2. Diskusijos dėl žmogaus teisių, demokratijos ir teisinės valstybės principų pažeidimo atvejų (paskelbiami pateikti pasiūlymai dėl rezoliucijų)
Pagal Darbo tvarkos taisyklių 144 straipsnį šie Parlamento nariai ar frakcijos paprašė, kad tokios diskusijos būtų surengtos dėl šių pasiūlymų dėl rezoliucijų:
I. Žmogaus teisių, įskaitant religijos laisvę, pažeidimai Burkina Fase (2019/2980(RSP))
— Anna Fotyga, Karol Karski, Assita Kanko, Ruža Tomašić, Charlie Weimers, Angel Dzhambazki, Andrey Slabakov, Jadwiga Wiśniewska, Veronika Vrecionová, Alexandr Vondra ir Valdemar Tomaševski ECR frakcijos vardu – dėl Žmogaus teisių, įskaitant religijos laisvę, pažeidimų Burkina Fase (B9-0261/2019);
— Henrike Hahn, Ellie Chowns, Gina Dowding Verts/ALE frakcijos vardu ir Fabio Massimo Castaldo – dėl Žmogaus teisių, įskaitant religijos laisvę, pažeidimų Burkina Fase (B9-0264/2019);
— Kati Piri ir Maria Arena S&D frakcijos vardu – dėl Žmogaus teisių, įskaitant religijos laisvę, pažeidimų Burkina Fase (B9-0265/2019);
— Idoia Villanueva Ruiz, Miguel Urbán Crespo, Eugenia Rodríguez Palop, Marisa Matias, José Gusmão, Pernando Barrena Arza, Manuel Bompard, Konstantinos Arvanitis, Helmut Scholz, Stelios Kouloglou, Dimitrios Papadimoulis, Petros Kokkalis, Giorgos Georgiou ir Niyazi Kizilyürek GUE/NGL frakcijos vardu – dėl Žmogaus teisių, įskaitant religijos laisvę, pažeidimų Burkina Fase (B9-0266/2019);
— Lars Patrick Berg, Christine Anderson, Markus Buchheit, Nicolaus Fest ir Thierry Mariani ID frakcijos vardu – dėl Žmogaus teisių, įskaitant religijos laisvę, pažeidimų Burkina Fase (B9-0268/2019);
— Jan-Christoph Oetjen, Atidzhe Alieva-Veli, Abir Al-Sahlani, Petras Auštrevičius, Malik Azmani, José Ramón Bauzá Díaz, Phil Bennion, Izaskun Bilbao Barandica, Gilles Boyer, Sylvie Brunet, Olivier Chastel, Katalin Cseh, Jérémy Decerle, Anna Júlia Donáth, Engin Eroglu, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Antony Hook, Ivars Ijabs, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Nathalie Loiseau, Karen Melchior, Ulrike Müller, Javier Nart, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Monica Semedo, Susana Solís Pérez, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Yana Toom, Hilde Vautmans, Marie-Pierre Vedrenne ir Chrysoula Zacharopoulou RENEW frakcijos vardu – dėl Žmogaus teisių, įskaitant religijos laisvę, pažeidimų Burkina Fase(B9-0269/2019);
— Michael Gahler, György Hölvényi, Željana Zovko, Tomáš Zdechovský, Andrey Kovatchev, David McAllister, Antonio López-Istúriz White, Sandra Kalniete, Eva Maydell, Magdalena Adamowicz, Milan Zver, Peter van Dalen, Roberta Metsola, Lefteris Christoforou, Loucas Fourlas, David Lega, Krzysztof Hetman, Tomas Tobé, Romana Tomc, Seán Kelly, Arba Kokalari, Stelios Kympouropoulos, Vladimír Bilčík, Karlo Ressler, Michaela Šojdrová, Luděk Niedermayer ir Inese Vaidere PPE frakcijos vardu – dėl Žmogaus teisių, įskaitant religijos laisvę, pažeidimų Burkina Fase (B9-0270/2019).
II. Afganistanas, visų pirma įtarimai seksualine prievarta prieš berniukus Logaro provincijoje (2019/2981(RSP))
— Karol Karski, Anna Fotyga, Ruža Tomašić, Assita Kanko, Charlie Weimers, Angel Dzhambazki, Andrey Slabakov, Jadwiga Wiśniewska, Veronika Vrecionová, Alexandr Vondra ir Valdemar Tomaševski ECR frakcijos vardu – dėl Afganistano, visų pirma įtarimų seksualine prievarta prieš berniukus Logaro provincijoje (B9-0242/2019);
— Erik Marquardt ir Hannah Neumann Verts/ALE frakcijos vardu ir Fabio Massimo Castaldo – dėl Afganistano, visų pirma įtarimų seksualine prievarta prieš berniukus Logaro provincijoje (B9-0243/2019);
— Kati Piri ir Robert Biedroń S&D frakcijos vardu – dėl Afganistano, visų pirma įtarimų seksualine prievarta prieš berniukus Logaro provincijoje (B9-0244/2019);
— Marisa Matias, Clare Daly, Miguel Urbán Crespo, Idoia Villanueva Ruiz, Eugenia Rodríguez Palop, Mick Wallace, José Gusmão, Özlem Demirel, Manuel Bompard, Anne-Sophie Pelletier, Petros Kokkalis, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Giorgos Georgiou ir Niyazi Kizilyürek GUE/NGL frakcijos vardu – dėl Afganistano, visų pirma įtarimų seksualine prievarta prieš berniukus Logaro provincijoje (B9-0245/2019);
— Petras Auštrevičius, Atidzhe Alieva-Veli, Malik Azmani, José Ramón Bauzá Díaz, Phil Bennion, Izaskun Bilbao Barandica, Gilles Boyer, Sylvie Brunet, Olivier Chastel, Katalin Cseh, Jérémy Decerle, Anna Júlia Donáth, Engin Eroglu, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Antony Hook, Ivars Ijabs, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Nathalie Loiseau, Karen Melchior, Ulrike Müller, Javier Nart, Jan-Christoph Oetjen, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, Monica Semedo, Susana Solís Pérez, María Soraya Rodríguez Ramos, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Yana Toom, Hilde Vautmans, Marie-Pierre Vedrenne ir Chrysoula Zacharopoulou RENEW frakcijos vardu – dėl Afganistano, visų pirma įtarimų seksualine prievarta prieš berniukus Logaro provincijoje (B9-0256/2019);
— Michael Gahler, Željana Zovko, David McAllister, Andrey Kovatchev, Sandra Kalniete, Antonio López-Istúriz White, Tomáš Zdechovský, Eva Maydell, Magdalena Adamowicz, Milan Zver, Roberta Metsola, Lefteris Christoforou, Loucas Fourlas, David Lega, Krzysztof Hetman, Tomas Tobé, Romana Tomc, Seán Kelly, Arba Kokalari, Stelios Kympouropoulos, Vladimír Bilčík, Luděk Niedermayer ir Inese Vaidere PPE frakcijos vardu – dėl Afganistano, visų pirma įtarimų seksualine prievarta prieš berniukus Logaro provincijoje (B9-0257/2019).
