Indeks 
Zapisnik
PDF 255kWORD 76k
Četvrtak, 18. srpnja 2019. - Strasbourg
1.Otvaranje dnevne sjednice
 2.Stanje u Venezueli (podneseni prijedlozi rezolucija)
 3.Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)
  3.1.Stanje u Hong Kongu
  3.2.Stanje na američko-meksičkoj granici
 4.Dobrodošlica
 5.Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (nastavak rasprave)
  5.1.Rusija, posebice položaj aktivista za zaštitu okoliša i ukrajinskih političkih zatvorenika
 6.Sastav odbora i izaslanstava
 7.Glasovanje
  7.1.Stanje u Hong Kongu (glasovanje)
  7.2.Stanje na američko-meksičkoj granici (glasovanje)
  7.3.Rusija, posebice položaj aktivista za zaštitu okoliša i ukrajinskih političkih zatvorenika (glasovanje)
  7.4.Stanje u Venezueli (glasovanje)
 8.Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice
 9.Usvajanje zapisnika s današnje dnevne sjednice i prosljeđivanje usvojenih tekstova
 10.Obrazloženja glasovanja
 11.Izmjene danih glasova i namjere glasača
 12.Kalendar sljedećih dnevnih sjednica
 13.Predstavke
 14.Podnošenje dokumenata
 15.Zatvaranje dnevne sjednice
 16.Prekid zasjedanja
 POPIS NAZOČNIH


PREDSJEDA: Dita CHARANZOVÁ
potpredsjednica

1. Otvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica otvorena je u 10:03 h.


2. Stanje u Venezueli (podneseni prijedlozi rezolucija)

Izjava potpredsjednice Komisije / Visoke predstavnice Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku: Stanje u Venezueli (2019/2730(RSP))

Rasprava je održana 16. srpnja 2019. (točka 14 zapisnika od 16.7.2019.).

Prijedlozi rezolucija podneseni na temelju članka 132. stavka 2. na kraju rasprave:

—   Esteban González Pons, Michael Gahler, Dolors Montserrat, Leopoldo López Gil, Cláudia Monteiro de Aguiar, Antonio López Istúriz White, Nuno Melo, Paulo Rangel, Ivan Štefanec, Vladimír Bilčík, Pilar del Castillo Vera, Javier Zarzalejos, Francisco José Millán Mon, Antonio Tajani i Isabel Wiseler Lima, u ime Kluba zastupnika PPE-a, o stanju u Venezueli (2019/2730(RSP)) (B9-0006/2019);

—   Molly Scott Cato, Anna Cavazzini, Jutta Paulus, Hannah Neumann, Pierrette Herzberger Fofana i Viola Von Cramon Taubadel, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, o stanju u Venezueli (2019/2730(RSP)) (B9-0007/2019);

—   Anna Fotyga, Hermann Tertsch, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Geoffrey Van Orden, Assita Kanko, Ruža Tomašić, Raffaele Fitto, Ryszard Czarnecki, Nicola Procaccini, Raffaele Stancanelli, Carlo Fidanza, Alexandr Vondra i Charlie Weimers, u ime Kluba zastupnika ECR-a, o stanju u Venezueli ((2019/2730(RSP)) (B9-0008/2019);

—   Kati Piri, Tonino Picula, Javi López i Isabel Santos, u ime Kluba zastupnika S&D-a, o stanju u Venezueli (2019/2730(RSP)) (B9-0009/2019);

—   Dita Charanzová, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Catherine Bearder, Izaskun Bilbao Barandica, Jordi Cañas, Catherine Chabaud, Olivier Chastel, Dacian Cioloș, Martina Dlabajová, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Cristian Ghinea, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Jan Christoph Oetjen, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa, Dragoş Pîslaru, Samira Rafaela, Frédérique Ries, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache, Hilde Vautmans i Marie Pierre Vedrenne, u ime Kluba zastupnika Renewa , o stanju u Venezueli (2019/2730(RSP)) (B9-0010/2019);

—   Manu Pineda Marín, Mick Wallace, Younous Omarjee, Clare Daly, Manuel Bompard, Giorgos Georgiou, Niyazi Kizilyürek, Leila Chaibi, Özlem Demirel, Sandra Pereira, Manon Aubry i Sira Rego, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, o stanju u Venezueli (2019/2730(RSP)) (B9-0011/2019).

Glasovanje: točka 7.4 zapisnika od 18.7.2019.


3. Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (rasprava)

(Za naslove i podnositelje prijedloga rezolucija vidi točka 2 zapisnika od 17.7.2019.)


3.1. Stanje u Hong Kongu

Prijedlozi rezolucija B9-0013/2019, B9-0015/2019, B9-0017/2019, B9-0019/2019, B9-0021/2019 i B9-0023/2019 (2019/2732(RSP))

Reinhard Bütikofer, Anna Fotyga, Tonino Picula, Miguel Urbán Crespo, Krzysztof Hetman i Antony Hook predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su Seán Kelly, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Neena Gill, u ime Kluba zastupnika S&D-a, i Jordan Bardella, u ime Kluba zastupnika ID-a.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Jiří Pospíšil, Maria Grapini i Phil Bennion.

Govorio je Christos Stylianides (povjerenik Komisije, u ime potpredsjednice Komisije / Visoke predstavnice Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 7.1 zapisnika od 18.7.2019.


3.2. Stanje na američko-meksičkoj granici

Prijedlozi rezolucija B9-0014/2019, B9-0024/2019, B9-0026/2019, B9-0027/2019, B9-0028/2019, B9-0029/2019 i B9-0030/2019 (2019/2733(RSP))

Tineke Strik, Hermann Tertsch, Nacho Sánchez Amor, Miguel Urbán Crespo, Isabel Wiseler-Lima i Sheila Ritchie predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su Michael Gahler, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Kati Piri, u ime Kluba zastupnika S&D-a, Karen Melchior, u ime Kluba zastupnika Renew-a, Susanna Ceccardi, u ime Kluba zastupnika ID-a, Derk Jan Eppink, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Manu Pineda, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, Ioannis Lagos, nezavisni zastupnik, i Maria Arena.

