Показалец 
Протокол
PDF 280kWORD 79k
Четвъртък, 18 юли 2019 г. - Страсбург
1.Откриване на заседанието
 2.Положението във Венесуела (внесени предложения за резолюция)
 3.Разисквания по случаи на нарушения на правата на човека, демокрацията и принципа на правовата държава (разискване)
  3.1.Положението в Хонконг
  3.2.Положението по границата между САЩ и Мексико
 4.Приветствие с добре дошли
 5.Разисквания по случаи на нарушения на правата на човека, демокрацията и принципа на правовата държава (продължeние на разискването)
  5.1.Русия и по-специално положението на активистите в областта на опазването на околната среда и украинските политически затворници
 6.Състав на комисиите и делегациите
 7.Време за гласуване
  7.1.Положението в Хонконг (гласуване)
  7.2.Положението по границата между САЩ и Мексико (гласуване)
  7.3.Русия и по-специално положението на активистите в областта на опазването на околната среда и украинските политически затворници (гласуване)
  7.4.Положението във Венесуела (гласуване)
 8.Одобряване на протокола от предишното заседание
 9.Одобряване на протокола от настоящата сесия и предаване на приетите текстове
 10.Обяснения на вот
 11.Поправки на вот и намерения за гласуване
 12.График на следващите заседания
 13.Петиции
 14.Внесени документи
 15.Закриване на заседанието
 16.Прекъсване на сесията
 ПРИСЪСТВЕН СПИСЪК


ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Dita CHARANZOVÁ
Заместник-председател

1. Откриване на заседанието

Заседанието беше открито в 10.03 ч.


2. Положението във Венесуела (внесени предложения за резолюция)

Изявление на заместник-председателя на Комисията /върховен представител на Съюза по въпросите на външните работи и политиката на сигурност: Положението във Венесуела (2019/2730(RSP))

Разискването се състоя на 16 юли 2019 г. (точка 14 от протокола от 16.7.2019 г.).

Предложения за резолюции, внесени на основание член 132, параграф 2 от Правилника за дейността, в заключение на разискванията:

—   Esteban González Pons, Michael Gahler, Dolors Montserrat, Leopoldo López Gil, Cláudia Monteiro de Aguiar, Antonio López Istúriz White, Nuno Melo, Paulo Rangel, Ivan Štefanec, Vladimír Bilčík, Pilar del Castillo Vera, Javier Zarzalejos, Francisco José Millán Mon, Antonio Tajani и Isabel Wiseler Lima, от името на групата PPE, относно положението във Венесуела (2019/2730(RSP)) (B9-0006/2019);

—   Molly Scott Cato, Anna Cavazzini, Jutta Paulus, Hannah Neumann, Pierrette Herzberger Fofana и Viola Von Cramon Taubadel, от името на групата Verts/ALE, относно положението във Венесуела (2019/2730(RSP)) (B9-0007/2019);

—   Anna Fotyga, Hermann Tertsch, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Geoffrey Van Orden, Assita Kanko, Ruža Tomašić, Raffaele Fitto, Ryszard Czarnecki, Nicola Procaccini, Raffaele Stancanelli, Carlo Fidanza, Alexandr Vondra и Charlie Weimers, от името на групата ECR, относно положението във Венесуела (2019/2730(RSP)) (B9-0008/2019);

—   Kati Piri, Tonino Picula, Javi López и Isabel Santos, от името на групата S&D, относно положението във Венесуела (2019/2730(RSP)) (B9-0009/2019);

—   Dita Charanzová, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Catherine Bearder, Izaskun Bilbao Barandica, Jordi Cañas, Catherine Chabaud, Olivier Chastel, Dacian Cioloș, Martina Dlabajová, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Cristian Ghinea, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Jan Christoph Oetjen, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa, Dragoş Pîslaru, Samira Rafaela, Frédérique Ries, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache, Hilde Vautmans и Marie Pierre Vedrenne, от името на групата Renew, относно положението във Венесуела (2019/2730(RSP)) (B9-0010/2019);

—   Manu Pineda Marín, Mick Wallace, Younous Omarjee, Clare Daly, Manuel Bompard, Giorgos Georgiou, Niyazi Kizilyürek, Leila Chaibi, Özlem Demirel, Sandra Pereira, Manon Aubry и Sira Rego, от името на групата GUE/NGL, относно положението във Венесуела (2019/2730(RSP)) (B9-0011/2019).

Гласуване: точка 7.4 от протокола от 18.7.2019 г.


3. Разисквания по случаи на нарушения на правата на човека, демокрацията и принципа на правовата държава (разискване)

(Относно заглавията и авторите на предложенията за резолюции, вж.: точка 2 от протокола от 17.7.2019 г.)


3.1. Положението в Хонконг

Предложения за резолюция B9-0013/2019, B9-0015/2019, B9-0017/2019, B9-0019/2019, B9-0021/2019 и B9-0023/2019 (2019/2732(RSP))

Reinhard Bütikofer, Anna Fotyga, Tonino Picula, Miguel Urbán Crespo, Krzysztof Hetman и Antony Hook представиха предложенията за резолюции.

Изказаха се Seán Kelly, от името на групата PPE, Neena Gill, от името на групата S&D, и Jordan Bardella, от името на групата ID.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Jiří Pospíšil, Maria Grapini и Phil Bennion.

Изказа се Christos Stylianides (член на Комисията, от името на заместник-председателя на Комисията/върховен представител на Съюза по въпросите на външните работи и политиката на сигурност).

Разискването приключи.

Гласуване: точка 7.1 от протокола от 18.7.2019 г.


3.2. Положението по границата между САЩ и Мексико

Предложения за резолюция B9-0014/2019, B9-0024/2019, B9-0026/2019, B9-0027/2019, B9-0028/2019, B9-0029/2019 и B9-0030/2019 (2019/2733(RSP))

Tineke Strik, Hermann Tertsch, Nacho Sánchez Amor, Miguel Urbán Crespo, Isabel Wiseler-Lima и Sheila Ritchie представиха предложенията за резолюции.

