Indeks 
Zapisnik
PDF 290kWORD 79k
Četvrtak, 13. prosinca 2018. - StrasbourgZavršno izdanje
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Sastav Parlamenta
 3.Predstavke
 4.Podnošenje dokumenata
 5.Odluke o određenim dokumentima
 6.Položaj migranata na granici s Europskom unijom u Bosni i Hercegovini (rasprava)
 7.Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)
  7.1.Iran, posebno slučaj Nasrin Sotoudeh
  7.2.Egipat, posebno položaj boraca za ljudska prava
  7.3.Tanzanija
 8.Nastavak dnevne sjednice
 9.Glasovanje
  9.1.Odluka o stupanju u međuinstitucijske pregovore: Minimalno pokrivanje gubitaka za neprihodujuće izloženosti ***I (glasovanje)
  9.2.Ubrzani postupak rješavanja trgovačkih sporova (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  9.3.Uspostavljanje svemirskog programa Unije i Agencije Europske unije za svemirski program ***I (glasovanje)
  9.4.Uspostava programa Digitalna Europa za razdoblje 2021.–2027. ***I (glasovanje)
  9.5.Sporazum o suradnji u području reguliranja sigurnosti u civilnom zrakoplovstvu između SAD-a i EU-a *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  9.6.Zajednički sustav poreza na digitalne usluge kojim se oporezuju prihodi od pružanja određenih digitalnih usluga * (glasovanje)
  9.7.Oporezivanje dobiti trgovačkih društava od znatne digitalne prisutnosti * (glasovanje)
  9.8.Iran, posebno slučaj Nasrin Sotoudeh (glasovanje)
  9.9.Egipat, posebno položaj boraca za ljudska prava (glasovanje)
  9.10.Tanzanija (glasovanje)
  9.11.Tehnologija lanaca blokova: trgovinska politika usmjerena na budućnost * (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  9.12.Adekvatnost zaštite osobnih podataka u Japanu (glasovanje)
  9.13.Sukob interesa i zaštita proračuna EU-a u Češkoj Republici (glasovanje)
  9.14.Djelovanje Europskog ombudsmana tijekom 2017. (glasovanje)
  9.15.Ishod razmatranja Odbora za predstavke 2017. (glasovanje)
 10.Obrazloženja glasovanja
 11.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 12.Nastavak dnevne sjednice
 13.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 14.Rijetke bolesti (rasprava)
 15.Širenje afričke svinjske kuge (rasprava)
 16.Prosljeđivanje tekstova usvojenih na dnevnoj sjednici
 17.Kalendar sljedećih dnevnih sjednica
 18.Zatvaranje dnevne sjednice
 19.Prekid zasjedanja
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: Ioan Mircea PAŞCU
potpredsjednik

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 9:02.


2. Sastav Parlamenta

Jakob von Weizsäcker pisanim je putem podnio ostavku na mjesto zastupnika u Parlamentu s učinkom od 7. siječnja 2019.

U skladu s člankom 4., stavcima 1. i 2. Poslovnika, Parlament utvrđuje da je njegovo zastupničko mjesto slobodno od toga datuma i o tome će obavijestiti nadležna nacionalna tijela.


3. Predstavke

Sljedeće predstavke unesene su u registar pod niže navedenim datumima i upućene nadležnom odboru u skladu s člankom 215. stavcima 9. i 10. Poslovnika:

4. prosinca 2018.

