Kazalo 
Zapisnik
PDF 492kWORD 131k
Četrtek, 4. julij 2019 - StrasbourgKončna izdaja
1.Otvoritev seje
 2.Poimenska sestava odborov
 3.Izvolitev kvestorjev Parlamenta
 4.Nadaljevanje seje
 5.Sklepi zasedanja Evropskega sveta 20. in 21. junija 2019 (razprava)
 6.Sprejetje zapisnika predhodne seje
 7.Sprejetje zapisnika te seje in posredovanje sprejetih besedil
 8.Sestava odborov
 9.Sestava Parlamenta
 10.Datum naslednjih sej
 11.Zaključek seje
 12.Prekinitev zasedanja
 SEZNAM NAVZOČIH
 Priloga 1 - Poimenska sestava odborov
 Priloga 2 - Izvolitev kvestorjev Parlamenta
 Priloga 3 - Izjave političnih skupin


ZAPISNIK

ČETRTEK 4. JULIJ 2019

PREDSEDSTVO: David Maria SASSOLI
Predsednik

1. Otvoritev seje

Seja se je začela ob 9.08.


2. Poimenska sestava odborov

Predsednik je v skladu s členom 209 Poslovnika sporočil, da je od političnih skupin in samostojnih poslancev prejel imenovanja v parlamentarne odbore.

Seznami poimenske sestave parlamentarnih odborov so objavljeni na spletnem mestu Parlamenta in priloženi zapisniku (priloga 1 zapisnika z dne 4.7.2019).


3. Izvolitev kvestorjev Parlamenta

V skladu s členom 18 Poslovnika so bili kvestorji izvoljeni.

Predsednik je sporočil , da je prejel kandidature naslednjih kandidatov: Monike Beňove, Gillesa Boyerja, Davida Casa, Karola Karskiga in Anne Sander.

Kandidati so potrdili svoje soglasje.

Predsednik je dejal, da so bili kandidati, katerih število ni presegalo števila sedežev, ki jih je treba zapolniti, v skladu s členom 15(1) Poslovnika izvoljeni s ploskanjem. Potrdil je, da je glasovanje potekalo s tajnim glasovanjem v skladu s členoma 17(2) in 18 Poslovnika, in sicer z uporabo elektronskega sistema glasovanja za določitev prednostnega vrstnega reda. Poslance je obvestil o postopku, ki ga je treba uporabiti.

Glasovanje se je začelo.

Predsedujoči je razglasil rezultate glasovanja:

- število poslancev, ki so glasovali: 574

- neizpolnjene ali neveljavne glasovnice: 71

- oddani glasovi: 503

Prejeto število glasov v padajočem vrstnem redu :

Anne Sander: 407 glasov

Monika Beňová: 391glasov

David Casa: 391 glasov

Gilles Boyer: 317 glasov

Karol Karski: 261 glasov

V skladu s členom 17(2) in 18 Poslovnika se prednostni vrstni red kvestorjev določi po zaporedju, po katerem so bili izvoljeni, v primeru neodločenega izida glasovanja pa po starosti.

(Seznam poslancev, ki so glasovali, je priložen temu zapisniku). (priloga 2 zapisnika z dne 4.7.2019)

(Seja je bila prekinjena ob 9.19.)


4. Nadaljevanje seje

Seja se je ponovno začela ob 10.39.


5. Sklepi zasedanja Evropskega sveta 20. in 21. junija 2019 (razprava)

Izjavi Sveta in Komisije: Sklepi zasedanja Evropskega sveta 20. in 21. junija 2019 (2019/2686(RSP))

Donald Tusk (predsednik Evropskega sveta) in Maroš Šefčovič (podpredsednik Komisije) sta podala izjavi.

Govorili so: Esteban González Pons v imenu skupine PPE, Iratxe García Pérez v imenu skupine S&D, Dacian Ciolos v imenu skupine Renew, Philippe Lamberts v imenu skupine Verts/ALE, Marco Zanni v imenu skupine ID, Ryszard Antoni Legutko v imenu skupine ECR, Martin Schirdewan v imenu skupine GUE/NGL, samostojna poslanka Tiziana Beghin in Ann Widdecombe.

Po postopku "catch the eye" so govorili Costas Mavrides, Martin Horwood, Maria Spyraki, Maria Grapini, Juan Fernando López Aguilar, Neena Gill, Angel Dzhambazki, Enikő Győri, Andrey Kovatchev, Valter Flego, Robert Hajšel, Thierry Mariani in Juozas Olekas.

Govorila sta Maroš Šefčovič in Donald Tusk.

Razprava se je zaključila.


6. Sprejetje zapisnika predhodne seje

Predsednik je Parlamentu predlagal, naj odstopi od člena 202(3) Uredbe in zdaj potrdi zapisnik prejšnje seje.

Parlament se je s predlogom strinjal in je sprejel zapisnik.


7. Sprejetje zapisnika te seje in posredovanje sprejetih besedil

V skladu s členom 202(3) Poslovnika se zapisnik te seje predlloži Parlamentu v sprejetje na začetku prihodnje seje.

S soglasjem Parlamenta se besedila, sprejeta med tem delnim zasedanjem, takoj posredujejo naslovnikom.


8. Sestava odborov

Parlament je na zahtevo skupine S&D potrdil naslednji zahtevi za imenovanje:

odbor ITRE: Josianne Cutajar namesto Miriam Dalli

pododbor DROI: Andrea Cozzolino namesto Giuliana Pisapie.


9. Sestava Parlamenta

Frans Timmermans, prvi podpredsednik Evropske komisije, je predsednika obvestil, da se z začetkom veljavnosti od 2. julija 2019 odpoveduje sedežu v Evropskem parlamentu.

Parlament ugotavlja, da je ta funkcija v skladu s členom 7(1) Akta o volitvah poslancev Evropskega parlamenta s splošnimi neposrednimi volitvami z dne 20. septembra 1976 nezdružljiva s funkcijo poslanca Evropskega parlamenta in v skladu s členom 4(1) in (4) Uredbe določa, da se njegov sedež sprosti 2. julija 2019.

°
° ° °

Jeppe Kofod je bil imenovan za danskega ministra za zunanje zadeve z začetkom veljavnosti od 27. junija 2019.

Parlament ugotavlja, da je ta funkcija v skladu s členom 7(1) Akta o volitvah poslancev Evropskega parlamenta s splošnimi neposrednimi volitvami z dne 20. septembra 1976 nezdružljiva s funkcijo poslanca Evropskega parlamenta in v skladu z drugim pododstavkom člena 3(2) in členom 4(1) Uredbe določa, da se njegov sedež sprosti 2. julija 2019.


10. Datum naslednjih sej

Naslednje seje bodo potekale od 15. julija 2019 do 18. julija 2019.


11. Zaključek seje

Seja se je zaključila ob 12.05.


12. Prekinitev zasedanja

Zasedanje Parlamenta je prekinjeno.

Klaus Welle

David Maria Sassoli

generalni sekretar

predsednik


SEZNAM NAVZOČIH

Navzoči:

Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Adinolfi Matteo, Agius Saliba, Aguilar, Aguilera, Ainslie, Alexandrov Yordanov, Alfonsi, Alieva-Veli, Allard, Al-Sahlani, Amaro, Anderson Christine, Anderson Martina, Andresen, Andrieu, Androuët, Androulakis, Annemans, Ansip, Ara-Kovács, Arena, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Armand, Arvanitis, Asimakopoulou, Auken, Auštrevičius, Avram, Azmani, Baldassarre, Balt, Bardella, Barley, Barrena Arza, Bartolo, Băsescu, Basso, Bauzá Díaz, Bay, Bearder, Beck, Beer, Beghin, Beigneux, Belka, Benea, Benifei, Benjumea Benjumea, Bennion, Beňová, Bentele, Berendsen, Berg, Berger, Bernhuber, Biedroń, Bielan, Bijoux, Bilbao Barandica, Bilčík, Bilde, Bischoff, Biteau, Bizzotto, Björk, Blaga, Blaško, Blinkevičiūtė, Bloss, Bocskor, Bogdan, Bogovič, Bompard, Bonafè, Bonfrisco, Borchia, Borzan, Botenga, Botoş, Bourgeois, Boyer, Breyer, Brglez, Bricmont, Brophy, Brudziński, Bruna, Brunet, Buchheit, Buchner, Buda, Bull, Bullmann, Bullock, Bunting, Burkhardt, Buschmann, Buşoi, Bütikofer, Buxadé Villalba, Buzek, Calenda, Campomenosi, Cañas, Canfin, Carême, Caroppo, Carthy, Carvalho, Casa, Casanova, Caspary, Castaldo, del Castillo Vera, Cavazzini, Ceccardi, Cerdas, Chabaud, Chahim, Chaibi, Charanzová, Chastel, Chinnici, Chowns, Christoforou, Cimoszewicz, Cioloș, Ciuhodaru, Číž, Colin-Oesterlé, Conte, Corbett, Cormand, Corrao, Cozzolino, Crețu, Cseh, Cuffe, Cutajar, Czarnecki, van Dalen, Dalli, Daly, D'Amato, Dance, Danielsson, Danjean, Da Re, Daubney, Davies, De Castro, Decerle, Delbos-Corfield, Deli, Delli, De Lucy, De Man, Demirel, Deparnay-Grunenberg, De Sutter, Deutsch, Dhamija, Didier, Dionísio Bradford, Dlabajová, Dobrev, Dodds, Doleschal, Donáth, Donato, Dorfmann, Dowding, Dreosto, Duda, Düpont, Dura Ferrandis, Durand, Dzhambazki, Edtstadler, Ehler, Eickhout, England Kerr, Eppink, Ernst, Eroglu, Ertug, Estaràs Ferragut, Evans, Evi, Evren, Fajon, Falcă, Farage, Farreng, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrandino, Ferrara, Ferreira, Fest, Fidanza, Fiocchi, Fitto, Fitzgerald, Flanagan, Flego, Forman, Fotyga, Fourlas, Fox, Frankowski, Franssen, Franz, Freund, Fritzon, Fuglsang, Furore, Gade, Gahler, Gál, Galvez Muñoz, Gamon, Gancia, Garcia Del Blanco, García-Margallo y Marfil, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Garicano, Garraud, Gebhardt, Geese, Geier, Gemma, Georgiou, Georgoulis, Geuking, Ghinea, Giarrusso, Gibson, Giegold, Gieseke, Gill Neena, Gill Nathan, Glancy, Glück, Glucksmann, Goerens, González, Gonzalez Casares, González Pons, Grant, Grapini, Gregorová, Griset, Grošelj, Grudler, Gualmini, Gualtieri, Guerreiro, Guetta, Guillaume, Gusmão, Guteland, Gyöngyösi, Győri, Gyürk, Habib, Hahn Svenja, Hahn Henrike, Haider, Hajšel, Hakkarainen, Hannan, Hansen, Harris, Häusling, Hautala, Hava, Hayer, Hazekamp, Heaver, Heinäluoma, Herbst, Herzberger-Fofana, Hetman, Hidvéghi, Hlaváček, Hohlmeier, Hojsík, Holmgren, Hölvényi, Homs Ginel, Hook, Hortefeux, Horwood, Howarth, Hristov, Hübner, Huhtasaari, Huitema, Ījabs, Incir, in 't Veld, Jadot, Jahr, Jakeliūnas, Jaki, Jalkh, Jamet, Járóka, Jarubas, Jones, Jongerius, Jordan, Joron, Joveva, Juknevičienė, Jurgiel, Jurzyca, Juvin, Kaili, Kalinowski, Kaljurand, Kalniete, Kammerevert, Kanev, Kanko, Karas, Karleskind, Karlsbro, Karski, Kefalogiannis, Kelleher, Keller Fabienne, Keller Ska, Kelly, Kempa, Kirton-Darling, Kizilyürek, Kloc, Knotek, Kofod, Kohut, Kokalari, Kokkalis, Kolaja, Kolakušić, Konečná, Konstantinou, Kopacz, Kopcińska, Körner, Kósa, Köster, Kouloglou, Kountoura, Kovařík, Kovatchev, Krah, Krasnodębski, Krehl, Kruk, Kubilius, Kuhnke, Kuhs, Kumpula-Natri, Kuźmiuk, Kympouropoulos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lagodinsky, Lagos, Lalucq, Lange, de Lange, Langensiepen, Laporte, Larrouturou, Lebreton, Lechanteux, Lega, Leitão Marques, Lenaers, Lewandowski, Liberadzki, Liese, Limmer, Lins, Lizzi, Loiseau, Løkkegaard, Long, Longworth, López, López Aguilar, López Gil, López-Istúriz White, Lowe, Luena, Łukacijewska, Lundgren, Lutgen, McAllister, McGuinness, McIntyre, McLeod, Madison, Maestre Martín De Almagro, Magid, Majorino, Maldeikienė, Maldonado López, Manda, Manders, Mandl, Mariani, Marinescu, Marquardt, Marques Margarida, Marques Pedro, Martusciello, Matias, Maurel, Mavrides, Maxová, Maydell, Mayer, Mazurek, Mažylis, Meimarakis, Melbārde, Melchior, Mélin, Melo, Metsola, Meuthen, Michels, Mihaylova, Mikser, Milazzo, Millán Mon, Miller, Modig, Mohammed, Molnár, Monteiro de Aguiar, Monteith, Montserrat, Moraes, Morano, Moreno Sánchez, Moretti, Mortler, Motreanu, Możdżanowska, Müller, Mummery, Mureşan, Nagtegaal, Nart, Nethsingha, Neumann, Neuser, Newton Dunn, Nica, Niebler, Niedermayer, Nienaß, Niinistö, Nikolaou-Alavanos, Noichl, Novak, Novakov, O'Sullivan, Oetjen, Olbrycht, Olekas, Olivier, Omarjee, Overgaard Nielsen, Paet, Pagazaurtundúa, Palmer, Panza, Papadakis Demetris, Papadakis Kostas, Papadimoulis, Patten, Paulus, Pedicini, Pekkarinen, Peksa, Pelletier, Penkova, Pereira Sandra, Peter-Hansen, Petersen, Phillips Alexandra Louise Rosenfield, Phillips Alexandra Lesley, Picierno, Picula, Pieper, Pietikäinen, Pignedoli, Pineda Marín, Pirbakas, Piri, Pisapia, Pîslaru, Pizarro, Plumb, Polčák, Polfjärd, Pollák, Poręba, Porritt, Pospíšil, Procaccini, Pugh, Radačovský, Radtke, Rafaela, Rafalska, Rangel, Regimenti, Regner, Rego, Reil, Reintke, Ressler, Ries, Rinaldi, Riquet, Ritchie, Rivasi, Rivière, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rodríguez Palop, Rodríguez Ramos, Rónai, Rondinelli, Roos, Roose, Ropė, Rougé, Rowett, Rowland, Ruissen, Ruiz Devesa, Rzońca, Salini, Sánchez Amor, Sander, Sant, Santos, Sardone, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Satouri, Schaldemose, Schieder, Schirdewan, Schmiedtbauer, Schmit, Schneider, Scholz, Schreijer-Pierik, Schreinemacher, Schulze, Schuster, Schwab, Scott Cato, Seekatz, Séjourné, Semedo, Semsrott, Sidl, Sikorski, Silva Pereira, Šimečka, Simon, Sinčić, Sippel, Skyttedal, Slabakov, Smeriglio, Smith, Šojdrová, Sokol, Solís Pérez, Sonneborn, Spurek, Spyraki, Stancanelli, Stedman-Bryce, Štefanec, Ştefănuță, Stegrud, Strik, Strugariu, Šuica, Szájer, Szydło, Tajani, Tang, Tarabella, Tardino, Tax, Tennant, Terheş, Tertsch, Thaler, Thun und Hohenstein, Tinagli, Tobé, Tobiszowski, Toia, Tolleret, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torvalds, Tošenovský, Tóth, Toussaint, Tovaglieri, Trillet-Lenoir, Trócsányi, Tudose, Uhrík, Ujhelyi, Urbán Crespo, Urtasun, Ušakovs, Uspaskich, Vaidere, Vălean, Vana, Van Brempt, Vandendriessche, Van Orden, Van Overtveldt, Van Sparrentak, Vautmans, Vedrenne, Verheyen, Verhofstadt, Vilimsky, Villanueva Ruiz, Villumsen, Vincze, Virkkunen, Vitanov, Voaden, Vollath, Von Cramon-Taubadel, Vondra, Von Wiese, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Vrecionová, Vuolo, Wallace, Walsh, Walsmann, Warborn, Ward, Waszczykowski, Weimers, Wells, Widdecombe, Wieland, Wiener, Wiezik, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Wiśniewska, Wölken, Yenbou, Yon-Courtin, Yoncheva, Zacharopoulou, Zahradil, Zalewska, Zambelli, Zanni, Zarzalejos, Ždanoka, Zdechovský, Zīle, Zimniok, Złotowski, Zoido Álvarez, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zver

Opravičeni:

Ochojska, Zagorakis


Priloga 1 - Poimenska sestava odborov

C01

Комисия по външни работи

Comisión de Asuntos Exteriores

Výbor pro zahraniční věci

Udenrigsudvalget

Ausschuss für auswärtige Angelegenheiten

Väliskomisjon

Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων

Committee on Foreign Affairs

Commission des affaires étrangères

An Coiste um Ghnóthaí Eachtracha

Odbor za vanjske poslove

Commissione per gli affari esteri

Ārlietu komiteja

Užsienio reikalų komitetas

Külügyi Bizottság

Kumitat għall-Affarijiet Barranin

Commissie buitenlandse zaken

Komisja Spraw Zagranicznych

Comissão dos Assuntos Externos

Comisia pentru afaceri externe

Výbor pre zahraničné veci

Odbor za zunanje zadeve

Ulkoasiainvaliokunta

Utskottet för utrikesfrågor

(71 članov)

Člani

PPE (17)

      ALEXANDROV YORDANOV Alexander

      BĂSESCU Traian

      BENTELE Hildegard

      BERLUSCONI Silvio

      GAHLER Michael

      GÁL Kinga

      KALNIETE Sandra

      LEGA David

      LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE Antonio

      MANDL Lukas

      McALLISTER David

      MEIMARAKIS Vangelis

      MILLÁN MON Francisco José

      SIKORSKI Radosław

      ŠUICA Professor Dubravka

      WISELER-LIMA Isabel

      ZOVKO Željana

S&D (15)