Изказаха се Michael Gahler, от името на групата PPE, Kati Piri, от името на групата S&D, Karen Melchior, от името на групата Renew, Susanna Ceccardi, от името на групата ID, Derk Jan Eppink, от името на групата ECR, Manu Pineda, от името на групата GUE/NGL, Ioannis Lagos, независим член на ЕП, и Maria Arena.

Изказаха се по процедурата с привличане на вниманието („catch the eye“): Seán Kelly, Jackie Jones и Irina Von Wiese.

Изказа се Christos Stylianides (член на Комисията, от името на заместник-председателя на Комисията/върховен представител на Съюза по въпросите на външните работи и политиката на сигурност).

Разискването приключи.

Гласуване: точка 7.2 от протокола от 18.7.2019 г.

(Продължение на разискването: вж. точка 5 от протокола от 18.7.2019 г.)


4. Приветствие с добре дошли

От името на Парламента, Председателят приветства с добре дошли членовете на украинската делегация, водена от Petro Porochenko, които заеха място на официалната трибуна.


5. Разисквания по случаи на нарушения на правата на човека, демокрацията и принципа на правовата държава (продължeние на разискването)

(Начало на разискването: вж. точка 3 от протокола от 18.7.2019 г.)

(Относно заглавията и авторите на предложенията за резолюции, вж.: точка 2 от протокола от 17.7.2019 г.)


5.1. Русия и по-специално положението на активистите в областта на опазването на околната среда и украинските политически затворници

Предложения за резолюция B9-0012/2019, B9-0016/2019, B9-0018/2019, B9-0020/2019 и B9-0022/2019 (2019/2734(RSP))

Catherine Rowett, Anna Fotyga, Isabel Santos, Michael Gahler и Ramona Strugariu представиха предложенията за резолюции.

Изказаха се Andrius Kubilius, от името на групата PPE, Sergey Lagodinsky, от името на групата Verts/ALE, Zdzisław Krasnodębski, от името на групата ECR, Sandra Pereira, от името на групата GUE/NGL, и Bronis Ropė.

Изказа се Christos Stylianides (член на Комисията, от името на заместник-председателя на Комисията/върховен представител на Съюза по въпросите на външните работи и политиката на сигурност).

Разискването приключи.

Гласуване: точка 7.3 от протокола от 18.7.2019 г.

ПОД ПРЕДСЕДАТЕЛСТВОТО НА: Mairead McGUINNESS
Заместник-председател

Изказаха се Sophia in 't Veld, Claire Fox (председателят направи уточнения), Romeo Franz и Marco Zanni.


6. Състав на комисиите и делегациите

По искане на групата S&D, Парламентът потвърди следнoто решение за промяна и следните назначения:

Делегация за връзки с Афганистан: Biljana Borzan вече не е член на делегацията

Делегация в Парламентарната асамблея Евронест: Maria Grapini и Cristian Terheş.


7. Време за гласуване

Подробните резултати от гласуванията (изменения, гласувания поотделно, разделни гласувания и др.) се съдържат в приложение „Резултати от гласувания“ към протокола.

Резултатите от поименното гласуване, приложени към протокола, са на разположение единствено в електронен вид и с тях може да се направи справка на сайта на Парламента.


7.1. Положението в Хонконг (гласуване)

Предложения за резолюция B9-0013/2019, B9-0015/2019, B9-0017/2019, B9-0019/2019, B9-0021/2019 и B9-0023/2019

(Необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 1)

ОБЩО ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ RC-B9-0013/2019

(за замяна на B9-0013/2019, B9-0015/2019, B9-0017/2019, B9-0021/2019 и B9-0023/2019):

внесенo от следните членове на ЕП:

—   Michael Gahler, Tomáš Zdechovský, Antonio Tajani, Romana Tomc, Eva Maydell, Andrius Kubilius, Roberta Metsola, Krzysztof Hetman, Adam Jarubas, Milan Zver, Ivan Štefanec, Andrey Kovatchev, Peter Pollák, Vladimír Bilčík, Michal Wiezik, Michaela Šojdrová, Željana Zovko, David McAllister, Andrzej Halicki, Isabel Wiseler-Lima, Loránt Vincze, Karoline Edtstadler, Dubravka Šuica, David Lega, Arba Kokalari, Sandra Kalniete, Luděk Niedermayer, Stanislav Polčák, Jiří Pospíšil, Benoît Lutgen и Inese Vaidere, от името на групата PPE;

—   Kati Piri и Tonino Picula, от името на групата S&D;

—   Antony Hook, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Izaskun Bilbao Barandica, Jordi Cañas, Catherine Chabaud, Olivier Chastel, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Cristian Ghinea, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa, Mauri Pekkarinen, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache, Viktor Uspaskich, Hilde Vautmans и Marie-Pierre Vedrenne, от името на групата Renew;

—   Reinhard Bütikofer, Ernest Urtasun, Viola Von Cramon-Taubadel, Monika Vana, Hannah Neumann и Gina Dowding, от името на групата Verts/ALE;

—   Anna Fotyga, Jadwiga Wiśniewska, Alexandr Vondra, Beata Kempa, Valdemar Tomaševski, Evžen Tošenovský, Assita Kanko и Charlie Weimers, от името на групата ECR;

—   Fabio Massimo Castaldo.

Приема се (P9_TA(2019)0004)

(Предложението за резолюция B9-0019/2019 отпада.)


