Märksõnaregister 
 Eelnev 
 Järgnev 
 Terviktekst 
Protokoll
Esmaspäev, 12. november 2018 - StrasbourgLõplik väljaanne

3. Istungi juhataja avaldused
CRE

President esines avaldusega seoses osalemisega Euroopa Parlamendi esindajana Pariisis korraldatud pidustustel, millega tähistati saja aasta möödumist relvarahu sõlmimisest, mis tegi lõpu I maailmasõjale. Ta mälestas 17 miljonit sõjas hukkunut ja toonitas Euroopa projekti tähtsust rahu, vabaduse ja jõukuse ideede kaitsmisel ja tuletas meelde esimese ülemaailmse konflikti lõpu mõju mitme Euroopa riigi olemasolule.

President väljendas Euroopa Parlamendi nimel kaastunnet mitut Itaalia piirkonda hiljaaegu tabanud dramaatiliste üleujutuste ohvrite perekondadele. Ta toonitas, et liit võib anda abi Solidaarsusfondi kaudu ja Euroopa Parlament pingutab selle nimel, et abi antaks võimalikult kiiresti. Ta väljendas muret seoses kahjulike ilmastikunähtuste sagenemisega kliimamuutuste tagajärjel kogu planeedil. Ta tuletas meelde, et detsembris toimub Poolas Kotowices COP 24 kohtumine, mis annab võimaluse tugevdada Euroopa juhtrolli kliima soojenemise vastu võitlemisel.

President väljendas heameelt, et Pakistani kõrgem kohus mõistis õigeks Asia Bibi, kellele mõisteti 2010. aastal surmanuhtlus jumalateotuse eest, ja tema vabastamise üle. Ta kinnitas, et on ühenduses Ján Figeľiga, kolmandates riikides usu- ja veendumusvabaduse edendamise erisaadikuga, ja Pakistani ametiasutustega, et toetada püüdlusi tagada Asia Bibi ja tema perekonna vabadus ja turvalisus.

Viimane päevakajastamine: 25. veebruar 2019Õigusalane teave