      ARENA Maria

      CIMOSZEWICZ Włodzimierz

      FAJON Tanja

      GLUCKSMANN Raphaël

      KÖSTER Dietmar

      MANDA Claudiu

      MIKSER Sven

      PAPADAKIS Demetris

      PICULA Tonino

      PIRI Kati

      PISAPIA Giuliano

      SÁNCHEZ AMOR Nacho

      SANTOS Isabel

      SCHIEDER Mag. Andreas

      STANISHEV Sergei

Renew (10)

      AUŠTREVIČIUS Petras

      BENNION Phil

      GROŠELJ Klemen

      GUETTA Bernard

      KYUCHYUK Ilhan

      LOISEAU Nathalie

      NART Javier

      PAET Urmas

      VAUTMANS Hilde

      VON WIESE Irina

Verts/ALE (7)

      BÜTIKOFER Reinhard

      DOWDING Gina

      RIBA I GINER Diana

      ROWETT Catherine

      SMITH Alyn

      VON CRAMON-TAUBADEL Viola

      YENBOU Salima

ID (7)

      BERG Lars Patrick

      BONFRISCO Anna

      CECCARDI Susanna

      MADISON Jaak

      MARIANI Thierry

      RIVIÈRE Jérôme

      VILIMSKY Harald

ECR (6)

      FOTYGA Anna

      KARSKI Professor Karol

      SARYUSZ-WOLSKI Jacek

      TERTSCH Hermann

      WASZCZYKOWSKI Witold Jan

      WEIMERS Charlie

GUE/NGL (4)

      GEORGIOU Giorgos

      KOULOGLOU Stelios

      PINEDA MARÍN Manu

      VILLANUEVA RUIZ Idoia

NI (5)

      CASTALDO Fabio Massimo

      FORMAN Lance

      GILL Nathan

      GYÖNGYÖSI Márton

      PAPADAKIS Kostas

Nadomestni člani

PPE (17)

      BILČÍK Vladimír

      BOCSKOR Andrea

      BOGDAN Ioan-Rareș

      CASPARY Daniel

      DANJEAN Arnaud

      DELI Andor

      FOURLAS Loucas

      HALICKI Andrzej

      KEFALOGIANNIS Manolis

      KOKALARI Arba

      KUBILIUS Andrius

      PEETERS Kris

      RANGEL Paulo

      TRÓCSÁNYI László

      van DALEN Peter

      ZARZALEJOS NIETO Francisco Javier

      ZVER Milan

S&D (15)

      ANDROULAKIS Nikos

      ARA-KOVÁCS Attila

      BARLEY Katarina

      BIEDROŃ Robert

      COZZOLINO Andrea

      GILL Neena

      GUTELAND Jytte

      HAJŠEL Robert

      LÓPEZ Javi

      MAJORINO Pierfrancesco

      NEUSER Norbert

      NICA Dan

      OLEKAS Juozas

      UŠAKOVS Nils

      YONCHEVA Elena

Renew (10)

      AZMANI Malik

      BAUZÁ DÍAZ José Ramón

      EROGLU Engin

      GLÜCK Andreas

      GRUDLER Christophe

      HORWOOD Martin

      PORRITT Luisa

      RIES Frédérique

      ŠIMEČKA Michal

      TUDORACHE Dragoș

Verts/ALE (7)

      GREGOROVÁ Markéta

      LAGODINSKY Sergey

      LANGENSIEPEN Katrin

      NEUMANN Hannah

      SATOURI Mounir

      STRIK Tineke

      URTASUN Ernest

ID (7)

      BAY Nicolas

      BLAŠKO Hynek

      DE MAN Filip

      HAIDER Roman

      MEUTHEN Jörg

      ZANNI Marco

      ZIMNIOK Bernhard

ECR (6)

      BIELAN Adam

      DZHAMBAZKI Angel

      FITTO Raffaele

      KANKO Assita

      KRASNODĘBSKI Zdzisław

      RUISSEN Bert-Jan

GUE/NGL (4)

      DEMIREL Özlem

      MATIAS Marisa

      MAUREL Emmanuel

      WALLACE Mick

NI (5)

      DE LUCY Belinda

      KONSTANTINOU Athanasios

      PHILLIPS Alexandra Lesley

      RADAČOVSKÝ Miroslav

      UHRÍK Milan

C02

Комисия по развитие

Comisión de Desarrollo

Výbor pro rozvoj

Udviklingsudvalget

Entwicklungsausschuss

Arengukomisjon

Επιτροπή Ανάπτυξης

Committee on Development

Commission du développement

An Coiste um Fhorbairt

Odbor za razvoj

Commissione per lo sviluppo

Attīstības komiteja

Vystymosi komitetas

Fejlesztési Bizottság

Kumitat għall-Iżvilupp

Commissie ontwikkelingssamenwerking

Komisja Rozwoju

Comissão do Desenvolvimento

Comisia pentru dezvoltare

Výbor pre rozvoj

Odbor za razvoj

Kehitysvaliokunta

Utskottet för utveckling

(26 članov)

Člani

PPE (6)

      BENTELE Hildegard

      HÖLVÉNYI György

      JUKNEVIČIENĖ Rasa

      MANDL Lukas

      OCHOJSKA Janina

      TOBÉ Tomas

S&D (5)

      BULLMANN Udo

      GONZÁLEZ Mónica Silvana

      MAJORINO Pierfrancesco

      NEUSER Norbert

      TARABELLA Marc

Renew (4)

      CHABAUD Catherine

      GOERENS Charles

      HORWOOD Martin

      ZACHAROPOULOU Chrysoula

Verts/ALE (3)

      HERZBERGER-FOFANA Pierrette

      MARQUARDT Erik

      RIVASI Michèle

ID (3)

      BILDE Dominique

      GANCIA Gianna

      ZIMNIOK Bernhard

ECR (2)

      CZARNECKI Ryszard

      KEMPA Beata

GUE/NGL (1)

      URBÁN CRESPO Miguel

NI (2)

      PHILLIPS Alexandra Lesley

      STEDMAN-BRYCE Louis

Nadomestni člani

PPE (6)

      ESTARÀS FERRAGUT Rosa

      FITZGERALD Frances

      KOPACZ Ewa

      MORANO Nadine

      MORTLER Marlene

      VERHEYEN Sabine

S&D (5)

      INCIR Evin

      PALMER Rory

      RUIZ DEVESA Domènec

      TOIA Patrizia

      ZORRINHO Carlos

Renew (4)

      BIJOUX Stéphane

      MIHAYLOVA Iskra

      MOHAMMED Shaffaq

      RODRÍGUEZ RAMOS María Soraya

Verts/ALE (3)

      BITEAU Benoît

      CHOWNS Ellie

      ROOSE Caroline

ID (3)

      BASSO Alessandra

      GRANT Valentino

      RIVIÈRE Jérôme

ECR (2)

      TOMAŠEVSKI Valdemar

      VAN ORDEN Geoffrey

GUE/NGL (1)

      AUBRY Manon

NI (2)

      CORRAO Ignazio

      WELLS James

C03

Комисия по международна търговия

Comisión de Comercio Internacional

Výbor pro mezinárodní obchod

Udvalget om International Handel

Ausschuss für internationalen Handel

Rahvusvahelise kaubanduse komisjon

Επιτροπή Διεθνούς Εμπορίου

Committee on International Trade

Commission du commerce international

An Coiste um Thrádáil Idirnáisiúnta

Odbor za međunarodnu trgovinu

Commissione per il commercio internazionale

Starptautiskās tirdzniecības komiteja

Tarptautinės prekybos komitetas

Nemzetközi Kereskedelmi Bizottság

Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali

Commissie internationale handel

Komisja Handlu Międzynarodowego

Comissão do Comércio Internacional

Comisia pentru comerț internațional

Výbor pre medzinárodný obchod

Odbor za mednarodno trgovino

Kansainvälisen kaupan valiokunta

Utskottet för internationell handel

(41 članov)

Člani

PPE (10)

      ASIMAKOPOULOU Anna-Michelle

      CASPARY Daniel

      DANJEAN Arnaud

      GYŐRI Enikő

      HANSEN Christophe

      HÜBNER Danuta Maria

      SALINI Massimiliano

      SIMON Sven

      WARBORN Jörgen

      WINKLER Iuliu

S&D (8)

      ANDROULAKIS Nikos

      ČÍŽ Miroslav

      KIRTON-DARLING Jude

      LANGE Bernd

      RODRÍGUEZ-PIÑERO Inma

      TINAGLI Irene

      TUDOSE Mihai

      VAN BREMPT Kathleen

Renew (6)

      CAÑAS Jordi

      GIBSON Barbara Ann

      KARLSBRO Karin

      RAFAELA Samira

      SCHREINEMACHER Liesje

      VEDRENNE Marie-Pierre

Verts/ALE (4)

      CAVAZZINI Anna

      CHOWNS Ellie

      GREGOROVÁ Markéta

      HAUTALA Heidi

ID (5)

      HAIDER Roman

      KRAH Maximilian

      LANCINI Oscar

      REGIMENTI Luisa

      ROUGÉ André

ECR (3)

      BOURGEOIS Geert

      VELOPOULOS Kyriakos

      ZAHRADIL Jan

GUE/NGL (2)

      MAUREL Emmanuel

      SCHOLZ Helmut

NI (3)

      BEGHIN Tiziana

      HARRIS Lucy Elizabeth

      WELLS James

Nadomestni člani

PPE (10)

      BUŞOI Cristian-Silviu

      GARCÍA-MARGALLO Y MARFIL José Manuel

      KALNIETE Sandra

      KELLY Seán

      KOVATCHEV Andrey

      ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna

      MAŽYLIS Doktor Professor Liudas

      McALLISTER David

      SCHREIJER-PIERIK Annie

      WINZIG Angelika

S&D (8)

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

Renew (6)

      CHARANZOVÁ Dita

      DECERLE Jérémy

      HAHN Svenja

      KATAINEN Elsi

      LØKKEGAARD Morten

      PAET Urmas

Verts/ALE (4)

      BRICMONT Saskia

      BUCHNER Klaus

      BÜTIKOFER Reinhard

      JADOT Yannick

ID (5)

      BUCHHEIT Markus

      CAMPOMENOSI Marco

      HUHTASAARI Laura

      JUVIN Herve

      KOFOD Peter

ECR (3)

      AGUILAR Mazaly

      MOBARIK Baroness Nosheena

      WASZCZYKOWSKI Witold Jan

GUE/NGL (2)

      ANDERSON Martina

      FLANAGAN Luke Ming

NI (3)

      GIARRUSSO Dino

      GYÖNGYÖSI Márton

      HEAVER Michael Eric

C04

Комисия по бюджети

Comisión de Presupuestos

Rozpočtový výbor

Budgetudvalget

Haushaltsausschuss

Eelarvekomisjon

Επιτροπή Προϋπολογισμών

Committee on Budgets

Commission des budgets

An Coiste um Buiséid

Odbor za proračune

Commissione per i bilanci

Budžeta komiteja

Biudžeto komitetas

Költségvetési Bizottság

Kumitat għall-Baġits

Begrotingscommissie

Komisja Budżetowa

Comissão dos Orçamentos

Comisia pentru bugete

Výbor pre rozpočet

Odbor za proračun

Budjettivaliokunta

Budgetutskottet

(41 članov)

Člani

PPE (10)

      CHRISTOFOROU Lefteris

      FERNANDES José Manuel

      HERBST Niclas

      HOHLMEIER Monika

      LEWANDOWSKI Janusz

      MUREŞAN Siegfried

      OLBRYCHT Jan

      RESSLER Karlo

      WIELAND Rainer

      WINZIG Angelika

S&D (8)

      BIEDROŃ Robert

      DE CASTRO Paolo

      GARDIAZABAL RUBIAL Eider

      GUALMINI Elisabetta

      HOWARTH John

      LARROUTUROU Pierre

      MARQUES L-Onor. Margarida

      UŠAKOVS Nils

Renew (6)

      ARMAND Clotilde

      CHASTEL Olivier

      HAYER Valérie

      KÖRNER Moritz

      ȘTEFĂNUȚA Nicolae

      TORVALDS Nils

Verts/ALE (4)

      ANDRESEN Rasmus

      CORMAND David

      GEESE Alexandra

      GUERREIRO Francisco

ID (4)

      BONFRISCO Anna

      GRANT Valentino

      KUHS Joachim

      LAPORTE Hélène

ECR (3)

      KUŹMIUK Zbigniew

      RZOŃCA Bogdan

      VAN OVERTVELDT Johan

GUE/NGL (1)

      OMARJEE Younous

NI (5)

      BULLOCK Jonathan

      KOLAKUŠIĆ Mislav

      LAGOS Ioannis

      LOWE Rupert

      OVERGAARD NIELSEN Henrik

Nadomestni člani

PPE (10)

      DEUTSCH Tamás

      DORFMANN Herbert

      GONZÁLEZ PONS Esteban

      HAVA Mircea-Gheorghe

      JARUBAS Adam

      KYRTSOS Georgios

      LIESE Peter

      MALDEIKIENĖ Aušra

      POLČÁK Stanislav

      WARBORN Jörgen

S&D (8)

      BERGKVIST Erik

      FERNÁNDEZ Jonás

      GEIER Jens

      HEINÄLUOMA Eero

      KAILI Eva

      MANDA Claudiu

      SANT Alfred

      ..........

Renew (6)

      DHAMIJA Dinesh

      DLABAJOVÁ Martina

      GARICANO Luis

      HOJSÍK Martin

      KELLER Fabienne

      PEKKARINEN Mauri

Verts/ALE (4)

      BOESELAGER Damian

      DELLI Karima

      HAHN Henrike

      VANA Monika

ID (4)

      ADINOLFI Matteo

      TARDINO Annalisa

      ZANNI Marco

      ..........

ECR (3)

      EPPINK Derk Jan

      TOBISZOWSKI Grzegorz

      ZĪLE Roberts

GUE/NGL (1)

      ..........

NI (5)

      BEGHIN Tiziana

      FURORE Mario

      HABIB Ben

      PUGH Jake

      ..........

C05

Комисия по бюджетен контрол

Comisión de Control Presupuestario

Výbor pro rozpočtovou kontrolu

Budgetkontroludvalget

Haushaltskontrollausschuss

Eelarvekontrollikomisjon

Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού

Committee on Budgetary Control

Commission du contrôle budgétaire

An Coiste um Rialú Buiséadach

Odbor za proračunski nadzor

Commissione per il controllo dei bilanci

Budžeta kontroles komiteja

Biudžeto kontrolės komitetas

Költségvetési Ellenőrző Bizottság

Kumitat għall-Kontroll tal-Baġit

Commissie begrotingscontrole

Komisja Kontroli Budżetowej

Comissão do Controlo Orçamental

Comisia pentru control bugetar

Výbor pre kontrolu rozpočtu

Odbor za proračunski nadzor

Talousarvion valvontavaliokunta

Budgetkontrollutskottet

(30 članov)

Člani

PPE (7)

      CHRISTOFOROU Lefteris

      DEUTSCH Tamás

      HOHLMEIER Monika

      PIEPER Markus

      SARVAMAA Petri

      WINZIG Angelika

      ZDECHOVSKÝ Tomáš

S&D (6)

      CHINNICI Caterina

      CREȚU Corina

      GARCÍA MUÑOZ Isabel

      MANDA Claudiu

      PENKOVA Tsvetelina

      TANG Paul

Renew (4)

      CHASTEL Olivier

      DLABAJOVÁ Martina

      GHINEA Cristian

      RITCHIE Sheila

Verts/ALE (3)

      FREUND Daniel

      RIVASI Michèle

      SEMSROTT Nico

ID (3)

      ADINOLFI Matteo

      JALKH Jean-François

      KUHS Joachim

ECR (3)

      CZARNECKI Ryszard

      FITTO Raffaele

      LEGUTKO Professor Ryszard Antoni

GUE/NGL (2)

      FLANAGAN Luke Ming

      OMARJEE Younous

NI (2)

      HEAVER Michael Eric

      PIGNEDOLI Sabrina

Nadomestni člani

PPE (7)

      HERBST Niclas

      LEGA David

      LENAERS Jeroen

      MARINESCU Marian-Jean

      NOVAKOV Andrey

      VERHEYEN Sabine

      ZOIDO ÁLVAREZ Juan Ignacio

S&D (6)

      GARDIAZABAL RUBIAL Eider

      GRAPINI Maria

      HEIDE Hannes

      HOWARTH John

      LIBERADZKI Bogusław

      RÓNAI Sándor

Renew (4)

      BOYER Gilles

      CSEH Katalin

      PORRITT Luisa

      STRUGARIU Ramona

Verts/ALE (3)

      PEKSA Mikuláš

      VON CRAMON-TAUBADEL Viola

      ..........

ID (3)

      RINALDI Antonio Maria

      VUOLO Lucia

      ..........

ECR (3)

      BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław

      EPPINK Derk Jan

      JAKI Patryk

GUE/NGL (2)

      ..........

      ..........

