Indeks 
Zapisnik
PDF 316kWORD 85k
Srijeda, 16. siječanja 2019. - StrasbourgZavršno izdanje
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Izjava Predsjedništva
 3.Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)
 4.Podnošenje dokumenata
 5.Prijenos odobrenih sredstava i proračunske odluke
 6.Delegirani akti (članak 105. stavak 6. Poslovnika)
 7.Provedbene mjere (članak 106. Poslovnika)
 8.Povlačenje Ujedinjene Kraljevine iz EU-a (rasprava)
 9.Rasprava o budućnosti Europe s predsjednikom Vlade Španjolske Pedrom Sánchezom Pérez-Castejónom (rasprava)
 10.Nastavak dnevne sjednice
 11.Pregovori prije prvog čitanja u Parlamentu (članak 69.c Poslovnika) (daljnje postupanje)
 12.Glasovanje
  12.1.Zaključenje poslovnih knjiga Europskog potpornog ureda za azil (EASO) za financijsku godinu 2016. (glasovanje)
  12.2.Zahtjev za mišljenje Suda o usklađenosti Sporazuma s predviđenim Sporazumom između EU-a i Maroka o izmjeni protokolâ 1. i 4. uz Euro-mediteranski sporazum (glasovanje)
  12.3.Sporazum između EU-a i Maroka o izmjeni protokolâ 1. i 4. uz Euro-mediteranski sporazum (Rezolucija) (glasovanje)
  12.4.Sporazum između EU-a i Maroka o izmjeni protokolâ 1. i 4. uz Euro-mediteranski sporazum *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  12.5.Sporazuma između EU-a i Kine u vezi s postupkom rješavanja spora DS492 unutar WTO-a – Mjere koje se odnose na carinske koncesije za određene proizvode od mesa peradi *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  12.6.Europski fond za prilagodbu globalizaciji (EGF) ***I (glasovanje)
  12.7.Europski socijalni fond plus (ESF+) ***I (glasovanje)
  12.8.Posebne odredbe za cilj „Europska teritorijalna suradnja” (Interreg) ***I (glasovanje)
  12.9.Raspodjela carinskih kvota uvrštenih u raspored WTO-a za Uniju nakon povlačenja Ujedinjene Kraljevine iz EU-a ***I (glasovanje)
  12.10.Postupak Unije za odobravanje pesticida (glasovanje)
 13.Obrazloženja glasovanja
 14.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 15.Nastavak dnevne sjednice
 16.Sastav Parlamenta
 17.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 18.Sveobuhvatno europsko obrazovanje, istraživanje i sjećanje na totalitarnu prošlost (tematska rasprava)
 19.Stanje temeljnih prava u Europskoj uniji 2017. godine (rasprava)
 20.Nastavak dnevne sjednice
 21.Glasovanje
  21.1.Uspostava namjenskog financijskog programa za razgradnju nuklearnih postrojenja i zbrinjavanje radioaktivnog otpada * (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  21.2.Izvješće o provedbi trgovinskog stupa Sporazuma o pridruživanju sa Srednjom Amerikom (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)
  21.3.Uspostava programa InvestEU ***I (glasovanje)
  21.4.Privremena putna isprava EU-a * (glasovanje)
  21.5.Program Euratoma za istraživanje i osposobljavanje 2021. – 2025. * (glasovanje)
  21.6.Godišnje izvješće ESB-a za 2017. (glasovanje)
  21.7.Bankovna unija - godišnje izvješće za 2018. (glasovanje)
  21.8.Provedba Sporazuma o trgovini između EU-a i Kolumbije i Perua (glasovanje)
  21.9.Stanje temeljnih prava u Europskoj uniji 2017. godine (glasovanje)
 22.Obrazloženja glasovanja
 23.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 24.Nastavak dnevne sjednice
 25.Borba protiv kašnjenja u plaćanju u poslovnim transakcijama (rasprava)
 26.Godišnje izvješće o financijskim aktivnostima Europske investicijske banke (rasprava)
 27.Godišnje izvješće za 2017. o nadzoru financijskih aktivnosti Europske investicijske banke (rasprava)
 28.Izmjena dnevnog reda
 29.Zaštita proračuna Unije u slučaju općih nedostataka u pogledu vladavine prava u državama članicama ***I (rasprava)
 30.Uspostava programa „Fiscalis” za suradnju u području oporezivanja ***I (rasprava)
 31.Uspostava programa Prava i vrijednosti ***I (rasprava)
 32.Sastav klubova zastupnika
 33.Sastav odbora i izaslanstava
 34.Program pomoći za razgradnju nuklearnih postrojenja u pogledu nuklearne elektrane Ignalina u Litvi * (rasprava)
 35.Dnevni red sljedeće dnevne sjednice
 36.Zatvaranje dnevne sjednice
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: Antonio TAJANI
predsjednik

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 8:35.


2. Izjava Predsjedništva

Predsjednik je dao izjavu povodom jučerašnjeg odbacivanja sporazuma o Brexitu u britanskom parlamentu. Ponovno je izrazio povjerenje Parlamenta u tim zadužen za pregovore koji predvodi Michel Barnier. Naglasio je da je nužno pripremiti se za sve mogućnosti, pa i mogućnost izlaska bez sporazuma. Trebat će povesti računa o interesima građana EU-a koji žive u Velikoj Britaniji, kao i o interesima britanskih građana koji žive na teritoriju Unije. Također, treba uzeti u obzir i pitanje granice između Republike Irske i Sjeverne Irske.


3. Rasprave o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (objava podnesenih prijedloga rezolucija)

Sljedeći zastupnici ili klubovi zastupnika podnijeli su zahtjeve za organizaciju takve rasprave, u skladu s člankom 135. Poslovnika, za sljedeće prijedloge rezolucija:

I.   Stanje u Togu (2019/2518(RSP))

—   Charles Tannock, Karol Karski, Notis Marias, Raffaele Fitto, Ryszard Czarnecki, Pirkko Ruohonen Lerner, Angel Dzhambazki, Jana Žitňanská, Monica Macovei, Valdemar Tomaševski i Branislav Škripek, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Togu (B8-0065/2019);

—   Sabine Lösing, Marie Christine Vergiat, Paloma López Bermejo, Marie Pierre Vieu, Barbara Spinelli, Merja Kyllönen, Malin Björk, Marina Albiol Guzmán, Javier Couso Permuy, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Anne Sander, Dimitrios Papadimoulis, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Neoklis Sylikiotis i Takis Hadjigeorgiou, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Stanju u Togu (B8-0067/2019);

—   Louis Michel, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Mirja Vehkaperä i Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Togu (B8-0068/2019);

—   Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri i Maria Arena, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Stanju u Togu (B8-0069/2019);

—   Cristian Dan Preda, Michael Gahler, José Ignacio Salafranca Sánchez Neyra, David McAllister, Pavel Svoboda, Eduard Kukan, Milan Zver, Thomas Waitz, Agnieszka Kozłowska Rajewicz, Krzysztof Hetman, Elisabetta Gardini, Csaba Sógor, Richard Sulík, Romana Tomc, Luděk Niedermayer, Tunne Kelam, Jordi Solé, Lorenzo Cesa, Ivana Maletić, Seán Kelly, Sandra Kalniete, Richard Sulík, Marijana Petir, Francisco José Millán Mon, Andrey Kovatchev, Ramón Luis Valcárcel Siso, Francis Zammit Dimech i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Stanju u Togu (B8-0070/2019).