III. Rusijos „užsienio agentų“ įstatymas (2019/2982(RSP))
— Anna Fotyga, Ruža Tomašić, Assita Kanko, Zdzisław Krasnodębski, Charlie Weimers, Jadwiga Wiśniewska, Veronika Vrecionová, Roberts Zīle ir Alexandr Vondra ECR frakcijos vardu – dėl Rusijos „užsienio agentų“ įstatymo ir jo neseniai priimtų pakeitimų (B9-0258/2019);
— Sergey Lagodinsky, Heidi Hautala, Viola Von Cramon-Taubadel, Catherine Rowett, Henrike Hahn, Reinhard Bütikofer, Rasmus Andresen, Hannah Neumann, Gina Dowding ir Bronis Ropė Verts/ALE frakcijos vardu – dėl Rusijos „užsienio agentų“ įstatymo (B9-0259/2019);
— Kati Piri ir Tonino Picula S&D frakcijos vardu – dėl Rusijos „užsienio agentų“ įstatymo (B9-0260/2019);
— Stelios Kouloglou, Miguel Urbán Crespo, Idoia Villanueva Ruiz, Eugenia Rodríguez Palop, Manuel Bompard, Helmut Scholz, Konstantinos Arvanitis, Dimitrios Papadimoulis, Anne-Sophie Pelletier ir Niyazi Kizilyürek GUE/NGL frakcijos vardu – dėl Rusijos „užsienio agentų“ įstatymo (B9-0262/2019);
— Antony Hook, Abir Al-Sahlani, Petras Auštrevičius, Malik Azmani, José Ramón Bauzá Díaz, Phil Bennion, Gilles Boyer, Sylvie Brunet, Olivier Chastel, Katalin Cseh, Jérémy Decerle, Anna Júlia Donáth, Engin Eroglu, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Ivars Ijabs, Ondřej Kovařík, Nathalie Loiseau, Radka Maxová, Karen Melchior, Jan-Christoph Oetjen, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, Monica Semedo, Susana Solís Pérez, María Soraya Rodríguez Ramos, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Hilde Vautmans, Marie-Pierre Vedrenne, Chrysoula Zacharopoulou ir Chrysoula Zacharopoulou RENEW frakcijos vardu – dėl Rusijos „užsienio agentų“ įstatymo (B9-0263/2019);
— Michael Gahler, David Lega, Željana Zovko, Tomáš Zdechovský, Andrey Kovatchev, David McAllister, Antonio López-Istúriz White, Sandra Kalniete, Eva Maydell, Magdalena Adamowicz, Milan Zver, Roberta Metsola, Tomas Tobé, Romana Tomc, Seán Kelly, Arba Kokalari, Vladimír Bilčík, Maria Walsh, Michaela Šojdrová, Luděk Niedermayer ir Inese Vaidere PPE frakcijos vardu – dėl Rusijos „užsienio agentų“ įstatymo (B9-0267/2019).
Kalbėjimo laikas bus paskirstytas pagal Darbo tvarkos taisyklių 171 straipsnį.
Parlamentui pateikti šie įgyvendinimo priemonių projektai, kuriems taikoma reguliavimo procedūra su tikrinimu:
- Komisijos reglamentas, kuriuo dėl 3-iojo tarptautinio finansinės atskaitomybės standarto iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1126/2008, priimantis tam tikrus tarptautinius apskaitos standartus pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1606/2002 (D063568/01 - 2019/2991(RPS) - Terminas: 2020 m. kovo 13 d.) Perduota atsakingam komitetui: ECON Nuomonė: JURI (Darbo tvarkos taisyklių 57 straipsnis)
- Komisijos reglamentas, kuriuo dėl švino ir jo junginių iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1907/2006 dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų (REACH) XVII priedas (D063675/03 - 2019/2949(RPS) - Terminas: 2020 m. vasario 27 d.) Perduota atsakingam komitetui: ENVI Nuomonė: ITRE (Darbo tvarkos taisyklių 57 straipsnis), IMCO (Darbo tvarkos taisyklių 57 straipsnis)
- Komisijos reglamentas, kuriuo dėl didžiausios leidžiamosios prochlorazo liekanų koncentracijos tam tikruose produktuose arba ant jų iš dalies keičiami Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 396/2005 II ir III priedai (D063862/03 - 2019/2947(RPS) - Terminas: 2020 m. sausio 27 d.) Perduota atsakingam komitetui: ENVI
- Komisijos reglamentas, kuriuo dėl didžiausios leidžiamosios perchlorato koncentracijos tam tikruose maisto produktuose iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1881/2006 (D063903/03 - 2019/2961(RPS) - Terminas: 2020 m. kovo 4 d.) Perduota atsakingam komitetui: ENVI
- Komisijos reglamentas, kuriuo dėl polisorbatų (E 432–436) naudojimo gazuotuose gėrimuose iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1333/2008 II priedas (D063907/03 - 2019/2969(RPS) - Terminas: 2020 m. vasario 10 d.) Perduota atsakingam komitetui: ENVI
- Komisijos reglamentas, kuriuo dėl citrinų rūgšties (E 330) naudojimo kakavos ir šokolado produktuose iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1333/2008 II priedas (D063908/03 - 2019/2970(RPS) - Terminas: 2020 m. vasario 11 d.) Perduota atsakingam komitetui: ENVI
- Komisijos reglamentas, kuriuo dėl sojos pupelių hemiceliuliozės (E 426) naudojimo iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1333/2008 II priedas (D063923/03 - 2019/2971(RPS) - Terminas: 2020 m. vasario 10 d.) Perduota atsakingam komitetui: ENVI
- Komisijos reglamentas, kuriuo dėl sorbo rūgšties (E 200) naudojimo skystuose dažiklių preparatuose, skirtuose kiaušinių lukštams dažyti dekoratyviniais tikslais, iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1333/2008 III priedas (D063924/03 - 2019/2972(RPS) - Terminas: 2020 m. vasario 10 d.) Perduota atsakingam komitetui: ENVI
- Komisijos reglamentas, kuriuo dėl poliglicerolio poliricinoleato (E 476) naudojimo skystose augalinių aliejų emulsijose iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1333/2008 II priedas (D063925/03 - 2019/2973(RPS) - Terminas: 2020 m. vasario 10 d.) Perduota atsakingam komitetui: ENVI