NI (2)

      PATTEN Matthew Richard

      REES-MOGG Annunziata Mary

C06

Комисия по икономически и парични въпроси

Comisión de Asuntos Económicos y Monetarios

Hospodářský a měnový výbor

Økonomi- og Valutaudvalget

Ausschuss für Wirtschaft und Währung

Majandus- ja rahanduskomisjon

Επιτροπή Οικονομικής και Νομισματικής Πολιτικής

Committee on Economic and Monetary Affairs

Commission des affaires économiques et monétaires

An Coiste um Ghnóthaí Eacnamaíochta agus Airgeadaíochta

Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku

Commissione per i problemi economici e monetari

Ekonomikas un monetārā komiteja

Ekonomikos ir pinigų politikos komitetas

Gazdasági és Monetáris Bizottság

Kumitat għall-Affarijiet Ekonomiċi u Monetarji

Commissie economische en monetaire zaken

Komisja Gospodarcza i Monetarna

Comissão dos Assuntos Económicos e Monetários

Comisia pentru afaceri economice și monetare

Výbor pre hospodárske a menové veci

Odbor za ekonomske in monetarne zadeve

Talous- ja raha-asioiden valiokunta

Utskottet för ekonomi och valutafrågor

(60 članov)

Člani

PPE (14)

      BERGER Stefan

      BUŞOI Cristian-Silviu

      FERBER Markus

      FITZGERALD Frances

      GARCÍA-MARGALLO Y MARFIL José Manuel

      GYŐRI Enikő

      HÜBNER Danuta Maria

      KARAS Othmar

      KYRTSOS Georgios

      MALDEIKIENĖ Aušra

      NIEDERMAYER Luděk

      PEREIRA Lídia

      PIETIKÄINEN Sirpa

      VAIDERE Inese

S&D (13)

      BELKA Marek

      FERNÁNDEZ Jonás

      GILL Neena

      GUALTIERI Roberto

      HEINÄLUOMA Eero

      LALUCQ Aurore

      MAVRIDES Costas

      MOLNÁR Csaba

      REGNER Evelyn

      SANT Alfred

      SCHUSTER Joachim

      SILVA PEREIRA Pedro

      TANG Paul

Renew (8)

      BOYER Gilles

      CHASTEL Olivier

      EROGLU Engin

      GARICANO Luis

      KELLEHER Billy

      KOVAŘÍK Ondřej

      PORRITT Luisa

      YON-COURTIN Stéphanie

Verts/ALE (5)

      GIEGOLD Sven

      JAKELIŪNAS Stasys

      LAMBERTS Philippe

      SCOTT CATO Molly

      URTASUN Ernest

ID (6)

      BECK Gunnar Günter

      GRANT Valentino

      JUVIN Herve

      MEUTHEN Jörg

      RINALDI Antonio Maria

      ZANNI Marco

ECR (5)

      EPPINK Derk Jan

      FITTO Raffaele

      LEGUTKO Professor Ryszard Antoni

      VAN OVERTVELDT Johan

      ZĪLE Roberts

GUE/NGL (3)

      FIGUEIREDO NOBRE DE GUSMÃO José Guilherme

      PAPADIMOULIS Dimitrios

      SCHIRDEWAN Martin

NI (6)

      HABIB Ben

      LONGWORTH John

      PEDICINI Piernicola

      PUGH Jake

      ROWLAND Robert Andrew

      TICE Richard James

Nadomestni člani

PPE (14)

      CASA David

      CHRISTOFOROU Lefteris

      de LANGE Esther

      DOLESCHAL Christian Konrad

      EVREN Agnès

      HANSEN Christophe

      LEWANDOWSKI Janusz

      MARTUSCIELLO Fulvio

      MAYDELL Eva

      MUREŞAN Siegfried

      POLFJÄRD Jessica

      SCHWAB Andreas

      SIMON Sven

      TAJANI Antonio

S&D (13)

      AVRAM Carmen

      BISCHOFF Gabriele

      CORBETT Richard

      FUGLSANG Niels

      GARDIAZABAL RUBIAL Eider

      MARQUES L-Onor. Margarida

      MARQUES Pedro

      PLUMB Rovana

      SCHMIT Nicolas

      STANISHEV Sergei

      TINAGLI Irene

      TUDOSE Mihai

      WARD Julie

Renew (8)

      BEER Nicola

      CANFIN Pascal

      HLAVÁČEK Martin

      NAGTEGAAL Caroline

      PÎSLARU Dragoș

      RITCHIE Sheila

      SÉJOURNÉ Stéphane

      SEMEDO Monica

Verts/ALE (5)

      CARÊME Damien

      EICKHOUT Bas

      NIINISTÖ Ville

      PEKSA Mikuláš

      PETER-HANSEN Kira Marie

ID (6)

      ANNEMANS Gerolf

      DONATO Francesca

      GANCIA Gianna

      LAPORTE Hélène

      ..........

      ..........

ECR (5)

      JURZYCA Eugen

      RZOŃCA Bogdan

      STEGRUD Jessica

      ..........

      ..........

GUE/NGL (3)

      AUBRY Manon

      CARTHY Matt

      ..........

NI (6)

      CASTALDO Fabio Massimo

      LOWE Rupert

      NIKOLAOU-ALAVANOS Lefteris

      REES-MOGG Annunziata Mary

      ..........

      ..........

C07

Комисия по заетост и социални въпроси

Comisión de Empleo y Asuntos Sociales

Výbor pro zaměstnanost a sociální věci

Udvalget om Beskæftigelse og Sociale Anliggender

Ausschuss für Beschäftigung und soziale Angelegenheiten

Tööhõive- ja sotsiaalkomisjon

Επιτροπή Απασχόλησης και Κοινωνικών Υποθέσεων

Committee on Employment and Social Affairs

Commission de l'emploi et des affaires sociales

An Coiste um Fhostaíocht agus um Ghnóthaí Sóisialta

Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja

Commissione per l'occupazione e gli affari sociali

Nodarbinātības un sociālo lietu komiteja

Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas

Foglalkoztatási és Szociális Bizottság

Kumitat għall-Impjiegi u l-Affarijiet Soċjali

Commissie werkgelegenheid en sociale zaken

Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych

Comissão do Emprego e dos Assuntos Sociais

Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale

Výbor pre zamestnanosť a sociálne veci

Odbor za zaposlovanje in socialne zadeve

Työllisyyden ja sosiaaliasioiden valiokunta

Utskottet för sysselsättning och sociala frågor

(55 članov)

Člani

PPE (13)

      CASA David

      DUDA Jarosław

      ESTARÀS FERRAGUT Rosa

      FOURLAS Loucas

      FRANSSEN Cindy

      KANEV Radan

      KÓSA Ádám

      KYMPOUROPOULOS Stelios

      RADTKE Dennis

      TOMAC Eugen

      TOMC Romana

      WALSH Maria

      ZDECHOVSKÝ Tomáš

S&D (11)

      BISCHOFF Gabriele

      BLINKEVIČIŪTĖ Vilija

      BRGLEZ Milan

      DOBREV Klára

      DURA FERRANDIS Estrella

      FUGLSANG Niels

      GUALMINI Elisabetta

      HOMS GINEL Alicia

      JONGERIUS Agnes

      PIZARRO Manuel

      SCHMIT Nicolas

Renew (8)

      AL SAHLANI Abir

      ALIEVA-VELI Atidzhe

      BROPHY Jane

      BRUNET Sylvie

      MAXOVÁ Radka

      PÎSLARU Dragoș

      SEMEDO Monica

      TOOM Yana

Verts/ALE (5)

      LANGENSIEPEN Katrin

      PETER-HANSEN Kira Marie

      PHILLIPS Alexandra Louise Rosenfield

      SATOURI Mounir

      ŽDANOKA Tatjana

ID (5)

      FEST Nicolaus

      JAMET France

      LIZZI Elena

      REIL Guido

      ZAMBELLI Stefania

ECR (4)

      ĎURIŠ NICHOLSONOVÁ Lucia

      GEUKING Helmut

      RAFALSKA Elżbieta

      SZYDŁO Beata

GUE/NGL (4)

      CHAIBI Leila

      DEMIREL Özlem

      PEREIRA Sandra

      VILLUMSEN Nikolaj

NI (5)

      GEMMA Chiara

      NIKOLAOU-ALAVANOS Lefteris

      PATTEN Matthew Richard

      RADAČOVSKÝ Miroslav

      RONDINELLI Daniela

Nadomestni člani

PPE (13)

      ALEXANDROV YORDANOV Alexander

      BERGER Stefan

      FALCĂ Gheorghe

      FERNANDES José Manuel

      HETMAN Krzysztof

      LENAERS Jeroen

      MANDERS Antonius

      MANDL Lukas

      SANDER Anne

      SEEKATZ Ralf

      SKYTTEDAL Sara

      ..........

      ..........

S&D (11)

      AGIUS SALIBA Alex

      BENIFEI Brando

      DANIELSSON Johan

      GALVEZ MUÑOZ Doktor Professor Lina

      KIRTON-DARLING Jude

      LARROUTUROU Pierre

      MAJORINO Pierfrancesco

      MILLER Leszek

      PLUMB Rovana

      REGNER Evelyn

      SIPPEL Birgit

Renew (8)

      CAÑAS Jordi

      DONÁTH Anna

      GIBSON Barbara Ann

      NEWTON DUNN Bill

      RAFAELA Samira

      TRILLET-LENOIR Professor Véronique

      VEDRENNE Marie-Pierre

      ..........

Verts/ALE (5)

      DE SUTTER Petra

      FRANZ Romeo

      REINTKE Terry

      VAN SPARRENTAK Kim

      YENBOU Salima

ID (5)

      BALDASSARRE Simona

      BIZZOTTO Mara

      CAROPPO Andrea

      KOFOD Peter

      LECHANTEUX Julie

ECR (4)

      KOPCIŃSKA Joanna Maria

      LUNDGREN Peter

      MAZUREK Beata

      ..........

GUE/NGL (4)

      ARVANITIS Konstantinos

      BOTENGA Marc

      FIGUEIREDO NOBRE DE GUSMÃO José Guilherme

      RODRÍGUEZ PALOP Eugenia

NI (5)

      DAUBNEY Martin Edward

      FOX Claire

      LAGOS Ioannis

      MUMMERY June Alison

      TENNANT John David Edward

C08

Комисия по околна среда, обществено здраве и безопасност на храните

Comisión de Medio Ambiente, Salud Pública y Seguridad Alimentaria

Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin

Udvalget om Miljø, Folkesundhed og Fødevaresikkerhed

Ausschuss für Umweltfragen, öffentliche Gesundheit und Lebensmittelsicherheit

Keskkonna-, rahvatervise ja toiduohutuse komisjon

Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Ασφάλειας των Τροφίμων

Committee on the Environment, Public Health and Food Safety

Commission de l'environnement, de la santé publique et de la sécurité alimentaire

An Coiste um an gComhshaol, um Shláinte Phoiblí agus um Shábháilteacht Bia

Odbor za okoliš, javno zdravlje i sigurnost hrane

Commissione per l'ambiente, la sanità pubblica e la sicurezza alimentare

Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komiteja

Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetas

Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottság

Kumitat għall-Ambjent, is-Saħħa Pubblika u s-Sikurezza ta' l-Ikel

Commissie milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid

Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności

Comissão do Ambiente, da Saúde Pública e da Segurança Alimentar

Comisia pentru mediu, sănătate publică și siguranță alimentară

Výbor pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín

Odbor za okolje, javno zdravje in varnost hrane

Ympäristön, kansanterveyden ja elintarvikkeiden turvallisuuden valiokunta

Utskottet för miljö, folkhälsa och livsmedelssäkerhet

(76 članov)

Člani

PPE (18)

      ARŁUKOWICZ Bartosz

      BERNHUBER Alexander

      BUŞOI Cristian-Silviu

      COLIN-OESTERLÉ Nathalie

      de LANGE Esther

      EVREN Agnès

      JARUBAS Adam

      KOPACZ Ewa

      LIESE Peter

      MARTUSCIELLO Fulvio

      MAŽYLIS Doktor Professor Liudas

      MONTSERRAT Dolors

      NOVAK Ljudmila

      POLČÁK Stanislav

      POLFJÄRD Jessica

      SCHNEIDER Christine

      TÓTH Edina

      WIEZIK Michal

S&D (16)

      BALT Marek Paweł

      BEŇOVÁ Monika

      BONAFÈ Simona

      BURKHARDT Delara

      CERDAS Sara

      CHAHIM Mohammed

      DALLI Miriam

      DANCE Seb

      GUTELAND Jytte

      LÓPEZ Javi

      LUENA César

      MORETTI Alessandra

      PALMER Rory

      PLUMB Rovana

      RÓNAI Sándor

      SIDL Günther

Renew (11)

      CANFIN Pascal

      FEDERLEY Fredrick

      GLÜCK Andreas

      HOJSÍK Martin

      HUITEMA Jan

      RIES Frédérique

      RODRÍGUEZ RAMOS María Soraya

      ȘTEFĂNUȚA Nicolae

      TORVALDS Nils

      TRILLET-LENOIR Professor Véronique

      VOADEN Caroline Jane

Verts/ALE (8)

      AUKEN Margrete

      EICKHOUT Bas

      HOLMGREN Pär

      JADOT Yannick

      McLEOD Aileen

      METZ Tilly

      O'SULLIVAN Grace

      PAULUS Jutta

ID (7)

      BALDASSARRE Simona

      BEIGNEUX Aurelia

      DREOSTO Marco

      GRISET Catherine

      HAKKARAINEN Teuvo

      LIMMER Sylvia

      SARDONE Silvia

ECR (6)

      FIOCCHI Pietro

      KOPCIŃSKA Joanna Maria

      McINTYRE Anthea

      ROOKEN Rob

      VONDRA Alexandr

      ZALEWSKA Anna

GUE/NGL (5)

      BJÖRK Malin

      HAZEKAMP Anja

      KOKKALIS Petros

      MODIG Silvia

      WALLACE Mick

NI (5)

      EVI Eleonora

      GLANCY James Alexander

      JORDAN Christina Sheila

      KONSTANTINOU Athanasios

      SINČIĆ Ivan Vilibor

Nadomestni člani

PPE (18)

      BENTELE Hildegard

      FRANSSEN Cindy

      GIESEKE Jens

      GYÜRK András

      HANSEN Christophe

      KANEV Radan

      KYMPOUROPOULOS Stelios

      LINS Norbert

      McGUINNESS Mairead

      MELO Nuno

      METSOLA Roberta

      PATRICIELLO Aldo

      PEREIRA Lídia

      PIETIKÄINEN Sirpa

      ŠUICA Professor Dubravka

      VAIDERE Inese

      VĂLEAN Adina-Ioana

      WEISS Pernille

S&D (16)

      ANDRIEU Eric

      ANDROULAKIS Nikos

      ARENA Maria

      BORZAN Biljana

      BRGLEZ Milan

      CALENDA Carlo

      CIUHODARU Tudor

      GONZALEZ CASARES Nicolás

      KREHL Constanze

      MAESTRE MARTÍN DE ALMAGRO Cristina

      PAPADAKIS Demetris

      PIZARRO Manuel

      SCHALDEMOSE Christel

      SPUREK Sylwia

      UJHELYI István

      WÖLKEN Tiemo

Renew (11)

      BROPHY Jane

      CHABAUD Catherine

      CHRISTENSEN Asger

      DAVIES Chris

      in 't VELD Sophia

      JOVEVA Irena

      KARLSBRO Karin

      KELLEHER Billy

      KNOTEK Ondřej

      MÜLLER Ulrike

      SOLÍS PÉREZ Susana

Verts/ALE (8)

      BLOSS Michael

      BUCHNER Klaus

      GIEGOLD Sven

      HÄUSLING Martin

      NIINISTÖ Ville

      PHILLIPS Alexandra Louise Rosenfield

      RIVASI Michèle

      TOUSSAINT Marie

ID (7)

      BRUNA Annika

      DA RE Gianantonio

      DAVID Ivan

      LANCINI Oscar

      MÉLIN Joëlle

      REGIMENTI Luisa

      VUOLO Lucia

ECR (6)

      MELBĀRDE Dace

      SLABAKOV Andrey

      TERTSCH Hermann

      TOBISZOWSKI Grzegorz

      VELOPOULOS Kyriakos

      WIŚNIEWSKA Jadwiga

GUE/NGL (5)

      FERREIRA João

      KONEČNÁ Kateřina

      OMARJEE Younous

      VILLANUEVA RUIZ Idoia

      VILLUMSEN Nikolaj

NI (5)

      FORMAN Lance

      MONTEITH Brian

      PEDICINI Piernicola

      RONDINELLI Daniela

      WIDDECOMBE Right Honourable Ann

C09

Комисия по промишленост, изследвания и енергетика

Comisión de Industria, Investigación y Energía

Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku

Udvalget om Industri, Forskning og Energi

Ausschuss für Industrie, Forschung und Energie

Tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjon

Επιτροπή Βιομηχανίας, Έρευνας και Ενέργειας

Committee on Industry, Research and Energy

Commission de l'industrie, de la recherche et de l'énergie

An Coiste um Thionsclaíocht, um Thaighde agus um Fhuinneamh

Odbor za industriju, istraživanje i energetiku

Commissione per l'industria, la ricerca e l'energia

Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja

Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetas

Ipari, Kutatási és Energiaügyi Bizottság

Kumitat għall-Industrija, ir-Riċerka u l-Enerġija

Commissie industrie, onderzoek en energie

Komisja Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

Comissão da Indústria, da Investigação e da Energia

Comisia pentru industrie, cercetare și energie

Výbor pre priemysel, výskum a energetiku

Odbor za industrijo, raziskave in energetiko

Teollisuus-, tutkimus- ja energiavaliokunta

Utskottet för industrifrågor, forskning och energi

(72 članov)

Člani

PPE (18)

      BELLAMY François-Xavier

      BERENDSEN Tom

      BUZEK Professor Jerzy

      CARVALHO Maria Da Graça

      del CASTILLO VERA Pilar

      EHLER Christian

      GYÜRK András

      KELLY Seán

      KUBILIUS Andrius

      MAYDELL Eva

      NIEBLER Professor Doktor Angelika

      PATRICIELLO Aldo

      PIEPER Markus

      SKYTTEDAL Sara

      SPYRAKI Maria

      VĂLEAN Adina-Ioana

      VIRKKUNEN Henna

      WEISS Pernille

S&D (15)

      CALENDA Carlo

      CUTAJAR Josianne

      FUGLSANG Niels

      GALVEZ MUÑOZ Doktor Professor Lina

      GEIER Jens

      GONZALEZ CASARES Nicolás

      GRIFFIN Theresa

      HAJŠEL Robert

      HRISTOV Ivo

      KAILI Eva

      KOHUT Łukasz Marcin

      KUMPULA-NATRI Miapetra

      NICA Dan

      TOIA Patrizia

      ZORRINHO Carlos

Renew (10)

      BEER Nicola

      CSEH Katalin

      DLABAJOVÁ Martina

      FLEGO Valter

      GAMON Claudia

      GRUDLER Christophe

      IJABS Ivars

      MIHAYLOVA Iskra

      PEKKARINEN Mauri

      PETERSEN Morten

Verts/ALE (8)

      ALFONSI François

      BLOSS Michael

      BUCHNER Klaus

      CUFFE Ciarán

      HAHN Henrike

      NIINISTÖ Ville

      PEKSA Mikuláš

      TOUSSAINT Marie

ID (7)

      BORCHIA Paolo

      BUCHHEIT Markus

      CAROPPO Andrea

      MARIANI Thierry

      MAYER Georg

      MÉLIN Joëlle

      TOVAGLIERI Isabella

ECR (6)

      KLOC Izabela-Helena

      KRASNODĘBSKI Zdzisław

      STEGRUD Jessica

      TOBISZOWSKI Grzegorz

      TOŠENOVSKÝ Evžen

      VAN ORDEN Geoffrey

GUE/NGL (4)

      BOMPARD Manuel

      BOTENGA Marc

      MATIAS Marisa

      REGO Sira

NI (4)

      CORRAO Ignazio

      ENGLAND KERR Andrew

      FOX Claire

      TENNANT John David Edward

Nadomestni člani

PPE (18)