(*) Povjerljivo ime

(*) (br. 0949/2018); Alexandra Elize (br. 0950/2018); José Manuel Martín Álvarez (br. 0951/2018); Mateusz Błaszczak (br. 0952/2018); (*) (br. 0953/2018); Gredo Förster (br. 0954/2018); Brandy Thern (br. 0955/2018); Monika Mamulska (br. 0956/2018); (*) (br. 0957/2018); Max Huhn (br. 0958/2018); Constantin Vlădescu (br. 0959/2018); Maurizio Zinesi (Comune di Cinisello Balsamo) (br. 0960/2018); (*) (br. 0961/2018); (*) (br. 0962/2018); (*) (br. 0963/2018); (*) (br. 0964/2018); Ramón Crespí Rosselló (br. 0965/2018); Adamantia Karamanou (br. 0966/2018); Fernando García (br. 0967/2018); Ian Rogers (br. 0968/2018); (*) (br. 0969/2018); (*) (br. 0970/2018); Mateusz Błaszczak (br. 0971/2018); Marta Donadei (br. 0972/2018); Adolfo Pablo Lapi (br. 0973/2018); (*) (br. 0974/2018); Krisztián Varga (br. 0975/2018); Francesco Orbitello (br. 0976/2018); (*) (br. 0977/2018); Andrzej Halicki (br. 0978/2018); (*) (br. 0980/2018); Jakub Ditrich (br. 0981/2018); (*) (br. 0982/2018); (*) (br. 0983/2018); (*) (br. 0984/2018); Thomas Rust (br. 0985/2018); (*) (br. 0986/2018); (*) (br. 0987/2018); Elisenda Paluzie Hernández (br. 0988/2018); (*) (br. 0989/2018); (*) (br. 0990/2018); (*) (br. 0991/2018); (*) (br. 0992/2018); (*) (br. 0993/2018); Diogo Faria (br. 0994/2018); (*) (br. 0995/2018); (*) (br. 0996/2018); (*) (br. 0997/2018); Alberto Cirio (br. 0998/2018); (*) (br. 0999/2018); (*) (br. 1000/2018); Francesco Orbitello (br. 1001/2018); Samuel Martín-Sosa (Ecologistas en Acción) (br. 1002/2018); (*) (br. 1003/2018); (*) (br. 1004/2018); (*) (br. 1005/2018); Barbora Strnadová (br. 1006/2018); (*) (br. 1007/2018); (*) (br. 1008/2018); Krisztián Varga (br. 1009/2018); (*) (br. 1010/2018); (*) (br. 1011/2018); (*) (br. 1012/2018); Alessandro Giovannetti (br. 1013/2018); (*) (br. 1014/2018); (*) (br. 1015/2018); (*) (br. 1016/2018); (*) (br. 1017/2018); (*) (br. 1018/2018); (*) (br. 1019/2018); Geoffrey Deasy (br. 1020/2018); (*) (br. 1021/2018); Jorge Núñez Burgos (br. 1022/2018); (*) (br. 1023/2018); (*) (br. 1024/2018); (*) (br. 1025/2018); Jerzy Warszyński (br. 1026/2018); (*) (br. 1027/2018); (*) (br. 1028/2018); Elena Guncheva (br. 1029/2018); Raffaella Scattolon (br. 1030/2018); Nicolaas Vinckier (br. 1031/2018); (*) (br. 1032/2018); (*) (br. 1033/2018); (*) (br. 1034/2018); Fani Kozareva (br. 1035/2018); (*) (br. 1036/2018); Preda Marin (br. 1037/2018); (*) (br. 1038/2018); Valentina Cucu (br. 1039/2018); Davide Anselmi (br. 1040/2018); Davide Anselmi (br. 1041/2018); Paul Dobrzynski (br. 1042/2018); (*) (br. 1043/2018); (*) (br. 1044/2018); (*) (br. 1045/2018); (*) (br. 1046/2018); (*) (br. 1047/2018); Pablo Fernández Gómez (br. 1048/2018); Adolfo Pablo Lapi (br. 1049/2018); (*) (br. 1050/2018); (*) (br. 1051/2018); (*) (br. 1052/2018); Benito Lupiáñez López (br. 1053/2018); (*) (br. 1054/2018); Danny Grothe (br. 1055/2018); Mateusz Błaszczak (br. 1056/2018); (*) (br. 1057/2018); Martin Jürgens (br. 1058/2018); (*) (br. 1059/2018); (*) (br. 1060/2018); Jürgen Keller (br. 1061/2018); (*) (br. 1062/2018); Andreas Zimmermann (br. 1063/2018); (*) (br. 1064/2018); Antonio Pérez Fernández (br. 1065/2018); (*) (br. 1066/2018); (*) (br. 1067/2018); Oliver Lücke (br. 1068/2018); (*) (br. 1069/2018).

Predstavku br. 0979/2018 podnositelj je povukao nakon što je bila upisana u registar.

Predsjednik je izjavio da je u skladu s odredbama članka 215. stavka 15. Poslovnika 4. prosinca 2018. nadležnom odboru proslijedio predstavke koje su Parlamentu uputile fizičke ili pravne osobe koje nisu građani Unije i koje nemaju boravište ni sjedište u nekoj od država članica.


4. Podnošenje dokumenata

Podneseni su sljedeći dokumenti:

1) Vijeća i Komisije

- Prijedlog uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni uredaba (EU) br. 1305/2013 i (EU) br. 1307/2013 u pogledu određenih pravila o izravnim plaćanjima i potpori ruralnom razvoju za 2019. i 2020. (COM(2018)0817 - C8-0506/2018 - 2018/0414(COD))
Predsjednik će se u skladu s člankom 137. stavkom 1. o prijedlogu posavjetovati s Europskim gospodarskim i socijalnim odborom.