- Komisijos reglamentas, kuriuo dėl mėsos ir kaulų miltų naudojimo kurui deginimo įmonėse iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 142/2011 (D063960/03 - 2019/2992(RPS) - Terminas: 2020 m. kovo 14 d.) Perduota atsakingam komitetui: ENVI
- Komisijos sprendimas, kuriuo iš dalies keičiamas Sprendimas 2014/312/ES siekiant išplėsti išimties taikymo cinko oksidui sritį, kad jį būtų galima naudoti kaip konservantinį stabilizatorių supakuotų produktų ir atspalvio suteikimo pastų konservantuose (D064651/02 - 2019/2960(RPS) - Terminas: 2020 m. kovo 3 d.) Perduota atsakingam komitetui: ENVI
- Komisijos reglamentas, kuriuo iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1907/2006 dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų (REACH) II priedas (D064664/02 - 2019/2968(RPS) - Terminas: 2020 m. kovo 7 d.) Perduota atsakingam komitetui: ENVI Nuomonė: ITRE (Darbo tvarkos taisyklių 57 straipsnis), IMCO (Darbo tvarkos taisyklių 57 straipsnis)
- Komisijos reglamentas, kuriuo ištaisoma Reglamento (ES) Nr. 142/2011, kuriuo įgyvendinami Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1069/2009, kuriuo nustatomos žmonėms vartoti neskirtų šalutinių gyvūninių produktų ir jų gaminių sveikumo taisyklės, ir Tarybos direktyva 97/78/EB dėl tam tikrų mėginių ir priemonių, kuriems netaikomi veterinariniai tikrinimai pasienyje pagal tą direktyvą, teksto redakcija vokiečių kalba (D064944/02 - 2019/2948(RPS) - Terminas: 2020 m. vasario 27 d.) Perduota atsakingam komitetui: ENVI
Parlamentui perduoti šie deleguotųjų aktų projektai:
- Komisijos deleguotasis reglamentas, kuriuo iš dalies keičiama Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 978/2012, kuriuo taikoma bendrųjų muitų tarifų lengvatų sistema, VII priedo 1 punkto b papunktyje nustatyta pažeidžiamumo ribinė vertė (C(2019)08360 - 2019/2946(DEA))
Terminas prieštaravimams pareikšti: 2 mėnesiai nuo gavimo datos, t. y. nuo 2019 m. lapkričio 26 d.
Perduota atsakingam komitetui: INTA
- Komisijos deleguotasis reglamentas dėl transporto priemonių klasifikavimo, Europos elektroninės rinkliavos paslaugos gavėjų pareigų, sąveikos sudedamosioms dalims taikomų reikalavimų ir paskelbtųjų įstaigų būtinųjų tinkamumo kriterijų (C(2019)08369 - 2019/2955(DEA))
Terminas prieštaravimams pareikšti: 2 mėnesiai nuo gavimo datos, t. y. nuo 2019 m. lapkričio 28 d.
Perduota atsakingam komitetui: TRAN
- Komisijos deleguotasis reglamentas, kuriuo nustatant pajamų ir gyvenimo sąlygų srities kintamųjų skaičių ir pavadinimus papildomas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2019/1700 (C(2019)08800 - 2019/2995(DEA))
Terminas prieštaravimams pareikšti: 2 mėnesiai nuo gavimo datos, t. y. nuo 2019 m. gruodžio 16 d.
Perduota atsakingam komitetui: EMPL
- Komisijos deleguotasis reglamentas, kuriuo nustatant darbo jėgos srities kintamųjų skaičių ir pavadinimus papildomas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2019/1700 (C(2019)08809 - 2019/2996(DEA))
Terminas prieštaravimams pareikšti: 2 mėnesiai nuo gavimo datos, t. y. nuo 2019 m. gruodžio 16 d.
Perduota atsakingam komitetui: EMPL
- Komisijos deleguotasis reglamentas, kuriuo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2017/2402 papildomas techniniais reguliavimo standartais, kuriais nustatomi pakeitimo vertybiniais popieriais duomenų saugyklų duomenų rinkimo, bendrinimo, lyginimo, prieigos prie jų ir jų išsamumo bei nuoseklumo tikrinimo veiklos standartai (C(2019)08881 - 2019/2957(DEA))
Terminas prieštaravimams pareikšti: 3 mėnesiai nuo gavimo datos, t. y. nuo 2019 m. lapkričio 29 d.
Perduota atsakingam komitetui: ECON
- Komisijos deleguotasis reglamentas, kuriuo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2017/2402 papildomas techniniais reguliavimo standartais, kuriais patikslinami pakeitimo vertybiniais popieriais duomenų saugyklos registracijos paraiškoje pateiktini duomenys ir supaprastintoje paraiškoje dėl sandorių duomenų saugyklos registracijos išplėtimo pateiktini duomenys (C(2019)08882 - 2019/2958(DEA))
Terminas prieštaravimams pareikšti: 3 mėnesiai nuo gavimo datos, t. y. nuo 2019 m. lapkričio 29 d.
Perduota atsakingam komitetui: ECON
- Komisijos deleguotasis reglamentas, kuriuo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 648/2012 papildomas techniniais reguliavimo standartais, kuriais apibrėžiami kriterijai, pagal kuriuos nustatomos priemonės sandorio šalies kredito rizikai, susijusiai su padengtosiomis obligacijomis ir pakeitimu vertybiniais popieriais, tinkamai sumažinti, taip pat iš dalies keičiami deleguotieji reglamentai (ES) 2015/2205 ir (ES) 2016/1178 (C(2019)08886 - 2019/2994(DEA))
Terminas prieštaravimams pareikšti: 1 mėnuo nuo gavimo datos, t. y. nuo 2019 m. gruodžio 16 d.
Perduota atsakingam komitetui: ECON
5. Gauti dokumentai
Gautas šis dokumentas:
- Pasiūlymas dėl asignavimų perkėlimo Nr. 2/2019. EIVT (N9-0049/2019 - C9-0189/2019 - 2019/2179(GBD))
perduota
atsakingam komitetui :
BUDG
6. Asignavimų perkėlimas ir sprendimai dėl biudžeto
Pagal Finansinio reglamento 31 straipsnio 6 dalį Europos Sąjungos Taryba pranešė biudžeto valdymo institucijai, kad patvirtino asignavimų perkėlimą DEC 26/2019. III skirsnis – Komisija.