      ARIMONT Pascal

      BENTELE Hildegard

      BLAGA Vasile

      BOGDAN Ioan-Rareș

      JARUBAS Adam

      KARAS Othmar

      LEWANDOWSKI Janusz

      MARINESCU Marian-Jean

      NIEDERMAYER Luděk

      RADTKE Dennis

      SALINI Massimiliano

      SCHULZE Sven

      ŠTEFANEC Ivan

      TAJANI Antonio

      THUN UND HOHENSTEIN Róża

      TOBÉ Tomas

      TÓTH Edina

      WISELER-LIMA Isabel

S&D (15)

      AMERIKS Andris

      BALT Marek Paweł

      BONAFÈ Simona

      CHAHIM Mohammed

      DANCE Seb

      ERTUG Ismail

      FRITZON Heléne

      HOMS GINEL Alicia

      KALJURAND Marina

      LANGE Bernd

      LEITÃO MARQUES Maria Manuel

      MALDONADO LÓPEZ Adriana

      MOLNÁR Csaba

      MORAES Claude

      SIDL Günther

Renew (10)

      ANSIP Andrus

      BILBAO BARANDICA Izaskun

      BUNTING Judith

      GROŠELJ Klemen

      HAYER Valérie

      HOJSÍK Martin

      PÎSLARU Dragoș

      RIQUET Dominique

      SOLÍS PÉREZ Susana

      TORVALDS Nils

Verts/ALE (8)

      ANDRESEN Rasmus

      BOESELAGER Damian

      CARÊME Damien

      DOWDING Gina

      PAULUS Jutta

      RIBA I GINER Diana

      ROPĖ Bronis

      VON CRAMON-TAUBADEL Viola

ID (7)

      ADINOLFI Matteo

      DREOSTO Marco

      GANCIA Gianna

      GARRAUD Jean-Paul

      LIMMER Sylvia

      LIZZI Elena

      REIL Guido

ECR (6)

      FIOCCHI Pietro

      GEUKING Helmut

      KRUK Elżbieta

      ROOKEN Rob

      ROOS Robert

      SARYUSZ-WOLSKI Jacek

GUE/NGL (4)

      ERNST Cornelia

      GEORGIOU Giorgos

      KOUNTOURA Elena

      PEREIRA Sandra

NI (4)

      EVI Eleonora

      REES-MOGG Annunziata Mary

      ROWLAND Robert Andrew

      SINČIĆ Ivan Vilibor

C10

Комисия по вътрешния пазар и защита на потребителите

Comisión de Mercado Interior y Protección del Consumidor

Výbor pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů

Udvalget om det Indre Marked og Forbrugerbeskyttelse

Ausschuss für Binnenmarkt und Verbraucherschutz

Siseturu- ja tarbijakaitsekomisjon

Επιτροπή Εσωτερικής Αγοράς και Προστασίας των Καταναλωτών

Committee on the Internal Market and Consumer Protection

Commission du marché intérieur et de la protection des consommateurs

An Coiste um an Margadh Inmheánach agus um Chosaint an Tomhaltóra

Odbor za unutarnje tržište i zaštitu potrošača

Commissione per il mercato interno e la protezione dei consumatori

Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komiteja

Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komitetas

Belső Piaci és Fogyasztóvédelmi Bizottság

Kumitat għas-Suq Intern u l-Ħarsien tal-Konsumatur

Commissie interne markt en consumentenbescherming

Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów

Comissão do Mercado Interno e da Proteção dos Consumidores

Comisia pentru piața internă și protecția consumatorilor

Výbor pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa

Odbor za notranji trg in varstvo potrošnikov

Sisämarkkina- ja kuluttajansuojavaliokunta

Utskottet för den inre marknaden och konsumentskydd

(45 članov)

Člani

PPE (11)

      ARIAS ECHEVERRÍA Pablo

      KOKALARI Arba

      KOVATCHEV Andrey

      MANDERS Antonius

      MOTREANU Dan-Ștefan

      PEETERS Kris

      SCHWAB Andreas

      SOKOL Tomislav

      ŠTEFANEC Ivan

      THUN UND HOHENSTEIN Róża

      WALSMANN Marion

S&D (9)

      AGIUS SALIBA Alex

      BENIFEI Brando

      BORZAN Biljana

      GEBHARDT Evelyne

      GRAPINI Maria

      LEITÃO MARQUES Maria Manuel

      MALDONADO LÓPEZ Adriana

      MILLER Leszek

      SCHALDEMOSE Christel

Renew (7)

      ANSIP Andrus

      BOTOŞ Vlad-Marius

      CHARANZOVÁ Dita

      DHAMIJA Dinesh

      HAHN Svenja

      KARLESKIND Pierre

      LØKKEGAARD Morten

Verts/ALE (5)

      CORMAND David

      DE SUTTER Petra

      GEESE Alexandra

      KOLAJA Marcel

      VAN SPARRENTAK Kim

ID (4)

      BASSO Alessandra

      BLAŠKO Hynek

      BUCHHEIT Markus

      JORON Virginie

ECR (4)

      BIELAN Adam

      FIDANZA Carlo

      JURZYCA Eugen

      MAZUREK Beata

GUE/NGL (2)

      KONEČNÁ Kateřina

      PELLETIER Anne-Sophie

NI (3)

      LONGWORTH John

      MONTEITH Brian

      ZULLO Marco

Nadomestni člani

PPE (11)

      ARIMONT Pascal

      ASIMAKOPOULOU Anna-Michelle

      CARVALHO Maria Da Graça

      del CASTILLO VERA Pilar

      DIDIER Geoffroy

      DOLESCHAL Christian Konrad

      HETMAN Krzysztof

      POSPÍŠIL Jiří

      THALER Barbara

      TOMC Romana

      TÓTH Edina

S&D (9)

      AGUILERA Clara

      BEŇOVÁ Monika

      GUILLAUME Sylvie

      HOWARTH John

      KAMMEREVERT Petra

      MIKSER Sven

      PENKOVA Tsvetelina

      RÓNAI Sándor

      SCHIEDER Mag. Andreas

Renew (7)

      BENNION Phil

      GAMON Claudia

      IJABS Ivars

      MELCHIOR Karen

      SCHREINEMACHER Liesje

      ȘTEFĂNUȚA Nicolae

      YON-COURTIN Stéphanie

Verts/ALE (5)

      ALLARD Christian

      ANDRESEN Rasmus

      CAVAZZINI Anna

      JAKELIŪNAS Stasys

      WIENER Sarah

ID (4)

      ANDERSON Christine

      CIOCCA Angelo

      SARDONE Silvia

      VANDENDRIESSCHE Tom

ECR (4)

      BOURGEOIS Geert

      MOŻDŻANOWSKA Andżelika Anna

      SZYDŁO Beata

      TOŠENOVSKÝ Evžen

GUE/NGL (2)

      KOULOGLOU Stelios

      SCHIRDEWAN Martin

NI (3)

      BEGHIN Tiziana

      HARRIS Lucy Elizabeth

      RADAČOVSKÝ Miroslav

C11

Комисия по транспорт и туризъм

Comisión de Transportes y Turismo

Výbor pro dopravu a cestovní ruch

Transport- og Turismeudvalget

Ausschuss für Verkehr und Tourismus

Transpordi- ja turismikomisjon

Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού

Committee on Transport and Tourism

Commission des transports et du tourisme

An Coiste um Iompar agus um Thurasóireacht

Odbor za promet i turizam

Commissione per i trasporti e il turismo

Transporta un tūrisma komiteja

Transporto ir turizmo komitetas

Közlekedési és Idegenforgalmi Bizottság

Kumitat għat-Trasport u t-Turiżmu

Commissie vervoer en toerisme

Komisja Transportu i Turystyki

Comissão dos Transportes e do Turismo

Comisia pentru transport și turism

Výbor pre dopravu a cestovný ruch

Odbor za promet in turizem

Liikenne- ja matkailuvaliokunta

Utskottet för transport och turism

(49 članov)

Člani

PPE (12)

      ADAMOWICZ Magdalena

      DELI Andor

      FALCĂ Gheorghe

      GIESEKE Jens

      ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna

      LUTGEN Benoît

      MARINESCU Marian-Jean

      MILAZZO Giuseppe

      MONTEIRO DE AGUIAR Cláudia

      SCHULZE Sven

      THALER Barbara

      VOZEMBERG-VRIONIDI Elissavet

S&D (10)

      AMERIKS Andris

      DANIELSSON Johan

      ERTUG Ismail

      FERRANDINO Giuseppe

      GARCÍA MUÑOZ Isabel

      LIBERADZKI Bogusław

      TAX Vera

      TERHEȘ Cristian

      UJHELYI István

      VITANOV Petar

Renew (7)

      BAUZÁ DÍAZ José Ramón

      BILBAO BARANDICA Izaskun

      GADE Søren Gade

      NAGTEGAAL Caroline

      NEWTON DUNN Bill

      OETJEN Jan-Christoph

      RIQUET Dominique

Verts/ALE (5)

      AINSLIE Scott

      CUFFE Ciarán

      DELLI Karima

      DEPARNAY-GRUNENBERG Anna

      METZ Tilly

ID (5)

      CAMPOMENOSI Marco

      CASANOVA Massimo

      LECHANTEUX Julie

      OLIVIER Philippe

      VUOLO Lucia

ECR (4)

      LUNDGREN Peter

      PORĘBA Tomasz Piotr

      ZĪLE Roberts

      ZŁOTOWSKI Kosma

GUE/NGL (3)

      FERREIRA João

      KONEČNÁ Kateřina

      KOUNTOURA Elena

NI (3)

      BULL David

      FURORE Mario

      MUMMERY June Alison

Nadomestni člani

PPE (12)

      ARIAS ECHEVERRÍA Pablo

      BERENDSEN Tom

      FERBER Markus

      FRANKOWSKI Tomasz

      GAHLER Michael

      HORTEFEUX Brice

      NIEDERMAYER Luděk

      NOVAK Ljudmila

      NOVAKOV Andrey

      PIEPER Markus

      VIRKKUNEN Henna

      WARBORN Jörgen

S&D (10)

      BENEA Adrian-Dragoș

      CERDAS Sara

      CUTAJAR Josianne

      FUGLSANG Niels

      GRIFFIN Theresa

      JONES Jackie

      LUENA César

      MORETTI Alessandra

      RODRÍGUEZ-PIÑERO Inma

      VAN BREMPT Kathleen

Renew (7)

      ARMAND Clotilde

      AUŠTREVIČIUS Petras

      FLEGO Valter

      KARLESKIND Pierre

      KOVAŘÍK Ondřej

      KYUCHYUK Ilhan

      VOADEN Caroline Jane

Verts/ALE (5)

      DOWDING Gina

      EVANS Jill

      FREUND Daniel

      HOLMGREN Pär

      ROWETT Catherine

ID (5)

      BORCHIA Paolo

      HAIDER Roman

      KRAH Maximilian

      MAYER Georg

      ROUGÉ André

ECR (4)

      DZHAMBAZKI Angel

      FIDANZA Carlo

      ROOS Robert

      VAN OVERTVELDT Johan

GUE/NGL (3)

      CHAIBI Leila

      DALY Clare

      PELLETIER Anne-Sophie

NI (3)

      FERRARA Laura

      STEDMAN-BRYCE Louis

      WELLS James

C12

Комисия по регионално развитие

Comisión de Desarrollo Regional

Výbor pro regionální rozvoj

Regionaludviklingsudvalget

Ausschuss für regionale Entwicklung

Regionaalarengukomisjon

Επιτροπή Περιφερειακής Ανάπτυξης

Committee on Regional Development

Commission du développement régional

An Coiste um Fhorbairt Réigiúnach

Odbor za regionalni razvoj

Commissione per lo sviluppo regionale

Reģionālās attīstības komiteja

Regioninės plėtros komitetas

Regionális Fejlesztési Bizottság

Kumitat għall-Iżvilupp Reġjonali

Commissie regionale ontwikkeling

Komisja Rozwoju Regionalnego

Comissão do Desenvolvimento Regional

Comisia pentru dezvoltare regională

Výbor pre regionálny rozvoj

Odbor za regionalni razvoj

Aluekehitysvaliokunta

Utskottet för regional utveckling

(43 članov)

Člani

PPE (11)

      ARIMONT Pascal

      BENJUMEA Isabel

      BERENDSEN Tom

      BOGOVIČ Franc

      DEUTSCH Tamás

      DOLESCHAL Christian Konrad

      HAVA Mircea-Gheorghe

      HETMAN Krzysztof

      JAHR Peter

      KEFALOGIANNIS Manolis

      NOVAKOV Andrey

S&D (9)

      BENEA Adrian-Dragoș

      BERGKVIST Erik

      COZZOLINO Andrea

      CREȚU Corina

      KREHL Constanze

      MAESTRE MARTÍN DE ALMAGRO Cristina

      MARQUES Pedro

      PENKOVA Tsvetelina

      WARD Julie

Renew (6)

      BIJOUX Stéphane

      GHINEA Cristian

      KNOTEK Ondřej

      LONG Naomi

      SOLÍS PÉREZ Susana

      USPASKICH Viktor

Verts/ALE (4)

      EVANS Jill

      NIENASS Niklas

      ROOSE Caroline

      VANA Monika

ID (4)

      ANDROUËT Mathilde

      DONATO Francesca

      PANZA Alessandro

      ROUGÉ André

ECR (4)

      FITTO Raffaele

      KRUK Elżbieta

      MOŻDŻANOWSKA Andżelika Anna

      TOMAŠEVSKI Valdemar

GUE/NGL (2)

      MICHELS Martina

      OMARJEE Younous

NI (3)

      D'AMATO Rosa

      DAUBNEY Martin Edward

      GLANCY James Alexander

Nadomestni člani

PPE (11)

      AMARO Álvaro

      BUDA Daniel

      DORFMANN Herbert

      DÜPONT Lena

      OLBRYCHT Jan

      POLČÁK Stanislav

      POLLÁK Peter

      SCHMIEDTBAUER Simone

      SOKOL Tomislav

      SPYRAKI Maria

      ZAGORAKIS Theodoros

S&D (9)

      CUTAJAR Josianne

      DIONÍSIO BRADFORD André Jorge

      GARCÍA MUÑOZ Isabel

      GONZÁLEZ Mónica Silvana

      GUALMINI Elisabetta

      HEIDE Hannes

      PICULA Tonino

      PLUMB Rovana

      TAX Vera

Renew (6)

      BOTOŞ Vlad-Marius

      CSEH Katalin

      FARRENG Laurence

      GIBSON Barbara Ann

      NETHSINGHA Lucy

      PEKKARINEN Mauri

Verts/ALE (4)

      ALFONSI François

      CUFFE Ciarán

      GEESE Alexandra

      ROPĖ Bronis

ID (4)

      CONTE Rosanna

      KRAH Maximilian

      PIRBAKAS Maxette

      ZAMBELLI Stefania

ECR (4)

      JURGIEL Krzysztof

      KLOC Izabela-Helena

      MAZUREK Beata

      VRECIONOVÁ Veronika

GUE/NGL (2)

      KIZILYÜREK Niyazi

      PAPADIMOULIS Dimitrios

NI (3)

      GEMMA Chiara

      PAPADAKIS Kostas

      ..........

C13

Комисия по земеделие и развитие на селските райони

Comisión de Agricultura y Desarrollo Rural

Výbor pro zemědělství a rozvoj venkova

Udvalget om Landbrug og Udvikling af Landdistrikter

Ausschuss für Landwirtschaft und ländliche Entwicklung

Põllumajanduse ja maaelu arengu komisjon

Επιτροπή Γεωργίας και Ανάπτυξης της Υπαίθρου

Committee on Agriculture and Rural Development

Commission de l'agriculture et du développement rural

An Coiste um Thalmhaíocht agus um Fhorbairt Tuaithe

Odbor za poljoprivredu i ruralni razvoj

Commissione per l'agricoltura e lo sviluppo rurale

Lauksaimniecības un lauku attīstības komiteja

Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetas

Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Bizottság

Kumitat għall-Agrikoltura u l-Iżvilupp Rurali

Commissie landbouw en plattelandsontwikkeling

Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Comissão da Agricultura e do Desenvolvimento Rural

Comisia pentru agricultură și dezvoltare rurală

Výbor pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka

Odbor za kmetijstvo in razvoj podeželja

Maatalouden ja maaseudun kehittämisen valiokunta

Utskottet för jordbruk och landsbygdens utveckling

(48 članov)

Člani

PPE (12)

      AMARO Álvaro

      BUDA Daniel

      DORFMANN Herbert

      KALINOWSKI Jarosław

      LINS Norbert

      McGUINNESS Mairead

      MORTLER Marlene

      SANDER Anne

      SARVAMAA Petri

      SCHMIEDTBAUER Simone

      SCHREIJER-PIERIK Annie

      ZOIDO ÁLVAREZ Juan Ignacio

S&D (10)

      AGUILERA Clara

      ANDRIEU Eric

      ARA-KOVÁCS Attila

      AVRAM Carmen

      COZZOLINO Andrea

      DE CASTRO Paolo

      DIONÍSIO BRADFORD André Jorge

      NOICHL Maria

      OLEKAS Juozas

      PICIERNO Pina

Renew (7)

      CHRISTENSEN Asger

      CIOLOS Dacian

      DECERLE Jérémy

      HLAVÁČEK Martin

      KATAINEN Elsi

      MÜLLER Ulrike

      RITCHIE Sheila

Verts/ALE (5)

      BITEAU Benoît

      GUERREIRO Francisco

      HÄUSLING Martin

      ROPĖ Bronis

      WIENER Sarah

ID (5)

      BIZZOTTO Mara

      CIOCCA Angelo

      DAVID Ivan

      LEBRETON Gilles

      PIRBAKAS Maxette

ECR (4)

      AGUILAR Mazaly

      JURGIEL Krzysztof

      RUISSEN Bert-Jan

      VRECIONOVÁ Veronika

GUE/NGL (3)

      BUSCHMANN Martin

      CARTHY Matt

      FLANAGAN Luke Ming

NI (2)

      DODDS Diane

      GIARRUSSO Dino

Nadomestni člani

PPE (12)

      ADEMOV Asim

      BOGOVIČ Franc

      DÜPONT Lena

      HIDVÉGHI Balázs

      JAHR Peter

      KEFALOGIANNIS Manolis

      LUTGEN Benoît

      MILAZZO Giuseppe

      MOTREANU Dan-Ștefan

      SCHNEIDER Christine

      ŠOJDROVÁ Michaela

      WIEZIK Michal

S&D (10)

      ČÍŽ Miroslav

      CREȚU Corina

      DANCE Seb

      DURA FERRANDIS Estrella

      FERRANDINO Giuseppe

      HRISTOV Ivo

      SMERIGLIO Massimiliano

      TARABELLA Marc

      ..........