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

mišljenje :

DEVE, BUDG, CONT, ENVI, REGI

2) zastupnika, prijedlozi rezolucija (članak 133. Poslovnika)

- Innocenzo Leontini. Prijedlog rezolucije o strategiji za promicanje Sicilije kao glavnog logističkog centra EU-a za trgovinu s Afrikom (B8-0545/2018)

upućeno

nadležnom odboru :

INTA

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o zaštiti drvne industrije (B8-0549/2018)

upućeno

nadležnom odboru :

REGI

mišljenje :

ENVI, AGRI

- Dominique Martin. Prijedlog rezolucije o oznaci „polarna lisica” (B8-0550/2018)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

mišljenje :

ITRE


5. Odluke o određenim dokumentima

Odluka o sastavljanju izvješća o vlastitoj inicijativi(članak 46. Poslovnika)

(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 15. studenog 2018.)

Odbor LIBE

- Humanitarne vize (2018/2271(INL))

Odluka o sastavljanju izvješća o vlastitoj inicijativi (članak 52. Poslovnika)

(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 6. prosinca 2018.)

odbori DEVE, ENVI

- Ovaj naslov trenutačno nije dostupan na svim jezicima. Annual strategic report on the implementation and delivery of the Sustainable Development Goals (SDGs) (2018/2279(INI))

Izmjene upućivanja na odbore (članak 53. Poslovnika)

Odbor JURI

- Transparentnost i održivost procjene rizika EU-a u prehrambenom lancu (COM(2018)0179 - C8-0144/2018 - 2018/0088(COD))
upućeno nadležnom odboru: ENVI
mišljenje: BUDG, ITRE, IMCO, AGRI, PECH, JURI, JURI (članak 39. Poslovnika)

- Autorska prava na jedinstvenom digitalnom tržištu (COM(2016)0593 - C8-0383/2016 - 2016/0280(COD))
upućeno nadležnom odboru: JURI
mišljenje: CULT, ITRE, LIBE, INTA, IMCO (članak 54. Poslovnika), JURI (članak 39. Poslovnika)

Odbor IMCO

- Preporuka Vijeću, Komisiji i potpredsjednici Komisije/visokoj predstavnici Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku o Sporazumu o institucionalnom okviru između Europske unije i Švicarske (2018/2262(INI))
upućeno nadležnom odboru: AFET
mišljenje: IMCO, INTA (članak 54. Poslovnika)

Odluka o primjeni postupka sa zajedničkim sjednicama odbora (članak 55. Poslovnika)

(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 6. prosinca 2018.)

odbori DEVE, ENVI

- Ovaj naslov trenutačno nije dostupan na svim jezicima. Annual strategic report on the implementation and delivery of the Sustainable Development Goals (SDGs) (2018/2279(INI))


Odluka o sastavljanju izvješća o vlastitoj inicijativi(članak 216., stavak 7., Poslovnika)

(U skladu s odlukom Konferencije predsjednika od 6. prosinca 2018.)

Odbor PETI

- Ovaj naslov trenutačno nije dostupan na svim jezicima. Annual report under Rule 216(7) on the deliberations of the Committee on Petitions during the year 2018 (2018/2280(INI))

Izmjena naslova

Odbor AFCO

Novi naslov izvješća (2018/2080(INL)): “Nacrt uredbe Europskog parlamenta kojom se utvrđuju statut i opći uvjeti vršenja dužnosti Europskog ombudsmana (statut Europskog ombudsmana) i stavlja izvan snage Odluka 94/262/ECSC, EZ, Euratom”.

Promjena postupka ((INI) umjesto (INL))

Odbor AFCO

- Porezni tretman osobnih mirovinskih proizvoda, uključujući i paneuropski osobni mirovinski proizvod (2018/2002(INI))

Povlačenje već odobrenog izvješća o vlastitoj inicijativi

Odbor ITRE

- Budućnost energetske politike EU-a, uključujući budućnost Ugovora o Euratomu (2018/2087(INI))


6. Položaj migranata na granici s Europskom unijom u Bosni i Hercegovini (rasprava)

Izjava Komisije: Položaj migranata na granici s Europskom unijom u Bosni i Hercegovini (2018/2971(RSP))

Vytenis Povilas Andriukaitis (povjerenik Komisije) dao je izjavu.

Govorili su: Dubravka Šuica, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Tanja Fajon, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ruža Tomašić, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Ivan Jakovčić, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Marina Albiol Guzmán, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, koja je također odgovorila na dva pitanja koja su podizanjem plave kartice postavile Željana Zovko i Dubravka Šuica, Bodil Valero, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Bill Etheridge, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Mario Borghezio, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Josef Weidenholzer, Bernd Kölmel, Jasenko Selimovic, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio David Coburn, Dominique Bilde, Carlos Coelho, Tonino Picula, Angel Dzhambazki, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavila Beatriz Becerra Basterrechea, Jozo Radoš, Marijana Petir, Cécile Kashetu Kyenge i Cristian Dan Preda.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Željana Zovko, Maria Grapini, Notis Marias, Julie Ward i Elly Schlein.