7.2. Положението по границата между САЩ и Мексико (гласуване)

Предложения за резолюция B9-0014/2019, B9-0024/2019, B9-0026/2019, B9-0027/2019, B9-0028/2019, B9-0029/2019 и B9-0030/2019

(Необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 2)

ОБЩО ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ RC-B9-0014/2019

(за замяна на B9-0014/2019, B9-0027/2019 и B9-0030/2019):

внесенo от следните членове на ЕП:

—    Kati Piri и Nacho Sánchez Amor, от името на групата S&D;

—    Sheila Ritchie, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Izaskun Bilbao Barandica, Jordi Cañas, Olivier Chastel, Dacian Cioloș, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Sophia in ’t Veld, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Jan-Christoph Oetjen, Maite Pagazaurtundúa, Mauri Pekkarinen, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Stéphane Séjourné, Susana Solís Pérez, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache, Viktor Uspaskich, Hilde Vautmans и Marie-Pierre Vedrenne, от името на групата Renew;

—    Tineke Strik, Damien Carême, Yannick Jadot, Margrete Auken, Monika Vana, Catherine Rowett, Alexandra Geese, Alice Kuhnke, Hannah Neumann, Erik Marquardt, Katrin Langensiepen, Molly Scott Cato, Gina Dowding, Ernest Urtasun и Reinhard Bütikofer, от името на групата Verts/ALE.

Приема се (P9_TA(2019)0005)

(Предложенията за резолюции B9-0024/2019, B9-0026/2019, B9-0028/2019 и B9-0029/2019 отпадат.)

Изказвания

Martin Horwood относно протичането на гласуванията (председателят направи разяснения).


7.3. Русия и по-специално положението на активистите в областта на опазването на околната среда и украинските политически затворници (гласуване)

Предложения за резолюция B9-0012/2019, B9-0016/2019, B9-0018/2019, B9-0020/2019, B9-0022/2019 и B9-0025/2019

(Необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 3)

ОБЩО ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ RC-B9-0012/2019

(за замяна на B9-0012/2019, B9-0016/2019, B9-0018/2019, B9-0022/2019 и B9-0025/2019):

внесенo от следните членове на ЕП:

—   Michael Gahler, Antonio Tajani, Tomáš Zdechovský, Romana Tomc, Eva Maydell, Andrius Kubilius, Roberta Metsola, Adam Jarubas, Krzysztof Hetman, Milan Zver, Ivan Štefanec, Andrey Kovatchev, Peter Pollák, Vladimír Bilčík, Michal Wiezik, Michaela Šojdrová, Željana Zovko, Róża Thun und Hohenstein, David McAllister, Andrzej Halicki, Isabel Wiseler-Lima, Loránt Vincze, Karoline Edtstadler, Dubravka Šuica, David Lega, Arba Kokalari, Sandra Kalniete, Luděk Niedermayer, Stanislav Polčák, Jiří Pospíšil и Inese Vaidere, от името на групата PPE;

—   Kati Piri и Isabel Santos, от името на групата S&D;

—   Ramona Strugariu, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Jordi Cañas, Catherine Chabaud, Olivier Chastel, Dacian Cioloș, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Cristian Ghinea, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache и Marie-Pierre Vedrenne, от името на групата Renew;

—   Catherine Rowett, Sergey Lagodinsky, Alyn Smith, Markéta Gregorová, Reinhard Bütikofer, Gina Dowding, Hannah Neumann, Petra De Sutter и Viola Von Cramon-Taubadel, от името на групата Verts/ALE;

—   Anna Fotyga, Karol Karski, Ruža Tomašić, Zdzisław Krasnodębski, Assita Kanko, Evžen Tošenovský, Witold Jan Waszczykowski, Charlie Weimers, Jan Zahradil и Alexandr Vondra, от името на групата ECR.

Приема се (P9_TA(2019)0006)

(Предложението за резолюция B9-0020/2019 отпада.)

Изказвания

Petras Auštrevičius, avant le vote.


7.4. Положението във Венесуела (гласуване)

Предложения за резолюция B9-0006/2019, B9-0007/2019, B9-0008/2019, B9-0009/2019, B9-0010/2019 и B9-0011/2019

(Необходимо е обикновено мнозинство)
(Резултати от гласуването: приложение „Резултати от гласувания“, точка 4)

ОБЩО ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА РЕЗОЛЮЦИЯ RC-B9-0006/2019

(за замяна на B9-0006/2019, B9-0008/2019, B9-0009/2019 и B9-0010/2019):

внесенo от следните членове на ЕП:

—   Esteban González Pons, Michael Gahler, Dolors Montserrat, Leopoldo López Gil, Cláudia Monteiro de Aguiar, Antonio López-Istúriz White, Paulo Rangel, Ivan Štefanec, Vladimír Bilčík, Pilar del Castillo Vera, Javier Zarzalejos, Francisco José Millán Mon, Antonio Tajani, Isabel Wiseler-Lima, Daniel Caspary и Nuno Melo, от името на групата PPE;

—   Kati Piri, Javi López, Tonino Picula и Isabel Santos, от името на групата S&D;

—   Dita Charanzová, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Izaskun Bilbao Barandica, Jordi Cañas, Olivier Chastel, Dacian Cioloș, Martina Dlabajová, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Cristian Ghinea, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Jan-Christoph Oetjen, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa, Dragoş Pîslaru, Samira Rafaela, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache, Viktor Uspaskich, Hilde Vautmans и Marie-Pierre Vedrenne, от името на групата Renew;

—   Anna Fotyga, Hermann Tertsch, Karol Karski, Kosma Złotowski, Jadwiga Wiśniewska, Carlo Fidanza, Nicola Procaccini, Charlie Weimers, Raffaele Stancanelli, Alexandr Vondra, Ruža Tomašić, Assita Kanko и Beata Kempa, от името на групата ECR.

Приема се (P9_TA(2019)0007)

(Предложенията за резолюции B9-0007/2019 и B9-0011/2019 отпадат.)