Pagal Finansinio reglamento 31 straipsnį Europos Sąjungos Taryba pranešė biudžeto valdymo institucijai, kad nepatvirtino asignavimų perkėlimo DEC 18/2019. III skirsnis – Komisija.
Pagal Finansinio reglamento 29 straipsnio 1 dalies a punktą ir 29 straipsnio 1 dalies b punktą Biudžeto komitetas nusprendė patvirtinti asignavimų perkėlimą Nr. 2/2019 – Europos išorės veiksmų tarnyba.
Pagal Finansinio reglamento 29 straipsnio 1 ir 2 dalis Biudžeto komitetas nusprendė patvirtinti asignavimų perkėlimą Nr. INF 4/2019 – Teisingumo Teismas.
7. Lisabonos sutarties ir teisiškai privalomos Pagrindinių teisių chartijos 10-ųjų metinių minėjimas (diskusijos)
Lisabonos sutarties ir teisiškai privalomos Pagrindinių teisių chartijos 10-ųjų metinių minėjimas (2019/2951(RSP))
Pirmininkas, pradėdamas diskusiją, padarė pareiškimą.
Kalbėjo Manfred Weber PPE frakcijos vardu, Iratxe García Pérez S&D frakcijos vardu, Pascal Durand Renew frakcijos vardu, Philippe Lamberts Verts/ALE frakcijos vardu, Marco Zanni ID frakcijos vardu, Angel Dzhambazki ECR frakcijos vardu, Manon Aubry GUE/NGL frakcijos vardu, ir Jonathan Bullock, nepriklausomas Parlamento narys.
Kalbėjo Ursula von der Leyen (Komisijos pirmininkė) ir Charles Michel (Europos Vadovų Tarybos pirmininkas).
Diskusijos baigtos.
(Posėdis sustabdytas 9.49 val.)
8. Posėdžio atnaujinimas
Posėdis atnaujintas 10.01 val.
9. Gruodžio 12–13 d. Europos Vadovų Tarybos susitikimo išvados (diskusijos)
Europos Vadovų Tarybos ir Komisijos pareiškimas: Gruodžio 12–13 d. Europos Vadovų Tarybos susitikimo išvados (2019/2723(RSP))
Charles Michel (Europos Vadovų Tarybos pirmininkas) ir Ursula von der Leyen (Komisijos pirmininkė) padarė pareiškimus.
Kalbėjo Manfred Weber PPE frakcijos vardu, Iratxe García Pérez S&D frakcijos vardu, Dacian Cioloş Renew frakcijos vardu, Ska Keller Verts/ALE frakcijos vardu, Gerolf Annemans ID frakcijos vardu, Geoffrey Van Orden ECR frakcijos vardu, Dimitrios Papadimoulis GUE/NGL frakcijos vardu, Michael Heaver, nepriklausomas Parlamento narys, ir Danuta Maria Hübner.
PIRMININKAVO: Mairead McGUINNESS Pirmininko pavaduotoja
Kalbėjo Simona Bonafè, Guy Verhofstadt, Bas Eickhout, Nicolas Bay, Peter Lundgren, Giorgos Georgiou, Miroslav Radačovský, Daniel Caspary, Miriam Dalli, Valérie Hayer, Gina Dowding, Harald Vilimsky, Derk Jan Eppink, Nigel Farage, Jan Olbrycht, Pedro Silva Pereira, Lucy Nethsingha, Rasmus Andresen, Mara Bizzotto, Johan Van Overtveldt, Brian Monteith, Ioan-Rareş Bogdan, Heléne Fritzon, Dita Charanzová, Alexandra Lesley Phillips, Edina Tóth, Margarida Marques, Billy Kelleher, Vangelis Meimarakis, Gabriele Bischoff, Paulo Rangel, Costas Mavrides, Angelika Niebler, Richard Corbett ir Seán Kelly.
Kalbėjo Michel Barnier (Santykių su Jungtine Karalyste darbo grupės vadovas) ir Charles Michel.
Diskusijos baigtos.
(Posėdis sustabdytas12.05 val.)
PIRMININKAVO: David Maria SASSOLI Pirmininkas
10. Posėdžio atnaujinimas
Posėdis atnaujintas 12.10 val.
11. Sacharovo premijos įteikimas (iškilmingas posėdis)
Parlamentas susirinko į iškilmingą posėdį Sacharovo premijos įteikimo Ilham Tohti, atstovaujamo jo dukters Jewher Ilham, proga.
Prieš premijos įteikimą Pirmininkas taip pat pasveikino oficialioje tribūnoje esančius finalininkus ir jų atstovus.
(Posėdis sustabdytas12.35 val.)
12. Posėdžio atnaujinimas
Posėdis atnaujintas 12.39 val.
° ° ° °
Kalbėjo Angel Dzhambazki ir Karima Delli.
13. Balsuoti skirtas laikas
Išsamūs balsavimo rezultatai (pakeitimai, atskiri balsavimai, balsavimai dalimis ir kt.) pateikiami protokolo priede „Balsavimo rezultatai“.
Protokolo priede pateikiami vardinio balsavimo rezultatai prieinami tik elektronine forma ir su jais susipažinti galima Parlamento interneto svetainėje.
13.1. Ombudsmeno rinkimai (antrasis ir trečiasis balsavimas)
Pirmininkas priminė, kad vakar nei vienas kandidatas nesurinko absoliučios balsavusių narių balsų daugumos (2019 12 17 protokolo 4.1 punktas).
Pirmininkas pareiškė, kad gavo Giuseppe Fortunato, Julia Laffranque, Emily O’Reilly ir Cecilia Wikström kandidatūras.
(Nils Muižnieks atsiėmė kandidatūrą.)
Jis priminė Darbo tvarkos taisyklių 231 straipsnio nuostatas ir balsavimo tvarką.
Pirmininkas konstatavo, kad rinkimų sąlygos tenkinamos – dalyvauja daugiau negu pusė Parlamentą sudarančių narių.
Įvyko slaptas balsavimas.
Pirmininkas pranešė balsavimo rezultatus:
- balsavusių Parlamento narių skaičius: 694
- susilaikė: 56
- balsavusių narių balsai: 638
- reikalaujama dauguma: 320
Surinkti balsai mažėjančia tvarka:
Emily O’Reilly: 291 balsas
Julia Laffranque: 251 balsas
Giuseppe Fortunato: 58 balsai
Cecilia Wikström: 38 balsai
Balsavimo dalyvių sąrašas pridedamas prie protokolo (2019 12 18 protokolo 1 priedas).