      ..........

Renew (7)

      ALIEVA-VELI Atidzhe

      FEDERLEY Fredrick

      GOERENS Charles

      HUITEMA Jan

      LONG Naomi

      TOLLERET Irène

      VAUTMANS Hilde

Verts/ALE (5)

      DEPARNAY-GRUNENBERG Anna

      HOLMGREN Pär

      METZ Tilly

      SCOTT CATO Molly

      SMITH Alyn

ID (5)

      CASANOVA Massimo

      DONATO Francesca

      HAKKARAINEN Teuvo

      LIMMER Sylvia

      MÉLIN Joëlle

ECR (4)

      KUŹMIUK Zbigniew

      McINTYRE Anthea

      PROCACCINI Nicola

      TOMAŠIĆ Ruža

GUE/NGL (3)

      BOMPARD Manuel

      HAZEKAMP Anja

      KOKKALIS Petros

NI (2)

      RONDINELLI Daniela

      SINČIĆ Ivan Vilibor

C14

Комисия по рибно стопанство

Comisión de Pesca

Výbor pro rybolov

Fiskeriudvalget

Fischereiausschuss

Kalanduskomisjon

Επιτροπή Αλιείας

Committee on Fisheries

Commission de la pêche

An Coiste um Iascach

Odbor za ribarstvo

Commissione per la pesca

Zivsaimniecības komiteja

Žuvininkystės komitetas

Halászati Bizottság

Kumitat għas-Sajd

Commissie visserij

Komisja Rybołówstwa

Comissão das Pescas

Comisia pentru pescuit

Výbor pre rybárstvo

Odbor za ribištvo

Kalatalousvaliokunta

Fiskeriutskottet

(28 članov)

Člani

PPE (7)

      BELLAMY François-Xavier

      HERBST Niclas

      MILLÁN MON Francisco José

      MONTEIRO DE AGUIAR Cláudia

      SCHREIJER-PIERIK Annie

      van DALEN Peter

      ZAGORAKIS Theodoros

S&D (6)

      AGUILERA Clara

      BARTOLO Cavaliere della Rep. – Commendatore della Rep. Pietro

      CORBETT Richard

      DIONÍSIO BRADFORD André Jorge

      FERRANDINO Giuseppe

      MATIĆ Predrag Fred

Renew (4)

      BILBAO BARANDICA Izaskun

      DAVIES Chris

      GADE Søren Gade

      KARLESKIND Pierre

Verts/ALE (3)

      ALLARD Christian

      GUERREIRO Francisco

      O'SULLIVAN Grace

ID (3)

      CONTE Rosanna

      DE MAN Filip

      JAMET France

ECR (2)

      MOBARIK Baroness Nosheena

      TOMAŠIĆ Ruža

GUE/NGL (1)

      FERREIRA João

NI (2)

      D'AMATO Rosa

      DODDS Diane

Nadomestni člani

PPE (7)

      HIDVÉGHI Balázs

      KALINOWSKI Jarosław

      MELO Nuno

      MILAZZO Giuseppe

      SCHMIEDTBAUER Simone

      WALSH Maria

      ZARZALEJOS NIETO Francisco Javier

S&D (6)

      ANDROULAKIS Nikos

      AVRAM Carmen

      GONZALEZ CASARES Nicolás

      HRISTOV Ivo

      PIZARRO Manuel

      ..........

Renew (4)

      CHABAUD Catherine

      HLAVÁČEK Martin

      HUITEMA Jan

      PAGAZAURTUNDÚA Maite

Verts/ALE (3)

      BITEAU Benoît

      KELLER Ska

      ROOSE Caroline

ID (3)

      GRANT Valentino

      PIRBAKAS Maxette

      TARDINO Annalisa

ECR (2)

      RUISSEN Bert-Jan

      STANCANELLI Raffaele

GUE/NGL (1)

      HAZEKAMP Anja

NI (2)

      MONTEITH Brian

      MUMMERY June Alison

C15

Комисия по култура и образование

Comisión de Cultura y Educación

Výbor pro kulturu a vzdělávání

Kultur- og Uddannelsesudvalget

Ausschuss für Kultur und Bildung

Kultuuri- ja hariduskomisjon

Επιτροπή Πολιτισμού και Παιδείας

Committee on Culture and Education

Commission de la culture et de l'éducation

An Coiste um Chultúr agus um Oideachas

Odbor za kulturu i obrazovanje

Commissione per la cultura e l'istruzione

Kultūras un izglītības komiteja

Kultūros ir švietimo komitetas

Kulturális és Oktatási Bizottság

Kumitat għall-Kultura u l-Edukazzjoni

Commissie cultuur en onderwijs

Komisja Kultury i Edukacji

Comissão da Cultura e da Educação

Comisia pentru cultură și educație

Výbor pre kultúru a vzdelávanie

Odbor za kulturo in izobraževanje

Kulttuuri- ja koulutusvaliokunta

Utskottet för kultur och utbildning

(31 članov)

Člani

PPE (8)

      ADEMOV Asim

      BOCSKOR Andrea

      FRANKOWSKI Tomasz

      POLLÁK Peter

      ŠOJDROVÁ Michaela

      VERHEYEN Sabine

      ZAGORAKIS Theodoros

      ZVER Milan

S&D (6)

      HEIDE Hannes

      KAMMEREVERT Petra

      MATIĆ Predrag Fred

      RUIZ DEVESA Domènec

      SMERIGLIO Massimiliano

      WARD Julie

Renew (4)

      BUNTING Judith

      FARRENG Laurence

      JOVEVA Irena

      MOHAMMED Shaffaq

Verts/ALE (3)

      FRANZ Romeo

      NIENASS Niklas

      YENBOU Salima

ID (3)

      ANDERSON Christine

      BILDE Dominique

      DA RE Gianantonio

ECR (3)

      LEGUTKO Professor Ryszard Antoni

      MELBĀRDE Dace

      SLABAKOV Andrey

GUE/NGL (2)

      GEORGOULIS Alexandros

      KIZILYÜREK Niyazi

NI (2)

      ADINOLFI Isabella

      FOX Claire

Nadomestni člani

PPE (8)

      BELLAMY François-Xavier

      BENJUMEA Isabel

      BERNHUBER Alexander

      EHLER Christian

      FOURLAS Loucas

      MOTREANU Dan-Ștefan

      WINKLER Iuliu

      ZOVKO Željana

S&D (6)

      FRITZON Heléne

      GARCIA DEL BLANCO Ibán

      KOHUT Łukasz Marcin

      PICIERNO Pina

      TANG Paul

      ..........

Renew (4)

      BEARDER Catherine

      GUETTA Bernard

      MAXOVÁ Radka

      ..........

Verts/ALE (3)

      KOLAJA Marcel

      MAGID Magid

      RIBA I GINER Diana

ID (3)

      BALDASSARRE Simona

      GRISET Catherine

      PANZA Alessandro

ECR (3)

      KRUK Elżbieta

      MOBARIK Baroness Nosheena

      PORĘBA Tomasz Piotr

GUE/NGL (2)

      BARRENA ARZA Pernando

      MICHELS Martina

NI (2)

      GEMMA Chiara

      SONNEBORN Martin

C16

Комисия по правни въпроси

Comisión de Asuntos Jurídicos

Výbor pro právní záležitosti

Retsudvalget

Rechtsausschuss

Õiguskomisjon

Επιτροπή Νομικών Θεμάτων

Committee on Legal Affairs

Commission des affaires juridiques

An Coiste um Ghnóthaí Dlíthiúla

Odbor za pravna pitanja

Commissione giuridica

Juridiskā komiteja

Teisės reikalų komitetas

Jogi Bizottság

Kumitat għall-Affarijiet Legali

Commissie juridische zaken

Komisja Prawna

Comissão dos Assuntos Jurídicos

Comisia pentru afaceri juridice

Výbor pre právne veci

Odbor za pravne zadeve

Oikeudellisten asioiden valiokunta

Utskottet för rättsliga frågor

(25 članov)

Člani

PPE (6)

      DIDIER Geoffroy

      GONZÁLEZ PONS Esteban

      POSPÍŠIL Jiří

      SZÁJER József

      VOSS Axel

      WALSMANN Marion

S&D (5)

      GARCIA DEL BLANCO Ibán

      JONES Jackie

      PIRI Kati

      ROBERTI Franco

      WÖLKEN Tiemo

Renew (4)

      MELCHIOR Karen

      NETHSINGHA Lucy

      SCHREINEMACHER Liesje

      SÉJOURNÉ Stéphane

Verts/ALE (2)

      BREYER Patrick

      LAGODINSKY Sergey

ID (2)

      COLLARD Gilbert

      LEBRETON Gilles

ECR (2)

      DZHAMBAZKI Angel

      STANCANELLI Raffaele

GUE/NGL (1)

      AUBRY Manon

NI (3)

      KOLAKUŠIĆ Mislav

      NIKOLAOU-ALAVANOS Lefteris

      PIGNEDOLI Sabrina

Nadomestni člani

PPE (6)

      ADAMOWICZ Magdalena

      BUDA Daniel

      EDTSTADLER Karoline

      HALICKI Andrzej

      NIEBLER Professor Doktor Angelika

      RADEV Emil

S&D (5)

      CHINNICI Caterina

      GEBHARDT Evelyne

      GUALTIERI Roberto

      LÓPEZ AGUILAR Doktor Professor Juan Fernando

      VOLLATH Bettina

Renew (4)

      DURAND Pascal

      HOOK Antony

      NART Javier

      USPASKICH Viktor

Verts/ALE (2)

      HAUTALA Heidi

      TOUSSAINT Marie

ID (2)

      BECK Gunnar Günter

      CAROPPO Andrea

ECR (2)

      BUXADÉ VILLALBA Jorge

      ZŁOTOWSKI Kosma

GUE/NGL (1)

      MAUREL Emmanuel

NI (3)

      MONTEITH Brian

      ..........

      ..........

C17

Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи

Comisión de Libertades Civiles, Justicia y Asuntos de Interior

Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci

Udvalget om Borgernes Rettigheder og Retlige og Indre Anliggender

Ausschuss für bürgerliche Freiheiten, Justiz und Inneres

Kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjon

Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών, Δικαιοσύνης και Εσωτερικών Υποθέσεων

Committee on Civil Liberties, Justice and Home Affairs

Commission des libertés civiles, de la justice et des affaires intérieures

An Coiste um Shaoirsí Sibhialta, um Cheartas agus um Ghnóthaí Baile

Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove

Commissione per le libertà civili, la giustizia e gli affari interni

Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja

Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas

Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottság

Kumitat għal-Libertajiet Ċivili, il-Ġustizzja u l-Intern

Commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken

Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych

Comissão das Liberdades Cívicas, da Justiça e dos Assuntos Internos

Comisia pentru libertăți civile, justiție și afaceri interne

Výbor pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci

Odbor za državljanske svoboščine, pravosodje in notranje zadeve

Kansalaisvapauksien sekä oikeus- ja sisäasioiden valiokunta

Utskottet för medborgerliga fri- och rättigheter samt rättsliga och inrikes frågor

(68 članov)

Člani

PPE (16)

      BILČÍK Vladimír

      BLAGA Vasile

      BOGDAN Ioan-Rareș

      DÜPONT Lena

      EDTSTADLER Karoline

      HALICKI Andrzej

      HIDVÉGHI Balázs

      LENAERS Jeroen

      MELO Nuno

      METSOLA Roberta

      MORANO Nadine

      RADEV Emil

      RANGEL Paulo

      SEEKATZ Ralf

      TOBÉ Tomas

      ZARZALEJOS NIETO Francisco Javier

S&D (14)

      BARLEY Katarina

      BARTOLO Cavaliere della Rep. – Commendatore della Rep. Pietro

      CHINNICI Caterina

      CIUHODARU Tudor

      GUILLAUME Sylvie

      INCIR Evin

      KALJURAND Marina

      LÓPEZ AGUILAR Doktor Professor Juan Fernando

      MORAES Claude

      MORENO SÁNCHEZ Javier

      SIPPEL Birgit

      SPUREK Sylwia

      VOLLATH Bettina

      YONCHEVA Elena

Renew (10)

      AZMANI Malik

      DONÁTH Anna

      HOOK Antony

      in 't VELD Sophia

      KELLER Fabienne

      KÖRNER Moritz

      PAGAZAURTUNDÚA Maite

      ŠIMEČKA Michal

      STRUGARIU Ramona

      TUDORACHE Dragoș

Verts/ALE (7)

      BRICMONT Saskia

      CARÊME Damien

      KUHNKE Alice

      MAGID Magid

      REINTKE Terry

      RIBA I GINER Diana

      STRIK Tineke

ID (6)

      BAY Nicolas

      FEST Nicolaus

      GARRAUD Jean-Paul

      KOFOD Peter

      TARDINO Annalisa

      VANDENDRIESSCHE Tom

ECR (6)

      BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław

      BUXADÉ VILLALBA Jorge

      JAKI Patryk

      KANKO Assita

      PROCACCINI Nicola

      WIŚNIEWSKA Jadwiga

GUE/NGL (4)

      ARVANITIS Konstantinos

      BARRENA ARZA Pernando

      DALY Clare

      ERNST Cornelia

NI (5)

      FERRARA Laura

      PAPADAKIS Kostas

      SONNEBORN Martin

      UHRÍK Milan

      WIDDECOMBE Right Honourable Ann

Nadomestni člani

PPE (16)

      ADAMOWICZ Magdalena

      ARŁUKOWICZ Bartosz

      COLIN-OESTERLÉ Nathalie

      HOHLMEIER Monika

      JÁRÓKA Lívia

      JUKNEVIČIENĖ Rasa

      LÓPEZ GIL Leopoldo

      PEETERS Kris

      RESSLER Karlo

      VINCZE Lorant-Gyorgy

      VOSS Axel

      VOZEMBERG-VRIONIDI Elissavet

      WALSH Maria

      WISELER-LIMA Isabel

      ZDECHOVSKÝ Tomáš

      ZOIDO ÁLVAREZ Juan Ignacio

S&D (14)

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

Renew (10)

      AL SAHLANI Abir

      CHASTEL Olivier

      GADE Søren Gade

      KOVAŘÍK Ondřej

      LOISEAU Nathalie

      OETJEN Jan-Christoph

      PETERSEN Morten

      TOOM Yana

      VAUTMANS Hilde

      VON WIESE Irina

Verts/ALE (7)

      BOESELAGER Damian

      BREYER Patrick

      DELBOS-CORFIELD Gwendoline

      FRANZ Romeo

      LAGODINSKY Sergey

      MARQUARDT Erik

      ŽDANOKA Tatjana

ID (6)

      BERG Lars Patrick

      BIZZOTTO Mara

      HUHTASAARI Laura

      MADISON Jaak

      OLIVIER Philippe

      VILIMSKY Harald

ECR (6)

      ĎURIŠ NICHOLSONOVÁ Lucia

      HANNAN Daniel

      KEMPA Beata

      ROOS Robert

      VONDRA Alexandr

      WEIMERS Charlie

GUE/NGL (4)

      BJÖRK Malin

      PELLETIER Anne-Sophie

      REGO Sira

      URBÁN CRESPO Miguel

NI (5)

      FOX Claire

      KOLAKUŠIĆ Mislav

      PIGNEDOLI Sabrina

      ..........

      ..........

C18

Комисия по конституционни въпроси

Comisión de Asuntos Constitucionales

Výbor pro ústavní záležitosti

Udvalget om Konstitutionelle Anliggender

Ausschuss für konstitutionelle Fragen

Põhiseaduskomisjon

Επιτροπή Συνταγματικών Υποθέσεων

Committee on Constitutional Affairs

Commission des affaires constitutionnelles

An Coiste um Ghnóthaí Bunreachtúla

Odbor za ustavna pitanja

Commissione per gli affari costituzionali

Konstitucionālo jautājumu komiteja

Konstitucinių reikalų komitetas

Alkotmányügyi Bizottság

Kumitat għall-Affarijiet Kostituzzjonali

Commissie constitutionele zaken

Komisja Spraw Konstytucyjnych

Comissão dos Assuntos Constitucionais

Comisia pentru afaceri constituționale

Výbor pre ústavné veci

Odbor za ustavne zadeve

Perussopimus-, työjärjestys- ja toimielinasioiden valiokunta

Utskottet för konstitutionella frågor

(28 članov)

Člani

PPE (7)

      GONZÁLEZ PONS Esteban

      HORTEFEUX Brice

      RANGEL Paulo

      TAJANI Antonio

      TRÓCSÁNYI László

      VINCZE Lorant-Gyorgy

      WIELAND Rainer

S&D (6)

      BISCHOFF Gabriele

      CORBETT Richard

      GRAPINI Maria

      PISAPIA Giuliano

      RUIZ DEVESA Domènec

      SILVA PEREIRA Pedro

Renew (4)

      BEARDER Catherine

      DURAND Pascal

      GOERENS Charles

      VERHOFSTADT Guy

Verts/ALE (3)

      BOESELAGER Damian

      FREUND Daniel

      McLEOD Aileen

ID (3)

      ANNEMANS Gerolf

      HUHTASAARI Laura

      RINALDI Antonio Maria

ECR (2)

      HANNAN Daniel

      LEGUTKO Professor Ryszard Antoni

GUE/NGL (1)

      ANDERSON Martina

NI (2)

      CASTALDO Fabio Massimo

      LOWE Rupert

Nadomestni člani

PPE (7)

      ALEXANDROV YORDANOV Alexander

      BILČÍK Vladimír

      EDTSTADLER Karoline

      GÁL Kinga

      HÜBNER Danuta Maria

      McGUINNESS Mairead

      SIMON Sven

S&D (6)

      BENIFEI Brando

      ČÍŽ Miroslav

      GLUCKSMANN Raphaël

      GUALTIERI Roberto

      KUMPULA-NATRI Miapetra

      LÓPEZ AGUILAR Doktor Professor Juan Fernando

Renew (4)

      BOYER Gilles

      DAVIES Chris

      GHINEA Cristian

      PAGAZAURTUNDÚA Maite

Verts/ALE (3)

      AINSLIE Scott

      AUKEN Margrete

      DELBOS-CORFIELD Gwendoline

ID (3)

      LEBRETON Gilles

      MADISON Jaak

      MEUTHEN Jörg

ECR (2)

      BUXADÉ VILLALBA Jorge

      ..........