U postupku spontanog javljanja za riječ („catch the eye”) riječ su dobili: Seán Kelly, Jackie Jones i Irina Von Wiese.

Govorio je Christos Stylianides (povjerenik Komisije, u ime potpredsjednice Komisije / Visoke predstavnice Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 7.2 zapisnika od 18.7.2019.

(Nastavak rasprave: vidi točku 5. zapisnika od 18.7.2019.)


4. Dobrodošlica

Predsjednica u ime Parlamenta želi dobrodošlicu ukrajinskom izaslanstvu pod vodstvom Petra Porošenka, koje sjednicu prati s počasne galerije.


5. Rasprava o slučajevima kršenja ljudskih prava, demokratskih načela i vladavine prava (nastavak rasprave)

(Početak rasprave: vidi točku 3. zapisnika od 18.7.2019.)

(Za naslove i podnositelje prijedloga rezolucija vidi točka 2 zapisnika od 17.7.2019.)


5.1. Rusija, posebice položaj aktivista za zaštitu okoliša i ukrajinskih političkih zatvorenika

Prijedlozi rezolucija B9-0012/2019, B9-0016/2019, B9-0018/2019, B9-0020/2019 i B9-0022/2019 (2019/2734(RSP))

Catherine Rowett, Anna Fotyga, Isabel Santos, Michael Gahler i Ramona Strugariu predstavili su prijedloge rezolucije.

Govorili su Andrius Kubilius, u ime Kluba zastupnika PPE-a, Sergey Lagodinsky, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a, Zdzisław Krasnodębski, u ime Kluba zastupnika ECR-a, Sandra Pereira, u ime Kluba zastupnika GUE/NGL-a, i Bronis Ropė.

Govorio je Christos Stylianides (povjerenik Komisije, u ime potpredsjednice Komisije / Visoke predstavnice Unije za vanjske poslove i sigurnosnu politiku).

Rasprava je zaključena.

Glasovanje: točka 7.3 zapisnika od 18.7.2019.

PREDSJEDA: Mairead McGUINNESS
potpredsjednica

Govorili su Sophia in 't Veld, Claire Fox (Predsjednica je dala pojašnjenje), Romeo Franz i Marco Zanni.


6. Sastav odbora i izaslanstava

Na zahtjev Kluba zastupnika S&D-a Parlament je ratificirao odluke o sljedećim izmjenama i imenovanjima:

Izaslanstvo za odnose s Afganistanom: Biljana Borzan više nije član.

Izaslanstvo u Parlamentarnoj skupštini Euronesta: Maria Grapini i Cristian Terheş.


7. Glasovanje

Detaljni rezultati glasovanja (amandmani, odvojeno glasovanje, glasovanje po dijelovima…) nalaze se u prilogu „Rezultati glasovanja” koji je priložen zapisniku.

Rezultati poimeničnog glasovanja, u prilogu zapisniku, dostupni su samo u elektroničkoj verziji i nalaze se na internetskoj stranici Parlamenta.


7.1. Stanje u Hong Kongu (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B9-0013/2019, B9-0015/2019, B9-0017/2019, B9-0019/2019, B9-0021/2019 i B9-0023/2019

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 1)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B9-0013/2019

(koji zamjenjuje B9-0013/2019, B9-0015/2019, B9-0017/2019, B9-0021/2019 i B9-0023/2019):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Michael Gahler, Tomáš Zdechovský, Antonio Tajani, Romana Tomc, Eva Maydell, Andrius Kubilius, Roberta Metsola, Krzysztof Hetman, Adam Jarubas, Milan Zver, Ivan Štefanec, Andrey Kovatchev, Peter Pollák, Vladimír Bilčík, Michal Wiezik, Michaela Šojdrová, Željana Zovko, David McAllister, Andrzej Halicki, Isabel Wiseler-Lima, Loránt Vincze, Karoline Edtstadler, Dubravka Šuica, David Lega, Arba Kokalari, Sandra Kalniete, Luděk Niedermayer, Stanislav Polčák, Jiří Pospíšil, Benoît Lutgen i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Kati Piri i Tonino Picula, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Antony Hook, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Izaskun Bilbao Barandica, Jordi Cañas, Catherine Chabaud, Olivier Chastel, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Cristian Ghinea, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa, Mauri Pekkarinen, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache, Viktor Uspaskich, Hilde Vautmans i Marie-Pierre Vedrenne, u ime Kluba zastupnika Renew;

—   Reinhard Bütikofer, Ernest Urtasun, Viola Von Cramon-Taubadel, Monika Vana, Hannah Neumann i Gina Dowding, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Anna Fotyga, Jadwiga Wiśniewska, Alexandr Vondra, Beata Kempa, Valdemar Tomaševski, Evžen Tošenovský, Assita Kanko i Charlie Weimers, u ime Kluba zastupnika ECR-a;

—   Fabio Massimo Castaldo.

Usvojen (P9_TA(2019)0004)

(Prijedlog rezolucije B9-0019/2019 se ne razmatra.)


7.2. Stanje na američko-meksičkoj granici (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B9-0014/2019, B9-0024/2019, B9-0026/2019, B9-0027/2019, B9-0028/2019, B9-0029/2019 i B9-0030/2019

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 2)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B9-0014/2019

(koji zamjenjuje B9-0014/2019, B9-0027/2019 i B9-0030/2019):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—    Kati Piri i Nacho Sánchez Amor, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—    Sheila Ritchie, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Izaskun Bilbao Barandica, Jordi Cañas, Olivier Chastel, Dacian Cioloș, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Sophia in ’t Veld, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Jan-Christoph Oetjen, Maite Pagazaurtundúa, Mauri Pekkarinen, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Stéphane Séjourné, Susana Solís Pérez, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache, Viktor Uspaskich, Hilde Vautmans i Marie-Pierre Vedrenne, u ime Kluba zastupnika Renew;

—    Tineke Strik, Damien Carême, Yannick Jadot, Margrete Auken, Monika Vana, Catherine Rowett, Alexandra Geese, Alice Kuhnke, Hannah Neumann, Erik Marquardt, Katrin Langensiepen, Molly Scott Cato, Gina Dowding, Ernest Urtasun i Reinhard Bütikofer, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a.