II.   Azerbajdžan, posebno slučaj Mehmana Huseynova (2019/2511(RSP))

—   Rebecca Harms, Heidi Hautala, Barbara Lochbihler i Indrek Tarand, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o Azerbajdžanu, posebno slučaju Mehmana Huseynova (B8-0056/2019);

—   Ignazio Corrao i Fabio Massimo Castaldo, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, o Azerbajdžanu, posebno slučaju Mehmana Huseynova (B8-0058/2019);

—   Charles Tannock, Jana Žitňanská, Monica Macovei, Valdemar Tomaševski, Valdemar Tomaševski i Branislav Škripek, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Azerbajdžanu, posebno slučaju Mehmana Huseynova (B8-0059/2019);

—   Miguel Urbán Crespo, Marie Christine Vergiat, Malin Björk, Helmut Scholz, Barbara Spinelli, Merja Kyllönen, Marina Albiol Guzmán, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Anne Sander, Dimitrios Papadimoulis, Kostadinka Kuneva i Stelios Kouloglou, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Azerbajdžanu, posebno slučaju Mehmana Huseynova (B8-0061/2019);

—   Marietje Schaake, Izaskun Bilbao Barandica, Mirja Vehkaperä, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Nadja Hirsch, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Robert Rochefort, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans i Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Azerbajdžanu, posebno slučaju Mehmana Huseynova (B8-0063/2019);

—   Elena Valenciano, Pier Antonio Panzeri i Ana Gomes, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Azerbajdžanu, posebno slučaju Mehmana Huseynova (B8-0064/2019);

—   Cristian Dan Preda, Željana Zovko, José Ignacio Salafranca Sánchez Neyra, Pavel Svoboda, Eduard Kukan, Pavel Svoboda, Thomas Waitz, Agnieszka Kozłowska Rajewicz, Krzysztof Hetman, Helga Stevens, Elisabetta Gardini, Csaba Sógor, Richard Sulík, Romana Tomc, Luděk Niedermayer, Jordi Solé, Tunne Kelam, Bogusław Sonik, Lorenzo Cesa, Ivana Maletić, Seán Kelly, Sandra Kalniete, Richard Sulík, Marijana Petir, Francisco José Millán Mon, Andrey Kovatchev, Ramón Luis Valcárcel Siso i Francis Zammit Dimech, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Azerbajdžanu, posebno slučaju Mehmana Huseynova (B8-0066/2019).

III.   Sudan (2019/2512(RSP))

—   Charles Tannock, Karol Karski, Anna Elżbieta Fotyga, Ryszard Czarnecki, Pirkko Ruohonen Lerner, Angel Dzhambazki, Jana Žitňanská, Monica Macovei, Raffaele Fitto, Valdemar Tomaševski, Valdemar Tomaševski i Branislav Škripek, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o Sudana (B8-0053/2019);

—   Marie Christine Vergiat, Malin Björk, Marie Pierre Vieu, Barbara Spinelli, Eleonora Forenza, Paloma López Bermejo, Merja Kyllönen, Marina Albiol Guzmán, Javier Couso Permuy, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Anne Sander, Dimitrios Papadimoulis, Kostadinka Kuneva, Stelios Kouloglou, Neoklis Sylikiotis, Takis Hadjigeorgiou i Emmanuel Maurel, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o Sudanu (B8-0054/2019);

—   Bodil Valero, Barbara Lochbihler, Heidi Hautala, Florent Marcellesi, Bart Staes, Ernest Urtasun i Tilly Metz, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o Sudanu (B8-055/2019);

—   Marietje Schaake, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Gérard Deprez, Nadja Hirsch, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Carolina Punset, Jozo Radoš, Robert Rochefort, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Mirja Vehkaperä i Cecilia Wikström, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, o Sudanu (B8-0057/2019);

—   Elena Valenciano i Pier Antonio Panzeri, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o Sudanu (B8-0060/2019);

—   Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, José Ignacio Salafranca Sánchez Neyra, David McAllister, Pavel Svoboda, Eduard Kukan, Milan Zver, Krzysztof Hetman, Thomas Waitz, Agnieszka Kozłowska Rajewicz, Elisabetta Gardini, Csaba Sógor, Richard Sulík, Bogusław Sonik, Romana Tomc, Luděk Niedermayer, Michaela Šojdrová, Lorenzo Cesa, Ivana Maletić, Ivo Belet, Seán Kelly, Sandra Kalniete, Richard Sulík, Marijana Petir, Francisco José Millán Mon, Andrey Kovatchev, Ramón Luis Valcárcel Siso, Antonio López Istúriz White, Francis Zammit Dimech i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o Sudanu (B8-0062/2019).

Vrijeme za izlaganje raspodijelit će se u skladu s člankom 162. Poslovnika.


4. Podnošenje dokumenata

Podnesen je sljedeći dokumenti:

- Prijedlog za prijenos odobrenih sredstava DEC 36/2018 - dio III. - Komisija (N8-0001/2019 - C8-0027/2019 - 2019/2000(GBD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG


5. Prijenos odobrenih sredstava i proračunske odluke

U skladu s člankom 31. stavkom 6. Financijske uredbe, Vijeće Europske unije obavijestilo je proračunsko tijelo o odobrenju prijenosa odobrenih sredstava DEC 32/2018 i DEC 35/2018 – dio III. – Komisija.

U skladu s člankom 27. Stavkom 4. Financijske uredbe, Vijeće Europske unije obavijestilo je proračunsko tijelo o odobrenju prijenosa odobrenih sredstava DEC 33/2018 – dio III. – Komisija.

U skladu s člankom 29. Financijske uredbe, Odbor za proračune odlučio je da neće uložiti prigovor na prijenos odobrenih sredstava INF 3/2018 – Europski nadzornik za zaštitu podataka.

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe, Odbor za proračune odlučio je da neće uložiti prigovor na prijenos odobrenih sredstava INF 2/2018 – Europska služba za vanjsko djelovanje.

U skladu s člankom 25. Financijske uredbe, Odbor za proračune odlučio je da neće uložiti prigovor na prijenos odobrenih sredstava 3-INF/2018, 4-INF/2018 – Sud.


6. Delegirani akti (članak 105. stavak 6. Poslovnika)

Parlamentu su dostavljeni sljedeći nacrti delegiranih akata:

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) 2015/2365 Europskog parlamenta i Vijeća u vezi s regulatornim tehničkim standardima o pristupu pojedinostima o transakcijama financiranja vrijednosnim papirima u trgovinskim repozitorijima (C(2018)08330 - 2018/2987(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 1 mjesec od dana primitka 13. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) 2015/2365 Europskog parlamenta i Vijeća u vezi s regulatornim tehničkim standardima kojima se utvrđuju pojedinosti zahtjeva za registraciju i proširenje registracije trgovinskog repozitorija (C(2018)08331 - 2018/2992(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 1 mjeseca od dana primitka 13. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije (EU) o dopuni Uredbe (EU) 2015/2365 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu regulatornih tehničkih standarda za trgovinske repozitorije o prikupljanju, provjeri, zbrajanju, usporedbi i objavljivanju podataka o transakcijama financiranja vrijednosnim papirima (C(2018)08332 - 2018/2990(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 1 mjesec od dana primitka 13. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) br. 2015/2365 Europskog parlamenta i Vijeća u vezi s naknadama koje Europsko nadzorno tijelo za vrijednosne papire i tržišta kapitala zaračunava trgovinskim repozitorijima (C(2018)08333 - 2018/2988(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 13. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) br. 2015/2365 Europskog parlamenta i Vijeća u vezi s regulatornim tehničkim standardima kojima se određuju pojedinosti o transakcijama financiranja vrijednosnim papirima koje se dostavljaju trgovinskim repozitorijima (C(2018)08334 - 2018/2986(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 1 mjesec od dana primitka 13. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe (EU) br. 151/2013 u vezi s pristupom podacima u trgovinskim repozitorijima (C(2018)08335 - 2018/2993(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 1 mjesec od dana primitka 13. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe (EU) br. 150/2013 u pogledu regulatornih tehničkih standarda kojima se utvrđuju podaci za zahtjev za registraciju trgovinskog repozitorija (C(2018)08336 - 2018/2991(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 1 mjesec od dana primitka 14. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredbi Komisije o izmjeni prilogaI. i V. Uredbi (EU) br. 649/2012 Europskog parlamenta i Vijeća o izvozu i uvozu opasnih kemikalija (C(2018)08376 - 2018/2982(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 11. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Direktive 2014/53/EU Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu primjene bitnih zahtjeva iz članka3. stavka3. točke(g) te direktive kako bi se osiguralo utvrđivanje lokacije pozivatelja u komunikacijama prema hitnim službama s mobilnih uređaja (C(2018)08383 - 2018/2984(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 12. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: IMCO

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni i ispravku Delegirane uredbe (EU) 2017/587 radi utvrđivanja zahtjeva da cijene odražavaju prevladavajuće tržišne uvjete te za ažuriranje i ispravak određenih odredbi (C(2018)08390 - 2018/2983(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 1 mjesec od dana primitka 12. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: ECON

Produžetak roka za prigovor: dodatnih mjesec dana na zahtjev Europskog parlamenta.