GUE/NGL (1)

      SCHOLZ Helmut

NI (2)

      LONGWORTH John

      SONNEBORN Martin

C19

Комисия по правата на жените и равенството между половете

Comisión de Derechos de la Mujer e Igualdad de Género

Výbor pro práva žen a rovnost pohlaví

Udvalget om Kvinders Rettigheder og Ligestilling

Ausschuss für die Rechte der Frau und die Gleichstellung der Geschlechter

Naiste õiguste ja soolise võrdõiguslikkuse komisjon

Επιτροπή Δικαιωμάτων των Γυναικών και Ισότητας των Φύλων

Committee on Women's Rights and Gender Equality

Commission des droits de la femme et de l'égalité des genres

An Coiste um Cearta na mBan agus Comhionannas Inscne

Odbor za prava žena i jednakost spolova

Commissione per i diritti della donna e l'uguaglianza di genere

Sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesības komiteja

Moterų teisių ir lyčių lygybės komitetas

Nőjogi és Esélyegyenlőségi Bizottság

Kumitat għad-Drittijiet tan-Nisa u l-Ugwaljanza bejn is-Sessi

Commissie rechten van de vrouw en gendergelijkheid

Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia

Comissão dos Direitos da Mulher e da Igualdade dos Géneros

Comisia pentru drepturile femeii și egalitatea de gen

Výbor pre práva žien a rodovú rovnosť

Odbor za pravice žensk in enakost spolov

Naisten oikeuksien ja sukupuolten tasa-arvon valiokunta

Utskottet för kvinnors rättigheter och jämställdhet mellan kvinnor och män

(35 članov)

Člani

PPE (9)

      ESTARÀS FERRAGUT Rosa

      FITZGERALD Frances

      FRANSSEN Cindy

      JÁRÓKA Lívia

      KOKALARI Arba

      ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna

      PIETIKÄINEN Sirpa

      SCHNEIDER Christine

      VOZEMBERG-VRIONIDI Elissavet

S&D (7)

      BIEDROŃ Robert

      BLINKEVIČIŪTĖ Vilija

      FRITZON Heléne

      JONES Jackie

      NOICHL Maria

      PICIERNO Pina

      REGNER Evelyn

Renew (5)

      LONG Naomi

      MELCHIOR Karen

      RAFAELA Samira

      RODRÍGUEZ RAMOS María Soraya

      TOLLERET Irène

Verts/ALE (4)

      DELBOS-CORFIELD Gwendoline

      KUHNKE Alice

      RIBA I GINER Diana

      URTASUN Ernest

ID (3)

      ANDERSON Christine

      BRUNA Annika

      TOVAGLIERI Isabella

ECR (3)

      MOŻDŻANOWSKA Andżelika Anna

      RAFALSKA Elżbieta

      STEGRUD Jessica

GUE/NGL (2)

      PEREIRA Sandra

      RODRÍGUEZ PALOP Eugenia

NI (2)

      DE LUCY Belinda

      ZULLO Marco

Nadomestni člani

PPE (9)

      CARVALHO Maria Da Graça

      DÜPONT Lena

      KOPACZ Ewa

      MALDEIKIENĖ Aušra

      WEISS Pernille

      ..........

      ..........

      ..........

      ..........

S&D (7)

      GALVEZ MUÑOZ Doktor Professor Lina

      GONZÁLEZ Mónica Silvana

      KALJURAND Marina

      MATIĆ Predrag Fred

      MORETTI Alessandra

      PLUMB Rovana

      SIPPEL Birgit

Renew (5)

      BEARDER Catherine

      BRUNET Sylvie

      MOHAMMED Shaffaq

      SOLÍS PÉREZ Susana

      ZACHAROPOULOU Chrysoula

Verts/ALE (4)

      HERZBERGER-FOFANA Pierrette

      PHILLIPS Alexandra Louise Rosenfield

      REINTKE Terry

      VANA Monika

ID (3)

      BALDASSARRE Simona

      FEST Nicolaus

      JORON Virginie

ECR (3)

      EPPINK Derk Jan

      KEMPA Beata

      WIŚNIEWSKA Jadwiga

GUE/NGL (2)

      KOUNTOURA Elena

      MODIG Silvia

NI (2)

      ADINOLFI Isabella

      FOX Claire

C20

Комисия по петиции

Comisión de Peticiones

Petiční výbor

Udvalget for Andragender

Petitionsausschuss

Petitsioonikomisjon

Επιτροπή Αναφορών

Committee on Petitions

Commission des pétitions

An Coiste um Achainíocha

Odbor za predstavke

Commissione per le petizioni

Lūgumrakstu komiteja

Peticijų komitetas

Petíciós Bizottság

Kumitat għall-Petizzjonijiet

Commissie verzoekschriften

Komisja Petycji

Comissão das Petições

Comisia pentru petiții

Výbor pre petície

Odbor za peticije

Vetoomusvaliokunta

Utskottet för framställningar

(35 članov)

Člani

PPE (9)

      ASIMAKOPOULOU Anna-Michelle

      BERNHUBER Alexander

      EVREN Agnès

      FALCĂ Gheorghe

      JAHR Peter

      KANEV Radan

      MONTSERRAT Dolors

      RADEV Emil

      VINCZE Lorant-Gyorgy

S&D (7)

      AGIUS SALIBA Alex

      AMERIKS Andris

      KIRTON-DARLING Jude

      MAESTRE MARTÍN DE ALMAGRO Cristina

      SANT Alfred

      SMERIGLIO Massimiliano

      TERHEȘ Cristian

Renew (5)

      MÜLLER Ulrike

      RIES Frédérique

      TOOM Yana

      VEDRENNE Marie-Pierre

      VON WIESE Irina

Verts/ALE (3)

      AUKEN Margrete

      SEMSROTT Nico

      ŽDANOKA Tatjana

ID (3)

      BARDELLA Jordan

      BUCHHEIT Markus

      GANCIA Gianna

ECR (3)

      CZARNECKI Ryszard

      VELOPOULOS Kyriakos

      ZŁOTOWSKI Kosma

GUE/NGL (2)

      BUSCHMANN Martin

      REGO Sira

NI (3)

      EVI Eleonora

      FURORE Mario

      NIKOLAOU-ALAVANOS Lefteris

Nadomestni člani

PPE (9)

      BENJUMEA Isabel

      BUŞOI Cristian-Silviu

      DUDA Jarosław

      KÓSA Ádám

      LÓPEZ GIL Leopoldo

      SCHULZE Sven

      ..........

      ..........

      ..........

S&D (7)

      GUILLAUME Sylvie

      KUMPULA-NATRI Miapetra

      LUENA César

      MIKSER Sven

      PICIERNO Pina

      ..........

      ..........

Renew (5)

      CAÑAS Jordi

      EROGLU Engin

      PORRITT Luisa

      STRUGARIU Ramona

      ..........

Verts/ALE (3)

      RIBA I GINER Diana

      ..........

      ..........

ID (3)

      BIZZOTTO Mara

      COLLARD Gilbert

      ZAMBELLI Stefania

ECR (3)

      BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław

      SLABAKOV Andrey

      ..........

GUE/NGL (2)

      BARRENA ARZA Pernando

      GEORGOULIS Alexandros

NI (3)

      BULL David

      HARRIS Lucy Elizabeth

      ..........

SC01A

Подкомисия по правата на човека

Subcomisión de Derechos Humanos

Podvýbor pro lidská práva

Underudvalget om Menneskerettigheder

Unterausschuss Menschenrechte

Inimõiguste allkomisjon

Υποεπιτροπή Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

Subcommittee on Human Rights

Sous-commission "droits de l'homme"

An Fochoiste um Chearta an Duine

Pododbor za ljudska prava

Sottocommissione per i diritti dell'uomo

Cilvēktiesību apakškomiteja

Žmogaus teisių pakomitetis

Emberi Jogi Albizottság

Sottokumitat għad-Drittijiet tal-Bniedem

Subcommissie mensenrechten

Podkomisja Praw Człowieka

Subcomissão dos Direitos do Homem

Subcomisia pentru drepturile omului

Podvýbor pre ľudské práva

Pododbor za človekove pravice

Ihmisoikeuksien alivaliokunta

Underutskottet för mänskliga rättigheter

(30 članov)

Člani

PPE (7)

      EDTSTADLER Karoline

      HÖLVÉNYI György

      LEGA David

      LÓPEZ GIL Leopoldo

      TOMAC Eugen

      van DALEN Peter

      WISELER-LIMA Isabel

S&D (6)

      ARENA Maria

      COZZOLINO Andrea

      GLUCKSMANN Raphaël

      KÖSTER Dietmar

      SÁNCHEZ AMOR Nacho

      SANTOS Isabel

Renew (4)

      BENNION Phil

      GOERENS Charles

      GUETTA Bernard

      VON WIESE Irina

Verts/ALE (3)

      HAUTALA Heidi

      NEUMANN Hannah

      RIBA I GINER Diana

ID (3)

      BERG Lars Patrick

      CECCARDI Susanna

      MARIANI Thierry

ECR (3)

      CZARNECKI Ryszard

      KARSKI Professor Karol

      WASZCZYKOWSKI Witold Jan

GUE/NGL (2)

      MATIAS Marisa

      URBÁN CRESPO Miguel

NI (2)

      GILL Nathan

      PAPADAKIS Kostas

Nadomestni člani

PPE (7)

      KELLY Seán

      KOVATCHEV Andrey

      OCHOJSKA Janina

      POSPÍŠIL Jiří

      ŠTEFANEC Ivan

      ..........

      ..........

S&D (6)

      GILL Neena

      MANDA Claudiu

      NEUSER Norbert

      NOICHL Maria

      PISAPIA Giuliano

      VOLLATH Bettina

Renew (4)

      AUŠTREVIČIUS Petras

      MOHAMMED Shaffaq

      RIES Frédérique

      RODRÍGUEZ RAMOS María Soraya

Verts/ALE (3)

      ROWETT Catherine

      SATOURI Mounir

      STRIK Tineke

ID (3)

      SARDONE Silvia

      ..........

      ..........

ECR (3)

      SARYUSZ-WOLSKI Jacek

      TOMAŠEVSKI Valdemar

      ..........

GUE/NGL (2)

      KOULOGLOU Stelios

      PINEDA MARÍN Manu

NI (2)

      FORMAN Lance

      WELLS James

SC01B

Подкомисия по сигурност и отбрана

Subcomisión de Seguridad y Defensa

Podvýbor pro bezpečnost a obranu

Underudvalget om Sikkerhed og Forsvar

Unterausschuss für Sicherheit und Verteidigung

Julgeoleku ja kaitse allkomisjon

Υποεπιτροπή Ασφάλειας και Άμυνας

Subcommittee on Security and Defence

Sous-commission "sécurité et défense"

An Fochoiste um Shlándáil agus Cosaint

Pododbor za sigurnost i obranu

Sottocommissione per la sicurezza e la difesa

Drošības un aizsardzības apakškomiteja

Saugumo ir gynybos pakomitetis

Biztonság- és Védelempolitikai Albizottság

Sottokumitat għas-Sigurtà u d-Difiża

Subcommissie veiligheid en defensie

Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony

Subcomissão da Segurança e da Defesa

Subcomisia pentru securitate și apărare

Podvýbor pre bezpečnosť a obranu

Pododbor za varnost in obrambo

Turvallisuus- ja puolustuspolitiikan alivaliokunta

Underutskottet för säkerhet och försvar

(30 članov)

Člani

PPE (7)

      BĂSESCU Traian

      DANJEAN Arnaud

      GAHLER Michael

      GÁL Kinga

      MANDL Lukas

      MEIMARAKIS Vangelis

      SIKORSKI Radosław

S&D (6)

      ANDROULAKIS Nikos

      ARA-KOVÁCS Attila

      LÓPEZ Javi

      MANDA Claudiu

      MIKSER Sven

      YONCHEVA Elena

Renew (4)

      AUŠTREVIČIUS Petras

      LOISEAU Nathalie

      NART Javier

      PAET Urmas

Verts/ALE (3)

      BUCHNER Klaus

      NEUMANN Hannah

      SATOURI Mounir

ID (3)

      BERG Lars Patrick

      BLAŠKO Hynek

      RIVIÈRE Jérôme

ECR (3)

      FOTYGA Anna

      VAN ORDEN Geoffrey

      WASZCZYKOWSKI Witold Jan

GUE/NGL (2)

      DEMIREL Özlem

      WALLACE Mick

NI (2)

      CASTALDO Fabio Massimo

      STEDMAN-BRYCE Louis

Nadomestni člani

PPE (7)

      BUZEK Professor Jerzy

      JUKNEVIČIENĖ Rasa

      KALNIETE Sandra

      KYRTSOS Georgios

      LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE Antonio

      McALLISTER David

      ZOVKO Željana

S&D (6)

      MAJORINO Pierfrancesco

      MAVRIDES Costas

      MILLER Leszek

      OLEKAS Juozas

      PICULA Tonino

      SCHUSTER Joachim

Renew (4)

      GROŠELJ Klemen

      GRUDLER Christophe

      HORWOOD Martin

      TUDORACHE Dragoș

Verts/ALE (3)

      GREGOROVÁ Markéta

      ..........

      ..........

ID (3)

      BONFRISCO Anna

      DE MAN Filip

      JUVIN Herve

ECR (3)

      AGUILAR Mazaly

      KANKO Assita

      KRASNODĘBSKI Zdzisław

GUE/NGL (2)

      FLANAGAN Luke Ming

      PINEDA MARÍN Manu

NI (2)

      ENGLAND KERR Andrew

      PAPADAKIS Kostas


Priloga 2 - Izvolitev kvestorjev Parlamenta

SEZNAM POSLANCEV, KI SO GLASOVALI

ECR:   
Aguilar, Bielan, Bourgeois, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Eppink, Fidanza, Fiocchi, Fitto, Fotyga, Geuking, Jaki, Jurgiel, Jurzyca, Kanko, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, McIntyre, Mazurek, Melbārde, Możdżanowska, Procaccini, Rafalska, Roos, Ruissen, Rzońca, Saryusz-Wolski, Slabakov, Stancanelli, Szydło, Tertsch, Tobiszowski, Tomašić, Tošenovský, Van Orden, Van Overtveldt, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Zīle, Złotowski,

GUE/NGL:   
Anderson Martina, Arvanitis, Aubry, Björk, Bompard, Botenga, Buschmann, Chaibi, Daly, Demirel, Ernst, Georgiou, Georgoulis, Hazekamp, Kizilyürek, Kokkalis, Konečná, Kouloglou, Kountoura, Matias, Maurel, Michels, Modig, Papadimoulis, Pelletier, Pineda Marín, Rego, Rodríguez Palop, Scholz, Urbán Crespo, Villanueva Ruiz, Villumsen, Wallace,

ID:
Haider, Kuhs, Mayer, Zimniok,

NI:
Adinolfi Isabella, Bull, Bullock, Castaldo, D'Amato, Daubney, De Lucy, Dodds, England Kerr, Farage, Forman, Gemma, Gill Nathan, Gyöngyösi, Habib, Harris, Heaver, Jordan, Kolakušić, Konstantinou, Lagos, Longworth, Lowe, Monteith, Mummery, Nikolaou-Alavanos, Overgaard Nielsen, Papadakis Kostas, Pedicini, Phillips Alexandra Lesley, Pignedoli, Pugh, Radačovský, Rondinelli, Rowland, Sinčić, Sonneborn, Stedman-Bryce, Uhrík, Wells, Widdecombe, Zullo,

PPE:
Adamowicz, Ademov, Alexandrov Yordanov, Amaro, Arias Echeverría, Arłukowicz, Asimakopoulou, Băsescu, Benjumea, Bentele, Berendsen, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bocskor, Bogdan, Bogovič, Buda, Buşoi, Buzek, Carvalho, Casa, Caspary, del Castillo Vera, Christoforou, van Dalen, Danjean, Deli, Deutsch, Didier, Doleschal, Dorfmann, Duda, Düpont, Edtstadler, Estaràs Ferragut, Falcă, Ferber, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gahler, Gál, García-Margallo y Marfil, Gieseke, González Pons, Győri, Gyürk, Halicki, Hansen, Herbst, Hetman, Hidvéghi, Hohlmeier, Hölvényi, Hübner, Jahr, Járóka, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kanev, Karas, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kósa, Kovatchev, Kubilius, Kympouropoulos, Kyrtsos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, Lins, López Gil, López-Istúriz White, Łukacijewska, McAllister, McGuinness, Maldeikienė, Manders, Marinescu, Martusciello, Maydell, Mažylis, Meimarakis, Metsola, Milazzo, Millán Mon, Montserrat, Morano, Motreanu, Mureşan, Niebler, Niedermayer, Novak, Novakov, Olbrycht, Pereira Lídia, Pieper, Pietikäinen, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Radtke, Rangel, Ressler, Salini, Sander, Sarvamaa, Schmiedtbauer, Schneider, Schreijer-Pierik, Schwab, Seekatz, Sikorski, Simon, Skyttedal, Šojdrová, Sokol, Šuica, Szájer, Tajani, Thaler, Thun und Hohenstein, Tobé, Tomc, Tóth, Trócsányi, Vaidere, Verheyen, Vincze, Virkkunen, Voss, Vozemberg-Vrionidi, Walsh, Walsmann, Warborn, Weber, Wieland, Wiezik, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zarzalejos Nieto, Zdechovský, Zoido Álvarez, Zovko,

Renew:
Alieva-Veli, Al Sahlani, Ansip, Armand, Auštrevičius, Azmani, Bauzá Díaz, Bearder, Beer, Bennion, Bijoux, Bilbao Barandica, Botoş, Boyer, Brophy, Brunet, Bunting, Cañas, Canfin, Chabaud, Charanzová, Chastel, Ciolos, Cseh, Davies, Decerle, Dhamija, Dlabajová, Donáth, Durand, Eroglu, Farreng, Federley, Flego, Gade, Gamon, Garicano, Ghinea, Gibson, Glück, Goerens, Grošelj, Grudler, Guetta, Hahn Svenja, Hayer, Hlaváček, Hojsík, Hook, Horwood, Huitema, Ijabs, in 't Veld, Joveva, Karleskind, Karlsbro, Kelleher, Knotek, Körner, Kovařík, Kyuchyuk, Loiseau, Løkkegaard, Long, Maxová, Melchior, Mihaylova, Mohammed, Müller, Nagtegaal, Nart, Nethsingha, Newton Dunn, Oetjen, Paet, Pagazaurtundúa, Pekkarinen, Petersen, Pîslaru, Porritt, Rafaela, Ries, Riquet, Ritchie, Rodríguez Ramos, Schreinemacher, Séjourné, Semedo, Šimečka, Solís Pérez, Ștefănuța, Strugariu, Tolleret, Toom, Torvalds, Trillet-Lenoir, Tudorache, Uspaskich, Vautmans, Vedrenne, Verhofstadt, Voaden, Von Wiese, Yon-Courtin, Zacharopoulou,