Govorio je Vytenis Povilas Andriukaitis.

Rasprava je zaključena.


7. Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)

(Za naslove i podnositelje prijedloga rezolucija vidi točku 3. zapisnika od 12.12.2018..)


7.1. Iran, posebno slučaj Nasrin Sotoudeh

Prijedlozi rezolucija B8-0562/2018, B8-0563/2018, B8-0564/2018, B8-0565/2018, B8-0566/2018 i B8-0567/2018 (2018/2967(RSP))

Heidi Hautala, Charles Tannock, Cornelia Ernst, Ana Gomes, Marietje Schaake i Tunne Kelam predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Michaela Šojdrová, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Josef Weidenholzer, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Bas Belder, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Beatriz Becerra Basterrechea, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Margot Parker i Flavio Zanonato.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Marijana Petir, Julie Ward, Jean-Luc Schaffhauser i Juan Fernando López Aguilar.

Govorio je Neven Mimica (povjerenik Komisije).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 9.8 zapisnika od 13.12.2018..

PREDSJEDA: Bogusław LIBERADZKI
potpredsjednik


7.2. Egipat, posebno položaj boraca za ljudska prava

Prijedlozi rezolucija B8-0568/2018, B8-0569/2018, B8-0576/2018, B8-0578/2018, B8-0579/2018, B8-0580/2018 i B8-0581/2018 (2018/2968(RSP))

Jordi Solé, Charles Tannock, Ignazio Corrao, Miguel Urbán Crespo, Soraya Post, Marietje Schaake i Barbara Matera predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Pavel Svoboda, u ime Kluba zastupnika PPE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Marek Jurek, Pier Antonio Panzeri, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Anders Primdahl Vistisen, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Marisa Matias, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Ana Miranda, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Fabio Massimo Castaldo, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Gilles Lebreton, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Krzysztof Hetman, Wajid Khan, Marek Jurek, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Doru-Claudian Frunzulică, i Jean-Luc Schaffhauser.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Seán Kelly, Julie Ward i Elly Schlein.

Govorio je Neven Mimica (povjerenik Komisije).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 9.9 zapisnika od 13.12.2018..


7.3. Tanzanija

Prijedlozi rezolucija B8-0570/2018, B8-0571/2018, B8-0572/2018, B8-0573/2018, B8-0574/2018 i B8-0575/2018 (2018/2969(RSP))

Judith Sargentini, Marie-Christine Vergiat, Soraya Post i Seán Kelly predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su: Elena Valenciano, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ignazio Corrao, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, David Martin i Neena Gill.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jiří Pospíšil, Julie Ward, Notis Marias, Fabio Massimo Castaldo, Dobromir Sośnierz, koji je također odgovorio na dva pitanja koja su podizanjem plave kartice postavili Seán Kelly i Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Stanislav Polčák i Paul Rübig, koji je također imao organizacijska pitanja (Predsjednik je pružio pojašnjenje).

Govorio je Neven Mimica (povjerenik Komisije).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 9.10 zapisnika od 13.12.2018..

°
° ° °

Govorio je Paul Rübig, o jednom proračunskom pitanju.

(Sjednica je prekinuta u 11:36 radi glasovanja.)

PREDSJEDA: Rainer WIELAND
potpredsjednik


8. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 12:00.

Govorili su: Philippe Lamberts i Jean-Marie Cavada.


9. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


9.1. Odluka o stupanju u međuinstitucijske pregovore: Minimalno pokrivanje gubitaka za neprihodujuće izloženosti ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Uredbe (EU) br. 575/2013 u pogledu minimalnog pokrića gubitka za neprihodujuće izloženosti [COM(2018)0134 - C8-0117/2018- 2018/0060(COD)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelji: Esther de Lange i Roberto Gualtieri (A8-0440/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1.)

ODLUKA O STUPANJU U MEĐUINSTITUCIJSKE PREGOVORE

Odobren

Govorili su:

Prije glasovanja, u skladu s člankom 69.c stavkom 2. podstavkom 2. Poslovnika, Sven Giegold, koji se izrazio protiv odluke odbora ECON i Roberto Gualtieri, koji se izrazio u prilog toj odluci.


