Indiċi 
Minuti
PDF 295kWORD 79k
Il-Ħamis, 13 ta' Diċembru 2018 - StrasburguVerżjoni finali
1.Ftuħ tas-seduta
 2.Kompożizzjoni tal-Parlament
 3.Petizzjonijiet
 4.Dokumenti mressqa
 5.Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti
 6.Is-sitwazzjoni tal-migranti fil-fruntiera mal-UE fil-Bożnija-Ħerzegovina (dibattitu)
 7.Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta' dritt (dibattitu)
  7.1.L-Iran, b'mod partikolari l-każ ta' Nasrin Sotoudeh
  7.2.L-Eġittu, b'mod partikolari s-sitwazzjoni tad-difensuri tad-drittijiet tal-bniedem
  7.3.It-Tanzanija
 8.Tkomplija tas-seduta
 9.Ħin tal-votazzjonijiet
  9.1.Deċiżjoni għal dħul f'negozjati interistituzzjonali: Kopertura minima għat-telf għal skoperturi improduttivi ***I (votazzjoni)
  9.2.Soluzzjoni mħaffa tat-tilwim kummerċjali (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
  9.3.L-istabbiliment tal-programm spazjali tal-Unjoni u tal-Aġenzija tal-Unjoni Ewropea għall-Programm Spazjali ***I (votazzjoni)
  9.4.L-istabbiliment tal-programm Ewropa Diġitali għall-perjodu 2021-2027 ***I (votazzjoni)
  9.5.Ftehim bejn l-Istati Uniti tal-Amerika u l-Komunità Ewropea dwar kooperazzjoni fir-regolazzjoni tas-sigurtà tal-avjazzjoni ċivili *** (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
  9.6.Sistema komuni ta' taxxa fuq is-servizzi diġitali fir-rigward tad-dħul li jirriżulta mill-provvista ta' ċerti servizzi diġitali * (votazzjoni)
  9.7.Tassazzjoni korporattiva ta' preżenza diġitali sinifikanti * (votazzjoni)
  9.8.L-Iran, b'mod partikolari l-każ ta' Nasrin Sotoudeh (votazzjoni)
  9.9.L-Eġittu, b'mod partikolari s-sitwazzjoni tad-difensuri tad-drittijiet tal-bniedem (votazzjoni)
  9.10.It-Tanzanija (votazzjoni)
  9.11.Blockchain: politika kummerċjali mfassla għall-ġejjieni * (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)
  9.12.L-adegwatezza tal-protezzjoni tad-data personali mogħtija mill-Ġappun (votazzjoni)
  9.13.Il-kunflitt ta' interess u l-protezzjoni tal-baġit tal-UE fir-Repubblika Ċeka (votazzjoni)
  9.14.Attivitajiet tal-Ombudsman fl-2017 (votazzjoni)
  9.15.Deliberazzjonijiet tal-Kumitat għall-Petizzjonijiet matul is-sena 2017 (votazzjoni)
 10.Spjegazzjonijiet tal-vot
 11.Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
 12.Tkomplija tas-seduta
 13.Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti
 14.Mard rari (dibattitu)
 15.It-tixrid tad-Deni Afrikan tal-Ħnieżer (dibattitu)
 16.Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja
 17.Kalendarju tas-seduti li jmiss
 18.Għeluq tas-seduta
 19.Interruzzjoni tas-sessjoni
 REĠISTRU TAL-ATTENDENZA


PRESIDENZA: Ioan Mircea PAŞCU
Viċi President

1. Ftuħ tas-seduta

Ħin tal-ftuħ tas-seduta: 09.02.


2. Kompożizzjoni tal-Parlament

Jakob von Weizsäcker avża bil-miktub bir-riżenja tiegħu minn Membru tal-Parlament, li tiddekorri mid-data 7 ta' Jannar 2019.

Bi qbil mal-Artikolu 4(1) u (4) tar-Regoli ta' Proċedura, il-Parlament ikkonstata li l-post tiegħu huwa vakanti b'seħħ minn din id-data u informa lill-awtorità nazzjonali kkonċernata dwar dan.


3. Petizzjonijiet

Il-petizzjonijiet li ġejjin iddaħħlu fir-reġistru fid-dati indikati hawn taħt, u ġew riferuti lill-kumitat responsabbli, bi qbil mal-Artikolu 215(9) u (10) tar-Regoli ta' Proċedura:

