasprava je zaključena.


12. Izlaganje stajališta Vijeća o nacrtu općeg proračuna za financijsku godinu 2019. (rasprava)

Izjava Vijeća: Izlaganje stajališta Vijeća o nacrtu općeg proračuna za financijsku godinu 2019. (2018/2737(RSP))

Hartwig Löger (predsjedatelj Vijeća) dao je izjavu.

Govorio je Günther Oettinger (član Komisije).

Govorili su: Daniele Viotti (izvjestitelj), Paul Rübig (izvjestitelj) i Jean Arthuis (predsjednik Odbora BUDG).

Govorio je Hartwig Löger.

Rasprava je zaključena.


13. Zaštita pojedinaca u vezi s obradom osobnih podataka u institucijama, tijelima, uredima i agencijama Unije i slobodno kretanje takvih podataka ***I (rasprava)

Izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o zaštiti pojedinaca u vezi s obradom osobnih podataka u institucijama, tijelima, uredima i agencijama Unije i o slobodnom kretanju takvih podataka te o stavljanju izvan snage Uredbe (EZ) br. 45/2001 i Odluke br. 1247/2002/EZ [COM(2017)0008 - C8-0008/2017 - 2017/0002(COD)] - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestiteljica: Cornelia Ernst (A8-0313/2017)

Cornelia Ernst predstavila je izvješće.

Govorila je Věra Jourová (povjerenica Komisije).

Govorili su: Birgit Sippel u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ruža Tomašić u ime Kluba zastupnika ECR-a, Angelika Mlinar u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Romeo Franz u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Gilles Lebreton u ime Kluba zastupnika ENF-a, Georgios Epitideios, nezavisni zastupnik, Tomáš Zdechovský, Josef Weidenholzer, Lampros Fountoulis i Carlos Coelho.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Juan Fernando López Aguilar, Notis Marias i Kostas Chrysogonos.

Govorili su: Věra Jourová i Cornelia Ernst.

PREDSJEDA: Dimitrios PAPADIMOULIS
potpredsjednik

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.5 zapisnika od 13.9.2018..


14. Europska strategija za plastiku u kružnom gospodarstvu - Mogućnosti za poboljšanje povezanosti zakonodavstva o kemikalijama, proizvodima i otpadu (rasprava)

Izvješće o europskoj strategiji za plastiku u kružnom gospodarstvu [2018/2035(INI)] - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Izvjestitelj: Mark Demesmaeker (A8-0262/2018)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000063/2018) koje su Vijeću u ime Odbora ENVI postavili Lukas Mandl, Christel Schaldemose, Mark Demesmaeker, Anneli Jäätteenmäki, Lynn Boylan, Davor Škrlec, Piernicola Pedicini i Joëlle Mélin: Mogućnosti za poboljšanje povezanosti zakonodavstva o kemikalijama, proizvodima i otpadu (B8-0036/2018)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000064/2018) koje su Komisiji u ime Odbora ENVI postavili Lukas Mandl, Christel Schaldemose, Mark Demesmaeker, Anneli Jäätteenmäki, Lynn Boylan, Davor Škrlec, Piernicola Pedicini i Joëlle Mélin: Mogućnosti za poboljšanje povezanosti zakonodavstva o kemikalijama, proizvodima i otpadu (B8-0037/2018)

Mark Demesmaeker predstavio je izvješće

Lukas Mandl obrazložio je pitanja.

Karoline Edtstadler (predsjedateljica Vijeća) i Jyrki Katainen (potpredsjednik Komisije) odgovorili su na pitanja.

Govorili su: John Flack (izvjestitelj za mišljenje Odbora PECH), Karl-Heinz Florenz u ime Kluba zastupnika PPE-a, Christel Schaldemose u ime Kluba zastupnika S&D-a, James Nicholson u ime Kluba zastupnika ECR-a, Anneli Jäätteenmäki u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Marco Affronte u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Eleonora Forenza u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Piernicola Pedicini u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Sylvie Goddyn u ime Kluba zastupnika ENF-a, Diane James, nezavisna zastupnica, Françoise Grossetête, Miriam Dalli, Nils Torvalds, Davor Škrlec, Liadh Ní Riada, John Stuart Agnew, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Reinhard Bütikofer, Danilo Oscar Lancini, Annie Schreijer-Pierik, Eric Andrieu, Frédérique Ries, Margrete Auken, Xabier Benito Ziluaga, Mireille D'Ornano, Seán Kelly, Jo Leinen, Gesine Meissner, Reinhard Bütikofer, João Ferreira, José Inácio Faria, Jytte Guteland, Pavel Telička, Bronis Ropė, Henna Virkkunen, Monika Smolková, Elsi Katainen, Linnéa Engström i Christophe Hansen.

PREDSJEDA: Heidi HAUTALA
potpredsjednica

Govorili su: Massimo Paolucci, Izaskun Bilbao Barandica, Tilly Metz, Stanislav Polčák, Tiemo Wölken, Florent Marcellesi i Simona Bonafè.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Nicola Caputo, Notis Marias, Ana Miranda, Younous Omarjee, Georgios Epitideios, Clara Eugenia Aguilera García, Igor Šoltes, Ricardo Serrão Santos i Soledad Cabezón Ruiz.