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe Komisije (EU)2017/565 u vezi s određenim uvjetima registracije radi promicanja upotrebe rastućih tržišta MSP-ova za potrebe Direktive2014/65/EU Europskog parlamenta i Vijeća (C(2018)08442 - 2018/2985(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 13. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana Direktiva Komisije o izmjeni Priloga Okvirnoj odluci Vijeća 2004/757/PUP u pogledu obuhvaćanja novih psihoaktivnih tvari definicijom „droge” (C(2018)08460 - 2018/2989(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 13. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: LIBE

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni PrilogaII. Uredbi (EU) br. 515/2014 Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavljanju, u okviru Fonda za unutarnju sigurnost, instrumenta za financijsku potporu u području vanjskih granica i viza (C(2018)08465 - 2018/2994(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 14. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: LIBE

Produženje roka za ulaganje prigovora: dodatna 2 mjeseca na zahtjev Europskog parlamenta.

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Priloga II. Uredbi (EU) br. 516/2014 Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi Fonda za azil, migracije i integraciju (C(2018)08466 - 2018/2996(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 14. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: LIBE

Produženje roka za ulaganje prigovora: dodatna 2 mjeseca na zahtjev Europskog parlamenta.

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe (EU)2015/2195 o dopuni Uredbe (EU) br. 1304/2013 Europskog parlamenta i Vijeća o Europskom socijalnom fondu, u pogledu definiranja standardnih veličina jediničnih troškova i paušalnih iznosa za izdatke koje Komisija nadoknađuje državama članicama (C(2018)08468 - 2018/2999(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 19. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: EMPL

- Delegirana uredba Komisije o okvirnoj financijskoj uredbi za tijela osnovana na temelju UFEU-a i Ugovora o Euratomu na koja se upućuje u članku 70. Uredbe (EU, Euratom) 2018/1046 Europskog parlamenta i Vijeća (C(2018)08599 - 2018/2997(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 18. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: BUDG, CONT, EMPL (članak 54. Poslovnika), ITRE (članak 54. Poslovnika), TRAN (članak 54. Poslovnika), REGI (članak 54. Poslovnika), AGRI (članak 54. Poslovnika)

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Direktive 2004/109/EZ Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu regulatornih tehničkih standarda za specifikaciju jedinstvenog elektroničkog formata za izvještavanje (C(2018)08612 - 2018/2995(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 1 mjesec od dana primitka 17. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: ECON, IMCO (članak 54. Poslovnika), JURI (članak 54. Poslovnika)

- Delegirana uredba Komisije o utvrđivanju prijelaznih pravila na razini Unije za usklađenu besplatnu dodjelu emisijskih jedinica na temelju članka10.a Direktive 2003/87/EZ Europskog parlamenta i Vijeća (C(2018)08664 - 2018/3005(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 19. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: ENVI, ITRE (članak 54. Poslovnika)

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Uredbe Komisije br. 389/2013 od 2. svibnja 2013. o uspostavi Registra Unije (C(2018)08871 - 2018/3001(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 19. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: ENVI, ITRE (članak 54. Poslovnika)

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Priloga I. Uredbi (EZ)184/2005 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu razina geografske raščlambe (C(2018)08872 - 2018/3002(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 19. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: INTA, ECON (članak 54. Poslovnika)

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe (EU)2015/2205, Delegirane uredbe (EU) 2016/592 i Delegirane uredbe (EU) 2016/1178 o dopuni Uredbe (EU) br. 648/2012 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu regulatornih tehničkih standarda za obvezu poravnanja radi produljenja datumâ odgode primjene obveze poravnanja za određene ugovore o OTC izvedenicama (C(2018)09047 - 2018/2998(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 1 mjesec od dana primitka 19. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe (EU)2015/2446 u pogledu rokova za podnošenje ulaznih skraćenih deklaracija i deklaracija prije otpreme u slučaju prijevoza morem kojemu je polazište ili odredište u Ujedinjenoj Kraljevini Velike Britanije i Sjeverne Irske, Kanalskim otocima i Otoku Manu (C(2018)09094 - 2018/3000(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 19. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: IMCO

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe Komisije (EU)2016/2251 o dopuni Uredbe (EU) br. 648/2012 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu datuma do kojeg druge ugovorne strane mogu i dalje primjenjivati svoje postupke upravljanja rizicima na određene ugovore o OTC izvedenicama čije poravnanje ne obavlja središnja druga ugovorna strana (C(2018)09118 - 2018/3003(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 1 mjesec od dana primitka 19. prosinca 2018.

upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe Komisije (EU)2015/2205, Delegirane uredbe Komisije (EU) 2016/592 i Delegirane uredbe Komisije (EU) 2016/1178 o dopuni Uredbe (EU) br. 648/2012 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu datuma od kojeg obveza poravnanja proizvodi učinke za određene vrste ugovora (C(2018)09122 - 2018/3004(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 1 mjesec od dana primitka 19. prosinca 2018

upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) 2017/821 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu metodologije i kriterija za procjenu i priznavanje programa dužne pažnje u lancu opskrbe koji se odnose na kositar, tantal, volfram i zlato (C(2019)00009 - 2019/2519(DEA))

Rok za ulaganje prigovora: 2 mjeseca od dana primitka 11. siječnja 2019.

upućeno nadležnom odboru: INTA

Nacrt delegiranih akata kojima je na zahtjev nadležnog odbora rok za ulaganje prigovora produžen s 1 na 3 mjeseca:

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Direktive (EU)2015/2366 Europskog parlamenta i Vijeća s obzirom na regulatorne tehničke standarde kojima se utvrđuju tehnički zahtjevi za izradu i održavanje elektroničkog središnjeg registra i upravljanje njime u području platnih usluga i za pristup informacijama koje su u njemu sadržane (C(2018) 7666 – 2018/2963(DEA))
Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 29. studenog 2018. na zahtjev nadležnog odbora
upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) 2015/2365 Europskog parlamenta i Vijeća u vezi s regulatornim tehničkim standardima o pristupu pojedinostima o transakcijama financiranja vrijednosnim papirima u trgovinskim repozitorijima (C(2018) 8330 – 2018/2987(DEA))
Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 13. prosinca 2018. na zahtjev nadležnog odbora.
upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU) 2015/2365 Europskog parlamenta i Vijeća u vezi s regulatornim tehničkim standardima kojima se utvrđuju pojedinosti zahtjeva za registraciju i proširenje registracije trgovinskog repozitorija (C(2018) 8331 – 2018/2992(DEA))
Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 13. prosinca 2018. na zahtjev nadležnog odbora.
upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegiranoj uredba Komisije (EU) o dopuni Uredbe (EU) 2015/2365 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu regulatornih tehničkih standarda za trgovinske repozitorije o prikupljanju, provjeri, zbrajanju, usporedbi i objavljivanju podataka o transakcijama financiranja vrijednosnim papirima (C(2018) 8332 – 2018/2990(DEA))
Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 13. prosinca 2018. na zahtjev nadležnog odbora.
upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o dopuni Uredbe (EU)2015/2365 Europskog parlamenta i Vijeća u vezi s regulatornim tehničkim standardima kojima se određuju pojedinosti o transakcijama financiranja vrijednosnim papirima koje se dostavljaju trgovinskim repozitorijima (C(2018) 8334 – 2018/2986(DEA))
Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 13. prosinca 2018. na zahtjev nadležnog odbora.
upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe (EU) br. 151/2013 u vezi s pristupom podacima u trgovinskim repozitorijima (C(2018) 8335 – 2018/2993(DEA))
Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 13. prosinca 2018. na zahtjev nadležnog odbora.
upućeno nadležnom odboru: ECON

- Delegirana uredba Komisije o izmjeni Delegirane uredbe (EU) br. 150/2013 u pogledu regulatornih tehničkih standarda kojima se utvrđuju podaci za zahtjev za registraciju trgovinskog repozitorija (C(2018) 8336 – 2018/2991(DEA))
Rok za ulaganje prigovora: 3 mjeseca od dana primitka 14. prosinca 2018. na zahtjev nadležnog odbora.
upućeno nadležnom odboru: ECON


7. Provedbene mjere (članak 106. Poslovnika)

Parlamentu su proslijeđeni sljedeći nacrti provedbenih mjera koje su obuhvaćene regulatornim postupkom s kontrolom:

- Uredba Komisije o izmjeni Priloga III. Uredbi (EZ) br. 110/2008 Europskog parlamenta i Vijeća o definiranju, opisivanju, prezentiranju, označivanju i zaštiti oznaka zemljopisnog podrijetla jakih alkoholnih pića (D059537/02 - 2019/2505(RPS) - : 9. travnja 2019.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI
mišljenje: AGRI (članak 54. Poslovnika)