Data: 4 ta' Diċembru 2018

(*) Isem kunfidenzjali

(*) (Nru 0949/2018); Alexandra Elize (Nru 0950/2018); José Manuel Martín Álvarez (Nru 0951/2018); Mateusz Błaszczak (Nru 0952/2018); (*) (Nru 0953/2018); Gredo Förster (Nru 0954/2018); Brandy Thern (Nru 0955/2018); Monika Mamulska (Nru 0956/2018); (*) (Nru 0957/2018); Max Huhn (Nru 0958/2018); Constantin Vlădescu (Nru 0959/2018); Maurizio Zinesi (Comune di Cinisello Balsamo) (Nru 0960/2018); (*) (Nru 0961/2018); (*) (Nru 0962/2018); (*) (Nru 0963/2018); (*) (Nru 0964/2018); Ramón Crespí Rosselló (Nru 0965/2018); Adamantia Karamanou (Nru 0966/2018); Fernando García (Nru 0967/2018); Ian Rogers (Nru 0968/2018); (*) (Nru 0969/2018); (*) (Nru 0970/2018); Mateusz Błaszczak (Nru 0971/2018); Marta Donadei (Nru 0972/2018); Adolfo Pablo Lapi (Nru 0973/2018); (*) (Nru 0974/2018); Krisztián Varga (Nru 0975/2018); Francesco Orbitello (Nru 0976/2018); (*) (Nru 0977/2018); Andrzej Halicki (Nru 0978/2018); (*) (Nru 0980/2018); Jakub Ditrich (Nru 0981/2018); (*) (Nru 0982/2018); (*) (Nru 0983/2018); (*) (Nru 0984/2018); Thomas Rust (Nru 0985/2018); (*) (Nru 0986/2018); (*) (Nru 0987/2018); Elisenda Paluzie Hernández (Nru 0988/2018); (*) (Nru 0989/2018); (*) (Nru 0990/2018); (*) (Nru 0991/2018); (*) (Nru 0992/2018); (*) (Nru 0993/2018); Diogo Faria (Nru 0994/2018); (*) (Nru 0995/2018); (*) (Nru 0996/2018); (*) (Nru 0997/2018); Alberto Cirio (Nru 0998/2018); (*) (Nru 0999/2018); (*) (Nru 1000/2018); Francesco Orbitello (Nru 1001/2018); Samuel Martín-Sosa (Ecologistas en Acción) (Nru 1002/2018); (*) (Nru 1003/2018); (*) (Nru 1004/2018); (*) (Nru 1005/2018); Barbora Strnadová (Nru 1006/2018); (*) (Nru 1007/2018); (*) (Nru 1008/2018); Krisztián Varga (Nru 1009/2018); (*) (Nru 1010/2018); (*) (Nru 1011/2018); (*) (Nru 1012/2018); Alessandro Giovannetti (Nru 1013/2018); (*) (Nru 1014/2018); (*) (Nru 1015/2018); (*) (Nru 1016/2018); (*) (Nru 1017/2018); (*) (Nru 1018/2018); (*) (Nru 1019/2018); Geoffrey Deasy (Nru 1020/2018); (*) (Nru 1021/2018); Jorge Núñez Burgos (Nru 1022/2018); (*) (Nru 1023/2018); (*) (Nru 1024/2018); (*) (Nru 1025/2018); Jerzy Warszyński (Nru 1026/2018); (*) (Nru 1027/2018); (*) (Nru 1028/2018); Elena Guncheva (Nru 1029/2018); Raffaella Scattolon (Nru 1030/2018); Nicolaas Vinckier (Nru 1031/2018); (*) (Nru 1032/2018); (*) (Nru 1033/2018); (*) (Nru 1034/2018); Fani Kozareva (Nru 1035/2018); (*) (Nru 1036/2018); Preda Marin (Nru 1037/2018); (*) (Nru 1038/2018); Valentina Cucu (Nru 1039/2018); Davide Anselmi (Nru 1040/2018); Davide Anselmi (Nru 1041/2018); Paul Dobrzynski (Nru 1042/2018); (*) (Nru 1043/2018); (*) (Nru 1044/2018); (*) (Nru 1045/2018); (*) (Nru 1046/2018); (*) (Nru 1047/2018); Pablo Fernández Gómez (Nru 1048/2018); Adolfo Pablo Lapi (Nru 1049/2018); (*) (Nru 1050/2018); (*) (Nru 1051/2018); (*) (Nru 1052/2018); Benito Lupiáñez López (Nru 1053/2018); (*) (Nru 1054/2018); Danny Grothe (Nru 1055/2018); Mateusz Błaszczak (Nru 1056/2018); (*) (Nru 1057/2018); Martin Jürgens (Nru 1058/2018); (*) (Nru 1059/2018); (*) (Nru 1060/2018); Jürgen Keller (Nru 1061/2018); (*) (Nru 1062/2018); Andreas Zimmermann (Nru 1063/2018); (*) (Nru 1064/2018); Antonio Pérez Fernández (Nru 1065/2018); (*) (Nru 1066/2018); (*) (Nru 1067/2018); Oliver Lücke (Nru 1068/2018); (*) (Nru 1069/2018).

Il-petizzjoni Nru 0979/2018 ġiet irtirata mill-petizzjonant wara li ddaħħlet fir-reġistru.

Il-President ħabbar li fid-data 4 ta' Diċembru 2018, skont id-dispożizzjonijiet tal-Artikolu 215(15) tar-Regoli ta' Proċedura, irrefera lill-kumitat responsabbli l-petizzjonijiet mibgħuta minn persuni fiżiċi jew ġuridiċi li la jkunu ċittadini tal-Unjoni Ewropea u lanqas ikunu residenti fi Stat Membru, u lanqas ma jkollhom l-uffiċċju reġistrat fi Stat Membru.


4. Dokumenti mressqa

Tressqu d-dokumenti segwenti:

1) mill-Kunsill u mill-Kummissjoni

- Proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda r-Regolamenti (UE) Nru 1305/2013 u (UE) Nru 1307/2013 fir-rigward ta' ċerti regoli dwar il-pagamenti diretti u l-appoġġ għall-iżvilupp rurali rigward is-snin 2019 u 2020 (COM(2018)0817 - C8-0506/2018 – 2018/0414(COD))
F'konformità mal-Artikolu 137(1) tar-Regoli ta' Proċedura, il-President se jikkonsulta lill-Kumitat Ekonomiku u Soċjali Ewropew dwar din il-proposta.

irriferut

responsabbli :

AGRI

opinjoni :

DEVE, BUDG, CONT, ENVI, REGI

2) mill-Membri, mozzjonijiet għal riżoluzzjoni (Artikolu 133 tar-Regoli ta' Proċedura)

- Innocenzo Leontini. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar strateġija ta' valorizzazzjoni ta' Sqallija bħala ċentru loġistiku prinċipali tal-UE għall-kummerċ mal-Afrika (B8-0545/2018)

irriferut

responsabbli :

INTA

- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-protezzjoni tal-industrija tal-injam (B8-0549/2018)

irriferut

responsabbli :

REGI

opinjoni :

