Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Minuti
L-Erbgħa, 17 ta' Lulju 2019 - StrasburguVerżjoni finali

2. Dibattiti dwar każi ta' ksur tad-drittijiet tal-bniedem u tal-prinċipji tad-demokrazija u tal-istat tad-dritt (tħabbir tal-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)

Skont l-Artikolu 144 tar-Regoli ta' Proċedura, dawn il-Membri jew il-gruppi politiċi li ġejjin talbu li jiġi organizzat tali dibattitu għal dawn il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni li ġejjin:

I.   Is-sitwazzjoni f'Hong Kong (2019/2732(RSP))

—   Reinhard Bütikofer, Heidi Hautala, Alyn Smith, Henrike Hahn, Hannah Neumann, Alexandra Louise Phillips, Gina Dowding, Saskia Bricmont, Ernest Urtasun, Viola von Cramon u Pierrette Herzberger-Fofana, f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar is-sitwazzjoni f'Hong Kong (B9-0013/2019);

—   Anna Fotyga, Geoffrey Van Orden, Ryszard Czarnecki, Angel Dzhambazki, Charlie Weimers, Alexandr Vondra, Evžen Tošenovský, Veronika Vrecionová, Witold Jan Waszczykowski u Valdemar Tomaševski, f'isem il-Grupp ECR, dwar is-sitwazzjoni f'Hong Kong (B9-0015/2019);

—   Kati Piri u Tonino Picula, f'isem il-Grupp S&D, dwar is-sitwazzjoni f'Hong Kong (B9-0017/2019);

—   Idoia Villanueva Ruiz, Manuel Bompard, Younous Omarjee, Leila Chaibi, Miguel Urbán Crespo, María Eugenia Rodriguez Palop, Manon Aubry, Stelios Kouloglou u Anne-Sophie Pelletier, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar is-sitwazzjoni f'Hong Kong (B9-0019/2019);

—   Michael Gahler, Tomáš Zdechovský, Antonio Tajani, Romana Tomc, Eva Maydell, Andrius Kubilius, Roberta Metsola, Adam Jarubas, Krzysztof Hetman, Milan Zver, Ivan Štefanec, Andrey Kovatchev, Peter Pollák, Vladimír Bilčík, Michal Wiezik, Michaela Šojdrová, Željana Zovko, David McAllister, Andrzej Halicki, Isabel Wiseler Lima, Loránt Vincze, Dubravka Šuica, David Lega, Arba Kokalari u Sandra Kalniete, f'isem il-Grupp PPE, dwar is-sitwazzjoni f'Hong Kong (B9-0021/2019);

—   Antony Hook, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Izaskun Bilbao Barandica, Jordi Cañas, Catherine Chabaud, Olivier Chastel, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Cristian Ghinea, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ondřej Knotek, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache, Hilde Vautmans u Marie Pierre Vedrenne, f'isem il-Grupp Renew, dwar is-sitwazzjoni f'Hong Kong (B9-0023/2019).

II.   Is-sitwazzjoni fil-fruntiera Stati Uniti-Messiku (2019/2733(RSP))

—   Tineke Strik, Saskia Bricmont, Diana Riba i Giner, Gwendoline Delbos Corfield, Magid Magid, Damien Carême, Yannick Jadot, Rasmus Andresen, Margrete Auken, Monika Vana, Catherine Rowett, Petra De Sutter, Alexandra Geese, Alice Kuhnke, Hannah Neumann, Erik Marquardt, Katrin Langensiepen, Henrike Hahn, Molly Scott Cato, Anna Cavazzini, Alexandra Louise Rosenfield Phillips, Niklas Nienaß, Gina Dowding, Ernest Urtasun, Ellie Chowns, Grace O'Sullivan, Scott Ainslie, Salima Yenbou, Caroline Roose, Sarah Wiener, Reinhard Bütikofer u Pierrette Herzberger Fofana, f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar is-sitwazzjoni fil-fruntiera Stati Unit-Messiku (B9-0014/2019);

—   Anna Fotyga, Karol Karski, Geoffrey Van Orden, Ryszard Czarnecki, Assita Kanko, Ruža Tomašić, Jan Zahradil, Evžen Tošenovský, Alexandr Vondra, Veronika Vrecionová, Witold Jan Waszczykowski u Valdemar Tomaševski, f'isem il-Grupp ECR, dwar is-sitwazzjoni fil-fruntiera Stati Unit-Messiku (B9-0024/2019);

—   Susanna Ceccardi, Gerolf Annemans, Georg Mayer, Lars Patrick Berg, Peter Kofod u Jérôme Rivière, f'isem il-Grupp ID, dwar is-sitwazzjoni fil-fruntiera Stati Unit-Messiku (B9-0026/2019);

—   Kati Piri u Nacho Sanchez Amor, f'isem il-Grupp S&D, dwar is-sitwazzjoni fil-fruntiera Stati Unit-Messiku (B9-0027/2019);