Pirmininkas konstatavo, kad nei vienas kandidatas nesurinko absoliučios balsavusių narių balsų daugumos ir kad reikalingas trečias balsavimas.
Jis priminė Darbo tvarkos taisyklių 231 straipsnio 6 dalies antros pastraipos nuostatas ir pranešė, kad vyks trečias balsavimas dėl dviejų kandidatų, surinkusių daugiausia balsų per antrąjį balsavimą, – Emily O'Reilly ir Julia Laffranque.
Įvyko slaptas balsavimas.
- balsavusių Parlamento narių skaičius: 694
- susilaikė: 94
- balsavusių narių balsai: 600
(Balsavimo dalyvių sąrašas pridedamas prie protokolo (2019 12 18 protokolo 1 priedas).
Surinkti balsai:
Emily O’Reilly: 320 balsų
Julia Laffranque: 280 balsų
Remdamasis trečiojo balsavimo rezultatais, Pirmininkas paskelbė, kad Emily O'Reilly išrinkta Europos ombudsmene (P9_TA(2019)0096), pasveikino ją išrinkimo proga ir pranešė, kad pasirašys Parlamento sprendimą dėl Europos ombudsmeno išrinkimo.
Kalbėjo:
Phil Hogan (Komisijos narys) pasveikino Emily O’Reilly.
PIRMININKAVO: Othmar KARAS Pirmininko pavaduotojas
13.2. BŽŪP. Finansinė drausmė nuo 2021 finansinių metų ir lankstus lėšų pervedimas tarp ramsčių 2020 kalendoriniais metais ***I (balsavimas)
Pranešimas dėl pasiūlymo dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo dėl finansinės drausmės nuo 2021 finansinių metų iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 1306/2013 ir dėl lankstaus lėšų pervedimo tarp ramsčių 2020 kalendoriniais metais iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 1307/2013 [COM(2019)0580 - C9-0163/2019- 2019/0253(COD)] - Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetas. Pranešėjas: Norbert Lins (A9-0042/2019)
13.3. ES ir Gambijos tausios žvejybos partnerystės susitarimas ir jo įgyvendinimo protokolas *** (balsavimas)
Rekomendacija dėl Tarybos sprendimo dėl Europos Sąjungos ir Gambijos Respublikos tausios žvejybos partnerystės susitarimo ir Protokolo dėl to Partnerystės susitarimo įgyvendinimo sudarymo projekto [08974/2019 - C9-0106/2019- 2019/0076(NLE)] - Žuvininkystės komitetas. Pranešėja: Carmen Avram (A9-0026/2019)
Parlamentas pritarė susitarimo ir protokolo sudarymui.
13.4. Prieštaravimas pagal Darbo tvarkos taisyklių 112 straipsnį: veikliosios medžiagos, įskaitant dimoksistrobiną ir mankozebą (balsavimas)
Pasiūlymas dėl rezoliucijos, kurį pagal Darbo tvarkos taisyklių 112 straipsnio 2 ir 3dalispateikė ENVI komitetas – dėl Komisijos įgyvendinimo reglamento, kuriuo dėl veikliųjų medžiagų benfluralino, dimoksistrobino, fluazinamo, flutolanilo, mankozebo, mekopropo-P, mepikvato, metiramo, oksamilo ir piraklostrobino patvirtinimo galiojimo pratęsimo iš dalies keičiamas Įgyvendinimo reglamentas (ES) Nr. 540/2011, projekto (D064213/02 - 2019/2925(RSP)) (B9-0230/2019) - Atsakingi nariai: Anja Hazekamp, Tilly Metz ir Eleonora Evi.
Pasiūlymas dėl rezoliucijos, pateiktas po diskusijų pagal Darbo tvarkos taisyklių 132 straipsnio 2 dalį.
— Maria Walsh ir Roberta Metsola PPE frakcijos vardu, Delara Burkhardt, Birgit Sippel, Claude Moraes, Sylwia Spurek, Łukasz Kohut, Robert Biedroń, Sylvie Guillaume ir Raphaël Glucksmann S&D frakcijos vardu, Sophia in ’t Veld, Moritz Körner, Maite Pagazaurtundúa, Anna Júlia Donáth, Michal Šimečka, Abir Al-Sahlani, Olivier Chastel, Hilde Vautmans, Frédérique Ries, Irène Tolleret, Naomi Long, Liesje Schreinemacher, Jan-Christoph Oetjen, Fabienne Keller ir Ramona Strugariu RENEW frakcijos vardu, Terry Reintke, Kira Marie Peter-Hansen, Henrike Hahn, Katrin Langensiepen, Diana Riba i Giner, Gwendoline Delbos-Corfield, Petra De Sutter, Saskia Bricmont, Alexandra Geese, Francisco Guerreiro, Kim Van Sparrentak, Marie Toussaint, Tineke Strik, Erik Marquardt, Monika Vana, Rasmus Andresen ir Alice Kuhnke Verts/ALE frakcijos vardu, Malin Björk, Manon Aubry, Younous Omarjee, Manuel Bompard, Pernando Barrena Arza, Martin Buschmann, Leila Chaibi, Stelios Kouloglou, Dimitrios Papadimoulis, Idoia Villanueva Ruiz, Konstantinos Arvanitis, Niyazi Kizilyürek ir Petros Kokkalis GUE/NGL frakcijos vardu – dėl LGBTI asmenų viešo diskriminavimo ir prieš juos nukreiptos neapykantos retorikos, įskaitant zonas be LGBTI asmenų (2019/2933(RSP)) (B9-0234/2019).
Patrick Breyer pateikė žodinį 6, 7 ir 9 pakeitimų pakeitimą. Parlamentas nesutiko balsuoti dėl žodinio pakeitimo, nes daugiau kaip 40 Parlamento narių tam paprieštaravo.
Patrick Breyer pagal Darbo tvarkos taisyklių 180 straipsnio 5 dalį atsiėmė 6,7 ir 9 pakeitimus.
14. Paaiškinimai dėl balsavimo
Rašytiniai paaiškinimai dėl balsavimo
Pagal Darbo tvarkos taisyklių 194 straipsnį pateiktus rašytinius paaiškinimus dėl balsavimo galima rasti Parlamento interneto svetainės nariams skirtuose tinklalapiuose.