Usvojen (P9_TA(2019)0005)

(Prijedlozi rezolucija B9-0024/2019, B9-0026/2019, B9-0028/2019 i B9-0029/2019 se ne razmatraju.)

Govorili su:

Martin Horwood o odvijanju glasovanja (predsjednica je dala pojašnjenja).


7.3. Rusija, posebice položaj aktivista za zaštitu okoliša i ukrajinskih političkih zatvorenika (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B9-0012/2019, B9-0016/2019, B9-0018/2019, B9-0020/2019, B9-0022/2019 i B9-0025/2019

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 3)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B9-0012/2019

(koji zamjenjujeB9-0012/2019, B9-0016/2019, B9-0018/2019, B9-0022/2019 i B9-0025/2019):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Michael Gahler, Antonio Tajani, Tomáš Zdechovský, Romana Tomc, Eva Maydell, Andrius Kubilius, Roberta Metsola, Adam Jarubas, Krzysztof Hetman, Milan Zver, Ivan Štefanec, Andrey Kovatchev, Peter Pollák, Vladimír Bilčík, Michal Wiezik, Michaela Šojdrová, Željana Zovko, Róża Thun und Hohenstein, David McAllister, Andrzej Halicki, Isabel Wiseler-Lima, Loránt Vincze, Karoline Edtstadler, Dubravka Šuica, David Lega, Arba Kokalari, Sandra Kalniete, Luděk Niedermayer, Stanislav Polčák, Jiří Pospíšil i Inese Vaidere, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Kati Piri i Isabel Santos, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Ramona Strugariu, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Jordi Cañas, Catherine Chabaud, Olivier Chastel, Dacian Cioloș, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Cristian Ghinea, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache i Marie-Pierre Vedrenne, u ime Kluba zastupnika Renew;

—   Catherine Rowett, Sergey Lagodinsky, Alyn Smith, Markéta Gregorová, Reinhard Bütikofer, Gina Dowding, Hannah Neumann, Petra De Sutter i Viola Von Cramon-Taubadel, u ime Kluba zastupnika Verts/ALE-a;

—   Anna Fotyga, Karol Karski, Ruža Tomašić, Zdzisław Krasnodębski, Assita Kanko, Evžen Tošenovský, Witold Jan Waszczykowski, Charlie Weimers, Jan Zahradil i Alexandr Vondra, u ime Kluba zastupnika ECR-a.

Usvojen (P9_TA(2019)0006)

(Prijedlog rezolucije B9-0020/2019 se ne razmatra.)

Govorili su:

Petras Auštrevičius, prije glasovanja.


7.4. Stanje u Venezueli (glasovanje)

Prijedlozi rezolucija B9-0006/2019, B9-0007/2019, B9-0008/2019, B9-0009/2019, B9-0010/2019 i B9-0011/2019

(Potrebna obična većina)
(Pojedinosti o glasovanju: prilog „Rezultati glasovanja”, točka 4)

PRIJEDLOG ZAJEDNIČKE REZOLUCIJE RC-B9-0006/2019

(koji zamjenjujeB9-0006/2019, B9-0008/2019, B9-0009/2019 i B9-0010/2019):

koji su podnijeli sljedeći zastupnici:

—   Esteban González Pons, Michael Gahler, Dolors Montserrat, Leopoldo López Gil, Cláudia Monteiro de Aguiar, Antonio López-Istúriz White, Paulo Rangel, Ivan Štefanec, Vladimír Bilčík, Pilar del Castillo Vera, Javier Zarzalejos, Francisco José Millán Mon, Antonio Tajani, Isabel Wiseler-Lima, Daniel Caspary i Nuno Melo, u ime Kluba zastupnika PPE-a;

—   Kati Piri, Javi López, Tonino Picula i Isabel Santos, u ime Kluba zastupnika S&D-a;

—   Dita Charanzová, Andrus Ansip, Petras Auštrevičius, José Ramón Bauzá Díaz, Izaskun Bilbao Barandica, Jordi Cañas, Olivier Chastel, Dacian Cioloș, Martina Dlabajová, Pascal Durand, Laurence Farreng, Valter Flego, Luis Garicano, Cristian Ghinea, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Irena Joveva, Pierre Karleskind, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Javier Nart, Jan-Christoph Oetjen, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa, Dragoş Pîslaru, Samira Rafaela, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Stéphane Séjourné, Michal Šimečka, Susana Solís Pérez, Nicolae Ştefănuță, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Dragoş Tudorache, Viktor Uspaskich, Hilde Vautmans i Marie-Pierre Vedrenne, u ime Kluba zastupnika Renew;

—   Anna Fotyga, Hermann Tertsch, Karol Karski, Kosma Złotowski, Jadwiga Wiśniewska, Carlo Fidanza, Nicola Procaccini, Charlie Weimers, Raffaele Stancanelli, Alexandr Vondra, Ruža Tomašić, Assita Kanko i Beata Kempa, u ime Kluba zastupnika ECR-a.

Usvojen (P9_TA(2019)0007)

(Prijedlozi rezolucija B9-0007/2019 i B9-0011/2019 se ne razmatraju.)


8. Usvajanje zapisnika s prethodne dnevne sjednice

Predsjednica je Parlamentu predložila odstupanje od članka 202. stavka 3. Poslovnika te usvajanje zapisnika s prethodne sjednice.