9.2. Ubrzani postupak rješavanja trgovačkih sporova (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće s preporukama Komisiji o ubrzanom postupku rješavanju trgovačkih sporova [2018/2079(INL)] - Odbor za pravna pitanja. Izvjestitelj: Tadeusz Zwiefka (A8-0396/2018)

(većina zastupnika u Parlamentu)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2018)0519)


9.3. Uspostavljanje svemirskog programa Unije i Agencije Europske unije za svemirski program ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavljanju svemirskog programa Unije i Agencije Europske unije za svemirski program te o stavljanju izvan snage uredbi (EU) br. 912/2010, (EU) br. 1285/2013, (EU) br. 377/2014 i Odluke 541/2014/EU [COM(2018)0447 - C8-0258/2018 - 2018/0236(COD)] - Odbor za industriju, istraživanje i energiju. Izvjestitelj: Massimiliano Salini (A8-0405/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2018)0520)

Govorio je Massimiliano Salini kako bi zatražio da se predmet vrati nadležnom odboru na međuinstitucijske pregovore u skladu s člankom 59. stavkom 4. Poslovnika. Parlament je odobrio zahtjev.


9.4. Uspostava programa Digitalna Europa za razdoblje 2021.–2027. ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi programa Digitalna Europa za razdoblje 2021.–2027. [COM(2018)0434 - C8-0256/2018 - 2018/0227(COD)] - Odbor za industriju, istraživanje i energiju. Izvjestiteljica: Angelika Mlinar (A8-0408/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2018)0521)

Govorila je Angelika Mlinar kako bi zatražila da se predmet vrati nadležnom odboru na međuinstitucijske pregovore u skladu s člankom 59. stavkom 4. Poslovnika. Parlament je odobrio zahtjev.


9.5. Sporazum o suradnji u području reguliranja sigurnosti u civilnom zrakoplovstvu između SAD-a i EU-a *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o Nacrtu odluke Vijeća o sklapanju, u ime Europske unije, izmjene Sporazuma između Sjedinjenih Američkih Država i Europske zajednice o suradnji u području reguliranja sigurnosti u civilnom zrakoplovstvu [07482/2018 - C8-0157/2018 - 2016/0343(NLE)] - Odbor za promet i turizam. Izvjestiteljica: Theresa Griffin (A8-0432/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5.)

NACRT ODLUKE VIJEĆA

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2018)0522)

Parlament je odobrio sklapanje sporazuma.


9.6. Zajednički sustav poreza na digitalne usluge kojim se oporezuju prihodi od pružanja određenih digitalnih usluga * (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu direktive Vijeća o zajedničkom sustavu poreza na digitalne usluge kojim se oporezuju prihodi od pružanja određenih digitalnih usluga [COM(2018)0148 - C8-0137/2018 - 2018/0073(CNS)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Paul Tang (A8-0428/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2018)0523)


9.7. Oporezivanje dobiti trgovačkih društava od znatne digitalne prisutnosti * (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu direktive Vijeća o utvrđivanju pravila o oporezivanju dobiti trgovačkih društava od znatne digitalne prisutnosti [COM(2018)0147 - C8-0138/2018 - 2018/0072(CNS)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Dariusz Rosati (A8-0426/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2018)0524)


9.8. Iran, posebno slučaj Nasrin Sotoudeh (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0562/2018, B8-0563/2018, B8-0564/2018, B8-0565/2018, B8-0566/2018, B8-0567/2018

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0562/2018

(koji zamjenjuje B8-0562/2018, B8-0563/2018, B8-0564/2018, B8-0565/2018, B8-0566/2018, B8-0567/2018):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, David McAllister, Elmar Brok, Csaba Sógor, Tomáš Zdechovský, Elisabetta Gardini, Jarosław Wałęsa, Pavel Svoboda, Roberta Metsola, Milan Zver, Jaromír Štětina, Lorenzo Cesa, Michaela Šojdrová, Adam Szejnfeld, Patricija Šulin, Giovanni La Via, Ivana Maletić, Deirdre Clune, Anders Sellström, Andrey Kovatchev, Seán Kelly, Dubravka Šuica, Ivo Belet, Marijana Petir, Laima Liucija Andrikienė, Inese Vaidere, Barbara Matera, László Tőkés, Anna Záborská, Krzysztof Hetman, Jiří Pospíšil et Stanislav Polčák, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Victor Boştinaru, Soraya Post, Ana Gomes et Elena Valenciano, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Karol Karski, Raffaele Fitto, Valdemar Tomaševski, Jan Zahradil, Branislav Škripek, Ruža Tomašić i Pirkko Ruohonen-Lerner, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Nadja Hirsch, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Gesine Meissner, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Hilde Vautmans, Mirja Vehkaperä, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Cornelia Ernst, Marie-Christine Vergiat i Patrick Le Hyaric, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a;

—   Bodil Valero, Jordi Solé, Pascal Durand i Eva Joly, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Ignazio Corrao i Fabio Massimo Castaldo.