8. Одобряване на протокола от предишното заседание

Председателят предложи на Парламента да действа чрез дерогация от член 202, параграф 3 от Правилника за дейността и да одобри още сега протокола от предишното заседание.

Парламентът даде своето съгласие за тази процедура и одобри протокола.


9. Одобряване на протокола от настоящата сесия и предаване на приетите текстове

В съответствие с член 202, параграф 3 от Правилника за дейността протоколът от настоящото заседание ще бъде представен за одобрението на Парламента в началото на следващото заседание.

Със съгласието на Парламента текстовете, приети по време на настоящата сесия, ще бъдат предадени на получателите им.


10. Обяснения на вот

Писмени обяснения на вот:

Съгласно член 194 от Правилника за дейността писмените обяснения на вот се публикуват на страниците, запазени за членовете на ЕП на интернет сайта на Парламента.

Устни обяснения на вот:

Положението във Венесуела - RC-B9-0006/2019
Ангел Джамбазки


11. Поправки на вот и намерения за гласуване

Поправките на вота и намеренията за гласуване са отразени на интернет страницата на Парламента - „Пленарни заседания“, „Гласувания“, „Резултати от различните гласувания“ (Налични резултати от поименните гласувания).

Електронната версия се осъвременява редовно в продължение най-много на две седмици след деня на провеждане на гласуването.

След този срок списъкът на поправките на вота и намеренията за гласуване е окончателен и се предава за превод и публикуване в Официален вестник.


12. График на следващите заседания

Следващите заседания ще се състоят от 16 септември 2019 г. до 19 септември 2019 г.


13. Петиции

Изброените по-долу петиции са вписани в регистъра на посочените дати и са изпратени на компетентната комисия в съответствие с член 226, параграфи 9 и 10 от Правилника за дейността:

16 юли 2019 г.