- Uredba Komisije o izmjeni Priloga II. Uredbi (EZ) br. 1223/2009 Europskog parlamenta i Vijeća o kozmetičkim proizvodima (D059585/01 - 2019/2501(RPS) - : 8. travnja 2019.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o izmjeni Priloga VI. Uredbi (EZ) br. 1223/2009 Europskog parlamenta i Vijeća o kozmetičkim proizvodima (D059589/01 - 2019/2502(RPS) - : 8. travnja 2019.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o izmjeni priloga III. i V. Uredbi (EZ) br. 1223/2009 Europskog parlamenta i Vijeća o kozmetičkim proizvodima (D059590/01 - 2019/2503(RPS) - : 8. travnja 2019.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o izmjeni priloga II., III. i IV. Uredbi (EZ) br. 396/2005 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu maksimalnih razina ostataka za klotianidin, cikloksidim, epoksikonazol, flonikamid, haloksifop, mandestrobin, mepikvat, Metschnikowia fructicola soj NRRL Y-27328 i proheksadion u ili na određenim proizvodima (D059754/02 - 2019/2520(RPS) - : 15. ožujka 2019.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o izmjeni Priloga III. Uredbi (EZ) br. 1925/2006 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu vrste Yohimbe (Pausinystalia yohimbe (K. Schum) Pierre ex Beille) (D059790/02 - 2019/2506(RPS) - : 8. travnja 2019.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI

- Uredba Komisije o uskraćivanju odobrenja za zdravstvenu tvrdnju koja se navodi na hrani, a odnosi se na razvoj i zdravlje djece (D059792/02 - 2019/2507(RPS) - : 8. travnja 2019.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI
mišljenje: IMCO (članak 54. Poslovnika), JURI (članak 54. Poslovnika)

- Uredba Komisije o izmjeni Priloga III. Uredbi (EZ) br. 1925/2006 Europskog parlamenta i Vijeća u pogledu transmasnih kiselina, osim transmasnih kiselina koje se prirodno pojavljuju u mastima životinjskog podrijetla (D059925/02 - 2019/2504(RPS) - : 8. travnja 2019.)
upućeno nadležnom odboru: ENVI


8. Povlačenje Ujedinjene Kraljevine iz EU-a (rasprava)

Izjave Vijeća i Komisije: Povlačenje Ujedinjene Kraljevine iz EU-a (2018/2970(RSP))

Melania Ciot (predsjedateljica Vijeća) i Frans Timmermans (prvi potpredsjednik Komisije) dali su izjave.

Govorio je Michel Barnier (glavni pregovarač).

Predsjednik je onovno izrazio povjerenje Parlamenta u Michela Barniera i zahvalio timu zaduženom za pregovore o Brexitu.

Govorili su Manfred Weber, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Roberto Gualtieri, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Syed Kamall, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Guy Verhofstadt, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Philippe Lamberts, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Martina Anderson, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Nigel Farage, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Gerard Batten, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Diane Dodds, nezavisna zastupnica, Elmar Brok, Josef Weidenholzer koji odbija pitanje koje bi podizanjem plave kartice postavio Bill Etheridge, Alyn Smith, koji odbija pitanje koje bi podizanjem plave kartice postavio David Coburn, Barbara Spinelli i Janice Atkinson.

PREDSJEDA: Mairead McGUINNESS
potpredsjednica

Govorili su Seán Kelly, Seb Dance, Molly Scott Cato, Esteban González Pons koji odbija pitanje koje bi podizanjem plave kartice postavio Bill Etheridge i Esther de Lange.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Georgios Kyrtsos, Juan Fernando López Aguilar, Marek Jurek, Takis Hadjigeorgiou, Alojz Peterle, Marc Tarabella, Joachim Starbatty, Luke Ming Flanagan, Gunnar Hökmark i Maria Grapini.

Govorili su Frans Timmermans i Melania Ciot.

Rasprava je zaključena.

(Dnevna sjednica nakratko je prekinuta)


PREDSJEDA: Antonio TAJANI
predsjednik

9. Rasprava o budućnosti Europe s predsjednikom Vlade Španjolske Pedrom Sánchezom Pérez-Castejónom (rasprava)

Rasprava o budućnosti Europe s predsjednikom Vlade Španjolske Pedrom Sánchezom Pérez-Castejónom (2018/2748(RSP))

Predsjednik je najavio raspravu kratkom izjavom.

Govorio je Pedro Sánchez Pérez-Castejón (predsjednik španjolske vlade).

Govorio je Frans Timmermans (prvi potpredsjednik Komisije).

Govorili su Manfred Weber, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Udo Bullmann, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Hans-Olaf Henkel, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Guy Verhofstadt, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Ska Keller, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Paloma López Bermejo, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Laura Ferrara, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Nicolas Bay, u ime Kluba zastupnika ENF-a, i Kazimierz Michał Ujazdowski, nezavisni zastupnik.

Govorio je Pedro Sánchez Pérez-Castejón.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Esteban González Pons, Iratxe García Pérez, Joachim Starbatty, Javier Nart, José Bové, Miguel Urbán Crespo, William (The Earl of) Dartmouth, Georgios Epitideios, Esther de Lange, Antonio López-Istúriz White, José Blanco López, Ruža Tomašić, Izaskun Bilbao Barandica, Florent Marcellesi, Lara Comi, Markus Ferber, Csaba Molnár, Mark Demesmaeker, Ramon Tremosa i Balcells, Pilar del Castillo Vera, Georgi Pirinski, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elena Valenciano, Rosa Estaràs Ferragut, Evelyn Regner, Anna Maria Corazza Bildt, Christine Revault d'Allonnes Bonnefoy, Carlos Iturgaiz, Javi López, Gabriel Mato, Jonás Fernández, Francisco José Millán Mon i Michael Detjen.

Govorio je Pedro Sánchez Pérez-Castejón.

Rasprava je zaključena.

(Dnevna sjednica nakratko je prekinuta radi glasovanja).


PREDSJEDA: David Maria SASSOLI
potpredsjednik

10. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 13:06.

°
° ° °

Govorio je Daniele Viotti.


11. Pregovori prije prvog čitanja u Parlamentu (članak 69.c Poslovnika) (daljnje postupanje)

Predsjednik je objavio da je primio zahtjeve o glasovanju o odlukama objavljenima u zapisniku od ponedjeljka 14. siječnja 2019. (točka 9. zapisnika od 14.1.2019.) od strane:

—   Kluba zastupnika ECR-a i drugih zastupnika u pogledu odluke Odbora JURI da se pokrenu međuinstitucijski pregovori na temelju Izvješća o Prijedlogu direktive Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Direktive (EU) 2017/1132 u pogledu prekograničnih preoblikovanja, spajanja i podjela (COM(2018)0241 – C8-0167/2018 – 2018/0114(COD)). Izvjestiteljica: Evelyn Regner (A8-0002/2019);

—   Kluba zastupnika Verts/ALE-a u pogledu odluke Odbora PECH da se pokrenu međuinstitucijski pregovori na temelju Izvješća o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi višegodišnjeg plana za ribarstvo koje iskorištava pridnene stokove u zapadnom Sredozemnome moru (COM(2018)0115 - C8-0104/2018 - 2018/0050(COD)). Izvjestiteljica: Clara Eugenia Aguilera García (A8-0005/2019);

Glasovanje će se održati u četvrtak 17. siječnja 2019.

O drugim odlukama najavljenima u zapisniku od ponedjeljka 14. siječnja 2019. (točka 9. zapisnika od 14.1.2019.) nije zatraženo glasovanje u skladu s člankom 69.c Poslovnika.

Odbori ECON, LIBE i TRAN stoga su nakon isteka roka iz članka 69.c stavka 2. Poslovnika mogli stupiti u pregovore.


12. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


12.1. Zaključenje poslovnih knjiga Europskog potpornog ureda za azil (EASO) za financijsku godinu 2016. (glasovanje)

Prijedlog rezolucije B8-0052/2019

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1.)

