Seznam 
 Předchozí 
 Další 
 Úplné znění 
Zápis
Pondělí, 12. listopadu 2018 - ŠtrasburkKonečné znění

3. Prohlášení předsednictví
CRE

Předseda učinil prohlášení, v němž připomněl, že se jménem Parlamentu zúčastnil oslav uspořádaných v Paříži u příležitosti stého výročí podepsání příměří, kterým byla ukončena první světová válka. Předseda uctil památku 17 milionů obětí této války, zdůraznil význam evropského projektu pro obranu ideálů míru, svobody a prosperity a připomněl důsledky konce první světové války pro existenci několika evropských států.

Předseda vyjádřil soustrast Parlamentu rodinám obětí dramatických záplav, jež nedávno postihly několik italských regionů, podtrhl pomoc, kterou může Unie poskytnout prostřednictvím Fondu solidarity, a úsilí Parlamentu, pokud se jedná o rychlejší přidělování pomoci, a vyjádřil znepokojení nad čím dál tím častějším výskytem těchto škodlivých meteorologických jevů, který je důsledkem klimatických změn na úrovni celé naší planety. Předseda připomněl, že v prosinci se v polských Katowicích bude konat konference COP 24 a že tato konference s sebou přináší příležitost upevnit závazek evropských vedoucích činitelů v boji proti oteplování klimatu.

Předseda uvítal, že pákistánský ústavní soud osvobodil Asju Bibiovou, která byla v roce 2010 odsouzena k trestu smrti za rouhání, a že byla propuštěna, a potvrdil, že je v kontaktu se zvláštním vyslancem EU pro prosazování svobody náboženského vyznání nebo přesvědčení mimo EU Jánem Figeľem a s pákistánskými orgány s cílem podpořit probíhající úsilí o zaručení svobody a bezpečnosti Asji Bibiové a její rodiny.

Poslední aktualizace: 25. února 2019Právní upozornění