Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Proċedura : 2019/2028(BUD)
Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
Ċiklu relatat mad-dokument : A9-0017/2019

Testi mressqa :

A9-0017/2019

Dibattiti :

PV 22/10/2019 - 14
CRE 22/10/2019 - 14

Votazzjonijiet :

PV 23/10/2019 - 11.2
CRE 23/10/2019 - 11.2
Spjegazzjoni tal-votazzjoni

Testi adottati :

P9_TA(2019)0038

Minuti
It-Tlieta, 22 ta' Ottubru 2019 - Strasburgu

14. Baġit ġenerali tal-Unjoni Ewropea għas-sena finanzjarja 2020 - it-taqsimiet kollha (dibattitu)
CRE

Rapport dwar il-pożizzjoni tal-Kunsill dwar l-abbozz tal-baġit ġenerali tal-Unjoni Ewropea għas-sena finanzjarja 2020 [11734/2019 - C9-0119/2019- 2019/2028(BUD)] - Kumitat għall-Baġits. Rapporteurs: Monika Hohlmeier u Eider Gardiazabal Rubial (A9-0017/2019)

Eider Gardiazabal Rubial (rapporteur) u Monika Hohlmeier (rapporteur) ippreżentaw ir-rapport.

Interventi ta': Kimmo Tiilikainen (President fil-kariga tal-Kunsill) u Günther Oettinger (Membru tal-Kummissjoni).

Interventi ta': Kathleen Van Brempt (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat INTA), Corina Crețu (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat CONT), Siegfried Mureşan (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ECON), Lucia Ďuriš Nicholsonová (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat EMPL), Pascal Canfin (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ENVI), Adina-Ioana Vălean (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat ITRE), Svenja Hahn (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat IMCO), Daniel Freund (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat TRAN), Paolo De Castro (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AGRI), Cláudia Monteiro de Aguiar (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat PECH), Petra Kammerevert (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat CULT), Gwendoline Delbos-Corfield (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat LIBE), Antonio Tajani (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AFCO), Frances Fitzgerald (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat FEMM), José Manuel Fernandes f'isem il-Grupp PPE, Pierre Larrouturou f'isem il-Grupp S&D, Clotilde Armand f'isem il-Grupp Renew, Rasmus Andresen f'isem il-Grupp Verts/ALE, Hélène Laporte f'isem il-Grupp ID, Bogdan Rzońca f'isem il-Grupp ECR, Dimitrios Papadimoulis f'isem il-Grupp GUE/NGL, Rupert Lowe Membru mhux affiljat, Jan Olbrycht, Elisabetta Gualmini, Olivier Chastel, Alexandra Geese, Ivan David, Johan Van Overtveldt, João Ferreira, Milan Uhrík, Janusz Lewandowski, Margarida Marques, Valerie Hayer u Monika Vana.

PRESIDENZA: Klára DOBREV
Viċi President

Interventi ta': Joachim Kuhs, Zbigniew Kuźmiuk, Marc Botenga, Annunziata Mary Rees-Mogg, Niclas Herbst, Robert Biedroń, Nils Torvalds, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Annunziata Mary Rees-Mogg, Gianantonio Da Re, Evžen Tošenovský, Jonathan Bullock, Karlo Ressler, John Howarth, Elsi Katainen, Maximilian Krah li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Claudia Gamon, Joachim Stanisław Brudziński, Mario Furore, Lefteris Christoforou, Claudia Gamon, Ryszard Czarnecki, Martin Edward Daubney, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Tomáš Zdechovský, Petri Sarvamaa, Luis Garicano, Henrik Overgaard Nielsen, Tomáš Zdechovský, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Tomislav Sokol, Tamás Deutsch, Georgios Kyrtsos, Adam Jarubas, Mircea-Gheorghe Hava u Maria Spyraki.

Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Tudor Ciuhodaru, Mick Wallace, Tomislav Sokol, Costas Mavrides u Billy Kelleher.

Interventi ta': Günther Oettinger, Kimmo Tiilikainen, Monika Hohlmeier u Eider Gardiazabal Rubial.

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 11.1 u punt 11.2 tal-Minuti ta' 23.10.2019.

Aġġornata l-aħħar: 20 ta' Jannar 2020Avviż legali