(*) име с поверителен характер

Kevin Schmid (№ 0297/2019); (*) (№ 0298/2019); (*) (№ 0299/2019); (*) (№ 0300/2019); (*) (№ 0301/2019); (*) (№ 0302/2019); Bert Vanhelmont (№ 0303/2019); Salvatore Abalsamo (№ 0304/2019); (*) (№ 0305/2019); (*) (№ 0306/2019); Rauta Dănuț Cătălin (№ 0307/2019); (*) (№ 0308/2019); (*) (№ 0309/2019); Belén Moreno Solano (№ 0310/2019); Aakash Basu (№ 0311/2019); (*) (№ 0312/2019); Raina Mihailova (№ 0313/2019); Ian Miles (№ 0314/2019); (*) (№ 0315/2019); Diyan Yanchev (№ 0316/2019); (*) (№ 0317/2019); Jānis Kuzins (№ 0318/2019); (*) (№ 0319/2019); Johann Dooh (№ 0320/2019); (*) (№ 0321/2019); (*) (№ 0322/2019); Hermann Winkler (Quizomat s.r.o.) (№ 0323/2019); (*) (№ 0324/2019); Richard Hajek (№ 0325/2019); Vincenzo Rizzo (№ 0326/2019); Steve Mason (№ 0327/2019); Esther Lorente (№ 0328/2019); Nuno Veríssimo Pereira (№ 0329/2019); Marios Achelleos (№ 0330/2019); Elena Blanco Fuente (№ 0331/2019); (*) (№ 0332/2019); Roberto Valentini (№ 0333/2019); (*) (№ 0334/2019); Eduardo Velázquez (№ 0335/2019); (*) (№ 0336/2019); (*) (№ 0337/2019); Steffen Müer (№ 0338/2019); Josef Kamhuber (№ 0339/2019); Antonia de los Ángeles Agular López (№ 0340/2019); (*) (№ 0341/2019); (*) (№ 0342/2019); Jorge Monteiro (№ 0343/2019); (*) (№ 0344/2019); (*) (№ 0345/2019); Mekhmed Dermendzhi (№ 0346/2019); Bert Vanhelmont (№ 0347/2019); Renato Lelli (№ 0348/2019); Enrico Semeraro (№ 0349/2019); (*) (№ 0350/2019); (*) (№ 0351/2019); (*) (№ 0352/2019); Joseph-Christos Kondylakis (№ 0353/2019); Joan Simonet Pons (№ 0354/2019); Eleni Portaliou (№ 0355/2019); (*) (№ 0356/2019); Roman Mazur (№ 0357/2019); Aĭfer Mekhmed (№ 0358/2019); Bernard Gallay (№ 0359/2019); Miguelina Sandoval Aquino (№ 0360/2019); Miquel Peralta Pujol (№ 0361/2019); (*) (№ 0362/2019); Giovanni Bonvento (№ 0363/2019); (*) (№ 0364/2019); Wigcher Geert Spanninga (№ 0365/2019); Martin Jürgens (№ 0366/2019); (*) (№ 0367/2019); (*) (№ 0368/2019); Thomas Pfister (№ 0369/2019); Lucas Estagnasié (№ 0370/2019); Stephan Szalay (№ 0371/2019); Allan Jørgensen (№ 0372/2019); (*) (№ 0373/2019); György Palla (№ 0374/2019); (*) (№ 0375/2019); Ahmad Aziz (№ 0376/2019); José Antonio Maciá Gómez (№ 0377/2019); (*) (№ 0378/2019); Zhivko Avdziev (№ 0379/2019); Andrew Mccormick (№ 0380/2019); (*) (№ 0381/2019); Bert Van Nispen (№ 0382/2019); (*) (№ 0383/2019); (*) (№ 0384/2019); Ahmad Aziz (№ 0385/2019); (*) (№ 0386/2019); Cristian Secară (№ 0387/2019); Păun Dan Alexandru (№ 0388/2019); (*) (№ 0389/2019); (*) (№ 0390/2019); (*) (№ 0391/2019); (*) (№ 0392/2019); Venancio Prieto Acosta (№ 0393/2019); Sándor Bobály (№ 0394/2019); (*) (№ 0395/2019); (*) (№ 0396/2019); (*) (№ 0397/2019); Ioan Dănuț Voda (№ 0398/2019); Helena Gawron (№ 0399/2019); Mika Kallio (№ 0400/2019); (*) (№ 0401/2019); Guillaume Boraud (№ 0402/2019); Alban Asani (№ 0403/2019); (*) (№ 0404/2019); (*) (№ 0405/2019); (*) (№ 0406/2019); Christoph Klein (№ 0407/2019); Carlo Pollice (№ 0408/2019); (*) (№ 0409/2019); (*) (№ 0410/2019); Florian Herzberg (№ 0411/2019); Vicente Vargas (№ 0412/2019); Nial Pickering (№ 0413/2019); (*) (№ 0414/2019); Noël Lucia (№ 0415/2019); Mario Fuchs (№ 0416/2019); Michele Campanelli (№ 0417/2019); Charles Litster (№ 0418/2019); Carlos Carriço (№ 0419/2019); Juan Manuel Arnal Lizarraga (№ 0420/2019); (*) (№ 0421/2019); (*) (№ 0422/2019); (*) (№ 0423/2019); Maurizio Scazzeri (№ 0424/2019); (*) (№ 0425/2019); Sascha Simon (№ 0426/2019); Patricio Oschlies Serrano (№ 0427/2019); Giampiero Tola (№ 0428/2019); (*) (№ 0429/2019); Zoltán Erdős (№ 0430/2019); Jānis Kuzins (№ 0431/2019); Celine Li Voge (№ 0432/2019); Emanuela Agnese Basilicata (№ 0433/2019); Arianna Campagnuolo (№ 0434/2019); Arianna Campagnuolo (№ 0435/2019); Giovanni Bonvento (№ 0436/2019); Kristian Stoynov (№ 0437/2019); Mario Giancola (№ 0438/2019); Robert Finke (№ 0439/2019); Ahmad Aziz (№ 0440/2019); Diana Hidan (№ 0441/2019); (*) (№ 0442/2019); Lorenzo Stroppolo (№ 0443/2019); (*) (№ 0444/2019); (*) (№ 0445/2019); (*) (№ 0446/2019); (*) (№ 0447/2019); (*) (№ 0448/2019); (*) (№ 0449/2019); Joseph-Christos Kondylakis (№ 0450/2019); (*) (№ 0451/2019); (*) (№ 0452/2019); Carlos Carriço (№ 0453/2019); (*) (№ 0454/2019); (*) (№ 0455/2019); (*) (№ 0456/2019); (*) (№ 0457/2019); (*) (№ 0458/2019); (*) (№ 0459/2019); Fabio Cavallazzi (№ 0460/2019); (*) (№ 0461/2019); Guy Froment (№ 0462/2019); Kamil Aleksander Martinez Kazmierczuk (№ 0463/2019); José Augusto Dos Santos Silva (№ 0464/2019); (*) (№ 0465/2019); Elena Parente (№ 0466/2019); (*) (№ 0467/2019); Gabriela Ionescu (№ 0468/2019); Glauco Marras (№ 0469/2019); (*) (№ 0470/2019); Valentina Manfredini (№ 0471/2019); Elhar Muminovic (№ 0472/2019); Patrick Vanhoudt (№ 0473/2019); Vlad Dogaru (№ 0474/2019); José Manuel Santos Sánchez (№ 0475/2019); Holger Lüers (№ 0476/2019); Gustavo Adolfo Serrano Hidalgo (№ 0477/2019); (*) (№ 0478/2019); (*) (№ 0479/2019); Valentin Leupolt (№ 0480/2019); Georges Papageorgiou (№ 0481/2019); Davide Boni (№ 0482/2019); Victor Negrescu (№ 0483/2019); Martin Jürgens (№ 0484/2019); Paraskevas Louloudakis (№ 0485/2019); Lara Méndez (№ 0486/2019); Joseph-Christos Kondylakis (№ 0487/2019); Guido Schulz (№ 0488/2019); (*) (№ 0489/2019); Stefan Thien (№ 0490/2019); Xavi Galindo Ozuna (№ 0491/2019); (*) (№ 0492/2019); (*) (№ 0493/2019); Sándor Tóth (№ 0494/2019); Sándor Tóth (№ 0495/2019); Elhar Muminovic (№ 0496/2019); Sándor Tóth (№ 0497/2019); Sean Pearce (№ 0498/2019); (*) (№ 0499/2019); (*) (№ 0500/2019); Carmen Espósito (№ 0501/2019); (*) (№ 0502/2019); Olga Biskou (№ 0503/2019); Mieczysław Zych (№ 0504/2019); Philipp Schmagold (№ 0505/2019); Ton Vervloet (№ 0506/2019); Joseph-Christos Kondylakis (№ 0507/2019); (*) (№ 0508/2019); Bojan Barišič (№ 0509/2019); (*) (№ 0510/2019); (*) (№ 0511/2019); Bruno Piketty (№ 0512/2019); Paula Echenique (№ 0513/2019); (*) (№ 0514/2019); Víctor Manuel Soriano i Piqueras (№ 0515/2019); Naomi Willemsen (№ 0516/2019); (*) (№ 0517/2019); Polonia Castellanos (№ 0518/2019); Manuel Pardos Vicente (№ 0519/2019); María José Estopa Jiménez (№ 0520/2019); (*) (№ 0521/2019); (*) (№ 0522/2019); (*) (№ 0523/2019); Sándor Tóth (№ 0524/2019); (*) (№ 0525/2019); Jan-Erik Hansen (№ 0526/2019); (*) (№ 0527/2019); Marta Cànaves Oriol (№ 0528/2019); (*) (№ 0529/2019); (*) (№ 0530/2019); (*) (№ 0531/2019); (*) (№ 0532/2019); Elisa De Pirro (№ 0533/2019); Michael Watts (№ 0534/2019); Tito Rodrigues (№ 0535/2019); Franz Josef Glasl (№ 0536/2019); (*) (№ 0537/2019); Marios Achelleos (№ 0538/2019); Gabrielle Dieckmann (№ 0539/2019); Thomas Bublitz (№ 0540/2019); (*) (№ 0541/2019); (*) (№ 0542/2019); (*) (№ 0543/2019); (*) (№ 0544/2019); (*) (№ 0545/2019); Ton Vervloet (№ 0546/2019); Michael Hubmann (№ 0547/2019); Nicolas Laarman (№ 0548/2019); (*) (№ 0549/2019); (*) (№ 0550/2019); (*) (№ 0551/2019); (*) (№ 0552/2019); (*) (№ 0553/2019); Krzysztof Grabowski (№ 0554/2019); (*) (№ 0555/2019); (*) (№ 0556/2019); Dániel Farkas (№ 0557/2019); (*) (№ 0558/2019); (*) (№ 0559/2019); Timothée Galvaire (№ 0560/2019); (*) (№ 0561/2019); (*) (№ 0562/2019); (*) (№ 0563/2019); (*) (№ 0564/2019); (*) (№ 0565/2019); (*) (№ 0566/2019); Christoph Klein (№ 0567/2019); (*) (№ 0568/2019); (*) (№ 0569/2019); (*) (№ 0570/2019); (*) (№ 0571/2019); Per Thomas Nilsson (№ 0572/2019); (*) (№ 0573/2019); (*) (№ 0574/2019); Bernard Rosic (№ 0575/2019); Susanne Kumlin (№ 0576/2019); Ahmad Aziz (№ 0577/2019); Gredo Förster (№ 0578/2019); Mathias Weiß (№ 0579/2019); Jiří Ježek (№ 0580/2019); (*) (№ 0581/2019); (*) (№ 0582/2019); Alejandro Domínguez (№ 0583/2019); Remo Pulcini (№ 0584/2019); Jürgen Wippler (№ 0585/2019); Petcu-Nedelcu Steluța (№ 0586/2019); (*) (№ 0587/2019); (*) (№ 0588/2019); (*) (№ 0589/2019); (*) (№ 0590/2019); Guy Froment (№ 0591/2019).