S&D:
Agius Saliba, Aguilera, Andrieu, Androulakis, Ara-Kovács, Balt, Barley, Bartolo, Belka, Beňová, Biedroń, Bischoff, Blinkevičiūtė, Bonafè, Borzan, Brglez, Bullmann, Burkhardt, Calenda, Cerdas, Chahim, Chinnici, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Číž, Corbett, Cutajar, Dalli, Dance, Danielsson, De Castro, Dionísio Bradford, Dobrev, Dura Ferrandis, Ertug, Fajon, Fernández, Ferrandino, Fritzon, Fuglsang, Galvez Muñoz, García Muñoz, Gebhardt, Geier, Gill Neena, Glucksmann, Gonzalez Casares, Grapini, Guillaume, Guteland, Hajšel, Heinäluoma, Homs Ginel, Howarth, Incir, Jones, Kaljurand, Kammerevert, Kohut, Köster, Krehl, Kumpula-Natri, Lalucq, Lange, Larrouturou, Leitão Marques, Liberadzki, López Aguilar, Luena, Maestre Martín De Almagro, Majorino, Maldonado López, Manda, Marques Margarida, Mavrides, Mikser, Miller, Molnár, Moraes, Moreno Sánchez, Moretti, Neuser, Nica, Olekas, Palmer, Papadakis Demetris, Penkova, Picierno, Picula, Piri, Pisapia, Pizarro, Plumb, Roberti, Rodríguez-Piñero, Rónai, Ruiz Devesa, Sánchez Amor, Sant, Santos, Schaldemose, Schieder, Schmit, Sidl, Silva Pereira, Sippel, Smeriglio, Spurek, Tang, Tarabella, Tax, Tinagli, Toia, Ujhelyi, Ušakovs, Van Brempt, Vollath, Ward, Zorrinho,

Verts/ALE:
Ainslie, Allard, Andresen, Auken, Biteau, Bloss, Breyer, Bricmont, Buchner, Bütikofer, Carême, Cavazzini, Chowns, Cormand, Cuffe, Delbos-Corfield, De Sutter, Dowding, Eickhout, Franz, Freund, Geese, Gregorová, Guerreiro, Hahn Henrike, Häusling, Hautala, Herzberger-Fofana, Holmgren, Jadot, Jakeliūnas, Keller Ska, Kolaja, Kuhnke, Lamberts, Langensiepen, Magid, Neumann, Nienaß, O'Sullivan, Paulus, Peksa, Peter-Hansen, Phillips Alexandra Louise Rosenfield, Reintke, Rivasi, Roose, Ropė, Rowett, Satouri, Scott Cato, Semsrott, Strik, Toussaint, Urtasun, Vana, Van Sparrentak, Von Cramon-Taubadel, Wiener, Yenbou, Ždanoka.


Priloga 3 - Izjave političnih skupin

SKUPINA EVROPSKE LJUDSKE STRANKE (PPE):

NOTIFICATION TO THE PRESIDENT OF THE EUROPEAN PARLIAMENT

ESTABLISHMENT OF A POLITICAL GROUP PURSUANT TO RULE 33 OF PARLIAMENT'S RULES OF PROCEDURE
STATEMENT

The Group of the European People's Party is hereby established.

The Group of the European People's Party was constituted on 5 June 2019 and consists of 182 Members.

The Members adhered to the EPP Group pursuant to the Article 3 of the EPP Group Rules of Procedure:

"Article 3

Membership of the Group

(1) The Group shall consist of Members elected to the European Parliament on the lists of the member parties of the European People's Party.

(2) Other Members of the European Parliament may become Members of the Group of the European People's Party if they subscribe to the political programme of the European People's Party and accept these Rules of Procedure.

(3) These Members (Article 3 paragraph 1 and paragraph 2) are committed to a policy, which, on the basis of a Constitution, pursues the process of federal unification and integration in Europe, which is a constituent element of the European Union as a Union of citizens and States.

(4) Acting on the basis of the Community model within the EU, they define their values and aims in line with the current election programme of the EPP, in accordance with principles such as freedom and democracy, as well as the rule of law, respect for human rights and subsidiarity."

Seznam poslancev:

WEBER Manfred, predsednik

ŠUICA Dubravka, podpredsednica

GONZÁLEZ PONS Esteban, podpredsednik

KOPACZ Ewa, podpredsednica

MUREŞAN Siegfried, podpredsednik

McGUINNESS Mairead, podpredsednica

de LANGE Esther, podpredsednica

DANJEAN Arnaud, podpredsednik

KOVATCHEV Andrey, podpredsednik

MEIMARAKIS Vangelis, podpredsednik

RANGEL Paulo, podpredsednik

ADAMOWICZ Magdalena

ADEMOV Asim

ALEXANDROV YORDANOV Alexander

AMARO Álvaro

ARIAS ECHEVERRÍA Pablo

ARIMONT Pascal

ARŁUKOWICZ Bartosz

ASIMAKOPOULOU Anna-Michelle

BĂSESCU Traian

BELLAMY François-Xavier

BENJUMEA BENJUMEA Isabel

BENTELE Hildegard

BERENDSEN Tom

BERGER Stefan

BERLUSCONI Silvio

BERNHUBER Alexander

BILČÍK Vladimír

BLAGA Vasile

BOCSKOR Andrea

BOGDAN Ioan-Rareș

BOGOVIČ Franc

BUDA Daniel

BUŞOI Cristian-Silviu

BUZEK Jerzy

CARVALHO Maria Da Graça

CASA David

CASPARY Daniel

del CASTILLO VERA Pilar

CHRISTOFOROU Lefteris

COLIN-OESTERLÉ Nathalie

van DALEN Peter

DELI Andor

DEUTSCH Tamás

DIDIER Geoffroy

DOLESCHAL Christian Konrad

DORFMANN Herbert

DUDA Jarosław

DÜPONT Lena

EDTSTADLER Karoline

EHLER Christian

ESTARÀS FERRAGUT Rosa

EVREN Agnès

FALCĂ Gheorghe

FERBER Markus

FERNANDES José Manuel

FITZGERALD Frances

FOURLAS Loucas

FRANKOWSKI Tomasz

FRANSSEN Cindy

GAHLER Michael

GÁL Kinga

GARCÍA-MARGALLO Y MARFIL José Manuel

GIESEKE Jens

GYŐRI Enikő

GYÜRK András

HALICKI Andrzej

HANSEN Christophe

HAVA Mircea-Gheorghe

HERBST Niclas

HETMAN Krzysztof

HIDVÉGHI Balázs

HOHLMEIER Monika

HÖLVÉNYI György

HORTEFEUX Brice

HÜBNER Danuta Maria

JAHR Peter

JÁRÓKA Lívia

JARUBAS Adam

JUKNEVIČIENĖ Rasa

KALINOWSKI Jarosław

KALNIETE Sandra

KANEV Radan

KARAS Othmar

KEFALOGIANNIS Manolis

KELLY Seán

KOKALARI Arba

KÓSA Ádám

KUBILIUS Andrius

KYMPOUROPOULOS Stelios

KYRTSOS Georgios

LEGA David

LENAERS Jeroen

LEWANDOWSKI Janusz

LIESE Peter

LINS Norbert

LÓPEZ GIL Leopoldo

LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE Antonio

ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna

LUTGEN Benoît,

McALLISTER David

MALDEIKIENĖ Aušra

MANDERS Antonius

MANDL Lukas

MARINESCU Marian-Jean

MARTUSCIELLO Fulvio

MAYDELL Eva

MAŽYLIS Liudas

MELO Nuno

METSOLA Roberta

MILAZZO Giuseppe

MILLÁN MON Francisco José

MONTEIRO DE AGUIAR Cláudia

MONTSERRAT Dolors

MORANO Nadine

MORTLER Marlene

MOTREANU Dan-Ștefan

NIEBLER Angelika

NIEDERMAYER Luděk

NOVAK Ljudmila

NOVAKOV Andrey

OCHOJSKA Janina

OLBRYCHT Jan

PATRICIELLO Aldo

PEETERS Kris

PEREIRA Lídia

PIEPER Markus

PIETIKÄINEN Sirpa

POLČÁK Stanislav

POLFJÄRD Jessica

POLLÁK Peter

POSPÍŠIL Jiří

RADEV Emil

RADTKE Dennis

RESSLER Karlo

SALINI Massimiliano

SANDER Anne

SARVAMAA Petri

SCHMIEDTBAUER Simone

SCHNEIDER Christine

SCHREIJER-PIERIK Annie

SCHULZE Sven

SCHWAB Andreas

SEEKATZ Ralf

SIKORSKI Radosław

SIMON Sven

SKYTTEDAL Sara

ŠOJDROVÁ Michaela

SOKOL Tomislav

SPYRAKI Maria

ŠTEFANEC Ivan

SZÁJER József

TAJANI Antonio

THALER Barbara

THUN UND HOHENSTEIN Róża

TOBÉ Tomas

TOMAC Eugen

TOMC Romana

TÓTH Edina

TRÓCSÁNYI László

VAIDERE Inese

VĂLEAN Adina-Ioana

VERHEYEN Sabine

VINCZE Lorant-Gyorgy

VIRKKUNEN Henna

VOSS Axel

VOZEMBERG-VRIONIDI Elissavet

WALSH Maria

WALSMANN Marion

WARBORN Jörgen

WEISS Pernille

WIELAND Rainer

WIEZIK Michal

WINKLER Iuliu

WINZIG Angelika

WISELER-LIMA Isabel

ZAGORAKIS Theodoros

ZARZALEJOS Javier

ZDECHOVSKÝ Tomáš

ZOIDO ÁLVAREZ Juan Ignacio

ZOVKO Željana

ZVER Milan

SKUPINA NAPREDNEGA ZAVEZNIŠTVA SOCIALISTOV IN DEMOKRATOV V EVROPSKEM PARLAMENTU (S&D):

NOTIFICATION TO THE PRESIDENT OF THE EUROPEAN PARLIAMENT

ESTABLISHMENT OF A POLITICAL GROUP PURSUANT TO RULE 33 OF PARLIAMENT'S RULES OF PROCEDURE
STATEMENT

S&D political declaration:

"We, the progressives of the European Parliament, members of the S&D Group, are the heirs to the long tradition of those who struggle for social and tax justice, equity and solidarity. We stand for the protection of our natural environment and seek to prevent climate disaster. We propose a new social contract for Europe, based on United Nations sustainable development goals, as well as a just transition of European welfare states into European social-ecological states, including strong workers' rights, upward social and geographical cohesion as well as legal immigration. We fight for full gender equality and against all forms of discrimination as stated in the EU Charter of Fundamental Rights. We believe in the rule of law and fight to guarantee it within national, European and international legal orders.

We are committed to reforming our European Union to make it more democratic, more effective and with greater solidarity, able to compete with other global powers, and proud to lead the world on human rights, sustainable development, migration and peace, thereby providing a vision for a different, people-oriented, fair and equitable globalisation. We are committed to leading and shaping globalisation according to our principles and our values, to defending multilateralism and to fortifying the strong economic and technological standing of the European Union.

We, the progressives of Europe represented in the S&D Group, are committed to representing and voicing the expectations of the European people and ensuring that the EU leads the world in the defence of human rights, sustainable development and peace, as well as a safe and healthy environment for all."

Seznam poslancev:

GARCÍA PÉREZ Iratxe, predsednica

ANDRIEU Eric, podpredsednik

BORZAN Biljana, podpredsednica

DALLI Miriam, podpredsednica

FRITZON Heléne, podpredsednica

GUALTIERI Roberto, podpredsednik

LANGE Bernd, podpredsednik

MORAES Claude, podpredsednik

PIRI Kati, podpredsednica

PLUMB Rovana, podpredsednica

HEINÄLUOMA Eero

AGIUS SALIBA Alex

AGUILERA Clara

AMERIKS Andris

ANDROULAKIS Nikos

ARA-KOVÁCS Attila

ARENA Maria

AVRAM Carmen

BALT Marek Paweł

BARLEY Katarina

BARTOLO Pietro

BELKA Marek

BENEA Adrian-Dragoș

BENIFEI Brando

BEŇOVÁ Monika

BERGKVIST Erik

BIEDROŃ Robert

BISCHOFF Gabriele

BLINKEVIČIŪTĖ Vilija

BONAFÈ Simona

BRGLEZ Milan

BULLMANN Udo

BURKHARDT Delara

CALENDA Carlo

CERDAS Sara

CHAHIM Mohammed

CHINNICI Caterina

CIMOSZEWICZ Włodzimierz

CIUHODARU Tudor

ČÍŽ Miroslav

CORBETT Richard

COZZOLINO Andrea

CREȚU Corina

CUTAJAR Josianne

DANCE Seb

DANIELSSON Johan

DE CASTRO Paolo

DIONÍSIO BRADFORD André Jorge

DOBREV Klára

DURA FERRANDIS Estrella

ERTUG Ismail

FAJON Tanja

FERNÁNDEZ Jonás

FERRANDINO Giuseppe

FUGLSANG Niels

GALVEZ MUÑOZ Lina

GARCIA DEL BLANCO Ibán

GARCÍA MUÑOZ Isabel

GARDIAZABAL RUBIAL Eider

GEBHARDT Evelyne

GEIER Jens

GILL Neena

GLUCKSMANN Raphaël

GONZÁLEZ Mónica Silvana

GONZALEZ CASARES Nicolás

GRAPINI Maria

GRIFFIN Theresa

GUALMINI Elisabetta

GUILLAUME Sylvie

GUTELAND Jytte

HAJŠEL Robert

HEIDE Hannes

HOMS GINEL Alicia

HOWARTH John

HRISTOV Ivo

INCIR Evin

JONES Jackie

JONGERIUS Agnes

KAILI Eva

KALJURAND Marina

KAMMEREVERT Petra

KIRTON-DARLING Jude

KOHUT Łukasz

KÖSTER Dietmar

KREHL Constanze

KUMPULA-NATRI Miapetra

LALUCQ Aurore

LARROUTUROU Pierre

LEITÃO MARQUES Maria Manuel

LIBERADZKI Bogusław

LÓPEZ Javi

LÓPEZ AGUILAR Juan Fernando

LUENA César

MAESTRE MARTÍN DE ALMAGRO Cristina

MAJORINO Pierfrancesco

MALDONADO LÓPEZ Adriana

MANDA Claudiu

MARQUES Margarida

MARQUES Pedro

MATIĆ Predrag Fred

MAVRIDES Costas

MIKSER Sven

MILLER Leszek

MOLNÁR Csaba

MORENO SÁNCHEZ Javier

MORETTI Alessandra

NEUSER Norbert

NICA Dan

NOICHL Maria

OLEKAS Juozas

PALMER Rory

PAPADAKIS Demetris

PENKOVA Tsvetelina

PICIERNO Pina

PICULA Tonino

PISAPIA Giuliano

PIZARRO Manuel

REGNER Evelyn

ROBERTI Franco

RODRÍGUEZ-PIÑERO Inma

RÓNAI Sándor

RUIZ DEVESA Domènec

SÁNCHEZ AMOR Nacho

SANT Alfred

SANTOS Isabel

SASSOLI David-Maria

SCHALDEMOSE Christel

SCHIEDER Andreas

SCHMIT Nicolas

SCHUSTER Joachim

SIDL Günther

SILVA PEREIRA Pedro

SIPPEL Birgit

SMERIGLIO Massimiliano

SPUREK Sylwia

STANISHEV Sergei

TANG Paul

TARABELLA Marc

TAX Vera

TERHEȘ Cristian

TINAGLI Irene

TOIA Patrizia

TUDOSE Mihai

UJHELYI István

UŠAKOVS Nils

VAN BREMPT Kathleen

VITANOV Petar

VOLLATH Bettina

WARD Julie

WÖLKEN Tiemo

YONCHEVA Elena

ZORRINHO Carlos

SKUPINA RENEW EUROPE:

NOTIFICATION TO THE PRESIDENT OF THE EUROPEAN PARLIAMENT

ESTABLISHMENT OF A POLITICAL GROUP PURSUANT TO RULE 33 OF PARLIAMENT'S RULES OF PROCEDURE
STATEMENT

The Renew Europe Group is hereby established.

"The purpose of the group will be: Charter for Renew Europe

A historic moment

This is a historic moment. The 2019 elections were the chance for citizens to choose which Europe they want to live in. By showing up in larger numbers than ever before, Europeans voted to give us a stronger voice to achieve a stronger Europe for the future.

Our Group has already made our choice.

For us, there was always only one way forward. For us, Europe is our future and is well worth fighting for. The European Union has the chance to renew itself and be able to deliver on the bigger issues, deliver on the expectations of our citizens and deliver tangible added-value enabling them to understand how it positively affects their lives. Our commitment is clear: it is because we believe in the future of Europe that we want to change it!

Our Europe, one Europe

For the European Union to be strong, it must be both a project of European unification after the Cold War as well as the post-World War II peace project. Reuniting Europe through a genuine and deep process of integration of all European countries, from East to West and from North to South, must remain a key element of our Europe of the future.

Reclaiming the promises of Europe

We propose to reclaim the original European values: peace, freedom, prosperity, in a time of climate crisis, conflicts at our borders, terrorism, economic challenges and lasting unemployment within our continent. All over Europe citizens are demanding more action. We want to rekindle the humanistic identity of Europe by always putting the citizens at the core of our priorities. Economic growth, environmental sustainability, fair competition, convergence rights and responsibility go hand in hand. A united Europe is a better tool for finding solutions for a balanced response to migration flows, to invest increasingly in innovation and in skills and drive the digital transition.

Sustainable continent for future generations

We need to take responsibility where others are doubting the ecological imperative. Because the reinvention of Europe will only make sense if future generations can live in a preserved environment and successfully make the transition towards sustainable and circular use of our finite resources. We have all made promises in Paris 2015 and now is the time to deliver on them with effective instruments and a strictly technology-neutral approach. We will make this our priority. For us, the ecological imperative goes hand in hand with delivering economic prosperity. They are mutually inclusive.