PRIJEDLOG ODLUKE

Usvojen (P8_TA(2019)0015)


12.2. Zahtjev za mišljenje Suda o usklađenosti Sporazuma s predviđenim Sporazumom između EU-a i Maroka o izmjeni protokolâ 1. i 4. uz Euro-mediteranski sporazum (glasovanje)

Prijedlog rezolucije koji je u skladu s člankom 108. stavkom 6. Poslovnika podnijelo više od 76 zastupnika kojim se traži mišljenje Suda o usklađenosti s Ugovorima Sporazuma u obliku razmjene pisama između Europske unije i Kraljevine Maroka o izmjeni protokolâ 1. i 4. uz Euro-mediteranski sporazum o pridruživanju između Europskih zajednica i njihovih država članica, s jedne strane, te Kraljevine Maroka, s druge strane (2019/2508(RSP)) B8-0051/2019

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Odbijeno


12.3. Sporazum između EU-a i Maroka o izmjeni protokolâ 1. i 4. uz Euro-mediteranski sporazum (Rezolucija) (glasovanje)

Izvješće koje sadrži Prijedlog nezakonodavne rezolucije o Nacrtu odluke Vijeća o sklapanju Sporazuma u obliku razmjene pisama između Europske unije i Kraljevine Maroka o izmjeni protokolâ 1. i 4. uz Euro-mediteranski sporazum o pridruživanju između Europskih zajednica i njihovih država članica, s jedne strane, te Kraljevine Maroka, s druge strane [2018/0256M(NLE)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestiteljica: Marietje Schaake (A8-0478/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2019)0017)


12.4. Sporazum između EU-a i Maroka o izmjeni protokolâ 1. i 4. uz Euro-mediteranski sporazum *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Preporuka o Nacrtu odluke Vijeća o sklapanju Sporazuma u obliku razmjene pisama između Europske unije i Kraljevine Maroka o izmjeni protokolâ 1. i 4. uz Euro-mediteranski sporazum o pridruživanju između Europskih zajednica i njihovih država članica, s jedne strane, te Kraljevine Maroka, s druge strane [10593/2018 - C8-0463/2018- 2018/0256(NLE)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestiteljica: Marietje Schaake (A8-0471/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4.)

NACRT ODLUKE VIJEĆA

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2019)0018)

Parlament je odobrio sklapanje sporazuma.

Govorio je:

Tomáš Zdechovský, kako bi poželio dobrodošćlicu marokanskom izaslanstvu.


12.5. Sporazuma između EU-a i Kine u vezi s postupkom rješavanja spora DS492 unutar WTO-a – Mjere koje se odnose na carinske koncesije za određene proizvode od mesa peradi *** (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Preporuka o Nacrtu odluke Vijeća o sklapanju, u ime Europske unije, Sporazuma u obliku razmjene pisama između Europske unije i Narodne Republike Kine u vezi s postupkom rješavanja spora DS492 unutar WTO-a – Mjere koje se odnose na carinske koncesije za određene proizvode od mesa peradi [10882/2018 - C8-0496/2018- 2018/0281(NLE)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestitelj: Iuliu Winkler (A8-0472/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 5.)

NACRT ODLUKE VIJEĆA

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2019)0019)

Parlament je odobrio sklapanje sporazuma.


12.6. Europski fond za prilagodbu globalizaciji (EGF) ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o Europskom fondu za prilagodbu globalizaciji (EGF) [COM(2018)0380 - C8-0231/2018- 2018/0202(COD)] - Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja. Izvjestiteljica: Maria Arena (A8-0445/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 6.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2019)0020)

Govorila je:

Prije glasovanja: Maria Arena (izvjestiteljica)


12.7. Europski socijalni fond plus (ESF+) ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o Europskom socijalnom fondu plus (ESF+) [COM(2018)0382 - C8-0232/2018- 2018/0206(COD)] - Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja. Izvjestiteljica: Verónica Lope Fontagné (A8-0461/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 7.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2019)0021)

Govorila je Verónica Lope Fontagné kako bi zatražila da se predmet uputi nadležnom odboru na međuinstitucijske pregovore u skladu s člankom 59. stavkom 4. Poslovnika. Parlament je odobrio zahtjev.


12.8. Posebne odredbe za cilj „Europska teritorijalna suradnja” (Interreg) ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o posebnim odredbama za cilj „Europska teritorijalna suradnja” (Interreg) uz potporu iz Europskog fonda za regionalni razvoj i instrumenata za financiranje vanjskog djelovanja [COM(2018)0374 - C8-0229/2018- 2018/0199(COD)] - Odbor za regionalni razvoj. Izvjestitelj: Pascal Arimont (A8-0470/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 8.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2019)0022)

Govorio je Pascal Arimont kako bi zatražio da se predmet uputi nadležnom odboru na međuinstitucijske pregovore u skladu s člankom 59. stavkom 4. Poslovnika. Parlament je odobrio zahtjev.


12.9. Raspodjela carinskih kvota uvrštenih u raspored WTO-a za Uniju nakon povlačenja Ujedinjene Kraljevine iz EU-a ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o raspodjeli carinskih kvota uvrštenih u raspored WTO-a za Uniju nakon povlačenja Ujedinjene Kraljevine iz Unije i izmjeni Uredbe Vijeća (EZ) br. 32/2000 [COM(2018)0312 - C8-0202/2018- 2018/0158(COD)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestiteljica: Godelieve Quisthoudt-Rowohl (A8-0361/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 9.)

PRIVREMENI SPORAZUM, IZJAVA KOMISIJE i IZJAVA PARLAMENTA

Odobren (P8_TA(2019)0023)


12.10. Postupak Unije za odobravanje pesticida (glasovanje)

Izvješće o postupku Unije za odobravanje pesticida [2018/2153(INI)] - Posebni odbor za postupak Unije za odobravanje pesticida (PEST) - Norbert Lins i Bart Staes (A8-0475/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 10.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2019)0024)


13. Obrazloženja glasovanja

Obrazloženja glasova u pisanom obliku:

Obrazloženja glasova u pisanom obliku u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta u dijelu namijenjenom zastupnicima.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Izvješće: Maria Arena - A8-0445/2018
Notis Marias, John Howarth, Rory Palmer, Andrejs Mamikins, Deirdre Clune i Seán Kelly

Izvješće: Verónica Lope Fontagné - A8-0461/2018
Notis Marias, Momchil Nekov, Andrejs Mamikins, Rory Palmer, Ivana Maletić, Deirdre Clune, Dubravka Šuica i Nicola Caputo

Izvješće: Pascal Arimont - A8-0470/2018
Rosa D'Amato, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Notis Marias, Ivana Maletić i Dubravka Šuica

Izvješće: Norbert Lins i Bart Staes - A8-0475/2018
Momchil Nekov, Eleonora Forenza, Eleonora Evi, Sylvie Goddyn, Emmanuel Maurel, Jiří Pospíšil, Dubravka Šuica i Stanislav Polčák.


14. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja).

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.

(Dnevna sjednica prekinuta je u 14:27.)


PREDSJEDA: Pavel TELIČKA
potpredsjednik

15. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 15:00.


16. Sastav Parlamenta

Nadležna njemačka tijela obavijestila su Europski parlament o izboru Babette Winter umjesto Jakoba von Weizsäckera na mjesto zastupnika u Europskom parlamentu s učinkom od 10. siječnja 2019.

Parlament prima na znanje njezin izbor.

Sukladno s člankom 3. stavkom 2. Poslovnika, dok se ne provjeri valjanost zastupničkog mandata ili donese odluka o mogućem sporu Babette Winter sudjeluje na sjednicama Parlamenta i njegovih tijela sa svim pravima koja joj uz to pripadaju pod uvjetom da je prethodno izjavila da ne obnaša dužnost nespojivu s dužnošću zastupnice u Europskom parlamentu.


17. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Zapisnik s prethodne dnevne sjednice je usvojen.


18. Sveobuhvatno europsko obrazovanje, istraživanje i sjećanje na totalitarnu prošlost (tematska rasprava)

Sveobuhvatno europsko obrazovanje, istraživanje i sjećanje na totalitarnu prošlost (2019/2500(RSP))

Govorio je Andrey Kovatchev kako bi otvorio raspravu koju je predložio Klub zastupnika PPE-a.

Govorile su Melania Ciot (predsjedateljica Vijeća) i Věra Jourová (povjerenica Komisije).

Govorili su Sandra Kalniete, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Petra Kammerevert, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Branislav Škripek, u ime Kluba zastupnika ECR-a, María Teresa Giménez Barbat, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Bronis Ropė, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Nikolaos Chountis, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Nathan Gill, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Marie-Christine Arnautu, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Kostas Papadakis, nezavisni zastupnik, Sabine Verheyen, Silvia Costa, Jordi Solé, Miguel Urbán Crespo, Marcus Pretzell, Alain Lamassoure, Krystyna Łybacka, Indrek Tarand, Eleonora Forenza, Michaela Šojdrová, Liliana Rodrigues, Tunne Kelam, Julie Ward, Antanas Guoga i Momchil Nekov.

Govorile su Věra Jourová i Melania Ciot.

Rasprava je zaključena.


19. Stanje temeljnih prava u Europskoj uniji 2017. godine (rasprava)

Izvješće o stanju temeljnih prava u Europskoj uniji 2017. godine [2018/2103(INI)] - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestitelj: Josep-Maria Terricabras (A8-0466/2018)

Josep-Maria Terricabras predstavio je izvješće.