ENVI, AGRI

- Dominique Martin. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar it-tikketta "volpi tal-artiku" (B8-0550/2018)

irriferut

responsabbli :

ENVI

opinjoni :

ITRE


5. Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti

Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta' inizjattiva (Artikolu 46 tar-Regoli ta' Proċedura)

(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 15 ta' Novembru 2018)

Kumitat LIBE

- Viżi Umanitarji (2018/2271(INL))

Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta' inizjattiva (Artikolu 52 tar-Regoli ta' Proċedura)

(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 6 ta' Diċembru 2018)

Kumitati DEVE, ENVI

- Rapport strateġiku annwali dwar l-implimentazzjoni u t-twettiq tal-Għanijiet ta' Żvilupp Sostenibbli (SDGs) (2018/2279(INI))

Modifiki tal-konsultazzjonijiet mal-Kumitati (Artikolu 53 tar-Regoli ta' Proċedura)

Kumitat JURI

- It-trasparenza u s-sostenibbiltà tal-valutazzjoni tar-riskju tal-UE fil-katina alimentari (COM(2018)0179 - C8-0144/2018 - 2018/0088(COD))
irriferut lill-kumitat responsabbli: ENVI
opinjoni: BUDG, ITRE, IMCO, AGRI, PECH, JURI, JURI (Artikolu 39 tar-Regoli ta' Proċedura)

- Id-drittijiet tal-awtur fis-Suq Uniku Diġitali (COM(2016)0593 - C8-0383/2016 - 2016/0280(COD))
irriferut lill-kumitat responsabbli: JURI
opinjoni: CULT, ITRE, LIBE, INTA, IMCO (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura), JURI (Artikolu 39 tar-Regoli ta' Proċedura)

Kumitat IMCO

- Rakkomandazzjoni lill-Kunsill, lill-Kummissjoni u lill-Viċi President tal-Kummissjoni/Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà dwar il-Ftehim Qafas Istituzzjonali bejn l-Unjoni Ewropea u l-Konfederazzjoni Żvizzera (2018/2262(INI))
irriferut lill-kumitat responsabbli: AFET
opinjoni: IMCO, INTA (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)

Deċiżjoni li għandha tkun applikata l-proċedura b'laqgħat konġunti ta' kumitati (Artikolu 55 tar-Regoli ta' Proċedura)

(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 6 ta' Diċembru 2018)

Kumitati DEVE, ENVI

- Rapport strateġiku annwali dwar l-implimentazzjoni u t-twettiq tal-Għanijiet ta' Żvilupp Sostenibbli (SDGs) (2018/2279(INI))


Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta' inizjattiva (Artikolu 216(7), tar-Regoli ta' Proċedura)

(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 6 ta' Diċembru 2018)

Kumitat PETI

- Rapport annwali skont l-Artikolu 216(7) dwar id-deliberazzjonijiet tal-Kumitat għall-Petizzjonijiet matul is-sena 2018 (2018/2280(INI))

Bidla ta' titolu

Kumitat AFCO

Titolu ġdid tar-rapport (2018/2080(INL)): “Abbozz ta' regolament tal-Parlament Ewropew li jistabbilixxi r-regolamenti u l-kundizzjonijiet ġenerali li jirregolaw it-twettiq tal-obbligi tal-Ombudsman (Statut tal-Ombudsman Ewropew) u li jħassar id-Deċiżjoni 94/262/KEFA, KE, Euratom”.

Bdil ta' proċedura ((INI) minflok (INL

Kumitat AFCO

- It-trattament tat-taxxa ta' prodotti tal-pensjoni personali, inkluż il-Prodott tal-Pensjoni Personali Pan-Ewropew (2018/2002(INI))

Irtirar ta' rapport fuq inizjattiva proprja diġà awtorizzat

Kumitat ITRE

- Il-futur tal-politika tal-UE dwar l-enerġija, inkluż il-futur tat-Trattat Euratom (2018/2087(INI))


6. Is-sitwazzjoni tal-migranti fil-fruntiera mal-UE fil-Bożnija-Ħerzegovina (dibattitu)

Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: Is-sitwazzjoni tal-migranti fil-fruntiera mal-UE fil-Bożnija-Ħerzegovina (2018/2971(RSP))

Vytenis Povilas Andriukaitis (Membru tal-Kummissjoni) għamel id-dikjarazzjoni.

Interventi ta': Dubravka Šuica f'isem il-Grupp PPE, Tanja Fajon f'isem il-Grupp S&D, Ruža Tomašić f'isem il-Grupp ECR, Ivan Jakovčić f'isem il-Grupp ALDE, Marina Albiol Guzmán f'isem il-Grupp GUE/NGL, li wieġbet ukoll żewġ mistoqsijiet "karta blu" ta' Željana Zovko u Dubravka Šuica, Bodil Valero f'isem il-Grupp Verts/ALE, Bill Etheridge f'isem il-Grupp EFDD, Mario Borghezio f'isem il-Grupp ENF, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Josef Weidenholzer, Bernd Kölmel, Jasenko Selimovic, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' David Coburn, Dominique Bilde, Carlos Coelho, Tonino Picula, Angel Dzhambazki, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Beatriz Becerra Basterrechea, Jozo Radoš, Marijana Petir, Cécile Kashetu Kyenge u Cristian Dan Preda.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Željana Zovko, Maria Grapini, Notis Marias, Julie Ward u Elly Schlein.

Intervent ta': Vytenis Povilas Andriukaitis.

Id-dibattitu ngħalaq.


7. Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta' dritt (dibattitu)

(Għat-titoli u l-awturi tal-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni, ara punt 3 tal-Minuti ta' 12.12.2018.)