Govorili su: Jyrki Katainen i Karoline Edtstadler.

Prijedlog rezolucije koji se podnosi na osnovi članka 128. stavka 5. Poslovnika i kojim se zaključuje rasprava:

—   Lukas Mandl, Christel Schaldemose, Mark Demesmaeker, Anneli Jäätteenmäki, Davor Škrlec, Lynn Boylan, Piernicola Pedicini i Joëlle Mélin u ime Odbora ENVI, o provedbi paketa za kružno gospodarstvo: mogućnosti za poboljšanje povezanosti zakonodavstva o kemikalijama, proizvodima i otpadu (2018/2589(RSP)) (B8-0363/2018).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.10 i točka 10.11 zapisnika od 13.9.2018..


15. Sastav klubova zastupnika

Klub zastupnika EFDD-a obavijestio je predsjednika Parlamenta da Sophie Montel više nije članica tog kluba s učinkom od 13. rujna 2018. Zauzet će mjesto među nezavisnim zastupnicima.


16. Europski akcijski plan „Jedno zdravlje” za borbu protiv antimikrobne otpornosti (rasprava)

Izvješće o europskom akcijskom planu „Jedno zdravlje” za borbu protiv antimikrobne otpornosti [2017/2254(INI)] - Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane. Izvjestiteljica: Karin Kadenbach (A8-0257/2018)

Karin Kadenbach predstavila je izvješće.

Govorio je Vytenis Povilas Andriukaitis (povjerenik Komisije).

Govorili su: Lieve Wierinck (izvjestiteljica za mišljenje Odbora ITRE), Matt Carthy (izvjestitelj za mišljenje Odbora AGRI), Renate Sommer u ime Kluba zastupnika PPE-a, Miriam Dalli u ime Kluba zastupnika S&D-a, Bolesław G. Piecha u ime Kluba zastupnika ECR-a, Jan Huitema u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Martin Häusling u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Stefan Eck u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Piernicola Pedicini u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Joëlle Mélin u ime Kluba zastupnika ENF-a, Diane James, nezavisna zastupnica, Miroslav Mikolášik, Clara Eugenia Aguilera García, Thomas Waitz, John Stuart Agnew, Marcus Pretzell, Annie Schreijer-Pierik, Biljana Borzan, José Inácio Faria, Soledad Cabezón Ruiz i Alojz Peterle.

PREDSJEDA: Zdzisław KRASNODĘBSKI
potpredsjednik

Govorili su: Gilles Pargneaux i Nicola Caputo.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Ricardo Serrão Santos i Notis Marias.

Govorili su: Vytenis Povilas Andriukaitis i Karin Kadenbach.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.12 zapisnika od 13.9.2018..


17. Jedinstveni digitalni pristupnik ***I (rasprava)

Izvješće o prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi jedinstvenog digitalnog pristupnika kao izvora informacija, postupaka, usluga podrške i otklanjanja poteškoća te o izmjeni Uredbe (EU) br. 1024/2012 [COM(2017)0256 - C8-0141/2017 - 2017/0086(COD)] - Odbor za unutarnje tržište i zaštitu potrošača. Izvjestiteljica: Marlene Mizzi (A8-0054/2018)

Marlene Mizzi predstavila je izvješće.

Govorila je Elżbieta Bieńkowska (povjerenica Komisije).

Govorili su: Othmar Karas u ime Kluba zastupnika PPE-a, Nicola Danti u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ryszard Czarnecki u ime Kluba zastupnika ECR-a, Mylène Troszczynski u ime Kluba zastupnika ENF-a, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Maria Grapini, Eva Maydell, Michela Giuffrida i Bendt Bendtsen.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Nicola Caputo i Notis Marias.

Govorili su: Elżbieta Bieńkowska i Marlene Mizzi.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.6 zapisnika od 13.9.2018..


18. Europa u pokretu: program za budućnost mobilnosti u EU-u (rasprava)

Izvješće na temu Europa u pokretu: program za budućnost mobilnosti u EU-u [2017/2257(INI)] - Odbor za promet i turizam. Izvjestitelj: István Ujhelyi (A8-0241/2018)

István Ujhelyi predstavio je izvješće.

Govorila je Violeta Bulc (povjerenica Komisije).

Govorili su: Damiano Zoffoli (izvjestitelj za mišljenje Odbora ENVI), Luis de Grandes Pascual u ime Kluba zastupnika PPE-a, Brando Benifei u ime Kluba zastupnika S&D-a, Kosma Złotowski u ime Kluba zastupnika ECR-a, Matthijs van Miltenburg u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Jakop Dalunde u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Tania González Peñas u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Daniela Aiuto u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Dieter-Lebrecht Koch, Isabella De Monte, Mark Demesmaeker, Izaskun Bilbao Barandica, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Peter Kouroumbashev, Ruža Tomašić, Henna Virkkunen, Nicola Caputo, Stanislav Polčák i Maria Grapini.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobio: Notis Marias.

