Europarl  
 
Πορτογαλία
Στατιστικά στοιχεία
Εκλογικός νόμος
Κατανομή κατά πολιτικές ομάδες
Ποσοστά συμμετοχής
Κατάλογος υποψηφίων
Βέλγιο
Τσεχία
Δανία
Γερμανία
Εσθονία
Ελλάδα
Ισπανία
Γαλλία
Ιρλανδία
Ιταλία
Κύπρος
Λετονία
Λιθουανία
Λουξεμβούργο
Ουγγαρία
Μάλτα
Ολλανδία
Αυστρία
Πολωνία
Σλοβενία
Σλοβακία
Φινλανδία
Σουηδία
Μεγάλη Βρετανία
 
 


Sitemap Ανακοίνωση νομικού περιεχομένου
     
Αρχική Σελίδα >> Η φωνή σου στην Ευρώπη >> Πορτογαλία >> Κατάλογος υποψηφίων

Πορτογαλία - 05/06/2004

PARTIS REPRESENTES AU PE OU AFFILIES A L'UN DE SES GROUPES
a. LISTE COMMUNE – « FORÇA PORTUGAL »
PPD - PSD - PARTIDO POPULAR DEMOCRATICO - PARTIDO SOCIAL DEMOCRATA (PPE-DE) + CDS - PP - CENTRO DEMOCRATICO SOCIAL - PARTIDO POPULAR (UEN)
1. João de DEUS PINHEIRO (PPD-PSD) 13. João GOUVEIA (PPD-PSD)
2. Vasco GRAÇA MOURA (PPD-PSD) 14. Pedro MOTA SOARES (CDS-PP)
3. Assunção ESTEVES (PPD-PSD) 15. Maria de Lourdes MACHADO (PPD-PSD)
4. Luis QUEIRÓ (CDS-PP) 16. Joaquim PISCARRETA (PPD-PSD)
5. José SILVA PENEDA (PPD-PSD) 17. Helena OLIVEIRA (PPD-PSD)
6. Sérgio MARQUES (PPD-PSD) 18. Ana MANSO (PPD-PSD)
7. Duarte FREITAS (PPD-PSD) 19. Pedro BRANDÃO RODRIGUES (CDS-PP)
8. Carlos COELHO (PPD-PSD) 20. Nuno da CÂMARA PEREIRA (PPD-PSD)
9. José RIBEIRO E CASTRO (CDS-PP) 21. Lúcia da Conceção BORGES (PPD-PSD)
10. Pedro DUARTE (PPD-PSD) 22. Ana Zita GOMES (PPD-PSD)
11. Regina BASTOS (PPD-PSD) 23. Abel BAPTISTA (CDS-PP)
12. José Manuel FERNANDES (PPD-PSD) 24. Miguel FRASQUILHO (PPD-PSD)
b. PS - PARTIDO SOCIALISTA (PSE)
1. António SOUSA FRANCO 13. Manuel dos SANTOS
2. António COSTA 14. Joel HASSE FERREIRA
3. Ana GOMES 15. Armando FRANÇA
4. Francisco ASSIS 16. António BRAGA
5. Elisa FERREIRA 17. Idália MONIZ
6. Paulo CASACA 18. Maria do Carmo SEQUEIRA
7. Sérgio SOUSA PINTO 19. António MARTINHO
8. Fausto CORREIA 20. Marcos PERESTRELLO
9. Edite ESTRELA 21. Bruno Viriato VELOSO
10. Luis Manuel CAPOULAS SANTOS 22. Célia PESSEGUEIRO
11. Jamila MADEIRA 23. Maria do Carmo BORGES
12. Emanuel Jardim FERNANDES 24. Adriano PIMPÃO
c. CDU (PCP : PARTIDO COMMUNISTA PORTUGUES // PEV - PARTIDO ECOLOGISTA OS VERDES) (GUE/NGL)
1. Ilda FIGUEIREDO (PCP) 13. Maria Graciete CRUZ (PCP)