PREDSJEDA: Bogusław LIBERADZKI
potpredsjednik

Govorio je Věra Jourová (povjerenica Komisije).

Govorili su Tomáš Zdechovský, o odsustvu rumunjskog predsjedništva (Predsjednik je pružio pojašnjenja), Barbara Kudrycka, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Sylvie Guillaume, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Marek Jurek, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Louis Michel, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Bruno Gollnisch, Ana Miranda, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Marie-Christine Vergiat, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Laura Ferrara, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Auke Zijlstra, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Bruno Gollnisch, nezavisni zastupnik, Pavel Svoboda, koji je također odgovorio na dva pitanja koja su podizanjem plave kartice postavile Maria Grapini i Sophia in 't Veld, Dietmar Köster, Helga Stevens, Nathalie Griesbeck, Terry Reintke, Michał Marusik, Lampros Fountoulis, Milan Zver, Josef Weidenholzer, Monica Macovei, Sophia in 't Veld, Lefteris Christoforou, Stefano Maullu, Michaela Šojdrová i Anna Záborská

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: José Inácio Faria, Caterina Chinnici, Ruža Tomašić i Georgios Epitideios.

Govorili su Věra Jourová i Josep-Maria Terricabras.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 21.9 zapisnika od 16.1.2019..

(Dnevna sjednica je nakratko prekinuta prije glasovanja.)


PREDSJEDA: Sylvie GUILLAUME
potpredsjednica

20. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 17:04.


21. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su jedino u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Europarl.


21.1. Uspostava namjenskog financijskog programa za razgradnju nuklearnih postrojenja i zbrinjavanje radioaktivnog otpada * (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Vijeća o uspostavi namjenskog financijskog programa za razgradnju nuklearnih postrojenja i zbrinjavanje radioaktivnog otpada te o stavljanju izvan snage Uredbe Vijeća (Euratom) br. 1368/2013 [COM(2018)0467 - C8-0314/2018- 2018/0252(NLE)] - Odbor za industriju, istraživanje i energetiku. Izvjestitelj: Peter Kouroumbashev (A8-0441/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 11.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2019)0025)


21.2. Izvješće o provedbi trgovinskog stupa Sporazuma o pridruživanju sa Srednjom Amerikom (članak 150. Poslovnika) (glasovanje)

Izvješće o provedbi trgovinskog stupa Sporazuma o pridruživanju sa Srednjom Amerikom [2018/2106(INI)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestitelj: Reimer Böge (A8-0459/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 12.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen jedinstvenim glasovanjem (P8_TA(2019)0026)


21.3. Uspostava programa InvestEU ***I (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi programa InvestEU [COM(2018)0439 - C8-0257/2018- 2018/0229(COD)] - Odbor za proračune - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelji: José Manuel Fernandes i Roberto Gualtieri (A8-0482/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 13.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2019)0027)

Govorio je José Manuel Fernandes kako bi zatražio da se predmet uputi nadležnom odboru na međuinstitucijske pregovore u skladu s člankom 59. stavkom 4. Poslovnika. Parlament je odobrio zahtjev.


21.4. Privremena putna isprava EU-a * (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu direktive Vijeća o uspostavljanju privremene putne isprave EU-a i stavljanju izvan snage Odluke 96/409/ZVSP [COM(2018)0358 - C8-0386/2018- 2018/0186(CNS)] - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestiteljica: Kinga Gál (A8-0433/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 14.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2019)0028)


21.5. Program Euratoma za istraživanje i osposobljavanje 2021. – 2025. * (glasovanje)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Vijeća o uspostavljanju Programa za istraživanje i osposobljavanje Europske zajednice za atomsku energiju za razdoblje 2021. – 2025. kojim se nadopunjuje Obzor Europa – Okvirni program za istraživanja i inovacije [COM(2018)0437 - C8-0380/2018- 2018/0226(NLE)] - Odbor za industriju, istraživanje i energetiku. Izvjestiteljica: Miapetra Kumpula-Natri (A8-0406/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 15.)

PRIJEDLOG KOMISIJE i AMANDMANI

Odobren (P8_TA(2019)0029)


21.6. Godišnje izvješće ESB-a za 2017. (glasovanje)

Izvješće o Godišnjem izvješću ESB-a za 2017. [2018/2101(INI)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Gabriel Mato (A8-0424/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 16.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2019)0030)


21.7. Bankovna unija - godišnje izvješće za 2018. (glasovanje)

Izvješće o Bankovnoj uniji - godišnje izvješće za 2018. [2018/2100(INI)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Nils Torvalds (A8-0419/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 17.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2019)0031)


21.8. Provedba Sporazuma o trgovini između EU-a i Kolumbije i Perua (glasovanje)

Izvješće o provedbi Sporazuma o trgovini između Europske unije i Kolumbije i Perua [2018/2010(INI)] - Odbor za međunarodnu trgovinu. Izvjestitelj: Santiago Fisas Ayxelà (A8-0446/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 18.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2019)0032)


21.9. Stanje temeljnih prava u Europskoj uniji 2017. godine (glasovanje)

Izvješće o stanju temeljnih prava u Europskoj uniji 2017. godine [2018/2103(INI)] - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestitelj: Josep-Maria Terricabras (A8-0466/2018)

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 19.)

PRIJEDLOG REZOLUCIJE

Usvojen (P8_TA(2019)0033)


22. Obrazloženja glasovanja

Obrazloženja glasova u pisanom obliku:

Obrazloženja glasova u pisanom obliku u smislu članka 183. Poslovnika nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta u dijelu namijenjenom zastupnicima.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Obrazloženja glasovanja održat će se u četvrtak 17. siječnja 2019.


23. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja).

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.

(Dnevna sjednica je nakratko prekinuta.)


PREDSJEDA: Evelyne GEBHARDT
potpredsjednica

24. Nastavak dnevne sjednice

Dnevna sjednica nastavljena je u 17:43.


25. Borba protiv kašnjenja u plaćanju u poslovnim transakcijama (rasprava)

Izvješće o provedbi Direktive 2011/7/EU o borbi protiv kašnjenja u plaćanju u poslovnim transakcijama [2018/2056(INI)] - Odbor za unutarnje tržište i zaštitu potrošača. Izvjestiteljica: Lara Comi (A8-0456/2018)

Govorila je Elżbieta Bieńkowska (povjerenica Komisije).

Lara Comi predstavila je izvješće i također odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Cristian Dan Preda.

Govorili su Andreas Schwab, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Maria Grapini, u ime Kluba zastupnika S&D-a, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Paul Rübig, Richard Sulík, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Jasenko Selimovic, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Igor Šoltes, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Jiří Maštálka, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Róża Thun und Hohenstein, Nicola Danti i Anneleen Van Bossuyt.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Bogdan Andrzej Zdrojewski, John Howarth, Caterina Chinnici i Notis Marias.

Govorile su Elżbieta Bieńkowska i Lara Comi.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.12 zapisnika od 17.1.2019..


26. Godišnje izvješće o financijskim aktivnostima Europske investicijske banke (rasprava)

Izvješće o Godišnjem izvješću o financijskim aktivnostima Europske investicijske banke [2018/2161(INI)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestiteljica: Barbara Kappel (A8-0415/2018)

Barbara Kappel predstavila je izvješće.

Govorila je Eider Gardiazabal Rubial (izvjestiteljica za mišljenje Odbora BUDG).

Govorili su Werner Hoyer (predsjednik Europske investicijske banke) i Jyrki Katainen (potpredsjednik Komisije).

Govorili su Ralph Packet (izvjestitelj za mišljenje Odbora INTA), Werner Langen, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Ramón Jáuregui Atondo, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Stanisław Ożóg, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Thierry Cornillet, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Bas Eickhout, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Dimitrios Papadimoulis, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, i David Coburn, u ime Kluba zastupnika EFDD-a.

PREDSJEDA: Heidi HAUTALA
potpredsjednica

Govorili su Jean-Luc Schaffhauser, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Jonás Fernández i Thomas Waitz.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Bogdan Andrzej Zdrojewski, Notis Marias i Seán Kelly.

Govorili su Jyrki Katainen, Werner Hoyer i Barbara Kappel.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.13 zapisnika od 17.1.2019..


27. Godišnje izvješće za 2017. o nadzoru financijskih aktivnosti Europske investicijske banke (rasprava)

Izvješće o Godišnjem izvješću za 2017. o nadzoru financijskih aktivnosti EIB-a [2018/2151(INI)] - Odbor za proračunski nadzor. Izvjestitelj: Georgi Pirinski (A8-0479/2018)

Georgi Pirinski predstavio je izvješće.