Govorili su: Violeta Bulc i István Ujhelyi.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.13 zapisnika od 13.9.2018..


19. Podnošenje dokumenata

Podneseni su sljedeći dokumenti:

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 19/2018. – dio III. – Komisija (N8-0086/2018 - C8-0393/2018 - 2018/2221(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 20/2018 - dio III. - Komisija (N8-0087/2018 - C8-0400/2018 - 2018/2224(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 21/2018 - dio III. - Komisija (N8-0088/2018 - C8-0401/2018 - 2018/2225(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava V/AB-10/C/18 - Europski revizorski sud (N8-0089/2018 - C8-0402/2018 - 2018/2226(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava INF 2/2018 – Odbor regija (N8-0090/2018 - C8-0403/2018 - 2018/2227(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG


20. Prijenos odobrenih sredstava i proračunske odluke

Sukladno članku 27. stavku 3. Financijske uredbe, Odbor za proračune odobrio je prijenos odobrenih sredstava Europske komisije DEC 17/2018 i DEC 18/2018 - dio III. - Komisija.

Sukladno članku 25. Financijske uredbe, Odbor za proračune odlučio je da neće podnijeti prigovore na prijenos odobrenih sredstava 1-INF/2018 i 2-INF/2018 - Sud.

Sukladno članku 27. stavku 4. Financijske uredbe, Vijeće Europske unije izvijestilo je proračunsko tijelo o odobrenju prijenosa odobrenih sredstava DEC 11/2018, DEC 12/2018, DEC 13/2018, DEC 14/2018, DEC 15/2018, DEC 16/2018, DEC 17/2018 i DEC 18/2018 - dio III. - Komisija.


21. Dnevni red sljedeće dnevne sjednice

Utvrđen je dnevni red sutrašnje dnevne sjednice (dokument „Dnevni red” PE 626.050/OJJE).


22. Zatvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica zatvorena je u 22:44 h.

Klaus Welle

Rainer Wieland

glavni tajnik

potpredsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Adaktusson, Ademov, Adinolfi, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Auken, Auštrevičius, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balczó, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Beňová, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Bours, Boutonnet, Bové, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullock, Buşoi, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Chrysogonos, Cicu, Ciocca, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Collin-Langen, Collins, Colombier, Comi, Corazza Bildt, Corbett, Cornillet, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, Dalunde, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, Demesmaeker, De Monte, Deprez, Deß, Detjen, Deutsch, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Didier, Dlabajová, Dodds, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Elissen, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrandino, Ferrara, Ferreira, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flack, Flanagan, Fleckenstein, Florenz, Forenza, Foster, Fotyga, Fountoulis, Fox, Franz, Frunzulică, Gabelic, Gahler, Gál, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Neena, Gill Nathan, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Gloanec Maurin, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, de Graaff, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Gräzin, Griesbeck, Griffin, Grigule-Pēterse, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Hannan, Hansen, Harkin, Harms, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hirsch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howarth, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, James, Jamet, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Joulaud, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Kariņš, Karski, Katainen, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Klinz, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kölmel, Konečná, Kósa, Köster, Kouloglou, Kouroumbashev, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lalonde, Lamassoure, Lambert, Lancini, Lange, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Lechevalier, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Leontini, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Loones, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Mamikins, Mandl, Maňka, Mann, Manscour, Marcellesi, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Matthews, Maullu, Maurel, Mavrides, Maydell, Mayer Georg, Mayer Alex, Mazuronis, Meissner, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Metsola, Metz, Meuthen, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Miranda, Mitrofanovs, Mizzi, Mlinar, Mobarik, Moi, Molnár, Monot, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Morvai, Müller, Mureşan, Mussolini, Nagtegaal, Nagy, Nart, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Nuttall, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Pabriks, Padar, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Palmer, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Pavel, Payne, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pimenta Lopes, Piotrowski, Pitera, Plura, Poc, Poche, Polčák, Popa, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Procter, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Radtke, Rangel, Rebega, Reda, Regner, Reimon, Reintke, Revault d'Allonnes Bonnefoy, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Saïfi, Sakorafa, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schirdewan, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Scottà, Sehnalová, Selimovic, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Solé, Šoltes, Sommer, Sonneborn, Sośnierz, Spinelli, Spyraki, Staes, Stanishev, Starbatty, Štefanec, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ţurcanu, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Vehkaperä, Verheyen, Viegas, Vieu, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Waitz, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Wenta, Werner, Westphal, Wieland, Wierinck, Wikström, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wiśniewska, Wölken, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zammit Dimech, Zanni, Zanonato, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Žitňanská, Złotowski, Zoană, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zver, Zwiefka

Ispričani:

Atkinson, Boştinaru, Crowley, Finch, Händel, Karlsson, Michel, Monteiro de Aguiar, Pietikäinen, Ponga, Tolić, Torres Martínez

Posljednje ažuriranje: 12. lipnja 2019.Pravna napomena