Indeks 
 Poprzedni 
 Następny 
 Pełny tekst 
Protokół
Poniedziałek, 15 lipca 2019 r. - Strasburg

4. Skład Parlamentu

Kyriakos Velopoulos został wybrany na posła do parlamentu krajowego Grecji ze skutkiem od 7 lipca 2019 r.

Parlament odnotował fakt, że zgodnie z art. 7 ust. 2 aktu dotyczącego wyborów przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego w powszechnych wyborach bezpośrednich funkcja ta jest niepołączalna z mandatem posła do Parlamentu Europejskiego, i zgodnie z art. 4 ust. 1 i 4 Regulaminu stwierdził wakat ze skutkiem od 7 lipca 2019 r.

°
° ° °

Właściwe organy holenderskie powiadomiły o wyborze Lary Wolters na posłankę do Parlamentu Europejskiego w miejsce Fransa Timmermansa ze skutkiem od 4 lipca 2019 r.

Właściwe organy greckie powiadomiły o wyborze Emmanouila Fragkosa na posła do Parlamentu Europejskiego w miejsce Kyriakosa Velopoulosa ze skutkiem od 10 lipca 2019 r.

Parlament odnotował wybór tych posłów.

Zgodnie z art. 3 ust. 2 Regulaminu do czasu zweryfikowania mandatu lub wydania orzeczenia dotyczącego ewentualnego sporu Lara Wolters i Emmanouil Fragkos biorą udział w posiedzeniach Parlamentu i jego organów, zachowując pełnię związanych z tym praw, pod warunkiem uprzedniego przedstawienia pisemnego oświadczenia, stwierdzającego, że nie sprawują żadnego stanowiska niepołączalnego ze sprawowaniem mandatu posła do Parlamentu Europejskiego.

Ostatnia aktualizacja: 27 listopada 2019Zastrzeżenia prawne - Polityka ochrony prywatności