Hakemisto 
 Edellinen 
 Seuraava 
 Koko teksti 
Menettely : 2019/2734(RSP)
Elinkaari istunnossa
Asiakirjojen elinkaaret :

Käsiteltäväksi jätetyt tekstit :

RC-B9-0012/2019

Keskustelut :

PV 18/07/2019 - 5.1
CRE 18/07/2019 - 5.1

Äänestykset :

PV 18/07/2019 - 7.3
CRE 18/07/2019 - 7.3

Hyväksytyt tekstit :

P9_TA(2019)0006

Pöytäkirja
Torstai 18. heinäkuuta 2019 - StrasbourgLopullinen painos

7.3. Venäjä ja erityisesti ympäristöaktivistien ja ukrainalaisten poliittisten vankien tilanne (äänestys)
CRE

Päätöslauselmaesitykset B9-0012/2019, B9-0016/2019, B9-0018/2019, B9-0020/2019, B9-0022/2019 ja B9-0025/2019

(yksinkertainen enemmistö)
(äänestystulokset: "Äänestysten tulokset" -liite, kohta 3)

YHTEINEN PÄÄTÖSLAUSELMAESITYS RC-B9-0012/2019

(korvaa päätöslauselmaesitykset B9-0012/2019, B9-0016/2019, B9-0018/2019, B9-0022/2019 ja B9-0025/2019)

seuraavien jäsenten käsiteltäväksi jättämä:

—   Michael Gahler, Antonio Tajani, Tomáš Zdechovský, Romana Tomc, Eva Maydell, Andrius Kubilius, Roberta Metsola, Adam Jarubas, Krzysztof Hetman, Milan Zver, Ivan Štefanec, Andrey Kovatchev, Peter Pollák, Vladimír Bilčík, Michal Wiezik, Michaela Šojdrová, Željana Zovko, Róża Thun und Hohenstein, David McAllister, Andrzej Halicki, Isabel Wiseler-Lima, Loránt Vincze, Karoline Edtstadler, Dubravka Šuica, David Lega, Arba Kokalari, Sandra Kalniete, Luděk Niedermayer, Stanislav Polčák, Jiří Pospíšil ja Inese Vaidere PPE-ryhmän puolesta

—   Kati Piri ja Isabel Santos S&D-ryhmän puolesta

—   Ramona Strugariu, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Jordi Cañas, Catherine Chabaud, Olivier Chastel, Dacian Cioloș, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Cristian Ghinea, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache ja Marie-Pierre Vedrenne Renew-ryhmän puolesta

—   Catherine Rowett, Sergey Lagodinsky, Alyn Smith, Markéta Gregorová, Reinhard Bütikofer, Gina Dowding, Hannah Neumann, Petra De Sutter ja Viola Von Cramon-Taubadel Verts/ALE-ryhmän puolesta

—   Anna Fotyga, Karol Karski, Ruža Tomašić, Zdzisław Krasnodębski, Assita Kanko, Evžen Tošenovský, Witold Jan Waszczykowski, Charlie Weimers, Jan Zahradil ja Alexandr Vondra ECR-ryhmän puolesta.

Hyväksyttiin (P9_TA(2019)0006)

(Päätöslauselmaesitys B9-0020/2019 raukesi.)

Puheenvuorot:

ennen äänestystä Petras Auštrevičius.

Päivitetty viimeksi: 10. syyskuuta 2019Oikeudellinen huomautus