Žodiniai paaiškinimai dėl balsavimo
LGBTI asmenų viešas diskriminavimas ir prieš juos nukreipta neapykantos retorika, įskaitant zonas be LGBTI asmenų - B9-0234/2019
Aurélia Beigneux, Billy Kelleher, Manuel Bompard, Sheila Ritchie, Rosa D'Amato, Michaela Šojdrová, Daniel Hannan, Angel Dzhambazki, Rory Palmer, Claire Fox, Gilles Lebreton, Juan Fernando López Aguilar, Jackie Jones, Christine Anderson, Annika Bruna, Joachim Stanisław Brudziński ir Martin Horwood
Billy Kelleher, Joëlle Mélin, Michaela Šojdrová, István Ujhelyi, Alexandr Vondra, Angel Dzhambazki ir Jiří Pospíšil
Sąlygų skaitmeninei sveikatos priežiūros ir slaugos transformacijai sudarymas - B9-0239/2019
Joëlle Mélin, Michaela Šojdrová, István Ujhelyi, Rory Palmer ir Billy Kelleher.
15. Balsavimo pataisymai ir ketinimai
Balsavimo pataisymai ir ketinimai pateikiami Parlamento interneto svetainėje > Plenarinis posėdis > Balsavimai > Balsavimo rezultatai (Vardinio balsavimo rezultatai).
Dvi savaites nuo balsavimo dienos balsavimo pataisymų elektroninis variantas bus nuolat atnaujinamas.
Vėliau balsavimo pataisymų ir ketinimų sąrašas nebus keičiamas, kadangi jis bus verčiamas ir skelbiamas Oficialiajame leidinyje.
(Posėdis sustabdytas 14.14 val.)
PIRMININKAVO: Dita CHARANZOVÁ Pirmininko pavaduotoja
16. Posėdžio atnaujinimas
Posėdis atnaujintas 15.00 val.
17. Ankstesnio posėdžio protokolo tvirtinimas
Ankstesnio posėdžio protokolas patvirtintas.
18. ES ir MERCOSUR laisvosios prekybos susitarimo ir Komisijos pasiūlymo dėl Europos žaliojo kurso suderinamumas (diskusija aktualia tema)
ES ir MERCOSUR laisvosios prekybos susitarimo ir Komisijos pasiūlymo dėl Europos žaliojo kurso suderinamumas(2019/2976(RSP))
Kalbėjo Yannick Jadot, pradėdamas Verts/ALE frakcijos pasiūlytą diskusiją.
Kalbėjo Tytti Tuppurainen (einanti Tarybos pirmininko pareigas) ir Phil Hogan (Komisijos narys).
Kalbėjo Sven Simon PPE frakcijos vardu, Kathleen Van Brempt S&D frakcijos vardu, Jordi Cañas Renew frakcijos vardu, Anna Cavazzini Verts/ALE frakcijos vardu, Markus Buchheit ID frakcijos vardu, Geert Bourgeois ECR frakcijos vardu, Helmut Scholz GUE/NGL frakcijos vardu, Tiziana Beghin, nepriklausoma Parlamento narė, Mairead McGuinness, Bernd Lange, Karin Karlsbro, Saskia Bricmont, Jaak Madison, Mazaly Aguilar, Emmanuel Maurel, Ivan Vilibor Sinčić, José Manuel García-Margallo y Marfil, Jytte Guteland, Samira Rafaela, Ellie Chowns, Danilo Oscar Lancini, Bert-Jan Ruissen, Miguel Urbán Crespo, Daniel Buda, Paolo De Castro, Morten Løkkegaard, Molly Scott Cato, Teuvo Hakkarainen, Jan Zahradil, Marisa Matias, Massimiliano Salini, Robert Biedroń, Izaskun Bilbao Barandica, Tilly Metz, Gilles Lebreton, Nicola Procaccini, Sira Rego, Kris Peeters, Javi López ir Frédérique Ries.
PIRMININKAVO: Katarina BARLEY Pirmininko pavaduotoja
Kalbėjo Martin Häusling, Nicolas Bay, Jessica Stegrud, Mick Wallace, Simone Schmiedtbauer, Nicola Danti, Billy Kelleher, Pär Holmgren, Robert Roos, Adam Jarubas, Günther Sidl, Caroline Voaden, Sarah Wiener, Nathalie Colin-Oesterlé, Maria Arena, Urmas Paet, Grace O'Sullivan, Henna Virkkunen, Isabel Carvalhais, Anna Deparnay-Grunenberg, Geoffroy Didier, Miapetra Kumpula-Natri, Stanislav Polčák, Inma Rodríguez-Piñero, Maria Spyraki, Agnes Jongerius, Sirpa Pietikäinen, Michaela Šojdrová ir José Manuel Fernandes.
Kalbėjo Phil Hogan ir Tytti Tuppurainen.
Diskusijos baigtos.
19. Uigūrų padėtis Kinijoje („China cables“) (diskusijos)
Komisijos pirmininkės pavaduotojo ir Sąjungos vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai pareiškimas: Uigūrų padėtis Kinijoje („China cables“) (2019/2945(RSP))
Josep Borrell Fontelles (Komisijos pirmininkės pavaduotojas ir Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis) padarė pareiškimą.
Kalbėjo Isabel Wiseler-Lima PPE frakcijos vardu, Kati Piri S&D frakcijos vardu, Phil Bennion Renew frakcijos vardu, Reinhard Bütikofer Verts/ALE frakcijos vardu, Anna Bonfrisco ID frakcijos vardu, Anna Fotyga ECR frakcijos vardu, Idoia Villanueva Ruiz GUE/NGL frakcijos vardu, Fabio Massimo Castaldo, nepriklausomas Parlamento narys, Michael Gahler, Evelyne Gebhardt, Sophia in 't Veld, Markéta Gregorová, Ignazio Corrao, David McAllister, Isabel Santos ir Ilhan Kyuchyuk.
PIRMININKAVO: Ewa KOPACZ Pirmininko pavaduotoja
Kalbėjo Viola Von Cramon-Taubadel, Željana Zovko, Raphaël Glucksmann, Bernard Guetta, David Lega, Neena Gill, Petras Auštrevičius, Michaela Šojdrová, Elena Yoncheva ir Bogusław Liberadzki.
Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Robert Hajšel, Julie Ward, Mick Wallace ir Clare Daly.
Kalbėjo Josep Borrell Fontelles.