Parlament se složio s tim postupkom i usvojio zapisnik.


9. Usvajanje zapisnika s današnje dnevne sjednice i prosljeđivanje usvojenih tekstova

U skladu s člankom 202. stavkom 3. Poslovnika, zapisnik s današnje dnevne sjednice bit će podnesen Parlamentu na usvajanje na početku sljedeće dnevne sjednice.

Uz suglasnost Parlamenta, tekstovi usvojeni tijekom ove sjednice bez odlaganja će se proslijediti njihovim primaocima.


10. Obrazloženja glasovanja

Pisana obrazloženja glasovanja:

Pisana obrazloženja glasovanja u smislu članka 194. Poslovnika nalaze se na stranicama zastupnika na internetskim stranicama Parlamenta.

Usmena obrazloženja glasovanja:

Stanje u Venezueli - RC-B9-0006/2019
Angel Dzhambazki


11. Izmjene danih glasova i namjere glasača

Izmjene danih glasova i namjere glasača nalaze se na internetskoj stranici Europarl, „Plenarna sjednica”, „Glasovi”, „Rezultati glasovanja” (Rezultati poimeničnog glasovanja).

Elektronička verzija na stranici Europarl redovito se ažurira u razdoblju od najviše dva tjedna nakon dana glasovanja.

Nakon tog se roka popis izmjena danih glasova i namjera glasača zaključuje, prevodi i objavljuje u Službenom listu.


12. Kalendar sljedećih dnevnih sjednica

Sljedeće dnevne sjednice održat će se od 16. rujna 2019. do 19. rujna 2019.


13. Predstavke

Ove predstavke upisane su u registar na navedeni datum i poslane su nadležnom odboru, u skladu s člankom 226. stavcima 9. i 10. Poslovnika.

16. srpnja 2019.