7.1. L-Iran, b'mod partikolari l-każ ta' Nasrin Sotoudeh

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0562/2018, B8-0563/2018, B8-0564/2018, B8-0565/2018, B8-0566/2018 u B8-0567/2018 (2018/2967(RSP))

Heidi Hautala, Charles Tannock, Cornelia Ernst, Ana Gomes, Marietje Schaake u Tunne Kelam ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Interventi ta': Michaela Šojdrová f'isem il-Grupp PPE, Josef Weidenholzer f'isem il-Grupp S&D, Bas Belder f'isem il-Grupp ECR, Beatriz Becerra Basterrechea f'isem il-Grupp ALDE, Margot Parker u Flavio Zanonato.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Marijana Petir, Julie Ward, Jean-Luc Schaffhauser u Juan Fernando López Aguilar.

Intervent ta': Neven Mimica (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 9.8 tal-Minuti ta' 13.12.2018.

PRESIDENZA: Bogusław LIBERADZKI
Viċi President


7.2. L-Eġittu, b'mod partikolari s-sitwazzjoni tad-difensuri tad-drittijiet tal-bniedem

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0568/2018, B8-0569/2018, B8-0576/2018, B8-0578/2018, B8-0579/2018, B8-0580/2018 u B8-0581/2018 (2018/2968(RSP))

Jordi Solé, Charles Tannock, Ignazio Corrao, Miguel Urbán Crespo, Soraya Post, Marietje Schaake u Barbara Matera ppreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Interventi ta': Pavel Svoboda f'isem il-Grupp PPE, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Marek Jurek, Pier Antonio Panzeri f'isem il-Grupp S&D, Anders Primdahl Vistisen f'isem il-Grupp ECR, Marisa Matias f'isem il-Grupp GUE/NGL, Ana Miranda f'isem il-Grupp Verts/ALE, Fabio Massimo Castaldo f'isem il-Grupp EFDD, Gilles Lebreton f'isem il-Grupp ENF, Krzysztof Hetman, Wajid Khan, Marek Jurek, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Doru-Claudian Frunzulică, u Jean-Luc Schaffhauser.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Seán Kelly, Julie Ward u Elly Schlein.

Intervent ta': Neven Mimica (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 9.9 tal-Minuti ta' 13.12.2018.


7.3. It-Tanzanija

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0570/2018, B8-0571/2018, B8-0572/2018, B8-0573/2018, B8-0574/2018 u B8-0575/2018 (2018/2969(RSP))

Judith Sargentini, Marie-Christine Vergiat, Soraya Post u Seán Kelly ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.

Interventi ta': Elena Valenciano f'isem il-Grupp S&D, Ignazio Corrao f'isem il-Grupp EFDD, David Martin u Neena Gill.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Jiří Pospíšil, Julie Ward, Notis Marias, Fabio Massimo Castaldo, Dobromir Sośnierz, li wieġeb ukoll żewġ mistoqsijiet "karta blu" ta' Seán Kelly u Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Stanislav Polčák u Paul Rübig, dan tal-aħħar dwar ċerti kwistjonijiet organizzattivi (il-President għamel xi preċiżjonijiet).

Intervent ta': Neven Mimica (Membru tal-Kummissjoni).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 9.10 tal-Minuti ta' 13.12.2018.

°
° ° °

Intervent ta': Paul Rübig dwar kwistjoni baġitarja.

(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta sa ma sar il-ħin għall-votazzjonijiet: 11.36.)

PRESIDENZA: Rainer WIELAND
Viċi President


8. Tkomplija tas-seduta

Ħin li fih tkompliet is-seduta: 12.00.

Interventi ta': Philippe Lamberts u Jean-Marie Cavada.


9. Ħin tal-votazzjonijiet

Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ.) jidhru fl-Anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet”, mehmuż mal-Minuti.

Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq is-sit Europarl.


9.1. Deċiżjoni għal dħul f'negozjati interistituzzjonali: Kopertura minima għat-telf għal skoperturi improduttivi ***I (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-emendar tar-Regolament (UE) Nru 575/2013 fir-rigward tal-kopertura minima għat-telf għal skoperturi improduttivi [COM(2018)0134 - C8-0117/2018- 2018/0060(COD)] - Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji. Rapporteurs: Esther de Lange u Roberto Gualtieri (A8-0440/2018)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 1)

DEĊIŻJONI GĦAL DĦUL F'NEGOZJATI INTERISTITUZZJONALI

Approvazzjoni

Interventi

Qabel il-votazzjoni, skont l-Artikolu 69(c)(2)(2) tar-Regoli ta' Proċedura, Sven Giegold esprima ruħu kontra d-deċiżjoni tal-Kumitat ECON u Roberto Gualtieri li esprima ruħu favur din id-deċiżjoni.


9.2. Soluzzjoni mħaffa tat-tilwim kummerċjali (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)

Rapport b'rakkomandazzjonijiet lill-Kummissjoni dwar soluzzjoni mħaffa ta' tilwim kummerċjali [2018/2079(INL)] - Kumitat għall-Affarijiet Legali. Rapporteur: Tadeusz Zwiefka (A8-0396/2018)

(Maġġoranza tal-Membri li jagħmlu parti mill-Parlament)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 2)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni b'votazzjoni unika (P8_TA(2018)0519)


9.3. L-istabbiliment tal-programm spazjali tal-Unjoni u tal-Aġenzija tal-Unjoni Ewropea għall-Programm Spazjali ***I (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jistabbilixxi l-programm spazjali tal-Unjoni u l-Aġenzija tal-Unjoni Ewropea għall-Programm Spazjali u li jħassar ir-Regolamenti (UE) Nru 912/2010, (UE) Nru 1285/2013 u (UE) Nru 377/2014 u d-Deċiżjoni 541/2014/UE [COM(2018)0447 - C8-0258/2018 - 2018/0236(COD)] - Kumitat għall-Industrija, ir-Riċerka u l-Enerġija. Rapporteur: Massimiliano Salini (A8-0405/2018)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 3)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI

Approvazzjoni (P8_TA(2018)0520)

Intervent ta' Massimiliano Salini, wara l-votazzjoni, biex jitlob li l-kwistjoni tiġi riferuta lill-kumitat responsabbli għal negozjati interistituzzjonali, skont l-Artikolu 59(4) tar-Regoli ta' Proċedura. Il-Parlament approva t-talba.


