Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)
Logo_EFDD_

Skupina Európa slobody a priamej demokracie

 

Sloboda a spolupráca národov z rôznych štátov

Skupina je oddaná zásadám demokracie, slobody a spolupráce medzi národnými štátmi. Podporuje otvorenú, transparentnú, demokratickú a zodpovednú spoluprácu medzi zvrchovanými európskymi štátmi a odmieta byrokratizáciu Európy a vytvorenie jediného centralizovaného európskeho superštátu.

Rešpektuje históriu, tradície a kultúrne hodnoty Európy.

Občania a národy Európy majú právo na ochranu svojich hraníc a na posilnenie svojich historických, tradičných, náboženských a kultúrnych hodnôt.
Skupina ďalej podporuje koncepciu priamej demokracie v presvedčení, že predstavuje najvyššiu mieru kontroly politických elít.

 
David Borrelli
Spolupredseda
Skupina Európa slobody a priamej demokracie Taliansko
 

David Borrelli je odborníkom na informačné technológie a súčasne aj podnikateľom. Jeho firma sa špecializuje sa na počítačové služby. Politickú kariéru začal ako poslanec mestského zastupiteľstva vo svojom rodnom meste Treviso, kde pôsobil päť rokov.
Do Európskeho parlamentu bol zvolený v roku 2014 za severovýchodné Taliansko. Je popredným členom politickej strany Hnutie piatich hviezd (Movimento Cinque Stelle). Má 41 rokov.

Nigel Farage
Spolupredseda
Skupina Európa slobody a priamej demokracie Spojené kráľovstvo
 

Nigel Farage je známy svojimi oduševnenými prejavmi v Európskom parlamente, v ktorom pôsobí ako poslanec od roku 1999 a ako spolupredseda Skupiny Európa slobody a priamej demokracie.
Narodil sa v Kente a po štúdiu na strednej škole Dulwich College odišiel do Londýna, kde sa stal realitným maklérom.
Je vášnivým rybárom a fanúšikom kriketu. Rád žartuje a oddychuje pri pohári vína Rioja.
Sám seba opisuje ako liberála a zasadzuje sa za úplné vystúpenie Británie z politickej únie EÚ. Verí v priateľstvo, voľný obchod a spoluprácu medzi slobodnými a nezávislými európskymi národmi. Má 50 rokov, je ženatý a je hrdým otcom štyroch detí.