(*) Povjerljivo ime

Kevin Schmid (br. 0297/2019); (*) (br. 0298/2019); (*) (br. 0299/2019); (*) (br. 0300/2019); (*) (br. 0301/2019); (*) (br. 0302/2019); Bert Vanhelmont (br. 0303/2019); Salvatore Abalsamo (br. 0304/2019); (*) (br. 0305/2019); (*) (br. 0306/2019); Rauta Dănuț Cătălin (br. 0307/2019); (*) (br. 0308/2019); (*) (br. 0309/2019); Belén Moreno Solano (br. 0310/2019); Aakash Basu (br. 0311/2019); (*) (br. 0312/2019); Raina Mihailova (br. 0313/2019); Ian Miles (br. 0314/2019); (*) (br. 0315/2019); Diyan Yanchev (br. 0316/2019); (*) (br. 0317/2019); Jānis Kuzins (br. 0318/2019); (*) (br. 0319/2019); Johann Dooh (br. 0320/2019); (*) (br. 0321/2019); (*) (br. 0322/2019); Hermann Winkler (Quizomat s.r.o.) (br. 0323/2019); (*) (br. 0324/2019); Richard Hajek (br. 0325/2019); Vincenzo Rizzo (br. 0326/2019); Steve Mason (br. 0327/2019); Esther Lorente (br. 0328/2019); Nuno Veríssimo Pereira (br. 0329/2019); Marios Achelleos (br. 0330/2019); Elena Blanco Fuente (br. 0331/2019); (*) (br. 0332/2019); Roberto Valentini (br. 0333/2019); (*) (br. 0334/2019); Eduardo Velázquez (br. 0335/2019); (*) (br. 0336/2019); (*) (br. 0337/2019); Steffen Müer (br. 0338/2019); Josef Kamhuber (br. 0339/2019); Antonia de los Ángeles Agular López (br. 0340/2019); (*) (br. 0341/2019); (*) (br. 0342/2019); Jorge Monteiro (br. 0343/2019); (*) (br. 0344/2019); (*) (br. 0345/2019); Mekhmed Dermendzhi (br. 0346/2019); Bert Vanhelmont (br. 0347/2019); Renato Lelli (br. 0348/2019); Enrico Semeraro (br. 0349/2019); (*) (br. 0350/2019); (*) (br. 0351/2019); (*) (br. 0352/2019); Joseph-Christos Kondylakis (br. 0353/2019); Joan Simonet Pons (br. 0354/2019); Eleni Portaliou (br. 0355/2019); (*) (br. 0356/2019); Roman Mazur (br. 0357/2019); Aĭfer Mekhmed (br. 0358/2019); Bernard Gallay (br. 0359/2019); Miguelina Sandoval Aquino (br. 0360/2019); Miquel Peralta Pujol (br. 0361/2019); (*) (br. 0362/2019); Giovanni Bonvento (br. 0363/2019); (*) (br. 0364/2019); Wigcher Geert Spanninga (br. 0365/2019); Martin Jürgens (br. 0366/2019); (*) (br. 0367/2019); (*) (br. 0368/2019); Thomas Pfister (br. 0369/2019); Lucas Estagnasié (br. 0370/2019); Stephan Szalay (br. 0371/2019); Allan Jørgensen (br. 0372/2019); (*) (br. 0373/2019); György Palla (br. 0374/2019); (*) (br. 0375/2019); Ahmad Aziz (br. 0376/2019); José Antonio Maciá Gómez (br. 0377/2019); (*) (br. 0378/2019); Zhivko Avdziev (br. 0379/2019); Andrew Mccormick (br. 0380/2019); (*) (br. 0381/2019); Bert Van Nispen (br. 0382/2019); (*) (br. 0383/2019); (*) (br. 0384/2019); Ahmad Aziz (br. 0385/2019); (*) (br. 0386/2019); Cristian Secară (br. 0387/2019); Păun Dan Alexandru (br. 0388/2019); (*) (br. 0389/2019); (*) (br. 0390/2019); (*) (br. 0391/2019); (*) (br. 0392/2019); Venancio Prieto Acosta (br. 0393/2019); Sándor Bobály (br. 0394/2019); (*) (br. 0395/2019); (*) (br. 0396/2019); (*) (br. 0397/2019); Ioan Dănuț Voda (br. 0398/2019); Helena Gawron (br. 0399/2019); Mika Kallio (n° 0400/2019); (*) (br. 0401/2019); Guillaume Boraud (br. 0402/2019); Alban Asani (br. 0403/2019); (*) (br. 0404/2019); (*) (br. 0405/2019); (*) (br. 0406/2019); Christoph Klein (br. 0407/2019); Carlo Pollice (br. 0408/2019); (*) (br. 0409/2019); (*) (br. 0410/2019); Florian Herzberg (br. 0411/2019); Vicente Vargas (br. 0412/2019); Nial Pickering (br. 0413/2019); (*) (br. 0414/2019); Noël Lucia (br. 0415/2019); Mario Fuchs (br. 0416/2019); Michele Campanelli (br. 0417/2019); Charles Litster (br. 0418/2019); Carlos Carriço (br. 0419/2019); Juan Manuel Arnal Lizarraga (br. 0420/2019); (*) (br. 0421/2019); (*) (br. 0422/2019); (*) (br. 0423/2019); Maurizio Scazzeri (br. 0424/2019); (*) (br. 0425/2019); Sascha Simon (br. 0426/2019); Patricio Oschlies Serrano (br. 0427/2019); Giampiero Tola (br. 0428/2019); (*) (br. 0429/2019); Zoltán Erdős (br. 0430/2019); Jānis Kuzins (br. 0431/2019); Celine Li Voge (br. 0432/2019); Emanuela Agnese Basilicata (br. 0433/2019); Arianna Campagnuolo (br. 0434/2019); Arianna Campagnuolo (br. 0435/2019); Giovanni Bonvento (br. 0436/2019); Kristian Stoynov (br. 0437/2019); Mario Giancola (br. 0438/2019); Robert Finke (br. 0439/2019); Ahmad Aziz (br. 0440/2019); Diana Hidan (br. 0441/2019); (*) (br. 0442/2019); Lorenzo Stroppolo (br. 0443/2019); (*) (br. 0444/2019); (*) (br. 0445/2019); (*) (br. 0446/2019); (*) (br. 0447/2019); (*) (br. 0448/2019); (*) (br. 0449/2019); Joseph-Christos Kondylakis (br. 0450/2019); (*) (br. 0451/2019); (*) (br. 0452/2019); Carlos Carriço (br. 0453/2019); (*) (br. 0454/2019); (*) (br. 0455/2019); (*) (br. 0456/2019); (*) (br. 0457/2019); (*) (br. 0458/2019); (*) (br. 0459/2019); Fabio Cavallazzi (br. 0460/2019); (*) (br. 0461/2019); Guy Froment (br. 0462/2019); Kamil Aleksander Martinez Kazmierczuk (br. 0463/2019); José Augusto Dos Santos Silva (br. 0464/2019); (*) (br. 0465/2019); Elena Parente (br. 0466/2019); (*) (br. 0467/2019); Gabriela Ionescu (br. 0468/2019); Glauco Marras (br. 0469/2019); (*) (br. 0470/2019); Valentina Manfredini (br. 0471/2019); Elhar Muminovic (br. 0472/2019); Patrick Vanhoudt (br. 0473/2019); Vlad Dogaru (br. 0474/2019); José Manuel Santos Sánchez (br. 0475/2019); Holger Lüers (br. 0476/2019); Gustavo Adolfo Serrano Hidalgo (br. 0477/2019); (*) (br. 0478/2019); (*) (br. 0479/2019); Valentin Leupolt (br. 0480/2019); Georges Papageorgiou (br. 0481/2019); Davide Boni (br. 0482/2019); Victor Negrescu (br. 0483/2019); Martin Jürgens (br. 0484/2019); Paraskevas Louloudakis (br. 0485/2019); Lara Méndez (br. 0486/2019); Joseph-Christos Kondylakis (br. 0487/2019); Guido Schulz (br. 0488/2019); (*) (br. 0489/2019); Stefan Thien (br. 0490/2019); Xavi Galindo Ozuna (br. 0491/2019); (*) (br. 0492/2019); (*) (br. 0493/2019); Sándor Tóth (br. 0494/2019); Sándor Tóth (br. 0495/2019); Elhar Muminovic (br. 0496/2019); Sándor Tóth (br. 0497/2019); Sean Pearce (br. 0498/2019); (*) (br. 0499/2019); (*) (br. 0500/2019); Carmen Espósito (br. 0501/2019); (*) (br. 0502/2019); Olga Biskou (br. 0503/2019); Mieczysław Zych (br. 0504/2019); Philipp Schmagold (br.0505/2019); Ton Vervloet (br. 0506/2019); Joseph-Christos Kondylakis (br. 0507/2019); (*) (br. 0508/2019); Bojan Barišič (br. 0509/2019); (*) (br. 0510/2019); (*) (br. 0511/2019); Bruno Piketty (br. 0512/2019); Paula Echenique (br. 0513/2019); (*) (br. 0514/2019); Víctor Manuel Soriano i Piqueras (br. 0515/2019); Naomi Willemsen (br. 0516/2019); (*) (br. 0517/2019); Polonia Castellanos (br. 0518/2019); Manuel Pardos Vicente (br. 0519/2019); María José Estopa Jiménez (br. 0520/2019); (*) (br. 0521/2019); (*) (br. 0522/2019); (*) (br. 0523/2019); Sándor Tóth (br. 0524/2019); (*) (br. 0525/2019); Jan-Erik Hansen (br. 0526/2019); (*) (br. 0527/2019); Marta Cànaves Oriol (br. 0528/2019); (*) (br. 0529/2019); (*) (br. 0530/2019); (*) (br. 0531/2019); (*) (br. 0532/2019); Elisa De Pirro (br. 0533/2019); Michael Watts (br. 0534/2019); Tito Rodrigues (br. 0535/2019); Franz Josef Glasl (br. 0536/2019); (*) (br. 0537/2019); Marios Achelleos (br. 0538/2019); Gabrielle Dieckmann (br. 0539/2019); Thomas Bublitz (br. 0540/2019); (*) (br. 0541/2019); (*) (br. 0542/2019); (*) (br. 0543/2019); (*) (br. 0544/2019); (*) (br. 0545/2019); Ton Vervloet (br. 0546/2019); Michael Hubmann (br. 0547/2019); Nicolas Laarman (br. 0548/2019); (*) (br. 0549/2019); (*) (br. 0550/2019); (*) (br. 0551/2019); (*) (br. 0552/2019); (*) (br. 0553/2019); Krzysztof Grabowski (br. 0554/2019); (*) (br. 0555/2019); (*) (br. 0556/2019); Dániel Farkas (br. 0557/2019); (*) (br. 0558/2019); (*) (br. 0559/2019); Timothée Galvaire (br. 0560/2019); (*) (br. 0561/2019); (*) (br. 0562/2019); (*) (br. 0563/2019); (*) (br. 0564/2019); (*) (br. 0565/2019); (*) (br. 0566/2019); Christoph Klein (br. 0567/2019); (*) (br. 0568/2019); (*) (br. 0569/2019); (*) (br. 0570/2019); (*) (br. 0571/2019); Per Thomas Nilsson (br. 0572/2019); (*) (br. 0573/2019); (*) (br. 0574/2019); Bernard Rosic (n° 0575/2019); Susanne Kumlin (br. 0576/2019); Ahmad Aziz (br. 0577/2019); Gredo Förster (br. 0578/2019); Mathias Weiß (br. 0579/2019); Jiří Ježek (br. 0580/2019); (*) (br. 0581/2019); (*) (br. 0582/2019); Alejandro Domínguez (br. 0583/2019); Remo Pulcini (br. 0584/2019); Jürgen Wippler (br. 0585/2019); Petcu-Nedelcu Steluța (br. 0586/2019); (*) (br. 0587/2019); (*) (br. 0588/2019); (*) (br. 0589/2019); (*) (br. 0590/2019); Guy Froment (br. 0591/2019).