9.4. L-istabbiliment tal-programm Ewropa Diġitali għall-perjodu 2021-2027 ***I (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal Regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jistabbilixxi l-programm Ewropa Diġitali għall-perjodu 2021-2027 [COM(2018)0434 - C8-0256/2018 - 2018/0227(COD)] - Kumitat għall-Industrija, ir-Riċerka u l-Enerġija. Rapporteur: Angelika Mlinar (A8-0408/2018)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 4)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI

Approvazzjoni (P8_TA(2018)0521)

Intervent ta' Angelika Mlinar, wara l-votazzjoni, biex jitlob li l-kwistjoni tiġi riferuta lill-kumitat responsabbli għal negozjati interistituzzjonali, skont l-Artikolu 59(4) tar-Regoli ta' Proċedura. Il-Parlament approva t-talba.


9.5. Ftehim bejn l-Istati Uniti tal-Amerika u l-Komunità Ewropea dwar kooperazzjoni fir-regolazzjoni tas-sigurtà tal-avjazzjoni ċivili *** (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)

Rakkomandazzjoni dwar l-abbozz ta' deċiżjoni tal-Kunsill dwar il-konklużjoni, f'isem l-Unjoni Ewropea, ta' emenda għall-Ftehim bejn l-Istati Uniti tal-Amerika u l-Komunità Ewropea dwar kooperazzjoni fir-regolazzjoni tas-sigurtà tal-avjazzjoni ċivili [07482/2018 - C8-0157/2018 - 2016/0343(NLE)] - Kumitat għat-Trasport u t-Turiżmu. Rapporteur: Theresa Griffin (A8-0432/2018)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 5)

ABBOZZ TA' DEĊIŻJONI TAL-KUNSILL

Adozzjoni b'votazzjoni unika (P8_TA(2018)0522)

Il-Parlament ta l-approvazzjoni tiegħu għall-konklużjoni tal-ftehim.


9.6. Sistema komuni ta' taxxa fuq is-servizzi diġitali fir-rigward tad-dħul li jirriżulta mill-provvista ta' ċerti servizzi diġitali * (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal Direttiva tal-Kunsill dwar is-sistema komuni ta' taxxa fuq is-servizzi diġitali fir-rigward tad-dħul li jirriżulta mill-provvista ta' ċerti servizzi diġitali [COM(2018)0148 - C8-0137/2018 - 2018/0073(CNS)] - Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji. Rapporteur: Paul Tang (A8-0428/2018)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 6)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI

Approvazzjoni (P8_TA(2018)0523)


9.7. Tassazzjoni korporattiva ta' preżenza diġitali sinifikanti * (votazzjoni)

Rapport dwar il-proposta għal Direttiva tal-Kunsill li tistabbilixxi regoli li jirrelataw mat-tassazzjoni korporattiva ta' preżenza diġitali sinifikanti [COM(2018)0147 - C8-0138/2018 - 2018/0072(CNS)] - Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji. Rapporteur: Dariusz Rosati (A8-0426/2018)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 7)

PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI u EMENDI

Approvazzjoni (P8_TA(2018)0524)


9.8. L-Iran, b'mod partikolari l-każ ta' Nasrin Sotoudeh (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0562/2018, B8-0563/2018, B8-0564/2018, B8-0565/2018, B8-0566/2018, B8-0567/2018

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 8)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0562/2018

(flok B8-0562/2018, B8-0563/2018, B8-0564/2018, B8-0565/2018, B8-0566/2018, B8-0567/2018):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, David McAllister, Elmar Brok, Csaba Sógor, Tomáš Zdechovský, Elisabetta Gardini, Jarosław Wałęsa, Pavel Svoboda, Roberta Metsola, Milan Zver, Jaromír Štětina, Lorenzo Cesa, Michaela Šojdrová, Adam Szejnfeld, Patricija Šulin, Giovanni La Via, Ivana Maletić, Deirdre Clune, Anders Sellström, Andrey Kovatchev, Seán Kelly, Dubravka Šuica, Ivo Belet, Marijana Petir, Laima Liucija Andrikienė, Inese Vaidere, Barbara Matera, László Tőkés, Anna Záborská, Krzysztof Hetman, Jiří Pospíšil u Stanislav Polčák, f'isem il-grupp PPE;

—   Victor Boştinaru, Soraya Post, Ana Gomes u Elena Valenciano, f'isem il-grupp S&D ;

—   Charles Tannock, Karol Karski, Raffaele Fitto, Valdemar Tomaševski, Jan Zahradil, Branislav Škripek, Ruža Tomašić u Pirkko Ruohonen-Lerner, f'isem il-grupp ECR;

—   Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Nadja Hirsch, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Gesine Meissner, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Hilde Vautmans, Mirja Vehkaperä, f'isem il-grupp ALDE;

—   Cornelia Ernst, Marie-Christine Vergiat u Patrick Le Hyaric, f'isem il-grupp GUE/NGL;

—   Bodil Valero, Jordi Solé, Pascal Durand u Eva Joly, f'isem il-grupp Verts/ALE;

—   Ignazio Corrao u Fabio Massimo Castaldo.