Promoting democracy and defending the rule of law, human and fundamental rights

The Union we want is one in which democracy and the right of every human is fully respected. Fair elections, opposition rights, and a free press and media as well as free sciences and academic teaching. We also need to do more in order to safeguard the right of all citizen, gender equality, the fight against xenophobia protection of national and cultural minorities and ensure the society we live in remains tolerant. We firmly reject the nationalist or illiberal movements that are surging in some parts of Europe."

Seznam poslancev:

CIOLOS Dacian, predsedujoči

AZMANI Malik, podpredsednik

MIHAYLOVA Iskra, podpredsednica

CSEH Katalin, podpredsednica

RIES Frédérique, podpredsednica

LØKKEGAARD Morten, podpredsednik

GARICANO Luis, podpredsednik

RIQUET Dominique, podpredsednik

HORWOOD Martin, podpredsednik

ALIEVA-VELI Atidzhe

AL SAHLANI Abir

ANSIP Andrus

ARMAND Clotilde

AUŠTREVIČIUS Petras

BAUZÁ DÍAZ José Ramón

BEARDER Catherine

BEER Nicola

BENNION Phil

BIJOUX Stéphane

BILBAO BARANDICA Izaskun

BOTOŞ Vlad-Marius

BOYER Gilles

BROPHY Jane

BRUNET Sylvie

BUNTING Judith

CAÑAS Jordi

CANFIN Pascal

CHABAUD Catherine

CHARANZOVÁ Dita

CHASTEL Olivier

CHRISTENSEN Asger

DAVIES Chris

DECERLE Jérémy

DHAMIJA Dinesh

DLABAJOVÁ Martina

DONÁTH Anna Julia

DURAND Pascal

EROGLU Engin

FARRENG Laurence

FEDERLEY Fredrick

FLEGO Valter

GADE Søren Gade

GAMON Claudia

GHINEA Cristian

GIBSON Barbara Ann

GLÜCK Andreas

GOERENS Charles

GROŠELJ Klemen

GRUDLER Christophe

GUETTA Bernard

HAHN Svenja

HAYER Valerie

HLAVÁČEK Martin

HOJSÍK Martin

HOOK Antony

HUITEMA Jan

IJABS Ivars

in 't VELD Sophia

JOVEVA Irena

KARLESKIND Pierre

KARLSBRO Karin

KATAINEN Elsi

KELLEHER Billy

KELLER Fabienne

KNOTEK Ondřej

KÖRNER Moritz

KOVAŘÍK Ondřej

KYUCHYUK Ilhan

LOISEAU Nathalie

LONG Naomi

MAXOVÁ Radka

MELCHIOR Karen

MOHAMMED Shaffaq

MÜLLER Ulrike

NAGTEGAAL Caroline

NART Javier

NETHSINGHA Lucy

NEWTON DUNN Bill

OETJEN Jan-Christoph

PAET Urmas

PAGAZAURTUNDÚA Maite

PEKKARINEN Mauri

PETERSEN Morten

PÎSLARU Dragoș

PORRITT Luisa

RAFAELA Samira

RITCHIE Sheila

RODRÍGUEZ RAMOS María Soraya

SCHREINEMACHER Liesje

SÉJOURNÉ Stéphane

SEMEDO Monica

ŠIMEČKA Michal

SOLÍS PÉREZ Susana

ȘTEFĂNUȚA Nicolae

STRUGARIU Ramona

TOLLERET Irène

TOOM Yana

TORVALDS Nils

TRILLET-LENOIR Véronique

TUDORACHE Dragoș

USPASKICH Viktor

VAUTMANS Hilde

VEDRENNE Marie-Pierre

VERHOFSTADT Guy

VOADEN Caroline

VON WIESE Irina

YON-COURTIN Stéphanie

ZACHAROPOULOU Chrysoula

SKUPINA ZELENIH/EVROPSKE SVOBODNE ZVEZE (Verts/ALE):

NOTIFICATION TO THE PRESIDENT OF THE EUROPEAN PARLIAMENT

ESTABLISHMENT OF A POLITICAL GROUP PURSUANT TO RULE 33 OF PARLIAMENT'S RULES OF PROCEDURE
STATEMENT

The Greens/EFA Group is hereby established.

The purpose of the group will be:

"The Greens/EFA group is built on a shared commitment to the values of environmental protection and sustainability, respect for .fundamental rights, self-determination, democracy and solidarity. The Greens/EFA group is dedicated to fighting for social justice, the rule of law, digital rights and .freedoms, linguistic freedoms, guaranteed human rights for all, equality, transparency, climate protection, animal welfare, and a peaceful foreign policy. The Greens/EFA group is a pro-European group working to make the EU more social, greener and democratic."

Seznam poslancev:

KELLER Ska, coprésident

LAMBERTS Philippe, coprésident

SMITH Alyn, podpredsednik

DELBOS-CORFIELD Gwendoline, podpredsednica

EICKHOUT Bas, podpredsednik

KUHNKE Alice, podpredsednica

REINTKE Terry, podpredsednica

SCOTT CATO Molly, podpredsednica

URTASUN Ernest, podpredsednik

AINSLIE Scott

ALFONSI François

ALLARD Christian

ANDRESEN Rasmus

AUKEN Margrete

BITEAU Benoît

BLOSS Michael

BOESELAGER Damian

BREYER Patrick

BRICMONT Saskia

BUCHNER Klaus

BÜTIKOFER Reinhard

CARÊME Damien

CAVAZZINI Anna

CHOWNS Ellie

CORMAND David

CUFFE Ciarán

DELLI Karima

DEPARNAY-GRUNENBERG Anna

DE SUTTER Petra

DOWDING Gina

EVANS Jill

FRANZ Romeo

FREUND Daniel

GEESE Alexandra

GIEGOLD Sven

GREGOROVÁ Markéta

GUERREIRO Francisco

HAHN Henrike

HÄUSLING Martin

HAUTALA Heidi

HERZBERGER-FOFANA Pierrette

HOLMGREN Pär

JADOT Yannick

JAKELIŪNAS Stasys

KOLAJA Marcel

LAGODINSKY Sergey

LANGENSIEPEN Katrin

McLEOD Aileen

MAGID Magid

MARQUARDT Erik

METZ Tilly

NEUMANN Hannah

NIENASS Niklas

NIINISTÖ Ville

O'SULLIVAN Grace

PAULUS Jutta

PEKSA Mikuláš

PETER-HANSEN Kira Marie

PHILLIPS Alexandra Louise Rosenfield

RIBA I GINER Diana

RIVASI Michèle

ROOSE Caroline

ROPĖ Bronis

ROWETT Catherine

SATOURI Mounir

SEMSROTT Nico

STRIK Tineke

TOUSSAINT Marie

VANA Monika

VAN SPARRENTAK Kim

VON CRAMON-TAUBADEL Viola

WIENER Sarah

YENBOU Salima

ŽDANOKA Tatjana

SKUPINA IDENTITETA IN DEMOKRACIJA (ID):

NOTIFICATION TO THE PRESIDENT OF THE EUROPEAN PARLIAMENT

ESTABLISHMENT OF A POLITICAL GROUP PURSUANT TO RULE 33 OF PARLIAMENT'S RULES OF PROCEDURE
STATEMENT

The Identity and Democracy Group (abbreviation: ID) is hereby established.

The purpose of the group will be:

Political declaration

"The Members of the Identity and Democracy Group base their political project on the

upholding of freedom, sovereignty, subsidiarity and the identity of the European peoples and nations. They acknowledge the Greek-Roman and Christian heritage as the pillars of European civilization.

They advocate voluntary cooperation between sovereign European nations, and therefore reject any further evolution toward a European superstate. The Members of the ID Group acknowledge that the nation State is the highest possible level in which democracy can fully function. They oppose any new transfer of power from the nations to the European Union.

Inspired by the idea of a Europe of cooperation, the new alliance and its Members are conscious of the need to deeply reform the existing EU in a way to strengthen the principles of subsidiarity and democracy, to introduce direct democracy as well as to implement more transparency and accountability in the decision-making process.

The ID Group aims to safeguard the identity of the citizens and nations in Europe. The right to control, regulate and limit immigration is a fundamental principle shared by the Members of the Group. So is their willingness to fight for a safer Europe with well• protected external borders and a stronger cooperation to tackle terrorism and islamisation. The Members unequivocally oppose the possible accession of Turkey.

The members of the Group are strongly committed to the defense of the rule of law and individual freedom, with a particular emphasis on the protection of freedom of speech. They reject any past or present affiliation, connection or sympathy to any authoritarian or totalitarian project. They are not interested to revive disputes related to the past, but are instead fully focussed on the present and the future of Europe.

Priorities of the Group for the 2019-2024 term

- Member States have the right to take back parts of the sovereignty they lost to the EU. No new competences should be transferred to the EU. The Group will oppose any extension of policy areas where the member States' veto right would no longer apply.

- A better protection of the EU's external borders is needed. Every nation has the right to protect, control and supervise its own borders. The EU should focus more on the effective returning of illegal and criminal immigrants to their countries of origin.

- European civilization, its Christian heritage and national identities should be protected and embraced. The negotiations on the accession of Turkey, which is not a European country, must be put to an end.

- The Group is opposed to any attempt to impose a eurozone budget and direct EU taxes."

Seznam poslancev:

ZANNI Marco, predsednik

BAY Nicolas, podpredsednik

MEUTHEN Jörg, podpredsednik

ANNEMANS Gerolf, membre du bureau

HUHTASAARI Laura, membre du bureau

KOFOD Peter, membre du bureau

VILIMSKY Harald, membre du bureau

DAVID Ivan, membre du bureau

MADISON Jaak

ADINOLFI Matteo

ANDERSON Christine

ANDROUËT Mathilde

BALDASSARRE Simona

BARDELLA Jordan

BASSO Alessandra

BECK Gunnar Günter

BEIGNEUX Aurelia

BERG Lars Patrick

BILDE Dominique

BIZZOTTO Mara

BLAŠKO Hynek

BONFRISCO Anna

BORCHIA Paolo

BRUNA Annika

BUCHHEIT Markus

CAMPOMENOSI Marco

CAROPPO Andrea

CASANOVA Massimo

CECCARDI Susanna

CIOCCA Angelo

COLLARD Gilbert

CONTE Rosanna

DA RE Gianantonio

DE MAN Filip

DONATO Francesca

DREOSTO Marco

FEST Nicolaus

GANCIA Gianna

GARRAUD Jean-Paul

GRANT Valentino

GRISET Catherine

HAIDER Roman

HAKKARAINEN Teuvo

JALKH Jean-François

JAMET France

JORON Virginie

JUVIN Herve

KRAH Maximilian

KUHS Joachim

LANCINI Oscar

LAPORTE Hélène

LEBRETON Gilles

LECHANTEUX Julie

LIMMER Sylvia

LIZZI Elena

MARIANI Thierry

MAYER Georg

MÉLIN Joëlle

OLIVIER Philippe

PANZA Alessandro

PIRBAKAS Maxette

REGIMENTI Luisa

REIL Guido

RINALDI Antonio Maria

RIVIÈRE Jérôme

ROUGÉ André

SARDONE Silvia

TARDINO Annalisa

TOVAGLIERI Isabella

VANDENDRIESSCHE Tom

VUOLO Lucia

ZAMBELLI Stefania

ZIMNIOK Bernhard

SKUPINA EVROPSKIH KONZERVATIVCEV IN REFORMISTOV (ECR):

NOTIFICATION TO THE PRESIDENT OF THE EUROPEAN PARLIAMENT

ESTABLISHMENT OF A POLITICAL GROUP PURSUANT TO RULE 33 OF PARLIAMENT'S RULES OF PROCEDURE
STATEMENT

The Prague declaration on the founding of the European conservatives and reformists group in the European parliament

"Conscious of the urgent need to reform the EU on the basis of Eurorealism, openness, accountability and democracy, in a way that respects the sovereignty of our nations and concentrates on economic recovery, growth and competitiveness;

The members of the European conservatives and reformists group (ECR) are committed to the following shared principles:

1. Free enterprise, free and fair trade and competition, minimal regulation, lower taxation, and small government as the ultimate catalysts for individual freedom and personal and national prosperity;

2. Freedom of the individual, more personal responsibility, and greater democratic accountability;

3. Sustainable, clean energy supply with an emphasis on energy security;

4. The importance of the family as the bedrock of society;

5. The sovereign integrity of the nation state, opposition to EU federalism and a renewed respect for true subsidiarity;

6. The overriding value of the transatlantic security relationship in a revitalised NATO, and support for young democracies across Europe;

7. Effectively controlled immigration and an end to abuse of asylum procedures;

8. Efficient and modern public services and sensitivity to the needs of both rural and urban communities;

9. An end to waste and excessive bureaucracy, and a commitment to greater transparency and probity in the EU institutions and use of EU funds;

10. Respect and equitable treatment for all EU countries, new and old, large and small."

Seznam poslancev:

FITTO Raffaele, coprésident

LEGUTKO Ryszard Antoni, coprésident

EPPINK Derk Jan, podpredsednik

HANNAN Daniel, podpredsednik

KANKO Assita, podpredsednica

LUNDGREN Peter, podpredsednik

TERTSCH Hermann, podpredsednik

ZĪLE Roberts, podpredsednik

BOURGEOIS Geert, membre du bureau

BUXADÉ VILLALBA Jorge, membre du bureau

FIDANZA Carlo, membre du bureau

GEUKING Helmut, membre du bureau

JURZYCA Eugen, membre du bureau

PORĘBA Tomasz Piotr, membre du bureau

RUISSEN Bert-Jan, membre du bureau

TOMAŠEVSKI Valdemar, membre du bureau

TOMAŠIĆ Ruža, membre du bureau

VAN ORDEN Geoffrey, membre du bureau

VELOPOULOS Kyriakos, membre du bureau

ZAHRADIL Jan, membre du bureau

DZHAMBAZKI Angel

ZŁOTOWSKI Kosma

AGUILAR Mazaly

BIELAN Adam

BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław

CZARNECKI Ryszard

ĎURIŠ NICHOLSONOVÁ Lucia

FIOCCHI Pietro

FOTYGA Anna

JAKI Patryk

JURGIEL Krzysztof

KARSKI Karol

KEMPA Beata

KLOC Izabela-Helena

KOPCIŃSKA Joanna

KRASNODĘBSKI Zdzisław

KRUK Elżbieta

KUŹMIUK Zbigniew

McINTYRE Anthea

MAZUREK Beata

MELBĀRDE Dace

MOBARIK Nosheena

MOŻDŻANOWSKA Andżelika Anna

PROCACCINI Nicola

RAFALSKA Elżbieta

ROOKEN Rob

ROOS Robert

RZOŃCA Bogdan

SARYUSZ-WOLSKI Jacek

SLABAKOV Andrey

STANCANELLI Raffaele

STEGRUD Jessica

SZYDŁO Beata

TOBISZOWSKI Grzegorz

TOŠENOVSKÝ Evžen

VAN OVERTVELDT Johan

VONDRA Alexandr

VRECIONOVÁ Veronika

WASZCZYKOWSKI Witold Jan

WEIMERS Charlie

WIŚNIEWSKA Jadwiga

ZALEWSKA Anna

KONFEDERALNA SKUPINA EVROPSKE ZDRUŽENE LEVICE - ZELENE NORDIJSKE LEVICE (GUE/NGL):

NOTIFICATION TO THE PRESIDENT OF THE EUROPEAN PARLIAMENT

ESTABLISHMENT OF A POLITICAL GROUP PURSUANT TO RULE 33 OF PARLIAMENT'S RULES OF PROCEDURE
STATEMENT

The European United Left/Nordic Green Left Group (GUE/NGL) is hereby established.

The group agreed on the following declaration of affinity :

"The GUE/NGL is a confederal group that works to build another Europe of cooperation, social progress, peace, solidarity, equality, feminism, climate justice, environmental protection and sustainable development, rejecting neoliberal dogma.

Our core principles and values are:

- economic equality, social and tax justice, the eradication ofpoverty, opposition to neoliberal policies and the promotion of universal public services;

- the promotion of workers' rights and interests, including trade union rights;

- the promotion of gender equality, women's rights and SRHR;

- equal treatment for all minorities, including those based on sexual orientation or identity, the LGBTQI community, and against discrimination based on ethnicity or disability;

- the promotion of human rights and democracy, civil rights and liberties against attacks from state or private actors, and the right to privacy on and off-line [including tackling data abuse facilitated by new information technologies];

- the protection of the earth at this time of climate crisis, sustainable development, commitment to achieving the UN Sustainable Development Goals by 2030 and the defence of animal rights and welfare;

- an end to tax havens, deregulated movement of capital and speculative activities;

- solidarity with peoples, particularly migrants and refugees;

- antifascism, the fight against racism, antisemitism, xenophobia, anti-Roma prejudice, islamophobia and other forms of intolerance;

- peace and stability in international relations through the promotion of disarmament, peaceful dispute resolution through dialogue and the rejection of militarism in international relations, support and respect for the UN Charter principles and international law.

Together, we will continue to work to translate those principles into practical policy and will seek allies within and outside Parliament, who share our vision, in our efforts to have them implemented, while upholding GUE/NGL autonomy and identity."

Seznam poslancev:

SCHIRDEWAN Martin, predsednik

FERREIRA João, podpredsednik

MATIAS Marisa, podpredsednica

VILLUMSEN Nikolaj, podpredsednik

ANDERSON Martina

ARVANITIS Konstantinos

AUBRY Manon

BARRENA ARZA Pernando

BJÖRK Malin

BOMPARD Manuel

BOTENGA Marc

BUSCHMANN Martin

CARTHY Matt

CHAIBI Leila

DALY Clare

DEMIREL Özlem

ERNST Cornelia

FLANAGAN Luke Ming

GEORGIOU Giorgos

GEORGOULIS Alexandros

GUSMÃO José

HAZEKAMP Anja

KIZILYÜREK Niyazi

KOKKALIS Petros

KONEČNÁ Kateřina

KOULOGLOU Stelios

KOUNTOURA Elena

MAUREL Emmanuel

MICHELS Martina

MODIG Silvia

OMARJEE Younous

PAPADIMOULIS Dimitrios

PELLETIER Anne-Sophie

PEREIRA Sandra

PINEDA MARÍN Manu

REGO Sira

RODRÍGUEZ PALOP Eugenia

SCHOLZ Helmut

URBÁN CRESPO Miguel

VILLANUEVA RUIZ Idoia

WALLACE Mick

Zadnja posodobitev: 11. september 2019Pravno obvestilo