Predsjednik je 16. srpnja 2019. nadležnom odboru, u skladu s odredbama članka 226. stavka 15. Poslovnika, proslijedio predstavke koje su Parlamentu uputile fizičke ili pravne osobe koje nisu građani Unije i koje nemaju boravište ni sjedište u nekoj od država članica.


14. Podnošenje dokumenata

Podneseni su sljedeći dokumenti:

1) drugih insitucija

- Prijedlog odluke Europskog parlamenta i Vijeća o izmjeni Odluke (EU) 2019/276 u pogledu prilagodbi iznosa mobiliziranih iz instrumenta fleksibilnosti za 2019. koji će se upotrijebiti za migracije, priljeve izbjeglica i sigurnosne prijetnje (COM(2019)0600 - C9-0029/2019 - 2019/2039(BUD))

upućeno

nadležnom odboru :

BUDG

- Prijedlog provedbene odluke Vijeća o odobrenju sklapanja od strane Eurojusta Sporazuma o suradnji između Eurojusta i Srbije (10334/2019 - C9-0041/2019 - 2019/0807(CNS))

upućeno

nadležnom odboru :

LIBE

mišljenje :

AFET, JURI

- Prijedlog uredbe Europskog parlamenta i Vijeća o Europskom institutu za inovacije i tehnologiju (preinaka) (COM(2019)0331 - C9-0042/2019 - 2019/0151(COD))
Predsjednik će se u skladu s člankom 145. stavkom 1. i člankom 146. stavkom 1. o prijedlogu posavjetovati s Europskim gospodarskim i socijalnim odborom i Odborom regija.

upućeno

nadležnom odboru :

ITRE

mišljenje :

BUDG, CONT, CULT, JURI

- Prijedlog odluke Europskog parlamenta i Vijeća o Strateškom inovacijskom programu Europskog instituta za inovacije i tehnologiju (EIT) za razdoblje 2021.–2027.: jačanje europskog inovacijskog talenta i kapaciteta (COM(2019)0330 - C9-0043/2019 - 2019/0152(COD))
Predsjednik će se u skladu s člankom 145. stavkom 1. o prijedlogu posavjetovati s Europskim gospodarskim i socijalnim odborom.

upućeno

nadležnom odboru :

ITRE

mišljenje :

BUDG, CULT, JURI

- Imenovanje člana Europske komisije - Ioan Mircea PAŞCU (RO) (11038/2019 - C9-0044/2019 - 2019/0808(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

REGI

- Imenovanje člana Europske komisije - Kadri SIMSON (EE) (11039/2019 - C9-0045/2019 - 2019/0809(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

ITRE

mišljenje :

IMCO

- Preporuka Vijeća o imenovanju predsjednika Europske središnje banke (N9-0023/2019 - C9-0048/2019 - 2019/0810(NLE))

upućeno

nadležnom odboru :

ECON

2) zastupnika

- Mireille D'Ornano. Prijedlog rezolucije o potrebi za boljom kontrolom brodova koji prevoze opasne tvari (B8-0237/2019)

upućeno

nadležnom odboru :

TRAN

mišljenje :

ENVI

- Dominique Martin. Prijedlog rezolucije o solidarnom porezu i socijalnim pitanjima (B8-0261/2019)

upućeno

nadležnom odboru :

EMPL

- Mara Bizzotto. Prijedlog rezolucije o pružanju potpore talijanskom i europskom sektoru voća i povrća (B8-0262/2019)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI

mišljenje :

INTA

- Mario Borghezio Oscar Lancini. Prijedlog rezolucije o zaštiti sajmova starina i antikviteta (B8-0263/2019)

upućeno

nadležnom odboru :