Govorili su Werner Hoyer (predsjednik Europske investicijske banke) i Jyrki Katainen (potpredsjednik Komisije).

Govorili su William (The Earl of) Dartmouth (izvjestitelj za mišljenje Odbora INTA), Tamás Deutsch, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Inés Ayala Sender, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ryszard Czarnecki, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Nedzhmi Ali, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Indrek Tarand, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Luke Ming Flanagan, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Gerolf Annemans, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Ingeborg Gräßle, Bogusław Liberadzki, Notis Marias, Lambert van Nistelrooij i Seán Kelly.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Bogdan Andrzej Zdrojewski i Stanislav Polčák.

Govorili su Jyrki Katainen, Werner Hoyer i Georgi Pirinski.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.4 zapisnika od 17.1.2019..


28. Izmjena dnevnog reda

Po savjetovanju s klubovima zastupnika, predsjednica je predložila da se rasprava o stanju u Togu (točka 116. dnevnog reda), predviđena za sutradan (četvrtak), odgodi za neku od sljedećih sjednica.

Parlament se složio s tim prijedlogom. Dnevni red je na odgovarajući način izmijenjen.


29. Zaštita proračuna Unije u slučaju općih nedostataka u pogledu vladavine prava u državama članicama ***I (rasprava)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o zaštiti proračuna Unije u slučaju općih nedostataka u pogledu vladavine prava u državama članicama [COM(2018)0324 - C8-0178/2018- 2018/0136(COD)] - Odbor za proračune - Odbor za proračunski nadzor. Izvjestitelji: Eider Gardiazabal Rubial i Petri Sarvamaa (A8-0469/2018)

Eider Gardiazabal Rubial i Petri Sarvamaa predstavili su izvješće.

Govorila je Judith Sargentini (izvjestiteljica za mišljenje odbora LIBE).

Govorio je Günther Oettinger (povjerenik Komisije).

PREDSJEDA: Dimitrios PAPADIMOULIS
potpredsjednik

Govorili su Iskra Mihaylova (izvjestiteljica za mišljenje Odbora REGI), Helmut Scholz (izvjestitelj za mišljenje Odbora AFCO), Ingeborg Gräßle, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Inés Ayala Sender, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ryszard Czarnecki, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Anneli Jäätteenmäki, u ime Kluba zastupnika ALDE-a, Liadh Ní Riada, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Jonathan Arnott, u ime Kluba zastupnika EFDD-a, Stanisław Żółtek, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Sophie Montel, nezavisna zastupnica, Marian-Jean Marinescu, Isabelle Thomas, Zbigniew Kuźmiuk, Nedzhmi Ali, Miguel Viegas, André Elissen, Claudia Schmidt, Cécile Kashetu Kyenge, Ruža Tomašić, Steeve Briois, Tamás Deutsch, Arndt Kohn i Josef Weidenholzer.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Michaela Šojdrová, Maria Gabriela Zoană, Notis Marias, Ivana Maletić i Răzvan Popa.

Govorili su Günther Oettinger, Eider Gardiazabal Rubial i Petri Sarvamaa.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.8 zapisnika od 17.1.2019..


30. Uspostava programa „Fiscalis” za suradnju u području oporezivanja ***I (rasprava)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi programa „Fiscalis” za suradnju u području oporezivanja [COM(2018)0443 - C8-0260/2018- 2018/0233(COD)] - Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku. Izvjestitelj: Sven Giegold (A8-0421/2018)

Molly Scott Cato (zamjenica izvjestitelja) predstavila je izvješće.

Govorio je Günther Oettinger (povjerenik Komisije).

Govorili su Manuel dos Santos (izvjestitelj za mišljenje Odbora BUDG), Theodor Dumitru Stolojan, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Hugues Bayet, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Ralph Packet, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Dariusz Rosati i Tom Vandenkendelaere.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ je dobio: Notis Marias.

Govorili su Günther Oettinger i Molly Scott Cato

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.9 zapisnika od 17.1.2019..


31. Uspostava programa Prava i vrijednosti ***I (rasprava)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi programa Prava i vrijednosti [COM(2018)0383 - C8-0234/2018- 2018/0207(COD)] - Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove. Izvjestiteljica: Bodil Valero (A8-0468/2018)

Bodil Valero predstavila je izvješće.

Govorila je Sylvie Guillaume (izvjestiteljica za mišljenje Odbora CULT).

PREDSJEDA: Fabio Massimo CASTALDO
potpredsjednik

Govorila je Věra Jourová (povjerenica Komisije).

Govorili su Michał Boni, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Cécile Kashetu Kyenge, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Marek Jurek, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Oscar Lancini, u ime Kluba zastupnika ENF-a, Dobromir Sośnierz, nezavisni zastupnik, Barbara Kudrycka, Juan Fernando López Aguilar, Udo Voigt, koji je, osim toga, odgovorio na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Georgios Epitideios, Michaela Šojdrová, koja je, osim toga, odgovorila na pitanje koje je podizanjem plave kartice postavio Dobromir Sośnierz, Julie Ward i Silvia Costa.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Notis Marias, Georgios Epitideios i Jiří Pospíšil.

Govorili su Věra Jourová i Bodil Valero.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.10 zapisnika od 17.1.2019..


32. Sastav klubova zastupnika

Mike Hookem više nije član Kluba zastupnika EFDD-a s učinkom od 17. siječnja 2019., od kada je nezavisni zastupnik.


33. Sastav odbora i izaslanstava

Predsjednik je od Kluba zastupnika S&D-a primio sljedeće zahtjeve za imenovanje:

Odbor ECON: Babette Winter

Izaslanstvo za odnose s Indijom: Babette Winter

Ta će se imenovanja smatrati odobrenima ako do usvajanja aktualnog zapisnika ne bude zaprimljena nijedna primjedba.


34. Program pomoći za razgradnju nuklearnih postrojenja u pogledu nuklearne elektrane Ignalina u Litvi * (rasprava)

Izvješće o Prijedlogu uredbe Vijeća o uspostavi programa pomoći za razgradnju nuklearnih postrojenja u pogledu nuklearne elektrane Ignalina u Litvi („program Ignalina”) i stavljanju izvan snage Uredbe Vijeća (EU) br. 1369/2013 [COM(2018)0466 - C8-0394/2018- 2018/0251(NLE)] - Odbor za industriju, istraživanje i energetiku. Izvjestiteljica: Rebecca Harms (A8-0413/2018)

Rebecca Harms predstavila je izvješće.

Govorila je Věra Jourová (povjerenica Komisije).

Govorili su Werner Langen, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Peter Kouroumbashev, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Valdemar Tomaševski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Bronis Ropė, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Antanas Guoga, Zigmantas Balčytis, Vladimir Urutchev i Ingeborg Gräßle.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jiří Pospíšil i Notis Marias.

Govorili su Věra Jourová i Rebecca Harms.

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 10.3 zapisnika od 17.1.2019..


35. Dnevni red sljedeće dnevne sjednice

Utvrđen je dnevni red sutrašnje dnevne sjednice (dokument „Dnevni red” PE 632.677/OJJE).


36. Zatvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica zatvorena je u 23:20.

Klaus Welle

Rainer Wieland

glavni tajnik

potpredsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Ademov, Adinolfi Isabella, Affronte, Agea, Agnew, Aguilera, Aiuto, Aker, Ali, Alliot-Marie, Anderson Lucy, Anderson Martina, Andersson, Andrieu, Andrikienė, Androulakis, Annemans, Arena, Arimont, Arnautu, Arnott, Arthuis, Ashworth, Assis, Atkinson, Auken, Ayala Sender, Ayuso, van Baalen, Bach, Balas, Balčytis, Barekov, Bashir, Batten, Bay, Bayet, Bearder, Becerra Basterrechea, Becker, Beghin, Belet, Bendtsen, Benifei, Benito Ziluaga, Beňová, Berès, Bergeron, Bettini, Bilbao Barandica, Bizzotto, Björk, Blanco López, Blinkevičiūtė, Bocskor, Böge, Bogovič, Bonafè, Boni, Borghezio, Borrelli, Borzan, Boutonnet, Bové, Boylan, Brannen, Bresso, Briano, Briois, Brok, Buchner, Buda, Bullmann, Bullock, Bütikofer, Buzek, Cabezón Ruiz, Cadec, Calvet Chambon, van de Camp, Campbell Bannerman, Caputo, Carthy, Carver, Casa, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavada, Cesa, Charanzová, Chauprade, Childers, Chinnici, Chountis, Christensen, Christoforou, Cicu, Ciocca, Cirio, Clune, Coburn, Coelho, Cofferati, Collin-Langen, Collins, Colombier, Comi, Corazza Bildt, Cornillet, Corrao, Costa, Couso Permuy, Cozzolino, Cramer, Cristea, Csáky, Czarnecki, Czesak, van Dalen, Dalli, Dalton, Dalunde, D'Amato, Dance, Danjean, Danti, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Dati, De Castro, Delahaye, Deli, Delli, Delvaux, Demesmaeker, De Monte, Deprez, Deß, Detjen, Deutsch, Deva, Diaconu, Díaz de Mera García Consuegra, Didier, Dlabajová, Dodds, Dohrmann, Dorfmann, D'Ornano, Drăghici, Durand, Dzhambazki, Eck, Ehler, Eickhout, Elissen, Engel, Engström, Epitideios, Erdős, Ernst, Ertug, Estaràs Ferragut, Etheridge, Evans, Evi, Fajon, Farage, Faria, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrandino, Ferrara, Ferreira, Finch, Fisas Ayxelà, Fitto, Fjellner, Flack, Flanagan, Fleckenstein, Florenz, Forenza, Foster, Fountoulis, Fox, Franz, Freund, Frunzulică, Gabelic, Gahler, Gál, Gambús, Gardiazabal Rubial, Gardini, Gasbarra, Gebhardt, Gehrold, Geier, Gentile, Gerbrandy, Gericke, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Gieseke, Gill Neena, Gill Nathan, Giménez Barbat, Girling, Giuffrida, Gloanec Maurin, Goddyn, Goerens, Gollnisch, Gomes, González Peñas, González Pons, Gosiewska, Grammatikakis, de Grandes Pascual, Grapini, Gräßle, Graswander-Hainz, Gräzin, Griesbeck, Griffin, Grigule-Pēterse, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Guoga, Guteland, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Halla-aho, Händel, Hannan, Hansen, Harms, Häusling, Hautala, Hayes, Hazekamp, Hedh, Henkel, Herranz García, Hetman, Heubuch, Hirsch, Hoc, Hoffmann, Hohlmeier, Hökmark, Hölvényi, Honeyball, Hookem, Hortefeux, Howarth, Hübner, Hudghton, Huitema, Hyusmenova, in 't Veld, Iturgaiz, Ivan, Iwaszkiewicz, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Jakovčić, Jalkh, Jamet, Járóka, Jáuregui Atondo, Jávor, Jazłowiecka, Ježek, Joly, de Jong, Jongerius, Joulaud, Jurek, Juvin, Kaili, Kalinowski, Kalniete, Kammerevert, Kappel, Karas, Kari, Karim, Karski, Katainen, Kaufmann, Kefalogiannis, Kelam, Keller Jan, Keller Ska, Kelly, Khan, Kirton-Darling, Klinz, Kłosowski, Koch, Kofod, Kohlíček, Kohn, Kölmel, Konečná, Köster, Kouloglou, Kouroumbashev, Kovács, Kovatchev, Kozłowska-Rajewicz, Krasnodębski, Krehl, Krupa, Kudrycka, Kuhn, Kukan, Kumpula-Natri, Kuneva, Kuźmiuk, Kyenge, Kyllönen, Kyrkos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lalonde, Lamassoure, Lambert, Lancini, Lange, de Lange, Langen, La Via, Lavrilleux, Lebreton, Lechevalier, Le Hyaric, Leinen, Lenaers, Leontini, Le Pen, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Lietz, Lins, Lochbihler, Loiseau, Løkkegaard, Lope Fontagné, López, López Aguilar, López Bermejo, López-Istúriz White, Lucke, Ludvigsson, Łukacijewska, Lundgren, Łybacka, McAllister, McAvan, McClarkin, McGuinness, McIntyre, Macovei, Maletić, Malinov, Mamikins, Mandl, Maňka, Mann, Manscour, Marcellesi, Marias, Marinescu, Marinho e Pinto, Martin, Martin, Martin, Martusciello, Marusik, Maštálka, Matera, Matias, Mato, Matthews, Maullu, Maurel, Maydell, Mayer, Mayer, Meissner, Mélin, Melior, Melo, Messerschmidt, Metsola, Metz, Meuthen, Michel, Michels, Mihaylova, Mikolášik, Millán Mon, van Miltenburg, Mineur, Miranda, Mitrofanovs, Mizzi, Mlinar, Mobarik, Moi, Moisă, Molnár, Monot, Monteiro de Aguiar, Montel, Moody, Moraes, Morano, Morgano, Morin-Chartier, Mosca, Müller, Mureşan, Muselier, Mussolini, Nagtegaal, Nagy, Nart, Nekov, Neuser, Nica, Nicholson, Nicolai, Niebler, Niedermayer, Niedermüller, Ní Riada, van Nistelrooij, Noichl, Novakov, Obermayr, O'Flynn, Olbrycht, Omarjee, Ożóg, Packet, Padar, Paet, Pagazaurtundúa, Paksas, Palmer, Panzeri, Paolucci, Papadakis Demetris, Papadakis Kostas, Papadimoulis, Pargneaux, Parker, Paşcu, Patriciello, Pavel, Payne, Pedicini, Peillon, Peterle, Petersen, Petir, Philippot, Picula, Piecha, Pieper, Pietikäinen, Pimenta Lopes, Piotrowski, Piri, Pirinski, Pitera, Plura, Poc, Poche, Polčák, Popa, Poręba, Pospíšil, Post, Preda, Pretzell, Preuß, Procter, Proust, Punset, Quisthoudt-Rowohl, Radev, Radoš, Radtke, Rebega, Reda, Regner, Reid, Reimon, Reintke, Revault d'Allonnes Bonnefoy, Ribeiro, Ries, Riquet, Rivasi, Rochefort, Rodrigues, Rodrigues, Rodríguez-Piñero, Rodust, Rohde, Rolin, Ropė, Rosati, Rozière, Ruas, Rübig, Ruohonen-Lerner, Šadurskis, Saïfi, Sakorafa, Salafranca Sánchez-Neyra, Salini, Sánchez Caldentey, Sander, Sant, dos Santos, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Schaake, Schaffhauser, Schaldemose, Schirdewan, Schlein, Schmidt, Scholz, Schöpflin, Schreijer-Pierik, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Scottà, Sehnalová, Selimovic, Sellström, Senra Rodríguez, Sernagiotto, Serrão Santos, Siekierski, Silva Pereira, Simon, Simon, Sippel, Škripek, Škrlec, Smith, Smolková, Sógor, Šojdrová, Solé, Šoltes, Sommer, Sonik, Sonneborn, Sośnierz, Spinelli, Staes, Starbatty, Štefanec, Štětina, Stevens, Stihler, Stolojan, Stuger, Šuica, Sulík, Šulin, Svoboda, Sylikiotis, Synadinos, Szájer, Szanyi, Szejnfeld, Tajani, Tănăsescu, Tang, Tannock, Țapardel, Tarabella, Tarand, Taylor, Telička, Terricabras, Theocharous, Thomas, Thun und Hohenstein, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torvalds, Tošenovský, Trebesius, Tremosa i Balcells, Troszczynski, Trüpel, Ujazdowski, Ujhelyi, Ulvskog, Ungureanu, Urbán Crespo, Urtasun, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Valcárcel Siso, Vălean, Valenciano, Valero, Valli, Vallina, Vana, Van Bossuyt, Van Brempt, Vandenkendelaere, Van Orden, Vaughan, Vautmans, Vehkaperä, Vergiat, Verheyen, Viegas, Vieu, Vilimsky, Viotti, Vistisen, Voigt, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Waitz, Wałęsa, Ward, Weidenholzer, Werner, Westphal, Wieland, Wierinck, Wikström, Winberg, Winkler, Winkler, Winter, Wiśniewska, Wölken, Woolfe, Záborská, Zagorakis, Zahradil, Zala, Zammit Dimech, Zanni, Zanonato, Zarianopoulos, Zdechovský, Zdrojewski, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Žitňanská, Złotowski, Zoană, Zoffoli, Żółtek, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zver, Zwiefka

Ispričani:

Bilde, Boştinaru, Crowley, Fotyga, Harkin, James, Kadenbach, Morvai, Picierno, Ponga, Spyraki, Tolić, Torres Martínez, Weber, Zimmer

Posljednje ažuriranje: 6. kolovoza 2019.Pravna napomena