Usvojen (P8_TA(2018)0525)


9.9. Egipat, posebno položaj boraca za ljudska prava (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0568/2018, B8-0569/2018, B8-0576/2018, B8-0578/2018, B8-0579/2018, B8-0580/2018, B8-0581/2018

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 9.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0568/2018

(koji zamjenjuje B8-0568/2018, B8-0569/2018, B8-0576/2018, B8-0578/2018, B8-0579/2018, B8-0580/2018, B8-0581/2018):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Cristian Dan Preda, Barbara Matera, Tomáš Zdechovský, Elisabetta Gardini, Jarosław Wałęsa, Tunne Kelam, Csaba Sógor, Pavel Svoboda, Roberta Metsola, Milan Zver, Lorenzo Cesa, Adam Szejnfeld, Patricija Šulin, Deirdre Clune, Ivana Maletić, Anders Sellström, Andrey Kovatchev, Seán Kelly, Dubravka Šuica, Ivo Belet, Marijana Petir, Laima Liucija Andrikienė, Inese Vaidere, László Tőkés, Krzysztof Hetman, Jiří Pospíšil, Stanislav Polčák et Elmar Brok, u ime Kluba zastupnika PPE;

—   Elena Valenciano, Soraya Post i Pier Antonio Panzeri, u ime Kluba zastupnika S&D;

—   Monica Macovei, Pirkko Ruohonen-Lerner, Branislav Škripek, Ruža Tomašić, Valdemar Tomaševski, Charles Tannock i Raffaele Fitto, u ime Kluba zastupnika ECR;

—   Marietje Schaake, Pavel Telička, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Nadja Hirsch, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Gesine Meissner, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Jasenko Selimovic, Hilde Vautmans i Mirja Vehkaperä, u ime Kluba zastupnika ALDE;

—   Miguel Urbán Crespo, Marie-Christine Vergiat, Estefanía Torres Martínez, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Tania González Peñas, Eleonora Forenza, Barbara Spinelli, Patrick Le Hyaric, Dimitrios Papadimoulis i Luke Ming Flanagan, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL;

—   Jordi Solé, Bodil Valero i Judith Sargentini, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE;

—   Fabio Massimo Castaldo, Isabella Adinolfi i Ignazio Corrao, u ime Kluba zastupnika EFDD.

Usvojen (P8_TA(2018)0526)


9.10. Tanzanija (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0570/2018, B8-0571/2018, B8-0572/2018, B8-0573/2018, B8-0574/2018, B8-0575/2018

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 10.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0570/2018

(koji zamjenjuje B8-0570/2018, B8-0571/2018, B8-0572/2018, B8-0573/2018, B8-0574/2018, B8-0575/2018):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Tomáš Zdechovský, David McAllister, Elmar Brok, Jarosław Wałęsa, Tunne Kelam, Csaba Sógor, Roberta Metsola, Milan Zver, Lorenzo Cesa, Adam Szejnfeld, Patricija Šulin, Giovanni La Via, Ivana Maletić, Deirdre Clune, Andrey Kovatchev, Seán Kelly, Dubravka Šuica, Inese Vaidere, Laima Liucija Andrikienė, Barbara Matera, László Tőkés, Krzysztof Hetman, Jiří Pospíšil i Stanislav Polčák, u ime Kluba zastupnika PPE;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post i David Martin, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Charles Tannock, Valdemar Tomaševski, Raffaele Fitto, Jan Zahradil, Ruža Tomašić, Branislav Škripek, Monica Macovei, Notis Marias i Pirkko Ruohonen Lerner, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Louis Michel, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Gesine Meissner, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans i Mirja Vehkaperä, u ime Kluba zastupnika ALDE-a;

—   Marie Christine Vergiat, Barbara Spinelli, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Lola Sánchez Caldentey, Patrick Le Hyaric i Luke Ming Flanagan, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL;

—   Judith Sargentini i Michèle Rivasi, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao i Isabella Adinolfi, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

Usvojen (P8_TA(2018)0527)


9.11. Tehnologija lanaca blokova: trgovinska politika usmjerena na budućnost * (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o tehnologiji lanaca blokova: trgovinska politika usmjerena na budućnost [2018/2085(INI)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestiteljica: Emma McClarkin (A8-0407/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 11.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2018)0528)


9.12. Adekvatnost zaštite osobnih podataka u Japanu (glasovanje)

Izjava Komisije: Adekvatnost zaštite osobnih podataka u Japanu (2018/2979(RSP))

Rasprava je održana 11. prosinca 2018. (točka 14 zapisnika od 11.12.2018.).