Adozzjoni (P8_TA(2018)0525)


9.9. L-Eġittu, b'mod partikolari s-sitwazzjoni tad-difensuri tad-drittijiet tal-bniedem (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0568/2018, B8-0569/2018, B8-0576/2018, B8-0578/2018, B8-0579/2018, B8-0580/2018, B8-0581/2018

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 9)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0568/2018

(flok B8-0568/2018, B8-0569/2018, B8-0576/2018, B8-0578/2018, B8-0579/2018, B8-0580/2018, B8-0581/2018):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Cristian Dan Preda, Barbara Matera, Tomáš Zdechovský, Elisabetta Gardini, Jarosław Wałęsa, Tunne Kelam, Csaba Sógor, Pavel Svoboda, Roberta Metsola, Milan Zver, Lorenzo Cesa, Adam Szejnfeld, Patricija Šulin, Deirdre Clune, Ivana Maletić, Anders Sellström, Andrey Kovatchev, Seán Kelly, Dubravka Šuica, Ivo Belet, Marijana Petir, Laima Liucija Andrikienė, Inese Vaidere, László Tőkés, Krzysztof Hetman, Jiří Pospíšil, Stanislav Polčák u Elmar Brok, f'isem il-grupp PPE;

—   Elena Valenciano, Soraya Post u Pier Antonio Panzeri, f'isem il-grupp S&D;

—   Monica Macovei, Pirkko Ruohonen-Lerner, Branislav Škripek, Ruža Tomašić, Valdemar Tomaševski, Charles Tannock u Raffaele Fitto, f'isem il-grupp ECR;

—   Marietje Schaake, Pavel Telička, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Nadja Hirsch, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Gesine Meissner, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Jasenko Selimovic, Hilde Vautmans u Mirja Vehkaperä, f'isem il-grupp ALDE;

—   Miguel Urbán Crespo, Marie-Christine Vergiat, Estefanía Torres Martínez, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Tania González Peñas, Eleonora Forenza, Barbara Spinelli, Patrick Le Hyaric, Dimitrios Papadimoulis u Luke Ming Flanagan, f'isem il-grupp GUE/NGL;

—   Jordi Solé, Bodil Valero u Judith Sargentini, f'isem il-grupp Verts/ALE;

—   Fabio Massimo Castaldo, Isabella Adinolfi u Ignazio Corrao, f'isem il-grupp EFDD.

Adozzjoni (P8_TA(2018)0526)


9.10. It-Tanzanija (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0570/2018, B8-0571/2018, B8-0572/2018, B8-0573/2018, B8-0574/2018, B8-0575/2018

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 10)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0570/2018

(flok B8-0570/2018, B8-0571/2018, B8-0572/2018, B8-0573/2018, B8-0574/2018, B8-0575/2018):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Tomáš Zdechovský, David McAllister, Elmar Brok, Jarosław Wałęsa, Tunne Kelam, Csaba Sógor, Roberta Metsola, Milan Zver, Lorenzo Cesa, Adam Szejnfeld, Patricija Šulin, Giovanni La Via, Ivana Maletić, Deirdre Clune, Andrey Kovatchev, Seán Kelly, Dubravka Šuica, Inese Vaidere, Laima Liucija Andrikienė, Barbara Matera, László Tőkés, Krzysztof Hetman, Jiří Pospíšil u Stanislav Polčák, f'isem il-grupp PPE;

—   Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post u David Martin, f'isem il-grupp S&D;

—   Charles Tannock, Valdemar Tomaševski, Raffaele Fitto, Jan Zahradil, Ruža Tomašić, Branislav Škripek, Monica Macovei, Notis Marias u Pirkko Ruohonen Lerner, f'isem il-grupp ECR;

—   Louis Michel, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Gesine Meissner, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans u Mirja Vehkaperä, f'isem il-grupp ALDE;

—   Marie Christine Vergiat, Barbara Spinelli, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Lola Sánchez Caldentey, Patrick Le Hyaric u Luke Ming Flanagan, f'isem il-grupp GUE/NGL;

—   Judith Sargentini et, Michèle Rivasi, f'isem il-grupp Verts/ALE;

—   Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao u Isabella Adinolfi, f'isem il-grupp EFDD.

Adozzjoni (P8_TA(2018)0527)


9.11. Blockchain: politika kummerċjali mfassla għall-ġejjieni * (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura) (votazzjoni)

Rapport dwar Blockchain: politika kummerċjali mfassla għall-ġejjieni [2018/2085(INI)] - Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: Emma McClarkin (A8-0407/2018)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 11)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni b'votazzjoni unika (P8_TA(2018)0528)


9.12. L-adegwatezza tal-protezzjoni tad-data personali mogħtija mill-Ġappun (votazzjoni)

Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: L-adegwatezza tal-protezzjoni tad-data personali mogħtija mill-Ġappun (2018/2979(RSP))

Id-dibattitu sar fid-data 11 ta' Diċembru 2018 (punt 14 tal-Minuti ta' 11.12.2018).

Mozzjoni għal riżoluzzjoni mressqa biex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:

—   Claude Moraes f'isem il-Kumitat LIBE dwar l-adegwatezza tal-protezzjoni tad-data personali mogħtija mill-Ġappun (2018/2979(RSP)) (B8-0561/2018)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 12)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2018)0529)


9.13. Il-kunflitt ta' interess u l-protezzjoni tal-baġit tal-UE fir-Repubblika Ċeka (votazzjoni)

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0582/2018, B8-0583/2018, B8-0584/2018, B8-0585/2018

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 13)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B8-0582/2018

(flok B8-0582/2018, B8-0583/2018 ):

imressqa mill-Membri li ġejjin:

—   Ingeborg Gräßle, Petri Sarvamaa, f'isem il-grupp PPE;

—   Evžen Tošenovský, Valdemar Tomaševski, Jan Zahradil, Ruža Tomašić, Monica Macovei, f'isem il-grupp ECR;

—   Bart Staes, Julia Reda u Philippe Lamberts, au nom du groupe Verts/ALE; Dennis de Jong, Neoklis Sylikiotis, Laura Agea, Isabella Adinolfi, Tiziana Beghin, Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Rosa D’Amato, Eleonora Evi, Piernicola Pedicini, Dario Tamburrano u Marco Zullo.