Председателят съобщи, че на 16 юли 2019 г. е отправил към компетентната комисия, в съответствие с разпоредбите на член 226, параграф 15 от Правилника за дейността, петиции, получени в Европейския парламент, изпратени от физически или юридически лица, които не са граждани на Европейския съюз и които не пребивават или нямат седалище в държава членка.


14. Внесени документи

Внесени са следните документи

1) от други институции

- Предложение за решение на Европейския парламент и на Съвета за изменение на Решение (ЕС) 2019/276 по отношение на корекции на сумите, мобилизирани по линия на Инструмента за гъвкавост за 2019г., които ще се използват за миграцията, притоците на бежанци и заплахите за сигурността (COM(2019)0600 - C9-0029/2019 - 2019/2039(BUD))

Разглеждане в комисия:

водеща :

BUDG

- Предложение за решение за изпълнение на Съвета за одобряване на сключването от страна на Евроюст на Споразумението за сътрудничество между Евроюст и Сърбия (10334/2019 - C9-0041/2019 - 2019/0807(CNS))

Разглеждане в комисия:

водеща :

LIBE

подпомагаща :

AFET, JURI

- Предложение за регламент на Европейския парламент и на Съвета относно Европейския институт за иновации и технологии (преработен текст) (COM(2019)0331 - C9-0042/2019 - 2019/0151(COD))
В съответствие с член 145, параграф 1 и член 146, параграф 1 от Правилника за дейността председателят ще се консултира с Европейския икономически и социален комитет и Комитета на регионите относно това предложение.

Разглеждане в комисия:

водеща :

ITRE

подпомагаща :

BUDG, CONT, CULT, JURI

- Предложение за решение на Европейския парламент и на Съвета относно стратегическата иновационна програма на Европейския институт за иновации и технологии (EIT) за периода 2021 – 2027 г.: стимулиране на таланта и капацитета на Европа за иновации (COM(2019)0330 - C9-0043/2019 - 2019/0152(COD))
В съответствие с член 145, параграф 1 от Правилника за дейността председателят ще се консултира с Европейския икономичеки и социален комитет относно това предложение.

Разглеждане в комисия:

водеща :

ITRE

подпомагаща :

BUDG, CULT, JURI

- Номиниране на член на Европейската комисия - Йоан Мирча ПАШКУ (Румъния) (11038/2019 - C9-0044/2019 - 2019/0808(NLE))

Разглеждане в комисия:

водеща :

REGI

- Номиниране на член на Европейската комисия - Кадри СИМСЪН (Естония) (11039/2019 - C9-0045/2019 - 2019/0809(NLE))

Разглеждане в комисия:

водеща :

ITRE

подпомагаща :

IMCO

- Препоръка на Съвета относно назначаването на председателя на Европейската централна банка (N9-0023/2019 - C9-0048/2019 - 2019/0810(NLE))

Разглеждане в комисия:

водеща :

ECON

2) от членове на Парламента

- Mireille D'Ornano. Предложение за резолюция относно необходимостта от по-строг контрол върху корабите, превозващи опасни товари (B8-0237/2019)

Разглеждане в комисия:

водеща :

TRAN

подпомагаща :

ENVI

- Dominique Martin. Предложение за резолюция относно данъка за солидарност и социалните въпроси (B8-0261/2019)

Разглеждане в комисия:

водеща :

EMPL

- Mara Bizzotto. Предложение за резолюция относно подкрепата за сектора на плодовете и зеленчуците в Италия и Европа (B8-0262/2019)