Pasiūlymai dėl rezoliucijų, pateikti po diskusijų pagal Darbo tvarkos taisyklių 132 straipsnio 2 dalį:
— Kati Piri, Evelyne Gebhardt, Isabel Santos ir Raphaël Glucksmann S&D frakcijos vardu – dėl uigūrų padėties Kinijoje („China cables“) (2019/2945(RSP)) (B9-0246/2019);
— Anna Fotyga, Bert Jan Ruissen, Ruža Tomašić, Assita Kanko, Charlie Weimers, Zdzisław Krasnodębski, Jadwiga Wiśniewska, Veronika Vrecionová, Valdemar Tomaševski ir Alexandr Vondra ECR frakcijos vardu ir Fabio Massimo Castaldo – dėl uigūrų padėties Kinijoje („China cables“) (2019/2945(RSP)) (B9-0247/2019);
— Reinhard Bütikofer ir Saskia Bricmont Verts/ALE frakcijos vardu – dėl uigūrų padėties Kinijoje („China cables“) (2019/2945(RSP)) (B9-0248/2019);
— Phil Bennion, Abir Al Sahlani, Petras Auštrevičius, Malik Azmani, José Ramón Bauzá Díaz, Izaskun Bilbao Barandica, Gilles Boyer, Sylvie Brunet, Olivier Chastel, Katalin Cseh, Jérémy Decerle, Anna Júlia Donáth, Engin Eroglu, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Antony Hook, Ivars Ijabs, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Ulrike Müller, Javier Nart, Jan Christoph Oetjen, Dragoş Pîslaru, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Monica Semedo, Susana Solís Pérez, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Yana Toom, Hilde Vautmans, Marie Pierre Vedrenne ir Chrysoula Zacharopoulou RENEW frakcijos vardu – dėl uigūrų padėties Kinijoje („China cables“) (2019/2945(RSP)) (B9-0249/2019);
— Michael Gahler, Isabel Wiseler Lima, Željana Zovko ir David Lega PPE frakcijos vardu – dėl uigūrų padėties Kinijoje („China cables“) (2019/2945(RSP)) (B9-0250/2019).
20. Humanitarinė padėtis Venesueloje ir migracijos ir pabėgėlių krizė (diskusijos)
Komisijos pirmininkės pavaduotojo ir Sąjungos vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai pareiškimas: Humanitarinė padėtis Venesueloje ir migracijos ir pabėgėlių krizė (2019/2952(RSP))
Josep Borrell Fontelles (Komisijos pirmininkės pavaduotojas ir Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis) padarė pareiškimą.
Kalbėjo Leopoldo López Gil PPE frakcijos vardu, Javi López S&D frakcijos vardu, Dita Charanzová Renew frakcijos vardu, Alice Kuhnke Verts/ALE frakcijos vardu, Thierry Mariani ID frakcijos vardu, Hermann Tertsch ECR frakcijos vardu, Idoia Villanueva Ruiz GUE/NGL frakcijos vardu, Lefteris Nikolaou-Alavanos, nepriklausomas Parlamento narys, Antonio Tajani, Maria-Manuel Leitão-Marques, Jordi Cañas, Silvia Sardone, Tomasz Piotr Poręba, Sandra Pereira, Ioannis Lagos, Paulo Rangel, Tonino Picula, Samira Rafaela, Ryszard Czarnecki, Ignazio Corrao, Andrey Kovatchev, Evin Incir, Izaskun Bilbao Barandica, David Lega, Nikos Androulakis (taip pat atsakė į mėlynosios kortelės klausimą, kurį pateikė Tomislav Sokol), Željana Zovko, Julie Ward, Tomislav Sokol, Bogusław Liberadzki, Isabel Santos, Ibán García Del Blanco, Caterina Chinnici ir Carlo Fidanza.
Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Juan Fernando López Aguilar, Clare Daly, Mick Wallace ir Fabio Massimo Castaldo.
PIRMININKAVO: Marcel KOLAJA Pirmininko pavaduotojas
Kalbėjo Josep Borrell Fontelles.
Pasiūlymai dėl rezoliucijų, teikiami pagal Darbo tvarkos taisyklių 132 straipsnio 2 dalį, bus skelbiami vėliau.
Diskusijos baigtos.
Balsavimas: vėlesnės sesijos laikotarpis
21. Žmogaus teisių ir demokratijos padėtis Nikaragvoje (diskusijos)
Komisijos pirmininkės pavaduotojo ir Sąjungos vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai pareiškimas: Žmogaus teisių ir demokratijos padėtis Nikaragvoje (2019/2978(RSP))
Josep Borrell Fontelles (Komisijos pirmininkės pavaduotojas ir Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis) padarė pareiškimą.
Kalbėjo Leopoldo López Gil PPE frakcijos vardu, Maria-Manuel Leitão-Marques S&D frakcijos vardu, Javier Nart Renew frakcijos vardu, Tilly Metz Verts/ALE frakcijos vardu, Hermann Tertsch ECR frakcijos vardu, Miguel Urbán Crespo GUE/NGL frakcijos vardu, Juan Ignacio Zoido Álvarez, Javi López, Izaskun Bilbao Barandica, Assita Kanko, Clare Daly, Maria Arena, María Soraya Rodríguez Ramos ir Alicia Homs Ginel.
Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Juan Fernando López Aguilar, Mick Wallace ir Fabio Massimo Castaldo.
Kalbėjo Josep Borrell Fontelles.
Pasiūlymai dėl rezoliucijų, pateikti po diskusijų pagal Darbo tvarkos taisyklių 132 straipsnio 2 dalį:
— Kati Piri ir Maria Manuel Leitão Marques S&D frakcijos vardu – dėl žmogaus teisių ir demokratijos padėties Nikaragvoje (2019/2978(RSP)) (B9-0251/2019);
— Tilly Metz, Hannah Neumann, Anna Cavazzini ir Saskia Bricmont Verts/ALE frakcijos vardu, Sophia Fabio Massimo Castaldo – dėl žmogaus teisių ir demokratijos padėties Nikaragvoje (2019/2978(RSP)) (B9-0252/2019);
— Leopoldo López Gil, Michael Gahler, Željana Zovko, Juan Ignacio Zoido Álvarez, Javier Zarzalejos, Vladimír Bilčík ir David Lega PPE frakcijos vardu – dėl žmogaus teisių ir demokratijos padėties Nikaragvoje (2019/2978(RSP)) (B9-0253/2019);
— Javier Nart, Abir Al Sahlani, Petras Auštrevičius, Malik Azmani, José Ramón Bauzá Díaz, Phil Bennion, Izaskun Bilbao Barandica, Gilles Boyer, Sylvie Brunet, Olivier Chastel, Katalin Cseh, Jérémy Decerle, Anna Júlia Donáth, Engin Eroglu, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Bernard Guetta, Antony Hook, Ivars Ijabs, Ondřej Kovařík, Ilhan Kyuchyuk, Nathalie Loiseau, Jan Christoph Oetjen, Dragoş Pîslaru, Samira Rafaela, Frédérique Ries, María Soraya Rodríguez Ramos, Monica Semedo, Susana Solís Pérez, Ramona Strugariu, Irène Tolleret, Hilde Vautmans, Marie Pierre Vedrenne ir Chrysoula Zacharopoulou RENEW frakcijos vardu – dėl žmogaus teisių ir demokratijos padėties Nikaragvoje (2019/2978(RSP)) (B9-0254/2019);
— Anna Fotyga, Karol Karski, Assita Kanko, Ruža Tomašić, Charlie Weimers, Jadwiga Wiśniewska, Veronika Vrecionová, Valdemar Tomaševski ir Alexandr Vondra ECR frakcijos vardu – dėl Žmogaus teisių ir demokratijos padėties Nikaragvoje (2019/2978(RSP)) (B9-0255/2019).