Prijedlog rezolucije koji se podnosi na osnovi članka 123. stavka 2. Poslovnika i kojim se zaključuje rasprava:

—   Claude Moraes u ime Odbora LIBE o primjerenosti zaštite osobnih podataka koju pruža Japan (2018/2979(RSP)) (B8-0561/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 12.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2018)0529)


9.13. Sukob interesa i zaštita proračuna EU-a u Češkoj Republici (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B8-0582/2018, B8-0583/2018, B8-0584/2018, B8-0585/2018

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 13.)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B8-0582/2018

(koji zamjenjujeB8-0582/2018, B8-0583/2018 ):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Ingeborg Gräßle i Petri Sarvamaa, u ime Kluba zastupnika PPE;

—   Evžen Tošenovský, Valdemar Tomaševski, Jan Zahradil, Ruža Tomašić i Monica Macovei, u ime Kluba zastupnika ECR;

—   Bart Staes, Julia Reda i Philippe Lamberts, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE

— Dennis de Jong, Neoklis Sylikiotis, Laura Agea, Isabella Adinolfi, Tiziana Beghin, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Rosa D’Amato, Eleonora Evi, Piernicola Pedicini, Dario Tamburrano i Marco Zullo.

Usvojen (P8_TA(2018)0530)

(Prijedlozi rezolucija B8-0584/2018 i B8-0585/2018 se ne razmatraju.)


9.14. Djelovanje Europskog ombudsmana tijekom 2017. (glasovanje)

Izvješće o godišnjem izvješću o djelovanju Europskog ombudsmana tijekom 2017. godine [2018/2105(INI)] - Odbor za predstavke. Izvjestiteljica: Eleonora Evi (A8-0411/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 14.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2018)0531)


9.15. Ishod razmatranja Odbora za predstavke 2017. (glasovanje)

Izvješće o ishodu razmatranja Odbora za predstavke tijekom 2017. godine [2018/2104(INI)] - Odbor za predstavke. Izvjestiteljica: Cecilia Wikström (A8-0404/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 15.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2018)0532)


10. Obrazloženja glasovanja

Obrazloženja glasova u pisanom obliku:

Obrazloženja glasova u pisanom obliku u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta u dijelu namijenjenom zastupnicima.

Usmena obrazloženja glasovanja:

(Glasovanje od srijede, 12. prosinca 2018.)

Izvješće: Daniele Viotti i Paul Rübig - A8-0454/2018
Andrejs Mamikins i Daniel Hannan

Izvješće: Pedro Silva Pereira - A8-0366/2018
Younous Omarjee, Marina Albiol Guzmán, Xabier Benito Ziluaga, Daniel Hannan i Reinhard Bütikofer

Izvješće: Pedro Silva Pereira - A8-0367/2018
Lucy Anderson

Izvješće: Alojz Peterle - A8-0383/2018
Jiří Pospíšil

Izvješće: Dan Nica - A8-0401/2018
Rosa D'Amato, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, i Andrejs Mamikins

Izvješće: Monika Hohlmeier i Helga Stevens - A8-0374/2018
Monica Macovei i Andrejs Mamikins

Izvješće: David McAllister - A8-0392/2018
Monica Macovei

Izvješće: Petras Auštrevičius - A8-0373/2018
Jiří Pospíšil, Anna Záborská i Dobromir Sośnierz

Izvješće: Henna Virkkunen, Marian-Jean Marinescu i Pavel Telička - A8-0409/2018
Xabier Benito Ziluaga.

(Glasovanje od četvrtka 13. prosinca 2018.)

Izvješće: Massimiliano Salini - A8-0405/2018
Alex Mayer.

(Glasovanje od srijede 12. prosinca 2018.)

Izvješće: Henna Virkkunen, Marian-Jean Marinescu i Pavel Telička - A8-0409/2018
Xabier Benito Ziluaga, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a.

(Glasovanje od četvrtka 13. prosinca 2018.)

Izvješće: Dariusz Rosati - A8-0426/2018
Dobromir Sośnierz

Sukob interesa i zaštita proračuna EU-a u Češkoj Republici - RC-B8-0582/2018
Stanislav Polčák i Jiří Pospíšil

Izvješće Eleonore Evi - A8-0411/2018 Eleonora Evi.


11. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja).

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.

(Dnevna sjednica prekinuta je u 13:16.)


PREDSJEDA: Pavel TELIČKA
potpredsjednik

12. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 15:00.


13. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


14. Rijetke bolesti (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000118/2018) koje su postavili Mairead McGuinness, Rory Palmer, Jadwiga Wiśniewska, Gesine Meissner, Tilly Metz, Estefanía Torres Martínez i Piernicola Pedicini, u ime Odbora ENVI, Komisiji: Rijetke bolesti (B8-0419/2018)

Gesine Meissner obrazložila je pitanje.

Vytenis Povilas Andriukaitis (povjerenik Komisije) odgovorio je na pitanje.