Adozzjoni (P8_TA(2018)0530)

(Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B8-0584/2018 u B8-0585/2018 iddekadew.)


9.14. Attivitajiet tal-Ombudsman fl-2017 (votazzjoni)

Rapport dwar ir-rapport annwali dwar l-attivitajiet tal-Ombudsman Ewropew fl-2017 [2018/2105(INI)] - Kumitat għall-Petizzjonijiet. Rapporteur: Eleonora Evi (A8-0411/2018)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 14)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2018)0531)


9.15. Deliberazzjonijiet tal-Kumitat għall-Petizzjonijiet matul is-sena 2017 (votazzjoni)

Rapport dwar id-deliberazzjonijiet tal-Kumitat għall-Petizzjonijiet matul is-sena 2017 [2018/2104(INI)] - Kumitat għall-Petizzjonijiet. Rapporteur: Cecilia Wikström (A8-0404/2018)

(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 15)

MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI

Adozzjoni (P8_TA(2018)0532)


10. Spjegazzjonijiet tal-vot

Spjegazzjonijiet tal-vot bil-miktub:

L-ispjegazzjonijiet tal-vot li tressqu bil-miktub, bi qbil mal-Artikolu 183 tar-Regoli ta' Proċedura, jidhru fil-paġni tal-Membri fis-sit tal-Parlament.

Spjegazzjonijiet tal-vot orali:

(Ħin tal-votazzjonijiet ta' nhar l-Erbgħa 12 ta' Diċembru 2018)

Rapport Daniele Viotti u Paul Rübig - A8-0454/2018
Andrejs Mamikins u Daniel Hannan

Rapport Pedro Silva Pereira - A8-0366/2018
Younous Omarjee, Marina Albiol Guzmán, Xabier Benito Ziluaga, Daniel Hannan u Reinhard Bütikofer

Rapport Pedro Silva Pereira - A8-0367/2018
Lucy Anderson

Rapport Alojz Peterle - A8-0383/2018
Jiří Pospíšil

Rapport Dan Nica - A8-0401/2018
Rosa D'Amato, f'isem il-grupp EFDD, u Andrejs Mamikins

Rapport Monika Hohlmeier u Helga Stevens - A8-0374/2018
Monica Macovei u Andrejs Mamikins

Rapport David McAllister - A8-0392/2018
Monica Macovei

Rapport Petras Auštrevičius - A8-0373/2018
Jiří Pospíšil, Anna Záborská u Dobromir Sośnierz

Rapport Henna Virkkunen, Marian-Jean Marinescu u Pavel Telička - A8-0409/2018
Xabier Benito Ziluaga.

(Ħin tal-votazzjonijiet ta' nhar il-Ħamis 13 ta' Diċembru 2018)

Rapport Massimiliano Salini - A8-0405/2018
Alex Mayer.

(Ħin tal-votazzjonijiet ta' nhar l-Erbgħa 12 ta' Diċembru 2018)

Rapport Henna Virkkunen, Marian-Jean Marinescu u Pavel Telička - A8-0409/2018
Xabier Benito Ziluaga, f'isem il-Grupp GUE/NGL.

(Ħin tal-votazzjonijiet ta' nhar il-Ħamis 13 ta' Diċembru 2018)

Rapport Dariusz Rosati - A8-0426/2018
Dobromir Sośnierz

Il-kunflitt ta' interess u l-protezzjoni tal-baġit tal-UE fir-Repubblika Ċeka - RC-B8-0582/2018
Stanislav Polčák u Jiří Pospíšil

Rapport Eleonora Evi - A8-0411/2018
Eleonora Evi.


11. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot

Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fuq is-sit Europarl, "Plenarja", "Votazzjonijiet", "Riżultati tal-Votazzjonijiet" (Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet).

Il-verżjoni elettronika fuq is-sit Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta' mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.

Wara li jgħaddi dan il-perjodu, il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati fil-Ġurnal Uffiċjali.

(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 13.16.)


PRESIDENZA: Pavel TELIČKA
Viċi President

12. Tkomplija tas-seduta

Ħin li fih tkompliet is-seduta: 15.00.


13. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti

Il-Minuti tas-seduta preċedenti ġew approvati.


14. Mard rari (dibattitu)

Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000118/2018) imressqa minn Mairead McGuinness, Rory Palmer, Jadwiga Wiśniewska, Gesine Meissner, Tilly Metz, Estefanía Torres Martínez u Piernicola Pedicini, f'isem il-Kumitat ENVI, lill-Kummissjoni: Mard rari (B8-0419/2018)

Gesine Meissner daħlet aktar fil-fond dwar il-mistoqsija.

Vytenis Povilas Andriukaitis (Membru tal-Kummissjoni) wieġeb il-mistoqsija.

Interventi ta': Sirpa Pietikäinen f'isem il-Grupp PPE, Andrejs Mamikins f'isem il-Grupp S&D, Ivan Jakovčić f'isem il-Grupp ALDE, Paloma López Bermejo f'isem il-Grupp GUE/NGL, Ana Miranda f'isem il-Grupp Verts/ALE, u André Elissen f'isem il-Grupp ENF.

Intervent ta': Vytenis Povilas Andriukaitis.

Id-dibattitu ngħalaq.