Komisijos pirmininkės pavaduotojo ir Sąjungos vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai pareiškimas: Smurtinis neseniai Irane įvykusių protestų malšinimas (2019/2993(RSP))
Josep Borrell Fontelles (Komisijos pirmininkės pavaduotojas ir Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai) padarė pareiškimą.
Kalbėjo Traian Băsescu PPE frakcijos vardu, Domènec Ruiz Devesa S&D frakcijos vardu, Luisa Porritt Renew frakcijos vardu, Ernest Urtasun Verts/ALE frakcijos vardu, Jérôme Rivière ID frakcijos vardu, Anna Fotyga ECR frakcijos vardu, Cornelia Ernst GUE/NGL frakcijos vardu, Matthew Patten, nepriklausomas Parlamento narys, Lukas Mandl, Isabel Santos, Klemen Grošelj, Virginie Joron, Charlie Weimers, Isabel Benjumea Benjumea, Jytte Guteland, María Soraya Rodríguez Ramos, Jiří Pospíšil ir Bernard Guetta.
Pagal procedūrą „prašau žodžio“ kalbėjo: Milan Zver, Julie Ward, Clare Daly, Fabio Massimo Castaldo, Eugen Tomac, Juan Fernando López Aguilar ir Mick Wallace.
PIRMININKAVO: Klára DOBREV Pirmininko pavaduotoja
Kalbėjo Josep Borrell Fontelles.
Pasiūlymai dėl rezoliucijų, pateikti po diskusijų pagal Darbo tvarkos taisyklių 132 straipsnio 2 dalį:
— Ernest Urtasun, Katrin Langensiepen, Gina Dowding, Hannah Neumann, Klaus Buchner, Monika Vana, Erik Marquardt ir Mounir Satouri Verts/ALE frakcijos vardu dėl smurtinio neseniai Irane įvykusių protestų malšinimo (2019/2993(RSP)) (B9-0271/2019);
— Kati Piri, Jytte Guteland S&D frakcijos vardu dėl smurtinio neseniai Irane įvykusių protestų malšinimo (2019/2993(RSP)) (B9-0272/2019);
— Anna Fotyga, Bert Jan Ruissen, Witold Jan Waszczykowski ir Adam Bielan ECR frakcijos vardu dėl smurtinio neseniai Irane įvykusių protestų malšinimo (2019/2993(RSP)) (B9-0273/2019);
— Luisa Porritt, Klemen Grošelj, Christophe Grudler, Moritz Körner ir María Soraya Rodríguez Ramos RENEW frakcijos vardu dėl smurtinio neseniai Irane įvykusių protestų malšinimo (2019/2993(RSP)) (B9-0274/2019);
— Michael Gahler, Željana Zovko, Sandra Kalniete ir David McAllister PPE frakcijos vardu dėl smurtinio neseniai Irane įvykusių protestų malšinimo (2019/2993(RSP)) (B9-0275/2019);
— Cornelia Ernst ir Manuel Bompard GUE/NGL frakcijos vardudėl smurtinio neseniai Irane įvykusių protestų malšinimo (2019/2993(RSP)) (B9-0276/2019).
Pirmininkas gavo šiuos PPE frakcijos sprendimus dėl komitetų ir delegacijų sudėties pakeitimo:
AFET komitetas: Sunčana Glavak vietoj Dubravka Šuica
ECON komitetas: Siegfried Mureşan vietoj Cristian-Silviu Buşoi
Delegacija ryšiams su Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Serbija, Juodkalnija ir Kosovu: Sunčana Glavak vietoj Dubravka Šuica
Delegacija ryšiams su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis: Gheorghe-Vlad Nistor vietoj Adina-Ioana Vălean
Šie sprendimai įsigalioja šiandien.
24. ES strategija, kuria siekiama sustabdyti moterų lyties organų žalojimą pasaulyje (diskusijos)
Tarybos ir Komisijos pareiškimai: ES strategija, kuria siekiama sustabdyti moterų lyties organų žalojimą pasaulyje (2019/2988(RSP))
Tytti Tuppurainen (einanti Tarybos pirmininko pareigas) ir Helena Dalli (Komisijos narė) padarė pareiškimus.
Kalbėjo Frances Fitzgerald PPE frakcijos vardu, Maria Noichl S&D frakcijos vardu, Irène Tolleret Renew frakcijos vardu, Pierrette Herzberger-Fofana Verts/ALE frakcijos vardu, Christine Anderson ID frakcijos vardu, Assita Kanko ECR frakcijos vardu, Eugenia Rodríguez Palop GUE/NGL frakcijos vardu, Maria Walsh, Julie Ward, Izaskun Bilbao Barandica, Petra De Sutter, Virginie Joron, Jessica Stegrud, Sandra Pereira, Javier Zarzalejos, Jackie Jones, Samira Rafaela, Alice Kuhnke, Dominique Bilde, Maria da Graça Carvalho, Maria-Manuel Leitão-Marques, Mathilde Androuët, Jiří Pospíšil, Vera Tax, György Hölvényi ir Stanislav Polčák.
Kalbėjo Helena Dalli ir Tytti Tuppurainen.
Pasiūlymai dėl rezoliucijų, teikiami pagal Darbo tvarkos taisyklių 132 straipsnio 2 dalį, bus skelbiami vėliau.
Diskusijos baigtos.
Balsavimas: 2020 m. vasario mėn. sesija
25. Kito posėdžio darbotvarkė
Kitos dienos darbotvarkė patvirtinta (dokumentas „Darbotvarkė“, PE 645.170/OJJE).