Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)
Logo_EFDD_

Europa Wolności i Demokracji Bezpośredniej

 

Wolność i współpraca obywateli różnych państw

Wyznając zasady demokracji, wolności i współpracy między państwami narodowymi, grupa ECR opowiada się za otwartą, przejrzystą, demokratyczną i odpowiedzialną współpracą między suwerennymi państwami europejskimi i odrzuca biurokratyzację Europy oraz tworzenie jednego, scentralizowanego superpaństwa europejskiego.


Poszanowanie europejskiej historii oraz europejskich tradycji i wartości kulturowych

Obywatele i narody Europy mają prawo do ochrony swoich granic oraz kultywowania własnych wartości historycznych, tradycyjnych, religijnych i kulturowych.

Grupa popiera ponadto ideę demokracji bezpośredniej, uważając, że stanowi ona narzędzie ostatecznej kontroli elit politycznych.

 
David Borrelli
Współprzewodniczący
Włochy
 

41-letni David Borrelli specjalizuje się w technologii informacyjnej. Jest przedsiębiorcą i prowadzi własną firmę w branży usług informatycznych. Zaczął karierę polityczną jako członek rady miejskiej rodzinnego Treviso. Został wybrany do Parlamentu Europejskiego z okręgu Włoch Północno-Wschodnich w 2014 r. i jest wybitnym członkiem Ruchu Pięciu Gwiazd.

Nigel Farage
Współprzewodniczący
Wielka Brytania
 

Nigel Farage jest znany ze swoich pełnych pasji przemówień w Parlamencie Europejskim, gdzie od 1999 r. pełni funkcję posła i współprzewodniczącego grupy Europa Wolności i Demokracji Bezpośredniej; Nigel Farage ma 50 lat, jest żonaty i jest dumnym ojcem czwórki dzieci.
Urodzony w Kent, uczęszczał do Dulwich College, po czym wyjechał do Londynu, gdzie wykształcił się na maklera giełd towarowych. Jest zapalonym wędkarzem i fanem krykieta, uwielbia żarty, a od czasu do czasu lubi wypić kieliszek Rioja.
Opisuje się jako skrajny liberał, opowiada się za wycofaniem się Wielkiej Brytanii z unii politycznej UE. Wierzy w przyjaźń, wolny handel i współpracę między wolnymi, niepodległymi narodami europejskimi.