15. It-tixrid tad-Deni Afrikan tal-Ħnieżer (dibattitu)

Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000124/2018) imressqa minn Czesław Adam Siekierski, f'isem il-Kumitat AGRI, lill-Kummissjoni: Propagazzjoni tad-deni Afrikan tal-ħnieżer (B8-0420/2018)

Czesław Adam Siekierski daħal aktar fil-fond dwar il-mistoqsija.

Vytenis Povilas Andriukaitis (Membru tal-Kummissjoni) wieġeb il-mistoqsija.

Interventi ta': Daniel Buda f'isem il-Grupp PPE, Clara Eugenia Aguilera García f'isem il-Grupp S&D, Beata Gosiewska f'isem il-Grupp ECR, Jozo Radoš f'isem il-Grupp ALDE, Ana Miranda f'isem il-Grupp Verts/ALE, Norbert Erdős u Ramón Luis Valcárcel Siso.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Krzysztof Hetman, Albert Deß u Ivan Jakovčić.

Intervent ta': Vytenis Povilas Andriukaitis.

Id-dibattitu ngħalaq.


16. Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja

F'konformità mal-Artikolu 192(3) tar-Regoli ta' Proċedura, il-minuti ta' din is-seduta se jitressqu għall-approvazzjoni tal-Parlament fil-bidu tas-seduta li jmiss.

Bil-qbil tal-Parlament, it-testi li jiġu adottati se jintbagħtu minnufih lid-destinatarji msemmija fihom.


17. Kalendarju tas-seduti li jmiss

Is-seduti li jmiss se jsiru mid-data 14 ta' Jannar 2019 sad-data 17 ta' Jannar 2019.


18. Għeluq tas-seduta

Ħin li fih ingħalqet is-seduta: 16.24.


19. Interruzzjoni tas-sessjoni

Is-sessjoni tal-Parlament Ewropew ġiet interrotta.

Klaus Welle

Antonio Tajani

Segretarju Ġenerali

President


REĠISTRU TAL-ATTENDENZA

Preżenti:

Ademov, Adinolfi, Agea, Agnew, Aguilera García, Aiuto, Aker, Albiol Guzmán, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Ashworth, Assis, Auken, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balczó, Bashir, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belder, Bendtsen, Benito Ziluaga, Beňová, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bilde, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boştinaru, Boutonnet, Bové, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buda, Bullmann, Bullock, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Charanzová, Chauprade, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Cicu, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Corbett, Cornillet, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, Dalli, Dalton, Dalunde, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, Dati, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, Demesmaeker, De Monte, Deß, Detjen, Deutsch, Deva, Díaz de Mera García Consuegra, Didier, Dlabajová, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Elissen, Engel, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Farage, Federley, Fernandes, Fernández, Ferrandino, Finch, Fjellner, Flack, Flanagan, Fleckenstein, Florenz, Forenza, Foster, Fountoulis, Franz, Freund, Frunzulică, Gabelic, Gahler, Gambús, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gebhardt, Gehrold, Geier, Gentile, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Neena, Gill Nathan, Giménez Barbat, Giuffrida, Gloanec Maurin, Goddyn, Goerens, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Gräzin, Griffin, Grigule-Pēterse, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Händel, Hannan, Hansen, Harkin, Harms, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hirsch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Howarth, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iturgaiz, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jahr, Jakovčić, James, Jamet, Járóka, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Jurek, Juvin, Kadenbach, Kaili, Kalinowski, Kammerevert, Kappel, Karas, Karim, Karlsson, Karski, Katainen, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kohn, Kölmel, Konečná, Kósa, Köster, Kouloglou, Kouroumbashev, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lamassoure, Lambert, Lancini, Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Lechevalier, Lenaers, Leontini, Lewandowski, Liberadzki, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, Lösing, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lundgren, McAllister, McAvan, McClarkin, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Mamikins, Mandl, Mănescu, Maňka, Mann, Manscour, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin David, Martin Dominique, Martin Edouard, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Matthews, Maurel, Mavrides, Maydell, Mayer Georg, Mayer Alex, Mazuronis, Meissner, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Meszerics, Metsola, Metz, Meuthen, Michel, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Miranda, Mitrofanovs, Mizzi, Mlinar, Mobarik, Moi, Monot, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Müller, Nagtegaal, Nagy, Nart, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, Olbrycht, Omarjee, Packet, Padar, Paet, Pagazaurtundúa Ruiz, Paksas, Palmer, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Konstantinos, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Pavel, Payne, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Pirinski, Pitera, Plura, Polčák, Ponga, Popa, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Procter, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radoš, Radtke, Rebega, Reda, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Revault d'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues Liliana, Rodrigues Maria João, Rodríguez-Piñero Fernández, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Šadurskis, Saïfi, Sakorafa, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sander, Sant, dos Santos, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schirdewan, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Scottà, Selimovic, Sellström, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Seymour, Siekierski, Silva Pereira, Simon Peter, Simon Siôn, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Solé, Sommer, Sonik, Sonneborn, Sośnierz, Spinelli, Staes, Starbatty, Štefanec, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Swinburne, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szejnfeld, Tajani, Tamburrano, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Vehkaperä, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vieu, Vilimsky, Viotti, Virkkunen, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Wałęsa, Ward, Weber Renate, Weidenholzer, von Weizsäcker, Werner, Westphal, Wierinck, Winberg, Winkler Hermann, Winkler Iuliu, Wölken, Záborská, Zahradil, Zammit Dimech, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Złotowski, Zoffoli, Zorrinho, Zovko, Zwiefka

Skużati:

Comi, Crowley, Deprez, Fotyga, Ivan, Le Pen, Łybacka, Michels, Monteiro de Aguiar, Ożóg, Tolić, Torres Martínez, Zimmer, Žitňanská

Aġġornata l-aħħar: 25 ta' April 2019Avviż legali