—   Miguel Urbán Crespo, Idoia Villanueva Ruiz, Eugenia Rodríguez Palop, Marisa Matias, Pernando Barrena Arza, José Gusmão, Luke Ming Flanagan, Younous Omarjee, Manuel Bompard, Giorgos Georgiou, Niyazi Kizilyürek, Leila Chaibi, Malin Björk, Manon Aubry, Konstantinos Arvanitis, Özlem Demirel, Sira Rego, Stelios Kouloglou u Anne Sophie Pelletier, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar is-sitwazzjoni fil-fruntiera Stati Unit-Messiku (B9-0028/2019);

—   Michael Gahler, Isabel Wiseler Lima, Antonio Tajani, Tomáš Zdechovský, Romana Tomc, Eva Maydell, Roberta Metsola, Andrey Kovatchev, Peter Pollák, Vladimír Bilčík, Michal Wiezik, Michaela Šojdrová, Andrzej Halicki, Loránt Vincze, Karoline Edtstadler, David Lega u Sandra Kalniete, f'isem il-Grupp PPE, dwar is-sitwazzjoni fil-fruntiera Stati Unit-Messiku (B9-0029/2019);

—   Sheila Ritchie, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Izaskun Bilbao Barandica, Jordi Cañas, Catherine Chabaud, Olivier Chastel, Dacian Cioloș, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Sophia in 't Veld, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Jan Christoph Oetjen, Maite Pagazaurtundúa, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, Stéphane Séjourné, Susana Solís Pérez, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache, Hilde Vautmans u Marie Pierre Vedrenne, f'isem il-Grupp Renew, dwar is-sitwazzjoni fil-fruntiera Stati Unit-Messiku (B9-0030/2019).

III.   Ir-Russja, b'mod partikolari s-sitwazzjoni tal-attivisti ambjentali u tal-priġunieri politiċi Ukreni (2019/2734(RSP))

—   Heidi Hautala, Sergey Lagodinsky, Catherine Rowett, Viola Von Cramon Taubadel, Petra De Sutter, Alexandra Louise Rosenfield Phillips, Henrike Hahn, Michael Bloss, Reinhard Bütikofer, Hannah Neumann, Gina Dowding u Bronis Ropė, f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar ir-Russja, b'mod partikolari s-sitwazzjoni tal-attivisti ambjentali u tal-priġunieri politiċi Ukreni (B9-0012/2019);

—   Anna Fotyga, Karol Karski, Jacek Saryusz Wolski, Ryszard Czarnecki, Geoffrey Van Orden, Charlie Weimers, Zdzisław Krasnodębski, Ruža Tomašić, Alexandr Vondra, Veronika Vrecionová, Jan Zahradil, Evžen Tošenovský u Witold Jan Waszczykowski, f'isem il-Grupp ECR, dwar ir-Russja, b'mod partikolari s-sitwazzjoni tal-attivisti ambjentali u tal-priġunieri politiċi Ukreni (B9-0016/2019);

—   Kati Piri u Isabel Santos, f'isem il-Grupp S&D, dwar ir-Russja, b'mod partikolari s-sitwazzjoni tal-attivisti ambjentali u tal-priġunieri politiċi Ukreni (B9-0018/2019);

—   Marisa Matias, Younous Omarjee, Manuel Bompard, Leila Chaibi, Manon Aubry, Stelios Kouloglou u Anne Sophie Pelletier, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar ir-Russja, b'mod partikolari s-sitwazzjoni tal-attivisti ambjentali u tal-priġunieri politiċi Ukreni (B9-0020/2019);

—   Antonio Tajani, Tomáš Zdechovský, Romana Tomc, Eva Maydell, Andrius Kubilius, Roberta Metsola, Adam Jarubas, Krzysztof Hetman, Milan Zver, Ivan Štefanec, Andrey Kovatchev, Peter Pollák, Vladimír Bilčík, Michal Wiezik, Michaela Šojdrová, Željana Zovko, Róża Thun und Hohenstein, David McAllister, Andrzej Halicki, Isabel Wiseler Lima, Loránt Vincze, Dubravka Šuica, David Lega, Arba Kokalari u Sandra Kalniete, f'isem il-Grupp PPE, dwar ir-Russja, b'mod partikolari s-sitwazzjoni tal-attivisti ambjentali u tal-priġunieri politiċi Ukreni (B9-0022/2019);

—   Ramona Strugariu, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Jordi Cañas, Olivier Chastel, Dacian Cioloș, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Cristian Ghinea, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache u Marie Pierre Vedrenne, f'isem il-Grupp Renew, dwar ir-Russja, b'mod partikolari s-sitwazzjoni tal-attivisti ambjentali u tal-priġunieri politiċi Ukreni (B9-0025/2019).

Il-ħin għad-diskorsi se jiġi allokat skont l-Artikolu 171 tar-Regoli ta' Proċedura.

Aġġornata l-aħħar: 28 ta' Novembru 2019Avviż legali