IMCO

mišljenje :

CULT

- Dominique Bilde. Prijedlog rezolucije o očuvanju europske vjerske baštine (B8-0264/2019)

upućeno

nadležnom odboru :

CULT

- Stefano Maullu. Prijedlog rezolucije o uvođenju podučavanja dame u školama (B8-0265/2019)

upućeno

nadležnom odboru :

CULT

- Dominique Bilde. Prijedlog rezolucije o upisu znanja i vještina katedralnih radionica na UNESCO-ov popis nematerijalne kulturne baštine (B8-0266/2019)

upućeno

nadležnom odboru :

CULT

- Brando Benifei, Fabio Massimo Castaldo, Raffaele Fitto, Theresa Griffin, Oscar Lancini, Fulvio Martusciello, Aldo Patriciello, Pina Picierno, Massimiliano Salini, David Maria Sassoli, Patrizia Toia, Romana Tomc Adina-Ioana Vălean. Prijedlog rezolucije o uspostavi Europskog dana pridržavanja terapije (B9-0002/2019)

upućeno

nadležnom odboru :

ENVI

- Dominique Bilde. Prijedlog rezolucije o ugradnji fistula u burage krava radi znanstvenog istraživanja (B9-0004/2019)

upućeno

nadležnom odboru :

AGRI


15. Zatvaranje dnevne sjednice

Dnevna sjednica zatvorena je u 11:36 h.


16. Prekid zasjedanja

Zasjedanje Parlamenta je prekinuto.

Klaus Welle

David Maria Sassoli

Glavni tajnik

Predsjednik


POPIS NAZOČNIH

Nazočni:

Adamowicz, Ademov, Adinolfi Isabella, Adinolfi Matteo, Agius Saliba, Aguilar, Aguilera, Al-Sahlani, Alexandrov Yordanov, Alfonsi, Alieva-Veli, Allard, Amaro, Ameriks, Anderson Christine, Anderson Martina, Andresen, Andrieu, Androuët, Androulakis, Annemans, Ansip, Ara-Kovács, Arena, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Armand, Arvanitis, Asimakopoulou, Aubry, Auken, Auštrevičius, Avram, Azmani, Baldassarre, Balt, Bardella, Barley, Barrena Arza, Bartolo, Băsescu, Basso, Bauzá Díaz, Bay, Bearder, Beck, Beghin, Beigneux, Bellamy, Benea, Benifei, Benjumea Benjumea, Bennion, Beňová, Bentele, Berendsen, Berger, Bergkvist, Bernhuber, Bielan, Bijoux, Bilbao Barandica, Bilčík, Bilde, Bischoff, Biteau, Bizzotto, Björk, Blaga, Blaško, Blinkevičiūtė, Bloss, Bocskor, Bogdan, Bompard, Bonafè, Bonfrisco, Borchia, Borzan, Botenga, Botoş, Bourgeois, Boyer, Breyer, Brglez, Bricmont, Brudziński, Bruna, Brunet, Buchheit, Buchner, Buda, Bullmann, Bullock, Bunting, Burkhardt, Buschmann, Buxadé Villalba, Buzek, Calenda, Campomenosi, Cañas, Canfin, Carême, Caroppo, Carthy, Carvalho, Casa, Casanova, Caspary, Castaldo, Cavazzini, Ceccardi, Cerdas, Chabaud, Chahim, Chaibi, Chastel, Chinnici, Chowns, Christensen, Christoforou, Cimoszewicz, Ciuhodaru, Číž, Colin-Oesterlé, Collard, Conte, Corbett, Cormand, Corrao, Cozzolino, Crețu, Cseh, Cutajar, Czarnecki, van Dalen, Dalli, Daly, D'Amato, Dance, Danielsson, Danjean, Da Re, Daubney, David, Davies, De Castro, Decerle, Delbos-Corfield, Deli, Delli, De Lucy, De Man, Demirel, Deparnay-Grunenberg, De Sutter, Dhamija, Didier, Dlabajová, Dobrev, Dodds, Doleschal, Donáth, Donato, Dorfmann, Dreosto, Duda, Düpont, Durá Ferrandis, Durand, Ďuriš Nicholsonová, Dzhambazki, Edtstadler, Ehler, Eickhout, England Kerr, Eppink, Ernst, Eroglu, Ertug, Estaràs Ferragut, Evans, Evi, Evren, Farreng, Federley, Ferber, Fernandes, Fernández, Ferrandino, Ferrara, Ferreira, Fest, Fidanza, Fiocchi, Fitto, Fitzgerald, Flanagan, Flego, Fotyga, Fourlas, Fox, Frankowski, Franssen, Franz, Freund, Fritzon, Fuglsang, Furore, Gade, Gahler, Gál, Gálvez Muñoz, Gamon, Gancia, García Del Blanco, García-Margallo y Marfil, García Muñoz, García Pérez, Gardiazabal Rubial, Garicano, Garraud, Gebhardt, Geese, Geier, Gemma, Georgiou, Georgoulis, Ghinea, Giarrusso, Gibson, Giegold, Gieseke, Gill Neena, Gill Nathan, Glancy, Glück, Glucksmann, Goerens, González, González Casares, González Pons, Grapini, Gregorová, Griffin, Griset, Grošelj, Grudler, Gualmini, Guerreiro, Guetta, Guillaume, Gusmão, Guteland, Gyöngyösi, Hahn Svenja, Hahn Henrike, Haider, Hajšel, Hakkarainen, Halicki, Hansen, Harris, Häusling, Hautala, Hava, Hayer, Hazekamp, Heaver, Heide, Heinäluoma, Herbst, Herzberger-Fofana, Hetman, Hidvéghi, Hlaváček, Hohlmeier, Hojsík, Holmgren, Hölvényi, Homs Ginel, Hook, Hortefeux, Horwood, Howarth, Hristov, Hübner, Huhtasaari, Huitema, Ijabs, Incir, in 't Veld, Jadot, Jahr, Jakeliūnas, Jalkh, Jamet, Járóka, Jarubas, Jones, Jongerius, Jordan, Joron, Joveva, Juknevičienė, Jurgiel, Jurzyca, Juvin, Kaili, Kalinowski, Kaljurand, Kalniete, Kammerevert, Kanev, Kanko, Karleskind, Karlsbro, Karski, Katainen, Kefalogiannis, Kelleher, Keller Fabienne, Keller Ska, Kelly, Kempa, Kirton-Darling, Kizilyürek, Kloc, Knotek, Kofod, Kohut, Kokalari, Kokkalis, Kolaja, Kolakušić, Konečná, Konstantinou, Kopacz, Kopcińska, Körner, Kósa, Köster, Kouloglou, Kountoura, Kovařík, Kovatchev, Krah, Krasnodębski, Krehl, Kruk, Kubilius, Kuhnke, Kuhs, Kuźmiuk, Kympouropoulos, Kyrtsos, Kyuchyuk, Lagodinsky, Lagos, Lalucq, Lancini, Lange, Langensiepen, Laporte, Larrouturou, Lebreton, Lechanteux, Lega, Leitão Marques, Lenaers, Liberadzki, Liese, Limmer, Lins, Lizzi, Loiseau, Long, Longworth, López, López Gil, López-Istúriz White, Lowe, Luena, Łukacijewska, Lundgren, Lutgen, McGuinness, McIntyre, McLeod, Madison, Maestre Martín De Almagro, Magid, Maldeikienė, Maldonado López, Manda, Manders, Mandl, Mariani, Marinescu, Marquardt, Marques Margarida, Marques Pedro, Martusciello, Matias, Matić, Maurel, Mavrides, Maxová, Mayer, Mazurek, Mažylis, Meimarakis, Melbārde, Melchior, Mélin, Melo, Metsola, Metz, Meuthen, Michels, Mihaylova, Mikser, Millán Mon, Miller, Mobarik, Modig, Mohammed, Molnár, Monteith, Montserrat, Moraes, Morano, Moreno Sánchez, Moretti, Mortler, Możdżanowska, Müller, Mummery, Mureşan, Nagtegaal, Neumann, Neuser, Newton Dunn, Nica, Nienaß, Niinistö, Nikolaou-Alavanos, Noichl, Novak, Novakov, O'Sullivan, Oetjen, Olbrycht, Olekas, Olivier, Omarjee, Overgaard Nielsen, Paet, Pagazaurtundúa, Palmer, Panza, Papadakis Demetris, Papadakis Kostas, Papadimoulis, Patten, Paulus, Pedicini, Pekkarinen, Peksa, Pelletier, Penkova, Pereira Sandra, Pereira Lídia, Peter-Hansen, Petersen, Phillips Alexandra Louise Rosenfield, Phillips Alexandra Lesley, Picula, Pieper, Pignedoli, Pineda, Pisapia, Pîslaru, Pizarro, Plumb, Polčák, Polfjärd, Porritt, Pospíšil, Procaccini, Pugh, Radačovský, Radev, Radtke, Rafaela, Rafalska, Rangel, Rees-Mogg, Regimenti, Regner, Rego, Reil, Reintke, Ressler, Ries, Rinaldi, Riquet, Ritchie, Rivasi, Rivière, Rodríguez-Piñero, Rodríguez Palop, Rodríguez Ramos, Rónai, Rondinelli, Rooken, Roos, Roose, Ropė, Rougé, Rowett, Rowland, Ruissen, Ruiz Devesa, Rzońca, Salini, Sánchez Amor, Sander, Sant, Santos, Sardone, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Satouri, Schaldemose, Schieder, Schirdewan, Schmiedtbauer, Schmit, Schneider, Scholz, Schreijer-Pierik, Schreinemacher, Schulze, Schwab, Scott Cato, Seekatz, Séjourné, Semsrott, Sidl, Sikorski, Silva Pereira, Šimečka, Simon, Sinčić, Skyttedal, Slabakov, Smeriglio, Smith, Šojdrová, Sokol, Solís Pérez, Sonneborn, Spurek, Spyraki, Stancanelli, Stanishev, Stedman-Bryce, Štefanec, Ştefănuță, Stegrud, Strik, Strugariu, Šuica, Szydło, Tajani, Tarabella, Tardino, Tennant, Terheş, Tertsch, Thaler, Thun und Hohenstein, Tinagli, Tobé, Tobiszowski, Toia, Tomac, Tomaševski, Tomašić, Tomc, Toom, Torvalds, Tošenovský, Tóth, Toussaint, Tovaglieri, Trillet-Lenoir, Tudorache, Tudose, Uhrík, Urbán Crespo, Urtasun, Ušakovs, Vaidere, Vălean, Vana, Van Brempt, Vandendriessche, Van Orden, Van Overtveldt, Van Sparrentak, Vautmans, Vedrenne, Verheyen, Verhofstadt, Vilimsky, Villumsen, Vincze, Virkkunen, Vitanov, Voaden, Vollath, Von Cramon-Taubadel, Von Wiese, Vozemberg-Vrionidi, Vrecionová, Vuolo, Wallace, Walsh, Walsmann, Warborn, Ward, Waszczykowski, Weber, Weimers, Weiss, Wells, Wiener, Wiezik, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Wiśniewska, Wölken, Wolters, Yenbou, Yon-Courtin, Yoncheva, Zacharopoulou, Zagorakis, Zahradil, Zalewska, Zanni, Zarzalejos, Ždanoka, Zdechovský, Zimniok, Złotowski, Zoido Álvarez, Zorrinho, Zovko, Zullo, Zver

Ispričani:

Dionísio Bradford, Grant, McAllister, Ochojska, Zambelli

Posljednje ažuriranje: 28. studenog 2019.Pravna napomena