Разглеждане в комисия:

водеща :

AGRI

подпомагаща :

INTA

- Mario Borghezio Oscar Lancini. Предложение за резолюция относно защитата на пазарите за антикварни стоки (B8-0263/2019)

Разглеждане в комисия:

водеща :

IMCO

подпомагаща :

CULT

- Dominique Bilde. Предложение за резолюция относно опазването на европейското религиозно наследство (B8-0264/2019)

Разглеждане в комисия:

водеща :

CULT

- Stefano Maullu. Предложение за резолюция относно въвеждането на преподаване на играта на дама в училище (B8-0265/2019)

Разглеждане в комисия:

водеща :

CULT

- Dominique Bilde. Предложение за резолюция относно включването на уменията на ателиетата при катедралите в списъка на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО (B8-0266/2019)

Разглеждане в комисия:

водеща :

CULT

- Brando Benifei, Fabio Massimo Castaldo, Raffaele Fitto, Theresa Griffin, Oscar Lancini, Fulvio Martusciello, Aldo Patriciello, Pina Picierno, Massimiliano Salini, David Maria Sassoli, Patrizia Toia, Romana Tomc Adina-Ioana Vălean. Предложение за резолюция относно определянето на Европейски ден на придържане към лечението (B9-0002/2019)

Разглеждане в комисия:

водеща :

ENVI

- Dominique Bilde. Предложение за резолюция относно канюлирането на стомаха на крави за целите на научни изследвания (B9-0004/2019)

Разглеждане в комисия:

водеща :

AGRI


15. Закриване на заседанието

Заседанието беше закрито в 11.36 ч.


16. Прекъсване на сесията

Сесията на Европейския парламент се прекъсва.

Klaus Welle

David Maria Sassoli

генерален секретар

председател


ПРИСЪСТВЕН СПИСЪК

Присъстващи:

