Europarl  
 
Δανία
Στατιστικά στοιχεία
Εκλογικός νόμος
Κατανομή κατά πολιτικές ομάδες
Ποσοστά συμμετοχής
Κατάλογος υποψηφίων
Βέλγιο
Τσεχία
Γερμανία
Εσθονία
Ελλάδα
Ισπανία
Γαλλία
Ιρλανδία
Ιταλία
Κύπρος
Λετονία
Λιθουανία
Λουξεμβούργο
Ουγγαρία
Μάλτα
Ολλανδία
Αυστρία
Πολωνία
Πορτογαλία
Σλοβενία
Σλοβακία
Φινλανδία
Σουηδία
Μεγάλη Βρετανία
 
 


Sitemap Ανακοίνωση νομικού περιεχομένου
     
Αρχική Σελίδα >> Η φωνή σου στην Ευρώπη >> Δανία >> Κατάλογος υποψηφίων

Δανία - 05/06/2004

PARTIS REPRESENTES AU PE OU AFFILIES A L'UN DE SES GROUPES
a. KF - Det Konservative Folkeparti (ppe-de):
1. Gitte SEEBERG 10. Regitze Ahrenfeldt SCHRØDER
2. Christian ROVSING 11. Daniel Gottrup NIELSEN
3. Kent KIRK 12. Susanne OLUFSEN
4. Søren MØLLER 13. Jørn HANSEN
5. Kristian KOLIND 14. Ann-Katrine KAROFF
6. Anne-Louise EPPLER 15. Klaus REHKOPFF
7. Lis RANDA 16. Andreas BOISEN
8. Anders STENILD 17. Steen A. STEPHANSEN
9. Eva MØLLER 18. Marina WILLEMS
b. SD - SOCIALDEMOKRATIET (PSE)
1. Poul Nyrup RASMUSSEN 9. Bo Morthorst RASMUSSEN
2. Henrik Dam KRISTENSEN 10. Anna Haaland HANSEN
3. Britta THOMSEN 11. Anders KRONBORG
4. Christel SCHALDEMOSE 12. Henning JENSEN
5. Dan JØRGENSEN 13. Einer LYDUCH
6. Steen NIELSEN 14. Benny HESTBECH
7. Mads PANNY 15. Kaj JOHANSEN
8. Ole CHRISTENSEN 16. Henning A JENSEN
c. V - VENSTRE(ELDR ):
1. Karin RIIS-JØRGENSEN 6. Ellen Nørby TRANE
2. Anne E. JENSEN 7. Lone YALCINKAYA
3. Niels BUSK 8. Claus SØMOD
4. Ole B. SØRENSEN 9. Mogens VAD
5. Karsten MADSEN 10. 
d. RV - RADIKALE VENSTRE (ELDR ):
1. Anders SAMUELSEN 9. Per Kleis BØNNELYCKE
2. Camilla HERSOM 10. Stefan SEIDLER
3. Johannes LEBECH 11. Keld Kollerup KVIST
4. Simon Emil AMMITZBØLL 12. Per Fibæk LAURSEN
5. Tomas Bech MADSEN 13. Thorben LUNDØ
6. Adam LEBECH 14. Kristian Kirk MAILAND
7. Bjarke LARSEN 15. Gunner NIELSEN
8. Hanne ROED 16. Peter SØRENSEN
e. SF - SOCIALISTISK FOLKEPARTI (GUE/NGL)
1. Margrete AUKEN 10. Ole RIISGAARD (M)
2. Pernille FRAHM 11. Marwan ZOBI (M)
3. Rachid El MOUSTI 12. Poul Henrik HEDEBO (M)
4. Sanne SCHROLL 13. Gert RINGGAARD (M)
5. Jane SØRENSEN 14. Claus LARSEN
6. Bente NIELSEN 15. Peter HAMMER
7. Masoum MORADI 16. Mikael HERTIG
8. Kristen TOUBORG 17. Michael Bo KRISTENSEN
9. Lene GARSDAL 18. Jørn Kirkegaard JENSEN
f. Folk B. - FOLKEBEVÆGELSEN MOD EU (GUE/NGL)
1. Ole KRARUP 11. Christian THYGESEN
2. Ditte STAUN 12. Anne BUNDSGAARD
3. Karina Rohr SØRENSEN 13. Kirsten Annette CHRISTENSEN
4. Majbrit BERLAU 14. Tue SYLVEST
5. Affra I KHALLASH 15. Jan MØGELBJERG
6. Niels ERIKSEN 16. Kit AASTRUP
7. Kirsten Normann ANDERSEN 17. Preben KRISTENSEN
8. Thorkil SOHN 18. Jan HØGFELDT
9. Søren SØNDERGAARD 19. Gustav Sieg SØRENSEN
10. Rina Ronja KARI 20. Holger NIELSEN GARNER
g. DF - DANSK FOLKEPARTI (UEN)
1. Mogens CAMRE 7. Anna ROSBACH
2. Ulla DAHLERUP 8. Lene CAMRE
3. Kenneth KRISTENSEN 9. Mia FALKENBERG
4. Morten MESSERSCHMIDT 10. Hans Kristian SKIBBY
5. Carl Christian EBBESEN 11. Søren E. CHRISTENSEN
6. Rikke KARLSSON 12. Thomas SUENSON
h. Juni B. - JUNIBEVÆGELSEN (EDD)
1. Jens-Peter BONDE 11. Allan ANDERSEN
2. Hanne DAHL 12. Lissie THORDING
3. Bent Hindrup ANDERSEN 13. Bjarke H LYSTER
4. Trine Pertou MACH 14. Ebba BIGLER
5. Finn ANDERSEN 15. Finn TEILMANN
6. Sonia DAHLGAARD 16. Iben SØNDERGÅRD
7. Helge BJERRE 17. Hans-Tyge HAARLØV
8. Charlotte WALKUSCH 18. Inger-Marie Beck Tryde HAARLØV
9. Pelle Uri Christy GEERTSEN 19. Bo STEFFENSEN-THOMASEN
10. Anette STORGAARD 20. 
PARTIS NON REPRESENTES AU PE
a. KD - Kristendemokraterne
1. Jakob From HØEG 8. Henning BECH_LARSEN
2. Tove VIDEBÆK 9. Bjarne Hartung KIRKEGAARD
3. Henrik PEDERSEN 10. Søren HARSLUND
4. Jonas Noorgaard MORTENSEN 11. Jakob Norgaard MORTENSEN
5. Ingrid Feldbæk WREDSTRØM 12. Jan Dittrich OLESEN
6. Filip Hove KRISTENSEN 13. Lisette Storm JAKOBSEN
7. Anne Margrethe ROESEN 14. Hans Stengaard JESSEN