2. Sérgio RIBEIRO (PCP) 14. Margarida BOTELHO (PCP)
3. Odete SANTOS (PCP) 15. José Luis BORGES COELHO (PCP)
4. Heloísa APOLÓNIA (PEV) 16. Maria Clara CANOTILHO GRÁCIO (PCP)
5. Pedro GUERREIRO (PCP) 17. Ana Teresa VICENTE SÁ (PCP)
6. Edgar SILVA (PCP) 18. Manuel RODRIGUES (PCP)
7. Vanda SANTOS (PCP) 19. Jorge Serafim ABRANTES (PCP)
8. Arménio CARLOS (PCP) 20. Janita SALOMÉ ( PEV)
9. Rui NAMORADO ROSA (PCP) 21. Maria Gabriela TSUKAMOTO (PCP)
10. José SARAMAGO (PCP) 22. Maria João de CARVALHO (PEV)
11. Aníbal PIRES (PCP) 23. Carmen SANTOS (PCP)
12. João CORREGEDOR da FONSECA (IND) 24. Maria Amélia LOPES (PCP)
PARTIS NON REPRESENTES AU PE
a. BE – BLOCO DE ESQUERDA
1. Miguel PORTAS 4. Diana ANDRINGA
2. Violante SARAMAGO MATOS 5. Pedro SOARES
3. João SEMEDO 6. 
b. MD – MOVIMENTO PELO DOENTE
1. Vitorino BRANDÃO 4. António GREGÓRIO
2. René Coomans 5. Tiago GREGÓRIO
3. Manuel CUNHA RODRIGUES 6. 
c. MPT – MOVIMENTO PARTIDO DA TERRA
1. Luis Filipe MARQUES 4. Isabel Maria ELIAS
2. Maria Margarida CARVALHO e SILVA 5. José Carlos MARQUES
3. Pedro Quartin JOSÉ 6. 
d. PCTP/MRPP – PARTIDO COMUNISTA DOS TRABALHADORES PORTUGUESES
1. Orlando Paulo ALVES 4. Luis Carlos FRANCO
2. António GARCIA PEREIRA 5. Maria Filomena DIAS
3. Ana Maria Costa OLIVEIRA 6. 
e. PDA – PARTIDO DEMOCRÁTICO ATLÂNTICO
1. José SOARES 4. Tito Leonel COELHO
2. José dos SANTOS 5. António José CUNHA
3. Maria Manuela MONIZ 6. 
f. PH – PARTIDO HUMANISTA
1. Luis Filipe GUERRA 4. Ana Maria PINTO
2. Maria Alice RIBEIRO 5. Pedro Maria BRAGA
3. Manuel da Silva AFONSO 6. 
g. PNR – PARTIDO NACIONAL RENOVADOR
1. Paulo Fernando RODRIGUES 4. José António POMBAL
2. José PINTO COELHO 5. Bruno SANTOS
3. João Manuel FRANCO 6. 
h. PND – NOVA DEMOCRACIA
1. Manuel MONTEIRO 4. Paulo Jorge FERREIRA DA CUNHA
2. José Adelino Eufrásio de Campos MALTÊS 5. Sara Susana Gomes CERQUEIRA
3. Nuno Ayres MONTENEGRO 6. 
i. POUS – PARTIDO OPERÁRIO DE UNIDADE SOCIALISTA
1. Carmelinda Maria PEREIRA 4. Ana Paula AMARAL
2. António Jorge RODRIGUES 5. Daniel GATOEIRO
3. José Júlio HENRIQUES 6. 
j. PPM – PARTIDO POPULAR MONÁRQUICO
1. Gonçalo da CÂMARA PEREIRA 4. Agostinho DIAS DA GAMA
2. Paulo ALVES 5. Isabel Maria Ferreira GUEDES
3. Paulo ESTÊVÃO 6.