Adamowicz, Адемов, Adinolfi Isabella, Adinolfi Matteo, Agius Saliba, Aguilar, Aguilera, Al-Sahlani, Александров Йорданов, Alfonsi, Алиева-Вели, Allard, Amaro, Ameriks, Anderson Christine, Anderson Martina, Andresen, Andrieu, Androuët, Androulakis, Annemans, Ansip, Ara-Kovács, Arena, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Armand, Arvanitis, Asimakopoulou, Aubry, Auken, Auštrevičius, Avram, Azmani, Baldassarre, Balt, Bardella, Barley, Barrena Arza, Bartolo, Băsescu, Basso, Bauzá Díaz, Bay, Bearder, Beck, Beghin, Beigneux, Bellamy, Benea, Benifei, Benjumea Benjumea, Bennion, Beňová, Bentele, Berendsen, Berger, Bergkvist, Bernhuber, Bielan, Bijoux, Bilbao Barandica, Bilčík, Bilde, Bischoff, Biteau, Bizzotto, Björk, Blaga, Blaško, Blinkevičiūtė, Bloss, Bocskor, Bogdan, Bompard, Bonafè, Bonfrisco, Borchia, Borzan, Botenga, Botoş, Bourgeois, Boyer, Breyer, Brglez, Bricmont, Brudziński, Bruna, Brunet, Buchheit, Buchner, Buda, Bullmann, Bullock, Bunting, Burkhardt, Buschmann, Buxadé Villalba, Buzek, Calenda, Campomenosi, Cañas, Canfin, Carême, Caroppo, Carthy, Carvalho, Casa, Casanova, Caspary, Castaldo, Cavazzini, Ceccardi, Cerdas, Chabaud, Chahim, Chaibi, Chastel, Chinnici, Chowns, Christensen, Christoforou, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Číž, Colin-Oesterlé, Collard, Conte, Corbett, Cormand, Corrao, Cozzolino, Crețu, Cseh, Cutajar, Czarnecki, van Dalen, Dalli, Daly, D'Amato, Dance, Danielsson, Danjean, Da Re, Daubney, David, Davies, De Castro, Decerle, Delbos-Corfield, Deli, Delli, De Lucy, De Man, Demirel, Deparnay-Grunenberg, De Sutter, Dhamija, Didier, Dlabajová, Dobrev, Dodds, Doleschal, Donáth, Donato, Dorfmann, Dreosto, Duda, Düpont, Durá Ferrandis, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Джамбазки, Edtstadler, Ehler, Eickhout, England Kerr, Eppink, Ernst, Eroglu, Ertug, Estaràs Ferragut, Evans, Evi, Evren, Farreng, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrandino, Ferrara, Ferreira, Fest, Fidanza, Fiocchi, Fitto, Fitzgerald, Flanagan, Flego, Fotyga, Fourlas, Fox, Frankowski, Franssen, Franz, Freund, Fritzon, Fuglsang, Furore, Gade, Gahler, Gál, Gálvez Muñoz, Gamon, Gancia, García Del Blanco, García-Margallo y Marfil, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Garicano, Garraud, Gebhardt, Geese, Geier, Gemma, Georgiou, Georgoulis, Ghinea, Giarrusso, Gibson, Giegold, Gieseke, Gill Neena, Gill Nathan, Glancy, Glück, Glucksmann, Goerens, González, González Casares, González Pons, Grapini, Gregorová, Griffin, Griset, Grošelj, Grudler, Gualmini, Guerreiro, Guetta, Guillaume, Gusmão, Guteland, Gyöngyösi, Hahn Svenja, Hahn Henrike, Haider, Hajšel, Hakkarainen, Halicki, Hansen, Harris, Häusling, Hautala, Hava, Hayer, Hazekamp, Heaver, Heide, Heinäluoma, Herbst, Herzberger-Fofana, Hetman, Hidvéghi, Hlaváček, Hohlmeier, Hojsík, Holmgren, Hölvényi, Homs Ginel, Hook, Hortefeux, Horwood, Howarth, Христов, Hübner, Huhtasaari, Huitema, Ijabs, Incir, in 't Veld, Jadot, Jahr, Jakeliūnas, Jalkh, Jamet, Járóka, Jarubas, Jones, Jongerius, Jordan, Joron, Joveva, Juknevičienė, Jurgiel, Jurzyca, Juvin, Kaili, Kalinowski, Kaljurand, Kalniete, Kammerevert, Кънев, Kanko, Karleskind, Karlsbro, Karski, Katainen, Kefalogiannis, Kelleher, Keller Fabienne, Keller Ska, Kelly, Kempa, Kirton-Darling, Kizilyürek, Kloc, Knotek, Kofod, Kohut, Kokalari, Kokkalis, Kolaja, Kolakušić, Konečná, Konstantinou, Kopacz, Kopcińska, Körner, Kósa, Köster, Kouloglou, Kountoura, Kovařík, Ковачев, Krah, Krasnodębski, Krehl, Kruk, Kubilius, Kuhnke, Kuhs, Kuźmiuk, Kympouropoulos, Kyrtsos, Кючюк, Lagodinsky, Lagos, Lalucq, Lancini, Lange, Langensiepen, Laporte, Larrouturou, Lebreton, Lechanteux, Lega, Leitão Marques, Lenaers, Liberadzki, Liese, Limmer, Lins, Lizzi, Loiseau, Long, Longworth, López, López Gil, López-Istúriz White, Lowe, Luena, Łukacijewska, Lundgren, Lutgen, McGuinness, McIntyre, McLeod, Madison, Maestre Martín De Almagro, Magid, Maldeikienė, Maldonado López, Manda, Manders, Mandl, Mariani, Marinescu, Marquardt, Marques Margarida, Marques Pedro, Martusciello, Matias, Matić, Maurel, Mavrides, Maxová, Mayer, Mazurek, Mažylis, Meimarakis, Melbārde, Melchior, Mélin, Melo, Metsola, Metz, Meuthen, Michels, Михайлова, Mikser, Millán Mon, Miller, Mobarik, Modig, Mohammed, Molnár, Monteith, Montserrat, Moraes, Morano, Moreno Sánchez, Moretti, Mortler, Możdżanowska, Müller, Mummery, Mureşan, Nagtegaal, Neumann, Neuser, Newton Dunn, Nica, Nienaß, Niinistö, Nikolaou-Alavanos, Noichl, Novak, Новаков, O'Sullivan, Oetjen, Olbrycht, Olekas, Olivier, Omarjee, Overgaard Nielsen, Paet, Pagazaurtundúa, Palmer, Panza, Papadakis Demetris, Papadakis Kostas, Papadimoulis, Patten, Paulus, Pedicini, Pekkarinen, Peksa, Pelletier, Пенкова, Pereira Sandra, Pereira Lídia, Peter-Hansen, Petersen, Phillips Alexandra Louise Rosenfield, Phillips Alexandra Lesley, Picula, Pieper, Pignedoli, Pineda, Pisapia, Pîslaru, Pizarro, Plumb, Polčák, Polfjärd, Porritt, Pospíšil, Procaccini, Pugh, Radačovský, Радев, Radtke, Rafaela, Rafalska, Rangel, Rees-Mogg, Regimenti, Regner, Rego, Reil, Reintke, Ressler, Ries, Rinaldi, Riquet, Ritchie, Rivasi, Rivière, Rodríguez-Piñero, Rodríguez Palop, Rodríguez Ramos, Rónai, Rondinelli, Rooken, Roos, Roose, Ropė, Rougé, Rowett, Rowland, Ruissen, Ruiz Devesa, Rzońca, Salini, Sánchez Amor, Sander, Sant, Santos, Sardone, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Satouri, Schaldemose, Schieder, Schirdewan, Schmiedtbauer, Schmit, Schneider, Scholz, Schreijer-Pierik, Schreinemacher, Schulze, Schwab, Scott Cato, Seekatz, Séjourné, Semsrott, Sidl, Sikorski, Silva Pereira, Šimečka, Simon, Sinčić, Skyttedal, Слабаков , Smeriglio, Smith, Šojdrová, Sokol, Solís Pérez, Sonneborn, Spurek, Spyraki, Stancanelli, Станишев, Stedman-Bryce, Štefanec, Ştefănuță, Stegrud, Strik, Strugariu, Šuica, Szydło, Tajani, Tarabella, Tardino, Tennant, Terheş, Tertsch, Thaler, Thun und Hohenstein, Tinagli, Tobé, Tobiszowski, Toia, Tomac, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torvalds, Tošenovský, Tóth, Toussaint, Tovaglieri, Trillet-Lenoir, Tudorache, Tudose, Uhrík, Urbán Crespo, Urtasun, Ušakovs, Vaidere, Vălean, Vana, Van Brempt, Vandendriessche, Van Orden, Van Overtveldt, Van Sparrentak, Vautmans, Vedrenne, Verheyen, Verhofstadt, Vilimsky, Villumsen, Vincze, Virkkunen, Витанов, Voaden, Vollath, Von Cramon-Taubadel, Von Wiese, Vozemberg-Vrionidi, Vrecionová, Vuolo, Wallace, Walsh, Walsmann, Warborn, Ward, Waszczykowski, Weber, Weimers, Weiss, Wells, Wiener, Wiezik, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Wiśniewska, Wölken, Wolters, Yenbou, Yon-Courtin, Йончева, Zacharopoulou, Zagorakis, Zahradil, Zalewska, Zanni, Zarzalejos, Ždanoka, Zdechovský, Zimniok, Złotowski, Zoido Álvarez, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zver

Извинени:

Dionísio Bradford, Grant, McAllister, Ochojska, Zambelli

Последно осъвременяване: 28 ноември 2019 г.Правна информация