Govorili su: Sirpa Pietikäinen, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Andrejs Mamikins, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ivan Jakovčić, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Paloma López Bermejo, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Ana Miranda, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, i André Elissen, u ime Kluba zastupnika ENF-a.

Govorio je Vytenis Povilas Andriukaitis.

Rasprava je zaključena.


15. Širenje afričke svinjske kuge (rasprava)

Pitanje za usmeni odgovor (O-000124/2018) koje je postavio Czesław Adam Siekierski, u ime Odbora AGRI, Komisiji: Širenje afričke svinjske kuge (B8-0420/2018)

Czesław Adam Siekierski obrazložio je pitanje.

Vytenis Povilas Andriukaitis (povjerenik Komisije) odgovorio je na pitanje.

Govorili su: Daniel Buda, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Clara Eugenia Aguilera García, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Beata Gosiewska, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Jozo Radoš, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Ana Miranda, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Norbert Erdős i Ramón Luis Valcárcel Siso.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Krzysztof Hetman, Albert Deß i Ivan Jakovčić.

Govorio je Vytenis Povilas Andriukaitis.

Rasprava je zaključena.


16. Prosljeđivanje tekstova usvojenih na dnevnoj sjednici

U skladu s člankom 192. stavkom 3. Poslovnika, zapisnik s današnje dnevne sjednice dat će se Parlamentu na usvajanje na početku sljedeće dnevne sjednice.

Uz odobrenje Europskog parlamenta usvojeni se tekstovi odmah prosljeđuju primateljima.


17. Kalendar sljedećih dnevnih sjednica

Sljedeće dnevne sjednice održat će se od 14. siječnja 2019. do 17. siječnja 2019.


18. Zatvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica zatvorena je u 16:24.


19. Prekid zasjedanja

Zasjedanje Parlamenta je prekinuto.

Klaus Welle

Antonio Tajani

glavni tajnik

predsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Ademov, Adinolfi, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Ashworth, Assis, Auken, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balczó, Bashir, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Bendtsen, Benito Ziluaga, Beňová, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buda, Bullmann, Bullock, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Charanzová, Chauprade, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Corbett, Cornillet, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, Dalli, Dalton, Dalunde, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, Demesmaeker, De Monte, Deß, Detjen, Deutsch, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Didier, Dlabajová, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Elissen, Engel, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Farage, Federley, Fernandes, Fernández, Ferrandino, Finch, Fjellner, Flack, Flanagan, Fleckenstein, Florenz, Forenza, Foster, Fountoulis, Franz, Freund, Frunzulică, Gabelic, Gahler, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gebhardt, Gehrold, Geier, Gentile, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Neena, Gill Nathan, Giménez Barbat, Giuffrida, Gloanec Maurin, Goddyn, Goerens, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Gräzin, Griffin, Grigule-Pēterse, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Händel, Hannan, Hansen, Harkin, Harms, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hirsch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Howarth, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iturgaiz, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jahr, Jakovčić, James, Jamet, Járóka, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kammerevert, Kappel, Karas, Karim, Karlsson, Karski, Katainen, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kohn, Kölmel, Konečná, Kósa, Köster, Kouloglou, Kouroumbashev, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lancini, Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Lechevalier, Lenaers, Leontini, Lewandowski, Liberadzki, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lundgren, McAllister, McAvan, McClarkin, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Mamikins, Mandl, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Matthews, Maurel, Mavrides, Maydell, Mayer Georg, Mayer Alex, Mazuronis, Meissner, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Metz, Meuthen, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Miranda, Mitrofanovs, Mizzi, Mlinar, Mobarik, Moi, Monot, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Müller, Nagtegaal, Nagy, Nart, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, Olbrycht, Omarjee, Packet, Padar, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Palmer, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Pavel, Payne, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Pirinski, Pitera, Plura, Polčák, Ponga, Popa, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Procter, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radoš, Radtke, Rebega, Reda, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Revault d'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Šadurskis, Saïfi, Sakorafa, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schirdewan, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Scottà, Selimovic, Sellström, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Solé, Sommer, Sonik, Sonneborn, Sośnierz, Spinelli, Staes, Starbatty, Štefanec, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Vehkaperä, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vieu, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Wierinck, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wölken, Záborská, Zahradil, Zammit Dimech, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Złotowski, Zoffoli, Zorrinho, Zovko, Zwiefka

Ispričani:

Comi, Crowley, Deprez, Fotyga, Ivan, Le Pen, Łybacka, Michels, Monteiro de Aguiar, Ożóg, Tolić, Torres Martínez, Zimmer, Žitňanská

Posljednje ažuriranje: 25. travnja 2019.Pravna napomena